Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, raf7705 napisał:

Wspaniałe DV emoji3.png

Tez mi się nie podoba efekt działania DV, a jak to jest w przypadku HDR10+?? Tez obraz jest przyciemniony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, nie używam HDR 10+.

Jedyne miejsce gdzie się z tym spotkałem, to Amazon Video.

Nie podobał mi się ten obraz z hdr10+.

Znaczenie lepiej wygląda normalny HDR.

 

Dlatego, nie rozumiem ludzi którzy przy wyborze telewizora kierują się, tym " czy posiada DV"....

Dla mnie to jest łata, na słabe możliwości telewizora i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jacek Radwański napisał:

No Nie tylko mój LG ale także drugi panel w sklepie i również AG8. Niesamowity zbieg okoliczności i w tym wypadku nie chodziło o upłynniacz tylko o te dziwne paski.

z tego co ja obserwowałem w sklepach to lg sypie się na streamingach z youtube - wtedy upłynniacz u niego działa dużo gorzej niż normalnie (np, z tunera sat) - choć normalnie to ma tez sporo artefaktów na "trudnych scenach"

29 minut temu, Jacek Radwański napisał:

Jak to jest z tym DV w LG ? Odpaliłem film na Netflix  w tym formacie ale obraz był ciemny i z dynamiką nic to nie miało wspólnego.

jaki film - chętnie zobaczę / sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, klaus71 napisał:

z tego co ja obserwowałem w sklepach to lg sypie się na streamingach z youtube - wtedy upłynniacz u niego działa dużo gorzej niż normalnie (np, z tunera sat) - choć normalnie to ma tez sporo artefaktów na "trudnych scenach"

jaki film - chętnie zobaczę / sprawdzę

Każdy z DV, wtedy obraz jest 50% ciemniejszy niż w HDR10.

11 minut temu, raf7705 napisał:

W zasadzie, nie używam HDR 10+.

Jedyne miejsce gdzie się z tym spotkałem, to Amazon Video.

Nie podobał mi się ten obraz z hdr10+.

Znaczenie lepiej wygląda normalny HDR.

 

Dlatego, nie rozumiem ludzi którzy przy wyborze telewizora kierują się, tym " czy posiada DV"....

Dla mnie to jest łata, na słabe możliwości telewizora i tyle.

Wyglada na to, ze HDR10+ działa tak samo jak DV. Ciekawe dlaczego samsung to zaimplementowali w takim topowym tv?

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, klaus71 napisał:

z tego co ja obserwowałem w sklepach to lg sypie się na streamingach z youtube - wtedy upłynniacz u niego działa dużo gorzej niż normalnie (np, z tunera sat) - choć normalnie to ma tez sporo artefaktów na "trudnych scenach"

jaki film - chętnie zobaczę / sprawdzę

Grałem na C9 w Metro Exodus i tam także widzialem ten syf więc nie jest to wina you tuba tylko matrycy albo nie wiem czego. Z tego co pamiętam to księga dżungli. Gdzie te wodotryski te nity te kolory cały plan poszedł  w pi.du. Moim skromnym zdaniem te HDRy ten DV to marketing i sciema. 

Edytowane przez Jacek Radwański

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Nygus napisał:

Każdy z DV, wtedy obraz jest 50% ciemniejszy niż w HDR10.

Może ciemniejszy - trudno porównać jak nie można oglądnąć tego samego bez DV

ale dla mnie Atered Carbon w DV (ostatnio to oglądam) jest ok - nie widzę zbytnio jakichś problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, klaus71 napisał:

Może ciemniejszy - trudno porównać jak nie można oglądnąć tego samego bez DV

ale dla mnie Atered Carbon w DV (ostatnio to oglądam) jest ok - nie widzę zbytnio jakichś problemów

??? Jak trudno? Co jest trudnego w sprawdzeniu ustawienie w profilu HDR DV? HDR10 ma podświetlenie matrycy OLED ustawione na 100 a w HDR DV jest 50, i to by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klaus71 napisał:

w jakim profilu? w opcjach? no u mnie DV tez ma oled light na 100

Ciekawe... u mnie tak jest po kalibracji. Dla każdego rodzaju obrazu masz osobne ustawienia, inne dla sdr, hdr inne dla DV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyglada na to, ze HDR10+ działa tak samo jak DV. Ciekawe dlaczego samsung to zaimplementowali w takim topowym tv?

