Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.05.2020 o 08:46, kwiatech napisał:

 Co mi wypluje stary amp. ONKYO 805 (hdmi 1.3a) po hdmi z aplikacji w TV typu netflix, oraz dla porownania nowy amp. z eARC?

GZ960 wyprowadza przez HDMI Stereo, Dolby Digital (DD) i Dolby Digital Plus (DD+) i nic ponadto. Telewizor z eARC teoretycznie powinien wysłać do amplitunera wszystko, łącznie z Dolby TrueHD i oczywiście Atmosem. Nie wiemy jednak czy w tym roku Panasonic wróci do DTSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy telewizor pokazuje jakąś flagę o wyświetlaniu materiału HDR, np. z Netflixa, tak jak robią to inne marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Netflixie pokazuje logo dolby vision (można tę opcję wyłączyć), prime - przy menu dolnym serwisu wyskakuje znaczek hdr, w grach na konsole - przełącza się w tryb HDR, co jest pokazane na ekranie przez chwilę po włączeniu gry, a potem można to sprawdzić w każdej chwili wciskając przycisk "i" na pilocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rzecz w tym, że przy testowaniu tych materiałów niby pojawia się logo przy tytule filmu, że jest HDR, albo wręcz że Dolby Vision, ale potem na materiale nie wygląda to porywająco, tak jakby ładował się gorszy content. Chodzi mi o to, czy da się jakoś poznać w trakcie wyświetlanego materiału na Netflixie, że materiał jest wyświetlany przy wsparciu DV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pilot > Menu > Obraz i na górze na ramką ustawień za słowem "Obraz" będzie albo nic, albo HDR albo logo DV. Przy każdym wejściu, materiale, aplikacji itp. pojawi się taki opis.

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JarekWML napisał:

No właśnie rzecz w tym, że przy testowaniu tych materiałów niby pojawia się logo przy tytule filmu, że jest HDR, albo wręcz że Dolby Vision, ale potem na materiale nie wygląda to porywająco, tak jakby ładował się gorszy content. Chodzi mi o to, czy da się jakoś poznać w trakcie wyświetlanego materiału na Netflixie, że materiał jest wyświetlany przy wsparciu DV?

Czy opcje " Czujnik oświetlenia" albo "HDR Brightness Enhancer" są włączone? To może przyciemniać obraz.  Każde automatycznie regulacje jasności ekranu powinny być wyłączone. Co do Netflixa - jeśli pokazuje sie logo DV to znaczy, że leci material z DV. Opróćz tego Netflix obniżył jakość materiałów przez COVID. Już odblokowuje to w kolejnych krajach, ale jeszcze nie w Polsce. Poziom luminacji też powinien być ustawiony tak, żeby się pojawił efekt HDR (u mnie 90). Kliknij, aby wybrać pliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gregs10001 napisał:

Co do Netflixa - jeśli pokazuje sie logo DV to znaczy, że leci material z DV.

Mniej więcej do tego zmierzam - jeżeli na początku, na stronie tytułowej filmu mamy informacje o HDR, to czy on włącza się automatycznie - i jak to poznać. Wiele innych marek daje wprost znać o tym, że leci content HDRowy, a w Panasie nie zauważyłem.

 

Nie jestem amatorem w telewizorach, spokojnie 😉

Biorę tryb "Prawdziwe Kino", ale w Netflixie pojawiał się magiczny tryb kalibracji Netflix, który powodował ogromne ziarno i wyłączał upłynniacz. Wyłączyłem go, i wróciłem do Prawdziwego Kina - i na takim trybie się bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Netflix - tak, jak pisałem pojawia sie znak DV przy odpowiednim materiale. Jesli chodzi o YT i materialy w hdr to nie wyskakuje żadna informacja, ze leci hdr - sprawdzam wchodząc do menu i jesli jest podswietlone menu USTAWIENIA JASNOSCI HDR to oznacza, że idzie materiał w hdr, ale nic wczesniej nie daje mi o tym znać. W grach wyskakuje info w lewym gornym rogu, ze material idzie w rozdzielczosci 3840x2160 i HDR PQ (jesli gra oczywiscie wspiera hdr). Identycznie jest z filmami z hdr - sprawdziłem na przykładzie Dunkierki 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gregs10001 napisał:

sprawdzam wchodząc do menu i jesli jest podswietlone menu USTAWIENIA JASNOSCI HDR to oznacza, że idzie materiał w hdr, ale nic wczesniej nie daje mi o tym znać. 

a to menu jest w youtube czy w menu tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menu tv - w opcji obraz. W sumie tak można sprawdzić, czy leci content HDR na każdym source- prime, yt, netflix i cała reszta.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gregs10001 napisał:

menu tv - w opcji obraz.

no to mój ex780 niestety się nie załapał na to ulepszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie jestem przed zakupem telewizora.Od kilku tygodni czytam,szukam i powoli dostrzegam faworyta.Właśnie GZ950 jest teraz u mnie na 1 miejscu.Nawet nie wiedziałem jak trudny może być teraz wybór - tym bardziej,że nie mam telewizora od 2011 :)

W pełni zdaję sobie sprawę jak wygląda sytuacja w przypadku technologii OLED - wiem,że należy zachować pewną dozę ostrożności.Pytanie jakie mi się nasuwa,to jaki okres czasu można uznać za względnie bezpieczny w przypadku grania na konsoli lub PC?TV dla mnie nie istnieje,nie interesują mnie platformy typu Netflix czy HBO GO - 60% grania i reszta to kino.

Byłem zdecydowany na Samsunga Q85 lub Sony XG9505,ale przypadkiem było mi dane zobaczyć w akcji Panasa.......wcześniej mówiłem,że nie chcę ryzykować wypaleń i liczyć czasu grania,ale obraz przez niego wyświetlany trochę zmienił moje podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, IcePonder napisał:

Witam.

Właśnie jestem przed zakupem telewizora.Od kilku tygodni czytam,szukam i powoli dostrzegam faworyta.Właśnie GZ950 jest teraz u mnie na 1 miejscu.Nawet nie wiedziałem jak trudny może być teraz wybór - tym bardziej,że nie mam telewizora od 2011 :)

W pełni zdaję sobie sprawę jak wygląda sytuacja w przypadku technologii OLED - wiem,że należy zachować pewną dozę ostrożności.Pytanie jakie mi się nasuwa,to jaki okres czasu można uznać za względnie bezpieczny w przypadku grania na konsoli lub PC?TV dla mnie nie istnieje,nie interesują mnie platformy typu Netflix czy HBO GO - 60% grania i reszta to kino.

Byłem zdecydowany na Samsunga Q85 lub Sony XG9505,ale przypadkiem było mi dane zobaczyć w akcji Panasa.......wcześniej mówiłem,że nie chcę ryzykować wypaleń i liczyć czasu grania,ale obraz przez niego wyświetlany trochę zmienił moje podejście.

Obraz oglądałeś w sklepie na prezentacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wrk84 napisał:

Obraz oglądałeś w sklepie na prezentacji? 

Nie.Okazało się,że mój znajomy,którego odwiedziłem po latach ma taki model.Wszystkie pozostałe oglądałem w sklepach.Fakt,że inne Oledy,Qledy i LCD widziałem tylko w sklepach co pewnie wypacza trochę ocenę,ale dopiero w domu obraz Panasa mnie wbił w podłogę :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, IcePonder napisał:

Nie.Okazało się,że mój znajomy,którego odwiedziłem po latach ma taki model.Wszystkie pozostałe oglądałem w sklepach.Fakt,że inne Oledy,Qledy i LCD widziałem tylko w sklepach co pewnie wypacza trochę ocenę,ale dopiero w domu obraz Panasa mnie wbił w podłogę

