Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 10/21/2019 in all areas

 1. 10 points
  I przypadkiem to zdjęcie wypalonego OLEDa sąsiada znalazło się w hiszpańskim artykule o wadach wyświetlaczy z 2018 roku: https://hardzone.es/2018/04/15/defectos-monitores/ ja pier... co za koleś...brak słów
 2. 10 points
  Dawno się tak nie uśmiałem. Oczywiście wiesz to wszystko bo zajmujesz manadżerskie stanowisko w Panasonic lub Sony? Dowodów na to że w Sony lub Panasonic są montowane lepsze panele nikt nie przedstawił nigdy. Widziałem zdjęcia OLEDów Sony które miały olbrzymie problemy z zafarbem, widziałem wiele zdjęć OLEDów LG z niemal idealnymi matrycami bez żadnych problemów. Także Twoja teoria w rzeczywistości się kupy nie trzyma. Dodajmy do tego fakt, że w dzisiejszym świecie kontrola jakości jest słaba, bo liczy się czas i pieniądz. Nie ma szans żeby każdy panel był szczegółowo testowany w fabryce, bo to kosztuje pieniądze. W globalnej skali ogromne pieniądze. Dlatego kontrola jakości jest na tyle minimalna, żebyś nie dostał ekranu który w ogóle nie działa. A jak on wyświetla obraz to już sprawa drugorzędna. Z doświadczenia wiemy, że banding na OLEDach często znika i się wyrównuje po kilku krótkich cyklach kompensacji, co wymaga pracy panelu przez około kilkanaście godzin. Myślisz że w fabryce ekran będzie działał kilkanaście godzin tylko po to, żeby trafić do telewizora Sony bez żadnych wad? Buahaha. Kupując Sony czy Panasonic kupujesz ich know how z zakresu obróbki obrazu, całej ścieżki która zaczyna się na wejściu HDMI a kończy na drutach podłączonych do ekranu. Wbrew pozorom ma to duże znaczenie dla finalnej jakości wyświetlanego obrazu, ale i tu LG od paru lat odrabia lekcje i dogoniło starych wyjadaczy w niemal każdym aspekcie.
 3. 7 points
 4. 7 points
  Chciałbym rzeczowo podejść do tego artykułu. Jak rozumiem jego celem było obalenie popularnych mitów. Ale jak się obala mity, trzeba przedstawić temat rzetelnie, a nie stawiać tezy wyłącznie po to żeby kontrowały ww mity. Lecim Suwak upłynniacza eliminuje stutter a nie judder. Sugeruje to że autor nie wie czym te dwa efekty się od siebie różnią. Wszystkim zainteresowanym polecam poczytać te dwa linki: https://www.rtings.com/tv/tests/motion/stutter https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p Wprowadzasz kolejny mit. Gry to nie tylko konsole. Po podłączeniu telewizora do względnie mocnego PCta można pograć w 120 Hz z bardzo niskim input lagiem. Oczywiście doceni to promil graczy, ale nieprawdą jest, że 120 nic nie pomaga. Pomaga. Nie jest to bzdura, tylko polityka cenowa producentów. Większość producentów np: Sony, Philips, LG w swoich najtańszych modelach montuje IPSy zachowując inne typy paneli dla telewizorów z wyższych półek. Dlaczego tak jest? Chętnie bym się dowiedział z tego artykułu. Topowe modele LCD to prawie zawsze VA albo OLED. IPSy high end robi tylko LG, ale biorąc pod uwagę ich cenę i ogólne możliwości wychodzą im kiepsko. Sami pod każdym testem TV piszecie: Jeżeli telewizor nie wyciąga 350 nitów, które uznajecie za minimum do zauważenia HDR, to się zdecydujcie, bo teraz można się pogubić. Jak to nie ma szans żeby w ogóle coś się na nim wypaliło? Przecież są testy RTINGS, które to wyraźnie pokazują i wniosek z nich jest jeden właściwie: każdy OLED się wypali, jeżeli odpowiednio długo będziemy na nim wyświetlać statyczny obraz. Ten mit jest wymyślony na siłę. Jeszcze rok temu telewizory, które miały jeden, albo dwa porty HDMI 2.0 o pełnej przepustowości były przez Was polecane, bo taki był standard generalnie. Po roku Kowalscy się połapali co to jest HDMI 2.0, umieją je rozróżnić od 2.1 i z tego powodu nie kupują TV? Bez przesady...
 5. 7 points
  Według mojej skromnej opinii właśnie hasło marketingowe LG o spadku jasności o 50% po 100 000 godzin jest pośrednio przyznaniem się do problemu "wypalania". Dlaczego? W OLEDach nie ma wypalania jak w plaźmie, tylko jest nierównomierne zużycie pikseli. Skoro po 100 000 h jasność każdego subpiksela spada o 50% to matematyka mówi, że po 10 000 jasność spada o 5%, a to już jest zauważalne dla oka w przypadku nierównomiernego zużycia. A skoro rozpatrujemy każdy z ponad 8 mln pikseli z osobna to w praktyce nie jest możliwe, żeby każdy z subpikseli RGBW zużywał się równomiernie, bo każdy obraz nawet zróżnicowany a tym bardziej statyczny, takich warunków nie zapewni. Im dłużej będzie w danym miejscu świecił subpiksel czerwony, tym szybciej jego jasność spadnie w stosunku do czerwonych świecących w innych miejscach ekranu. Większość przypadków nierównomiernego zużycia dotyczy właśnie subpikseli czerwonych (zdjęcia "wypaleń" na czerwonych planszach). A najczęściej utrwalają się statyczne elementy w kolorze czerwonym i żółtym (gdzie czerwony subpiksel ma duży udział). W związku z tym miarodajnym okresem do oceny jest wg mnie 10-15 tysięcy przepracowanych godzin i dopiero po takim czasie można stwierdzić, czy sposób użytkowania OLEDa przez daną osobę przysporzył mu kłopotów, czy też nie, bo dopiero po mniej więcej takim czasie jasność bardziej zużytych subpikseli spada na tyle, by to zauważyć. A zdecydowana większość OLEDów na rynku nie ma jeszcze takich "przebiegów". Nie mówiąc już o tym, że czas będzie efekty nierównomiernego zużycia pogłębiał. LG pracuje nad poprawą sytuacji i w nowych matrycach czerwony subpiksel jest powiekszony o ok. 30%. Tak więc czas zużycia został wydłużony. O ile? Czas pokaże, gdy osiągną miarodajny "przebieg". W internecie można spotkać opinie - normalny użytkownik nie musi się obawiać, jeśli ogląda zróznicowane treści. Tymczasem w Polsce mamy taki kanał TV o nazwie FOX, z pięknym jaskrawym, czerwonym logiem. Czy oglądając go przez 2 godziny dziennie oraz inne treści przez resztę czasu podpadam pod normalnego użytkownika, czy już nie? Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)
 6. 7 points
  Ja nie widzę by WYRAŹNIE ktoś pisał, że będzie jakiś długi pisemny test. Możesz wskazać jeden z drugim co tam się pocicie od tygodni? Natomiast wyraźnie widać, że telewizor był testowany bo był już nie jeden wpis o nim i jego zmierzonych parametrach przez hdtvpolska. Przecież jest wiele telewizorów w porównaniach na tym portalu (z twardymi danymi niezbędnymi do oceny i pomocne dla kupujących) a nie ma typowych testów bo pewnie nikt nie ma na to czasu w takim gąszczu rzeczy, które się dzieją. Ludziom potrzebne są najważniejsze informacje a nie tasiemce tekstu. Gregoma jeden z drugim, możecie coś dać z siebie na tym forum oprócz stękania i sapania? Podbijacie wątek ale nic nie wnosicie do tematu. Aż to zgłoszę : ) Liczę, że ktoś zrobi z Wami porządek i przestaniecie robić syf. https://hdtvpolska.com/jaki-telewizor-do-3000-zl-pazdziernik-2019/.
