Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli już nie ma dostępności w głównych sklepach na GZ 65" - jak sądzicie to przejściowe czy juz nie pojawią się raczej serie z 2019 a dopiero zaistnieją linie na 2020?

Pozdrawiam,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miał może ktoś porównanie LG C9 z modelem GZ 950/960 Panasonica? Jest możliwość np zmiany formatu DV na HDR w aplikacji Netflix z poziomu menu TV? Jeszcze jedno małe pytanie czy znajdziemy w pudle z TV śruby do uchwytu na ścianę?  Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Ciebie Maćku. Chodzi mi o ABL czy on działa tylko na biały piksel w oledach czy ogólnie bierze np. 30% z każdego koloru piksela :)  Takie wrażenie odniosłem na mojej byłej C9 na ekranie nie było grama białego koloru a i tak przyciemniał te kolorowe np. na YouTube jak puszczałem córce piosenki to zauważyłem to zjawisko. Jestem ciekawy czy Sony i Panasonic lepiej sobie radzi z takimi rzeczami. 

Edytowane przez Jacek Radwański

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2020 o 17:02, Jacek Radwański napisał:

Mam pytanie do Ciebie Maćku. Chodzi mi o ABL czy on działa tylko na biały piksel w oledach czy ogólnie bierze np. 30% z każdego koloru piksela :)  Takie wrażenie odniosłem na mojej byłej C9 na ekranie nie było grama białego koloru a i tak przyciemniał te kolorowe np. na YouTube jak puszczałem córce piosenki to zauważyłem to zjawisko. Jestem ciekawy czy Sony i Panasonic lepiej sobie radzi z takimi rzeczami. 

Na logikę biorąc to ABL przyciemnia matrycę bez względu na to jaki kolor wyświetla, bo to jest zabezpieczenie przed usmażeniem się obwodów zasilających matrycę. Wszystkie marki mają to zrealizowane gorzej i jeżeli widziałeś ABL na LG (co u mnie jest rzadkością na obrazach ruchomych) to takiego Panasonica byś wyrzucił przez okno po 15 minutach oglądania.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, efel napisał:

Na logikę biorąc to ABL przyciemnia matrycę bez względu na to jaki kolor wyświetla, bo to jest zabezpieczenie przed usmażeniem się obwodów zasilających matrycę. Wszystkie marki mają to zrealizowane gorzej i jeżeli widziałeś ABL na LG (co u mnie jest rzadkością na obrazach ruchomych) to takiego Panasonica byś wyrzucił przez okno po 15 minutach oglądania.

Dzięki za info zawsze to człowiek bogatszy o wiedzę  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

to takiego Panasonica byś wyrzucił przez okno po 15 minutach oglądania.

Tak piszą zazdrośnicy co nie mogą sobie pozwolić na Panasonica,Sony😁

 

4 godziny temu, Jacek Radwański napisał:

Dzięki za info zawsze to człowiek bogatszy o wiedzę

Proszę uważać na forum,dla większości LG jest najlepsze??

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2020 o 15:11, gangi007 napisał:

Tak piszą zazdrośnicy co nie mogą sobie pozwolić na Panasonica,Sony😁

 

Proszę uważać na forum,dla większości LG jest najlepsze??

Pod tym linkiem widać co AG8 robi z nowym LG CX. Sony pokazuje kolory ktorych w LG nie widać. Kwestia kalibracji albo raczej Pixel Contrast Booster.

https://youtu.be/f0kEolYSHyk

 

Edytowane przez Jacek Radwański

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos pisze o bezwzglednie najlepszym oledzie jaki jest dostepny na rynku pod katem jakosci obrazu, ze by go wyrzucic do kosza po 15 min przez ABL to ja tylko moge powiedziec glosne ehh .... 

Warto poczytac klasowe testy w sieci. Z polskich rzucic warto tez okiem na test na benchmarku.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Jacek Radwański napisał:

Pod tym linkiem widać co AG8 robi z nowym LG CX. Sony pokazuje kolory ktorych w LG nie widać. Kwestia kalibracji albo raczej Pixel Contrast Booster.

https://youtu.be/f0kEolYSHyk

 

Przecież to nawet było kręcone dwoma różnymi smartfonami. Przeczytaj opis. Jak masz zamiar porównywać telewizory taką metodą, to raczej nie mamy o czym gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, efel napisał:

Przecież to nawet było kręcone dwoma różnymi smartfonami. Przeczytaj opis. Jak masz zamiar porównywać telewizory taką metodą, to raczej nie mamy o czym gadać.

