Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 11/04/2019 in all areas

 1. 17 points
  Dzięki za dobre słowo bo nagranie tego unboxingu to było 20h roboty do 5 rano dzisiaj. A to "tylko unboxing". Ja nie jestem pasjonatem. Jedynie zbieram konsole od 30 lat i mam w domu tzw. "retro muzeum" ale nie obnoszę się z tym bo nie mam na to czasu i zajmuję się publicznie nieco inną tematyką pt. telewizory + nowe konsole. Zero pasji Nie znasz mnie a oceniasz. Byś się zdziwił jakimi sprzętami dysponuję patrząc na arhn, którego bardzo lubię bo to taki sam wariat retro z naszego świata. Ale sprzętu i starych gier w tym mnóstwo fabrycznie zapakowanych z lat 90 mam "nieco" więcej tylko jak mówię: nie nagrywam bo nie muszę i nie mam na to czasu. Może kiedyś, na emeryturze. Z całym też szacunkiem do takich osób jak arhn ale co niby kolega miałby sprawdzić w temacie 4K HDMI 2.1 w nowych konsolach itd? Tutaj kolego trzeba aparatury by to zmierzyć. A problemów i tematów jest więcej. Dzisiaj nagrywałem wywiad 40 minutowy dla Microsoftu z okazji premiery nowych Xboxów - obejrzyj za kilka tygodni, to posłuchasz co to znaczy pasja łatwo sobie popierd... ale trudno zrozumieć jak ciężko się pracuje w dobie pandemii. Wyobraź sobie jak np. obecnie przetestować nowe konsole z większością telewizorów? Nie polecam nawet myśleć. A problemów jest duuuuuuuuuuuuuuużo więcej. A jak Cię piecze coś to sobie zaparz herbatę ziołową.
 2. 11 points
  Z wielką radością przywitaliśmy w redakcji HDTVPolska najnowszy, flagowy model telewizora Google TV Sony BRAVIA XR OLED A90J, który w 2021 roku stoi na czele organicznych wyświetlaczy stworzonych do kina domowego. Japońska firma wprowadza superinteligentny procesor obrazu "Cognitive Processor XR", który dosłownie naśladuje sposób, w jaki działa ludzki mózg! Został on zastosowany w pięciu seriach telewizorów BRAVIA XR, które dodatkowo ulepszono technologią wyświetlania kolorów XR Triluminos Pro. Sony BRAVIA XR OLED A90J oczywiście należy do tej grupy i ma do zaoferowania wszystko co najlepsze w przypadku jakości obrazu, dźwięku oraz rozwiązań multimedialnych. Czas więc zebrać całą naszą wiedzę w podsumowującym teście i wystawić rekomendację. Bo to, że ten telewizor rekomendujemy było już jasne z poprzednich naszych wpisów. Pytanie tylko jak bardzo?   Przeczytaj całość
 3. 11 points
  Od lat tutaj tak jest. Recenzja to wypadkowa dwóch rzeczy: Marketingu producenta (kopiuj wklej żywcem z ulotki, plus czasem jakiś opis, wywiad z oficjalnej prezentacji produktu) Rzetelnych pomiarów wykonanych przez pana Macieja Kopera Żeby się dowiedzieć czy serio produkt jest wart zakupu, musisz czytać między wierszami. A najlepiej jak siedzisz tu od lat i śledzisz na bieżąco postęp u danego producenta i odnosisz to jeszcze dodatkowo do tego co robi konkurencja. Świeżak, który tu wpadnie z takiego Google News po przeczytaniu dowolnej recenzji będzie wiedział dokładnie tyle samo co wcześniej, czyli tak naprawdę niewiele. Jak był zafiksowany na jakiś model TV, to po przeczytaniu dowolnej recenzji, która wyolbrzymia zalety, a bagatelizuje wady, utwierdzi się tylko w przekonaniu że pierwotna jego decyzja była dobra. Dobrze że jest jeszcze forum, gdzie czasem jakiś bardziej ogarnięty użytkownik przetłumaczy ten marketingowy bełkot na bardziej zrozumiałą formę. Tłumaczenie recenzji: fajne są te nóżki, które można zamontować na dwa sposoby, żeby zrobić miejsce na soundbar fajny metalowy pilot tylko dwa porty HDMI 2.1 (LG dwa lata temu dawało CZTERY) brak VRR jasność w SDR zaskakująco wysoka, ale co z tego skoro i tak zadziała ABL i ją sprowadzi do jednakowego u wszystkich poziomu jest postęp w ABL, ale nadal do LG się nie umywa dobry HDR. Od lat spadała jasność, ale tutaj Sony w końcu się wyłamało i trochę podwyższyli względem ubiegłorocznych modeli i zrównali się w końcu z konkurencją. ten cały cognitive procesor to bełkot marketingowca i nowa nazwa na to co było u Sony od lat: łagodna gradacja oraz super rozdzielczość pogorszyli działanie BFI! input lag 16 ms jednak gorszy niż u LG i w nowych Samsungach system Google TV na rynku polskim wygląda zupełnie inaczej niż na zachodzie. Cała ta integracja z treściami i skupienie się na dostarczaniu treści a nie apek, po prostu u nas nie działa. Widać to choćby na tym screenie: Tak samo jest na moim chromecast 4.0 i ma się to nijak do tego co mają za granicą. Na górze są apki, a niżej w poszczególnych wierszach rekomendacje z poszczególnych apek. Dokładnie tak samo jak od kilku lat w zwykłym Android TV. cały ten Bravia Core, to znowu dodatkowy sposób na wyciągnięcie od użytkownika dodatkowych pieniędzy... Ogólnie to jest niezły sprzęt. Tylko, że podobnie jak u LG od paru lat w OLEDach jest kompletny zastój. Tutaj prawie nie ma nic nowego, czego konkurencja nie miała już wcześniej. A cena jest jak to u Sony zaporowo wysoka. Dołożenie dwóch portów HDMI 2.1, delikatne poprawienie HDR i nowy (gorszy niż na zachodzie!) interfejs w smart TV na pewno nie usprawiedliwia przesiadki na ten model. Ktoś kto ma dowolnego OLEDa może spokojnie machnąć ręką. Ktoś kto planuje przesiadkę z LCD może ewentualnie rozważyć ten model jak cena spadnie do rozsądnego poziomu (przy czym rozsądny poziom to max 500 zł wględem konkurencji)
 4. 10 points
  I przypadkiem to zdjęcie wypalonego OLEDa sąsiada znalazło się w hiszpańskim artykule o wadach wyświetlaczy z 2018 roku: https://hardzone.es/2018/04/15/defectos-monitores/ ja pier... co za koleś...brak słów
 5. 10 points
  Dawno się tak nie uśmiałem. Oczywiście wiesz to wszystko bo zajmujesz manadżerskie stanowisko w Panasonic lub Sony? Dowodów na to że w Sony lub Panasonic są montowane lepsze panele nikt nie przedstawił nigdy. Widziałem zdjęcia OLEDów Sony które miały olbrzymie problemy z zafarbem, widziałem wiele zdjęć OLEDów LG z niemal idealnymi matrycami bez żadnych problemów. Także Twoja teoria w rzeczywistości się kupy nie trzyma. Dodajmy do tego fakt, że w dzisiejszym świecie kontrola jakości jest słaba, bo liczy się czas i pieniądz. Nie ma szans żeby każdy panel był szczegółowo testowany w fabryce, bo to kosztuje pieniądze. W globalnej skali ogromne pieniądze. Dlatego kontrola jakości jest na tyle minimalna, żebyś nie dostał ekranu który w ogóle nie działa. A jak on wyświetla obraz to już sprawa drugorzędna. Z doświadczenia wiemy, że banding na OLEDach często znika i się wyrównuje po kilku krótkich cyklach kompensacji, co wymaga pracy panelu przez około kilkanaście godzin. Myślisz że w fabryce ekran będzie działał kilkanaście godzin tylko po to, żeby trafić do telewizora Sony bez żadnych wad? Buahaha. Kupując Sony czy Panasonic kupujesz ich know how z zakresu obróbki obrazu, całej ścieżki która zaczyna się na wejściu HDMI a kończy na drutach podłączonych do ekranu. Wbrew pozorom ma to duże znaczenie dla finalnej jakości wyświetlanego obrazu, ale i tu LG od paru lat odrabia lekcje i dogoniło starych wyjadaczy w niemal każdym aspekcie.