Bo Samsung był jednym z założycieli konsorcjum promującym hdr10+ w konkurencji dla DV.

 

Dla mnie oba te systemy są do kitu.

 

Powinni zostać przy HDR 10.

Może ciemniejszy - trudno porównać jak nie można oglądnąć tego samego bez DV

ale dla mnie Atered Carbon w DV (ostatnio to oglądam) jest ok - nie widzę zbytnio jakichś problemów

Ten serial wyglada również świetnie, na moim Samsungu, bez DV.

 

Chyba najładniejszy pod względem HDR na Netflix.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, raf7705 napisał:

Bo Samsung był jednym z założycieli konsorcjum promującym hdr10+ w konkurencji dla DV.

Dla oba te systemy są do kitu.

Powinni zostać przy HDR 10.

To, ze samsung jest jednymi odpowiedzialnych za HDR10+ to jest oczywista, oczywistość, to jest powód dlaczego samsungi nie maja DV a LG nie ma i nie będzie miało HDR10+.

pytanie było... „ironicznie”

to ze te systemy nie podobają się kilku użytkownikom nie oznacza ze są złe. Może problem jest w czymś innym, nie wiem.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy z Dolby wiedza, ze ich perfekcyjny system  (glownie w teorii i na slajdach licznych prezentacji ) w realiach dnia codziennego jednak nie jest az tak perekfcyjny jak sie im poczatkowo wydawalo...

Dlatego w tv na 2020 mozna bedzie wreszcie ogladac nowa, poprawiona wersje DV, co osobiscie uwazam za jedna z wazniejszych nowinek na ten rok. Zwie sie to rynkowo Dolby Vision IQ.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Jacek Radwański napisał:

A jeśli chodzi o te linie to czy miałem felerny TV nie sądzę ponieważ oglądałem drugą C9 i było to samo na AG 8 też to widziałem tylko na Philipsie za skurczybyka ! Dziwne zjawisko prawda? 

To kup sobie tego Philipsa i bądź szczęśliwy. Może dla Ciebie będzie dobry?

12 godzin temu, Jacek Radwański napisał:

No Nie tylko mój LG ale także drugi panel w sklepie i również AG8. Niesamowity zbieg okoliczności

Nie jest to zbieg okoliczności a wskazówka że to nie z telewizorami i ich panelami jest coś nie tak tylko z metodą testowania. Nie wierzę że dwa telewizory różnych producentów miały tą samą wadę matrycy/processingu. 

Oglądanie losowych filmów na youtube w sklepie i wyrabianie sobie na tej podstawie opinii na temat jakości obrazu jest tak głupie że nawet nie wiem czy chce mi się dyskutować o tym. No ale dobra: nie wiesz jak te telewizory zostały podłączone do sieci (kabel, wifi) i jaką prędkość internetu mają. Być może sprzedawca stosuje tu nieładny trik - wszystkie telewizory podłącza do sieci A którym na routerze limituje przepustowość do np 4 Mbit a te które chce sprzedać do innej sieci B z wyższym limitem. Ustawienie tego na byle jakim routerze to jest 10 minut roboty. Sklepy już nie raz kombinowały w ten sposób z podłączaniem sygnału antenowego, więc wcale bym się nie zdziwił jeżeli z internetem też kombinują. 

Nawet nie wiesz czy w opcjach youtube sprzedawca nie ustawił na sztywno jakości np 1080p na jednym a na drugim 4K żeby sprzedać tego z 4K. Jest tyle zmiennych które musiałbyś sprawdzić porównując tak telewizory, że nie warto się w tym babrać. I tu cały na biało wchodzi pendrive jako prosty i skuteczny sposób na poradzenie sobie z tym problemem.  

12 godzin temu, Jacek Radwański napisał:

Grałem na C9 w Metro Exodus i tam także widzialem ten syf więc nie jest to wina you tuba tylko matrycy albo nie wiem czego.

