Skocz do zawartości
Adam60

Od telewizora do projektora i z powrotem czyli dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy !

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet patrząc na zdjęcie powyżej, odrazu widać który to Samsung
On jest jak Epson tw7300 w porównaniu z lepszymi projektorami.
Wszystko czarne się świeci.

  • Plusik 2
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705ten pierwszy od lewej jest znów źle ustawiony... amatorzy podczas testu nie potrafili ogarnąć najlepszego tv na świecie 😂 skandal 🤣

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że widać różnicę. Przed wyborem tv zestawiałem Q9FN z oledami i nie trzeba się długo przyglądać żeby to zobaczyć... To była jedna ze spraw których nie mogłem  "przeskoczyć" przy tej technologii, dlatego zamiast 75" Q9FN mam 65" oleda.

Dla sprawiedliwości napiszę jednak, że zdjęcie jest zrobione odrobinę z kąta, a wtedy różnica w czerni zdecydowanie się powiększa. Patrząc idealnie na wprost jest lepiej, ale oczywiście nie jak w oledach

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groszek co sie zobaczy to sie nieodzobaczy ;)

12 godzin temu, raf7705 napisał:

Nawet patrząc na zdjęcie powyżej, odrazu widać który to Samsung emoji16.png
On jest jak Epson tw7300 w porównaniu z lepszymi projektorami.
Wszystko czarne się świeci.

ale przecież wg naszego profesora od kontrastu Hubio qled ma nieskończony kontrast i praktycznie oledowy wiec o co Ci chodzi ? :))) 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szewi napisał:

@Groszek co sie zobaczy to sie nieodzobaczy ;)

 

 

Yep! :)

24 minuty temu, szewi napisał:

ale przecież wg naszego profesora od kontrastu Hubio qled ma nieskończony kontrast i praktycznie oledowy wiec o co Ci chodzi ? :)))

 

Hehehe! Lubię science fiction, ale w odrobinę innym wydaniu.... ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2019 o 14:07, MarianPaz napisał:

Tylko zapewne umknęło Ci, że ludzie kupują też tańsze projektory niż JVC i raczej nie każdego stać na taki sprzęt. To już indywidualna kwestia i każdy ma inne preferencje i oczekiwania. Więc tu nie ma jedynego słusznego wyboru. Zresztą może gdybyś zobaczył u kogoś JVC na 130 calowym ekranie to zmieniłbyś zdanie.

Jeszcze nie tak dawno kolega Hubio wychwalał pod niebiosa swój projektor, a nawet zachwycał się detalami filmów DVD. W którymś momencie postanowił go sprzedać, choć zapierał się że to nie on. Dziś może z tego wstydu, funkcjonuje pod nowym nickiem i przekonuje o wyższości tv nad projektorem. Ciekawe pod jakim nickiem i jakie teorie będzie głosił kolega za kilka lat.

 

DOKŁADNIE. Ja jestem swieżo upieczonym wlaścicielem BenQ TK800M. Wszystko czyli projektor+ekran+uchwyt+okablowanie+maskownice wyszlo mnie jakies 5tys. I ciesze sie jak dziecko ze 100calowego obrazu mimo ze mam ladnie swiecaca plazme panasa. Rozmiar robi robote i za 5tys bym sobie 100calowego TV nie kupil a taki obraz jaki daje ten Benq mnie satysfakcjonuje wiec dla mnie ZDECYDOWANIE WARTO kupic projektor 😜 Ale jesli mialbym dac na zrobienie kina domowego 20tys czy wiecej to absolutnie bym sie na to nie pisal tylko wolal kupic jakis budzetowy mozliwie najwiekszy TV z nascie tysiecy....Takze no tak jak napisal Marian sprawa bardzo indywidualna bo i warujnki i oczekiwania ludzi rozne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leciutko podniecony ;) zapowiedzią nowego projektora dla jasnych pomieszczeń JVC LX-NZ3, przeglądam archiwa naszego forum i znalazłem "perełkę":

Dnia 11.10.2018 o 10:41, hubio napisał:

Ja w każdym razie dzisiaj o czymś innym. Jak by mnie ktoś, zupełny laik, zapytał jakie są pożytki z posiadania projektora odrzekł bym tak: ODKRYWANIE TYCH SAMYCH FILMÓW NA NOWO !

Wczoraj obejrzałem "Pojutrze" i to z DVD i ilość szczegółów, których wcześniej nigdy nie dostrzegałem była oszałamiająca... Wcześniej podobnie z "Zieloną Milą". Filmy, które już wcześniej wielokrotnie oglądałem na projektorze przechodzą drugie życie... Także złapałem się na tym, że zapamiętuję z nich znacznie więcej z fabuły niż jak wcześniej oglądałem na TV. To po prostu niesamowite. Mimo, że mam już rok ten projektor obraz nieustannie mnie zaskakuje... Nigdy tak nie miałem z żadnym sprzętem...