Myślę że Sony i tak ma najlepszy procesor do obróbki obrazu i LG raczej nie podskoczy. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jacek Radwański napisał:

Myślę że Sony i tak ma najlepszy procesor do obróbki obrazu i LG raczej nie podskoczy. 

już tylko w upłynnianiu - w innych aspektach są na tyle blisko że różnicę pewnie zobaczy się tylko z 50cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, klaus71 napisał:

już tylko w upłynnianiu - w innych aspektach są na tyle blisko że różnicę pewnie zobaczy się tylko z 50cm

W upłynnieniu , skalowaniu obrazu i reprodukcji kolorów tyle w temacie. Wystarczajaco dużo aby uznać że Sony lepiej się sprawuje pod względem obrazu A to jest chyba najważniejsze. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jacek Radwański napisał:

 skalowaniu obrazu i reprodukcji kolorów tyle w temacie. 

w to wierzą już tylko najwięksi fani marki - zatem kup Sony - czasami wewn. przekonanie jest ważniejsze - efekt placebo zwłaszcza w kwestii obrazu jest bardzo ważny

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, klaus71 napisał:

w to wierzą już tylko najwięksi fani marki - zatem kup Sony - czasami wewn. przekonanie jest ważniejsze - efekt placebo zwłaszcza w kwestii obrazu jest bardzo ważny

Nie jestem fanem żadnej marki uwierz mi.. Miałem C9 i szału nie było i to własnie C9 kupiłem wierząc że to najlepszy tv pod słońcem i to był błąd jak to mówisz wewnętrzne przekonanie..  testowałem go w MM razem z Philipsem 854 i wierz albo nie ale w Philips miał lepszy wyraźny ruch bez szarpania poza tym ostrzejszy i bardziej szczegółowy obraz i jeszcze jedna rzecz która mnie niemiłosiernie wkurzała w C9 to pokazujące się cienkie brudne poziome linie (coś jak DSE) na bardzo jasnych elementach podczas pracy kamery. Poproszę Cię odpal ten film na you tube https://www.youtube.com/watch?v=lbqSgWxvUnk&list=LLNkyo5BFsm7otzBxnTeAYvQ&index=19&t=90s  włącz od 9 sekundy do 14 i powiedz mi czy widzisz to na swoim LG??  na 854 za nic tego nie widziałem marketing działa cuda !  ja się z C9 po kilku dniach wyleczyłem nie o taką jakość nic nie robiłem.

 

Edytowane przez Jacek Radwański
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jacek Radwański napisał:

Njeszcze jedna rzecz która mnie niemiłosiernie wkurzała w C9 to pokazujące się cienkie brudne poziome linie (coś jak DSE) na bardzo jasnych elementach podczas pracy kamery. Poproszę Cię odpal ten film na you tube https://www.youtube.com/watch?v=lbqSgWxvUnk&list=LLNkyo5BFsm7otzBxnTeAYvQ&index=19&t=90s  włącz od 9 sekundy do 14 i powiedz mi czy widzisz to na swoim LG??  na 854 za nic tego nie widziałem marketing działa cuda !  ja się z C9 po kilku dniach wyleczyłem nie o taką jakość nic nie robiłem.

niestety nic nie widze - powiedziałbym że jests normalnie - tyle że ja mam e6 a nie c9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jacek Radwański napisał:

Philips miał lepszy wyraźny ruch bez szarpania

Nie ma szans żebyś w warunkach sklepowych zauważył mikro przycięcia. Każdy upłynniacz je ma, nawet w najlepszym Sony. To czy je zauważysz zależy od tego czy jesteś na to czuły, w jakiej odległości oglądasz i ile cali ma TV. Druga kwestia to błędy w Philipsie - w temacie upłynniacza tyle jest bugów że nie do końca bym ufał temu co ustawiasz w opcjach:  włączenie upłynniacza w opcjach obrazu nie koniecznie musi oznaczać aktywowanie tegoż w oglądanym obrazie. To samo w drugą stronę - nigdy nie masz pewności czy on się faktycznie wyłączył, poczytaj o tym na forum wśród posiadaczy Philipsów. Problem może dotyczyć szczególnie filmu, który wrzuciłeś mającego 60 klatek. Upłynniacz w takim filmie da tylko nieco ostrzejszy obraz w ruchu, można po prostu nigdy nie zauważyć że Philips spartolił sprawę i upłynniacz w ogóle nie działa (co miało już miejsce w przeszłości). Szczerze to wątpię że Philips wykonał świetną robotę i ich upłynniacz nie generuje w ogóle artefaktów i mikroprzycięć - jeżeli tak jest to najprawdopodobniej on w ogóle nie działa. Chętnie bym zobaczył szczegółowe testy wykonane bardzo szybką kamerą która pokazałaby jak wyglądają interpolowane klatki w poszczególnych modelach TV i czy ich generowanie jest płynne.

14 godzin temu, Jacek Radwański napisał:

Poproszę Cię odpal ten film na you tube https://www.youtube.com/watch?v=lbqSgWxvUnk&list=LLNkyo5BFsm7otzBxnTeAYvQ&index=19&t=90s  włącz od 9 sekundy do 14

Również na moim B7 nic niepokojącego nie widzę - brak brudnych poziomych linii. Jeżeli testowałeś na tym filmiku działanie upłynniacza to strzeliłeś sobie w stopę. Gran Turismo Sport na PS4 PRO w 4K generuje powtórki tylko w 30 fps. Natomiast ten filmik na youtube jakimś cudem ma 60 klatek - gdzieś nastąpiła konwersja, która przekreśla całkowicie sens testowania tej funkcji na tym materiale. 

Edytowane przez efel
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2020 o 19:19, Xisiek napisał:

Jak ktos pisze o bezwzglednie najlepszym oledzie jaki jest dostepny na rynku pod katem jakosci obrazu, ze by go wyrzucic do kosza po 15 min przez ABL to ja tylko moge powiedziec glosne ehh .... 

Warto poczytac klasowe testy w sieci. Z polskich rzucic warto tez okiem na test na benchmarku.

 

Jak nie darzę Cię zbytnią sympatią to w tym przypadku z całej siły z Tobą się zgadzam 😉

Owszem, różnice pomiędzy TV z ekranami OLED poszczególnych producentów powoli się zacierają ale jak do tej pory Panasonic ma najwyższą jakość obrazu i zaprzeczanie temu jest po prostu niepoważne.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Nie ma szans żebyś w warunkach sklepowych zauważył mikro przycięcia. Każdy upłynniacz je ma, nawet w najlepszym Sony. To czy je zauważysz zależy od tego czy jesteś na to czuły, w jakiej odległości oglądasz i ile cali ma TV. Druga kwestia to błędy w Philipsie - w temacie upłynniacza tyle jest bugów że nie do końca bym ufał temu co ustawiasz w opcjach:  włączenie upłynniacza w opcjach obrazu nie koniecznie musi oznaczać aktywowanie tegoż w oglądanym obrazie. To samo w drugą stronę - nigdy nie masz pewności czy on się faktycznie wyłączył, poczytaj o tym na forum wśród posiadaczy Philipsów. Problem może dotyczyć szczególnie filmu, który wrzuciłeś mającego 60 klatek. Upłynniacz w takim filmie da tylko nieco ostrzejszy obraz w ruchu, można po prostu nigdy nie zauważyć że Philips spartolił sprawę i upłynniacz w ogóle nie działa (co miało już miejsce w przeszłości). Szczerze to wątpię że Philips wykonał świetną robotę i ich upłynniacz nie generuje w ogóle artefaktów i mikroprzycięć - jeżeli tak jest to najprawdopodobniej on w ogóle nie działa. Chętnie bym zobaczył szczegółowe testy wykonane bardzo szybką kamerą która pokazałaby jak wyglądają interpolowane klatki w poszczególnych modelach TV i czy ich generowanie jest płynne.

Również na moim B7 nic niepokojącego nie widzę - brak brudnych poziomych linii. Jeżeli testowałeś na tym filmiku działanie upłynniacza to strzeliłeś sobie w stopę. Gran Turismo Sport na PS4 PRO w 4K generuje powtórki tylko w 30 fps. Natomiast ten filmik na youtube jakimś cudem ma 60 klatek - gdzieś nastąpiła konwersja, która przekreśla całkowicie sens testowania tej funkcji na tym materiale. 

