Home News Czy główny kanał HBO zniknie z Polski? Koncesja wygasa, nowej nie wyda KRRiT!
Czy główny kanał HBO zniknie z Polski? Koncesja wygasa, nowej nie wyda KRRiT!

Czy główny kanał HBO zniknie z Polski? Koncesja wygasa, nowej nie wyda KRRiT!

1.54K
0

Powoli wygasa koncesja udzielona kanałowi HBO przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Polska wersja głównej stacji giganta najprawdopodobniej nie zniknie jednak z naszej telewizji, mimo iż nadawca nie złożył wniosku o przedłużenie pozwolenia. Koncesję zamierza uzyskać w Czechach.

Główny kanał HBO za chwilę bez koncesji w Polsce. Pomoże czeski odpowiednik KRRiT

Czołowy kanał HBO nadaje w polskiej telewizji na mocy koncesji wydanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w 2011 roku. Dokument wygaśnie dokładnie 2 stycznia 2024 roku i po tym terminie nie będzie mógł dłużej nadawać. Nadawcy mogą ubiegać się o nowe koncesje, ale muszą składać wnioski najpóźniej rok przed terminem wygaśnięcia poprzednich. Tego Warner Bros. Discovery nie zrobiło, ale wcale nie oznacza to, że HBO wyjdzie z Polski.

Nadawca zamierza bowiem ubiegać się o nową koncesję w Czechach. Wydawane tam przez odpowiednika KRRiT pozwolenia upoważniają do nadawania również w Polsce. Warner Bros. Discovery złożyło już stosowane dokumenty i oczekuje na decyzję. Nowa koncesja, jeśli zostanie przyznana, będzie obowiązywać do 2036 roku, ponieważ w tym kraju takie dokumenty obowiązują przez 12 lat. W Polsce – przez 10.

Po pozyskaniu nowej koncesji charakter stacji HBO nie ulegnie zmianie. We wniosku mowa o tym, że ma to być nadal płatny kanał filmowy, gdzie filmy fabularne mają stanowić 80% czasu emisji. Poza tym mają tam wciąż znajdować się również koncerty, seriale, programy rozrywkowe oraz transmisje sportowe.

Wiele polskich kanałów nadaje na mocy zagranicznych koncesji. W Czechach dokumenty uzyskali nadawcy Cartoon Network Polska, Paramount Network, Comedy Central Polska, MTV Polska i Nickelodeon Polska. Inne stacje koncesje wywalczyły w Hiszpanii i Holandii.

telewizja naziemna cyfrowa darmowa jak odbierać za darmo mux-6 mux-1 tvp abc kanał kanały

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-hbo-polska-koniec-koncesja-czechy-rada-pro-rozhlasove-a-televizni-rrtv


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(1536)

1 1 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x