A to ciekawe. Dopóki nie przedstawisz dowodów na ten 'syf' nie mamy o czym gadać. Na razie dałeś jeden link do filmu na youtube z gry Gran Turismo na którym nic nie widać niepokojącego. To jest bardzo popularna gra, gra w nią bardzo wielu posiadaczy OLEDów i nikt nigdy nie pisał na forach i w testach że widzi ten 'syf' także ten... no.. bajki opowiadasz.

12 godzin temu, Nygus napisał:

??? Jak trudno? Co jest trudnego w sprawdzeniu ustawienie w profilu HDR DV? HDR10 ma podświetlenie matrycy OLED ustawione na 100 a w HDR DV jest 50, i to by było na tyle.

Niektóre TV mają w DV podświetlenie matrycy ustawione na 50% bo tak to zaimplementował producent TV. To jest normalne i nie oznacza że matryca pracuje z połową jasności, było już to wielokrotnie poruszane tu na forum i nawet w artykułach o DV Macieja Kopra. Z tego co kojarzę nowsze OLEDy LG (chyba od C9) mają już podświetlenie matrycy w DV ustawione na 100 żeby ludzie nie kombinowali i nie myśleli że coś jest nie tak.

10 godzin temu, Xisiek napisał:

Chlopcy z Dolby wiedza, ze ich perfekcyjny system  (glownie w teorii i na slajdach licznych prezentacji ) w realiach dnia codziennego jednak nie jest az tak perekfcyjny jak sie im poczatkowo wydawalo...

A nie przyszło Wam do głowy że system jest dobry, ale wymaga odpowiedniego wdrożenia na każdym etapie?

Każdy porównuje działanie DV na Netflix bo to najpopularniejsze źródło w tym formacie, ale nikt nie zadał sobie pytania ile z tych filmów/seriali było masterowanych z myślą o Dolby Vision. Strzelam że niewiele, bo sprzęt do postprodukcji Dolby Vision na ulicy nie leży i pewnie swoje kosztuje.

Jak wyszło AppleTV 4K to początkowo wszystkie filmy z iTunes które się tam uruchamiały miały Dolby Vision. Nawet te w SDR! Wyglądało to okropnie. Ktoś sobie w tej wielkiej korporacji zadecydował że zastosuje jakąś chamską konwersję, żeby ludzie się jarali że mają film w Dolby Vision. Dopiero pod naporem krytyki zmienili to i dali opcję do wyboru. 

Założę się że tak samo jest na Netflix. Większość treści w DV jest tylko skonwertowana ze zwykłego HDR w którym była masterowana. Albo została już zmasterowana do DV przez kogoś kto po prostu spieprzył swoją robotę. 

Idealnie by było gdyby Netflix dał opcję do wyboru przed wyświetleniem filmu czy chcemy oglądać w SDR. HDR10 czy DV, wtedy można by paroma kliknięciami wybrać najlepszą dla danego filmu opcję.

  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, efel napisał:

To kup sobie tego Philipsa i bądź szczęśliwy. Może dla Ciebie będzie dobry?

Nie jest to zbieg okoliczności a wskazówka że to nie z telewizorami i ich panelami jest coś nie tak tylko z metodą testowania. Nie wierzę że dwa telewizory różnych producentów miały tą samą wadę matrycy/processingu. 

Oglądanie losowych filmów na youtube w sklepie i wyrabianie sobie na tej podstawie opinii na temat jakości obrazu jest tak głupie że nawet nie wiem czy chce mi się dyskutować o tym. No ale dobra: nie wiesz jak te telewizory zostały podłączone do sieci (kabel, wifi) i jaką prędkość internetu mają. Być może sprzedawca stosuje tu nieładny trik - wszystkie telewizory podłącza do sieci A którym na routerze limituje przepustowość do np 4 Mbit a te które chce sprzedać do innej sieci B z wyższym limitem. Ustawienie tego na byle jakim routerze to jest 10 minut roboty. Sklepy już nie raz kombinowały w ten sposób z podłączaniem sygnału antenowego, więc wcale bym się nie zdziwił jeżeli z internetem też kombinują. 