Wiem co widziałem. Film był odpalony z YT  jakieś duże miasto i wieżowce zapewne  NY na Philipsie płynne było to wszystko na C9 szarpanie. Może w MM wystawiają skalibrowane sztuki Philipsa  na pokaz nie wiem poza tym tak bardzo mnie namawiał pan z obsługi na tego Philipsa i to wydało mi się podejrzane. A co do tych lini chyba podam ten film na temat C9 niech to zobaczą zwidów nie miałem nawet moja żona to zauważyła.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jacek Radwański napisał:

Wiem co widziałem. Film był odpalony z YT  jakieś duże miasto i wieżowce zapewne  NY na Philipsie płynne było to wszystko na C9 szarpanie. Może w MM wystawiają skalibrowane sztuki Philipsa  na pokaz nie wiem poza tym tak bardzo mnie namawiał pan z obsługi na tego Philipsa i to wydało mi się podejrzane. A co do tych lini chyba podam ten film na temat C9 niech to zobaczą zwidów nie miałem nawet moja żona to zauważyła.

Standardowa manipulacja sklepowa - postawić dwa TV obok siebie i pogmerać w ustawieniach jednego i drugiego tak, żeby jeden wypadł blado.

Szkoda że wyrabiasz sobie zdanie na podstawie takich doświadczeń i później na forum powielasz te zmanipulowane fakty. Własna obserwacja i porównanie możliwości dwóch TV ma sens tylko jeżeli oba zostały ustawione uczciwie a najlepiej skalibrowane przez profesjonalistów. W sklepie nie ma niestety takiej opcji.

Tu masz fajny i rzetelny ślepy test porównawczy, który się odbył w tamtym roku:

https://www.youtube.com/watch?v=WSzYw6Gje-U

Wielkie marki takie jak Sony i Panasonic nie są już wyjątkowe - koreańczycy ich dogonili i tak jak @klaus71 napisał Sony się już trzyma tylko upłynniaczem. 

Jeżeli miałeś C9 i oddałeś go ze względu na te brudne linie, to może miałeś jakiś wadliwy egzemplarz?

 

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, efel napisał:

Standardowa manipulacja sklepowa - postawić dwa TV obok siebie i pogmerać w ustawieniach jednego i drugiego tak, żeby jeden wypadł blado.

Szkoda że wyrabiasz sobie zdanie na podstawie takich doświadczeń i później na forum powielasz te zmanipulowane fakty. Własna obserwacja i porównanie możliwości dwóch TV ma sens tylko jeżeli oba zostały ustawione uczciwie a najlepiej skalibrowane przez profesjonalistów. W sklepie nie ma niestety takiej opcji.

Tu masz fajny i rzetelny ślepy test porównawczy, który się odbył w tamtym roku:

https://www.youtube.com/watch?v=WSzYw6Gje-U

Wielkie marki takie jak Sony i Panasonic nie są już wyjątkowe - koreańczycy ich dogonili i tak jak @klaus71 napisał Sony się już trzyma tylko upłynniaczem. 

Jeżeli miałeś C9 i oddałeś go ze względu na te brudne linie, to może miałeś jakiś wadliwy egzemplarz?

 

Tak się składa że były ustawione podobnie. Druga sprawa szczegóły w obrazie  np. W Maroko 8k HDR scena gdzie siedzi facet w sklepiku z papciami i taki szczegół jak żarówka w 854 widać było że ta żarówka ma kształty bo w C9 to wyglądało jak jasny świecący prostokąt i takie są fakty bardzo się starałem ustawić na C9 taki sam poziom szczegółów sprawdzilem wiele opcji niestety nic z tego. A jeśli chodzi o te linie to czy miałem felerny TV nie sądzę ponieważ oglądałem drugą C9 i było to samo na AG 8 też to widziałem tylko na Philipsie za skurczybyka ! Dziwne zjawisko prawda? 