 6. 9 points
  Kolego po tym co napisałeś widać jak mało wiesz o internecie. Biznesu to ty nie zrobisz w życiu. Przy takiej skali to twoje wypociny i tak są nic nie warte. Całe to forum to już tylko przylepek do portalu i kiszące się 50 osób na milion. Czekam aż je zamkną hehe bo wszystkie komentarze są już na portalu a nie tutaj. Jeżeli uważasz, że przeprowadzenie testu na takim poziomie jak ten a90j to fuszerka to pierd się w głowę dwa razy i pomyśl jeszcze raz. A najlepiej pokaż nam wszystkim jak ty to robisz. Oj to będzie ciekawie. 98% czytających nie zrozumie tego testu nawet w 50%. Ale ty kozaku tutaj karty chcesz rozdawać swoim trolowaniem. Pokaż nam co potrafisz a nie oceniasz kogoś kto posiada wiedzę 100000000000000000 razy większą od ciebie. Zgadza się. Ale chyba tutaj niektórzy nie znają angielskiego. hehe I co? Uważasz, że jak ktoś kupi oleda flagowego jednej czy drugiej firmy to zobaczy różnicę? Jak te oledy to kopiuj wklej - mowa o flagowcach a tylko marketingowy bełkot je odróżnia i tylko to mogą biedni testerzy napisać w teście bo w innym wypadku to już musieli by przeklejać całe testy co roku te same. Promotorzy jesteście, sprzedawcy i inni naganiacze. Dobrze, że to forum to już tylko garstka naganiaczy. Wszyscy siedzą na portalu i facebooku.
 7. 9 points
  Dziękuję za rzeczowy i profesjonalny test. Jego wynik jest podobny do wyników wielu innych opublikowanych na platformach internetowych oraz w pismach fachowych na świecie. Kilka przykładów… W niemieckim czasopiśmie fachowym HDTV Magazin nr 2 z 2021 roku Sony A90J otrzymał ocenę referencyjną za obraz. Takiej oceny w tym samym numerze nie otrzymał LG G1. W wyniku przeprowadzonego testu na znanej platformie FlatpanelsHD jego autorzy umiejscowili A90J na pierwszym miejscu wśród około 70 telewizorów testowanych od 2014 roku. W tym rankingu LG CX znajduje się na miejscu trzecim, a Panasonic HZ2000 na miejscu 12. Bardzo znany tester Vincent Teoh z brytyjskiego HDTVTest na podstawie szczegółowo przeprowadzonego testu uznał SonyA90J za najlepszy telewizor w swojej klasie na świecie… itd. itd.
 8. 9 points
  Możesz być wielkim, ale nie do końca robić dobrze swoją robotę (patrz TVP). Portale typu RTINGS albo HDTVTest też są spore, a jednak nie robią recenzji metodą kopiuj wklej z materiałów marketingowych. Nie, ale wytyka mi się jakość mojej pracy. Jak wszędzie. Jak zacznę robić fuszerki, odwalać robotę na skróty to znajdą się tacy którzy mi to wytkną. Nie uważam krytyki za coś złego. Wręcz przeciwnie. Pozwolę się nie zgodzić. Jeżeli Kowalski miałby w d.upie szczegóły to portal tego typu jest mu tym bardziej mu niepotrzebny, bo łykałby opis producenta na stronie sklepu jak pelikan ryby i się cieszył że taki za.[beeep]isty sprzęt sobie upatrzył. Nikt nie jest alfą i omegą. Po to są branżowe portale, żeby wytłumaczyć temu Kowalskiemu prosto i zrozumiale jakie są RÓŻNICE pomiędzy poszczególnymi markami, modelami i odnieść to do podstawowej kwestii czyli wartości danego sprzętu. Tutaj nikt nigdy nie napisał: ten model XXX to jest całkiem dobry, ale na obecną chwilę YYY się dużo bardziej opłaca bo jest 5% gorszy ale dwa razy tańszy. W innych branżach, na innych portalach to jest podstawa recenzowania, bo tego oczekują konsumenci. Oczywiście jest to sprzeczne z interesem producenta, który wolałby żeby jego produkt dostawał zawsze najwyższe noty i był polecany do sprzedaży. Tutaj jest pod każdą recką: polecamy, bardzo polecamy, niesamowicie i nieziemsko polecamy. Daruj sobie wycieczki osobiste. Jedyne co hejtuję to jak ktoś mi wciska głodne marketingowe teksty i pisze żebym wydał 10 tys zł na jego hiper za.[beeep]isty sprzęt bo zamontował w nim nowy szybszy bulbulator który robi mocniej bul bul.
 9. 8 points
  Nie kwestionuję pomiarów, jednak test czyta się bardziej jak laurkę dla telewizora a nie prawdziwy test. "Japońska firma wprowadza superinteligentny procesor obrazu “Cognitive Processor XR”, który dosłownie naśladuje sposób, w jaki działa ludzki mózg!" - taki tekst we wstępie brzmi jak ulotka od Sony, tym bardziej że do czego ten system się sprowadza? Do "Łagodnej gradacji" i "Rozdzielczości" obecnych w modelach z poprzednich lat? Brak VRR jest potraktowany po macoszemu - niektórzy użytkownicy XH90 też uwierzyli, że VRR będzie lada chwila, i dzisiaj pewnie żałują, że nie kupili TV innej marki do swojego Xboxa. Zakrawa na żart fakt posiadania przez TV portu Ethernet 100 Mb/s - producent do najwyższej jakości obrazu w Bravia Core zaleca łącze 115 Mb/s, więc przy połączeniu przez kabel można o tym zapomnieć. Produkty zawsze recenzuje się w porównaniu z konkurencją, i fakt posiadania 4 portów HDMI 2.1 w tańszych OLEDach LG również nie działa na korzyść Sony.
 10. 8 points
  Propaganda jak kazda inna, taka sama jak na tvn. Wybacz TVN może i przegina ale TVPKOREA jest lepsza niz za komuny ostatnio z ciekawości obejrzałem...kwa.. Takiej rzeczywistości to nawet komuniści nie potrafili zakrzywiać...
