Jump to content

southorn

Użytkownik
 • Content Count

  202
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

southorn last won the day on September 17

southorn had the most liked content!

Community Reputation

118 Excellent

About southorn

 • Rank
  XviD

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,447 profile views
 1. Spoooro jest dla Ciebie warta ta perełka 😉 Daj znać za ile sprzedasz, ciekawy jestem czy swoją oddałem zbyt tanio.
 2. Dopiero teraz przeczytałem 😉 GZ960 i FZ800 rozpoznam bo miałem w domu jeden i drugi, oba są inaczej skalibrowane i w inny sposób obrabiają obraz. "I tak w ślepym teście możesz nie rozróżnić przykładowo: 5. kabla x od kabla y" - właśnie... a w jednym, domowym odsłuchu już wszystko doskonale i bez wątpliwości słychać? 10tyś. to kwota od ręki i taką proponuje skoro to "taka kolosalna różnica, że informatyk od razu usłyszał tę kosmiczną różnicę". 5-ciu mln. zł nie masz i ja nie mam więc rozmyłeś niby żartem wyzwanie. Jak przychodzi do publicznego udowodnienia teorii audiofilskiej to nagle jakieś wymówki, teorie, wymijające odpowiedzi itd. A bez świadków to słychać cały wszechświat łącznie z szumem potencjometrów na konsolecie realizatora dźwięku. Skoro słyszysz to powiedz kiedy słyszysz a kiedy nie a ja zapłacę. A skoro mówisz, że słyszysz ale nie umiesz powiedzieć kiedy to nic nie słyszysz tylko sobie to (i innym) wmawiasz 😉 Oczywiście nie chodzi mi o awantury internetowe ale z natury mam alergię na "wciskanie kitu" stąd też moje zaangażowanie w temat. Polecam całkiem przystępny test fachowca, który wiedzą i doświadczeniem zjada nas wszystkich na śniadanie oraz opis jak działa przesył cyfrowy audio: W skrócie, lepszy kabel nie poprawia (bo nie może) danych cyfrowych a tym samym dźwięku to bardzo kiepski kabel może gubić dane cyfrowe a to generuje trzaski i szumy (ale do tego nie potrzeba ślepych testów, żeby to stwierdzić). Za obalenie tego faktu płacę 10tyś. zł 😉
 3. Nowy firmware 3.202: https://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/tv/download/fw/eu_2019/down_eu_uk_cis_02.html
 4. Tylko tym. Dodatkowo B8S ma czarny kolor tylnej obudowy matrycy a B8 ma srebrną (szarą).
 5. Zapachniało dawnym PRL-em coś jak "telewizor ładnie gra" 😉 A na poważnie, różnic między MHS 3.0 a 4.0 nie ma zbyt wiele (w zasadzie są niemalże identyczne). W Twoim przypadku jedynie brak DV w FZ może mieć znaczenie ale w praktyce korzyści z DV względem standardowego HDR10 mogą być niezauważalne dla statystycznego użytkownika. Natomiast różnica w jakości obrazy pomiędzy FZ800 a GX830 to będzie przepaść moim zadaniem więc nawet kilka brakujących drobiazgów w FZ800 jest nieistotne bo znakomity obraz OLEDa każdego dnia wynagrodzi Ci każdą wydaną na niego złotówkę. Pełna zgoda. Jeśli istotny jest tzw. Smart to LG C8 będzie najlepszym wyborem (w podobnym segmencie cenowym do FZ800).
 6. Pożyjemy, zobaczymy 😉 Telefony to inny schemat produkcji. To w uproszczeniu "składaki": system, procesor, matryca foto, trochę elektroniki. Każdy z tych elementów jest dostępny osobno i każdy kto ma kilka-kilkanaście milionów $ może sobie "stworzyć" partię bardzo dobrych urządzeń. Marketing i globalna sprzedaż to już bardziej złożona sprawa. Natomiast telewizory poza matrycami mają jeszcze coś unikalnego: patenty i algorytmy przetwarzania obrazu, wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie, które posiadają "stare" firmy TV. Chińczycy mogą posiadać bazę sprzętową i kopiować procesory do obróbki obrazu ale zawsze będą krok za "wielkimi" w branży TV bo wiedzy, doświadczenia i pasji potrzebnej do tworzenia nowych rozwiązań technologicznych nie da się po prostu kupić ani skopiować. Oczywiście chińszczyzny będzie coraz więcej ale to będzie segment średni i ekonomiczny a to się zawsze dobrze sprzedaje (chińska filozofia sprzedaży to zysk przez ilość co siłą rzeczy tworzy przeciętność). A sprzęt TV klasy premium? Będzie stawał się bardziej elitarny (tak jak w przypadku wysokiej klasy sprzętu audio) i zawsze znajdzie świadomego nabywcę. Zresztą sami sobie jako klienci zgotowaliśmy ten los ponieważ cena to najmniej istotny parametr przy zakupie sprzętu audio i wideo a ludzie ciągle "kupują cenę" (w domyśle niską) a nie jakość.
 7. Bywa, że nawet 50% i więcej wpływu na brzmienie ma akustyka pomieszczenia. Jak np. bas "stoi" w większości miejsc (przy niekorzystnych proporcjach pokoju) to dramat czasem nie do ogarnięcia. A takie wynalazki jak np. Audyssey to przeważnie więcej psują niż poprawiają.
