Home News To już pewne: ten kanał wejdzie do telewizji naziemnej! Będzie dostępny w całej Polsce
To już pewne: ten kanał wejdzie do telewizji naziemnej! Będzie dostępny w całej Polsce

To już pewne: ten kanał wejdzie do telewizji naziemnej! Będzie dostępny w całej Polsce

6.23K
0

Naziemna telewizja cyfrowa: nowym kanałem na multipleksie MUX-1 ma zostać W24 od Telewizji Polsat! To w rzeczywistości stacja Wydarzenia 24, która nadaje już za darmo na kodowanym w większości multipleksie MUX-4. Kiedy będzie można odbierać w nowym miejscu?

Telewizja naziemna: na MUX-1 wejdzie kanał W24, odpowiednik zniknie z MUX-4 – kiedy będzie można odbierać?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała kilka tygodni temu w Monitorze Polskim ogłoszenie o konkursie na nowy kanał, który miał zająć miejsce na ogólnopolskim multipleksie MUX-1. Miała to być pozycja dostępna w jakości HD i standardzie DVB-T2 / HEVC. W ogłoszeniu można było przeczytać:

“Ogłoszenie stanowi podstawę do składania wniosków o udzielenie jednej koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie pierwszym (MUX-1) programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym, tj. w którym nie mniej niż 70% czasu nadawania programu w ciągu miesiąca, w godzinach 6.00–23.00, stanowić będą audycje i inne przekazy realizujące przyjętą specjalizację programu.

Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji.”

telewizja naziemna 3 nowe kanały mux-8 jak odbierać 2023

Już wiadomo, że miejsce na MUX-1 zajmie informacyjny kanał W24, który zaproponowała Telewizja Polsat. W24 to w rzeczywistości Wydarzenia 24 – pozycja, która nadaje już bezpłatnie na zarządzanym przez Polsat multipleksie MUX-4. Urząd odrzucił inne wnioski, między innymi od Grupy MWE. Wedle informacji pozyskanych nieoficjalnie przez portal Wirtualnemedia.pl, KRRiT uznała, że inne zgłoszone stacje nie dają gwarancji utrzymania się na rynku.

Wedle rekomendacji KRRiT, MUX-4 powinien zawierać darmowe, niekodowane kanały. Obecnie zarządza nim należąca do Cyfrowego Polsatu spółka Info-TV-FM, której zależy na przedłużeniu rezerwacji. W ramach MUX-4 nadawane są praktycznie same kodowane pozycje, właśnie poza Wydarzenia 24. Nie wiadomo na razie, czy rzeczywiście dojdzie do proponowanych ponoć przez KRRiT zmian na MUX-4.

Kanał W24, czyli Wydarzenia 24, ma trafić na MUX-1; fot. Polsat

Wolne miejsce na MUX-1 pojawiło się po TVP ABC, które trafiło wcześniej na MUX-6. Tam kilka miesięcy temu zameldowały się TVP Kultura HD i TVP Kobieta – te stacje zakończyły z kolei nadawanie na MUX-8

mux-1 dvb-t2 multipleks telewizja naziemna

W przeszłości zainteresowane emisją na pierwszym multipleksie były następujące pozycje:

  • DMAX, Red Carpet TV, Hi! TV, ATM Rozrywka (już nie istnieje), Tele Rozrywka, TVC Nostalgia, CD Action TV i Polsat Edu

telewizja naziemna kanały mux-1 fokus tv jak odbierać gdzie oglądać

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-wydarzenia-24-naziemna-telewizja-cyfrowa-mux-4-mux-3-mux-8


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(6226)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x