 7. 6 points
  W końcu napisałeś coś z czym można się zgodzić.
 8. 6 points
  To nie powinno mieć znaczenia. Telewizor służy do oglądania tego, na co mam ochotę, tak długo jak mi pozwala czas. W przeciwnym razie ten przedmiot nie powinien być sprzedawany jako telewizor, a co najwyżej atrapa. Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
 9. 6 points
  Posiadam B7 i faktycznie "upłynniacz" nie radzi sobie z szybkimi scenami. Mój kolega posiada C9 i tam jest o wiele lepiej. Robiłem kilka testów na materiałach, w których B7 się nie wyrabiał, C9 poradził sobie z nimi bez trudu. Także Panowie nie negujcie progresu z powodu "bo LG zawsze był w tym słaby".
 10. 6 points
  Pracuję w popularnym elektromarkecie, gdzie lubimy potestować tv ekstremalnymi materiałami. Znany test sniper od Philipsa działa na CX nieziemsko z tym upłynniaczem, co miałem przyjemność wczoraj sprawdzić (Oled motion pro ustawione na średnie). Zdecydowanie lepiej od Philipsa, czy Sony, na którym ten materiał szarpie i smuży tak, że nie da się oglądać. Ogromna poprawa wzgledem c8 i c9. Świetna robota nie wiem skąd to wychwalanie upłynniacza sony. Ten zawsze wypada najgorzej z topowej ligi tv.
 11. 6 points
  Skróciłem Twój cytat, bo zarówno na infolinii Samsunga jak Netflix wypisują wierutne bzdury. Jedyny, a zarazem nierozwiązywalny problem jest taki, że Twój TV ma szczytowo około 190 nitów. Nie da się na takim ekranie wyświetlić treści HDR tak by wyglądała dobrze. Filmy zakodowane w tym standardzie mają z reguły detale o jaskrawości do 1000 nitów lub więcej. Jeśli TV by odrzucił wszystko co ponad 190 nitami to obraz byłby odpowiednio jasny, ale pełen plam po brakujących detalach. Gdy stara się zachować przejścia tonalne to się robi ciemno. Sytuacja bez wyjścia. Zasada jest taka, że albo należy nabyć TV z wyższej półki do treści HDR (by miał wyższą luminancję), albo musi obsługiwać on Dolby Vision, bo standard ten, dzięki dynamicznym metadanym, potrafi dużo lepiej dostosować jasność konkretnej sceny do możliwości TV. Rozważ sobie dwa poniższe zdjęcia: 1. Po lewo TV, który ma 200 nitów i nie przeprowadza tone-mapping'u (nie wyświetla nic powyżej swojej jasności). Nie jest ciemny, ale nie ma w ogóle detali w bielach 2. Po lewo TV, który ma 220 nitów i przeprowadza tone-mapping. Są detale w bielach, ale obraz jest bardzo ciemny. Tak właśnie działa Twój telewizor Jedyne co możesz spróbować zrobić to operować suwakiem ST.2084 w menu TV. Maksymalne przesuniecie go w którąś stronę spowoduje rozjaśnienie obrazu. Można też spróbować użyć funkcji "kontrast dynamiczny".
 12. 6 points
  Hehe dokładnie 2 tygodnie temu włączam TV a tu aktualizacja. Bravo LG. ps. Oled gra już prawie 5 lat. Moje dzieci od 2 lat katują Youtuba - dosłownie , głównie minecraft i nic się nie chce wypalić pomimo statycznych elementów. EG910V to był bardzo dobry zakup. Nie zmieniam na 4 k bo nie ma to najmniejszego sensu.
 13. 6 points
  Na pewno mniej "zmeczony" niż ja czytając bzdury które piszesz.
 14. 6 points
  Panowie widzę, że zrobiła się dość konkretna dyskusja na temat zwrotów itd. w sklepach. Z racji, iż pracuję prawie 7 lat w RTV EURO AGD coś mogę dodać, doradzić jak to u nas wygląda. Kupując w sklepie towar który jest dostępny od ręki czy też produkt zamówiony przez stronę z odbiorem w sklepie, powyższy produkt można zwrócić do 14 dni jeśli jest produktem pełnowartościowym, czyli w przypadku tv oled LG, nie może być folia zdjęta z panelu, z przodu jak i tyłu, na otwarte/rozbebeszone opakowanie od akcesoriów mogę jeszcze przymknąć oko, produkt nie może posiadać śladów użytkowania bo co? Ktoś z Was chciałbym kupić taki tv za pare-parenaście koła i mi chciał uwierzyć potem, że nie był używany? Ktoś powie, ale jak proszę Pana mam sprawdzić tv czy mi się podoba czy pasuje? Odpowiadam, zakup musi być przemyślany, po to są doradcy, promotorzy, testy w necie, forum czy sam sprzęt na sklepie by przetestować, wszystko się dowiedzieć o danym produkcie, nie jesteśmy firmą która wypożycza sprzęt i potem klient zwraca i kupuje na alledrogo bo znajdzie taniej. W euro można bez problemu zwrócić sprzęt do 30 dni w sklepie, wystarczy mieć konto moje euro. Pracowałem dawno temu przez 3 lata w Media Markt i co tam się dzieje ze zwrotami to masakra, nawet nie sprawdzali czy działa matryca, ok nie pęknięta i przyjmujemy. Inny przykład, gość kupił kamerę za 4k, nagrał sobie wakacje na urlopie, zgrał i zwrócił kamerę.. Kumpel kupił 75NU8002 Samsunga i przysłali mu sztukę która miała ślady po uchwycie i musiał później odsyłać i kupił potem u mnie. Czemu nie od razu? Ponieważ 100zł miałem wyższą cenę i już większego rabatu nie mogłem zrobić. Proszę byście patrzyli na te rzeczy stawiając się po jednej i drugiej stronie. U nas produkt zamawiając z centralnego magazynu z wawy, produkt jest w 99,9% nowy zapakowany oryginalnie.
