Jump to content

WuWu

Użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

5 Neutral

About WuWu

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. AF8 Czy miał ktoś kłopoty z odczytywaniem z zewnętrznej pamięci, po zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania, jakiś tydzień temu? Spotkał się ktoś z czymś takim? U mnie przestał widzieć zewnętrzne nośniki. Dotychczas używałem preinstalowaniej aplikacji "VIDEO". Zgłosiłem do serwisu, po kilku konsultacjach telefonicznych, gdzie kazali mi mn. formatować dysk zewnętrzny, przywracać ustawienie fabryczne, itd., nic się nie zmieniło. Przyjechał serwisant i też próbował ze dwie godziny z pilotem w reku. Nic nie pomogło. Wiec wgrał aplikacje "KODI", która widzi ok. 70 % plików na dysku. Pozostałych plików nadal SONY nie widzi. Stwierdził, że trzeba odbiornik "sprawdzić w warunkach warsztatowych" i .... poszedł. Właśnie dostałem protokół skutecznej naprawy! Dla nich sprawa zamknięta. Przyznam, że nie wiem co robić dalej - jakieś sugestie?
 2. Witaj. Ja nie korzystam ani z Netflix-a, ani z Zalukj czy CDA, więc na to pytanie nie odpowiem. Daj mi jednak kilka dni, to wejdę tam i sprawdzę jak to jest u mnie. Jak szybki masz internet, może tu jest problem?
 3. Witaj Gratuluje zakupu, to dobry TV. Rzeczywiście, przez pierwsze uruchamianie prowadzi za rękę, ale wskazana ostrożność. Zwłaszcza z podłączeniem zewnętrznych nośników. Interfejs użytkownika pozostawia wiele do życzenia. Od samego początku wiodę dyskurs z serwisem technicznym SONY. Wymieniliśmy już ponad 20 maili a końca nie widać. Co i raz znajduje nowe niedoróbki. Kolejna wczoraj się pokazała. Moja rada, to uruchom go jak najbardziej standardowo, a na wszelkie własne ustawienia przyjdzie czas. Dokładnie czytaj to, co jest napisane na ekranie. Jak nie jesteś pewna, co znaczy informacja na ekranie, to dzwoń bezpośrednio do serwisu technicznego SONY. Są fachowi i chętnie pomagają a jak kobieta zadzwoni, to już w ogóle ... ? Powyżej przeczytasz o moich pierwszych niepowodzeniach i jak ich uniknąć. Po pierwszym włączeniu go do sieci internet, program się zaktualizuje. To prawidłowo, zgódź się na to. Jak podepniesz nośnik z nagranymi programami, pod żadnym pozorem go nie rejestruj w TV. Użyj funkcji "oglądaj wideo". Jak zarejestrowałem i teraz nie widzi go ani TV, ani komp. Mimo wskazówek z serwisu, nie udało mi się go uruchomić. Na nośniku zewnętrznym programy do obejrzenia muszą mieć krótkie nazwy i/lub numeracje odcinków od 01, 02, 03, ...09,10, 11, ... itd. TV widzi tylko jeden katalog, więc jak na HDD są podkatalogi, to i tak wyświetli wszytko na raz na ekranie. Ja nadaje odcinkom serii trzyliterowe nazwy i dodaje kolejny numer. Wbudowany program do obsługi plików video jest kiepski i sam serwis zalecił używanie " VLC media player". Aplikacje wgrywasz tak, jak do smartfona, ale nie z ogólnej listy ze "sklepu Google, tylko te ze strony "rekomendowane przez SONY". Inne często działają. Jak coś, to dzwoń, Napisz na prv. to podam Ci numer. Powodzenia
 4. Ja potwierdzam, że Sony ma lepszy obraz niż LG. W sklepie sprzedawca ustawił oba koło siebie, długo je ustawiał i na obu puścił ten sam film. I moim, i żony zdaniem, obraz z SONY był lepszy. Kupiliśmy go i nie żałujemy.
 5. Sony. Znajomi kupili C8 i mimo wielu prób, nie udało im się ustawić obrazu, jaki u mnie na AF8 widzieli. Poza tym, ale to już moja subiektywna ocena, interfejs użytkownika w AF8 jest przyjaźniejszy, z tego co widziałem jak oni próbowali ustawiać swój obraz. Co do gier to nie wiem, bo nie gram.
 6. Mam Sony AF8 55. W sklepie zastanawialiśmy się, który wybrać, Sony czy LG. Sprzedawca ustawił obok siebie oba i puścił ten sam sygnał. My jesteśmy przeciętnymi widzami, ale bez wahana wybraliśmy Sony. Przez ponad godzinę ustawialiśmy obrazy na obu i zdecydowanie lepiej wypadł Sony. Do tego dźwięk, wydobywający się "z ust postaci" a nie z bocznych głośników, jest fascynujący. Jedyne zastrzeżenie jaki mamy, to brak instrukcji obsługi. Na szczęście tu są pomocni koledzy a i niezły serwis techniczny.
 7. WuWu

