Home Testy Telewizory OLED Philips Test Philips OLED818 Ambilight TV – dla tej funkcji kupisz ten telewizor!
Test Philips OLED818 Ambilight TV – dla tej funkcji kupisz ten telewizor!

Test Philips OLED818 Ambilight TV – dla tej funkcji kupisz ten telewizor!

65.10K
26

Telewizory marki Philips od zawsze elektryzowały fanów kina domowego, ale i nie tylko. Dużą zasługę ma w tym znak rozpoznawczy, którego nie spotkamy nigdzie indziej. Mowa tutaj oczywiście o wielobarwnym systemie podświetlenia – Ambilight. Philips jest bowiem jedynym producentem wykorzystującym to rozwiązanie. I nic dziwnego, że fani filmów, czy gier ostrzą zęby na widok nowego modelu. Wszakże immersja płynąca z optycznego rozszerzenia obrazu za pomocą światła jest nie do podrobienia. Philips OLED818, bo właśnie to on jest bohaterem dzisiejszego testu i recenzji, przyjechał do nas prosto z centrali Philipsa w Amsterdamie w rozmiarze 55″. Wszystko ze względu na przynależność HDTVPolska do stowarzyszenia EISA.W głosowaniu kilkudziesięciu wydawców i twórców multimediów z 29 krajów z całego świata telewizor OLED 818 został wyróżniony nagrodą “Best Buy OLED TV” 2023-2024 co oznacza najlepszy zakup OLED TV. Nie będzie zaskoczeniem, jakiego rodzaju matryca wyświetlać będzie obraz, gdyż podana jest już w samej nazwie. Przypomnijmy jednak, że panel OLED jest obecnie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o kontrast i czerń, co za tym idzie najważniejsze aspekty jakościowe obrazu. Tegoroczny model otrzymał wiele usprawnień względem poprzednika. Mowa tutaj przede wszystkim o nowej, już siódmej, generacji procesora P5 wspartego sztuczną inteligencją. Razem z nową jednostką napędową nowej wersji doczekała się bardzo ciekawa funkcja, jaką jest “Inteligentne otoczenie”. Ma ona za zadanie jeszcze lepiej w czasie rzeczywistym regulować jasność, gammę, odwzorowanie kolorów do panujących wokół warunków oświetleniowych. Telewizor z pewnością będzie stanowić gratkę dla fanów konsol i PC. Producent zaimplementował szeroki zakres wsparcia dla tych dwóch platform. Możemy więc znaleźć takie funkcje jak: VRR, ALLM, G-Sync, FreeSync, wsparcie dla 4K120Hz wraz z Dolby Vision (!) oraz na deser GameBar. Philips OLED818 okaże się bardzo dobrym wyborem dla osób mających konta na różnych serwisach streamingowych. Telewizor został wyposażony we wszystkie formaty HDR premium, takie jak, Dolby Vision, czy HDR10+. Możemy więc być pewni, że otrzymamy najlepszy obraz niezależnie od źródła. Dobrze więc, sprawdźmy dziś jednak, czy to, co jest na papierze wygląda równie dobrze w rzeczywistości. Zapraszamy do testu!

Czytelniku. Jako jedyni w Polsce należymy do Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku EISA panelu Home Theatre Display & Video.

Logo eisa

Osobiście sprawdzamy opisywane monitory, telewizory i projektory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

  • Spektroradiometr Jeti SpectraVal 1511 HiRes
  • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
  • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
  • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
  • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
  • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Dostępność modelu (wrzesień 2023)
Philips 42OLED818 42 cale 5 799 zł
Philips 55OLED818 55 cali 7 499 zł
Philips 65OLED818 65 cali 9 499 zł
Philips 77OLED818 77 cali 14 999 zł

