Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 10/25/2020 in all areas

 1. 17 points
  Dzięki za dobre słowo bo nagranie tego unboxingu to było 20h roboty do 5 rano dzisiaj. A to "tylko unboxing". Ja nie jestem pasjonatem. Jedynie zbieram konsole od 30 lat i mam w domu tzw. "retro muzeum" ale nie obnoszę się z tym bo nie mam na to czasu i zajmuję się publicznie nieco inną tematyką pt. telewizory + nowe konsole. Zero pasji Nie znasz mnie a oceniasz. Byś się zdziwił jakimi sprzętami dysponuję patrząc na arhn, którego bardzo lubię bo to taki sam wariat retro z naszego świata. Ale sprzętu i starych gier w tym mnóstwo fabrycznie zapakowanych z lat 90 mam "nieco" więcej tylko jak mówię: nie nagrywam bo nie muszę i nie mam na to czasu. Może kiedyś, na emeryturze. Z całym też szacunkiem do takich osób jak arhn ale co niby kolega miałby sprawdzić w temacie 4K HDMI 2.1 w nowych konsolach itd? Tutaj kolego trzeba aparatury by to zmierzyć. A problemów i tematów jest więcej. Dzisiaj nagrywałem wywiad 40 minutowy dla Microsoftu z okazji premiery nowych Xboxów - obejrzyj za kilka tygodni, to posłuchasz co to znaczy pasja łatwo sobie popierd... ale trudno zrozumieć jak ciężko się pracuje w dobie pandemii. Wyobraź sobie jak np. obecnie przetestować nowe konsole z większością telewizorów? Nie polecam nawet myśleć. A problemów jest duuuuuuuuuuuuuuużo więcej. A jak Cię piecze coś to sobie zaparz herbatę ziołową.
 2. 11 points
  Z wielką radością przywitaliśmy w redakcji HDTVPolska najnowszy, flagowy model telewizora Google TV Sony BRAVIA XR OLED A90J, który w 2021 roku stoi na czele organicznych wyświetlaczy stworzonych do kina domowego. Japońska firma wprowadza superinteligentny procesor obrazu "Cognitive Processor XR", który dosłownie naśladuje sposób, w jaki działa ludzki mózg! Został on zastosowany w pięciu seriach telewizorów BRAVIA XR, które dodatkowo ulepszono technologią wyświetlania kolorów XR Triluminos Pro. Sony BRAVIA XR OLED A90J oczywiście należy do tej grupy i ma do zaoferowania wszystko co najlepsze w przypadku jakości obrazu, dźwięku oraz rozwiązań multimedialnych. Czas więc zebrać całą naszą wiedzę w podsumowującym teście i wystawić rekomendację. Bo to, że ten telewizor rekomendujemy było już jasne z poprzednich naszych wpisów. Pytanie tylko jak bardzo?   Przeczytaj całość
 3. 11 points
  Od lat tutaj tak jest. Recenzja to wypadkowa dwóch rzeczy: Marketingu producenta (kopiuj wklej żywcem z ulotki, plus czasem jakiś opis, wywiad z oficjalnej prezentacji produktu) Rzetelnych pomiarów wykonanych przez pana Macieja Kopera Żeby się dowiedzieć czy serio produkt jest wart zakupu, musisz czytać między wierszami. A najlepiej jak siedzisz tu od lat i śledzisz na bieżąco postęp u danego producenta i odnosisz to jeszcze dodatkowo do tego co robi konkurencja. Świeżak, który tu wpadnie z takiego Google News po przeczytaniu dowolnej recenzji będzie wiedział dokładnie tyle samo co wcześniej, czyli tak naprawdę niewiele. Jak był zafiksowany na jakiś model TV, to po przeczytaniu dowolnej recenzji, która wyolbrzymia zalety, a bagatelizuje wady, utwierdzi się tylko w przekonaniu że pierwotna jego decyzja była dobra. Dobrze że jest jeszcze forum, gdzie czasem jakiś bardziej ogarnięty użytkownik przetłumaczy ten marketingowy bełkot na bardziej zrozumiałą formę. Tłumaczenie recenzji: fajne są te nóżki, które można zamontować na dwa sposoby, żeby zrobić miejsce na soundbar fajny metalowy pilot tylko dwa porty HDMI 2.1 (LG dwa lata temu dawało CZTERY) brak VRR jasność w SDR zaskakująco wysoka, ale co z tego skoro i tak zadziała ABL i ją sprowadzi do jednakowego u wszystkich poziomu jest postęp w ABL, ale nadal do LG się nie umywa dobry HDR. Od lat spadała jasność, ale tutaj Sony w końcu się wyłamało i trochę podwyższyli względem ubiegłorocznych modeli i zrównali się w końcu z konkurencją. ten cały cognitive procesor to bełkot marketingowca i nowa nazwa na to co było u Sony od lat: łagodna gradacja oraz super rozdzielczość pogorszyli działanie BFI! input lag 16 ms jednak gorszy niż u LG i w nowych Samsungach system Google TV na rynku polskim wygląda zupełnie inaczej niż na zachodzie. Cała ta integracja z treściami i skupienie się na dostarczaniu treści a nie apek, po prostu u nas nie działa. Widać to choćby na tym screenie: Tak samo jest na moim chromecast 4.0 i ma się to nijak do tego co mają za granicą. Na górze są apki, a niżej w poszczególnych wierszach rekomendacje z poszczególnych apek. Dokładnie tak samo jak od kilku lat w zwykłym Android TV. cały ten Bravia Core, to znowu dodatkowy sposób na wyciągnięcie od użytkownika dodatkowych pieniędzy... Ogólnie to jest niezły sprzęt. Tylko, że podobnie jak u LG od paru lat w OLEDach jest kompletny zastój. Tutaj prawie nie ma nic nowego, czego konkurencja nie miała już wcześniej. A cena jest jak to u Sony zaporowo wysoka. Dołożenie dwóch portów HDMI 2.1, delikatne poprawienie HDR i nowy (gorszy niż na zachodzie!) interfejs w smart TV na pewno nie usprawiedliwia przesiadki na ten model. Ktoś kto ma dowolnego OLEDa może spokojnie machnąć ręką. Ktoś kto planuje przesiadkę z LCD może ewentualnie rozważyć ten model jak cena spadnie do rozsądnego poziomu (przy czym rozsądny poziom to max 500 zł wględem konkurencji)
 4. 9 points
  Kolego po tym co napisałeś widać jak mało wiesz o internecie. Biznesu to ty nie zrobisz w życiu. Przy takiej skali to twoje wypociny i tak są nic nie warte. Całe to forum to już tylko przylepek do portalu i kiszące się 50 osób na milion. Czekam aż je zamkną hehe bo wszystkie komentarze są już na portalu a nie tutaj. Jeżeli uważasz, że przeprowadzenie testu na takim poziomie jak ten a90j to fuszerka to pierd się w głowę dwa razy i pomyśl jeszcze raz. A najlepiej pokaż nam wszystkim jak ty to robisz. Oj to będzie ciekawie. 98% czytających nie zrozumie tego testu nawet w 50%. Ale ty kozaku tutaj karty chcesz rozdawać swoim trolowaniem. Pokaż nam co potrafisz a nie oceniasz kogoś kto posiada wiedzę 100000000000000000 razy większą od ciebie. Zgadza się. Ale chyba tutaj niektórzy nie znają angielskiego. hehe I co? Uważasz, że jak ktoś kupi oleda flagowego jednej czy drugiej firmy to zobaczy różnicę? Jak te oledy to kopiuj wklej - mowa o flagowcach a tylko marketingowy bełkot je odróżnia i tylko to mogą biedni testerzy napisać w teście bo w innym wypadku to już musieli by przeklejać całe testy co roku te same. Promotorzy jesteście, sprzedawcy i inni naganiacze. Dobrze, że to forum to już tylko garstka naganiaczy. Wszyscy siedzą na portalu i facebooku.