 11. 8 points
 12. 8 points
  Powyższe zdanie najlepiej podsumowuje dalsza część twojej wypowiedzi: Cytat z wczoraj: Smutne, że od dawna jedyne co potrafisz to posługiwać się tym zmyślonym cytatem sugerując, że użytkownicy tego forum umyślnie wprowadzają innych w błąd. Nikt z doświadczonych posiadaczy OLEDów nie twierdzi, że problem został zupełnie wyeliminowany, więc wymyśliłeś sobie bajeczkę, którą powtarzasz, bo jak widać na tym twoje argumenty się kończą. Zresztą jakiś czas temu chyba @efel prosił o cytat takiej kategorycznej wypowiedzi, stwierdzającej, że problem został w 100% wyeliminowany i oczywiście nabrałeś wody w usta. Te twoje "wrzutki" nie są więc żadnym uświadamianiem innych, jak zwykłym trollowaniem, co pokazuje jedynie dużą hipokryzję, bo sam taki zarzut lubisz wobec innych stosować.
 13. 7 points
  No to jestem po z 8h w sumie mi zeszło..... Efekt końcowy, jezeli chodzi o redukcje odbic od sufitu i sciany super, estetycznie.... mogło być lepiej, ale to trzeba 2 osób 2 drabin i 2 dni Materiał jest super, klej dobry, można odklejac i naklejac pare razy, flock dobrze się trzyma, nie wyciera i na szczęście jest na tyle czarny, że klejenie na zakladke nie jest za bardzo widoczne. Poniżej parę fotek, a potem jeszcze opisze samo klejenie i hinty z tym związane, trochę tego było.... Przed/po To więcej nie pokażę bo się miejsce na zalaczniki skończyło Co do klejenia: 1. Ukladac material na czyms czystym, bo lapie wszystkie wlosy, zanim do tego doszedlem, mialem z 6m w klakach mojego kota, ktore były na dywanie.... czyszczenie tego, to ciekawa przygoda. 2. Mialem plan kleic to platami po 3.2m - tyle ile ma sufit - szybko mi przeszlo, cialem na metrowe odcinki. Probowal ktos przykleic na telefon folie na wyswietlacz? Pozbyc sie babelkow powietrza, nakleic rowno itp, no to sprobojcie z kawalkiem 3x1m i to na suficie. Masakra. 3. Mega wazne ! Trzeba utrzymywac ten sam kierunek klejenia! Już nawet nie chodzi o laczenie kawałków cietych wzdłuż i w poprzek, ale jeżeli utniemy kawalel 1,1m x 90cm (max szer rolki) , ale przykleimy odwrotnie (nie tym bokiem, ktory odcięliśmy) to mamy różne odcienie na suficie... masakra ile razy odklejalem polozony kawalek, a na koncu i tak mam caly pas zle polozony ale już nie miałem siły tego poprawic. 4. W teorii można kleic kawalki do siebie na rowno i pierwszy pas 3,2m x 0.9 tak mam klejony, kazdy kolejny juz na zakładkę, a im wiecej pasow tym na koncu zakladki wychodza wieksze. Samemu nie da sie tego idealnie polozyc. Trzeba by docinac na suficie nozykiem, ale probowalem na scianie i nie wyszło super. Na laczeniu delikatnie przebijala biel zadrapanej sciany, pomimo że byla pomalowana wcześniej na szero. Zakladki nie wygladaja tak zle. 5. Trzeba uważać gdzie się to przykleja, bo poprawka ok wchodzi w gre, z tym że często odrywa też farbę i potem się okazuje że jest dziura w tym miejscu gdzie już nie planujemy kleic. 6. Można by używać okularów i maski bo to dociskanie powoduje pylenie flocku - oczywiście ja nie używalem i trochę się nakaszlalem w trakcie. 7. Jak wycinalem dziury na kontakty i głośniki i oczywiście nie poszło idealnie, to na szczęście, pozaklejanie tego później malymi kawalkami nie rzuca się w oczy. Z bliska oczywiście widać, ale tak normalnie jest spoko. Ja kupiłem rolki po 5m, na koniec już sztukowalem i poszlo mi tak 97% materiału (4 rolki) - ale spokojnie dotna na tyle ile potrzeba. Całość mnie kosztowała jakieś 670zl, czyli drożej niż farba i mniej więcej tyle samo co polecane tutaj aksamity. Ale coś mi się wydaje ze w 8h bym się nie wyrobil z polozeniem tego na sciany i sufit plus patrzac jak delikatne przesuniecie materialu, badz nie do końca równa sciana/sufit, powodowaly problemy z polozeniem kolejnych kawalkow. Nie wyobrazam sobie jak by wygladalo robienie ram na sufit i laczenie tego w calosc... Ja jestem bardzo zadowolony, polecam
 14. 7 points
  Minęły 2 tyg. i z mojego głównego, właściwego profilu muszę jeszcze coś napisać tytułem podsumowania... Będzie to tylko ta jedna wypowiedź i moje zdanie i nie będę dalej już o tym dyskutował. Osoby, które tu po mnie jechały, a właściwie po roli jaką mi zlecono niczym się nie różnią od dzieciaków na YT, którzy przez donejty hejtują youtuberów... Różnica polega tylko na tym, że tam są teksty w stylu: "spier.... stara k. szmato" , "idź się zabij grubasie" itd itd... Wiecie o czym piszę. Tutaj jest większa kultura bo taki barnaba napisze mi "tylko", że jestem głupi, albo będą ze mnie (z mojej roli) drwić.. insynuować chorobę itd... Natomiast nie ma tak naprawdę żadnej różnicy ! Zarówno w formie wulgarnej na YT czy tutaj chodzi wyłącznie o jedno - o poczucie się lepiej, że można po kimś pojechać ! Leczycie w ten sposób swoje kompleksy czując się anonimowo. Do tego macie grupę wsparcia w postaci towarzystwa, które samo siebie nakręca i lajkuje w tym gnojeniu kogoś. Z punktu widzenia merytorycznego temat powinien zostać zakończony na 1 stronie gdzie Bipo czy Szewi i inne normalne osoby potwierdziły w zasadzie to co napisałem... Od 2 strony moja celowa, dalsza dyskusja była już częścią eksperymentu.... Nie powinniście mieć dobrego samopoczucia panowie, którzy po mnie tu jechali... To wszystko świadczy o was, a uważny analityk (a nie jak większość ludzi czytająca co 2 zdanie) prześledzi sobie ten wątek i zauważy np. że ja np napisałem wyłącznie info o dużych TV, a już znaleźli się tacy, którzy za samo to mnie jechali... Kolejność była taka, że to nie ja pierwszy kogoś atakowałem. Owszem i ja ostro odpisywałem, ale to była zawsze obrona no i oczywiście takie miałem zadanie. Nawet w trakcie trwania tego ktoś bardzo uważny mógł się domyślić o co chodzi bo pisałem miedzy wierszami, że obserwują was inne osoby... Czy to jest wyłącznie kwestia tego forum ? Oczywiście nie ! Może trochę większe liberalne podejście adminów skłoniło nas do zrobienia właśnie tu tego eksperymentu, ale na wielu forach (nie wspominając o polskim YT o czym piszę wyżej) jest to bardzo częste... Niestety i to mówię naprawdę z ciężkim sercem wstępne badania pokazują, że Polacy przodują w takim hejtowaniu. Np. patostreamerzy to są znani wyłącznie w Polsce i.... Rosji... Nasza rola nie ograniczyła się tylko do tego forum. Żeby był dobry materiał porównawczy inne osoby prowadziły podobne eksperymenty na forach zagranicznych - amerykańskich, europejskich (ale nie technologicznych) i nie ma tam tego co jest u nas, lub jest w znacznie mniejszej skali... Niestety jako naród, zakompleksiałych ludzików bojących się wszystkiego bo nawet sprzedawczyni w biedronce potrafi się popisywać tym minimalnym poziomem władzy jaki posiada, w ten sposób odreagowujemy w necie... Nie wspomnę oczywiście o odreagowaniu za "złe": żony, szefów, braci, siostry, rodziny, kolegów itd itd itd. Każda osoba w ten sposób się zachowująca daje świadectwo wyłącznie o sobie. Bo nawet jeśli taki Adamo pisał głupoty, a miejscami celowo pisał - to albo się odpowiada w sposób merytoryczny bez ataków personalnych albo się wcale nie odpowiada... I to powinien być standard dyskusji, a niestety, szczególnie u nas w Polsce nie jest.... Niestety to nie służy ani rozwojowi ani współpracy ani niczemu dobremu... Dopiero musi na nas ktoś napaść albo zniewolić jak Niemcy albo ZSRR żebyśmy się umieli zjednoczyć i wtedy z kolei jesteśmy jak jeden silny naród... A jak nic nam nie zagraża sami między sobą zarówno w kraju jak i zagranicą dajemy popisy takiej wzajemnej nienawiści i hejtowi... Zastanówcie się naprawdę nad tym... Z mojej strony w tym temacie to koniec. Konto nie zostało zamknięte. Być może jest jakiś problem techniczny. Tym nie mniej ja już nie mam do niego dostępu i nigdy więcej nie będzie tu użyte. Na tym co teraz piszę zalogowałem poprzez google i też więcej nie będę się już tu udzielał (w tym temacie). Napisałem już wszystko. Zresztą to nie tylko moje opinie, ale w większości całej naszej grupy. Oczywiście nie zarzekam się, że nigdy więcej się o coś nie zapytam bo jak wcześniej pisałem może się tak zdarzyć, że będę potrzebował rady w sprawie jakiegoś TV czy jakiegoś kabelka a pomijając eksperyment jest na tym forum mnóstwo ludzi znających się na rzeczy. Pozdrawiam was wszystkich. Adam.