 15. 6 points
  Bierz 65PUS7304, naprawdę dobry model! Dobrze wykorzystane pieniądze, polecam! Seria XF już na tyle stara, że z płynności działania systemu nie będziesz zadowolony
 16. 6 points
  OLED lepiej nie kupować wcale, bo się wypali albo dostanie bandingu.
 17. 6 points
  Witam. Na forum pojawiają się co jakiś czas tematy o „wypaleniach” telewizorów OLED, ale zawsze w tych dyskusjach zaczynają brać górę emocje. Tymczasem na AVForums znalazłem ciekawy link zamieszczony przez użytkownika hristoslav2. https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=bg&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fforum.setcombg.com%2Fpanasonic-телевизори%2F62325-panasonic-телевизори-2019-често-задавани-въпроси-на-първа-страница.html Właściwa treść znajduje się prawie na samym dole strony. Chodzi o post nr 9 „Panele OLED” a w szczególności fragment „Jaka jest żywotność panelu OLED?” Kto chce może sobie poczytać – tłumaczenie google z bułgarskiego nie jest idealne, ale wiele można sobie dopowiedzieć na logikę. Podsumowując w skrócie: - Diody organiczne zużywają się a objawia się to zmniejszeniem jasności poszczególnych subpikseli. Więc w przypadku OLEDów nie mówimy o „wypalaniu” jak w przypadku luminoforu w plaźmie, ale o nieodwracalnym nierównomiernym zużyciu diod organicznych. Czyli niektóre z nich nie są w stanie świecić już z taką jasnością jak inne. - Podana przez LG wartość 100 000 godzin do spadku jasności o 50% zakłada idealnie równomierne zużywanie się wszystkich subpikseli WRGB przez cały ten okres co jest kompletnie nierealne. - Zużycie subpikseli nie jest liniowe. Dlatego możliwa jest sytuacja, że przez 2-3 lata nic się nie dzieje a później w ciągu miesiąca uwidaczniają się nieusuwalne powidoki. Przyczyną tego jest to, że w panelach stosowane są zabezpieczenia takie jak przyciemnianie całego lub tylko poszczególnych części obrazu, pixel shifter oraz główne zabezpieczenie, czyli automatyczna kompensacja. Jasność poszczególnych subpixeli zależna jest od napięcia nimi sterującego. Przyjmuje się, że każdy nowy panel ma ok. 40% „zapasu” jasności, czyli teoretycznie dzisiejsze panele mogłyby świecić nawet 1200 nitów, ale nie byłoby wtedy zapasu na zużycie. Zapas ten wykorzystuje algorytm kompensacji, który polega na analizie jak długo i jaką intensywnością świeciły poszczególne subpiksele tak, aby zwiększając napięcie dla tych najbardziej „zużytych” wyrównać ich jasność. Jeżeli algorytm jest dobry – świetnie, wtedy czas do wyczerpania 40% zapasu jest spory. Jeżeli algorytm jest wadliwy (a jest to skomplikowana sprawa – ponad 8 mln pikseli x 3 subpiksele RGB plus biały i dla każdego z nich obliczanie znikomych różnic napięcia) to czas wykorzystania zapasu się skraca. I tu jest właśnie sedno sprawy. Powidoki których nie usunie już kompensacja to są diody zużyte w taki sposób, że nie można już dla nich podnieść napięcia by świeciły jaśniej. - Wniosek – zmiany w panelach dokonywane przez LG w 2018 i 2019 roku wydłużają żywotność poszczególnych subpikseli poprzez zmianę ich wielkości. Im większy subpiksel tym mniej prądu trzeba mu podać by świecił tak jasno jak mniejszy – zwiększa się zapas na zużycie, czyli żywotność. Czy to eliminuje zagrożenie? Nie eliminuje, tylko ogranicza lub odwleka w czasie. - Bardzo duże znaczenie ma to co się ogląda i z jaką jasnością. Zakłada się, że zwiększenie jasności o 90% w przyspiesza zużycie o 26%, zmniejszenie jasności o 47% zmniejsza zużycie o 36%. Te wartości wynikają z tego, że zużycie pikseli nie jest funkcją liniową. Podsumowując. Każdy bez wyjątku OLED się zużyje i będzie miał powidoki, gdy tylko zostanie przekroczony zapas jasności wykorzystywany przez kolejne kompensacje. Jak szybko to się stanie zależy od użytkowania. Dlaczego OLEDY Sony są ciemniejsze od LG? Właśnie dlatego, aby wydłużyć żywotność. Użytkownik oglądający filmy z jasnością na poziomie 20% będzie dużo dłużej cieszył się takim TV od kogoś, kto korzysta w dużej mierze z treści HDR, gdzie jasność musi być ustawiona na 100%. Statyczne elementy i ich kolory też mają znaczenie. W nowych OLEDach jest lepiej, ale ryzyko wciąż jest. Wg mnie właściwym okresem do wydawania opinii jest 10-15 tysięcy przepracowanych godzin. Ja osobiście wiedząc, że będę oglądał bardzo dużo treści w HDR (filmy i gry), TV działa po 6-8 h dzienie i chcę mieć TV na co najmniej 5 lat nie odważę się na kupno OLEDa, ale ktoś kto będzie TV używał „łagodniej” pewnie może takie ryzyko podjąć. Jedna rzecz mnie trochę przeraża. Wiadomo, że są fani jednej jak i drugiej technologii, ale proszę, nie polecajmy tak ochoczo innym OLEDów tylko dlatego, że u nas wszystko w porządku. Bardzo ważne jest, by ktoś był świadomy tego, jak TV będzie używany. Ja na forum też mogę być mądry, ale przecież nie zwrócę nikomu pieniędzy gdy TV mu się „zużyje” po gwarancji prawda? Wsadzić na minę kogoś bardzo łatwo, ale czy o to chodzi na specjalistycznym forum o TV? Gdybym mógł sobie pozwoloć na posiadanie 2 TV, kupiłbym OLEDa do filmów a LCD miałbym do gier i TV. I jeszcze na koniec. Mając na uwadze powyższe – paradoksalnie chyba lepiej jest „katować” OLEDa na gwarancji tak, aby zużycie subpikseli nastąpiło w okresie gwarancji. Wtedy z nową matrycą mamy kolejne 2 lata. Ktoś, kto na OLEDa „chucha i dmucha” może mieć problem, jak mu się piksele zużyją po gwarancji 😊 Pozdrawiam i polecam szukać wiedzy i używać rozumu przed dokonywaniem zakupu TV za kilka tysięcy a nie słuchać na ślepo fanbojów jednej czy drugiej strony. Chyba, że ktoś jest na tyle majętny, że wydatek 5000-10000 na TV co 3 lata nie jest problemem.