 5. 9 points
  Dziękuję za rzeczowy i profesjonalny test. Jego wynik jest podobny do wyników wielu innych opublikowanych na platformach internetowych oraz w pismach fachowych na świecie. Kilka przykładów… W niemieckim czasopiśmie fachowym HDTV Magazin nr 2 z 2021 roku Sony A90J otrzymał ocenę referencyjną za obraz. Takiej oceny w tym samym numerze nie otrzymał LG G1. W wyniku przeprowadzonego testu na znanej platformie FlatpanelsHD jego autorzy umiejscowili A90J na pierwszym miejscu wśród około 70 telewizorów testowanych od 2014 roku. W tym rankingu LG CX znajduje się na miejscu trzecim, a Panasonic HZ2000 na miejscu 12. Bardzo znany tester Vincent Teoh z brytyjskiego HDTVTest na podstawie szczegółowo przeprowadzonego testu uznał SonyA90J za najlepszy telewizor w swojej klasie na świecie… itd. itd.
 6. 9 points
  Możesz być wielkim, ale nie do końca robić dobrze swoją robotę (patrz TVP). Portale typu RTINGS albo HDTVTest też są spore, a jednak nie robią recenzji metodą kopiuj wklej z materiałów marketingowych. Nie, ale wytyka mi się jakość mojej pracy. Jak wszędzie. Jak zacznę robić fuszerki, odwalać robotę na skróty to znajdą się tacy którzy mi to wytkną. Nie uważam krytyki za coś złego. Wręcz przeciwnie. Pozwolę się nie zgodzić. Jeżeli Kowalski miałby w d.upie szczegóły to portal tego typu jest mu tym bardziej mu niepotrzebny, bo łykałby opis producenta na stronie sklepu jak pelikan ryby i się cieszył że taki za.[beeep]isty sprzęt sobie upatrzył. Nikt nie jest alfą i omegą. Po to są branżowe portale, żeby wytłumaczyć temu Kowalskiemu prosto i zrozumiale jakie są RÓŻNICE pomiędzy poszczególnymi markami, modelami i odnieść to do podstawowej kwestii czyli wartości danego sprzętu. Tutaj nikt nigdy nie napisał: ten model XXX to jest całkiem dobry, ale na obecną chwilę YYY się dużo bardziej opłaca bo jest 5% gorszy ale dwa razy tańszy. W innych branżach, na innych portalach to jest podstawa recenzowania, bo tego oczekują konsumenci. Oczywiście jest to sprzeczne z interesem producenta, który wolałby żeby jego produkt dostawał zawsze najwyższe noty i był polecany do sprzedaży. Tutaj jest pod każdą recką: polecamy, bardzo polecamy, niesamowicie i nieziemsko polecamy. Daruj sobie wycieczki osobiste. Jedyne co hejtuję to jak ktoś mi wciska głodne marketingowe teksty i pisze żebym wydał 10 tys zł na jego hiper za.[beeep]isty sprzęt bo zamontował w nim nowy szybszy bulbulator który robi mocniej bul bul.
 7. 8 points
  Nie kwestionuję pomiarów, jednak test czyta się bardziej jak laurkę dla telewizora a nie prawdziwy test. "Japońska firma wprowadza superinteligentny procesor obrazu “Cognitive Processor XR”, który dosłownie naśladuje sposób, w jaki działa ludzki mózg!" - taki tekst we wstępie brzmi jak ulotka od Sony, tym bardziej że do czego ten system się sprowadza? Do "Łagodnej gradacji" i "Rozdzielczości" obecnych w modelach z poprzednich lat? Brak VRR jest potraktowany po macoszemu - niektórzy użytkownicy XH90 też uwierzyli, że VRR będzie lada chwila, i dzisiaj pewnie żałują, że nie kupili TV innej marki do swojego Xboxa. Zakrawa na żart fakt posiadania przez TV portu Ethernet 100 Mb/s - producent do najwyższej jakości obrazu w Bravia Core zaleca łącze 115 Mb/s, więc przy połączeniu przez kabel można o tym zapomnieć. Produkty zawsze recenzuje się w porównaniu z konkurencją, i fakt posiadania 4 portów HDMI 2.1 w tańszych OLEDach LG również nie działa na korzyść Sony.
 8. 8 points
  Propaganda jak kazda inna, taka sama jak na tvn. Wybacz TVN może i przegina ale TVPKOREA jest lepsza niz za komuny ostatnio z ciekawości obejrzałem...kwa.. Takiej rzeczywistości to nawet komuniści nie potrafili zakrzywiać...
