Skocz do zawartości
Adam60

Od telewizora do projektora i z powrotem czyli dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy !

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, klaus71 napisał:

skąd ty takie bzdury bierzesz ? sam je wymyślasz? 

naprawdę czas się chyba leczyć a nie kłamać

nikomu na forum nie daję żadnych tego typu buziek więc przestań kłamać

widac masz innych "wielbicieli" swoichh mądrości

@gmeru może czas zrobić by te mordki były public? na innych forach widać co kto komu dał

Bardzo Ciebie przepraszam... Zwykłe przejęzyczenie... chodziło mi o @Nygus nie o Ciebie... To on mi dawał rok temu taka buźkę w każdym temacie... Do Ciebie nic nie mam. Jesteś w porządku w stosunku do mnie, w sumie jak większość osób z tego forum... Niestety przez 2-3 osoby odechciewa mi się tu udzielać...

A cały temat można zawiesić do czasu powstania projektora mającego zbliżoną jakość do topowego TV lub powstania TV 150'' które zepchną projektory już w całkowitą otchłań niepsrzedaży jak kiedyś plazmy.

Co do kolegi @Barnaba oczekuję od administracji forum podjęcia konkretnych kroków. W przypadku braku reakcji pomyślę nad bardziej formalnym skierowaniem sprawy na odpowiednie tory.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam60 napisał:

Bardzo Ciebie przepraszam... Zwykłe przejęzyczenie... chodziło mi o @Nygus nie o Ciebie... To on mi dawał rok temu taka buźkę w każdym temacie... Do Ciebie nic nie mam. Jesteś w porządku w stosunku do mnie, w sumie jak większość osób z tego forum... Niestety przez 2-3 osoby odechciewa mi się tu udzielać...

A cały temat można zawiesić do czasu powstania projektora mającego zbliżoną jakość do topowego TV lub powstania TV 150'' które zepchną projektory już w całkowitą otchłań niepsrzedaży jak kiedyś plazmy.

Co do kolegi @Barnaba oczekuję od administracji forum podjęcia konkretnych kroków. W przypadku braku reakcji pomyślę nad bardziej formalnym skierowaniem sprawy na odpowiednie tory.

Jak widać, lekarstwa jak nie działały rok temu tak i nie działają teraz. A tego ci widze to ja dostałem od Ciebie do co najmniej kilku moich postów w poprzednim tygodniu, ale nie mam o to pretensji. Jest to zwykła opcja z której jak widać można korzystać.

Hubio pozostanie na zawsze Hubio...

:) :) :) kolejna „buźka” od hubia

Prawo Kalego działa zawsze.

Jak Kali daje buźki to jest ok, jak Kalemu dadzą buźkę, ooo to jest już duuuuuza afera. Koniecznie trzeba zmienić system :)

  • Lubię 2
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Nygus napisał:

Jak widać, lekarstwa jak nie działały rok temu tak i nie działają teraz. A tego ci widze to ja dostałem od Ciebie do co najmniej kilku moich postów w poprzednim tygodniu, ale nie mam o to pretensji. Jest to zwykła opcja z której jak widać można korzystać.

Hubio pozostanie na zawsze Hubio...

:) :) :) kolejna „buźka” od hubia

Prawo Kalego działa zawsze.

Jak Kali daje buźki to jest ok, jak Kalemu dadzą buźkę, ooo to jest już duuuuuza afera. Koniecznie trzeba zmienić system :)

Patrzyłeś gdzie coś napisałem i dawałeś hurtowo. Tak było teraz jak i w zeszłym roku. Ja zareagowałem PO TYM JAK TY PIERWSZY TAK ZAROBIŁEŚ... Nie ja pierwszy dawałem tylko zawsze po tym jak ty mi w każdym poście dawałeś... Taka różnica...

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Adam60 napisał:

Patrzyłeś gdzie coś napisałem i dawałeś hurtowo. Tak było teraz jak i w zeszłym roku. Ja zareagowałem PO TYM JAK TY PIERWSZY TAK ZAROBIŁEŚ... Nie ja pierwszy dawałem tylko zawsze po tym jak ty mi w każdym poście dawałeś... Taka różnica...

To jest bardzo, bardzo ciekawe co mowisz. A co mówi Twoj lekarz?