 18. 6 points
  Wcale nie dziwię się, że w TV od SONY czy Panasonic jakość paneli OLED jest lepsza, ponieważ te firmy nie pozwolą sobie aby LG sprzedawała im panele wybrakowane. A tak się właśnie dzieje jw przypadku sprzedaży TV od LG. To co odrzuca SONY i Panasonic idzie w TV LG na rynek sprzedaży detalicznej. Stąd te częste przypadki wadliwych paneli i biadolenia na forach. Oczywiście dlatego cena TV LG jest niższa. Za brak jakości/powtarzalności płacicie mniej, ale ryzyko jest większe, że dostaniecie panel z wadami.
 19. 6 points
  Na tak roszczeniowe i bezrefleksyjne podejście do życia nie umiem odpowiedzieć bo to nie mój sposób funkcjonowania i nie rozumiem takiego podejścia. LG i Samsung wymienia część (nie wszystkie automatycznie) matryc w zgłoszeniach gwarancyjnych bo obaj producenci urządzeń są jednocześnie producentami matryc do nich i koszt wymian jest dużo mniejszy niż dla innych producentów. Co robią i jak reagują producenci to sprawa indywidualna, każdy przypadek jest inny i np. LG może wymienić matryce ale może też nie wymienić o czym jest sporo informacji poszczególnych użytkowników. Nie ma 100% reguły więc nie można z całą pewnością odpowiedzieć jak wyglądają wszystkie zgłoszenia u każdego z producentów. Po to są zapisy w instrukcjach i regulaminach gwarancyjnych żeby klient miał świadomość jak wygląda to od strony prawnej. A jak się zakończy zgłoszenie zależy tylko od producenta. Ja wybrałem OLEDa świadomie, wiem jak działa i nie mam z nim żadnych problemów. Dostęp do wiedzy w dzisiejszych czasach jest praktycznie nieograniczony i przed zakupem czegokolwiek można i trzeba poświecić trochę czasu na zapoznanie się z tym co chcemy kupić. Tymbardziej jeśli wydajemy sporo pieniędzy. Jeśli LG, SONY, Panasonic, Philips a za chwilę kilku innych chińskich producentów (oraz niebawem Samsung) się "myli" bo produkują i sprzedają swoje najwyższe linie telewizorów tylko z matrycami OLED a te są jak widzę "dziadostwem wcielonym" to ja nie mam żadnych argumentów. Podważanie wiedzy oraz doświadczenia tysięcy najlepszych fachowców i inżynierów na świecie to otarcie się o boskość we własnej ocenie rozumienia świata. Ja się nie odważę a mało tego jestem im wszystkim dozgonnie wdzięczny za fantastyczną i rewelacyjna jakość obrazu z mojego telewizora bo lepszego niż OLED nie widziałem. Na zakończenie, OLEDy są dla świadomych użytkowników i przytłaczająca większość nie ma z nimi problemów. Najwięcej do powiedzenia jak zawsze mają Ci, którzy nie mają takiego telewizora albo Ci, którzy nie rozumieją zasady jego działania. I dla nich właśnie są przeznaczone telewizory z ekranem LCD a przecież każdy producent ma w swojej ofercie po kilka bardzo dobrych, wysokich modeli. Więc w czym jest problem? Coś tam się komuś, gdzieś podobno "wypala" to trzeba kupić LCD i serce nie będzie bolało 😉 PS. Ja wiem, że każdy szanujący się polski mężczyzna nie czyta instrukcji bo "wszystko wie" ale tam naprawdę jest wiele pożytecznych informacji a można sobie taki plik pobrać ze strony producenta przed zakupem i poczytać. Polecam. PS2. Jeśli zużywanie pikseli organicznych nazwiemy "wypalaniem" to niestety od momentu pierwszego włączenia TV każdy jeden piksel się wypala. Czyli proponuję reklamować OLEDa każdego dnia bo wszystkie piksele cały czas się "wypalają" i taki telewizor (w tym mój oczywiście) to jeden wielki całoekranowy wypał 😂
 20. 6 points
  No widzisz, stale się uczymy i rozwijamy więc i opinie się zmieniają na różne tematy. To normalne. Bo podkreślę: uczymy się, testujemy nowe rzeczy z tygodnia na tydzień, odkrywamy. Stąd takie artykuły Praktyka a nie teoria. A tobie polecam bilet do Kanady do redakcji rtings. Przy okazji pozdrów naszych kolegów od nas My widzimy się z nimi już w styczniu. Na pewno zdobędziesz jeszcze więcej wiedzy od tej którą masz. Może też coś z praktyki wpadnie bo w szukaniu dziury w całym jesteś jak zawsze best of the best. Np. o upłynnianiu filmów na 60Hz ;pppp (Dzięki za uwagę ale dobrze wiesz (chyba bo już wątpię czytając to wszystko ;/), że zwykło się nazywać to judderem, od zawsze na to tak mówimy więc już nie mieszaj w głowach i nie spodziewaj się, że w artykule dla ludu będę wprowadzał pojęcie stutter). Ale jak kogoś to ciekawi to judder to błąd polegający na wyświetlaniu 24p jako 60p i wtedy co trzecia klatka się jakby cofa zamiast lecieć w przód. A to, że skokowy jest z natury, bo ma 24 klatki to się nazywa stutterem. Ale zwykło się jak wiemy jedno i drugie nazywać judderem. Na pewno jest to zbędna wiedza dla kupującego podobnie jak pozostałe twoje uwagi (albo jak sam napisałeś: PROMIL czyli właściwie nikt). Jeszcze jakieś masz? Jak chcesz napisać swój, bardzo szczegółowy to zapraszam do współpracy. Płacę żywą gotówką jak będzie super! Ten miał być przystępny dla kupującego jak sama nazwa wskazuje.