 9. 8 points
 10. 8 points
  Powyższe zdanie najlepiej podsumowuje dalsza część twojej wypowiedzi: Cytat z wczoraj: Smutne, że od dawna jedyne co potrafisz to posługiwać się tym zmyślonym cytatem sugerując, że użytkownicy tego forum umyślnie wprowadzają innych w błąd. Nikt z doświadczonych posiadaczy OLEDów nie twierdzi, że problem został zupełnie wyeliminowany, więc wymyśliłeś sobie bajeczkę, którą powtarzasz, bo jak widać na tym twoje argumenty się kończą. Zresztą jakiś czas temu chyba @efel prosił o cytat takiej kategorycznej wypowiedzi, stwierdzającej, że problem został w 100% wyeliminowany i oczywiście nabrałeś wody w usta. Te twoje "wrzutki" nie są więc żadnym uświadamianiem innych, jak zwykłym trollowaniem, co pokazuje jedynie dużą hipokryzję, bo sam taki zarzut lubisz wobec innych stosować.
 11. 7 points
  No to jestem po z 8h w sumie mi zeszło..... Efekt końcowy, jezeli chodzi o redukcje odbic od sufitu i sciany super, estetycznie.... mogło być lepiej, ale to trzeba 2 osób 2 drabin i 2 dni Materiał jest super, klej dobry, można odklejac i naklejac pare razy, flock dobrze się trzyma, nie wyciera i na szczęście jest na tyle czarny, że klejenie na zakladke nie jest za bardzo widoczne. Poniżej parę fotek, a potem jeszcze opisze samo klejenie i hinty z tym związane, trochę tego było.... Przed/po To więcej nie pokażę bo się miejsce na zalaczniki skończyło Co do klejenia: 1. Ukladac material na czyms czystym, bo lapie wszystkie wlosy, zanim do tego doszedlem, mialem z 6m w klakach mojego kota, ktore były na dywanie.... czyszczenie tego, to ciekawa przygoda. 2. Mialem plan kleic to platami po 3.2m - tyle ile ma sufit - szybko mi przeszlo, cialem na metrowe odcinki. Probowal ktos przykleic na telefon folie na wyswietlacz? Pozbyc sie babelkow powietrza, nakleic rowno itp, no to sprobojcie z kawalkiem 3x1m i to na suficie. Masakra. 3. Mega wazne ! Trzeba utrzymywac ten sam kierunek klejenia! Już nawet nie chodzi o laczenie kawałków cietych wzdłuż i w poprzek, ale jeżeli utniemy kawalel 1,1m x 90cm (max szer rolki) , ale przykleimy odwrotnie (nie tym bokiem, ktory odcięliśmy) to mamy różne odcienie na suficie... masakra ile razy odklejalem polozony kawalek, a na koncu i tak mam caly pas zle polozony ale już nie miałem siły tego poprawic. 4. W teorii można kleic kawalki do siebie na rowno i pierwszy pas 3,2m x 0.9 tak mam klejony, kazdy kolejny juz na zakładkę, a im wiecej pasow tym na koncu zakladki wychodza wieksze. Samemu nie da sie tego idealnie polozyc. Trzeba by docinac na suficie nozykiem, ale probowalem na scianie i nie wyszło super. Na laczeniu delikatnie przebijala biel zadrapanej sciany, pomimo że byla pomalowana wcześniej na szero. Zakladki nie wygladaja tak zle. 5. Trzeba uważać gdzie się to przykleja, bo poprawka ok wchodzi w gre, z tym że często odrywa też farbę i potem się okazuje że jest dziura w tym miejscu gdzie już nie planujemy kleic. 6. Można by używać okularów i maski bo to dociskanie powoduje pylenie flocku - oczywiście ja nie używalem i trochę się nakaszlalem w trakcie. 7. Jak wycinalem dziury na kontakty i głośniki i oczywiście nie poszło idealnie, to na szczęście, pozaklejanie tego później malymi kawalkami nie rzuca się w oczy. Z bliska oczywiście widać, ale tak normalnie jest spoko. Ja kupiłem rolki po 5m, na koniec już sztukowalem i poszlo mi tak 97% materiału (4 rolki) - ale spokojnie dotna na tyle ile potrzeba. Całość mnie kosztowała jakieś 670zl, czyli drożej niż farba i mniej więcej tyle samo co polecane tutaj aksamity. Ale coś mi się wydaje ze w 8h bym się nie wyrobil z polozeniem tego na sciany i sufit plus patrzac jak delikatne przesuniecie materialu, badz nie do końca równa sciana/sufit, powodowaly problemy z polozeniem kolejnych kawalkow. Nie wyobrazam sobie jak by wygladalo robienie ram na sufit i laczenie tego w calosc... Ja jestem bardzo zadowolony, polecam
 12. 7 points
  Minęły 2 tyg. i z mojego głównego, właściwego profilu muszę jeszcze coś napisać tytułem podsumowania... Będzie to tylko ta jedna wypowiedź i moje zdanie i nie będę dalej już o tym dyskutował. Osoby, które tu po mnie jechały, a właściwie po roli jaką mi zlecono niczym się nie różnią od dzieciaków na YT, którzy przez donejty hejtują youtuberów... Różnica polega tylko na tym, że tam są teksty w stylu: "spier.... stara k. szmato" , "idź się zabij grubasie" itd itd... Wiecie o czym piszę. Tutaj jest większa kultura bo taki barnaba napisze mi "tylko", że jestem głupi, albo będą ze mnie (z mojej roli) drwić.. insynuować chorobę itd... Natomiast nie ma tak naprawdę żadnej różnicy ! Zarówno w formie wulgarnej na YT czy tutaj chodzi wyłącznie o jedno - o poczucie się lepiej, że można po kimś pojechać ! Leczycie w ten sposób swoje kompleksy czując się anonimowo. Do tego macie grupę wsparcia w postaci towarzystwa, które samo siebie nakręca i lajkuje w tym gnojeniu kogoś. Z punktu widzenia merytorycznego temat powinien zostać zakończony na 1 stronie gdzie Bipo czy Szewi i inne normalne osoby potwierdziły w zasadzie to co napisałem... Od 2 strony moja celowa, dalsza dyskusja była już częścią eksperymentu.... Nie powinniście mieć dobrego samopoczucia panowie, którzy po mnie tu jechali... To wszystko świadczy o was, a uważny analityk (a nie jak większość ludzi czytająca co 2 zdanie) prześledzi sobie ten wątek i zauważy np. że ja np napisałem wyłącznie info o dużych TV, a już znaleźli się tacy, którzy za samo to mnie jechali... Kolejność była taka, że to nie ja pierwszy kogoś atakowałem. Owszem i ja ostro odpisywałem, ale to była zawsze obrona no i oczywiście takie miałem zadanie. Nawet w trakcie trwania tego ktoś bardzo uważny mógł się domyślić o co chodzi bo pisałem miedzy wierszami, że obserwują was inne osoby... Czy to jest wyłącznie kwestia tego forum ? Oczywiście nie ! Może trochę większe liberalne