Nie wiesz jaki kabel HDMI 4K wybrać? Przeczytaj nasz test

Najważniejsze cechy i funkcje Philips OLED818 okiem producenta

  • Nowej generacji matryca OLED EX: jeszcze wyższa jasność oraz węższe ramki
  • Odświeżanie 120Hz wraz z wydajnym upłynniaczem obrazu przydatnym w sporcie np. piłka nożna
  • 7th Gen Philips P5 AI: udoskonalona obróbka obrazu oraz nowe funkcje
  • Unikalny trójstronny system Ambilight 
  • Super Resolution: ogromna ilość detali oraz ostry jak brzytwa obraz
  • Funkcja inteligentnego otoczenia v2: automatyczne dostosowywanie jasności, gammy, temperatury obrazu i szczegółów w czerni do warunków otoczenia
  • System operacyjny Google Tv: jeszcze łatwiejsze wybieranie interesujących nas treści oraz proponowanie nowych
  • Obsługa formatów HDR Premium: HDR10+, Dolby Vision oraz HLG (Hybrid Log Gamma)
  • Pilot z wbudowanym mikrofonem oraz obsługą Google Assistant i Amazon Alexa
  • Łatwe parowanie dodatkowych głośników bezprzewodowych dzięki funkcji DTS-Play-Fi
  • Obsługa dźwięku przestrzennego Dolby Atmos
  • Mocny system audio o mocy 70W (dla rozmiaru 42″ 50W)
  • Next Gen Ambilight: udoskonalona technologia zapewnia bardziej szczegółowe i dokładniejsze odwzorowanie kolorów dla jeszcze lepszych wrażeń podczas oglądania.
  • Dwa pełnoprawne porty HDMI 2.1 z pełną przepustowością 48Gbps
  • Wsparcie dla graczy w postaci VRR, ALLM, 4K120Hz, FreeSync, G-Sync oraz Dolby Vision przy 4K120Hz
  • Panel Gracza – szybki dostęp do najważniejszych ustawień podczas rozgrywki
  • Subtelne eleganckie matowe czarne ramki
  • Szeroki wybór rozmiarów: 42, 48, 55, 65, oraz 77 cali

Wygląd i budowa Philips OLED818

Philips OLED818 możemy zakupić w aż pięciu rozmiarach, są to: 42″, 48″, 55″, 65″ oraz 77″. Wartym uwagi faktem, jest to, że najmniejsza przekątna jest pierwszą taką w portfolio producenta. Z pewnością zwróci ona uwagę osób poszukujących telewizora i jednocześnie monitora, gdyż ten właśnie calaż często jest wykorzystywany jako ekran komputera. Recenzowany model posiada przekątną 55″.

Dostarczony do zestawu pilot jest inny niżeli w modelu zeszłorocznym. Tym razem zdecydowano się na zastosowanie bardziej klasycznej konstrukcji. Jest ona wygodna w użyciu, przyciski mają przyjemny skok i nie było problemu z ich działaniem. Na samym sterowniku, do dyspozycji otrzymujemy pełen komplet przycisków. Od funkcyjnych po skróty do najpopularniejszych serwisów VOD.

Dostępne porty i złącza

Zestaw portów i złączy jest dość standardowy. Znajdziemy tu cztery złącza HDMI (w tym dwa w standardzie 2.1), dwa porty USB ( w tym jeden 3.0), wyjście optyczne, komplet tunerów telewizyjnych oraz złącze Ethernet. Niefortunnie złącze eARC znajduje się w jednym z portów 2.1, więc podłączenie tą drogą np. soundbara oznaczać będzie, że pozostaniemy tylko z jednym portem o pełnej przepustowości.

