Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic OLED GZ950 / GZ960 | TEST | Wstęp do kinowej jakości

Rok 2019 z pewnością zapisze się w historii firmy Panasonic, jako okres mocnej ekspansji w technologię OLED. Na ten sezon producent przygotował aż cztery linie modelowe wykorzystujące matryce organiczne! Są nimi kolejno: GZ2000, GZ1500 i bliźniacze GZ960 oraz testowany w dniu dzisiejszym, Panasonic OLED GZ950! Cyfry w nazwie oznaczają oczywiście model telewizora - im wyższe, tym teoretycznie wyższa półka. Celowo użyłem tutaj słowa "teoretycznie" ponieważ wszystkie ekrany wykorzystują dokładnie tę samą matrycę, oraz ten sam procesor - HCX Pro. Dosyć silnie sugeruje to, że różnice w jakości obrazu będą prawdopodobnie pomijalne (oprócz flagowego GZ2000 ze zdecydowanie wyższym poziomem HDR), więc dopłacać będziemy do lepszego wykonania, osprzętu, czy też dźwięku. Nie jest to w zasadzie żadną nową sytuacją w przypadku telewizorów OLED. W tej technologii po prostu ciężko, tudzież nieopłacalnie byłoby robić gorszą matrycę dla niższych modeli. Bohatera dzisiejszego testu nabędziemy w rozmiarze 55" i 65". Do redakcji trafił model mniejszy!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oceny wynika, że gz950 jest gorszy niż C9 a argumentacja, że nie dostał referencji, bo gz2000 jest jeszcze lepszy jest słaba - czy to znaczy, że by była referencja, gdyby panas nie zbudował 2000? Wasza ocena dużo znaczy, stąd to pytanie. Pozdrawiam

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że LG w tym roku tak strasznie wykastrowalo LG B9 z mocy świetlnej w HDR względem LG C9. 2 lata temu LG B7 i C7 swiecily tak samo mocno, a  w zeszłym roku, LG obcięło w LG B8 ok. 100 nitów względem C8. W tym roku LG B9 świeci aż 250 nitów słabiej od C9 w szczycie! Ponadto, źle wypada posteryzacja obrazu (słabe gradienty, też specjalny downgrade względem C9).  Brak też metalowej podstawy jak w B8.

Źródło: testy LG B9 i C9 na rtings.com

W powyższej sytuacji, rolę LG B8 na rynku mogą przejąć w przyszłym roku Panasonic GZ950 oraz Philips 754/804. W okolicach maja 2020 te TV będą chodzić po 3500 za 55" i 5500 za 65".

Edytowane przez Bambolo82
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że jest test . Klienci na innych forach skarżą się na trzaski przy oglądaniu Netflixa czy na podobne zjawisko udało się natrafić w trakcie testowania TV? Ubiegłoroczne modele miały referencje , czego zabrakło w tym roku?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GZ 950 nie może dostać referencji z prostego powodu, referencję dostanie GZ2000 , gdyby GZ950 miał ją dostać to GZ2000 by się nie sprzedawał ,czysty marketing i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak GZ950 może dostać referencję jak C9 ma chociażby webOS na kosmicznym poziomie... GZ2000 ponownie dostanie ją ponieważ jak można się było spodziewać wyróżnia się NAJLEPSZYM obrazem na tle konkurencji w naszych testach i procedurach więc możemy przymknąć oko na braki w apkach itp. Nie są aż tak duże by miał nie dostać najwyższej noty. Czy to jest naprawdę taki trudne do analizy dla czytelników siedzących tu od kilku lat? Wystarczy otworzyć jeden test, drugi test, trzeci test, dokonać porównań itd. Czy wy myślicie, że ja sobie siedzę i na oko daję te znaczki? :D OMG...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gmeru napisał:

(...) C9 ma chociażby webOS na kosmicznym poziomie... (...)

webOS jest za mocno kolorowy wręcz dziecinny (czcionki, ikony, plansze przełączające i ten krecik...) co w połączeniu z niepoważnym wręcz kształtem pilota sprawia wrażenie telewizora "zabawkowego". Mnie system i pilot na tyle odrzucił, że były to kluczowe "argumenty przeciw" przy zakupie gdzie przecież parametry C8/C9 względem ceny były/są znakomite a seria E ma rewelacyjny design (byłem blisko od zakupu po zamówieniu E8 do sklepu). Możliwości webOSa to jedno ale jego wygląd...

