Jump to content

southorn

Użytkownik
 • Content Count

  259
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

southorn last won the day on December 8 2019

southorn had the most liked content!

Community Reputation

144 Excellent

About southorn

 • Rank
  DVD

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,548 profile views
 1. Ustawienia napisów na koncie Netflix są możliwe po zalogowaniu w przeglądarce na komputerze. A jeśli chodzi o filmy odtwarzane na TV z zewnątrz (pendrive, dysk itp.) to ustawienia napisów są dostępne podczas odtwarzania pod klawiszem OPTION na pilocie.
 2. Włączy. To jest ustawione na stałe. Na Netflixie wskakuje po 5 minutach od zatrzymania filmu.
 3. 1. Nie da się. 2. Tak będzie, jasności samych napisów nie można zmienić. Tylko kolor, rozmiar i położenie. 3. Białe piksele świecą bardzo jasno na tle "zerowego" czarnego. To może być efekt optyczny jaki tworzy się "w oczach". Jasność pikseli nie przechodzi na sąsiadujące bo w matrycach OLED każdy piksel jest zapalany fizycznie osobno.
 4. Myślałem, że tylko ja przyklejałem "ramki" do ściany żeby wybrać rozmiar TV 😉
 5. Pilot > Menu > Obraz i na górze na ramką ustawień za słowem "Obraz" będzie albo nic, albo HDR albo logo DV. Przy każdym wejściu, materiale, aplikacji itp. pojawi się taki opis.
 6. GZ960 wyprowadza przez HDMI Stereo, Dolby Digital (DD) i Dolby Digital Plus (DD+) i nic ponadto. Telewizor z eARC teoretycznie powinien wysłać do amplitunera wszystko, łącznie z Dolby TrueHD i oczywiście Atmosem. Nie wiemy jednak czy w tym roku Panasonic wróci do DTSa.
 7. Jedyna różnica między GZ950/960 a GZ1500 to soundbar w tym drugim. Nie warty dopłaty. A takie było pytanie "czy warto dopłacić do GZ1500 wzgędem GZ950?" Zatem odpowiedź brzmi: nie 🙂
 8. Panasonic nie ma takiego ustawienia, jest "Poziom luminancji". U mnie: przy SDR - 65, przy HDR - 100. "Jasność" oczywiście na 0.
 9. Ten malutki "sounbarek" nie jest wart dopłaty. Chyba, że ktoś nie planuje podłączać żadnego audio do TV. Za różnicę korzystniej kupić zewnętrzny soundbar i zagra dużo lepiej.
 10. Eco (w Denonie) jest automatycznym obniżeniem impedancji do 4 ohm. Jeśli "odkręcisz" moc to wtedy algorytm wraca w jakimś, wybranym momencie do 8 ohm. W większości przypadków wzmacniacze są konstruowane i obliczone do 8 ohm więc nie ma sensu sztucznie tego zmieniać bo to wpływa niekorzystnie na wydajność i jakość dźwięku. Prawda jest taka, że mało prawdopodobne jest spalenie kolumn, ponieważ prędzej "robimy ciszej" bo pojawiają się zniekształcenia kiedy jest za głośno lub wzmacniacza bo zadziała bardzo dobre zabezpieczenie termiczne.
 11. Nic nie zmieniaj. Zostaw 8 ohm. Jeśli ustawisz niższą impedancje wzmacniacz poda niższą moc ponieważ tak działają zabezpieczenia w Denonie i dodatkowo pojawi się "clipping" czyli obcięcie większej mocy, powyżej której mogłoby dojść do przegrzania. Natomiast jeśli dojdzie do przegrzania (praktycznie nie występuje) wzmacniacz ma bardzo dobre zabezpieczenie i po prostu się wyłączy. Zmniejszając impedancję tracisz moc i wcześniej (przy niższym "odkręceniu" volume niż przy 8ohm) pojawią się zniekształcenia. Poniżej cytat z testu (audio.com.pl) wyższego modelu ale tak to właśnie w Denonie działa: "AVR-X2500H pracuje zarówno z obciążeniami 8-omowymi, jak i 4-omowymi. Wykonaliśmy więc komplet standardowych pomiarów. Wzmacniacz w specyficzny sposób "reaguje" na impedancję 4-omową (i po wybraniu takiej pozycji w selektorze), bowiem moc każdej końcówki spada z 131 W (przy 8 Ω) do 68 W (przy 4 Ω). Producent wykazał się tu ostrożnością, dbając przede wszystkim o to, aby urządzenie się nie "grzało" (i nie przekraczało dozwolonych przez UE temperatur), a nie o to, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. W stereo moc przy 8 Ω wynosi 2 x 121 W, a przy 4 Ω – 2 x 68 W." Jeszcze video (po angielsku) o co chodzi z selektorem impedancji w Denonie: https://www.youtube.com/watch?v=Ou5bO8P2Drw Od kilku lat mam podłączone kolumny 4 ohmowe do Denona ustawionego na 8ohm i nigdy nie doszło do wyłączenia z powodu przegrzania końcówek mocy. A w przypadku zmiany ustawień ampli na 4 ohmy, spadek mocy przy większym odkręceniu volume jest zauważalny nie mówiąc już o zniekształceniach. Kolumn nie spalisz bo X2200W przy 4 ohmowych kolumnach i tak poda mniejszą moc niż mogą przyjąć Dali, które podałeś a jedyne co może się pojawić przy długotrwałym, wysokim wzmocnieniu to wyłączenie wzmacniacza.
 12. Jak nie darzę Cię zbytnią sympatią to w tym przypadku z całej siły z Tobą się zgadzam 😉 Owszem, różnice pomiędzy TV z ekranami OLED poszczególnych producentów powoli się zacierają ale jak do tej pory Panasonic ma najwyższą jakość obrazu i zaprzeczanie temu jest po prostu niepoważne.
×
×
 • Create New...