Home Testy Telewizory OLED Samsung Test najlepszego telewizora Premium na rynku według EISA: Samsung S95C OLED TV
Test najlepszego telewizora Premium na rynku według EISA: Samsung S95C OLED TV

Test najlepszego telewizora Premium na rynku według EISA: Samsung S95C OLED TV

59.82K
27

Oto i jest: telewizor, o który wypytujecie nas w wiadomościach prywatnych. Telewizor, który w głosowaniu kilkudziesięciu wydawców i twórców multimediów z 29 krajów z całego świata (w tym HDTVPolska) należących do stowarzyszenia EISA, został okrzyknięty najlepszym telewizorem PREMIUM roku 2023-2024. Nadszedł czas, na który wszyscy czekali. Proszę Państwa: Samsung S95C. Po tym uroczystym wstępnie nie sposób zapytać, co rzeczony telewizor ma nam do zaoferowania. Jak twierdzi producent, jest tego spora ilość. Jednak po kolei. Tegoroczna linia telewizorów koreańskiego producenta przyniosła nam dwa modele z przełomowym panelem QD-OLED. Test młodszego brata, możecie przeczytać dokładnie w tym miejscu. Bohater dzisiejszego testu i recenzji jest najwyższym modelem z portfolio producenta na rok 2023 w technologii samo-emisyjnej. Co za tym idzie, spodziewamy się najwyżej jakości obrazu, którą jak wiemy Samsung potrafi dostarczyć. S95C na tle młodszego brata wyróżnia się kilkoma, aczkolwiek istotnymi różnicami. Pierwszą z nich jest sam design urządzenia, do którego zdecydowano się dołączyć moduł One Connect. Jest to bardzo dobrze znane już rozwiązanie polegające na oddzieleniu wszystkich portów i złączy od telewizora i umieszczeniu ich w niewielkim pudełku, które z telewizorem połączone jest przewodem światłowodowym. Pozwoliło to na niesamowite 1.2cm grubości ekranu bez podstawy! Tym, czym Samsung S95C może się również pochwalić to maksymalna jasność w treściach HDR. Nie mogliśmy wyjść z podziwu wobec pomiarów, w końcu niecodziennie można doświadczyć jasności na poziomie… dowiecie się czytając odpowiedni akapit ;). Producent i tym razem zadbał o osoby lubujące się w rozrywce elektronicznej. Do dyspozycji otrzymujemy bowiem takie funkcje jak: VRR, ALLM, FreeSync, G-Sync (producent znów się nie chwali oficjalnie) czy obsługa 4K120Hz. Tak samo jak w przypadku S90C, otrzymujemy również możliwość podania sygnału 144Hz. Gracze z mocniejszą kartą graficzną z pewnością wykorzystają z radością taką możliwość. Ale koniec! Niech trwa to, co najlepsze. Zapraszamy do testu!

Dostępność modelu
Samsung S95C 55 cali (Nowość 2023) 7 399 zł
Samsung S95C 65 cali (Nowość 2023) 9 899 zł
Samsung S95C 77 cali (Nowość 2023) 17 999 zł

Nie wiesz jaki kabel HDMI 4K wybrać? Przeczytaj nasz test

Czytelniku. Jako jedyni w Polsce należymy do Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku EISA panelu Home Theatre Display & Video.

Logo eisa

Osobiście sprawdzamy opisywane monitory, telewizory i projektory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

 • Spektroradiometr Jeti Spectraval 1511HiRes
 • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
 • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
 • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
 • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
 • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

W związku z powyższym, masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Najważniejsze cechy i funkcje telewizorów Samsung S95C według producenta