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nygus napisał:

To jest bardzo, bardzo ciekawe co mowisz. A co mówi Twoj lekarz?

Mój lekarz mówi, że nie należy mnie drażnić bo mogę odnaleźć takie osoby jak ty, które mnie drażnią i zrobić im małe co nie co, niezbyt przyjemne... Hahahahaha 😁

Ale temat nie dotyczy buziek i hejterów na forum tylko porównania TV i projów i tego się trzymajmy... Postaram się nie reagować na zaczepki personalne...

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Adam60 napisał:

Mój lekarz mówi, że nie należy mnie drażnić bo mogę odnaleźć takie osoby jak ty, które mnie drażnią i zrobić im małe co nie co, niezbyt przyjemne... Hahahahaha 😁

Ale temat nie dotyczy buziek i hejterów na forum tylko porównania TV i projów i tego się trzymajmy... Postaram się nie reagować na zaczepki personalne...

Bardzo proszę poszukaj mnie, czekam z niecierpliwością. Tylko żeby było jasne, to są już groźby karalne i jako takie będzie zgłoszone.

Żebyś Ty się chociaż trzymał tego o czym mowisz.

Zaczepiasz obrażasz, atakujesz i masz pretensje jak ktoś odpowie. Gorzej jak dziecko w piaskownicy.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Nygus napisał:

Bardzo proszę poszukaj mnie, czekam z niecierpliwością. Tylko żeby było jasne, to są już groźby karalne i jako takie będzie zgłoszone.

Żebyś Ty się chociaż trzymał tego o czym mowisz.

Zaczepiasz obrażasz, atakujesz i masz pretensje jak ktoś odpowie. Gorzej jak dziecko w piaskownicy.

Ale to mój lekarz mówił, a nie ja ! Sam pytałeś co mówi mój lekarz więc odpisałem ! Jakie groźby karalne ??? Ja siebie uważam za najspokojniejszą osobę na świcie, która muchy by nie skrzywdziła... :)

A tak na poważnie - to NIE JA ZACZEPIAM tylko inni zaczepiają ! Można prześledzić CAŁY TEMAT i zobaczyć, że ja piszę coś merytorycznie na co dostaję odp. drwiące ze mnie, wyśmiewające mnie, obrażające... Napisałem po roku normalnie po czym JEDYNA odpowiedź, że hubio, że zmiana nicku itp. Przecież nikt nie napisał na temat ! Na każdym innym forum takie posty były by usuwane, a użytkownicy by dostali ostrzeżenia ! Jestem na różnych forach i tak się dzieje ! Natomiast tu jak ktoś jest od 2006 może obrażać kogo chce, a moderacja nie działa. I dlatego ciężko mi się tu cokolwiek pisze... Szkoda... Nic się nie poradzi...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Adam60 napisał:

Ale to mój lekarz mówił, a nie ja ! Sam pytałeś co mówi mój lekarz więc odpisałem ! Jakie groźby karalne ??? Ja siebie uważam za najspokojniejszą osobę na świcie, która muchy by nie skrzywdziła... :)

A tak na poważnie - to NIE JA ZACZEPIAM tylko inni zaczepiają ! Można prześledzić CAŁY TEMAT i zobaczyć, że ja piszę coś merytorycznie na co dostaję odp. drwiące ze mnie, wyśmiewające mnie, obrażające... Napisałem po roku normalnie po czym JEDYNA odpowiedź, że hubio, że zmiana nicku itp. Przecież nikt nie napisał na temat ! Na każdym innym forum takie posty były by usuwane, a użytkownicy by dostali ostrzeżenia ! Jestem na różnych forach i tak się dzieje ! Natomiast tu jak ktoś jest od 2006 może obrażać kogo chce, a moderacja nie działa. I dlatego ciężko mi się tu cokolwiek pisze... Szkoda... Nic się nie poradzi...

Hubio pozostanie na zawsze Hubiem…

Prawo Kalego cały czas działa....