 

Teraz Panasonic:

"Wymieniłem" zeszłorocznego FZ800 na GZ960 (przy okazji, Panasonic odpowiedział mi, że między GZ950 i GZ960 nie ma różnic to tylko odmienne linie dla dystrybutorów - sklepów, karton jest od GZ950 tylko drukowana etykieta na pudełku jest z napisem GZ960) i GZ sprawia wrażenie TV wyższej klasy niż FZ. Jest szybszy w obsłudze, ma odświeżony system, kilka przydatnych funkcji, player działa trochę sprawniej). Wreszcie znakomita równomierność i temat "zafarbów". W FZ miałem pionowe żółte pasy (mniejsze niż opisywane w dwóch modelach na tym forum ale były widoczne), które dodatkowo przy zmianie kąta patrzenia zwiększały swoją siłę na tyle, że zmiana TV to była kwestia czasu. Obecnie w GZ mam jedynie lekkie "ocieplenie" środka w kształcie koła (coś około 40% powierzchni całego ekranu) ale na tyle "niezauważalne", że uznaje ten stan za brak przebarwień 😉 Albo dostaliśmy lepiej selekcjonowane matryce w Panasonicach w tym roku (bo poprzednio problem był podejrzanie częsty) albo LG poradziło sobie z tym nieszczęsnym polaryzatorem. Wcześniej zażółcenia były widoczne, teraz jest "ideał".

Pierwsze co polecam to zakup metalowego pilota N2QAYA000152 (dostępny bezpośrednio na stronie Panasonica za ok. 270zł). W tym roku takiego dostał GZ2000 a w zeszłym roku był przy FZ950. Znakomite wykonanie, piękny wygląd i podświetlenie. Do tego dodatkowe 3 lata gwarancji producenta, 842zł do 65" (można dokupić przez 24 m-ce od daty zakupu TV) i mamy komplet zadowolenia. Szkoda tylko, że nie jest u nas dostępny GZ1000 bo przydałoby mi się "wcięcie" w podstawie, które jest w tym modelu. Tak czy inaczej teraz mam wszystko czego potrzebuje od TV.

 

Dwa pytania do Macieja:

1. Czy jest prawdopodobne, że wersja 65" jest odrobinę jaśniejsza od testowanego 55" (tak jak 65FZ vs 55FZ w zeszłym roku)?

2. Czy "automatyczne mapowanie HDR", które opisywałeś w teście w części HDR pod Smurfami, jest uruchamiane przez Dynamic HDR Effect?

Edytowane przez southorn
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. W GZ jest jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie nieopisane w teście. Otóż gniazdo słuchawkowe można przełączyć w tryb wyjścia dźwięku dla subwoofera (aktywnego oczywiście). Czyli zainteresowani mogą "tanim kosztem" uzupełnić dźwięk z TV.

Jest też (nareszcie) możliwość skonfigurowania diody power: wyłączona, tylko standby, włączona. Drobiazg ale przydatny.

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@southorn

Kapitalną robotę robisz podając szczegóły, których próżno szukać w testach. Dziel się swoimi uwagami, bo GZ950/GZ960 to absolutny hit OLEDów 2019 roku.

  • Plusik 2
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne mapowanie włączasz właśnie poprzez "Dynamic HDR Effect" w Panasonic GZ950.