 • Neuronowy Procesor AI Quantum 4K: Skalowanie do 4K dzięki sztucznej inteligencji Udoskonalony proces skalowania o jakości zbliżonej do 4K oparty jest aż na 20 wielomodelowych sieciach neuronowych, które analizują dane obrazu. Każda z sieci odpowiada za określony obszar i jest automatycznie dobierana przez algorytm, aby zwiększyć jakość dostarczanej treści. Inteligentny algorytm wykorzystuje proces szczegółowego uczenia się do analizy obrazu i treści wejściowych, a następnie podnosi jakość każdej sceny, udoskonalając jej kontrast oraz kolory – wszystko po to, byś mógł doświadczać pełnej mocy obrazu zbliżonego do 4K.
 • Dolby Atmos® (4.2.2CH): Spektakularny dźwięk przestrzenny Dolby Atmos® w połączeniu z wbudowanymi wielokanałowymi głośnikami 4.2.2CH zapewnia niezwykle porywający dźwięk. Doświadczysz niezapomnianych wrażeń kinowych, mając poczucie, że znajdujesz się w samym środku akcji oglądanego filmu.
 • OLED Quantum HDR+: Większa jasność i bogatszy kontrast w każdym pikselu Doświadczaj niezapomnianych wrażeń podczas oglądania. Dzięki OLED Quantum HDR+ dostrzeżesz więcej i wyraźniej. Zaawansowana technologia samo-emisyjnych pikseli połączonych z kropkami kwantowymi oraz HDR pozwoli wejść na nowy poziom oglądania i ukaże subtelne detale.
 • Wzmocnienie Głębi Obrazu: Wzmocnienie Głębi Obrazu odzwierciedla postrzeganie głębi obrazu przez ludzkie oko poprzez zwiększenie kontrastu na pierwszym planie. Dzięki temu wszystkie pierwszoplanowe detale stają się niezwykle realistyczne i wyraźne, a tło pozostaje bez zmian. Na przykład jeśli oglądasz dokument przyrodniczy, technologia ta uwydatni zmarszczki słonia, pozostawiając tło w naturalnej nieostrości, czyli tak, jak zrobiłoby to oko człowieka.
 • Moduł One Connect Pro: Przewody pod kontrolą w jednej skrzynce. Zapomnij o plątaninie kabli z tyłu telewizora. Podłącz je do jednej zgrabnej skrzynki i miej wszystko pod kontrolą. W zależności od przestrzeni, Moduł One Connect Pro może być umiejscowiony obok lub przymocowany do stopy telewizora.
 • Zaawansowany Upłynniacz Ruchu Pro: Doświadczaj niezwykle ostrego obrazu o niespotykanej płynności i przeżywaj każdą rozgrywkę jeszcze bardziej – kiedy kibicujesz i wtedy, gdy sam stajesz do walki. Innowacyjna funkcja wyświetlania ruchu do 144 Hz w 4K zapewnia najwyższą wydajność, dzięki czemu możesz cieszyć się perfekcyjną dynamiką obrazu bez rozmyć i opóźnień.
 • Free Sync Premium Pro: Rozgrywka pozbawiona rozdarcia i szarpania obrazu, z niskim czasem reakcji matrycy HDR Funkcja stworzona na podstawie technologii AMD FreeSyncTM, aby zredukować rozdarcie i szarpanie obrazu. Telewizory z certyfikatem AMD FreeSyncTM Premium Pro zapewniają prawdziwe doświadczenie gry HDR: połączenie płynnej gry z najwyższą wydajnością oraz wyjątkowo wysokiej jakości dynamiczne efekty wizualne przy jednoczesnym zachowaniu niskich opóźnień dla płynnej i przyjemnej rozgrywki.
 • Dźwięk Podążający za Obiektem+: Kinowa jakość brzmienia Jeszcze intensywniej doświadczaj każdej oglądanej sceny. Usłysz, jak dźwięk precyzyjnie podąża bezpośrednio za obiektem znajdującym się na ekranie. Wyobraź sobie scenę akcji z pościgiem samochodowym czy lecącym samolotem. Funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem+ poprzez wbudowany system głośników (4.2.2) dostarczy Ci więcej realizmu i niepowtarzalnych wrażeń, a Ty będziesz mógł poczuć się częścią oglądanej sceny.
 • Q-Symphony:  otaczaj się harmonijnym współbrzmieniem dwóch urządzeń. Funkcja Q-Symphony sprawia, że głośniki telewizora synchronizują się z soundbarem zapewniając Ci wzmocniony dźwięk dla jeszcze bardziej intensywnych wrażeń.
 • Smart Hub – Smart Hub jest jescze bardziej intuicyjny w użytkowaniu – teraz spędzisz mniej czasu na poszukiwaniu , a więcej na oglądaniu lub graniu. Wyświetlane treści podzielone są na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem Twoich wcześniejszych zainteresowań, a więc wszystko, czego szukasz, masz na wyciągnięcie ręki

Czym właściwie jest matryca i technologia QD-OLED od Samsung Display?