(65101)

4.4 21 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

2
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

26 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ryszard
Ryszard
8 miesięcy temu

dziś mija dokładnie 3 lata i jeden miesiąc od kupna wymarzonego tv Philips OLED + UHD 935.Cena coś ok. 10tys. Wczoraj na matrycy pojawił się świecący jaskrawym biało-jasnym kolorem poziomy pasek i mój zachwyt zgasł. To nie koniec…kontakt z autoryzowanym serwisem marki Philips w Radomiu nie pozostawił złudzeń- telewizor na śmietnik ku mojej rozpaczy. Jeszcze słowem wyjaśnienia…80 procent rocznego czasu przebywam pracując za granicą i do kraju wracam jedynie na krótkie wypady świąteczno-wakacyjne. Ten tv pracował przez te 3 lata może pół roku. Piszę to ku przestrodze, by czytający mieli świadomość, że wybierając zakupu topowych oledowych telewizorów ,narażają się na… Czytaj więcej »

jhk
jhk
6 miesięcy temu
Reply to  Ryszard

Trzeba się zawsze liczyć z ryzykiem, że sprzęt padnie, coś ty myślał? 😛

Michał
Michał
3 miesięcy temu
Reply to  Ryszard

A myślisz że jak wydałeś większą kasę to te rzeczy się nie psują? niestety nie 🙁

Marcin
Marcin
8 miesięcy temu

Przesiadlem sie na 818 ze starego już modelu 6561. O obrazie nie będę pisać bo wiadomo że to przepaść między led IPS. Jest jednak parę “ale” które mnie trochę zaskoczyły w porownaniu do mojego starego modelu. Po pierwsze brak mozliwosci nagrywania programów lub ich zatrzymania.Czytalem ze nie jest to tylko problem tego modelu. Inne firmy też się z tego wycofują. Po drugie w starym modelu mogłem połączyć przez bluetooth głośnik z funkcją normalnego przesyłania dźwięku lub jako głośnik w trybie subwoofer. tu tego nie ma. Po trzecie funkcja ambilight w trybie czuwania jest jakby okrojona albo ja jeszcze nie rozkminilem… Czytaj więcej »

Desperattv
Desperattv
8 miesięcy temu

Czy,lub kiedy będzie test tegorocznego modelu oled 908?Posiadam ten tv ,panel bardzo jasny,czerń wiadomo super ,świetny dźwięk ,ale nie mogę lub nie potrafię znaleźć poprawnych ustawień obrazu.Jak nie rozmycia ,to ziarnistość lub brak ostrości ,przepalenia obrazu i tragiczne przejścia tonalne.Kablówka w większości kanałów dramat,jak już ustawię na jednym kanale to na drugim coś nie tak.Youtube tak samo, na różnych treściach ,cały czas mowa o sdr ,muszę skakać po ustawieniach ,a i tak nie do końca jest dobrze.Poprawa następuje w hdr ,tak na youtube ,jak i na Netfilxie.Efekty hdr fantastyczne,dolby vision jakby ziarnisty.Mam tylko nadzieję ,że to kwestia kalibracji,którą zapewne będę… Czytaj więcej »

Ramirez
Ramirez
6 miesięcy temu
Reply to  Desperattv

Przypuszczam, że nie ma szans , by znaleźć jedno uniwersalne ustawienie, sprawdzające się na każdym kanale tv. Przez ostatnie 20 lat przerobiłem kilkanaście modeli tv różnych producentów i zawsze był z tym problem. Na jednym kanale bajka, na drugim lipa. Zrobisz bajkę z drugiego, pierwszy zaczyna źle wyglądać. Podobnie z ustawieniami pod dany film z VOD czy płyty. Trzeba iść na kompromis i zaakceptować pewne niedoskonałości, tzn. tak ustawić, by obraz na każdym kanale wyglądał w miarę okej. Z naciskiem na “w miarę”, czyli bez szału, ale przyzwoicie.

Andrzej
Andrzej
5 miesięcy temu
Reply to  Desperattv

Mam to samo w LG C3 . Coś przekombinowali z tymi oledami. Canal + słąbo. obraz blady nieostry i wali po oczach . Netflix obraz rozmyty i niespójny. Oddałem go w końcu bo mój stary lg oled FHD jest lepszy. NIe wiem co teraz kupić.

Przemek
Przemek
9 miesięcy temu

Ten Philips, Samsung S90C czy LG OLED55C32LA?

Pimpek Sadełko
Pimpek Sadełko
9 miesięcy temu

Mając do wyboru 818 a Samsunga s95c co byście brali?

