Home Fachowa publicystyka i artykuły Artykuł sponsorowany Rodzaje wyświetlaczy w najnowszych smartfonach. Co je różni i który warto wybrać?
Rodzaje wyświetlaczy w najnowszych smartfonach. Co je różni i który warto wybrać?

Rodzaje wyświetlaczy w najnowszych smartfonach. Co je różni i który warto wybrać?

2.87K
0

HDR OLED – milowy krok naprzód. Lepszy niż telewizor?

Trwałość baterii to klasyczny problem użytkowników smartfonów. Najnowsze, flagowe modele często zastępują nam komputery i laptopy. Używamy ich dużo i intensywnie, dlatego zawsze warto mieć w pogotowiu wytrzymałego powerbanka. Problem ten może zostać stłumiony przez technologię HDR, która pozwala na lepsze i pełniejsze wykorzystanie dodatkowych danych kolorów, nie wpływając przy tym znacząco na zużycie baterii.

Wyświetlacz HDR OLED z powodzeniem wykorzystuje technologię, jaką dotychczas znaliśmy z telewizorów Sony BRAVIA. Jakość obrazu dosłownie zapiera dech w piersiach – zapewnia nam dostrzeżenie nawet najdrobniejszych szczegółów, a żywe kolory, niesamowita ostrość i doskonały kontrast, pozwalają przeżywać rozrywkę intensywniej i pełniej niż w przypadku innych wyświetlaczy. W Xperii zawarto także system Dynamic Vibration, dzięki któremu dosłownie czujemy akcję poprzez dotyk. W tym przypadku bez wątpienia można stwierdzić, że większe doznania zagwarantuje nam smartfon od Sony, aniżeli jakikolwiek telewizor. Więcej o zastosowaniu HDR OLED w Sony Xperia XZ3 można przeczytać tutaj: https://www.sonymobile.com/pl/products/phones/xperia-xz3/display/

(2874)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o