podejście adminów skłoniło nas do zrobienia właśnie tu tego eksperymentu, ale na wielu forach (nie wspominając o polskim YT o czym piszę wyżej) jest to bardzo częste... Niestety i to mówię naprawdę z ciężkim sercem wstępne badania pokazują, że Polacy przodują w takim hejtowaniu. Np. patostreamerzy to są znani wyłącznie w Polsce i.... Rosji... Nasza rola nie ograniczyła się tylko do tego forum. Żeby był dobry materiał porównawczy inne osoby prowadziły podobne eksperymenty na forach zagranicznych - amerykańskich, europejskich (ale nie technologicznych) i nie ma tam tego co jest u nas, lub jest w znacznie mniejszej skali... Niestety jako naród, zakompleksiałych ludzików bojących się wszystkiego bo nawet sprzedawczyni w biedronce potrafi się popisywać tym minimalnym poziomem władzy jaki posiada, w ten sposób odreagowujemy w necie... Nie wspomnę oczywiście o odreagowaniu za "złe": żony, szefów, braci, siostry, rodziny, kolegów itd itd itd. Każda osoba w ten sposób się zachowująca daje świadectwo wyłącznie o sobie. Bo nawet jeśli taki Adamo pisał głupoty, a miejscami celowo pisał - to albo się odpowiada w sposób merytoryczny bez ataków personalnych albo się wcale nie odpowiada... I to powinien być standard dyskusji, a niestety, szczególnie u nas w Polsce nie jest.... Niestety to nie służy ani rozwojowi ani współpracy ani niczemu dobremu... Dopiero musi na nas ktoś napaść albo zniewolić jak Niemcy albo ZSRR żebyśmy się umieli zjednoczyć i wtedy z kolei jesteśmy jak jeden silny naród... A jak nic nam nie zagraża sami między sobą zarówno w kraju jak i zagranicą dajemy popisy takiej wzajemnej nienawiści i hejtowi... Zastanówcie się naprawdę nad tym... Z mojej strony w tym temacie to koniec. Konto nie zostało zamknięte. Być może jest jakiś problem techniczny. Tym nie mniej ja już nie mam do niego dostępu i nigdy więcej nie będzie tu użyte. Na tym co teraz piszę zalogowałem poprzez google i też więcej nie będę się już tu udzielał (w tym temacie). Napisałem już wszystko. Zresztą to nie tylko moje opinie, ale w większości całej naszej grupy. Oczywiście nie zarzekam się, że nigdy więcej się o coś nie zapytam bo jak wcześniej pisałem może się tak zdarzyć, że będę potrzebował rady w sprawie jakiegoś TV czy jakiegoś kabelka a pomijając eksperyment jest na tym forum mnóstwo ludzi znających się na rzeczy. Pozdrawiam was wszystkich. Adam.
 13. 7 points
  Nigdy nie pisałem, że problem wypaleń został w 100% wyeliminowany, a więc znowu zmyślasz i potwierdzasz, że jedynie to potrafisz. Jedyną osobą posługującą się kłamstwami jesteś więc ty sam. Jedyne co jak widać potrafisz to pisać bzdury i obrażać. Ja nie sugerowałem tobie braku rozumu, a jedynie wytknąłem hipokryzję. A co do określenia "trollowanie" to jak inaczej nazwać praktykę, którą uprawiasz na forum? Zresztą to twoje własne określenie, którym się często posługujesz. Jeżeli więc u kogoś brak kultury i rozumu to tylko u ciebie. A co do domagania się cytatów to chyba logicznym jest, że jeżeli komuś stawia się zarzut to trzeba go czymś podeprzeć, w przeciwnym wypadku jest on nic niewartym wymysłem.
 14. 7 points
  To przestań czytać swoje własne posty, gdyż wskazaną mantrę to na tym forum głównie sam powtarzasz. Prawda jest taka, że ciężko znaleźć jakiegoś doświadczonego posiadacza OLEDów, który jeszcze by twierdził, że problem wypaleń został już zupełnie wyeliminowany. To nie pomysł, ale praktyka, która jako systemu strefowego wygaszania używa drugiej monochromatycznej matrycy lcd o rozdzielczości FHD. Taki model pojawił się na rynku australijskim i chińskim, ale z dalszego rozpowszechniania na chwilę obecną zrezygnowano - podobno ze względu na fakt, że przepuszczanie światła przez dwa panele jest bardzo mało wydajne i wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na energię.
 15. 7 points
 16. 6 points
  Komuniści z PiS przebili dawno Urbana propagandą, ale, żeby wyj...ć wszystkich i zostawić tylko propagandowe du..włźne TVP, to niczym towarzysz Putin. 🤮 Czy oni już potracili jak starzy towarzysze wszelkie poczucie rzeczywistości ?
 17. 6 points
  Napisał ten (alter ego Riki tiki kiki/Janiunia itp itd) który by chciał skasować wszystkich użytkowników, którzy nie nabierają się na najlepsze disco wśród telewizorów od Fylypsa i uprzedzają uczciwie o tym innych. Żenujące. ✌️
 18. 6 points
  ale to jest też anonimowe - jest pewnie milion Marcinów w Polsce - no chyba że zdjęcie portalowe jest twoje
 19. 6 points
  Proszę kolejny raz bez osobistych wycieczek. To może sobie idź na ten portal i czytaj te komentarze anonimów. Funkcjonalność tamtych komentarzy jest tak świetna w porównaniu do forum, że...a nawet nie chce mi się komentować tego. Szkoda że na onecie wyłączyli komentarze, bo tam byś nam polecał dyskutować, że niby tam lepiej, bo kilka milionów userów bez składu i ładu przerzucało się obelgami. Napisałem wyraźnie w swoim pierwszym poście z czego składa się recenzja telewizora na hdtvpolska: pomiary pana Macieja Kopera plus jakiś zlepek materiałów marketingowych połączony z sentencjami przeklejanymi z poprzednich recenzji, czy innych artykułów. Pomiary są profesjonalne i nikt nie podważa tego, że trzeba mieć do tego wiedzę. Ale cała pozostała treść wygląda jak pisana na kolanie. Tak, śmiem twierdzić że mając styczność ze sprzętem kilkanaście dni i mając kręgosłup w postaci pomiarów od pana Macieja napisałbym lepszą recenzję telewizora. Oczywiście nie jestem palcem robiony i wiem, że dostać w tym chorym kraju sprzęt do recenzji od producenta/dystrybutora można owszem, ale do czasu pierwszej negatywnej recenzji jego sprzętu, co wyjaśnia dlaczego każda recenzja się kończy magicznym: polecamy. Natomiast myślę że portal i forum hdtvpolska jest już na tyle duży i poważany że mógłby się czasem pokusić o konstruktywną krytykę i bardziej profesjonalne teksty.