Jan
Jan
6 miesięcy temu

Witaj bez najmniejszego zastanowienia s95C

Mentos
Mentos
9 miesięcy temu

Mając do wyboru model 65oled807/857 i 65oled818 który wybrać? Za modelem 807 przemawia czterostronny Ambilight. 818 ma nowszy procesor i google tv. 818 dodatkowo jako minus ma bardzo wysoki lag w 4k z Dolby Vision. 807/857 już ciężko dostępny.

Daniel
Daniel
7 miesięcy temu
Reply to  Mentos

Starszy model z 7 na końcu ma Androida zamiast Google TV, ma nagrywanie na pamięć USB, ma obsługę żarówek hue, oraz działają na nim kanały wirtualne od TVP w HbbTV, bo w nowszym już wycięto obsługę HLS i dlatego te kanały nie działają i nie będą działać. Dlatego jak kupiłem PUS8807 zamiast PUS8818.

Mentos
Mentos
7 miesięcy temu
Reply to  Daniel

Dwa miesiące temu kupiłem 807. I mam z nim problem. Mój soudbar Polk Audio Magnifi2 nie działa po HDMI tylko bluetooth, a serwis rozkłada ręce.

TOMASZ
TOMASZ
10 miesięcy temu

Producenci tv zrobili krok wstecz, pozbawiając funkcji BFI. Teraz obraz jest zamazany, kiedys smużenie określane było jako minimalne lub jego brak.

Kris
Kris
10 miesięcy temu

Mój tv 55oled804 kupiłem za 5400 i był z pilotem dwustronnym, teraz w tej cenie nie kupi się nawet mniejszej wersji 818.

Michał
Michał
10 miesięcy temu

Co z Hue? Dzwoniłem na infolinię Philipsa i dowiedziałem się, że nie wspólpracuje. Jest szansa z nowym oprogramowaniem?

Daniel
Daniel
7 miesięcy temu
Reply to  Michał

Kto potrzebuje obsługę żarówek hue, nagrywanie na pamięć USB, i obsługę nagrywania na pamięć przenośną USB kupować starsze modele z końcówką 7 na końcu puki jeszcze są. Także na starszym działają kanały wirtualne od TVP w HbbTV bo starszy obsługuje standard HLS. Starszy ma Androida, nowy Google TV.

Last edited 7 miesięcy temu by Daniel
Tomasz
Tomasz
11 miesięcy temu

Dzień dobry. Czy rozmiar 55 ma napewno matryce OLED EX. Inni piszą, że EX jest powyżej 55 cali ?

Daniel
Daniel
10 miesięcy temu
Reply to  Tomasz

Ma EX tylko starszej generacji

Wojtek
Wojtek
11 miesięcy temu

Jak ten model ma się do niższego OLED 718 ?? Jakie są między nimi różnice?

Tomasz
Tomasz
11 miesięcy temu

…..jeszcze wyższa jasność oraz węższe ramki” Co z tego jak nadawcy sie zawzięli i nadają w kinowym formaie obrazu czyli z czarnymi wstretnymi pasami na dole i górze ekranu. Nawet seriale telewizyjne. Wyboru nie ma i pewnie długo nie bedzie bo liczy się ilość badziewnych filmów a nie jakość.

Bodzio
Bodzio
11 miesięcy temu

Współpraca z tym Philips Hue jest pewne i sprawdzone ? Już jakiś czas pisali że tegoroczne modele telewizorów Philips nie będą już współpracować z Philips Hue !!!
Ps. Kiedy test tegorocznego minileda od Philipsa ??

TataBies
TataBies
11 miesięcy temu

Brak podsumowania i oceny końcowej to jakiś błąd czy po prostu to taki szrot, że zdecydowaliście się dyplomatycznie wymigać od oceny końcowej?

Grzegorz
Grzegorz
11 miesięcy temu

@TataBies pewnie czytał test w “wersji” pokaż całość. Wówczas artykuł kończy się na grafice prezentującej rozmazanie sympatycznego ufoludka.

26
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x