Jump to content

Karol81

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About Karol81

 • Rank
  VHS
 1. Witam W 2018 roku LG wprowadziło do swoich OLEDÓW odrębną funkcję - Dynamic Tone Mapping. Panasonic w FZ800/950 ma również swoje \"dynamiczne mapowanie\". Prośba do Pana Macieja Kopera o odpowiedź (testował Pan OLED B8 i FZ800/950) oraz innych forumowiczów, właścicieli OLEDÓW z 2018 roku (LG/Panasonic).. Czy włączając w/w funkcję w LG / Panasonicu ona \"rozjaśnia obraz HDR\" wyłącznie za dnia czy także podczas oglądania wieczorem/nocy? Czy nie \"podbija średnich tonów, ciemnych scen\" tak że (np. podczas wieczornego oglądania) - na ekranie pojawia się oprócz jaśniejszego obrazu, także artefakty, noise, bledsza czerń....? Subiektywnie oceniając dynamic tone mapping w LG czy Panasonic który jest lepszy?
 2. Ja widziałem Q9FN w MM (w dniach 23-25.04) była tzw. promocja "bez VAT". Cena za Q9FN w tych dniach za 65 cali - 13k. A jeśli ktoś wziąłby ten TV "na firmę" (działa np. w szeroko rozumianej branży IT) i odliczyłby w tym czasie (tej promocji) podatki to zakup wyszedłby poniżej 9k....
 3. Witam. Chciałbym prosić o odpowiedź. Jak to jest z tymi \"nitami\", tzn. przykład - mamy film masterowany do 1000 nitów. Mamy taki Q9FN w niektórych scenach ma jasność 800-coś nitów w innych około 1500 nitów. Zatem czy na filmie mającym 1000 nitów obniży swoją jasność w scenach HDR do max. 1000 nitów czy będzie świecił powiedzmy 1500 nitów? Bo mając taki film jak np. PAN czy chyba Pacific Rim (chyba 4000 nitów) to będzie świecił do ok. 1500 nitów (a później tone mapping), tak? Czy dzisiaj \"kręci\" się więcej filmów masterowanych do 1000 nitów czy przeważająca większość do np. do 4000 nitów (nie wspominam w ogóle o grach). Bo jeśli np. do 1000 nitów to OLED 2018 np. C8 będzie miał np. ok. 900 nitów (w dużym uproszczeniu) i nie powinien (w wielu scenach) być sporo ciemniejszy od np. ZD9 czy Q9FN (ze swoją precyzją świecenia per pixel)?
 4. Swoją drogą to ja też mam cichą nadzieje, że może matryc do B6 już nie mają.. Wtedy może zaskoczyli by nas modelem B7 lub ewentualnie C8 + przeprosiny od LG.. Daj znać na forum proszę jak skończy się Twoja reklamacja. Czy matryca czy nowy TV, ok?
 5. Sam kilka dni temu zgłosiłem problem z matrycą (wypalenia) w moim OLED 55B6V. LG przyjęło zgłoszenie, uruchomiło procedurę naprawczą a serwis zamówił już matrycę....Zastanawiam się jednak jak to możliwe, że kilku kolegów na tym forum w ramach gwarancji dostało nowy TV - model B7? Mnie osoba z serwisu powiedziała wczoraj, że LG ma na stanie odpowiednio dużo matryc do serii 6 (w tym na pewno do B6 w 55/65 calach) ...Swoją drogą powiedzieli mi, że za kilka dni będą mieli matrycę dla mnie i nastąpi wymiana. Najbardziej boli mnie to, że pół roku temu TV został profesionalnie skalibrowany :((((
×
×
 • Create New...