Hubio obrażać to jest dobrze bo to nie jest obrażanie, ale odpisać Hubiowi i wyrazić inne zdanie to już obraza dla Hubia i to jest bee, gwałtu rety, pomocy dla Hubia.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała droga w jaki sposób zachowuję się do mnie niektórzy użytkownicy i zachowywali jest do prześledzenia od 20.08 kiedy napisałem NORMALNY post na temat technologii... Postępujące po sobie odpowiedzi były drwiące ze mnie, hejtujące, kwestia jakiegoś nicku ! Nic na temat ! Więc kogo ja niby zaczepiałem ? Ja założyłem rok temu ten temat i kiedyś jak pisałem w innym to @Barnaba mi pisał, że wypowiadam się w innych tematach, niech założę swój... Założyłem i jest tak samo... Szkoda mi słów na osoby tutaj... Leczą swoje ego znajdując w ich mniemaniu jakąś "ofiarę" na której mogą się wyżywać... W ten sposób się dowartościowują, a ponieważ są to 2-3 osoby w ten sposób czują dodatkowe wsparcie jacy to oni są wspaniali i jak mogą kogoś hejtować !!! Szkoda słów !!! W życiu bym się nie spodziewał, że najgorsze forum pod względem hejtu to forum technologiczne !!! Ale to wynika z braku moderacji !

Dostałem niedawno ankietę do wypełnienia z min cyfryzacji i liczę na to, że powstanie jakiś urząd śledzący hejt i wyśmiewanie się na forach... Oczywiście można iść na drodze cywilno-prawnej lub nawet karnej, ale za powodu paru zakompleksionych troli na forach nie każdemu się chce...

Z mojej strony EOT na temat buziek, hejterów, moderacji itd... Szkoda czasu i nerwów... Wszystkie personalne zaczepki postaram się pozostawić samym sobie... To chyba najlepsza metoda... Jak będę pisać to coś na tematy technologiczne..

Edytowane przez Adam60
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam60 napisał:

Cała droga w jaki sposób zachowuję się do mnie niektórzy użytkownicy i zachowywali jest do prześledzenia od 20.08 kiedy napisałem NORMALNY post na temat technologii... Postępujące po sobie odpowiedzi były drwiące ze mnie, hejtujące, kwestia jakiegoś nicku ! Nic na temat ! Więc kogo ja niby zaczepiałem ? Ja założyłem rok temu ten temat i kiedyś jak pisałem w innym to @Barnaba mi pisał, że wypowiadam się w innych tematach, niech założę swój... Założyłem i jest tak samo... Szkoda mi słów na osoby tutaj... Leczą swoje ego znajdując w ich mniemaniu jakąś "ofiarę" na której mogą się wyżywać... W ten sposób się dowartościowują, a ponieważ są to 2-3 osoby w ten sposób czują dodatkowe wsparcie jacy to oni są wspaniali i jak mogą kogoś hejtować !!! Szkoda słów !!! W życiu bym się nie spodziewał, że najgorsze forum pod względem hejtu to forum technologiczne !!! Ale to wynika z braku moderacji !

Dostałem niedawno ankietę do wypełnienia z min cyfryzacji i liczę na to, że powstanie jakiś urząd śledzący hejt i wyśmiewanie się na forach... Oczywiście można iść na drodze cywilno-prawnej lub nawet karnej, ale za powodu paru zakompleksionych troli na forach nie każdemu się chce...

Z mojej strony EOT na temat buziek, hejterów, moderacji itd... Szkoda czasu i nerwów... Wszystkie personalne zaczepki postaram się pozostawić samym sobie... To chyba najlepsza metoda... Jak będę pisać to coś na tematy technologiczne..