Świetny TV, pomijając brak HDMI 2.1, ten TV bije na głowę kastrata LG B9. Cena startowa też jest OK, oby nadążyli z obniżkami za LG i będzie ogromny sukces Panasonica.

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic nie zawodzi. W tym roku kolejne świetne sprzęty!!! :) Cieszy, że dodali obsługę DV i telewizor jest teraz przygotowany na każdy format HDR (DV, HDR10+). Mamy kompletny ekran przygotowany do obsługi każdego materiału. Super!

Reszta dla mnie praktycznie nie istotna względem zeszłorocznych serii.

Trochę rozczarowuję  mniejsza  średnia jasność efektu HDR, niż  np. w zeszłorocznym FZ800 o takiej samej przekątnej (665cg/m2 vs 695cd/m2). Wydaje mi się również, że  FZ800 miał lepszy najlepszy tryb "prosto z pudełka" niż GZ950.

Wiem to drobiazgi, może to kwestia egzemplarza (jak z zafarbami), ale w nowszym modelu powinno być lepiej...

Generalnie jako użytkownik FZ800 65" nie mam żadnego parcia na zmianę (zobaczymy co będzie po teście GZ2000 😁). Jedyne parcie które czuje, to chęć wymiany na  większy ekran (coś od 80" w górę), który oferuje tak świetną jakość obrazu.  Ale to się jeszcze "pomęczę ;) "  3-4 latka i zobaczymy co się będzie działo wtedy na rynku...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Gmeru dzięki za komentarz. Z mojej strony mogę tylko napisać, że rok temu obydwa Panasy dostały referencję mimo braków już wtedy względem WebOS. Przyjmuję, że FZ-y miały podobny i w dodatku najlepszy obraz na rynku (jak gz2000 w tym roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym roku jest inaczej i to GZ2000 odskoczył na referencję względem niższych modeli Panasonic OLED :) Czas leci, wszystko się zmienia ;-).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste... Wymagania na referencję ewoluują, wraz z pojawieniem się większej liczby modeli które jednak niewiele lecz czymś się różnią ciężko wymagać aby wszystkie miały referencje bo wtedy byłoby to też bez sensu.

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz mętlik w głowie GZ950 czy LG C9.Z marką panasonic jestem od 2009 więc wybór wydawał się prosty, jednak trochę ten TV shootout 2019 namieszał mi w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Groszek napisał:

(...) Wydaje mi się również, że  FZ800 miał lepszy najlepszy tryb "prosto z pudełka" niż GZ950 (...)

A u mnie odwrotnie, od razu zauważyłem "wyższą" jakość trybu "Prawdziwe Kino" (co ciekawe przy temp. barw - normalny, widzę więcej niebieskiego a w testowanym 55" Maciej wykazał nadmiar czerwonego). Może to dobra sztuka a może ten tryb jest w GZ950/960 po prostu lepiej przygotowany. Ciężko to opisać czy to z powodu lepszej matrycy czy oprogramowanie jest poprawione a nowy procesor robi lepszą robotę. Z perspektywy czasu (65FZ800 miałem 6 m-cy a 65GZ960 używam 1 m-c) moje ogólne "wrażenie" jest jakby to był TV o poziom wyższy. Pozostaje jeszcze kalibracja, wtedy zobaczę czy będzie zdecydowanie lepiej czy tylko da się poprawić szczegóły.

W moim przypadku bardzo przydatna jest funkcja ALLM. Mam XBOXa One X i w menu konsoli, w aplikacjach oraz podczas odtwarzania płyt BD (bardzo istotne!) TV zostaje w pełnym trybie obrazu z np. IFC a w momencie uruchomienia gry "wskakuje" tryb gry i w wraca do normalnego po wyjściu do menu konsoli. Nie trzeba ręcznie przełączać ustawień za każdym razem.