 15. 7 points
  Nigdy nie pisałem, że problem wypaleń został w 100% wyeliminowany, a więc znowu zmyślasz i potwierdzasz, że jedynie to potrafisz. Jedyną osobą posługującą się kłamstwami jesteś więc ty sam. Jedyne co jak widać potrafisz to pisać bzdury i obrażać. Ja nie sugerowałem tobie braku rozumu, a jedynie wytknąłem hipokryzję. A co do określenia "trollowanie" to jak inaczej nazwać praktykę, którą uprawiasz na forum? Zresztą to twoje własne określenie, którym się często posługujesz. Jeżeli więc u kogoś brak kultury i rozumu to tylko u ciebie. A co do domagania się cytatów to chyba logicznym jest, że jeżeli komuś stawia się zarzut to trzeba go czymś podeprzeć, w przeciwnym wypadku jest on nic niewartym wymysłem.
 16. 7 points
  To przestań czytać swoje własne posty, gdyż wskazaną mantrę to na tym forum głównie sam powtarzasz. Prawda jest taka, że ciężko znaleźć jakiegoś doświadczonego posiadacza OLEDów, który jeszcze by twierdził, że problem wypaleń został już zupełnie wyeliminowany. To nie pomysł, ale praktyka, która jako systemu strefowego wygaszania używa drugiej monochromatycznej matrycy lcd o rozdzielczości FHD. Taki model pojawił się na rynku australijskim i chińskim, ale z dalszego rozpowszechniania na chwilę obecną zrezygnowano - podobno ze względu na fakt, że przepuszczanie światła przez dwa panele jest bardzo mało wydajne i wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na energię.
 17. 7 points
 18. 7 points
 19. 7 points
  Chciałbym rzeczowo podejść do tego artykułu. Jak rozumiem jego celem było obalenie popularnych mitów. Ale jak się obala mity, trzeba przedstawić temat rzetelnie, a nie stawiać tezy wyłącznie po to żeby kontrowały ww mity. Lecim Suwak upłynniacza eliminuje stutter a nie judder. Sugeruje to że autor nie wie czym te dwa efekty się od siebie różnią. Wszystkim zainteresowanym polecam poczytać te dwa linki: https://www.rtings.com/tv/tests/motion/stutter https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p Wprowadzasz kolejny mit. Gry to nie tylko konsole. Po podłączeniu telewizora do względnie mocnego PCta można pograć w 120 Hz z bardzo niskim input lagiem. Oczywiście doceni to promil graczy, ale nieprawdą jest, że 120 nic nie pomaga. Pomaga. Nie jest to bzdura, tylko polityka cenowa producentów. Większość producentów np: Sony, Philips, LG w swoich najtańszych modelach montuje IPSy zachowując inne typy paneli dla telewizorów z wyższych półek. Dlaczego tak jest? Chętnie bym się dowiedział z tego artykułu. Topowe modele LCD to prawie zawsze VA albo OLED. IPSy high end robi tylko LG, ale biorąc pod uwagę ich cenę i ogólne możliwości wychodzą im kiepsko. Sami pod każdym testem TV piszecie: Jeżeli telewizor nie wyciąga 350 nitów, które uznajecie za minimum do zauważenia HDR, to się zdecydujcie, bo teraz można się pogubić. Jak to nie ma szans żeby w ogóle coś się na nim wypaliło? Przecież są testy RTINGS, które to wyraźnie pokazują i wniosek z nich jest jeden właściwie: każdy OLED się wypali, jeżeli odpowiednio długo będziemy na nim wyświetlać statyczny obraz. Ten mit jest wymyślony na siłę. Jeszcze rok temu telewizory, które miały jeden, albo dwa porty HDMI 2.0 o pełnej przepustowości były przez Was polecane, bo taki był standard generalnie. Po roku Kowalscy się połapali co to jest HDMI 2.0, umieją je rozróżnić od 2.1 i z tego powodu nie kupują TV? Bez przesady...
