Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, skywalker1978 napisał:

No i kupiłem w promocji w media expert za 6999 zł 65 cali. Nowy, nie wypakowywany. Na razie się rozkoszuję obrazem. Przejście ze starej plazmy FullHD (też panas) to jednak duży skok.

Bardzo dobry tv w dobrej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, skywalker1978 napisał:

No i kupiłem w promocji w media expert za 6999 zł 65 cali. Nowy, nie wypakowywany. Na razie się rozkoszuję obrazem. Przejście ze starej plazmy FullHD (też panas) to jednak duży skok.

Napisz jak się sprawuje w porównaniu z plazmą na sygnale tv,nie wiem jaki posiadasz canal,polsat,czy kablówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2020 o 14:29, pupil napisał:

Napisz jak się sprawuje w porównaniu z plazmą na sygnale tv,nie wiem jaki posiadasz canal,polsat,czy kablówka?

Rewelacyjnie bym powiedział. Korzystam z kablówki i super obraz jest wyskalowany. Z plazmy byłem bardzo zadowolony jednak obraz, niezależnie od źródła i jego jakości (SD, HD, UHD) jest genialny.

Teraz szukam chętnych na moją starą plazmę :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szanowne grono posiadaczy posiadaczy GZ950/960 może sprawdzić czy filmy na YT w formacie 18:9 są wyświetlane na całym ekranie telewizora? 

Próbny materiał poniżej: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Forest89 napisał:

Czy szanowne grono posiadaczy posiadaczy GZ950/960 może sprawdzić czy filmy na YT w formacie 18:9 są wyświetlane na całym ekranie telewizora?

Co oznacza "na całym ekranie"? Na moim GZ960 ten film jest wyświetlany tak jak powinien czyli z czarnymi paskami góra - dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, southorn napisał:

Co oznacza "na całym ekranie"? Na moim GZ960 ten film jest wyświetlany tak jak powinien czyli z czarnymi paskami góra - dół.

Pytam, ponieważ zastanawiam się czy w nowszych modelach poprawili format wyświetlania filmów 18:9 w aplikacji YouTube. 

Ponieważ w moim EX780 filmy 18:9 wyglądają tak:

iOHmlTXm.jpg

I się zastanawiam, czy w nowszych modelach to poprawili... W sumie niewiem czemu nie poprawią tego w tych starszych. Jest to mega irytujące bo są twórcy na YT, którzy nagrywają w takim formacie i tak to wygląda, obraz jest zmniejszony i lekko zniekształcony. Pisałem do Panasonica to odpisali, że to nie oni tworzą aplikację na telewizor i odesłali mnie do YouTuba a tam to już w ogóle z nikim kompetentnym nie ma kontaktu... :D

Edytowane przez Forest89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Panasach ustawienia proporcji obrazu są nieaktywne w aplikacjach jak YouTube, Netflix itd. Tylko w TV można zmieniać proporcję. Chyba, że ja czegoś niewiem bądź nie umiem 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy podłączał ktoś gz950 do xbox x series ? Nie mogę uzyskać roździałki 1080p 120hz. Przypuszczam, że jakaś opcja w tv jest zablokowana. W ex780 mam to samo, po wybraniu rozdziałki na 1080p mam opcje wyboru 60/120hz ale po wybraniu 120 obraz znika i za chwile pojawia się znowu 60hz. 

W konsoli ustawiam kolejno

Ustawienia> TV i opcje wyświetlania> Wierność wideo i overscan> Wyświetlacz Zastąpienia ustawiamy na HDMI i akceptujemy. Teraz należy ponownie ustawić rozdzielczość a pod nią ukaże się opcja do ustawienia częstotliwości odświeżania

Ktoś coś doradzi ?

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2021 o 18:45, matusz151 napisał:

Panowie czy podłączał ktoś gz950 do xbox x series ? Nie mogę uzyskać roździałki 1080p 120hz. Przypuszczam, że jakaś opcja w tv jest zablokowana. W ex780 mam to samo, po wybraniu rozdziałki na 1080p mam opcje wyboru 60/120hz ale po wybraniu 120 obraz znika i za chwile pojawia się znowu 60hz. 

