Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety już nie bo TV już w pudełku - jutro oddaję.  Ale to zwykła czarna malutka kropka, przez którą nie przebija się się obraz, łatwo to zauważyć na jednokolorowym tle. Mogę ci tylko pokazać jak wyglądał u mnie na ścianie 😀

GZ 1500 to naprawdę solidny produkt,  z którym można żyć  - to masz w nagrodę martwy pixel - szlak by to trafił   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zorro102 napisał:

 Ale to zwykła czarna malutka kropka, przez którą nie przebija się się obraz, łatwo to zauważyć na jednokolorowym tle.

Tak to działa LCD 😉

W OLEDzie punkt lub subpiksel sam świeci lub nie. Nic przez niego nie przebija. "Martwy" jest po prostu czarny bo nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

southorn - masz rację - po prostu "nie świeci"😀  jest czarny punkcik. Tak na dobrą sprawę jest praktycznie nie zauważalny, przy normalnej treści, dopiero gdy mamy do czynienia z jednokolorową planszą wtedy go widać. Ale mogę oddać więc uczynię to jutro. A swoją drogą orientujecie się jak gwarancja w przypadku Panasonica podchodzi to tego tematu?, musi być więcej niż jeden martwy pixel?, aby wymienili matrycę? bo nie wiem czy brać GZ ponownie...     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem cytat z innego tematu o GZ950/GZ960

Dnia 16.08.2019 o 08:49, Keyser napisał:

Problem jest tez w GZ950/960 a tu soundbara nie ma, ani rozbudowanych glosników. Zresztą słyszalem te trzaski puszczając dzwiek z Netflixa zarówno przez wewnetrzne głośniki jak i system 5.1 po ARC. Nawet oficjalna recenzja GZ1500 na tym podlinkowanym forum o tym wspomina. Trzaski nie występują  za każdym razem, raczej sporadycznie. Byc moze tez Wasze egzemplarze są wolne od tego problemu.

Szkoda bo poza tym TV jest świetny.

Trzaski z Netflixa zauważyłem u mnie ale tylko w określonej sytuacji. Otóż jeśli w trakcie filmu nacisnę pauzę na pilocie i potem play to "trzaski" często się pojawiają (brzmi to jak jakiś problem z dekoderem dźwięku w aplikacji przy wysokich tonach).

W moim przypadku przy trzaskach podczas odtwarzania wystarczy "cofnąć się z pilota" (strzałka wstecz) do podręcznego menu Netflixa i potem kontynuować odtwarzanie. Wtedy wszystko wraca do normy (może dekoder się restartuje albo ścieżka ładuje się lub synchronizuje od nowa, nie mam pojęcia).

Sprawdzałem kilkakrotnie z trzaskami po pauzie i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2019 o 01:19, zorro102 napisał:

A swoją drogą orientujecie się jak gwarancja w przypadku Panasonica podchodzi to tego tematu?, musi być więcej niż jeden martwy pixel?, aby wymienili matrycę? bo nie wiem czy brać GZ ponownie...

Opisywałem temat martwych pixeli w temacie FZ800 i powiem Ci że jeśli reszta matrycy wygląda ok pod względem brandingu i zafarbu to się nie wygłupiaj tylko wyciągaj GZ zpowrotem. 

Panas wymienił mi matryce bez proszenia gdy był jeden martwy subpixel na środku ekranu (jakieś 30 cm od krawędzi), nowa miała na starcie huba z 5 martwych to zabrali ją odrazu i po tygodniu przywieźli kolejną ta również już miała bad Pixel ale już około 10 cm od krawędzi i wtedy to już nie podlega wymianie chyba że będzie ich wiecej.

Ale w zamian dostałem jeszcze matrycę że znacznym zafarbem lecz tego panas nie traktuje jako wadę niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.09.2019 o 00:56, southorn napisał:

Trzaski z Netflixa zauważyłem u mnie ale tylko w określonej sytuacji. Otóż jeśli w trakcie filmu nacisnę pauzę na pilocie i potem play to "trzaski" często się pojawiają

A u mnie nie, pojawiają się w trakcie odtwarzania. W Twoim scenariuszu nie zauważyłem. Co prawda ostatnio nie słyszałem ich wcale ale mniej korzystam z Netflixa. Dziwna jest ta przypadkowowość tych incydentów. Dzięki za sugestię, wypróbuję jak wrócą. 
Poza tym TV jest zupełnie bezproblemowy, żadnych problemów z obrazem nie zauważam. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.09.2019 o 19:44, darekgra napisał:

Opisywałem temat martwych pixeli w temacie FZ800 i powiem Ci że jeśli reszta matrycy wygląda ok pod względem brandingu i zafarbu to się nie wygłupiaj tylko wyciągaj GZ zpowrotem. 

