Skocz do zawartości

silverrobert

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    138
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

Reputacja

164 Excellent

O silverrobert

  • Tytuł
    VCD

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Szczerze mówiąc nie jestem pod wrażeniem tej nowej powłoki na S95D. Sprawia że poziom czerni wygląda szaro nawet przy wyłączonym telewizorze i pojedyncze źródło światła podnosi poziom czerni na całym ekranie.
  2. Pewnie chodzi o pierwszy kwartał fiskalny, żeby wszystkie korporacje nie rozliczały się naraz różne firmy mają różnie ustawiony koniec roku fiskalnego. Dla Disneya rok fiskalny kończy się w październiku. Wszyscy dokładają do interesu, łącznie z Netflixem, w przypadku Netflixa dokładają inwestorzy. Disney do tego ma jeszcze gorzej bo mają tyle serwisów streamingowych że są sami dla siebie konkurencją. Pomogłaby im konsolidacja i powoli się do tego zabierają ale przy obecnej ilości rywalów na rynku powinni już dawno stworzyć jeden serwis. Ale tak jak mówisz, byli zbyt chytrzy.
  3. Być może, tak jak mówiłem informacje mam z drugiej ręki. Nie słyszałem jeszcze żadnych porównań między modelami z 2022 i 2023 ale może to dlatego że po prostu przestali je używać. Następnym razem jak będę to się podpytam.
  4. Telewizory używane w warunkach laboratoryjnych więc nie potrzebowaliśmy jeszcze czyścić ale od ludzi pracujących na planach zdjęciowych gdzie telewizory częściej się przemieszcza słyszeliśmy historie o problemach.
  5. HGiG daje ci bardziej surowy obraz bo wyłącza tonemapping na telewizorze przy założeniu że konsola już zrobiła swój tonemapping. Dzięki temu gra nie musi bezpośrednio wspierać HGiG żeby obraz pozostawał lepszy, unikasz robienia tonemappingu 2 razy i pozwalasz na to żeby kontrola HDR na konsoli (również w menu gry które często dają opcję kontroli efektów HDR) działała poprawnie. A co do sztucznego podbijania... Jeżeli nie grasz w otoczeniu 5 nitów to będziesz miał zawyżoną adaptację przez co obraz będzie wyglądał bardzo ciemno. Dolby ma już swoją kompensację dla jasnego otoczenia, UHDA pracuje nad dodaniem swojej do trybu Filmmaker. Kontrola obrazu pod względem jasności otoczenia to nie są podbijacze, to wymóg żeby wiernie oddać jakość obrazu kiedy grasz/oglądasz w niestandardowym otoczeniu. Tu masz wszystko ładnie wyjaśnione:
  6. Te same co wszyscy, Soniaki lepiej oddają referencję, Samsungi pozwalają na bardziej nasycone kolory i jaśniejszą/ciemniejszą luminancję maksymalną kosztem wierności odzorowania. Z mniej oczywistych wniosków były efekt akwareli o którym pisałem w innym wątku, który był bardziej widoczny na Samsungu i sporo więcej migotania trybu VRR w porównaniu ze zwykłymi OLEDami. Wygląda też jakby telewizory Sony miały lepszy algorytm do ditheringu, przy podobnej jakości gradacji widać mniej szumów.
  7. Te dwa fakty nie są zupełnie rozdzielne. Każdy filtr, w tym przeciw zarysowaniom, nałożony na telewizor obniża jego jasność. Samsung zdecydował że wolą bardzo jasny panel kosztem wygody użytkowania.
  8. 1). To polecam skorzystać chyba że lubisz zwiększone opóźnienia na telewizorze. 2). AI Brightness to akurat nie żadne podbijacze AI tylko włączenie sensora światła otoczenia na telewizorze. Jeśli grasz w jasnym otoczeniu to bez AI brightness obraz będzie za ciemny. 3). To porażka ale i tak trzeba zrobić żeby konsola wiedziała na jaki poziom luminancji mapować kolory. Są na internecie też filmiki jak przeprowadzić na konsoli taką kalibrację nie wzrokowo jak wymusza Sony tylko ręcznie pod średnie zdolności modelu. Nie jest to idealne ale lepsze od tego co Sony oferuje.
  9. 1). W opcjach obrazu telewizora włącz HGiG. 2). W opcjach ustawień AI włącz AI Brightness. 3). W opcjach konsoli zrób kalibrację trybu HDR.
  10. 2 minuty na Googlu: https://news.panasonic.com/global/press/en100820-7 . Jak znasz ludzi w firmach produkujących sprzęt to wiesz jak wygląda proces, najpierw sprowadzasz części z Chin i montujesz na miejscu, potem skracasz łańcuch dostaw montując też w Chinach. Wczoraj dotyczyło to paneli, dzisiaj dotyczy telewizorów.
  11. To jednak trochę naiwność myśleć że ten w 100% japoński panel Panasonica nie składał się w większości z chińskich części. Tak jak teraz panel jest produkowany w Chinach i składany w telewizor lokalnie, tak wtedy części panelu były produkowane w Chinach i składane lokalnie. Po rozłożeniu na części pierwsze wciąż masz w 99% chińskie urządzenie.
  12. No dobrze ale o ile bardziej twarda może być woda z kranu od wody filtrowanej? Zakładam że nikomu w domu żwir z kranu nie leci, może taka twardsza woda zostawiać osad po wyschnięciu ale żeby zarysować powierzchnię panelu to jednak coś jest nie tak z panelem.
  13. Ciężko powiedzieć. Z tego co mówił Viggo Mortensen w przypadku Władcy Pierścieni było tak samo, mało kto wierzył w olbrzymi sukces do momentu pierwszych pokazów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...