Technologia QD-OLED według koreańskiego producenta ma wyeliminować niedoskonałości wyświetlaczy WRGB OLED tworzonych przez LG Display za pomocą kilku usprawnień. Sprawdźmy, czy tak jest, rozpoczynając od samej konstrukcji matrycy. W przypadku ekranów WRGB do czynienia mamy z białymi diodami OLED, przesłoniętymi filtrami barwnymi. Główną wadą tego rozwiązania jest wydajność energetyczna – filtry absorbują znaczną część światła w związku z czym możliwość reprodukcji wysokich jasności są ograniczone. Szczytem technologii OLED, od kilku lat, są poziomy 700 – 800 nitów, które i tak niełatwo osiągnąć (ma to szanse się zmienić w tym roku wraz z panelami nowego typu – MLA). Każdy dodatkowy nit jasności to duże obciążenie dla diod organicznych, co zwiększa ryzyko wypalenia (w obecnych matrycach WRGB nie jest ono duże, jednak i takie przypadki się zdarzają). W przypadku QD-OLED nie mamy do czynienia z filtrowaniem światła, ale z konwersją długości fali za pomocą kropek kwantowych. To dużo wydajniejsze rozwiązanie, które pozwala uzyskać wyższą jasność przy jednocześnie mniejszym ryzyku wypaleń:

Zalety matrycy QD-OLED

Kropki kwantowe stosowane w matrycy Samsunga mają zapewnić nam nie tylko wyższą jasność, ale jeszcze lepsze pokrycie szerokiej palety kolorów. Producent chwali się, że jego wyświetlacze potrafią osiągać nawet 1500 nitów w HDR oraz pokryć paletę barw Rec.2020 na poziomie 90%. Pokrycie jest faktem, lecz stabilny poziom luminancji to 1322 nity w S95C. Takie wyniki są nieosiągalne nawet dla najlepszych matryc EVO od LG Displays (choć jak wspomnieliśmy, panel MLA może w tym roku trochę namieszać). Rezultatem będzie oczywiście o wiele bardziej dynamiczny i żywy obraz z zachowaniem wszystkich cech matryc OLED, czyli idealnej czerni oraz nieskończonego kontrastu.

Wygląd i budowa Samsung S95C OLED

Tak samo jak młodszego brata, S95C możemy zakupić w trzech rozmiarach 55″, 65″ oraz 77″. Za ten ostatni jednak przyjdzie nam jednak słono zapłacić. Największy calarz to wydatek rzędu 24 tysięcy. Jednak, jak to się mówi, za jakość trzeba zapłacić. Recenzowany model przyjechał do nas w najmniejszym calażu, czyli 55″   Design Samsung S95C stoi na najwyższym poziomie. Ramki dookoła ekranu są niesamowicie smukłe, wręcz niekiedy sprawiające wrażenie, że ich nie ma. Stopka centralna, dość wąska, aczkolwiek bardzo stabilna i sporo ważąca. Dzięki niej urządzenie można postawić nawet na najwęższych meblach. Jednak to, co polecamy zrobić w miarę możliwości, to S95C zawiesić na ultrasmukłym uchwycie. Dzięki temu rozwiązaniu telewizor będzie prezentować się zjawiskowo. Dzięki zastosowaniu modułu One Connect wyeliminowany został praktycznie prześwit pomiędzy telewizorem a ścianą. Jeśli jednak chcemy mieć wszystko w jednym miejscu, moduł można w łatwy sposób przymocować do tylnej części podstawy.

Sterowanie oraz dostępne porty i złącza

Za wydawanie poleceń urządzeniu odpowiada dokładnie ta sama konstrukcja, którą można było spotkać w S90C. Pilot, jest niewielkich rozmiarów i został wyposażony w jedynie w najważniejsze klawisze oraz kilka skrótów do najpopularniejszych serwisów VOD.