  Obsluga A1/AF8

  Niestety, nie znając sprawy, lekkomyślnie się zgodziłem i to jest źródło całego problemu. Teraz pendriva nie widzi ani TV ani komp. Inny pendrive widzi. W kompie, po podłączeniu jest sygnał dźwiękowy podłączenia, ale go nie widać. Co ciekawe, HDD LLFT go widzi, ale nie pozwala na wykonanie żadnej akcji i jest partycja SONY do której nie mogę się dobrać. Cały problem sprowadza się obecnie do usunięcia zabezpieczeń wprowadzonych przez SONY. Jutro poszukam w sieci mocniejszych narzędzi do formatowania pendriva. Dzięki za pomoc.
 8. Dzięki, doszedłem do tego a i pin się zgadza - jego podali mi w serwisie. Tylko dlaczego ścieżka dojścia do definiowania czasu bezczynności, nie jest nigdzie opisane? Mnie zajęło sporo czasu, zanim odkryłem to metodą grzebania w czym się dało! :-( O ilu funkcjach jeszcze nie wiem?
 9. Teraz jest coś takiego: http://helpguide.sony.net/tv/faep1/v1/pl/07-01_04.html Ale o tym jak tą blokadę ustawić - ani słowa. Skąd niby mam znać kod fabryczny? Korzystam z kablówki, więc sygnał na TV podaje poprzez HDMI. TV po 2 godzinach oświadcza, że nie ma sygnału i się wyłącza. http://helpguide.sony.net/tv/faep1/v1/pl/07_02.html Spróbujcie znaleźć w opisie, jak tą funkcje wyłączyć! Ograniczę się do tych dwóch przykładów użyteczności instrukcji, a jest tego znacznie więcej niestety. Jedyną pociechą jest pomoc posiadaczy A1 i uprzejmi panowie w serwisie, którzy chyba niedługo będą mieli mnie dość. Dla wszystkich dzięki za chęć pomocy.
 10. Nie ma. Jest tylko powtórzone kilka podstawowych czynności. Do pobrania nic nie ma.
 11. Wykluczyć niczego się nie da, ale dyskusja jest już akademicka, bo nowy zakup stoi w domu a ja od 2 tygodni próbuje nauczyć się go obsługiwać. Na razie kiepsko mi idzie.
 12. WuWu

  Obsluga A1/AF8

  dodatek Użyłem programu HDD LOW LEVEL FORMAT TOOL i udało mi się sformatować pendrive do pierwotnego stanu. Teraz komp go widzi i mogę na niego nagrywać. Pozostają zatem pytanie a odtwarzanie nagranego materiału z pendriva, oraz zmuszenia TV do zobaczenia pendriva będącego już w złączu. Jak to zrobić? Dzięki bardzo za sugestię. Może to rozwiąże choć cześć problemów.
 13. WuWu

  Obsluga A1/AF8

  Witam Mam problem z podłączeniem zewnętrznego nośnika. Przed włożeniem pendriva wykasowałem z niego wszystko i nagrałem jeden film w standardzie AVI Po włożeniu pendriva, TV go zobaczył i kazał zarejestrować dysk. Zrobiłem to. Po skończeniu TV przeszedł w normalny stan pracy jako TV. Mimo prób, nie udało mi się z pilota zobaczyć pendriva. Wyjąłem go i włożyłem ponownie. Zobaczyło go i wyświetlił ramkę z dwoma filmami, które na nim kiedyś były, ale nagranego już nie. Po ponownym włożeniu, TV nakazał sformatować pendriva, co zrobiłem. Po podłączeniu do kompa, w celu ponownego nagrania filmu, komp go zobaczył, ale zgłosił błąd i go "naprawił". W efekcie Komp widzi pendriva, ale nie otwiera go a próba sformatowania kończy się komunikatem o błędzie. Ten sam pendrive włożony do TV, nie jest przez niego widziany. Włożony inny pendrive jest widziany, ale TV nakazuje mi go zarejestrować, czyli powtórzyć opisaną wyżej procedure. Nie jestem w stanie wymusić na TV zobaczenie włączonego pendriva. Po naciśnięciu przycisku wyboru źródła sygnału, widzę tylko wejścia HDMI Pytanie, co zrobić, aby odtwarzać filmy z pendriva?
 14. W sklepach puszczają zazwyczaj materiał w najwyższej jakości. Długo staliśmy i patrzyliśmy jak sprzedawca ustawiał parametry obu. Wielokrotnie je zmieniał i na jednym i na drugim i zawsze (!) AF8 wygrywał. Ja wiem, że to bardzo subiektywna ocena, ale to my decydujemy, który nam bardziej odpowiada i który kupujemy. Matryca ta sama, ale elektronika i oprogramowanie już nie. Wielkie dzięki. Tylko nie wiem, czy takie przyziemne problemy amatora, odważę się poruszać przy takich profesjonalistach. Pozwolę sobie założyć nowy wątek pt. "Obsługa A1/AF8" i tam po amatorsku poproszę o rady, jeśli starczy Ci cierpliwości. Rozgryzłem już ustawianie obrazu - podpatrzyłem w sklepie przy prezentacji - teraz dopieszczam sieć. Następny problem to nagrywanie. O tym już w nowym wątku.
 15. Kupiłem AF8. W sklepie miałem możliwość porównać jednocześnie oba TV z puszczonym tym samym materiałem. Ja nie jestem fachowcem, ale kolory i sam obraz zdecydowanie przemawiał na konto AF8. Do tego zaletą jest głos wydobywający się w miejscu, gdzie aktualnie jest mówiąca postać. Początkowo tego nie doceniłem, ale w wersji oryginalnej jest to doskonale widoczne. Jedyne zastrzeżenie, jakie mam do Sony, to wołające o pomstę do nieba instrukcja a właściwie jej brak. Mam TV od 2 tygodni i jeszcze nie dotarłem do wszystkich funkcji a o wielu zapewne nawet nie wiem.
×
×
 • Create New...