Cały czas jest drobny problem z edycją listy kanałów jeśli posiadamy moduł CI. Podczas edycji kiedy przeglądam kanały do ustawienia i wskażę jakieś kodowane moduł czasem potrafi się zawiesić. Wtedy wszystkie kanały są pokazywane jako kodowane, trzeba wyjść z edycji i poczekać aż moduł się zrestartuje lub zrobić to ręcznie w menu ustawień. Nie wiem czy to wina typu modułu czy tak reaguje oprogramowanie TV (w FZ800 było tak samo).

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, southorn napisał:

A u mnie odwrotnie, od razu zauważyłem "wyższą" jakość trybu "Prawdziwe Kino"

Nie widziałem na żywo GZ950. Jeśli już to z tegorocznych zerknę z ciekawości na GZ2000. Odnosiłem się do  pomiarów z testów hdtvpolska, a z nich wynika że w ustawieniach z pudełka FZ800 wypadł lepiej.

FZ800

image.png.f61838cac309603869e54dea2841ff90.png

 

i GZ950

image.png.8ac465d0f20b9be6efb554a7fb97d9da.png

Chyba, że źle interpretuje wykresy to niech mnie ktoś poprawi.

Odnoszę się tylko do wykresów przed kalibracją i średniej jasności HDR, które były umieszczone w testach. A z tego wynika, że w FZ800 ustawienia były trochę lepsze a średnia jasność HDR trochę wyższa. Tylko tyle. Taki delikatny niedosyt jak na nową serię, bo jako entuzjasta technologiczny chciałbym czegoś więcej ;) .

Dla jasności - oczywiście, że wolałbym GZ950 w moim przypadku z  uwagi "spokój głowy" jaką daję obsługa formatów DV i HDR10+.  Jednak dla mnie to za mały progres jakościowy, żeby zmieniać zeszłoroczny model na tegoroczny (choć cały czas ciekawi mnie GZ2000). Jakościowo jestem happy - teraz chce mi się tej jakości w większym rozmiarze ;)

Tegoroczny setup w oledach (Panasonic, Sony, LG)  jest świetny i stojący przed wyborem oleda będą mieli w czym wybierać i nad czym się pogłowić. Czarnym koniem w tym roku może być LGC9 - wygląda na mocnego zawodnika!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GZ1500 obecnie w domu ( być może do jutra - bo ciągle nie jestem przekonany - wydaje mi się że C9 byłby lepszym wyborem)

z plusów TV

- świetne oddanie barw po wyjęciu z pudełka 

- bardzo dobry ruch, precyzyjna regulacja upłynniacza - najlepszy jaki widziałem (a widziałem LG C8, 903 Philipsa i AF9 Sony)

- możliwość podłączenia suba z precyzyjną regulacją odcięcia

 - obsługa (bez problemowa!) DV, HDR, HDR+

- czyta nawet duże pliki z USB

z minusów:

- ziarnisty i miękki obraz - powoduje pewną utratę szczegółów - mam wrażenie że na innych TV widziałem więcej.

- ruch ma nadal małe artefakty oraz nie został rozwiązany problem gdy pojawia się dym, ogień w dynamicznych scenach - TV potrafi klatkować - właściciele Panasoniców wiedzą o czym piszę

- skalowanie HD - przeciętne - troszkę lepsze niż na C8 od LG czy Philipsie - ale do Sony AF9 nawet nie ma startu. 

- brak jakiegokolwiek systemu operacyjnego TV, bo to co jest to nadal żart ze strony Panasonica, więc obowiązkowy zakup jakiegoś media box-a 

- brak łagodnej gradacji tak jak w Sony czy C9 - posteryzacja widoczna - nie jest uciążliwa ale da się ją zauważyć 

- nadal występują problemy w okolicach czerni z treści skompresowanych - nie są duże ale na paru plikach zauważyłem migotanie i artefakty  

- dźwięk z wbudowanej listwy przeciętny - aczkolwiek po podpięciu suba i ustawieniu odcięcia może być całkiem fajny minimalistyczny system do flimów 

 

Ogólnie TV na mocną szkolną 4+ - nie ma jakiś większych wad, ale nadal jest kilka niedociągnięć - toteż waham się czy dziś nie skończy w pudełku a na jego miejsce nie wskoczy C9 

Edytowane przez zorro102
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, zorro102 napisał:

z minusów:

- ziarnisty i miękki obraz - powoduje pewną utratę szczegółów - mam wrażenie że na innych TV widziałem więcej.