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, wszystkie porty i złącza są oddzielone od telewizora i połączone z nim przewodem światłowodowym. Warto wspomnieć, że nie powoduje to negatywnych skutków w odniesieniu do opóźnień. W końcu nie ma nic szybszego od światła. Sam zestaw portów jest dość standardowy. Znajdziemy tutaj przede wszystkim aż 4 złącza HDMI w standardzie 2.1,  2 porty USB, złącze Ethernet, wyjście optyczne oraz tunery telewizyjne, w tym najnowszy DVB-T2 HEVC.  

Dlaczego właśnie telewizor OLED?

Budowa ekranu OLED vs LCD.

Zalety wyświetlaczy organicznych wynikają przede wszystkim z faktu jak generowany jest obraz. Każdy subpiksel jest niezależnie sterowaną diodą, czyli bezpośrednim źródłem światła. Oznacza to zdolność do uzyskania prawdziwej czerni (zerowej emisji światła), czyli czegoś, co w każdym z widzów budzi podziw podczas oglądania ulubionego filmu czy serialu. Kontrast jest bowiem najważniejszym kryterium jakości. Gdy czerń jest dobra, to mówimy ogólnie, że obraz jest dobry. Drugą zaletą są znacznie lepsze kąty widzenia, przy których nie spada nasycenie, ani nie zaburza się tonalność obrazu tak, jak w większości telewizorów LCD. Więcej o zaletach (i wadach) technologii przeczytamy w temacie: Czym jest OLED i dlaczego tak bardzo go lubimy? Zobacz również:

Powidoki i wypalenia – okiem praktyka

Najczęściej poruszanym temat, o który w nieskończoność pytają użytkownicy, jest kwestia wypaleń. Tak, faktem jest, że matryca OLED ma niższą odporność na to zjawisko niż LCD, jednak nie można powiedzieć, że panele wykonane w technologii QD-OLED są nietrwałe. Jeśli rozważamy użytkowanie telewizora przez zwyczajnego widza, który ogląda filmy, seriale, telewizję i gra po kilka godzin w weekendy to nie przejmowałbym się tym wcale. Jeżeli chodzi o systemy zapobiegające wypaleniu i retencji obrazu, to w Samsungu OLED S95C są one w zakładce “Konserwacja panelu”. Możemy tutaj włączyć bądź wyłączyć poszczególne funkcje. Zalecamy jednak zostawić je tak jak zostały ustawione przez producenta. Nie ma potrzeby uruchamiać ich ręcznie.

(59815)

3.3 41 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

69
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

27 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Roni Bydlak
Roni Bydlak
4 dni temu

Czemu się nie przeprosili z Dolby Vision?

Roni Bydlak
Roni Bydlak
3 miesięcy temu

Zgodnie z radą bardziej doświadczonych kolegów spróbowałem obejrzeć Netflixa bez DV. Słabo to wygląda. Doceniam kropki w OLED, ale póki Samsung nie przeprosi się z DV, wybiorę prędzej Sony.

Roni
Roni
4 miesięcy temu

Jak to możliwe, że w waszych testach, dla HDR wartości: “Średnia deltaE palety szarości” oraz “Średnia deltaE barw ze wzornika” są większe od wartości maksymalnych?

Last edited 4 miesięcy temu by Roni
Roni Bydlak
Roni Bydlak
4 miesięcy temu

Panie Maćku, dwa pytania. Jaki tv polecić osobnikowi, który od 18:00 do 24:00 tylko TVN 24 i kolejny ekran wypalił? I drugie – który producent najlepiej chłodzi panele?

Kris
Kris
5 miesięcy temu

Czy między 55 a 77 cali w tym modelu będą jakieś różnice w kwestiach poruszanych w teście?

Maku
Maku
5 miesięcy temu

Czy mając NAS z SMB i DLNA na tym TV jestem w stanie odtworzyć film z mkv z Atmos?

Krzysztof
Krzysztof
6 miesięcy temu

Witam, super recenzja.
Posiadam telewizor S95c od 3 tygodni i mam problem z ustawieniem trybu gra Hdr.
Po aktualizacji 1220 podobno spadła jasność tv oraz ETOF w trybie gry został poprawiony.
Nie rozumiem tylko czemu używacie Tryby gra hdr 10+ a nie trybu Hdr gra ( podstawowy) który w teorii ma za zadanie zbliżyć się do Hgig.
I co sądzicie o zmianie kolorów na NATYWNE o którym wspominają na Rtings?