Jeżeli ponad połowę czasu zamierzasz grać to obczaj sobie to co oferuje LG w swoich OLEDach. Generalnie OLEDy LG są uznawane za lepsze dla graczy:

  • Mają niższy input lag
  • Obsługują HDMI 2.1 i technologie z tym związane ważne dla graczy (np VRR czyli FreeSync i G-Sync)

Panasy z kolei z powodu świetnego odwzorowania kolorów nadają się lepiej dla filmów. Pogodzić te dwa światy można kupując profesjonalną kalibrację dla LG (koszt około 800 zł). Wtedy na filmach nie rozróżnisz gołym okiem OLEDa LG od Panasa.

Jeżeli boisz się wypaleń, to lepszym wyborem jest LG, bo póki co jedyni na rynku nie robią żadnych problemów i wymieniają swoje OLEDy na gwarancji. Z Panasem jest pod tym względem bardzo ciężko, aczkolwiek czasami się udaje. 

Jeżeli chodzi o wypalenia to ten test:

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

pokazuje że OLED obecnej generacji wytrzyma minimum 1 tys godzin ciągłego wyświetlania tych samych stałych elementów. Jeżeli zamierzasz grać w gry multiplayer przy których tysiąc godzin to normalka, to OLEDa dowolnej firmy sobie odpuść. 

 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Pogodzić te dwa światy można kupując profesjonalną kalibrację dla LG (koszt około 800 zł). Wtedy na filmach nie rozróżnisz gołym okiem OLEDa LG od Panasa.

Oj, oj taki dlugi staz na forum i taka "niekompletna" informacja. Badzmy szczerzy od A do Z - zadna kalibracja nie naprawia/nie ulepsza uplynniacza. A ten  dostepny w Panasonicu czy Sony jest znacznie lepszy niz w LG. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

pokazuje że OLED obecnej generacji wytrzyma minimum 1 tys godzin ciągłego wyświetlania tych samych stałych elementów. Jeżeli zamierzasz grać w gry multiplayer przy których tysiąc godzin to normalka, to OLEDa dowolnej firmy sobie odpuść. 

 

Te testy z rtings mocno przeanalizowałem już wcześniej.

Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą(multi mnie nie dotyczy) - wiele gier ma rozłożenie HUD-a,health barów w podobnych miejscach.Biorąc pod uwagę fakt stopniowego i nieuchronnego zużywania się diod czy w tym wypadku można mówić o nakładaniu się tego negatywnego efektu?

Może nie tyle boję się wypaleń co zastanawiam nad najbardziej logicznym wyborem dla bardziej gracza niż kinomaniaka..Przekopałem się już przez taką ilość artykułów i wypowiedzi,że w pełni zdaję sobie sprawę z plusów i minusów OLEDów i tego,że nie jest to do końca dopracowana technologia.Problem w tym,że jak porównam jakość obrazu z LCD to zwycięzca jest tylko jeden,a oliwy do ognia dodaje chociażby blooming w Sony czy problemy z płynnością w grach zgłaszane w Qledach (zresztą sam fakt konieczności wyłączenia trybów wspomagających granie jest trochę niedorzeczny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG formalnie nie gwarantuje wymiany po wypaleniu, w praktyce jednak najczesciej wymienia, wiec pod katem gier C9 to trafny wybor jak jestes w pelni swiadom + i - :)

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2020 o 17:02, Xisiek napisał:

Badzmy szczerzy od A do Z - zadna kalibracja nie naprawia/nie ulepsza uplynniacza. A ten  dostepny w Panasonicu czy Sony jest znacznie lepszy niz w LG. 

Kolega napisał że interesują go filmy i gry. Upłynniacz w takim zastosowaniu? Raczej wątpię.