 20. 7 points
  Według mojej skromnej opinii właśnie hasło marketingowe LG o spadku jasności o 50% po 100 000 godzin jest pośrednio przyznaniem się do problemu "wypalania". Dlaczego? W OLEDach nie ma wypalania jak w plaźmie, tylko jest nierównomierne zużycie pikseli. Skoro po 100 000 h jasność każdego subpiksela spada o 50% to matematyka mówi, że po 10 000 jasność spada o 5%, a to już jest zauważalne dla oka w przypadku nierównomiernego zużycia. A skoro rozpatrujemy każdy z ponad 8 mln pikseli z osobna to w praktyce nie jest możliwe, żeby każdy z subpikseli RGBW zużywał się równomiernie, bo każdy obraz nawet zróżnicowany a tym bardziej statyczny, takich warunków nie zapewni. Im dłużej będzie w danym miejscu świecił subpiksel czerwony, tym szybciej jego jasność spadnie w stosunku do czerwonych świecących w innych miejscach ekranu. Większość przypadków nierównomiernego zużycia dotyczy właśnie subpikseli czerwonych (zdjęcia "wypaleń" na czerwonych planszach). A najczęściej utrwalają się statyczne elementy w kolorze czerwonym i żółtym (gdzie czerwony subpiksel ma duży udział). W związku z tym miarodajnym okresem do oceny jest wg mnie 10-15 tysięcy przepracowanych godzin i dopiero po takim czasie można stwierdzić, czy sposób użytkowania OLEDa przez daną osobę przysporzył mu kłopotów, czy też nie, bo dopiero po mniej więcej takim czasie jasność bardziej zużytych subpikseli spada na tyle, by to zauważyć. A zdecydowana większość OLEDów na rynku nie ma jeszcze takich "przebiegów". Nie mówiąc już o tym, że czas będzie efekty nierównomiernego zużycia pogłębiał. LG pracuje nad poprawą sytuacji i w nowych matrycach czerwony subpiksel jest powiekszony o ok. 30%. Tak więc czas zużycia został wydłużony. O ile? Czas pokaże, gdy osiągną miarodajny "przebieg". W internecie można spotkać opinie - normalny użytkownik nie musi się obawiać, jeśli ogląda zróznicowane treści. Tymczasem w Polsce mamy taki kanał TV o nazwie FOX, z pięknym jaskrawym, czerwonym logiem. Czy oglądając go przez 2 godziny dziennie oraz inne treści przez resztę czasu podpadam pod normalnego użytkownika, czy już nie? Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)
 21. 7 points
  Ja nie widzę by WYRAŹNIE ktoś pisał, że będzie jakiś długi pisemny test. Możesz wskazać jeden z drugim co tam się pocicie od tygodni? Natomiast wyraźnie widać, że telewizor był testowany bo był już nie jeden wpis o nim i jego zmierzonych parametrach przez hdtvpolska. Przecież jest wiele telewizorów w porównaniach na tym portalu (z twardymi danymi niezbędnymi do oceny i pomocne dla kupujących) a nie ma typowych testów bo pewnie nikt nie ma na to czasu w takim gąszczu rzeczy, które się dzieją. Ludziom potrzebne są najważniejsze informacje a nie tasiemce tekstu. Gregoma jeden z drugim, możecie coś dać z siebie na tym forum oprócz stękania i sapania? Podbijacie wątek ale nic nie wnosicie do tematu. Aż to zgłoszę : ) Liczę, że ktoś zrobi z Wami porządek i przestaniecie robić syf. https://hdtvpolska.com/jaki-telewizor-do-3000-zl-pazdziernik-2019/.
 22. 6 points
  Komuniści z PiS przebili dawno Urbana propagandą, ale, żeby wyj...ć wszystkich i zostawić tylko propagandowe du..włźne TVP, to niczym towarzysz Putin. 🤮 Czy oni już potracili jak starzy towarzysze wszelkie poczucie rzeczywistości ?
 23. 6 points
  Napisał ten (alter ego Riki tiki kiki/Janiunia itp itd) który by chciał skasować wszystkich użytkowników, którzy nie nabierają się na najlepsze disco wśród telewizorów od Fylypsa i uprzedzają uczciwie o tym innych. Żenujące. ✌️
 24. 6 points
  ale to jest też anonimowe - jest pewnie milion Marcinów w Polsce - no chyba że zdjęcie portalowe jest twoje
 25. 6 points
  Proszę kolejny raz bez osobistych wycieczek. To może sobie idź na ten portal i czytaj te komentarze anonimów. Funkcjonalność tamtych komentarzy jest tak świetna w porównaniu do forum, że...a nawet nie chce mi się komentować tego. Szkoda że na onecie wyłączyli komentarze, bo tam byś nam polecał dyskutować, że niby tam lepiej, bo kilka milionów userów bez składu i ładu przerzucało się obelgami. Napisałem wyraźnie w swoim pierwszym poście z czego składa się recenzja telewizora na hdtvpolska: pomiary pana Macieja Kopera plus jakiś zlepek materiałów marketingowych połączony z sentencjami przeklejanymi z poprzednich recenzji, czy innych artykułów. Pomiary są profesjonalne i nikt nie podważa tego, że trzeba mieć do tego wiedzę. Ale cała pozostała treść wygląda jak pisana na kolanie. Tak, śmiem twierdzić że mając styczność ze sprzętem kilkanaście dni i mając kręgosłup w postaci pomiarów od pana Macieja napisałbym lepszą recenzję telewizora. Oczywiście nie jestem palcem robiony i wiem, że dostać w tym chorym kraju sprzęt do recenzji od producenta/dystrybutora można owszem, ale do czasu pierwszej negatywnej recenzji jego sprzętu, co wyjaśnia dlaczego każda recenzja się kończy magicznym: polecamy. Natomiast myślę że portal i forum hdtvpolska jest już na tyle duży i poważany że mógłby się czasem pokusić o konstruktywną krytykę i bardziej profesjonalne teksty.
 26. 6 points
 27. 6 points
  Projekt gwiezdne niebo ukonczony - 3 dni roboty bez specjalnego pospiechu. Generalnie wg mnie wiecej zabawy niż przy oklejaniu salki welurem. Moje plecy mowia NIE podobnym projektom Najwiecej chyba sie zeszlo przy ukladaniu wiązki 240 swiatlowodow led, przekladaniu ich przez panel, docinaniu, doklejaniu itp 1) dzien dociecie i polaczenie profili w jeden panel sufitowy (nie robilem tego z plyt k-g zeby sufit podwieszony byl lekki oraz zależalo mi na malej odleglosci od sufitu (na k-g potrzeba ok 15cm i k-g mam juz wkolo - na moj projekt wyszlo lacznie 5-5,5cm od sufitu razem z dystansami na wiazki ledowe 2 dzień zabawa z ulozenie wiazki led 3) elektryka + montaż Rozwazalem kilka innych opcji, zeby to komuś zlecić np sufit napinany, ale zrezygnowalem z powodu potrzebnej za duzej na moje potrzeby wysokosci wymaganej dla takiego sufitu. Kilka modyfikacji projektu bylo koniecznych bo jak sie okazalo pomysł zeby mocowanie do sufitu bylo na 12 magnesow nie wypalił i nie byly one w stanie utrzymac panelu 2m x 2,3m z ledami, wiec byly potrzebne wkrety montazowe dodatkowo. Efekt wg mnie b fajny. Drewniana szafa z filmami też zmieniła kolor na adekwatny do salki. tak mniej więcej to wyglada:
 28. 6 points
 29. 6 points
  Pierd... jak te oszołomy z PISu za przeproszeniem. Wszędzie spisek i wina Tuska. Wiesz co, zamknijcie w pierdlu wszystkich skoro macie dowody, wypierniczcie z Polski obcy kapitał, zostawcie dwa słuszne programy TV, a do Niemców strzelajcie.
 30. 6 points
  Bez względu jakie kto ma poglądy czy sympatie polityczne, nie może udać, ze nie widzi !! W kraju, który ma recesje (po raz pierwszy od bodaj 1991r.) drugi rok z rzędu, ekipa „dobrej zmiany” przekazuje 2 mld zł na media, tfu, publiczne , a tak naprawdę dziennikarstwo polityczne. WOŚP, które uratowało dzięki zakupom sprzętu dla szpitali, zdrowie i życie setek, jak nie tysięcy najmniejszych Polaków, przez te niemal 30 lat uzbierało jakieś 1.2 mld zł. Czyli 4 mld zł wyrzucone w błoto w 2 lata vs. 90 lat żeby było w miarę porównywalnie? O kłopotach biznesu rożnej wielkości nie wspominając, ale na to kasy jakoś magicznie nie ma. Ale jest na 13,14 emerytury - to jest komuna i pusty pieniądz! Konkludując -dramat i smutek 😠😑
 31. 6 points
 32. 6 points
  A najlepiej zaświaczenie od hubia, ze on pozwolił, i ze to co maja to mogą mieć i oglądać...
