Jump to content

skywalker1978

Użytkownik
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

4 Neutral

About skywalker1978

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jestem zainteresowany modelem GZ960. W ME jest obecnie promocja. Moje pytanie. Według Waszego doświadczenia, czy na jesieni pojawią się jeszcze promocje na ten model czy teraz to ostatni dzwonek żeby kupić TV w takiej cenie? A może GZ1500 na jesieni zejdzie do obecnej promocyjnej ceny GZ960?
 2. A jak projektor w takim razie być polecał? Ja przechodziłem różne etapy decyzyjne (podyktowane budżetem): Benq W2700, Epson EX-TW7400 a potem 9400. Skończyłem na tym JVC ale teraz zacząłem się zastanawiać nad N5 (choć ten jednak przekracza mój zaplanowany budżet). Na pewno w dzień nie będę oglądał. W nocy, przy zasłoniętych roletach jest dosyć ciemno. Aczkolwiek ściany i sufit są białe - docelowo do ściana za projektorem i ściana z ekranem będzie szara.
 3. Witam wszystkich. Ja w temacie głównym. Plany są takie: projektor JVC DLA-X7900, ekran kauber blue label tensioned 16:9 black top o szerokości 270cm (zakładana szerokość). Odległość od miejsca siedzenie do ekranu to 3,8. Wysokość pomieszczenia 2,95. Pomieszczenie to duży pokój (mieszkanie w bloku) z dużym oknem. Wysokość linii wzroku to ok 90 cm. W załączeniu rysunek poglądowy. Oglądanie filmów wieczorem i w nocy. Są żaluzje ale nie w 100% kryjące. Kilka pytań: 1. Jaka optymalna szerokość ekranu przy tej odległości? Myślę o szer 270 ale może inna będzie bardziej optymalna. 2. Mam możliwość zawieszenia ekranu niżej - nie pod samym sufitem, który jest wysoko (2,95). Jak nisko ekran powinien "zjechać" przy zadanej linii wzroku? 3. Pomieszczenie nie jest super zaciemnione (nie jest to dedykowany pokój kinowy). Jaki rodzaj ekranu - biały, szary, inny? Z góry dziękuję za wsparcie.
 4. Tidal działa i jest aplikacja na smartfona. Możesz też podłączyć telefon do Zidoo przez bluetooth i z telefonu obsługiwać Tidal.
 5. Ja korzystam ze sprzętu od prawie roku. Nie mam najmniejszych zażaleń - odtwarzałem już praktycznie ze wszystkiego: pendrive, dysk 2,5" przez usb, dysk 3,5" przez usb i sata. Wszystko chodziło bez zarzutów. Oglądam filmy bluray 4K/ UHD w wersjach z menu (1:1) i też bez problemu. Staram się tylko aktualizować soft - regularnie jak się pojawia coś nowego.
 6. BanQ W2700 i W5700 dostały nagrodę. Faktycznie Epson trochę starszy. Ja też wiążę nadzieję - z dwóch powodów: skoro dla laickiego wykorzystania dostanę prawie to samo jeśli chodzi o jakość obrazu to nie widzę powodów żeby przepłacać. Po wtóre BenQ jest znacznie mniejszy, co w domowym użytku w normalnym pokoju gdzie są meble, lampy itd ma niebagatelne znacznie.
 7. Nie wiemy i nigdy się nie dowiemy. Jestem przekonany, że to działa jak z każdym innym towarem - polecane jest w danym momencie to z czego są większe profity. Poza tym warunki w salonach są idealne, a w domu takich nie ma. Więc nie ma możliwości porównania. Zakładam jedynie, że w miarę obiektywne są testy przeprowadzane na różnych portalach tematycznych i na youtube. Będę jeszcze testował w warunkach domowych epsona 7400 ale nie będę mógł porównać z BenQ. Znalazłem salon, który przyjeżdża ze sprzętem do domu na pokaz - koszt 300 zł. Test niestety w warunkach dziennych (dojeżdżają do g. 17) no i bez możliwości porównania do BenQ. Szkoda, bo być może w moich warunkach domowych w zupełności sprawdziłby się BenQ.
 8. No trudno powiedzieć jak to jest z tą reklamą. Być może pojawią się na forum jacyś użytkownicy i podzielą się opinią. Jak dla mnie bomba, szczególnie, że teraz mam 10-letnią plazmę (50 cali) https://www.gadgetlounge.net/benq-w2700-review/?fbclid=IwAR25EL-rmDa6xeus0Zgfsfx864EGmzxvSEgzrX_ahpK3Mvav7rHlGdzoECk
 9. Cześć Polecam dwa miejsca w Warszawie: http://rzutniki.com/news/n/169/Kontakt (100 zł za prezentację) i https://sklep.hcx.com.pl/pl/i/Kontakt/9 (za free) Miałem okazję w tych dwóch miejsca przetestować: BenQ W2700, Epsoona EH-TW7400 i Epsona EH-TW9400. Oczywiście wszystko w warunkach sali kinowej (czarne ściany, bez okien, projektor idealnie ustawiony na ekran, duży ekran o szer. 3m). Materiał 4K/ UHD. W takich warunkach nie zauważyłem różnic między BenQ W2700 a Epsonem 7400. Wyraźne kolory, ostry obraz, soczyste barwy, czernie czarne albo bardzo czarne. Różnica była w stosunku do Epsona 9400 (ale nie uderzająca jak dla niewprawionego i laickiego oka). Przymierzam się cały czas do projektora do domu: oglądanie tylko filmów 4k/ UHD z HDR i innymi "gadżetami", odległość oglądania ok. 4m., szerokość ekranu ok 3m (nie wiem ile to jest cali w przeliczeniu), ściany białe, oglądanie wieczorem przy zasłoniętych roletach. W tej chwili wydaję mi się, że BenQ jest najlepszym kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Nie jest to projektor za 20k ale według mojej oceny jakość obrazu jest bardzo dobra. Oczywiście zastanawiam się jak ten obraz będzie się prezentował w moich warunkach domowych, bo to może być całkiem inna bajka. Być może uda mi się przetestować, np. "wypożyczając" sprzęt na kilka dni. Nie wiem czy to w ogóle możliwe ale będę próbował. Natrafiłem na youtube na recenzję BenQ W2700 Jest po niemiecku. Według testu projektor wypada bardzo dobrze i w swojej klasie (obecnie) to zdecydowanie najlepszy projektor. Posiada rozwiązania, które w tej klasie projektorów w ogóle nie są stosowane.
×
×
 • Create New...