 8. To oznacza, że świat kina jeszcze się nie kończy i nadal potrzebne są dobre, poważne filmy z mocnym klimatem, w których ważna jest sztuka filmowa na wysokim poziomie. "Jokera" z całej siły polecam.
 9. To nie był "argument przeciw" tylko opinia i nie uważam, że taka synchronizacja jest zbędna bo widzę jak to działa w monitorach a działa bardzo dobrze. Natomiast typowy, przeciętny, statystyczny gracz konsolowy skupia się przede wszystkim na graniu w gry (gdzie nawet niestabilne 30fps nie jest problemem jeśli gra jest dobra) a nie na idealnej i doskonałej jakości obrazu. Dlatego stabilne jak skała 30 a na pewno w większości przypadków 60pfs na nowych konsolach przyniesie więcej odczuwalnych i zauważalnych korzyści niż VRR, który może być nawet niezauważony dla zwykłego użytkownika. A za rok lub dwa każdy nowy, dobry TV będzie miał VRR więc o co chodzi? Nie przesadzaj, obracam się wśród ludzi, którzy bez strachu wyrażają swoje myśli i dyskutują nawet jeśli ktoś z kimś się zdecydowanie nie zgadza. Nie widzę w tym nic specjalnego, męski świat.
 10. Obawiam się, że nie jesteśmy kolegami. Chyba, że pijemy piwo w tym samym barze ale to by była niespodzianka bo wiem, który z moich kumpli jest obecny na forum 😉 A jeśli chodzi o VRR to przy nowych konsolach pożytek z takiej synchronizacji będzie umiarkowany bo standardem ma być 60fps (czego zresztą sobie serdecznie życzymy). Ale jeśli ktoś ma "sokole oko" i zamiast grać będzie wypatrywał synchronizacji klatek 60 razy sekundę to musi mieć VRR w telewizorze obowiązkowo.
 11. Może i mają ale niestety tego nie widać. Oczywiście mi "system" w tegorocznym GZ nie przeszkadza bo jest po prostu dalekim tłem, na który specjalnie nie zwracam uwagi. Aplikacji jest wyraźniej mniej niż na TV konkurencji a np. player TVNu jest w starszej, ubogiej wersji. Tutaj obronię nieco GZety: ALLM jest i działa bezproblemowo z XBOXem, tryb gry korzysta z ustawień kalibracyjnych a można też dowolny tryb (również skalibrowany) ustawić w "tryb gry". A różnice input laga pomiędzy C9 a GZ są na tym poziomie niezauważalne. Fakt może brakować VRR, 120Hz ale biorąc pod uwagę nowe konsole za rok to VRR wtedy będzie mało istotny (przy podobno docelowych 60fps w każdej grze) oraz zbyt niskiej ich wydajności do realnego 4K 120Hz.
 12. https://helpcenter.hbogo.eu/pl/urzadzenia-i-platformy/na-jakich-platformach-dostepne-jest-hbo-go https://helpcenter.hbogo.eu/pl/urzadzenia-i-platformy/jakie-urzadzenia-android-smart-tv-sa-wspierane
 13. Cały ówczesny zespół (dział TV wraz z technologiami) Pioneer-a został "przejęty" właśnie przez Panasonica a dzisiaj jak widzimy w testach, rankingach i opiniach (również mojej) Panasonic ciągle jest na jakościowym szczycie. Sprzedaż i dostępność to inna historia ale być może taki jest model biznesowy, wysoka jakość przy ograniczonej, określonej ilości sprzętu na rynku. Coś podobnego jak w motoryzacji, są droższe marki samochodów, które są przewidziane dla konkretnej grupy odbiorców. Nie sądzę, żeby Panasonic w obecnym czasie w swojej strategii kierował się najwyższą sprzedażą względem pozostałych producentów, chodzi bardziej o najwyższą jakość co też potwierdził (podobno docelowo bardzo drogi w produkcji) prototyp podwójnego LCD. Zauważalna jest odmienna od pozostałych producentów filozofia Panasonica gdzie celem jest wysoki segment premium oraz odbiorcy profesjonalni (studia filmowe, postprodukcja, telewizja itp.).
 14. Nie o to chodzi. Marki "nietelewizyjne" nie mają zaplecza technologicznego i doświadczenia w tworzeniu obrazu. Czyli będą to sprzęty, które będą w pewnym sensie produkowane (zapewne poszczególne podzespoły) przez wiodące firmy TV a głównym elementem konkurowania będzie cena. A jak wiemy tam gdzie celem jest niższa cena tam musi być obniżenie jakości, cudów nie ma. Oczywiście jest mnóstwo osób, którym przeciętna, średnia półka wystarczy i tu będzie miejsce dla "chińczyków" ale wysoka jakość "tradycyjnych producentów" obroni się sama . Chociaż z drugiej strony może nadchodzą czasy gdzie rozwój technologii do produkcji telewizorów będzie już coraz wolniejszy i teraz ważny będzie wygląd, system operacyjny, możliwości funkcjonalne itp. Wysłane z laptopa za pomocą rąk i klawiatury 😉
×
×
 • Create New...