 33. 6 points
  Witam. Na forum pojawiają się co jakiś czas tematy o „wypaleniach” telewizorów OLED, ale zawsze w tych dyskusjach zaczynają brać górę emocje. Tymczasem na AVForums znalazłem ciekawy link zamieszczony przez użytkownika hristoslav2. https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=bg&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fforum.setcombg.com%2Fpanasonic-телевизори%2F62325-panasonic-телевизори-2019-често-задавани-въпроси-на-първа-страница.html Właściwa treść znajduje się prawie na samym dole strony. Chodzi o post nr 9 „Panele OLED” a w szczególności fragment „Jaka jest żywotność panelu OLED?” Kto chce może sobie poczytać – tłumaczenie google z bułgarskiego nie jest idealne, ale wiele można sobie dopowiedzieć na logikę. Podsumowując w skrócie: - Diody organiczne zużywają się a objawia się to zmniejszeniem jasności poszczególnych subpikseli. Więc w przypadku OLEDów nie mówimy o „wypalaniu” jak w przypadku luminoforu w plaźmie, ale o nieodwracalnym nierównomiernym zużyciu diod organicznych. Czyli niektóre z nich nie są w stanie świecić już z taką jasnością jak inne. - Podana przez LG wartość 100 000 godzin do spadku jasności o 50% zakłada idealnie równomierne zużywanie się wszystkich subpikseli WRGB przez cały ten okres co jest kompletnie nierealne. - Zużycie subpikseli nie jest liniowe. Dlatego możliwa jest sytuacja, że przez 2-3 lata nic się nie dzieje a później w ciągu miesiąca uwidaczniają się nieusuwalne powidoki. Przyczyną tego jest to, że w panelach stosowane są zabezpieczenia takie jak przyciemnianie całego lub tylko poszczególnych części obrazu, pixel shifter oraz główne zabezpieczenie, czyli automatyczna kompensacja. Jasność poszczególnych subpixeli zależna jest od napięcia nimi sterującego. Przyjmuje się, że każdy nowy panel ma ok. 40% „zapasu” jasności, czyli teoretycznie dzisiejsze panele mogłyby świecić nawet 1200 nitów, ale nie byłoby wtedy zapasu na zużycie. Zapas ten wykorzystuje algorytm kompensacji, który polega na analizie jak długo i jaką intensywnością świeciły poszczególne subpiksele tak, aby zwiększając napięcie dla tych najbardziej „zużytych” wyrównać ich jasność. Jeżeli algorytm jest dobry – świetnie, wtedy czas do wyczerpania 40% zapasu jest spory. Jeżeli algorytm jest wadliwy (a jest to skomplikowana sprawa – ponad 8 mln pikseli x 3 subpiksele RGB plus biały i dla każdego z nich obliczanie znikomych różnic napięcia) to czas wykorzystania zapasu się skraca. I tu jest właśnie sedno sprawy. Powidoki których nie usunie już kompensacja to są diody zużyte w taki sposób, że nie można już dla nich podnieść napięcia by świeciły jaśniej. - Wniosek – zmiany w panelach dokonywane przez LG w 2018 i 2019 roku wydłużają żywotność poszczególnych subpikseli poprzez zmianę ich wielkości. Im większy subpiksel tym mniej prądu trzeba mu podać by świecił tak jasno jak mniejszy – zwiększa się zapas na zużycie, czyli żywotność. Czy to eliminuje zagrożenie? Nie eliminuje, tylko ogranicza lub odwleka w czasie. - Bardzo duże znaczenie ma to co się ogląda i z jaką jasnością. Zakłada się, że zwiększenie jasności o 90% w przyspiesza zużycie o 26%, zmniejszenie jasności o 47% zmniejsza zużycie o 36%. Te wartości wynikają z tego, że zużycie pikseli nie jest funkcją liniową. Podsumowując. Każdy bez wyjątku OLED się zużyje i będzie miał powidoki, gdy tylko zostanie przekroczony zapas jasności wykorzystywany przez kolejne kompensacje. Jak szybko to się stanie zależy od użytkowania. Dlaczego OLEDY Sony są ciemniejsze od LG? Właśnie dlatego, aby wydłużyć żywotność. Użytkownik oglądający filmy z jasnością na poziomie 20% będzie dużo dłużej cieszył się takim TV od kogoś, kto korzysta w dużej mierze z treści HDR, gdzie jasność musi być ustawiona na 100%. Statyczne elementy i ich kolory też mają znaczenie. W nowych OLEDach jest lepiej, ale ryzyko wciąż jest. Wg mnie właściwym okresem do wydawania opinii jest 10-15 tysięcy przepracowanych godzin. Ja osobiście wiedząc, że będę oglądał bardzo dużo treści w HDR (filmy i gry), TV działa po 6-8 h dzienie i chcę mieć TV na co najmniej 5 lat nie odważę się na kupno OLEDa, ale ktoś kto będzie TV używał „łagodniej” pewnie może takie ryzyko podjąć. Jedna rzecz mnie trochę przeraża. Wiadomo, że są fani jednej jak i drugiej technologii, ale proszę, nie polecajmy tak ochoczo innym OLEDów tylko dlatego, że u nas wszystko w porządku. Bardzo ważne jest, by ktoś był świadomy tego, jak TV będzie używany. Ja na forum też mogę być mądry, ale przecież nie zwrócę nikomu pieniędzy gdy TV mu się „zużyje” po gwarancji prawda? Wsadzić na minę kogoś bardzo łatwo, ale czy o to chodzi na specjalistycznym forum o TV? Gdybym mógł sobie pozwoloć na posiadanie 2 TV, kupiłbym OLEDa do filmów a LCD miałbym do gier i TV. I jeszcze na koniec. Mając na uwadze powyższe – paradoksalnie chyba lepiej jest „katować” OLEDa na gwarancji tak, aby zużycie subpikseli nastąpiło w okresie gwarancji. Wtedy z nową matrycą mamy kolejne 2 lata. Ktoś, kto na OLEDa „chucha i dmucha” może mieć problem, jak mu się piksele zużyją po gwarancji 😊 Pozdrawiam i polecam szukać wiedzy i używać rozumu przed dokonywaniem zakupu TV za kilka tysięcy a nie słuchać na ślepo fanbojów jednej czy drugiej strony. Chyba, że ktoś jest na tyle majętny, że wydatek 5000-10000 na TV co 3 lata nie jest problemem.
 34. 6 points
  Oj Adam, trochę to dziwne - w każdym poście żalisz się jak to Cię Barnaba obraża na każdym kroku, a równocześnie sam go pierwszy dzisiaj zaczepiłeś. Z jednej więc strony płaczesz, że Barnaba Cię prześladuje, a równoczesnie żyć bez niego nie możesz. Można zadać pytanie czy to nie jest już czasem syndrom sztokholmski?
 35. 6 points
  W końcu napisałeś coś z czym można się zgodzić.
 36. 6 points
  Panowie po co te kłótnie. Przecież oled się nie wypala ma takie super zabezpieczenia przed wypalaniem nawet podczas testów każdego telewizora oled jest wzmianka na tym serwisie że recenzent nie spotkał się już dawnoooo z wypaleniami. No ale jak już ci się wypali to szykuj czas na chodzenie po prawnikach, rzecznikach. Szykuj kasę na prawników, sprawy sądowe bo przecież w instrukcji jasno jest napisane że oled się wypala, a że korzystałeś z telewizora niezgodnie z instrukcją ( na przykład oglądając telewizję gdzie kanały posiadają logo ) to teraz idź do sądu i udowodnij wielbłądowi że ma garby. Nawet mi was nie szkoda...