Panas wymienił mi matryce bez proszenia gdy był jeden martwy subpixel na środku ekranu (jakieś 30 cm od krawędzi), nowa miała na starcie huba z 5 martwych to zabrali ją odrazu i po tygodniu przywieźli kolejną ta również już miała bad Pixel ale już około 10 cm od krawędzi i wtedy to już nie podlega wymianie chyba że będzie ich wiecej.

Ale w zamian dostałem jeszcze matrycę że znacznym zafarbem lecz tego panas nie traktuje jako wadę niestety.

Oddałem go mimo że to świetny TV  - ale kurnia 14.500zł i martwy pixel po 1,5 tygodnia użytkowania - jakoś optymizmem mnie nie nastroiły. Być może miałbym inne podejście gdybym go kupił na jakieś super wyprzedaży w okazyjnej cenie. Ale od TV za taką cenę oczekuję że będzie działać normalnie  bez takich niespodzianek  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBO GO nie działa na platformie panasonica. Jedynie przez przystawkę do tv np Apple Tv


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kupiłem oleda 65gz950 i mam pytanie mianowicie o kolor zielony.W pewnych sytacjach jest go za mało względem mojej plazmy ,skalibrowany oled brata c7 rowniez ma tą przypadłosc, czy jest szansa że w serii gz po kalibracj da się uzykać bardziej naturalną zieleń ..>???nie we wszystkich odcieniach jest deficyt ale jest ..z raportu Oleda c7 jak dobrze rozumiem, wynika ze błąd zieleni jest na minus -1,5 i jakis inny odcien zieleni  minus -3,chyba że to inna technologia i ten nieszczesny biały pixel jest tu problemem. ..Plazma ma bląd zielonego ale na plusie ,chyba +1 jak dobrze pamietam.Uwazam że w tresciach hd  plazma vt60  broni się rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kali wszystko zmieni no worries. Koszt będzie wynagrodzony mega obrazem - to panas, także po kali nic dostępnego na rynku lepiej nie zagra. top choice

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2019 o 15:46, Darulok napisał:

Witajcie Kupiłem oleda 65gz950 i mam pytanie mianowicie o kolor zielony.W pewnych sytacjach jest go za mało względem mojej plazmy ,skalibrowany oled brata c7 rowniez ma tą przypadłosc, czy jest szansa że w serii gz po kalibracj da się uzykać bardziej naturalną zieleń ..>???nie we wszystkich odcieniach jest deficyt ale jest ..z raportu Oleda c7 jak dobrze rozumiem, wynika ze błąd zieleni jest na minus -1,5 i jakis inny odcien zieleni  minus -3,chyba że to inna technologia i ten nieszczesny biały pixel jest tu problemem. ..Plazma ma bląd zielonego ale na plusie ,chyba +1 jak dobrze pamietam.Uwazam że w tresciach hd  plazma vt60  broni się rewelacyjnie.

Jeżeli skalibrowany oled C7 brata wg Ciebie ma za mało zieleni, to znak że tak ma być i po prostu przyzwyczaiłeś się do bardziej jaskrawej zieleni. Kalibracja Ci nic nie da w tym wypadku, bo dostaniesz obraz podobny do tego co ma brat, czyli mniej zielonego w zieleni niż oczekujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, efel napisał:

Jeżeli skalibrowany oled C7 brata wg Ciebie ma za mało zieleni, to znak że tak ma być i po prostu przyzwyczaiłeś się do bardziej jaskrawej zieleni. Kalibracja Ci nic nie da w tym wypadku, bo dostaniesz obraz podobny do tego co ma brat, czyli mniej zielonego w zieleni niż oczekujesz. 

chodzi o to ,ze moja plazma jest rowniez skalibrowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Darulok napisał:

chodzi o to ,ze moja plazma jest rowniez skalibrowana.

może dawno temu to było i się rozkalibrowała. studia filmowe rekalibrują tv (oledy?) co jakiś czas.

a plazma majaca 3 luminofory potencjalnie jest dużo bardziej narażona na rozjazd kolorów

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klaus71 napisał:

może dawno temu to było i się rozkalibrowała. studia filmowe rekalibrują tv (oledy?) co jakiś czas.

a plazma majaca 3 luminofory potencjalnie jest dużo bardziej narażona na rozjazd kolorów

Chłopaki plazme rekalibrowałem w maju, nic z tych rzeczy,zwyczajnie w pewnych sytuacjach zieleń jest głębsza i bardziej jakby naturalna na plazmie, będę myślał nad kalibracją Oleda w przyszłości .Ogólnie jestem zadowolony , profile fabryczne są dość dobrze skalibrowane..Powiem że niektóre filmy w Dolby vision na Netflixie wyglądają rewelacyjnie + profile które zrobił Panasonic czyli Dark vision, Bright vision i vivid + netflix profil skalibrowany wyglądają mega poprawnie .Zastanawia mnie jedna rzecz, z blueray jeśli film jest zrobiony w Dolby vision np nowe jumanji, to nie powinno się wyświetlać w info że film jest w Dolby w menu tv zamiast  hdr PQ tak jak na Netfliksie? ?  