Każdemu kto się waha czy kupować projektor - radzę po prostu spróbuj

 

  • Lubię 3
  • Dzięki 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby z naszym Adamem coś się stało, że się nie odzywa, nie ripostuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, STELVIO napisał:

Czyżby z naszym Adamem coś się stało, że się nie odzywa, nie ripostuje. emoji848.png

Ogląda filmy na DVD i odkrywa nowe szczegóły, niewidoczne w porównaniu z BR i UHD, ciekawe tylko czy nie „zapomniał” włączyć sprzętu...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2019 o 21:38, STELVIO napisał:

Czyżby z naszym Adamem coś się stało, że się nie odzywa, nie ripostuje. emoji848.png

Od czasu, jak go ktoś zdementował na allegro, ucichł 😀😀😀  

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pozbylem sie epsona 9400 i ekranu adeo  reference white,  dla moich uczu to hdr , rozdzielczosc to porażka szkoda kasy , TO JEST SPRZĘT DLA LUDZI Z WADĄ WZROKU.Teraz jade

Samsung QE75Q70RA   i to jest to.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kendo999 napisał:

TO JEST SPRZĘT DLA LUDZI Z WADĄ WZROKU

Żeby tylko ten TV i ten hdr nie zrobił Ci wady wzroku 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam projektor i tv 65 cali w salonie, ekran wyjeżdża z sufitu. Tv jest dla mnie tylko do TV bo jednak ta wielkość ekranu robi swoje. W połączeniu z potężnym kinem domowym, jest to wspaniały efekt sali kinowej. Nic tylko robić pop-corn :) Wyobrażam sobie, że jestem w prawdziwym kinie - i to działa. Kontrast u mnie jest słaby, ale mam projektor który kosztował mnie ok 2500 zł (optoma uhd 300x). Słaby, ale w zupełności wystarczający.

Ale powiem Wam szczerze, jak przemyślałem sprawę to może z tym tv nie jest to takie głupie rozwiązanie.

OLED 77C9 na allegro 20 tyś. Miałem właśnie kupić do sypialni c9 65 cali za jakieś 8 tyś. Zamiast dokładać do projektora, może lepiej dołożyć do TV sam nie wiem. 

Na plus mam ogromny skok w jakości, brak konieczności dwóch wyjśc z ampli i przełączania tego wszystkiego. Na minus niestety ryzyko związane z oled i oczy, no bo wiadomo projektor nie obciąża oczu, 77 calowy tv na pewno tak.

pozdrawiam Maciek

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja posiadam projektor i tv 65 cali w salonie, ekran wyjeżdża z sufitu. Tv jest dla mnie tylko do TV bo jednak ta wielkość ekranu robi swoje. W połączeniu z potężnym kinem domowym, jest to wspaniały efekt sali kinowej. Nic tylko robić pop-corn Wyobrażam sobie, że jestem w prawdziwym kinie - i to działa. Kontrast u mnie jest słaby, ale mam projektor który kosztował mnie ok 2500 zł (optoma uhd 300x). Słaby, ale w zupełności wystarczający.
Ale powiem Wam szczerze, jak przemyślałem sprawę to może z tym tv nie jest to takie głupie rozwiązanie.
OLED 77C9 na allegro 20 tyś. Miałem właśnie kupić do sypialni c9 65 cali za jakieś 8 tyś. Zamiast dokładać do projektora, może lepiej dołożyć do TV sam nie wiem. 
Na plus mam ogromny skok w jakości, brak konieczności dwóch wyjśc z ampli i przełączania tego wszystkiego. Na minus niestety ryzyko związane z oled i oczy, no bo wiadomo projektor nie obciąża oczu, 77 calowy tv na pewno tak.
pozdrawiam Maciek
Jaki masz duży ekran do proja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, STELVIO said:

Jaki masz duży ekran do proja?

spacer.pngx

Wiesz co , zrobiłem sobie próbę żeby rozwiązać ten problem i złapać te wymiary. To jest obraz z mojego projektora. szafka na dole ma 180 cm. Szerokość TV Sony 85 cali = ok 190 cm (szerokość całego tv ale to daje odniesienie bo ramki są cienkie przecież). Wysokość ok. 110 cm. Więc oznaczyłem jak duży będzie mój TV zakładając nawet, że rzuciłbym się na 85 cali a nie 77 czy 75.

Wyszło nieporozumienie, w życiu nie zgodzę się na tak duże zmniejszenie ekranu żeby mieć trochę lepszą jakość. No sorry ale moim skromnym zdaniem jak ktoś chce zastępować ekran projekcyjny TV nawet 85 cali to życze powodzenia, ja dziękuje ale na taką "kastrację" się nie zgodzę:) Projektor zostaje a ja kupuję oleda 65 cali do sypialni.

pozdrawiam Maciek

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek i tak trzymać. Ja kiedyś zrobiłem sobie na ekranie 130"  ekran 100" I to już mnie bardzo zabolało jak dużo tracę przy zejściu z tak dużej przekątnej a co dopiero jakieś 80". To takiej wielkosci obraz z mojej odległości aktualnie nadaje się tylko do  oglądania wiadomości.... Od około 10lat wszystkie filmy oglądam na projektorze i nie mam zamiaru tego zmieniać. Rozmiar robi efekt wow a taki malutki TV już nie bardzo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w tytule. Od telewizora do projektora. Idealnie to pasuje do mnie. Jadę od dwóch lat na 65" oledzie. Teraz zakupiłem swój pierwszy w życiu projektor. Zobaczymy jak to będzie u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, pierwsza część tytułu wystarczy.
Bo druga, to już nie nasza bajka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, STELVIO napisał:

Tak jak w tytule. Od telewizora do projektora. Idealnie to pasuje do mnie. Jadę od dwóch lat na 65" oledzie. Teraz zakupiłem swój pierwszy w życiu projektor. Zobaczymy jak to będzie u mnie.

Pochwal się co na byłeś w końcu za projektor 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...