Home News Uwaga: będą kłopoty z odbiorem TV naziemnej! Widzowie z tego regionu mogą nie widzieć kanałów
Uwaga: będą kłopoty z odbiorem TV naziemnej! Widzowie z tego regionu mogą nie widzieć kanałów

Uwaga: będą kłopoty z odbiorem TV naziemnej! Widzowie z tego regionu mogą nie widzieć kanałów

657
0

Naziemna telewizja cyfrowa: rozpoczęły się prace techniczne firmy Emitel na terenie Małopolski. Modernizowany jest jeden z nadajników, przez co w domach odbiorców może wystąpić brak sygnału. Dotyczyć to może wszystkich multipleksów ogólnopolskich, czyli MUX-1, MUX-2, MUX-3, MUX-4 i MUX-6!

Telewizja naziemna – prace modernizacyjne Emitela i kłopoty w Małopolsce. Może wystąpić awaria i brak sygnału

Odbiorcy telewizji naziemnej w Małopolsce muszą uzbroić się w cierpliwość. Firma Emitel rozpoczęła modernizację w Radiowo – Telewizyjnym Centrum Nadawczym Kraków Chorągwica, w związku z czym informuje o mogących występować zakłóceniach. Serwis Wirtualnemedia.pl otrzymał następujące informacje od dyrektor biura marketingu i komunikacji oraz rzecznik prasowej Emitela Agnieszki Sobuckiej:

“W dniach od 25.10.2023r do 08.12.2023 r. będą prowadzone w Radiowo – Telewizyjnym Centrum Nadawczym Kraków Chorągwica prace modernizacyjne na głównym telewizyjnym systemie antenowym. Prowadzone przez nas prace polegają na wymianie systemu antenowego na nowy, dzięki czemu będą Państwo mogli, po zakończeniu przez nas prac, odbierać w swoich gospodarstwach domowych bardzo dobrej jakości sygnał telewizyjny”.

Wprawdzie Emitel przekazał, że prace nie powinny wpłynąć na jakość odbioru z uwagi na zastosowanie emisji z systemu rezerwowego, to jednak zastrzegł, że mogą występować zakłócenia i przerwy w odbiorze. Ich skala może być bardzo duża, bo mowa o obiekcie, który nadaje większość dostępnych w przekazie naziemnym stacji! Kanały, do których dostęp dla osób z Małopolski może być utrudniony do grudnia, wchodzą w skład niemal wszystkich ogólnopolskich multipleksów: MUX-1, MUX-2, MUX-3, MUX-4 i MUX-6.

Warto mieć na uwadze powyższe informacje. Jeśli mieszkamy na obszarze objętym zmianami, ewentualne zakłócenia odbioru polecamy zgłaszać Emitelowi. Jeśli już zdążyliście ich doświadczyć, podzielcie się tym z nami w komentarzach!

kanały tvn za darmo online jak odbierać gdzie oglądać vod pl

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-mux-1-mux-2-mux-3-mux-4-mux-6-brak-sygnal-problem-z-odbiorem-nie-dziala-prace-techniczne-emitel-rtcn-choragwica-krakow


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(657)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x