 37. 6 points
  Widzieli najnowszy wytwór Panów z Radomia ??? Naprawiliśmy ci telewizor ale oddamy ci go pod warunkiem że nam podpiszesz oświadczenie że już więcej ci go nie naprawimy... Matryca wymieniona ale też nie dostaniesz na nią dwuletniej gwarancji tylko to leci dalej na okres gwarancji telewizora... Nie odebrałem i w poniedziałek wysyłam pismo poprzez prawnika do Philipsa... Zobaczymy jaki będzie odzew...
 38. 6 points
  To nie powinno mieć znaczenia. Telewizor służy do oglądania tego, na co mam ochotę, tak długo jak mi pozwala czas. W przeciwnym razie ten przedmiot nie powinien być sprzedawany jako telewizor, a co najwyżej atrapa. Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
 39. 6 points
  Pracuję w popularnym elektromarkecie, gdzie lubimy potestować tv ekstremalnymi materiałami. Znany test sniper od Philipsa działa na CX nieziemsko z tym upłynniaczem, co miałem przyjemność wczoraj sprawdzić (Oled motion pro ustawione na średnie). Zdecydowanie lepiej od Philipsa, czy Sony, na którym ten materiał szarpie i smuży tak, że nie da się oglądać. Ogromna poprawa wzgledem c8 i c9. Świetna robota nie wiem skąd to wychwalanie upłynniacza sony. Ten zawsze wypada najgorzej z topowej ligi tv.
 40. 6 points
  Skróciłem Twój cytat, bo zarówno na infolinii Samsunga jak Netflix wypisują wierutne bzdury. Jedyny, a zarazem nierozwiązywalny problem jest taki, że Twój TV ma szczytowo około 190 nitów. Nie da się na takim ekranie wyświetlić treści HDR tak by wyglądała dobrze. Filmy zakodowane w tym standardzie mają z reguły detale o jaskrawości do 1000 nitów lub więcej. Jeśli TV by odrzucił wszystko co ponad 190 nitami to obraz byłby odpowiednio jasny, ale pełen plam po brakujących detalach. Gdy stara się zachować przejścia tonalne to się robi ciemno. Sytuacja bez wyjścia. Zasada jest taka, że albo należy nabyć TV z wyższej półki do treści HDR (by miał wyższą luminancję), albo musi obsługiwać on Dolby Vision, bo standard ten, dzięki dynamicznym metadanym, potrafi dużo lepiej dostosować jasność konkretnej sceny do możliwości TV. Rozważ sobie dwa poniższe zdjęcia: 1. Po lewo TV, który ma 200 nitów i nie przeprowadza tone-mapping'u (nie wyświetla nic powyżej swojej jasności). Nie jest ciemny, ale nie ma w ogóle detali w bielach 2. Po lewo TV, który ma 220 nitów i przeprowadza tone-mapping. Są detale w bielach, ale obraz jest bardzo ciemny. Tak właśnie działa Twój telewizor Jedyne co możesz spróbować zrobić to operować suwakiem ST.2084 w menu TV. Maksymalne przesuniecie go w którąś stronę spowoduje rozjaśnienie obrazu. Można też spróbować użyć funkcji "kontrast dynamiczny".
 41. 6 points
  Hehe dokładnie 2 tygodnie temu włączam TV a tu aktualizacja. Bravo LG. ps. Oled gra już prawie 5 lat. Moje dzieci od 2 lat katują Youtuba - dosłownie , głównie minecraft i nic się nie chce wypalić pomimo statycznych elementów. EG910V to był bardzo dobry zakup. Nie zmieniam na 4 k bo nie ma to najmniejszego sensu.
 42. 6 points
  Na pewno mniej "zmeczony" niż ja czytając bzdury które piszesz.
 43. 6 points
  Panowie widzę, że zrobiła się dość konkretna dyskusja na temat zwrotów itd. w sklepach. Z racji, iż pracuję prawie 7 lat w RTV EURO AGD coś mogę dodać, doradzić jak to u nas wygląda. Kupując w sklepie towar który jest dostępny od ręki czy też produkt zamówiony przez stronę z odbiorem w sklepie, powyższy produkt można zwrócić do 14 dni jeśli jest produktem pełnowartościowym, czyli w przypadku tv oled LG, nie może być folia zdjęta z panelu, z przodu jak i tyłu, na otwarte/rozbebeszone opakowanie od akcesoriów mogę jeszcze przymknąć oko, produkt nie może posiadać śladów użytkowania bo co? Ktoś z Was chciałbym kupić taki tv za pare-parenaście koła i mi chciał uwierzyć potem, że nie był używany? Ktoś powie, ale jak proszę Pana mam sprawdzić tv czy mi się podoba czy pasuje? Odpowiadam, zakup musi być przemyślany, po to są doradcy, promotorzy, testy w necie, forum czy sam sprzęt na sklepie by przetestować, wszystko się dowiedzieć o danym produkcie, nie jesteśmy firmą która wypożycza sprzęt i potem klient zwraca i kupuje na alledrogo bo znajdzie taniej. W euro można bez problemu zwrócić sprzęt do 30 dni w sklepie, wystarczy mieć konto moje euro. Pracowałem dawno temu przez 3 lata w Media Markt i co tam się dzieje ze zwrotami to masakra, nawet nie sprawdzali czy działa matryca, ok nie pęknięta i przyjmujemy. Inny przykład, gość kupił kamerę za 4k, nagrał sobie wakacje na urlopie, zgrał i zwrócił kamerę.. Kumpel kupił 75NU8002 Samsunga i przysłali mu sztukę która miała ślady po uchwycie i musiał później odsyłać i kupił potem u mnie. Czemu nie od razu? Ponieważ 100zł miałem wyższą cenę i już większego rabatu nie mogłem zrobić. Proszę byście patrzyli na te rzeczy stawiając się po jednej i drugiej stronie. U nas produkt zamawiając z centralnego magazynu z wawy, produkt jest w 99,9% nowy zapakowany oryginalnie.
 44. 6 points
  OLED lepiej nie kupować wcale, bo się wypali albo dostanie bandingu.
 45. 6 points
  Wcale nie dziwię się, że w TV od SONY czy Panasonic jakość paneli OLED jest lepsza, ponieważ te firmy nie pozwolą sobie aby LG sprzedawała im panele wybrakowane. A tak się właśnie dzieje jw przypadku sprzedaży TV od LG. To co odrzuca SONY i Panasonic idzie w TV LG na rynek sprzedaży detalicznej. Stąd te częste przypadki wadliwych paneli i biadolenia na forach. Oczywiście dlatego cena TV LG jest niższa. Za brak jakości/powtarzalności płacicie mniej, ale ryzyko jest większe, że dostaniecie panel z wadami.