W dniu 22.05.2020 o 21:11, IcePonder napisał:

wiele gier ma rozłożenie HUD-a,health barów w podobnych miejscach.Biorąc pod uwagę fakt stopniowego i nieuchronnego zużywania się diod czy w tym wypadku można mówić o nakładaniu się tego negatywnego efektu?

W teorii jest to możliwe, w praktyce nikt jeszcze tego nie pokazał/udowodnił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, efel napisał:

Kolega napisał że interesują go filmy i gry. Upłynniacz w takim zastosowaniu? Raczej wątpię.

no do filmów to chyba najważniejszy jest upłynniacz - no chyba że lubimy "skaczące" 24 klatki

W dniu 22.05.2020 o 22:04, Xisiek napisał:

LG formalnie nie gwarantuje wymiany po wypaleniu, w praktyce jednak najczesciej wymienia,

chyba odwrotnie - formalnie nie ma wyłączonych wypaleń z gwarancji jak panasonic i sony  - więc formalnie je  gwarantuje

więc powinien je respektować no chyba że w nowych już pojawia się ta klauzula o wypaleniach?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, klaus71 napisał:

no do filmów to chyba najważniejszy jest upłynniacz - no chyba że lubimy "skaczące" 24 klatki

Kwestia upodobań. Jakoś te skaczące 24 klatki nie przeszkadzają setkom milionom ludzi chodzić do kin? Nie mówiąc już o całym przemyśle filmowym, który nadal woli ten pokaz slajdów, mimo że możliwości techniczne dostarczenia super płynnych filmów są już dostępne co najmniej od kilkudziesięciu lat.

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, efel napisał:

Kwestia upodobań. Jakoś te skaczące 24 klatki nie przeszkadzają setkom milionom ludzi chodzić do kin? Nie mówiąc już o całym przemyśle filmowym, który nadal woli ten pokaz slajdów, mimo że możliwości techniczne dostarczenia super płynnych filmów są już dostępne co najmniej od kilkudziesięciu lat.

no mi przeszkadza - jak idę do kina to wiem że jakość obrazu będzie do d... nawet w imaxie - g... czerń g.... biel i wszystko skacze,

do tego bez hdr i najczęsciej jakaś watpliwa rozdzielczość - niby czasami 4k ale dla mnie obraz w kinie wygląda jak 720p

mimo to chodzę - bo nie ma alternatywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

mimo to chodzę - bo nie ma alternatywy

Mowia na to "Magia duzego ekranu" :)

5 godzin temu, klaus71 napisał:

formalnie nie ma wyłączonych wypaleń z gwarancji jak panasonic i sony  - więc formalnie je  gwarantuje

Ciezko powiedziec, trzeba by dokladnie przesledzic caly tekst gwarancji. 

5 godzin temu, klaus71 napisał:

no do filmów to chyba najważniejszy jest upłynniacz - no chyba że lubimy "skaczące" 24 klatki

Tez tak sadze, dodajmy jeszcze, ze aktywacja uplynniacza podnosi rozdzielczosc obrazu ruchomego.

7 godzin temu, efel napisał:

Kolega napisał że interesują go filmy i gry. Upłynniacz w takim zastosowaniu? Raczej wątpię.

No filmy w 24 p duzo lepiej wygladaja jak aktywujemy IFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywamy gz950 od dwoch tyg.

1. Jak ustawic wygaszacz ekranu?

2. Czy wam tez tak jasno swieca napisy w filmach? Uzywamy trybu prawdziwe kino a w przypadku dolby vision - ciemne i wciaz daja po oczach. Posiadam klona oppo oraz netflix, amazon prime. 

3. Czy widzicie u siebie lekka poswiate (blooming?)  przy bialych napisach? Myslalem, ze to wina mojej wady wzroku, ale moja narzeczona tez to zauwazyla a nie nosi szkiel :)

 

Na razie jestesmy mega zadowoleni. Zero bandingu. Matryca przy 5% idealna :)

....dodam, ze ta poswiata napisow  szczegolnie jest widoczna na czarnym tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...