To jest ciekawe. Ziarnisty - może inni producenci odszumiają obraz nawet jak wyłączysz redukcję szumów. Miękki - ustawienie ostrości na 30 (wartość fabryczna) to według informacji z testów jest stan neutralny gdzie nie ma wyostrzania i tu też  może inni fabrycznie poprawiają. Ciężko jest to ocenić bo nie wiemy co się dzieje w oprogramowaniu, pozostają tylko wnikliwe testy porównawcze. Ja osobiście wszystkie "poprawiacze-pogarszacze" zawsze wyłączam. Zostaje tylko dodatkowe lekkie wyostrzenie i IFC na minimum, wszystko powyżej jest od lat do niczego bez względu na producenta i algorytm upłynniacza (nie ma technicznej możliwości stworzenia upłynniacza bez artefaktów bo nie da się wygenerować bez błędów brakującego obrazu, który nie występuje w podanym materiale a tak działa upłynnianie: sztuczne wytworzenie dodatkowych danych między klatkami na podstawie programowego przewidywania).

48 minut temu, Groszek napisał:

Odnoszę się tylko do wykresów przed kalibracją

Fabrycznie w trybie "Prawdziwe Kino" w GZ960 temperatura barwowa to "Ciepły2" stąd zbyt dużo czerwonego na wykresie. Nie pamiętam jak było w FZ bo ustawiam na "Normalny" a w takim ustawieniu w obu modelach widzę więcej niebieskiego.

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, southorn napisał:

To jest ciekawe. Ziarnisty - może inni producenci odszumiają obraz nawet jak wyłączysz redukcję szumów. Miękki - ustawienie ostrości na 30 (wartość fabryczna) to według informacji z testów jest stan neutralny gdzie nie ma wyostrzania i tu też  może inni fabrycznie poprawiają. Ciężko jest to ocenić bo nie wiemy co się dzieje w oprogramowaniu, pozostają tylko wnikliwe testy porównawcze. Ja osobiście wszystkie "poprawiacze-pogarszacze" zawsze wyłączam. Zostaje tylko dodatkowe lekkie wyostrzenie i IFC na minimum, wszystko powyżej jest od lat do niczego bez względu na producenta i algorytm upłynniacza (nie ma technicznej możliwości stworzenia upłynniacza bez artefaktów bo nie da się wygenerować bez błędów brakującego obrazu, który nie występuje w podanym materiale a tak działa upłynnianie: sztuczne wytworzenie dodatkowych danych między klatkami na podstawie programowego przewidywania).

Fabrycznie w trybie "Prawdziwe Kino" w GZ960 temperatura barwowa to "Ciepły2" stąd zbyt dużo czerwonego na wykresie. Nie pamiętam jak było w FZ bo ustawiam na "Normalny" a w takim ustawieniu w obu modelach widzę więcej niebieskiego.

Tak niestety jest obraz jest bardziej ziarnisty niż na innych TV które widziałem, a miękkość  bierze się stąd że Panasonic delikatnie rozmywa szczegóły tła, daje to fajny efekt głębi - ale kosztem minimalnej utraty szczegółów, nawet vincent pokazywał to bodajże w jakimś teście porównawczym z sony AG9 i żaden suwaczek ostrość na to nie pomaga, bo wpływa głownie na wyostrzenie  obiektów pierwszoplanowych. I ogólnie na nowej serii GZ warto suwak ostrość parę pkt. podbić dla każdej treści - ale to moje spostrzeżenie   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, zorro102 napisał:

Tak niestety jest obraz jest bardziej ziarnisty niż na innych TV które widziałem (...)