 21. 6 points
  Uwielbiam twoje teorie @Gmeru o żywotności matryc oled liczonych na 100 tys godzin. Teoria to jedno, a praktyka to drugie. Te matryce degradują sie szybciej nawet przy właściwym użytkowaniu czyli kilku godzinach dziennie i cyklicznych zabiegach konserwacji matrycy. Dzięki kompensacjom i świadomym użytkowaniu możesz przedłużysz żywotność swojego oleda, ale też nie zapewnisz mu nieśmiertelności. Dziś już nie robi sie takich telewizorów jak 20 lat temu robili Japońcy, gdyż nie opłacałoby sie to producentom. Uważam że takie gadanie to nic innego jak opowiadanie ludziom bajek.
 22. 6 points
  Po pierwsze na tego typu forach w sieci nigdy nie zwracamy się do siebie jako Pan czy Pani. Tak jest przyjęte i tego się wszędzie trzymamy. Po drugie temat zamykam aż sobie ochłoniecie i skończycie nabijać posty nic nie wnosząc do tematu. Zapraszam do śledzenia portalu i nowych promocji black friday gdzie wiele piszemy o samych telewizorach, które testujemy w redakcji Zostawiam też dla osób realnie zainteresowanych zakupem tego telewizora naszą opinię po testach 50 cali: Telewizor Panasonic GX810 to dobra propozycja dla fanów oglądania filmów i seriali w domowym zaciszu. 50 calowa matryca VA generuje kontrast na poziomie 4900:1. Bardzo ciekawie zapowiada się tutaj obsługa technologii 4K Ultra HD. Telewizor wyświetla bowiem średnią jasność HDR na poziomie 320 nitów jednak ekran wyposażony jest w obsługę dwóch formatów premium HDR: Dolby Vision i HDR10+. Dzięki temu, niewielka jasność jest znacznie podbita w ilość widocznych szczegółów w obrazie właśnie dzięki wspomnianym formatom. Telewizor generuje rekordowo niski input lag na poziomie 10ms co będzie doskonałą wiadomością dla hardcorowych graczy posiadających konsole. Przy 50 calach doznania będą bardzo dobre. GX810 wyposażony jest w prosty system multimedialny posiadający jednak najważniejsze aplikacje wideo jak player, Netflix czy YouTube. Cechy charakterystyczne: Jednoczesne wsparcie technologii HDR Premium: Dolby Vision i HDR10+ niezbędne w telewizorze z niższymi wartościami HDR Dobre fabryczne oddanie barw (telewizor doskonale przystosowany do fachowej kalibracji) Niski input lag Dobry kontrast i czerń Minusy: Uproszczony system multimedialny Szkoda, że zabrakło 120Hz w tej klasie
 23. 6 points
  A ja jestem anty oled Bo z nimi to jest jak z seksem na pierwszej randce bez gumy możesz po czasie być zadowolony albo zostać z problemem
 24. 6 points
  Tydzień zabawy w pokoju nad garażem i prawie skończone. Ekran 130 cali oraz ściany pomalowane farbą tikkurila . W pokoju po zasunięcie rolet całkowita ciemność. Powiem tylko tyle było warto
 25. 5 points
  Sprzęt każdego producenta się psuje. Samsung sprzedaje zdecydowanie więcej urządzeń więc i siłą rzeczy głośniej będzie o jego awariach. Liczy się procentowy udział wadliwych produktów, a takich danych nie znasz. To jest skandal żeby jakiekolwiek urządzenie się zapalało, ale tego typu wpadki zaliczył już każdy z wiodących producentów, również Twój ukochany panasonic.
 26. 5 points
  A mi dotarł ekran z hcx 113 cali adeo reference white i znowu cieszę się jak dziecko z zabawki ,w międzyczasie wyłożyłem aksamitem pokój i teraz jest maks i uczta dla oczu.W pewnych sytuacjach obraz łapie taką szklistość i głębię że aż dziwne że to odbite. Drugi sezon Dark 1 odcinek , OLED całościowo odpada w konfrontacji z x7900 bez dwóch zdań.Po aksamicie mam dosłownie zero odbić od ścian i sufitu , polecam jeśli ktoś ma warunki. .
 27. 5 points
  "OLED się nie wypala i ma systemy zabezpieczające lepsze z roku na rok" 😏 Stara śpiewka, a jakoś główna cecha tej technologii pozostaje niezmienna - tj. zużywanie się materiału organicznego. I żadna marketingowa papka oraz agresywne komentarze trolli typu "kretynka" (cytat z niego samego wobec każdego kto przytoczy w dyskusji nie pasujące mu fakty) Barnaby tego nie zmienią. Obraz super ale takie tv są ryzykownym zakupem i mają mniejszą trwałość, koniec kropka.
 28. 5 points
  OLED się nie wypala! Wystarczy poczytać na forach jak to technicy przyjeżdżają do ludzi w odwiedziny tylko pogadać czy dobrze służy tv
 29. 5 points
  Grunding juz Ci sam Maciej pisal, ze twoje ustawienia sa mowiac wprost z duuu...y i nie maja nic wspolnego z prawidlowym podejsciem do tematu (wycinasz mase detali w czerniach/szarosciach zbijajac jasnosc) a juz ostrosc podbita do 80 w dobrych materialach fhd czy 4k to w ogole profanacja.
 30. 5 points
  no niestety nie błysnąłeś inteligencją - zatem szybkie tłumaczenie dla opornych: do wożenia ziemniaków należy przewidzieć odpowiedni pojazd odporny na takie sprawy - pan w sklepie powinien sprawdzić potrzeby i nie proponować wtedy samochodu sportowego
 31. 5 points
  To bardzo udany tv, ale absolutnie niezgodne z faktami/prawda jest, ze nie mozna jej porownywac do dzisiejszych lcd - spokojnie mozna i wiele z nich jest widocznie lepsza choc zaden z nich nie jest do kupienia za 3 tys.
 32. 5 points
  Co? Bredzisz chłopie. Nie chce mi się odpowiadać na wszystkie głupoty zawarte w tym poście, bo ręce opadają.
