Home News Osiem kanałów zniknęło nagle z telewizji naziemnej! Nadawca wyłączył cały multipleks
Osiem kanałów zniknęło nagle z telewizji naziemnej! Nadawca wyłączył cały multipleks

Osiem kanałów zniknęło nagle z telewizji naziemnej! Nadawca wyłączył cały multipleks

2.82K
0

Należący do Grupy MWE eksperymentalny multipleks DVB-T2 MUX-MWE został wyłączony w Szczecinie! Z przekazu zniknęło 8 kanałów, co jest pokłosiem wygaśnięcia pozwolenia na emisję. Co można tam było odbierać?

Telewizja naziemna – Szczecin bez MUX-MWE! Zniknęło 8 kanałów

MUX-MWE to przestrzeń, która nadawała w Szczecinie i Katowicach od marca do czerwca 2022 roku. Grupa MWE oferowała na tym multipleksie kilka kanałów w nowym standardzie DVB-T2 / HEVC, który obowiązuje już powszechnie w telewizji naziemnej. Po transformacji Urząd Komunikacji Elektronicznej zastanawiał się, czy testowe MUX-y powinny powrócić. Ostatecznie zdecydowano, że poszczególni nadawcy mogą się na to zdecydować i taką drogą poszła Grupa MWE. MUX-MWE ruszył później ponownie w Katowicach i Szczecinie, ale niedawno został wyłączony w tej pierwszej lokalizacji. Teraz natomiast zniknął ze Szczecina. Niewykluczone, że sygnał już nie powróci.

Emisja w Szczecinie urwała się w sobotę 4 listopada. Stało się tak dlatego, że nadawcy wygasło pozwolenie radiowe na nadawanie. Na ten moment nie wiadomo, czy MWE planuje powrót multipleksu w tej lokalizacji. Niedawno mówiło się, że nadawca planuje uruchomienie sygnału w Warszawie.

MUX-MWE nadawał w Szczecinie od 2019 roku – najpierw w starym standardzie DVB-T, później natomiast już w DVB-T2. Nadawano tam szereg kanałów spod parasola Grupy MWE, ostatnio natomiast odbiorcy z regionu mogli natrafić na następujące pozycje:

  • Filmax (jakość HD), Junior Music, Nuta Gold, Power TV (jakość HD), TVC (jakość HD), Xtreme TV, Home TV, EWTN Polska

Źródło: https://dvbt2wpolsce.pl/aktualnosci/szczecin-koniec-testow-mwe-networks


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(2815)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x