Nawet nie wiesz czy w opcjach youtube sprzedawca nie ustawił na sztywno jakości np 1080p na jednym a na drugim 4K żeby sprzedać tego z 4K. Jest tyle zmiennych które musiałbyś sprawdzić porównując tak telewizory, że nie warto się w tym babrać. I tu cały na biało wchodzi pendrive jako prosty i skuteczny sposób na poradzenie sobie z tym problemem.  

A to ciekawe. Dopóki nie przedstawisz dowodów na ten 'syf' nie mamy o czym gadać. Na razie dałeś jeden link do filmu na youtube z gry Gran Turismo na którym nic nie widać niepokojącego. To jest bardzo popularna gra, gra w nią bardzo wielu posiadaczy OLEDów i nikt nigdy nie pisał na forach i w testach że widzi ten 'syf' także ten... no.. bajki opowiadasz.

 

Bajki ? A ty widziałeś na oczy te telewizory? Sugerujesz że to co widziałem nie było prawdziwie? Że to wina internetu? Hahahaha kolega wcześniej  dobrze prawił beton jest betonem dla mnie C9 jest spalona tak samo jak Q9FN Samsunga. Reszta nie ma znaczenia. Ja nikomu nie bronię kupować LG ktoś kupi sprawdzi stwierdzi że to gniot i odda na całe szczęście nie ma z tym problemu. Nienawidzę takich typków co wmawiają mi że kłamie. 

Edytowane przez Jacek Radwański
  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Nygus napisał:

??? Jak trudno? Co jest trudnego w sprawdzeniu ustawienie w profilu HDR DV? HDR10 ma podświetlenie matrycy OLED ustawione na 100 a w HDR DV jest 50, i to by było na tyle.

A jak podswietlenie jest na 50% to wtedy panel ma szczyt bieli w HDR DV tez obnizony do 50% szczytowej wielkosc z 600-700 nit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Xisiek napisał:

A jak podswietlenie jest na 50% to wtedy panel ma szczyt bieli w HDR DV tez obnizony do 50% szczytowej wielkosc z 600-700 nit?

Nie mam jak zrobić pomiaru (nie mam czym??), mam wrażenie, ze tak jest. Chciałbym się mylić, bo oczekiwania są takie, ze obraz będzie "lepszy" a jeśli faktycznie jest 50% ciemniejszy to nie będzie lepszego efektu.

Druga sprawa to oczywiście są treści, czyli to jak film jest nagrany, jak masterowany i na czym i jak jest odtwarzany. Nie oglądam treści online, no jest malutki wyjątek, ale to jest wyjątek. Jak dla mnie liczą się płyty i już, może będę się musiał jeszcze pobawić i posprawdzać... Na dzień dzisiejszy mam odczucie, ze DV jest ciemniejsze od HDR10. ??? A może jest to autosugestia...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jacek Radwański napisał:

A ty widziałeś na oczy te telewizory

Właśnie od 2-3 lat wypowiadają się ''ZNAFCY'' na tym forum co nie widziało Panasonica,Sony w akcji , a mają najwięcej do powiedzenia.LG jest najlepsze,najlepszy serwis.Ja wolę abym z tego serwisu nie musiał korzystać.Mnie ''molestowano'' kilka miesięcy abym kupił LG,wybrałem Sony A1.30 miesięcy i jest SUPER????Dla kupujących są inne fajne marki poza LG?

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gangi007 W punkt! Jakby niektórym płacili za to co tutaj smarują. Same zalety LG OLED, a wady? Marginalizuje się i sypie tekstami o "świadomym użyciu" czyli nie tak jak się chce i jak każdy normalny tv. Kabaret. 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, LV426 napisał:

@gangi007 W punkt! Jakby niektórym płacili za to co tutaj smarują. Same zalety LG OLED, a wady? Marginalizuje się i sypie tekstami o "świadomym użyciu" czyli nie tak jak się chce i jak każdy normalny tv. Kabaret. 