Edytowane przez Darulok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Darulok napisał:

Chłopaki plazme rekalibrowałem w maju, nic z tych rzeczy,zwyczajnie w pewnych sytuacjach zieleń jest głębsza i bardziej jakby naturalna na plazmie, będę myślał nad kalibracją Oleda w przyszłości

a kto kalibrował oba tv? ta sama osoba/firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Darulok napisał:

Zastanawia mnie jedna rzecz, z blueray jeśli film jest zrobiony w Dolby vision np nowe jumanji, to nie powinno się wyświetlać w info że film jest w Dolby w menu tv

Jaki masz odtwarzacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klaus71 napisał:

a kto kalibrował oba tv? ta sama osoba/firma?

skalibruj,tv

1 godzinę temu, Robert_1988_KrK napisał:

Jaki masz odtwarzacz?

akurat te filmy w dolby vision  testowalem bezposrednio z dysku do telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Darulok napisał:

akurat te filmy w dolby vision  testowalem bezposrednio z dysku do telewizora

Jeżeli to były pliki 4k uhd z sieci to nie były w DV tylko HDR10 (stąd info hdr PQ).

Wydaje mi się, że nie ma  plików z filmami w DV (mimo, że film na fizycznym nośniku jest). Remuxy z nośnika wydanego z HDR10/HDR10+/DV są robione w HDR10 lub HDR10+. Ripy w DV są jeszcze nie rozpracowane lub trudne do zrobienia To nie moja bajka, nie znam się na tym za bardzo, więc jak jest inaczej proszę o sprostowanie.

 

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Groszek napisał:

Jeżeli to były pliki 4k uhd z sieci to nie były w DV tylko HDR10 (stąd info hdr PQ).

Wydaje mi się, że nie ma  plików z filmami w DV (mimo, że film na fizycznym nośniku jest). Remuxy z nośnika wydanego z HDR10/HDR10+/DV są robione w HDR10 lub HDR10+. Ripy w DV są jeszcze nie rozpracowane lub trudne do zrobienia To nie moja bajka, nie znam się na tym za bardzo, więc jak jest inaczej proszę o sprostowanie.

 

Oleda  65gz950 mam od miesiąca  ,więc jeszcze nie szarpnąłem się na odtwarzacz uhd,więc jesli twoja teoria by się potwierdziła to kupując odtwarzacz uhd zgodny z dolby vision i wrzucając do niego płytke ,info w tv  będzie w dolby vision.. a czy to bedzie mialo wplyw na jakosc miedzy dolby vision  a hdr10 trzeba by bylo obadać.Ogolnie te fabryczne profile w netfliksie swiecą fajnie,niektore filmy jesli chodzi o efekty swietlne wyglądają bardzo dobrze..np profil dark vision,najciemniejszy a i tak sobie fajnie swieci ,,nie moge tak ustawic na plikach z hdr z dysku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Groszek napisał:

Wydaje mi się, że nie ma  plików z filmami w DV (mimo, że film na fizycznym nośniku jest).

z tego co kojarzę tylko pliki MP4 wspierają DV

@Darulok

tu jest kilka sampli - o ile pamiętam na jakimś z nich mi się zapaliło DV ale na LG:

https://www.avsforum.com/forum/465-high-dynamic-range-hdr-wide-color-gamut-wcg/2957796-dolby-access-app-dolby-vision-demo-files.html

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, klaus71 napisał:

z tego co kojarzę tylko pliki MP4 wspierają DV

@Darulok

tu jest kilka sampli - o ile pamiętam na jakimś z nich mi się zapaliło DV ale na LG:

https://www.avsforum.com/forum/465-high-dynamic-range-hdr-wide-color-gamut-wcg/2957796-dolby-access-app-dolby-vision-demo-files.html

Dzięki, dema z podanych linków Dolby vision , po skopiowaniu na dysk i podłączeniu działają poprawnie,,również wyświetla się info że jest w Dolby. Plus profile vivid, Bright, Dark które bardzo mi się podobają w tym Panasoniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Groszek napisał:

Jeżeli to były pliki 4k uhd z sieci to nie były w DV tylko HDR10 (stąd info hdr PQ).

Wydaje mi się, że nie ma  plików z filmami w DV (mimo, że film na fizycznym nośniku jest). Remuxy z nośnika wydanego z HDR10/HDR10+/DV są robione w HDR10 lub HDR10+. Ripy w DV są jeszcze nie rozpracowane lub trudne do zrobienia To nie moja bajka, nie znam się na tym za bardzo, więc jak jest inaczej proszę o sprostowanie.

 

Jak do tej pory wszystkie pliki UHD mkv, które maja HDR to jest to tylko HDR10, remuxy wycinają, nie zawierają, danych dynamicznych HDR.

Jesli to jest zgrana struktura płyty UHD, to tam moze być DV lub HDR10+, jeśli na płycie są takie dane. Np. Aquaman ze struktury (nie plik mkv) zawiera DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...