 33. 5 points
  Czy Wy się modlicie do tej matrycy? Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 34. 5 points
  Też ostatnio miałem niemiłe doświadczenia z serwisem LG, chyba z jednego z lepszego serwisu producenta stał się najgorszym w PL, u mnie odrzucili gwarancje bo stwierdzili ze banding to nie wada matrycy. A u mojego kuzyna podobnie jak w Twoim wypadku odrzucili naprawę gwarancyjna bo UWAGA, UWAGA: w karcie gwarancyjnej podczas wypełniania numeru seryjnego kuzyn się pomylił i zamiast B wpisał 8 a później to poprawił i zgodnie z warunkami gwarancyjnymi punkt 3 czyli : Dokonywanie jakichkolwiek skreśleń lub poprawek w karcie gwarancyjnej pociąga za sobą jej unieważnienie. Unieważnili mu gwarancje na telewizor bo się pomylił przy przepisywaniu numeru seryjnego. Pomimo tego że miał pieczątkę i podpis pracownika sklepu na karcie gwarancyjnej. Brawo LG. Widać LG się teraz czepia wszystkiego czego można bo odsetek wadliwych OLEDów jest coraz większy, i chyba wymiana matryc jest zbyt kosztowna dla firmy LG.
 35. 5 points
  Nie stresuj się , ja tez dostaje taką emotikonkę pod prawie każdym swoim postem . Ludzie siedzą i klikają co popadnie .
 36. 5 points
  Wlasnie w tym rzecz kolego, oled to nie zderzacz hadronow i nie jest wymagane posiadanie habilitacji z fizyki aby go obsluzyc! Ba mysle, ze wiele sie nie rozminiemy z faktami jak przyjmiemy, ze 80% nabywcow nie ma bladego pojecia o czyms takim jak powidoki/wypalenia. Coz trafiles niestety kumulacje - Philips/jego serwis jest szeroko znany z robienia klientow w balona, podczas gdy Euro RTV-AGD to jeden z najgorszych sklepow, ktory w razie klopotow wmawia klientowi, ze biale jest czarne.
 37. 5 points
  Serio nie widziałeś? To idź do sklepu :D Tam jest zero kontroli nad tym (codzienne nagłe gaszenie itd.) więc można zobaczyć dużo lepsze kwiatki. Co to jednak zmienia? Nic. Każdy wie jak jest i każdy wie, że to incydentalne zdarzenia. Twój kolega ma jak widać zero wiedzy na temat obsługi tego typu telewizora.
 38. 5 points
  Wypalanie się jest niestety negatywną cechą póki co technologi oled i piszę to jako użytkownik a nie jako teoretyk. W moim Lg E6 wymieniono matrycę z powodu wypalenia a w telefonie S8 widoczne są wypalenia po ikonach nawigacji. Z nową matrycą obchodzę się ostrożniej np. staram się włączać zoom na programach z paskami informacyjnymi - czy tak powinno się używać tv? Oczywiście nie piszę tu o jakości obrazu bo nie zamienił bym go na LCD, ale wypalenia to po prostu fakt. Pisanie, że problem dotyczy jednostkowych przypadków uważam za nazbyt optymistyczny bo zdecydowana większość użytkowników oledów nie udziela się na forach i o tym nie pisze a na dodatek nie jest świadoma tego problemu w swoim egzemplarzu bo zwyczajnie nie ogląda plansz testowych. Ekscytowanie się teoretyczną żywotnością oleda jaką podaje producent nie ma sensu bo nie uwzględnia ona dużego ryzyka wypaleń. Bo co z tego że ekran będzie świecił teoretycznie 15-20 lat, jak po 2-3 pojawi się wypalenie z którym będziesz musiał żyć pozostały okres. Nie problem więc w tym że spadnie ogólna jasność obrazu po latach, tylko problem w tym że po znacznie krótszym czasie może pojawić się wada w obrazie trudniejsza do zaakceptowania. A na marginesie, producentom nie zależy na produkowaniu długowiecznych urządzeń - chyba wiadomo dlaczego.
 39. 5 points
  Ten cały Filmmaker Mode to kolejna marketingowa ściema. W ogóle bym nie brał takiego rodzaju funkcji decydując się na zakup czegokolwiek. Kalibracja przez SkalibrujTV da ci o wiele więcej niż jakiś badziewny fabryczny tryb filmmaker. Poczytaj o kalibracji na stronie skalibruj.tv, będziesz wiedział co to jest. Nie rozumiem. C9 ma HDMI 2.1 i umie 4K@120Hz. CX też będzie miał HDMI 2.1. Gdzie tu różnica? Tego nie wiemy, ale historia pokazuje że różnice pomiędzy procesorami przy przejściu o jedną generację do przodu są minimalne. Dokładnie będzie tak jak przewidujesz. W wakacje 2020 jedynymi nowymi egzemplarzami C9 będą powystawowe albo 'nowe' ze zwrotów. Co rok tak jest. Generalnie nie daj się nabić w butelkę marketingowcom. Żadna z reklamowanych w CX funkcji nie usprawiedliwia wstrzymywania się z zakupem, ani tym bardziej nie uzasadni jego wysokiej ceny początkowej. C9 kupisz na wiosnę za jakieś 6 tys. CX w momencie premiery będzie kosztował dwa razy tyle, po to żeby pod koniec roku stanieć do tych 6 tys. Będziesz czekał prawie rok, żeby dostać za takie same pieniądze produkt minimalnie lepszy? Bez sensu takie podejście, szczególnie że za rok na horyzoncie pojawi się znowu nowy model i być może będzie miał jakieś rewolucyjne cechy na które warto będzie czekać. W ten sposób nie kupisz nigdy nic.