W konsoli ustawiam kolejno

Ustawienia> TV i opcje wyświetlania> Wierność wideo i overscan> Wyświetlacz Zastąpienia ustawiamy na HDMI i akceptujemy. Teraz należy ponownie ustawić rozdzielczość a pod nią ukaże się opcja do ustawienia częstotliwości odświeżania

Ktoś coś doradzi ?

GZ950/960 nie wyświetla obrazu z sygnału w 120Hz, maksymalnie 60Hz. Owszem, matryca jest 120Hz ale te "dodatkowe" 60Hz jest wykorzystane do poprawy płynności obrazu przez oprogramowanie telewizora.

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja z zupełnie innym pytaniem. Przy oglądaniu jasnych scen, np. niebo w bardzo słoneczny dzień lub niebo i na nim słońce (przy źródle 4K HDR) wyraźnie widać pojawiające się pasy. Niebo wygląda jakby było z warstw odcieni niebieskiego, podobnie jak słońce - światło rozchodzi się w postaci "warstw". Czy to kwestia ustawień TV czy raczej źródła obrazu? TV podłączony jest do amplitunera Marantz SR6013, do którego z kolei podłączony jest odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni. Wiem że Panasonici nie obsługują HBO GO. Co polecacie dokupić żeby móc oglądać HBO w najlepszej jakości dźwięku i obrazu jaka jest dostępna? Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, skywalker1978 napisał:

Szanowni. Wiem że Panasonici nie obsługują HBO GO. Co polecacie dokupić żeby móc oglądać HBO w najlepszej jakości dźwięku i obrazu jaka jest dostępna? Dzięki. 

Apple TV 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rpzem napisał:

Apple TV 4K

Tylko Apple TV poczekaj za tydzień premiera nowego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Nvidisa Shield da radę? Mam Amazon Firestick 4K (Amazon.de) ale nie mam zielonego pojęcia jak można się zalogować do HBO. Jakby jakaś regionalizacja była czy coś. Netflix normalnie działa a HBO ni hu hu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto poczekać jeszcze pare dni do konferencji i zobaczyć co będzie 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponoć jednak 23.03.
Ale to tylko prezentacja może być na konferencji (a wcale nie musi być).
A gdzie jeszcze do sprzedaży....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Ale to tylko prezentacja może być na konferencji (a wcale nie musi być).
A gdzie jeszcze do sprzedaży....

w wypadku przystawki to zapewne od razu... 🙂 maks tydzień....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przecieków wynika, że rozbudowują pamięć i opcje gier, co mnie akurat w ogóle nie rusza.

Ale poczekaj, jeżeli faktycznie już niedługo premiera.

Mam podstawowy Apple 4K/64 już ze dwa lata.

Czyta wszystkie popularne serwisy od Amazon Prime, przez Netflix, HBO, Player+, Canal+ i Apple TV+, w którym też jest co oglądać.

Dodatkowo chyba przy zakupie masz rok abonamentu Apple TV+ gratis.

Edytowane przez rpzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie powiązane z powyższym tematem. Mam abonament na netflix. Wiele treści na netflix jest puszczanych z Dolby Atmos (tak przynajmniej jest napisane w opisie). Czy przez ARC w TV da się przenieść dźwięk atmos do apmplitunera Marantz SR6013 i głośników? Czytałem, że aby to było możliwe TV musi mieć eARC. Amplituner ma aARC ale nie znalazłem informacji czy ma je ten telewizor?

Mam też Firestick TV 4K (3 gen) od Amazona. Niestety włączając netflix na Firestick TV mam dźwięk tylko DD 5.1 i obraz z DV (nie mam atmosa). To kwestia Firesticka, który nie dekoduje dźwięku atmos czy tylko ustawień na sticku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepustowość netflixa pozwala na puszczenie atmosa (DD+) z tego panasa posiadającego ARC na ampli (mówię ogólnie, a nie o tym marantzu - może akurat z nim jest problem). Atmos Dolby TrueHD, obecnie tylko dostępny z płyty a nie na żadnym streamie wymaga eARC. Pozdrawiam

Edytowane przez Gregs10001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...