 20. 6 points
 21. 6 points
  Projekt gwiezdne niebo ukonczony - 3 dni roboty bez specjalnego pospiechu. Generalnie wg mnie wiecej zabawy niż przy oklejaniu salki welurem. Moje plecy mowia NIE podobnym projektom Najwiecej chyba sie zeszlo przy ukladaniu wiązki 240 swiatlowodow led, przekladaniu ich przez panel, docinaniu, doklejaniu itp 1) dzien dociecie i polaczenie profili w jeden panel sufitowy (nie robilem tego z plyt k-g zeby sufit podwieszony byl lekki oraz zależalo mi na malej odleglosci od sufitu (na k-g potrzeba ok 15cm i k-g mam juz wkolo - na moj projekt wyszlo lacznie 5-5,5cm od sufitu razem z dystansami na wiazki ledowe 2 dzień zabawa z ulozenie wiazki led 3) elektryka + montaż Rozwazalem kilka innych opcji, zeby to komuś zlecić np sufit napinany, ale zrezygnowalem z powodu potrzebnej za duzej na moje potrzeby wysokosci wymaganej dla takiego sufitu. Kilka modyfikacji projektu bylo koniecznych bo jak sie okazalo pomysł zeby mocowanie do sufitu bylo na 12 magnesow nie wypalił i nie byly one w stanie utrzymac panelu 2m x 2,3m z ledami, wiec byly potrzebne wkrety montazowe dodatkowo. Efekt wg mnie b fajny. Drewniana szafa z filmami też zmieniła kolor na adekwatny do salki. tak mniej więcej to wyglada:
 22. 6 points
 23. 6 points
  Pierd... jak te oszołomy z PISu za przeproszeniem. Wszędzie spisek i wina Tuska. Wiesz co, zamknijcie w pierdlu wszystkich skoro macie dowody, wypierniczcie z Polski obcy kapitał, zostawcie dwa słuszne programy TV, a do Niemców strzelajcie.
 24. 6 points
  Bez względu jakie kto ma poglądy czy sympatie polityczne, nie może udać, ze nie widzi !! W kraju, który ma recesje (po raz pierwszy od bodaj 1991r.) drugi rok z rzędu, ekipa „dobrej zmiany” przekazuje 2 mld zł na media, tfu, publiczne , a tak naprawdę dziennikarstwo polityczne. WOŚP, które uratowało dzięki zakupom sprzętu dla szpitali, zdrowie i życie setek, jak nie tysięcy najmniejszych Polaków, przez te niemal 30 lat uzbierało jakieś 1.2 mld zł. Czyli 4 mld zł wyrzucone w błoto w 2 lata vs. 90 lat żeby było w miarę porównywalnie? O kłopotach biznesu rożnej wielkości nie wspominając, ale na to kasy jakoś magicznie nie ma. Ale jest na 13,14 emerytury - to jest komuna i pusty pieniądz! Konkludując -dramat i smutek 😠😑
 25. 6 points
 26. 6 points
  A najlepiej zaświaczenie od hubia, ze on pozwolił, i ze to co maja to mogą mieć i oglądać...
 27. 6 points
  @Weteran8, zakładając nawet, że to zadziała (co nie jest na 100% pewne) to Ty tak na serio??? Dla Ciebie takie postępowanie jest ok??? Ehhhhh.... 🙁 Osobiście jak nic się nie dzieje z telewizorem, ciszyłbym się nim a nie kombinował. W gratisie spojrzenie bez wstydu w swoje odbicie w lustrze.
 28. 5 points
  Podzielę się refleksjami z użytkowania obecnie 3 modeli tv (w tym samy czasie). Może komuś się przyda opinia. Są to 55” A89 (OLED), 65” X94J (LED), 55” W905 (LED) oczywiście wszystko Sony. Dwa pierwsze to tegoroczny nabytek, a W9 to wysłużony 8-latek który miał zostać zastąpiony, ale znalazł miejsce w pokoju gdzie jeszcze może się przysłużyć. Wcześniej od 2013 roku jako główny TV w domu użytkowany był W9 (KDL-55W905), no ale przyszła potrzeba wymiany na coś nowszego. Jak większość stałem przed podstawowym dylematem OLED vs LED ze znanymi wadami i zaletami obu technologii. Skończyło się tak, że jako główny TV do dużego pokoju trafił jednak LED (rozmiar większy, ale max i optimum co mogło wejść to 65”) natomiast OLED „służy” w innym pomieszczeniu w większości do nocnego oglądania. I taki układ jest optymalny, bo technologia OLED najbardziej dystansuje LED’y w ciemnych pomieszczeniach i ciemnych scenach. A dlaczego jako główny tv jednak LED? Otóż zdałem sobie sprawę, że tv dość często zostaje zostawiony na pauzie korzystając z funkcji timeshift no i ... bałem się wypaleń. Pytania jakie sobie stawiałem i szukałem w necie odpowiedzi, a na które teraz z własnego doświadczenia mogę odpowiedzieć. Czy zamiana W9 na X90J przyniesie zauważalną poprawę – odpowiedź TAK, warto było. Rozważałem także zakup X95J (teraz dopiero wchodzą 65”), ale uznałem że 3k różnicy to dużo. Nie umiem więc powiedzieć jak bardzo dostrzegalna byłaby różnica pomiędzy X90J a X95J, ale X95J jako LED musi być gdzieś pomiędzy X90J a A89 (OLED). Czy dostrzegalna jest różnica pomiędzy X90J a A89 (mowa oczywiście głównie o kontraście i czerni) – TAK w ciemnych scenach jest to wyraźnie dostrzegalne. Ująłbym to jednak w ten sposób – nie oglądając sceny na OLED byłem bardzo zadowolony z efektu na X90J, ale wiem też teraz, że na OLED można wycisnąć więcej. Na pocieszenie z kolei dodam, że takich scen nie jest za dużo (jako fan „Gry o Tron” na niej robiłem szczegółowe porównania). P.S. Wszystkie telewizory są po ręcznej (mojej) ale jednak kalibracji. Oceniam, że mam dość dobry wzrok 🙂, wiem czego oczekuję i na każdy z TV poświęciłem kilka godzin na testy i optymalne (moim zdaniem) ustawienia.
