Home Strefa filmu Recenzje filmów i seriali SVoD Obejrzeliśmy “Fallout” w 4K z Dolby Vision i Atmos. Czy jakość serialu powala?
Obejrzeliśmy “Fallout” w 4K z Dolby Vision i Atmos. Czy jakość serialu powala?

Obejrzeliśmy “Fallout” w 4K z Dolby Vision i Atmos. Czy jakość serialu powala?

5.76K
6

“Fallout” może okazać się najciekawszą i najpopularniejszą premierą tej wiosny. Nowy serial Prime Video bazuje na uwielbianych grach, ale teraz może powiększyć grono fanów o miliony widzów. Czy oprócz fabuły zachwyca także obrazem i dźwiękiem? Przeanalizowaliśmy wersję w 4K z Dolby Vision i Atmos.

Serial Amazon Prime Video “Fallout” – oglądamy w 4K z Dolby Vision i Atmos

Platforma VOD Amazonu niemal od początku cieszyła oczy i uszy. Jeszcze zanim dotarła do Polski, duża część katalogu była oferowana w 4K, w tym głównie oryginalne seriale Prime Video. Z czasem pojawiały się kolejne ulepszenia i dziś serwis wspiera wszystkie kluczowe technologie. Mimo to, część premier nie odbywała się w licencjonowanych przez Dolby standardach – często dostawaliśmy dźwięk 5.1 i obraz z HDR+, ale nie wybierano Dolby Atmos czy Dolby Vision. “Fallout”, z jakiegoś powodu, dostępny jest właśnie w Dolby Vision i Dolby Atmos, dlatego od razu przykuł naszą uwagę.

co obejrzeć na amazon prime video seriale nowości premiery fallout kiedy premiera

Większość widzów doskonale wie, z czym je się ta seria, dlatego dla nikogo nie będzie niespodzianką, że we wstępie do serialu mamy szansę zobaczyć scenę z eksplozjami nuklearnymi. Rozbłyski oraz późniejsze efekty specjalne są znakomite, a dzięki rozdzielczości 4K można dokładnie przyjrzeć się widocznemu w tle centrum miasta, przez które przetacza się fala uderzeniowa. Jednocześnie sam rozbłysk oraz grzyb atomowy robią potężne wrażenie, ze względu na osiąganą przez serial jasność. Także paleta kolorów, która przypomina zawartość gier, dodaje tu klimatu i odpowiedniej atmosfery.

Wysoka rozdzielczość jest także dużym atutem “Fallouta” w pierwszej połowie 1. odcinka, gdy poznajemy codzienność mieszkańców Krypty 33. Dopracowane scenografie lśnią przed kamerą, więc dla każdego fana serii to na pewno nie lada gratka, by zobaczyć ich prawdziwe odpowiedniki. Rekwizyty i kostiumy wyglądają znakomicie, a wnętrza dzięki Dolby Vision są bardzo naturalne oświetlone i dobrze, że mamy szansę zajrzeć do nich w takich okolicznościach. Po wyjściu na powierzchnię każdemu widzowi z pewnością spodoba się sposób, w jaki przyłożono się do udźwiękowienia serialu. Rozplanowane w przestrzeni poszczególne dźwięki rozbrzmiewają w różnych miejscach, dlatego krzyczące osoby, odgłosy wystrzałów czy inne efekty mogą wręcz czasem zaskoczyć równie mocno nas, co bohaterów.

Na pustkowiu trudno nie napawać się widokiem przygotowanych obrazów zniszczonych przez wybuchy nuklearne miast i miasteczek. Brzmi to trochę okrutnie, ale jeśli ktokolwiek miał obawy o to, czy twórcom uda się opracować w serialu i takim charakterze wiarygodne scenografie czy wygenerowane komputerowo krajobrazy, to pierwsza godzina serialu rozwiewa wszelkie wątpliwości. Później jest tylko lepiej, ponieważ każde odwiedzane przez postacie lokalizacje nie tylko przywodzą gry na myśl, lecz w większości wyglądają prawdopodobnie tak, jak każdy fan marzył. Trudno dostrzec tu niedoskonałości czy nieudane łączenie green screena ze scenografią, co było utrapieniem np. “Pierścieni Władzy”. Pomimo budżetu, efekty CGI przytłoczyły tamtą produkcję, natomiast “Fallout” robi znakomite wrażenie na każdym kroku.

Jeśli macie taką możliwość, to wstrzymajcie się z seansem na innych urządzeniach i zobaczcie “Fallouta” na największym ekranie, jaki posiadacie i z możliwie najlepszym nagłośnieniem. Panel OLED jest jak najbardziej wskazany, by wyciągnąć z serialu szeroką paletę barw i dać wybrzmieć ciemnym partiom obrazu. W kontekście dźwięku, posiadacze nagłośnienia z tylnymi satelitami (lub czymś lepszym) będą zachwyceni szansą wejścia w centrum tego świata, bo “Fallout” otacza nas wtedy z każdej strony. To jeden z kilku przykładów tego, jak seriale powinny wyglądać i brzmieć, dlatego nie będziemy zaskoczeni, jeśli w najbliższy weekend niektórzy postanowią powtórzyć całość jeszcze raz.


Filmy, seriale i serwisy VoD – przeczytaj więcej:

(5757)

0 0 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Adik
Adik
12 dni temu

Nie wiem dlaczego,ale nie mogę uzyskać dolby atmos na Prime video,jest tylko dolby digital+ mimo że na Disney i hbo max Atmos śmiga dez problemu

Aleks
Aleks
12 dni temu
Reply to  Adik

mam to samo – samsung z aplikacji obsluguje tylko DD 2.0 … musialbym amazona przepusic przez xbox zeby miec Atmos

Nnbb
Nnbb
12 dni temu

Nie zauważyłem że jest super obraz oled LG G21

Gienek
Gienek
13 dni temu

Może I fenomenalny
…Ale Samsung i LG nie uznają Dolby obraz ciemny jak cholera

Aleks
Aleks
12 dni temu
Reply to  Gienek

jak moze byc ciemny skoro dziala HDR+ ?

Tomek
Tomek
14 dni temu

U mnie na Sony ZG9 obraz fenomenalny, a system dźwięku 7.1.4 z czterema głośnikami sufitowymi Dali Phantom H-80 robi niesamowite wrażenia.

6
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x