I tu pytanie: z czego wynika ta "ziarnistość"? Musielibyśmy mieć punkt odniesienia np. monitor studyjny, który wyświetla obraz 1:1 do źródła bez obróbki. Na przykładzie zdjęć w telefonach można przypuszczać, że fabryczne wygładzanie i odszumianie jest celowe ponieważ użytkownicy wskazują poprawione przez oprogramowanie, wygładzone zdjęcia (obraz) jako "ładniejsze", "lepsze" i bardziej pożądane. A sterylna rzeczywistość nie jest dobrze oceniana mimo tego, że prawdziwa więc producenci "poprawiają" pod "upiększone oczekiwania". Maciek niejednokrotnie podkreślał, że po kalibracji (i prawidłowym ustawieniu) klienci byli zaskoczeni, że ich TV potrafi tak dobrze wyświetlać obraz. Dlatego nie wiadomo, czy ładniejszy według Ciebie obraz w innych TV jest bardziej prawidłowy czy to po prostu lepszy wybór do Twoich oczekiwań 😉

Osobiście jestem zwolennikiem jak najwierniej oddanego obrazu i dźwięku bez sztucznego, elektronicznego poprawiania. Doświadczenie zawodowe niestety pokazuje, że ludzie lubią efektownie, nadkolorowo i superjasno czyli to co robi z obrazem np. Samsung albo wszelkiego rodzaju katastrofalne tryby "żywe" i nienaturalne upłynniacze. Przy dźwięku jest to niezrozumiała dla mnie popularność soundbarów gdzie z przytłaczającej większości są to urządzenia generujące przesterowane wysokie tony z malusieńkich głośniczków plus brutalnie podbity bas z plastikowej skrzyni, całkowity brak środka do tego jakiś fatalny efekt przestrzenny no i mamy podręcznikowy gwałt na dźwięku. Ale jest głośno, podłoga się trzęsie a mózg zalany adrenaliną 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

southorn - ogólnie się z tobą zgadzam - ziarnistość większa niż u konkurencji wynika może z tego że procesor nie wnika w żaden sposób w obraz źródłowy?, być może konkurencja coś tam upiększa na stracie? - to są bardzo subiektywne odczucia. Ale dla mnie mnie ta ziarnistość wydaje się trochę nie naturalna, trochę jakby elektroniczna  😀 - nie wiem jak to inaczej określić parę osób na AVF forum też się na to uskarża,, ja nie lubię nadmiernej ziarnistości, ale broń boże mi do jakiegoś wygładzania czy też przewalonych kolorów, toteż wybrałem Panasonica tudzież Sony ( AF9 byłby najlepszym TV jaki widziałem gdyby nie po całości zepsuta regulacja motion flow i matryca - była tragiczna). Co do soundbarów masz całkowitą rację, ale niestety nie każdy chce duży zestaw kina, nie każdy ma miejsce na to (np ja) a większość TV ma standardowo dźwięk tragiczny - stąd popularność soundbarów, ja to rozumiem. Na szczęście Philips poszedł na współpracę z B&W,  Sony ma swój acoustic sufrace, Panasonic coś tam tworzy z Technicsem, dając nam jeszcze do tego możliwość podpięcia suba, być może za 2-3 lata zakup soundbaru nie będzie miał najmniejszego sensu, tutaj producenci robią postęp.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, franus122 napisał:

Witam Ja czekam na test GZ 2000

Spoko 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i było pięknie i wspaniale z GZ 1500 - do czasu - martwego pixela, nie ma jak to mieć pecha... Jedyne pocieszenie to fakt że mam jeszcze prawo zwrotu...  

Edytowane przez zorro102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...