 29. 5 points
  Napiszę kilka słów i porównam co było na plus a co na minus przy zmianach projektorów a wnioski sam wyciągnij: Sony vpl vw270: +Bardzo dobre skalowanie obrazów blu Ray, +bardzo dobre działanie uplynniacza ruchu + Bardzo dobra redukcja szumow -brak DTM, większość obrazów była bardzo ciemna (główna przyczyna zmiany) -slaba moc lampy i jasność w hdr, moim zdaniem i nie tylko projektor do małych ekranów w hdr rzędu 100" JVCRS540 + Najlepsza czerni i kontrast ze wszystkich projektów jakie miałem, + Bardzo mocna lampa i jasność w hdr, + Bardzo dobre pokrycie barw w hdr dzięki czemu mamy dużo lepsze i intensywniejsze kolory w hdr w stosunku do Sony 270 (w obecnych Sony 290/590 już to podciągnęli i nie ma aż takiej różnicy) - słabsze działanie uplynniacza ruchu - słabsze działanie redukcji szumów - mniej ostrzejszy obraz przy full HD i 4k w stosunku do Sony . - brak nadal DTM wskutek czego nadal trzeba zmieniać ręcznie ustawienia co do filmów w zależności od mapowania. JVC RS2000 + Ostrzejszy obraz w 4k , bardzo zbliżony do Sony, + DTM, nie trzeba już grzebać przy filmach z HDR, wszystko ustawia się automatycznie, dużo lepsza mapa tonalna i obrazy wyglądają dużo lepiej i jaśniej w stosunku do mapowania w rs540, +ostrzejszy obraz w sdr (w stosunku do 540)ale nie tak dobry jak w Sony tam to skalowanie nadal wypadało lepiej - nadal redakcji szumów podobna do 540 - upłynniacz ruchu i jego działanie podobne do 540, nie tak dobre jak w Sony. Reasumując, jak widzisz każdy projektor ma swoje wady i zalety teraz trzeba wiedzieć co jest dla kogo ważniejsze..:-) Ciężko powiedzieć kiedy i w czym był przeskok, bo jak poszło w lepsze kolory, czerń i kontrast to poleciała ostrość i płynność ruchu. Jak poszło w lepszą ostrość i DTM to poleciał kontrast. Gdybym miał w Sony DTM, mocną lampe i poziom kontrastu JVC otrzymał bym dla mnie projektor idealny 🙂
 30. 5 points
 31. 5 points
  Czy są jakieś informację czy GX dostanie taką aktualizację ? Zauważyłem że to forum jest martwe nikt nie odpisuje
 32. 5 points
  Muszę przyznać, że czytając testy TV równiez na flatpanelshd.com widzę, że nie ma tam w testach bełkotu jak z ulotek reklamowych, do tego są bardziej krytyczni dla recenzowanych sprzętów, A90J jest tu przykładem. Może to skandynawska mentalność, a może nie.
 33. 5 points
  A mi telewizor służy do oglądania wszystkiego co chce. Nie po to kupuje TV, żeby się ograniczać. Jestem świadom ułomności tej technologii i nie zostawiam TVN 24 na 24 godziny. Jednak jest to telewizor i na służyć do oglądania wszelakich treści. Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
 34. 5 points
  Byłem u Szewi w odświeżonej salce po dołożeniu gwiezdnego nieba i zaciemnieniu ścian na czarno. Efekt piorunujący robi salka zaraz po wejściu. Osiągnął typową jaskinię, gdzie po zgaszeniu oświetlenia wszystko jest na czarno. Zrobił sobie chłop salkę kina domowego o której większość może z nas po marzyć. Osobne dedykowane pomieszczenie, gdzie nie musisz nic zaciemniać tylko wchodzisz i włączasz sprzęt to marzenie każdego kinomaniaka. Niebo to tak naprawdę dodatek, dopieszczenie całości salki do kina. Największe wrażenie robi poprostu ta czerń, która powoduję, że skupiasz się tylko na obrazie i nic Cię nie rozprasza. Welur na ścianach nie dość że poprawił kontrast to i zmniejszył pogłos w pomieszczeniu. Wchodząc do salki od razu słyszymy inna akustykę niż przed salką. Gratulacje świetnej salki, gdzie od teraz możesz cieszyć się zarówno dźwiękiem jak i obrazem bez rozpraszania.
 35. 5 points
  Muszę Ci się przyznać, że zrobiliśmy sobie na tobie "badania psychologiczne", jak zniesiesz szary ekran??[emoji2] Wyniki badań niedługo sobie poczytasz, jak tylko profesor je zaakceptuje. Rozważam Jeszcze pracę doktorską na temat " Telewizor konta projektor", na twoim przykładzie.
 36. 5 points
 37. 5 points
  Ja jestem za tym ze Pan mial racje. Nikt nigdzie w sklepie nie informuje o tym, nikt nie wypisuje tego duzymi literami. Nie kazdy musi sie znac. Nie kazdy musi czytac i wypowiadac sie na forum. Ludzie obecnie w duzej mierze ogladaja ten sam kanal kilka godzin dziennie lub nascie, znam bardzo wiele osob co oglada czy to tvn24 czy tvp info, moze nie po 11h ale po te 5-8h. Takze tlumaczenie waszego experta tutaj jest denne i nie trafione. Producent takze powinien o tym ostrzegac przy kupnie, a nie ze kupujacy musi sie dowiadywac i tym po fakcie. To wina producenta i nie trafia do mnie wcale wasze tlumaczenie, waszego experta, a juz pisanie ze to mega marignalne wypalanie i tylko w extremalnych warunkach to juz calkiem zaklamanie. Nie wierz w głupote, ze nie ma co sie przejmowac, bo takie paski formatow 4:3 i 16:9 takze sie wypalaja. Widzialem juz takie. Zaraz Ci ktos tutaj napisze ze tylko w extremalnych warunkach i ze musisz dlugo ogladac. To fakt kupuje np tv za 10tys i mam ogladac 2-3h dziennie i przelaczac co chwile [emoji28]
 38. 5 points
  Ja zawsze w takiej sytuacji jak PiS robi kolejny krok w celu odebrania nam demokracji mówię - jedźcie po rodzinie, przyjaciołach i po znajomych im podziękujcie za to wszystko co się dzieje. Krasnoludki nie wybrały PiS tylko Polacy. Po 5 latach wcześniejszych rządów już nie mogli tłumaczyć, że nie wiedzą co ich czeka. Choć jak moja znajoma po studiach głosowała na Dudę tylko z tego powodu, że uwierzyła, że jej Trzaskowski zabierze 500+ to ręce opadają... No niestety - każdy kto uważał, że może się nie interesować polityką i nie chodzić na wybory za chwilę bardzo boleśnie odczuje to na własnej skórze, jak będzie miał wyłącznie 3 programy propagandowe TVP, cenzurę internetu, drogie zagraniczne produkty, a w sądzie w zderzeniu z organami państwa będzie miał sędziów na telefon.