Dziękuję i pozdrawiam.

Rafał
Rafał
7 miesięcy temu

Cześć,

Czy warto dopłacić do S95C lub S90C względem S95B – 55 cali? Salon mam dość ciemny więc jasność ekranu nie jest tu niczym kluczowym.

Michał
Michał
7 miesięcy temu

Z jakich filmów są te klatki?

Sky
Sky
7 miesięcy temu

W życiu nie kupiłbym TV premium bez Dolby Vision. Przypis o słabszych czerniach podczas oglądania w dzień, rozłożył mnie na łopatki. Szanuję Samsunga jako “pewnego średniaka”, ale w kategorii premium, to robi tylko telefony. Na koniec myśl: 77 cali, to premium sypialniane. Witamy w latach 2023+. Ciekaw jestem jak producenci nadążą za oczekiwaniami rynku. Wszystko poniżej 85 cali nie jest dużym telewizorem. Wielcy po cichu panicznie chwytają się rozwiązań ostatecznych, podkarmiając potwora mającego już największy udział na świecie w sprzedaży TV, które faktycznie można nazwać “dużymi”. Panele 98 cali w Sony i Samsung podchodzą od TCL. Nie kibicuję Chinom, ale… Czytaj więcej »

Krzysztof
Krzysztof
7 miesięcy temu
Reply to  Sky

Cena modelu X955 to 23 tyś za 85″ oraz 36,7 tyś za 98″ wychodzi więc na to, że za 1 tyś zł więcej (S95C 77″ – 22 tyś) mamy kilka cali większy ekran ;);). Jedyne na co pozostaje czekać to testy i recenzja. Pozdrawiam.

Lesli47
Lesli47
7 miesięcy temu
Reply to  Sky

Odpowiedz sobie na pytanie , pamiętając o cenie, co wolisz tv o maksymalnej jasności ekranu po kalibracji 1200-1300 nit przy np HDR+ czy tv z DV ale o maksymalnej jasności po kalibracji 700-900 nit i cenie większej np 30%.

grzegorz
grzegorz
7 miesięcy temu
Reply to  Sky

przestań bajdurzyć na temat Dolby bo ten temat jest jak stary kilkukrotnie ten sam odgrzewany “kotlet”

Krzysztof
Krzysztof
7 miesięcy temu

A co z cena? Wielokrotnie pisaliście o tym, jaką to matryca qd-oled ma być tania w produkcji. Kilkakrotnie tańsza niż WOLED. Cena finalna produktu jednak tego nie odzwierciedla, qd-oled jest droższy niż woled. Gdzie się podziała różnica? Oczywiście w kieszeni producenta, który skąpi, żeby zapłacić za licencje na dolby vision. Pazerność dzisiejszych producentów nie zna granic. Co do samego TV to jak dla mnie dyskwalifikuje go brak filtra absorbującego światło, co w mojej ocenie, przy oglądaniu w dzień, bardziej przypomina technologie LCD niż oled, z powodu szarej czerni.

robert
robert
7 miesięcy temu
Reply to  Krzysztof

zadaj sobie pytanie, dlaczego ma być tanio skoro w górę wystrzeliły ceny dosłownie wszystkiego….

Vincent
Vincent
1 miesiąc temu
Reply to  robert

Nie chrzań! nie wszystkiego elektronika akurat spada w dół, tv to nie chleb Nie musisz tego kupować, na szczęście jest nadzieja ponieważ konkurencja kudeo ledów w stosunku do oledów w RGB może w końcu coś zmieni i będzie tak samo jak z plazmami że tańsze oledy będą na każdą kieszeń, a ceny telewizorów premium i tych dużych rozmiarów w końcu spadną.