Czekam na kolejne "buzki" od Ciebie, jedna w poprzednim poście to troszkę mało, zaniżasz swój poziom.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę do wszystkich forumowiczów udzielających się w tym temacie, założonym rok temu przeze mnie. Dyskutujmy na temat ! Dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy. Nie warto bo: topowe TV 85'' do 15k są faktem, bo topowe 95'' za rok, dwa do 15k będą faktem, bo do TV nie trzeba zmieniać wystroju salonu... Jeśli możemy sobie wygospodarować salkę na 130-150'' ekran to wciąż proj stanowi niezłą alternatywę, tak samo dla osób kochających klimat projekcji - czujemy się jak w kinie... Jeśli jednak celujemy w ekran 100-110'' i to w salonie, naprawdę lepiej pomyśleć nad TV. Takie jest moje zdanie. Proszę o kulturalną dyskusję nie o mnie, nie zmienionym przeze mnie nicku z tego powodu, że był połączony z FB, a tamtego konta już nie mam i nie pisania personalnie i obrażania mnie; a po prostu na temat. Może się pojawić projektor w rozsądnej cenie oferujący jakość TV, proszę się wypowiedzieć, TV co przewiduję w 100'' - 110'' będą dostępne dla zwykłej osoby - proszę się wypowiadać... Temat zostanie i moim zdaniem sprawdzi się wszystko o czym pisałem w zeszłym roku, a za 10 lat nikt z osób tak zaciekle broniących projektorów - nie będzie go używał...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumię ciężko traktować poważnie osobę, która za wszelką cenę pragnie udowodnić innym, że decyzja którą podjąła kilkanaście miesięcy temu, jest jedyną słuszną opcją. Jeśli myślisz, że od tego posprzedajemy swoje projektory i kupimy telewizory, a najlepiej ten model który polecasz, to się grubo mylisz. Do tego jesteś niewiarygodny jako osoba która pisze jedno a w rzeczywistości robi drugie. Nikt Cię tu nie traktuje poważnie i nic się tu nie zmieni.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MarianPaz napisał:

W sumię ciężko traktować poważnie osobę, która za wszelką cenę pragnie udowodnić innym, że decyzja którą podjąła kilkanaście miesięcy temu, jest jedyną słuszną opcją. Jeśli myślisz, że od tego posprzedajemy swoje projektory i kupimy telewizory, a najlepiej ten model który polecasz, to się grubo mylisz.

Nie mam i nie miałem takiego zamysłu i intencji żeby ktoś coś sprzedawał... Raczej chcę przestrzec inne osoby, żeby nie powielały moich błędów.

Jeśli chodzi o mnie to podjąłem właściwą i logiczną decyzję. Skoro przez 2 miesiące na 60 filmów obejrzałem 2 na Epsonie, a 58 na TV z czego z 10 jednocześnie porównując na obu. Jak pisałem ekran mogę zsunąć do połowy TV więc porównywałem w trybie LIVE...

12 minut temu, MarianPaz napisał:

 Nikt Cię tu nie traktuje poważnie i nic się tu nie zmieni.

Nikt ? Robiłeś jakieś badania ? Ankietę ? Wiesz ile dostawałem wiadomości na priv z prośbą o doradzenie zakupu ? Wiesz ile ludzi dawało mi plusy ? Dla ciebie "nikt" oznacza paru heterów z forum, którzy jeszcze na długo przed tym tematem mnie hejtowali ?

Poważnie na tym forum można traktować wyłącznie 2 osoby: gmeru i MK bo to jedyni eksperci... Cała reszta albo nie sadzi się na ekspertów albo uważa się za wielkich ekspertów. Ja należę do tej pierwszej grupy.

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz będziesz miał mały problem z polecaniem telewizora, bo twojego modelu już nie sprzedają a o innych nic nie wiesz, (czy są godne polecenia).

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, raf7705 napisał:

To teraz będziesz miał mały problem z polecaniem telewizora, bo twojego modelu już nie sprzedają a o innych nic nie wiesz, (czy są godne polecenia).

Temat nie dotyczy porównania konkretnego modelu projektora do konkretnego modelu TV. W 1 poście oparłem się na dostępnych w tamtym czasie modelach, pisałem o swoich doświadczeniach, podałem różne parametry... Wciąż można porównywać parametry między różnymi projami i TV w zakresie kontrastu ANSI, ON/OFF, JASNOŚCI HDR itd itd. Przy czym należy pamiętać, że podane parametry projów to MAKSYMALNE wartości w IDEALNIE PRZYSTOSOWANYM pomieszczeniu, a nie naszych salonach... Więc w praktyce te wartości mogą być jeszcze niższe. TV się włącza gdziekolwiek i ma się to co podają cyferki....

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam60 napisał:

Wiesz ile dostawałem wiadomości na priv z prośbą o doradzenie zakupu ?

Jeśli w tej kwestii jesteś równie "prawdomówny", to nawet nie będę wnikał ile ich było. Współczuje tym osobom, bo na forum nie brak użytkowników którzy mają spore doświadczenie w tej kwestii.

