Home Fachowa publicystyka i artykuły Jak sprawdzić TV przed zakupem | PORADNIK | Najważniejsze cechy oraz czy jest nowy?
Jak sprawdzić TV przed zakupem | PORADNIK | Najważniejsze cechy oraz czy jest nowy?

Jak sprawdzić TV przed zakupem | PORADNIK | Najważniejsze cechy oraz czy jest nowy?

27.42K
11

Słowem wstępu

“Jaki telewizor kupić” to ponadczasowe pytanie, na które odpowiedź zmienia się z roku na rok, a często nawet z miesiąca na miesiąc. Pomoc w tej kwestii dostępna jest w tematach na naszym forum, a jeśli nie znajdziemy odpowiedzi na trapiącą nas kwestię można rozpocząć nowy wątek i uzyskać indywidualną odpowiedź.

Równie często padają jednak pytania o to jak samodzielnie wybrać telewizor, czy też jak sprawdzić konkretny egzemplarz telewizora przed zakupem (co sprawdzać, oraz jak upewnić się, że jest fabrycznie nowy). W tekście tym chciałbym wyczerpująco odpowiedzieć na oba te pytania. Jeśli kogoś szczególnie interesuje przetestowanie danej sztuki to proponuję przewinąć do przedostatniego akapitu, gdzie opisana jest procedura testowa telewizora w trzech krokach, a także umieszczone są autorskie pliki do testowania telewizora (bezpłatne!) – w rozdzielczości 8K, 4K i Full HD.

(27420)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(11)

 1. Dopiero rozpoczynam czytanie i zrozumienie Tego FANTASTYCZNEGO artykułu,

  ale cieszę się jak dziecko, że jest w jednym miejscu, wartościowe i pewne "podsumowanie",

  pisane w dodatku przez Osobę o bardzo wysokich kompetencjach,

  gdzie w takiej sytuacji, można mieć 99,99999% pewności, że nie są to "salonowe brednie",

  jakich pełno dookoła.?:wub:

  BTW

  Jaki świetny, wyjściowy materiał, z realnymi wskazówkami,

  dla kierunków zwiększania swojej wiedzy! ?:wub:

 2. Dodam, że do wejścia w menu serwisowe LG, nie jest konieczny pilot serwisowy.

  Wystarczy telefon z podczerwienią i aplikacja.

  Oraz wymieniony w artykule kod 0413.

   

   

   

   

 3. Panie Macieju dzięki ?

  Jak widać po komentarzach był potrzebny taki materiał. Naprawdę przydatny. 

 4. OK , to wszystko wydają się rozsądne zalecenia tylko czy nie jest to walka z wiatrakami? Testujemy jak rozumiem na egzemplarzu testowym stojącym w salonie.

  Potem w razie pozytywnej oceny z testu , OK ten typ pasuje i sprzedawca przynosi pięknie zapakowane pudło z magazynu i co dalej. Ryzyk fizyk biorę , płacę i jazda do domu na testy domowe czy kazać wyjąc egzemplarz z pudla i powtórzyć badanie. To jest dla mnie ten słaby punkt choć test sklepowy nawet na egzemplarzu wystawowym  pozwala zmniejszyć ryzyko wpadki co jest i tak niezłe. OK dzięki za uporządkowane wytyczne bo właśnie jestem w trakcie przesiadki ze starej plazmy jednak na OLEDA.

  Pozdrawiam

  Leszek

 5. @Maciej Koper - dzięki za wytyczne i przede wszystkim pliki testowe :) Test na ghosting w przypadku FALDów zamienia się w test na blooming (w sumie czemu nie? :)) , bo rozświetlone są tylko rogi z grafikami. Zastanawiam się, czy bez wyłączenia algorytmu sterowania diodami za ekranem da się w ogóle spreparować odpowiedni materiał testowy na ghosting? Przydałby się jeszcze materiał sprawdzający zachowanie szczegółów w ciemnych scenach.

 6. pic-4.jpg

  "Jaki telewizor kupić" to ponadczasowe pytanie, na które odpowiedź zmienia się z roku na rok, a często nawet z miesiąca na miesiąc. Pomoc w tej kwestii dostępna jest w tematach na naszym forum, a jeśli nie znajdziemy odpowiedzi na trapiącą nas kwestię można rozpocząć nowy wątek i uzyskać indywidualną odpowiedź. Równie często padają jednak pytania o to jak samodzielnie wybrać telewizor, czy też jak sprawdzić konkretny egzemplarz telewizora przed zakupem (co sprawdzać, oraz jak upewnić się, że jest fabrycznie nowy). W tekście tym chciałbym wyczerpująco odpowiedzieć na oba te pytania.
   

  Przeczytaj całość

  Tylko jak kupic i potestować w hurtowni lub w eurortvagd.
  To tak samo jak z ta ocena obrazu w sklepie, jak napisales w poradniku, ze nie ma takiej mozliwosci, zeby potestowac kilka egzemplarzy czy modeli, a potestowaniu w domu mozesz zapomniec. Rozpakujesz tv w domu i go odpalisz a nie ma jakis uszkodzen fizycznych lub wad pod gware w zyciu Ci nie przyjma zwrotu lub nie wymienia na inny egz.
 7. Czy clouding da się przetestować w sklepie, gdzie jest raczej jasno? Pewnie nie ma na to żadnej recepty?

 8. Łącza do ściągnięcia plików przestały u mnie działać...

 9. Ahhh zmiana wersji wordpressa i padło. Jutro naprawimy. Dzięki za info.

 10. Poprawione, pliki można już normalnie ściągać.