 39. 5 points
  Z reguły piszę o rzeczach o których mogę coś powiedzieć, a wtedy chodziłem do ogólniaka i goniłem się z pałami w stanie wojennym. Oglądając obecny dziennik TV i TVP Info nie mogę się oprzeć obrzydzeniu jak tak można pluć, chwalić się jacy to jesteśmy najlepsi, jakie mamy super słupki, jak wszystko to sukces .... nie no kur... Urban to dziecko zagubione we mgle w porównaniu z obecną propagandą. I jeszcze jedno, nie myślałem, że będę w niektórych sytuacjach bał się czegoś powiedzieć lub napisać, jak kiedyś. Niestety.
 40. 5 points
  Chłopczyku ja żyłem i takich jaj jak teraz nie było. Komuna nie dała rady zlikwidować kultowej Trójki a te gnoje to zrobiły np.
 41. 5 points
  Szkoda nawet słów. Gomułka, Dzierżyński, Edward czy Jerzy U. to cienkie bolki w porównaniu z towarzyszami z PIS.
 42. 5 points
  Telewizor już do mnie dotarł i... - jest doskonały! Poniższe to moja opinia oczywiście Cena - bardzo duża - ale, ale - cztery lata temu 65cali kosztowało 15tysięcy... chociaż różnica między 75 a 85 dla mnie za duża, raczej nie do przyjęcia... Zaraz po odpaleniu - jak on świeci! I to nie w HDR a SDR naprawdę w porównaniu do DX900 czy ZD9 jest duuużo, duuużoo jaśniejszy! Ustawienia na razie zalecane w teście - już jestem zapisany na kalibrację i czekam na termin. Zacząłem od odpalenia jakichś materiałów w jakości bluray - obraz dosłownie wylewa się z ekranu, jeśli źródło jest świetnej jakości to obraz jest doskonały. Kolory, nasycenie ale przy tym naturalność. W SDR czarne pasy na górze i na dole są czarne nie zaobserwowałem żadnych prześwieceń, rozjaśnień, nawet w bardzo jasnych scenach gdzie słoneczko świeciło na górze I słowa Żony - ej, w końcu czarny kolor jest CZARNY! Następnie na tapetę poszło kilka filmów UHD - banan z twarzy nie schodził mi przez cały czas oglądania - efekt HDR, rozdzielczość, szczegóły obrazu, plastyczność - coś pięknego. Oglądając wybiórczo Gemini Man w 60fps - mimo, że nienawidzę tak nagranych filmów - coś pięknego, normalnie jakbym patrzył przez okno w salonie... "Popis" HDR w postaci Johna Wicka - coś niesamowitego. Wiem, często używam tu tych słów ale naprawdę - różnica jest ogromna w stosunku do DX900 czy zd9 (choć to nadal doskonałe TV). Aquaman - bomba! Trylogia Hobbit i Lotr czeka na ponowne oglądnięcie. W HDR czarne pasy na górze i na dole są czarne - prawie zawsze - jeśli akurat jasność ekranu przy pasach jest bardzo duża to tak, pasy się rozjaśniają -NIEZNACZNIE i tylko na stop klatce da radę to wychwycić - no chyba, że oglądamy tylko patrząc na czarne pasy! Tak, Oled miałby je czarne - ale czy efekt ogólny całości sceny byłby taki sam przy niższej jasności ekranu?? Nie wiem, może, wątpie - ale nie będę wywyższał jednego nad drugim - ja wolę LCD, przynajmniej na razie - na OLED pewno również byłby niesamowity. Poświatę widać również jeśli jest biały napis na całkowicie czarnym ekranie - bardzo, bardzo malutką - mam porównanie z DX900 i ZD9 i tam był spory w porównaniu z ZH8. Tu minimalny. Może kalibracja jeszcze bardziej go wyeliminuje?? Jesli napisy są stonowane (jak w większości UHD Bluray) efektu brak. Wiadomo OLED wygrywa. 😉 Bez dwóch zdań. Ale ogół dla mnie na korzyść tego LCD - powtarzam, dla mnie Jakość kanałów satelitarnych?? Świetnie upscaluje ale jeśli źródło lipa to obraz też lipa Nie wiem co jeszcze mogę napisać tak na gorąco. Jeśli chodzi o ogólną jakość obrazu - BOMBA - jasność, kontrast, efekt HDR! Dla mnie niezaprzeczalny numer jeden! Jeśli chodzi o wygląd TV - ma "[beeep]ę" czyli kawał sprzętu Ten TV sporo waży chyba ok 50kg bez podstawy. Dźwięk bardzo dobry jak na TV. Obsługa?? Mój pierwszy android, choć system znałem już z ZD9 i XF9005. Szybko, sprawnie, nic się nie zacina, Netflix, Prime dla Córy działają elegancko. Youtube również Aha.. nie odtwarza Youtube 8K.. kupa. Oczywiście żart- dla mnie nic nie znaczący ficzer - pewnie mógłbym narzekać, że tyle kasy i nie działa, że lipa a u LG i Samsunga działa. Właściwie to za taki piniondz chyba nawet powinieniem?? Że Sony - to ja wyznawca - nie, gdyby był - co zawsze podkreślam - Panas w 75 calach to bym jego kupił - DX900 nie wyświetlał nawet HDR w youtubie... Wiedziałem co kupuje i jakie ma "wady". Świadomy wybór. Jak nie będzie to trudno. Przeżyje. Dla mnie najbardziej liczy się jakość obrazu - tu jest TOP! I akurat teraz pełna uniwersalność w oglądaniu TV - bo to już tv salonowy (nie jak ostatnio, gdzie Panas stał w osobnym pokoju, i był tylko do filmów wieczorem i konsoli wieczorem od czasu do czasu). A i pilot - piękny, LEKKI, podświetlany porównując do pilota z ZD9 - ten jest lepszy. Do Panasa DX900 postawiłbym znak równości ze wskazaniem na Sony - jest po prostu dużo lżejszy, lepiej leży w dłoni. Konsolę PS4 Pro sprzedałem - PS5 jeszcze nie udało mi się zakupić w normalnej cenie - więc o graniu się nie wypowiem na razie. Ale myślę do miesiąca ogarniemy temat. A i faktycznie są dużo szersze kąty widzenia, oglądanie nawet z dużego skosu nie powoduje znikania szczegółów, zmiany kolorów itp. Fajnie! Kończąc ten przydługi wywód ochów i achów - jestem bardzo zadowolony z zakupów. Jeśli drugi raz miałbym się decydować?? Tak, znów brałbym Sonego. Znów LCD. Sony naprawdę w top modelach wie co robi jeśli chodzi o "obróbkę" obrazu. Mają swoje sztuczki i kruczki, które sprawdzają się znakomicie - czy to jeśli chodzi o wygaszanie-czerń, czy naturalność kolorów, płynność. Wady - kurczę, na razie, dla mnie, nie ma. Zobaczymy po czasie. Ale to tylko moje zdanie - niewiele znaczące dla ogółu Polecam zakup tego TV Będziesz zadowolony, że hej portfel mniej, ale hej! -Uśmiech na twarzy ważniejszy Odezwę się jeszcze po kalibracji.