Edytowane przez Jacek Radwański
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz się. Nie wiesz co widziałeś. Nie rozumiesz. Masz dziwne oczy.... LG to najlepszy upłynniacz który dogonił, a nawet już konkurencję! BUAAAHAHAHAHA! Dobre dobre 😅

Niektórzy to tak te OLEDy LG zachwalają tuaj na siłę że masakra. Dziwnym trafem zawsze w testach Sony zwycięża upłynniaczem i ich tv są polecane do sportu z tego właśnie powodu. Choćby najnowszy film Vincenta na którego tak się ochoczo posiadacze OLEDów LG powołują, a szczególnie kiedy facet mówi o nich dobre rzeczy oczywiście (o problemach z migającą czernią i syfami w niej czy mikroprzycięciami to się jakoś niezbyt pamięta tutaj najczęściej) ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, pragne niesmialo zauwazyc, ze kalibrujacja nie zmienia w tv dzialania uplynniacza. Jak bylo badziewnie tak tez bedzie, jak bylo dobrze tak pozstanie.

 

 

2 godziny temu, Jacek Radwański napisał:

Wiem co widziałem. Film był odpalony z YT  jakieś duże miasto i wieżowce zapewne  NY na Philipsie płynne było to wszystko na C9 szarpanie. 

Sprawa moze byc prozaicznie prosta, szczegolnie ze Philips mistrzem rozrzutnosci(super procki) i perfekcyjnych algorytmow/softu to nie jest (na plus daja ladne obudowy i swiatelka ;) ).

Do rzeczy jednak -  objawy, ktore widziales sa typowe gdy dany film poleci w 50-60 klatkach (Philips) a drugi nie (LG). Postawilbym wiec na wyzszy bitrate uzyskany przez wifi Philipsa niz na realna przewage jego uplynniacza nad LG, szczegolnie ze bylo to dla Ciebie bardzo jednoznaczne w odbiorze a zazwyczaj sa to raczej drobne roznice.

Edytowane przez Xisiek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

Nie znasz się. Nie wiesz co widziałeś. Nie rozumiesz. Masz dziwne oczy.... LG to najlepszy upłynniacz który dogonił, a nawet już konkurencję! BUAAAHAHAHAHA! Dobre dobre 

a ty dalej  w swojej rzeczywistości? :) to jakaś mania natręctw z tym upłynniaczem w lg?

ktoś w tym wątki pisze o "za[beeep]istości" upłynniacza w lg

kolega napisał że jego lg miał jakąś dziwną wadę , zresztą twoje uber sony także - więc jedynym tv z super-upłynniaczem  jest philips

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Panowie i Panie, pragne niesmialo zauwazyc, ze kalibrujacja nie zmienia w tv dzialania uplynniacza. Jak bylo badziewnie tak tez bedzie, jak bylo dobrze tak pozstanie.

 

 

Sprawa moze byc prozaicznie prosta, szczegolnie ze Philips mistrzem rozrzutnosci(super procki) i perfekcyjnych algorytmow/softu to nie jest (na plus daja ladne obudowy i swiatelka ;) ).

Do rzeczy jednak -  objawy, ktore widziales sa typowe gdy dany film poleci w 50-60 klatkach (Philips) a drugi nie (LG). Postawilbym wiec na wyzszy bitrate uzyskany przez wifi Philipsa niz na realna przewage jego uplynniacza nad LG, szczegolnie ze bylo to dla Ciebie bardzo jednoznaczne w odbiorze a zazwyczaj sa to raczej drobne roznice.

Jak to jest z tym DV w LG ? Odpaliłem film na Netflix  w tym formacie ale obraz był ciemny i z dynamiką nic to nie miało wspólnego. Za to przy przewijaniu jest pokazany podgląd sceny nad paskiem postępu i tam to wygladalo za[beeep]iscie. No śmieszne to jest. Wiem czepiam się LG no ale innego oleda nie miałem.

17 minut temu, klaus71 napisał:

a ty dalej  w swojej rzeczywistości? :) to jakaś mania natręctw z tym upłynniaczem w lg?

ktoś w tym wątki pisze o "za[beeep]istości" upłynniacza w lg

kolega napisał że jego lg miał jakąś dziwną wadę , zresztą twoje uber sony także - więc jedynym tv z super-upłynniaczem  jest philips

No Nie tylko mój LG ale także drugi panel w sklepie i również AG8. Niesamowity zbieg okoliczności i w tym wypadku nie chodziło o upłynniacz tylko o te dziwne paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...