Świadome użycie nie dotyczy OLEDów Sony i Panasonic? Dobrze wiesz że problem wypaleń jest realny bo go na każdym kroku wyolbrzymiasz. Fakt jest taki że kupując dowolnego OLEDa możesz mieć pecha i się z nim spotkać. Jak to wygląda w przypadku Sony i Panasonic można poczytać tutaj na forum - generalnie niezbyt ciekawie, chociaż czasem jest sukces. LG pod tym względem jest wzorowe i możesz się o to zapytać dowolnego użytkownika któremu LG wymieniło panel albo nawet cały telewizor - jest ich tu na forum wielu. 

15 godzin temu, gangi007 napisał:

Właśnie od 2-3 lat wypowiadają się ''ZNAFCY'' na tym forum co nie widziało Panasonica,Sony w akcji , a mają najwięcej do powiedzenia.LG jest najlepsze,najlepszy serwis.Ja wolę abym z tego serwisu nie musiał korzystać.

No w przypadku swojego Sony to lepiej módl się żebyś nie musiał reklamować. Koledzy @Mistrzuniu @WuWu i @Danek mieli tego pecha że musieli i z ich opisu serwis Sony to jest dno i metr mułu.

Często w swoich postach stosujesz pejoratywne określenia, albo nawet obrażasz ludzi którzy polecają OLEDy LG.

Powiedz mi jak będąc uczciwym i rzetelnym człowiekiem można nie polecać dobrego produktu, za dobre pieniądze z dobrym serwisem?

Czujesz się lepiej że było Cię stać na OLEDa Sony i był on ze 2 razy droższy od bieda-OLEDów LG prawda?

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj efel... Przecież były tutaj na forum przypadki że serwis LG zbywał pechowców i odmawiał naprawy. Zdarza się i tak ale to prawda, że jednak lepiej traktują klientów jak inne firmy jeśli chodzi o reklamacje tv OLED.

Z OLED od Sony,  Phillips i Panasonic też oczywiście są problemy. 

Podkreśliłem tylko LG bo najwięcej się o tej firmie pisze. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2020 o 09:06, efel napisał:

Czujesz się lepiej że było Cię stać na OLEDa Sony i był on ze 2 razy droższy od bieda-OLEDów LG prawda?

A1 został wzięty na raty,jeszcze 3 zostały.15k to kupa kasy,musiałem zrezygnować z wielu rzeczy.Można np. rzucić fajki🤭Różnica wtedy była ok 4k,a nie jak piszesz połowa?Jakość wykonania między A1 a B,C7 jest BARDZOOOOOOOOOO DUŻA.Marzeniem był EZ1000,ale był jeszcze droższy.

 

W dniu 23.04.2020 o 09:06, efel napisał:

Powiedz mi jak będąc uczciwym i rzetelnym człowiekiem można nie polecać dobrego produktu, za dobre pieniądze z dobrym serwisem?

Jeśli chodzi o dużą kasę to sceptycznie podchodzę do uczciwośći i rzetelnośći???

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesienią kupowałem AG8. Różnica w cenie między nim i C9 wynosiła wtedy kilksset pln. Na pewno nie było ro 50%.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2020 o 18:11, Nurnik napisał:

Jesienią kupowałem AG8. Różnica w cenie między nim i C9 wynosiła wtedy kilksset pln. Na pewno nie było ro 50%.

Masz rację. Ale rynek i ceny zupełnie inaczej wyglądały 3 lata temu jak debiutował Sony A1 do którego ceny się odnosiłem. Może faktycznie nie było różnicy na poziomie 50%, ale wystarczyło dopłacić kilkaset pln żeby dostać dwie B7mki od LG (mówię o 55 calach). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z informacji jaka otrzymalem od Panasonic Polska wszystkie modele oled na 2020 beda mialy hdmi 2.1 z eARC! "Chociaz byla fala blednych informacji"

Mam juz online zakupionego (jeszcze nie oplaconego) 65gz960. Wiem, ze posiada tylko HDMI z ARC i teraz pytanie. Co mi wypluje stary amp. ONKYO 805 (hdmi 1.3a) po hdmi z aplikacji w TV typu netflix, oraz dla porownania nowy amp. z eARC? 

Zastanawiam sie czy ma sens czekac na model 2020 biorac pod uwage, ze przy nowym amp. dolby vision, hdr, Dolby Atmos otrzymam z Nvidia shield?

Z gory dzieki za pomoc

Edytowane przez kwiatech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...