 46. 6 points
  Na tak roszczeniowe i bezrefleksyjne podejście do życia nie umiem odpowiedzieć bo to nie mój sposób funkcjonowania i nie rozumiem takiego podejścia. LG i Samsung wymienia część (nie wszystkie automatycznie) matryc w zgłoszeniach gwarancyjnych bo obaj producenci urządzeń są jednocześnie producentami matryc do nich i koszt wymian jest dużo mniejszy niż dla innych producentów. Co robią i jak reagują producenci to sprawa indywidualna, każdy przypadek jest inny i np. LG może wymienić matryce ale może też nie wymienić o czym jest sporo informacji poszczególnych użytkowników. Nie ma 100% reguły więc nie można z całą pewnością odpowiedzieć jak wyglądają wszystkie zgłoszenia u każdego z producentów. Po to są zapisy w instrukcjach i regulaminach gwarancyjnych żeby klient miał świadomość jak wygląda to od strony prawnej. A jak się zakończy zgłoszenie zależy tylko od producenta. Ja wybrałem OLEDa świadomie, wiem jak działa i nie mam z nim żadnych problemów. Dostęp do wiedzy w dzisiejszych czasach jest praktycznie nieograniczony i przed zakupem czegokolwiek można i trzeba poświecić trochę czasu na zapoznanie się z tym co chcemy kupić. Tymbardziej jeśli wydajemy sporo pieniędzy. Jeśli LG, SONY, Panasonic, Philips a za chwilę kilku innych chińskich producentów (oraz niebawem Samsung) się "myli" bo produkują i sprzedają swoje najwyższe linie telewizorów tylko z matrycami OLED a te są jak widzę "dziadostwem wcielonym" to ja nie mam żadnych argumentów. Podważanie wiedzy oraz doświadczenia tysięcy najlepszych fachowców i inżynierów na świecie to otarcie się o boskość we własnej ocenie rozumienia świata. Ja się nie odważę a mało tego jestem im wszystkim dozgonnie wdzięczny za fantastyczną i rewelacyjna jakość obrazu z mojego telewizora bo lepszego niż OLED nie widziałem. Na zakończenie, OLEDy są dla świadomych użytkowników i przytłaczająca większość nie ma z nimi problemów. Najwięcej do powiedzenia jak zawsze mają Ci, którzy nie mają takiego telewizora albo Ci, którzy nie rozumieją zasady jego działania. I dla nich właśnie są przeznaczone telewizory z ekranem LCD a przecież każdy producent ma w swojej ofercie po kilka bardzo dobrych, wysokich modeli. Więc w czym jest problem? Coś tam się komuś, gdzieś podobno "wypala" to trzeba kupić LCD i serce nie będzie bolało 😉 PS. Ja wiem, że każdy szanujący się polski mężczyzna nie czyta instrukcji bo "wszystko wie" ale tam naprawdę jest wiele pożytecznych informacji a można sobie taki plik pobrać ze strony producenta przed zakupem i poczytać. Polecam. PS2. Jeśli zużywanie pikseli organicznych nazwiemy "wypalaniem" to niestety od momentu pierwszego włączenia TV każdy jeden piksel się wypala. Czyli proponuję reklamować OLEDa każdego dnia bo wszystkie piksele cały czas się "wypalają" i taki telewizor (w tym mój oczywiście) to jeden wielki całoekranowy wypał 😂
 47. 6 points
  No widzisz, stale się uczymy i rozwijamy więc i opinie się zmieniają na różne tematy. To normalne. Bo podkreślę: uczymy się, testujemy nowe rzeczy z tygodnia na tydzień, odkrywamy. Stąd takie artykuły Praktyka a nie teoria. A tobie polecam bilet do Kanady do redakcji rtings. Przy okazji pozdrów naszych kolegów od nas My widzimy się z nimi już w styczniu. Na pewno zdobędziesz jeszcze więcej wiedzy od tej którą masz. Może też coś z praktyki wpadnie bo w szukaniu dziury w całym jesteś jak zawsze best of the best. Np. o upłynnianiu filmów na 60Hz ;pppp (Dzięki za uwagę ale dobrze wiesz (chyba bo już wątpię czytając to wszystko ;/), że zwykło się nazywać to judderem, od zawsze na to tak mówimy więc już nie mieszaj w głowach i nie spodziewaj się, że w artykule dla ludu będę wprowadzał pojęcie stutter). Ale jak kogoś to ciekawi to judder to błąd polegający na wyświetlaniu 24p jako 60p i wtedy co trzecia klatka się jakby cofa zamiast lecieć w przód. A to, że skokowy jest z natury, bo ma 24 klatki to się nazywa stutterem. Ale zwykło się jak wiemy jedno i drugie nazywać judderem. Na pewno jest to zbędna wiedza dla kupującego podobnie jak pozostałe twoje uwagi (albo jak sam napisałeś: PROMIL czyli właściwie nikt). Jeszcze jakieś masz? Jak chcesz napisać swój, bardzo szczegółowy to zapraszam do współpracy. Płacę żywą gotówką jak będzie super! Ten miał być przystępny dla kupującego jak sama nazwa wskazuje.
 48. 6 points
  Uwielbiam twoje teorie @Gmeru o żywotności matryc oled liczonych na 100 tys godzin. Teoria to jedno, a praktyka to drugie. Te matryce degradują sie szybciej nawet przy właściwym użytkowaniu czyli kilku godzinach dziennie i cyklicznych zabiegach konserwacji matrycy. Dzięki kompensacjom i świadomym użytkowaniu możesz przedłużysz żywotność swojego oleda, ale też nie zapewnisz mu nieśmiertelności. Dziś już nie robi sie takich telewizorów jak 20 lat temu robili Japońcy, gdyż nie opłacałoby sie to producentom. Uważam że takie gadanie to nic innego jak opowiadanie ludziom bajek.
 49. 6 points
  Po pierwsze na tego typu forach w sieci nigdy nie zwracamy się do siebie jako Pan czy Pani. Tak jest przyjęte i tego się wszędzie trzymamy. Po drugie temat zamykam aż sobie ochłoniecie i skończycie nabijać posty nic nie wnosząc do tematu. Zapraszam do śledzenia portalu i nowych promocji black friday gdzie wiele piszemy o samych telewizorach, które testujemy w redakcji Zostawiam też dla osób realnie zainteresowanych zakupem tego telewizora naszą opinię po testach 50 cali: Telewizor Panasonic GX810 to dobra propozycja dla fanów oglądania filmów i seriali w domowym zaciszu. 50 calowa matryca VA generuje kontrast na poziomie 4900:1. Bardzo ciekawie zapowiada się tutaj obsługa technologii 4K Ultra HD. Telewizor wyświetla bowiem średnią jasność HDR na poziomie 320 nitów jednak ekran wyposażony jest w obsługę dwóch formatów premium HDR: Dolby Vision i HDR10+. Dzięki temu, niewielka jasność jest znacznie podbita w ilość widocznych szczegółów w obrazie właśnie dzięki wspomnianym formatom. Telewizor generuje rekordowo niski input lag na poziomie 10ms co będzie doskonałą wiadomością dla hardcorowych graczy posiadających konsole. Przy 50 calach doznania będą bardzo dobre. GX810 wyposażony jest w prosty system multimedialny posiadający jednak najważniejsze aplikacje wideo jak player, Netflix czy YouTube. Cechy charakterystyczne: Jednoczesne wsparcie technologii HDR Premium: Dolby Vision i HDR10+ niezbędne w telewizorze z niższymi wartościami HDR Dobre fabryczne oddanie barw (telewizor doskonale przystosowany do fachowej kalibracji) Niski input lag Dobry kontrast i czerń Minusy: Uproszczony system multimedialny Szkoda, że zabrakło 120Hz w tej klasie
 50. 6 points
  A ja jestem anty oled Bo z nimi to jest jak z seksem na pierwszej randce bez gumy możesz po czasie być zadowolony albo zostać z problemem
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


×
×
 • Create New...