Home Fachowa publicystyka i artykuły Artykuł sponsorowany Rodzaje wyświetlaczy w najnowszych smartfonach. Co je różni i który warto wybrać?
Rodzaje wyświetlaczy w najnowszych smartfonach. Co je różni i który warto wybrać?

Rodzaje wyświetlaczy w najnowszych smartfonach. Co je różni i który warto wybrać?

2.87K
0

Wyświetlacz to jeden z najistotniejszych elementów najnowszych smartfonów, które są na tyle innowacyjne, że coraz częściej w dużej mierze zastępują nam komputery. To właśnie dzięki wyświetlaczowi możemy korzystać z aplikacji, grać w gry, przeglądać Internet, robić i dopracowywać zdjęcia, czy oglądać filmy – a wszystko to jest okraszone żywą, przyjemną dla oka gamą barw. Bez dobrego ekranu nie ma dobrego smartfona – to bezwzględna i niepodważalna teza. Producenci na rynku oferują nam telefony posiadające różne wyświetlacze o różnych technologiach. Jak wybrać, by być zadowolonym?Sony smartfon

Wyświetlacze kiedyś i dziś

Pamiętacie jeszcze stare, toporne, ceglaste telefony, w których na próżno było szukać nowoczesnych aplikacji do muzyki, ćwiczeń, przerabiania selfie, czy nauki języków obcych? W ówczesnych komórkach trudno było wskazać inne zastosowanie niż dzwonienie i pisanie SMS-ów (ta druga funkcja i tak pojawiła się dopiero później!), chyba że ktoś lubił grać w popularnego węża.

Z czasem na rynku zaczęły pojawiać się telefony z kolorowymi wyświetlaczami, możliwością robienia zdjęć i nagrywania filmów, a nawet przeglądania Internetu. Był to duży krok naprzód, ale, jak wiadomo – apetyt rośnie w miarę jedzenia. Użytkownicy chcieli więcej i więcej. Nowe funkcje, coraz bardziej wymyślne aplikacje, lepsza rozdzielczość, sterowanie dotykiem, no i oczywiście doskonały, cieszący oko design. Tak właśnie powstały smartfony, bez których dzisiejsze społeczeństwo nie potrafiłoby już chyba sprawnie funkcjonować.

(2869)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o