 43. 5 points
  Jak bym Ci kopa w [beeep]sko zapi....ł to już byś się więcej w tym wątku nie pokazał !!!! Ileż można słuchać tego pierd.....enia, czy zromumiesz w końcu że tu są sami zadowoleni posiadacze projektrów JVC x7900/rs540??!!!! . Masz telewizor to leć klepać ozorem gdzie indziej podrzegaczu !!!! czy poza jasnością zauważyłeś może inne zmiany w obrazie ? ciekawość 😉 @pmcomp twierdzi że żarnik philipsa wystarczy wymienić, może się skusisz i zdasz nam relacje 😉
 44. 5 points
 45. 5 points
  @LV426 nie zrozumiałeś - u mnie to był sarkazm - bo jak obcinanie jakości w lcd można traktować jako rozwój oled nie musi nic robić - i jest 10 długosci przed każdym lcd - dlatego mamy stagnację w oled - monopol na jakość obrazu nie sprzyja wprowadzaniu udoskonaleń a w bajki o tysiącach stref w lcd, dwuwarstwowych lcd itp uwierzę jak coś z tego pojawi się na rynku w racjonalnych cenach
 46. 5 points
  Zapytaj kolezanki. Hubio masz racje. Tylko, ze Twoja racja, nie do kazdego trafia, bowiem inni maja inne potrzeby i zapatrywania. Musisz sie z tym pogodzic i zyc dalej, zamiast prowadzic swieta wojne. Kazda krucjata musi sie kiedys skonczyc. Pokojem albo smiercia. Wybor nalezy do Ciebie.
 47. 5 points
  Ale już tak na poważnie - skoro nie chcesz drażnić MK - to tak ja wyżej napisałem - z pomiaru wartość luminacji musi wyjść inna wartość niż 0 cd/m2. Tylko wtedy uzyskamy kontrast inny niż nieskończony, bo wynika on właśnie z obliczania kontrastu z wartościami wyższymi niż "0". Wcześniejsze panele OLED nie uzyskiwały zawsze idealnej czerni - mimo, że piksele także się kompletnie wyłączały, to światło ze świecących miejsc się trochę rozchodziło po ekranie, więc takie "odbicia" pogarszały czerń. Później powłoki zostały dopracowane i problem rozwiązany, a w konsekwencji nawet na czerni w okolicy świecącego obiektu HDR nie da się zmierzyć jakiejkolwiek luminacji - stąd kontrast nieskończony. To jest też powód dla, którego HDR tak dobrze na OLEDach wygląda, mimo że na papierze dysponują niższą mocą "świetlną" - duży kontrast bez jakiegokolwiek bloomingu i rozświetlania stref.
 48. 5 points
  Kilka dni temu do naszej redakcji zawitał najnowszy Xbox Series X! To druga konsola nowej generacji, którą rozpakowujemy i testujemy długo przed oficjalną premierą. Dzięki temu mamy też sporo czasu by sprawdzić kluczowe sprawy związane z technologią użytą w produkcie od Microsoftu. Już niedługo będziecie mogli przeczytać o tym więcej a tymczasem zajrzyjmy do środka oraz oceńmy jak wszystko zostało wykonane. Okazuje się bowiem, że czeka nas sporo smaczków dla maniaków konsol. Dodatkowo dokładnie oceniamy dołączony kable HDMI, który był zapowiadany jak zgodny z najnowszymi standardami 2.1 takimi jak 4K@120FPS czy 8K HDR.   Przeczytaj całość
 49. 5 points
  To nawet nie ma co porównywać - wiadomo, że OLED. To zupełnie inna liga niż q70t...
 50. 5 points
  Pamiętacie moją historię z B7? Miałem silne wypalenia, a później byłem o krok od wyrzucenia telewizora, ponieważ wyłączył się i przestał działać, później magicznie się naprawił, ale ponieważ TV jest po gwarancji, to serwisant poradził mi żebym napisał do LG, na wsparcie klienta i może tam pójdą mi na rękę. Napisałem i okazało się, ze przychyli się do mojej prośby. Ponownie zgłosili temat do serwisu, który w piątek się ze mną skontaktował, kazali zrobić zdjęcie tabliczki znamieniowej i poinformowali mnie, że zamawiają nową matrycę. Trzy miesiące po upływie gwarancji Nie spodziewałem się tego po LG. W takie sytuacji odpuszczam zabawę z rękojmią w stosunku do sklepu, w którym zakupiłem TV. Dam znać jak już wymienioną matrycę.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


×
×
 • Create New...