 40. 5 points
  Przed świętami stałem się bardzo szczęśliwym posiadaczem C9 w 55 calach. Telewizor rewelacja, a przesiadłem się z Q9 (również 55), więc z naprawdę topowego modelu z zeszłego roku. Wszystko wyszło przypadkiem, ponieważ Q9 odesłałem do sklepu na gwarancji przez pojawiające się plamy (najprawdopodobniej przebicia stref podświetlenia) - szczegóły i zdjęcia w moim poście w wątku o Q9FN: https://hdtvpolska.com/forum/topic/43155-samsung-q9-qe65q9fn-2018-test-flagowy-qled-lcd-z-technologią-direct-led/page/65/?tab=comments#comment-507724 LG udało mi się kupić w nocnej promocji w Media Markt za 4999 zł - 400 zł w bonach, czyli nawet ciut taniej niż Q9 Mam jednak pewne wątpliwości czy TV nie był nigdy otwierany. Wszystkie akcesoria, podstawy, pilot, baterie itd. były fabrycznie zapakowane, ale sam TV pomimo, że worek nie był w ogóle pognieciony, nie miał folii na ekranie. Data produkcji to 07/2019 (kupiony tuż przed świętami). Podobno były C9 bez folii na ekranie(?). Naklejka zużycia energii była naklejona na matrycy. Folia z tyłu była. Matryca idealnie czysta itd. Pomimo tego TV na 99,9% zostawię, ponieważ wydaje mi się, że trafiła mi się naprawdę dobra sztuka - zdjęcia tablic 5%, 10% i 20% wrzucam poniżej. Na 5% przed pierwszą kompensacją były minimalnie nierówno podświetlona (dół był ciut ciemniejszy niż góra) - swoją drogą to ciekawe, bo we wszystkich tutaj wątkach o C9, C8, B8 te plansze raczej były nierównomiernie podświetlone, ale po bokach (lewa strona względem prawej). Po 4 godzinach plansza 5% stała się idealna, nie widać żadnych nierównomierności ani tym bardziej bandingu. Na zdjęciach wygląda gorzej niż w rzeczywistości i nawet widać jakieś kilka kropek. Plansza 10 i 20% wyglądają perfekcyjnie. Kolorowe plansze również bez zarzutu. Bad pixeli brak. Zrobiłem słynny test Marco Polo na netflixie (jak również kilka innych m.in. Outsiders, Lost in Space) i wszystko jest idealnie, zero opisywanych problemów. Na czarnej planszy na YT rozświetlałem też ekran suwakiem jasności i czerń rozjaśniała się do samego końca zupełnie równomiernie. Wydaje mi się, że większość możliwych rzeczy sprawdziłem, dlatego decyzja, że raczej go zostawię. Jedyna wada to wg mnie w nowych serialach na Netflix w Dolby Vision (Wiedzmiń, Lost in Space S02) czarny jest minimalnie za mało czarny np. kosmos w Lost in Space (pod koniec czołówki). Oglądając te seriale mam wrażenie, że żadna scena nie jest idealnie czarna, względem czarnych pasów na górze i na dole. Ustawienia są OK (czyli Kino, jasność 50, OLED 100, wyłączone EKO, AI itd. - bitrate 15 mbitów, na stronie fast.com w TV dobija do 95 mbps czyli chyba maks internetu po kablu) co potwierdza np. Stranger Things, gdzie czarny w różnych scenach jest czarny. W Wieśku zbiłem jasność o 1 czy 2 i jest dużo lepiej. IMO to wina Netflixa. Jak macie jakieś pytania względem porównania OLEDa do QLEDA Q9FN to pytajcie śmiało Podsumowując na szybko to jedyne czego mi brakuje z samsunga to trybu gra z Game Motion Plus (czyli upłynniacz do gier gdzie input lag pozostaje bardzo niski). Gry 30 fps faktycznie wyglądają wtedy lepiej, bo płynniej. W LG coś kombinuję, że jak się ustawi TruMotion na 4/0 to input lag pozostaje również niski, ale muszę to jeszcze potestować. No i oczywiście spokój ducha, jeśli chodzi o wypalenia. Cała reszta na plus dla LG. Pomimo, że czarny Q9 potrafi być tak czarny jak na OLED w pewnych miejscach ekranu, to jednak globalnie czerń, a zatem i kontrast OLEDa masakruje QLEDa (trochę przesadzam z tym masakruje, ale jednak jak dla mnie różnica jest spora). Gigantyczna wada Q9FN, jest totalnie nieobecna na OLED - chodzi o rozświetlanie całego ekranu przy wyświetlaniu napisów (widoczne szczególnie w ciemnych scenach). Mega irytujące, występowało nawet jak w Netflix miałem ustawione półprzezroczyste napisy. Bałem się, że HDR będzie słabszy, bo OLED w testach ma niższe wartości szczytowej jasności, ale realnie nie widzę przewagi Q9. Na LG HDR wali po gałach bardzo mocno. Może to zasługa większego kontrastu... Płynna gradacja m.in. na YT daje radę, przejścia tonalne są mega płynne. Równomierność podświetlenia na LG dużo lepsza, brak efektu DSE. Na Q9FN DSE występowało w każdej jasnej scenie, a przewijając jasną stronę w internecie, byłem w stanie na ułamki sekund zobaczyć wszystkie strefy podświetlenia, czyli w zasadzie mozaikę na całym TV. W filmach występowało tylko klasyczne DSE widoczne przy przesuwającym się obraznie na niebie i murawie. Byłem w szoku, ale multimedialnie LG też przebił Samsunga. Na samsungu filmy 4k w PLEX się co chwila zacinały na doczytanie, ale już we wbudowanym odtwarzaczu działały dobrze. Na LG PLEX łyka wszystko i dużo szybciej się buforuje. Upłynniacz wg mnie działa podobnie w jednym i drugim (w filmach 24p oglądam na 4-6). Ilość artefaktów podobna. Oba są w miarę dobre i tyle można o nich powiedzieć. Ogólnie mega się cieszę, że Samsung się popsuł i, że zaryzykowałem z OLED. Jak na razie nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń do TV
 41. 5 points
  65b7, 2 lata, 50% Netflix/Apple TV, 50% PS4 Pro, żadnych wypaleń, w większości leci DV/HDR
 42. 5 points
  Tak tak. Słuchajcie Barnaby 🙄 Panasonic ma lepszy obraz prosto z pudełka, a w LG żeby było podobnie to już trzeba zapłacić za kalibracje. Ale nawet kalibracją nie naprawi się gorszego odwzorowania ruchu i pikselowatych blysków w czerniach przy szybkich przejściach scen. Niby aktualizacjami to poprawiono ale nie do końca. I oczywiście zaraz Barnaba zacznie wyzwiska pod moim adresem i spamować moje komentarze lolami "za karę" jak to on ma w zwyczaju... Tyle że to jest opinia profesjonalisty, a konkretnie to Vincent Teoh z hdtvtest mówił o tym w niedawnych recenzjach tv OLED od LG i Panasonic. Ja bym nie dawał całkowicie wiary temu co wypisuje Barnaba bo nie raz wygląda to tak jakby dla LG pracował - nagania na tv tego producenta cały czas jakoby były we wszystkim "najlepsze". Może nie pracuje ale zaślepienie na fakty bywa u niego dziwne.