grzegorz
grzegorz
7 miesięcy temu
Reply to  Krzysztof

powiem tylko jedno bzdury gadasz na temat szarej czerni

Sebastian
Sebastian
7 miesięcy temu

piloty są akurat najlepsze w samsungu szkoda tylko że CX wypalony obraz, C1,C2 to samo po ok. roku używania jako monitora ale że to tanie TV to wymiana po roku. Za to S95B wypalony obraz po ok. 2 tygodniach !!! Zastanowiłbym się 10x czy kupić S95C o wiele sensowniej wypada tutaj G3 poza tym Samsung w życiu nie uzna wypalenia jako wadę LG czasem uznaje i wymienia matrycę. G3 wg. zapowiedzi jest praktycznie wolne od wad i raczej w 2 letniej gwarancji jeśli obraz by się wypalił to by dokonali wymiany.

Dawid
Dawid
6 miesięcy temu
Reply to  Sebastian

O tym, że Samsung 3mc po premierze obciął jasność s95b nikt już nie pisze… spadła poniżej poziomu g2 od LG… obcięli bo cóż… nie nadążali z reklamacjami. Tv był/jest zdecydowanie za cienki i tamtych 1500 nitów nie było jak schłodzić. Tu może być lepiej ale nie mam zamiaru bawić się w beta testera za swoje własne pieniądze. G2 na ścianie z 5 letnia gw na matrycę mi wystarcza.

Grzegorz
6 miesięcy temu
Reply to  Dawid

Podaj źródło informacji dotyczące pierwszego zdania bo w innym wypadku to tylko bajdurzenie z Twojej strony i nic więcej, w moim wypadku wypaliły się dwa LG teraz mam trzeciego i ostatniego

Vincent
Vincent
1 miesiąc temu
Reply to  Dawid

Ale ty bzdury wypisujesz O Jezu jak ci mogą obciąć jasność po aktualizacji? Jasność jest s95b jest wciąż taka sama jak była 1040 nitów srednio

Ronnie
Ronnie
7 miesięcy temu

Szkoda, że ta marka, co sam boleśnie doświadczyłem, przestaje wspierać aplikacje streamingowe (filmowe) jak np. HBO w swoich telewizorach już po 3 – 4 latach. Ponadto fatalny serwis pogwarancyjny w Warszawie (zgłoszenie on-line w eo Networks, czekanie na wycenę, profoma do przedpłaty, przedpłata za usługę, wyznaczenie terminu na naprawę. Od zgłoszenia do naprawy – ok. 4 tygodnie. Choćby nie wiem jakie wodotryski Samsung oferował, nie jestem zainteresowany.

Artur
Artur
8 miesięcy temu

Piloty wyglądają coraz bardziej tandetnie… Po za tym TV jest dopracowaną wersją s95b. Większa jasność i dodany moduł One Connect. Od premiery cieszę się z posiadania s95b pomimo drobnych bolączek wieku dziecięcego, które w s95c nie powinny się pojawiać. Liczyłem że jednak dodadzą wsparcie dla Dolby Vision, szkoda. Ciekawe jak wypadnie w bezpośrednim porównaniu A95L

Arek
Arek
7 miesięcy temu
Reply to  Artur

Samsung i DV LOL
Ile dałeś?

Artur
Artur
7 miesięcy temu
Reply to  Arek

Media Expert, zakupiony dnia 31.07.2022, 12999,00 zł. Oberwał niedawno zabawką od dziecka, ale na szczęście dodatkowe ubezpieczenie mnie uratowało 🙂 TV z sypialni do salonu wleciało bo prawie miesiąc go nie było.

Pawel
Pawel
7 miesięcy temu
Reply to  Artur

Mam ten tv i pilot faktycznie to straszny szajsw porównaniu do A95K to Samsung niech uczy się i weźmie przykład z Sony!

Mariusz
Mariusz
6 miesięcy temu
Reply to  Pawel

natomiast pilot z A95K nie jest według mnie idealny w porównaniu do 2021r z poprzedniego A90J. Tamten był co prawda większy, ale za to posiadał przyciski przewijania do tyłu i do przodu, co bardzo ułatwiało komfort w przypadku filmów z neta, streamingu i z DVD. Poza tym posiadał button do You Tube, a przycisk “narzędzia” miał z kolei umieszczony niżej w wygodniejszym miejscu niż w A95K.

27
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x