 43. 5 points
  Ja bym wziął oleda. Nie oglądasz w ciągu dnia więc LCD z dobrą jasnością jest ci potrzebny jak ku**ie majtki
 44. 5 points
  Słaba analogia. Koszt wymiany opon to jest promil kosztu zakupu samochodu. Wymieniać panelu OLED w TV się po prostu nie opłaca, bo z reguły koszt takiej operacji przekracza wartość telewizora. To jest tak, jakbyś po zużyciu się opon w samochodzie, musiał kupić cały nowy samochód, bo wymiana w starym kosztuje tyle co nowy z salonu. Tutaj się zatrzymajmy, bo to jest bardzo naturalne rozumowanie. Telewizor ma służyć do oglądania telewizji. Wszystkie kanały mają logo stacji, które mogą się wypalić. Jeżeli producent nie zabezpieczył się na taką ewentualność że Kowalski przez 2 lata będzie oglądał na telewizorze telewizję i robi z tego powodu jakieś problemy, odsyła delikwenta do instrukcji obsługi to robi z siebie po prostu pośmiewisko. Co przeciętnego Kowalskiego obchodzi kto jest producentem matrycy i ile kosztuje jej wymiana? Jak produkt jest na gwarancji/rękojmi i coś się w nim uszkodziło to Kowalskiemu należy się naprawa/wymiana jak psu buda. Masz rację, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie . Natomiast nie kojarzę na forum przypadku żeby LG odmówiło komuś wymiany ekranu w wypalonym OLEDZie. Były nawet takie przypadki, że ktoś kupił TV powystawowy, a mimo to LG stanęło za swoim produktem i naprawiło nawet taki egzemplarz, który wiadomo że był 'katowany' przez ileś miesięcy w sklepie. Nie przesadzaj. To nie jest roszczeniowe podejście, tylko zwyczajne klienckie. Płacisz za coś i oczekujesz, że dostaniesz produkt spełniający daną rolę. Telewizor ma grać, pralka ma prać, lodówka chłodzić. Oczywiście wchodząc w szczegóły, zgodność ze specyfikacją, instrukcje użytkowania itp można każdemu udowodnić wszystko, ale na szczęście dla nas konsumentów przyjęło się, że to klient z reguły ma rację i przynajmniej przez pierwszy rok, to sprzedawca musi udowodnić mu, że powstała wada wynika z jego winy czyli nieprawidłowego użytkowania. Jeżeli Panasonic nie uwzględnia wypaleń na gwarancji, a tak wynika z tej dyskusji to tylko sam sobie szkodzi, bo każdy w miarę ogarnięty człowiek wygra proces rękojmi ze sprzedawcą. Będzie to trwało, będzie kosztowało jedną i drugą stronę czas i pieniądze, ale to Panasonic straci coś czego nie da się wycenić i łatwo odrobić: zaufanie do marki. Zarówno od strony klientów, jak i sprzedawców którzy nie będą chcieli tym handlować.
 45. 5 points
  To brzmi jak herezja. Przez ten wpis zaczynam wątpić w sens kalibracji. Skoro cały czas się powtarza ze kalibrację trzeba wykonywać w domu na swoim sprzęcie i nie kopiować ustawień, to powyższy zapis temu przeczy. To teraz można wprowadzić korektę ręcznie samemu? No super... to tak jakby przy 50km/h po wjechaniu samochodem w dziurę na skrzyżowaniu ulic A i B, samemu poprawić zbieżność wg instrukcji... odkręcić nakrętkę A, poluzuj o 1/3 obrotu i dokręć. Jak dla mnie kalibracja traci w oczach. Wydaje mi się ze lepiej kupić TV którego obraz nam odpowiada wizualnie, niż płacić za kalibrację. Cenę za kalibrację przeznaczyć na 2-3 butelki rudej i wzrok się idealnie przyzwyczai. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 46. 5 points
  Ja pierdziolę, ludziom nie dogodzisz. Dasz palec, to będą chcieli rękę. Chłopie, dostaniesz nowy telewizor. Zgodnie z prawem nie możesz dostać gorszego. Nawet jeżeli dadzą Ci B9 to on jest sporo lepszy od C7mki którą reklamowałeś. Nie wiem o co chcesz drzeć koty? Następnym razem kup sobie Sony albo Philipsa - docenisz serwis LG jak któraś z tamtych firm wydyma Cię bez mydła i odmówią reklamacji z byle bzdurnego powodu.
 47. 5 points
  A możesz nam wytłumaczyć co jest ZDECYDOWANIE lepsze? Obraz? system? dodatki? Zdecydowanie to duże słowo gdy czytam dwa testy tych telewizorów. Osobiście bym wytłumaczył o co chodzi używając tak mocnych słów. Bo chyba trochę Cię poniosło : ) Szczególnie, że Philips jest ponad 1000zł taniej co chwile w nowej promocji i ma ambilight.
 48. 5 points
  Z tym bywa u ciebie bardzo różnie Dodam tylko, że widzę tu, na "naszym" forum wieloletnich i WIARYGODNYCH użytkowników OLEDów. Wiarygodnych, bo są tu od wielu lat,(czasem od początku), mają setki albo tysiące wpisów na różne tematy i wiadomo, że sroce spod ogona nie wypadli. I popatrzcie ich OLEDy jakoś się nie wypaliły, a mają kilka tys godzin i często są to serie 6 czy 7. Cuda? Bajki? Niestety, zgodnie z regułą dziegciu (np. taki @LV426 ) w beczce miodu, forum zalewa fala hejtu i bzdur o technologii OLED. Smutne - taki świat
 49. 5 points
  Na pewno się wypala tak jak każdy LG, ponieważ tam siedzi ta sama matryca OLED. System czyszczenie też ten sam. Powodów tego, że jest mało narzekania na wypalone Panasoniki może być kilka: tych telewizorów sprzedała się garstka w naszym kraju (co jest możliwe ze względu na dość wysokie ceny) właściciele Panasoników oglądają inne treści na swoich TV i nie katują ich kanałami info Panasonic po zgłoszeniu wypalenia przyjeżdża i morduje wszystkich świadków. Ostatnia opcja jest najbardziej prawdopodobna, bo we wrześniu @ma_ko pisał że będzie zgłaszał wypalenie swojego EZ1000 i od tej pory cisza...
 50. 5 points
  Najsensowniejsze 65 cali za 6000 zł to Sony 65XF9005. I biorąc pod uwagę te programy informacyjne, to chyba najlepszy wybór.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


×
×
 • Create New...