Swoją drogą skoro jak pisałeś wcześniej, nie byłeś w stanie ogarnąć wzrokiem 100 calowego ekranu, to i takowy telewizor na nic by się zdał. Dziwnym trafem taka refleksja na forum naszła Cię dopiero po sprzedaniu Epsona. Skoro zdecydowałeś się na przekątną 75 cali, to siłą rzeczy do takiego rozmiaru nikt nie zaleca projektora. 100 cali to absolutne minimum, a w Twoich warunkach ponoć to było już za wiele, więc pomysł z projektorem był już na starcie chybiony. Problem tylko w tym, że podobno w ciągu 2 miesięcy przetestowałeś 5 projektorów. Dopiero po niemal 2 latach zorientowałeś się, że obraz jest za duży i ogląda się niewygodnie?

Jeśli ktoś ma dylemat, duży telewizor czy projektor, to na sam początek powinien zobaczyć oba urządzenia w akcji, a nie sugerować się opinią tego czy innego użytkownika, a już na pewno nie cyferek. Telewizor ma tę przewagę, że otoczenie nie ma dla niego specjalnego znaczenia, podczas gdy dla projektora trzeba stworzyć odpowiednie warunki. Poza tym nie oszukujmy się, Epson 9300 czy 9400, to nie jest to samo co modele JVC, zwłaszcza jeśli chce się je zestawiać z topowymi modelami tv. Poza tym w dalszym ciągu nie widać dobrych 100 calowych telewizorów za rozsądne pieniądze, a już o 120-130 calowych można tylko pomarzyć. Z tego też powodu projektory dalej będą miały pewne grono odbiorców choć to była, jest i pozostanie nisza, a już zwłaszcza przy modelach za 5 cyfrową kwotę. Podejrzewam że gdyby już dziś w sprzedaży były oledy 100-130 calowe w cenach podobnych do projektorów, to te drugie straciłyby rację bytu, ale dobrze wiemy, że jeszcze sporo czasu minie nim się to stanie.

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, MarianPaz napisał:

Jeśli w tej kwestii jesteś równie "prawdomówny", to nawet nie będę wnikał ile ich było. Współczuje tym osobom, bo na forum nie brak użytkowników którzy mają spore doświadczenie w tej kwestii.

No cóż... Doradziłem paru osobom i po zakupie mi dziękowały... Na forum rzeczywiście nie brak osób mających spore doświadczenie, ale każdy patrzy wg siebie co jest zrozumiałe i to co dla jednego będzie doskonałe, dla innego niekoniecznie - patrz w moim wypadku: tryb kino do oglądania filmów

Cytat

Swoją drogą skoro jak pisałeś wcześniej, nie byłeś w stanie ogarnąć wzrokiem 100 calowego ekranu, to i takowy telewizor na nic by się zdał. Dziwnym trafem taka refleksja na forum naszła Cię dopiero po sprzedaniu Epsona. Skoro zdecydowałeś się na przekątną 75 cali, to siłą rzeczy do takiego rozmiaru nikt nie zaleca projektora. 100 cali to absolutne minimum, a w Twoich warunkach ponoć to było już za wiele, więc pomysł z projektorem był już na starcie chybiony. Problem tylko w tym, że podobno w ciągu 2 miesięcy przetestowałeś 5 projektorów. Dopiero po niemal 2 latach zorientowałeś się, że obraz jest za duży i ogląda się niewygodnie?

Rzeczywiście - bardzo trafna uwaga... I trafiłeś dobrze z tą argumentacją. Wreszcie jakaś celna riposta a nie pisanie mi, że jestem kretynem jak wiecie kto napisał...

Wytłumaczyć to mogę jedynie faktem iż przesiadłem się na swój pierwszy proj w życiu czyli jakiś 720p za 1500zł z TV 65'' i był to dla mnie szok... Po prostu szok... Każdy kto przesiada się z TV 55 czy 65'' i włącza sobie obraz 100 lub więcej cali doznaje takiego szoku... To było jak zachłyśnięcie się... Załóżmy, że dziecko nigdy nie dostało cukierków lub dostawało je bardzo mało i raptem dostało klucze do sklepu ze słodyczami i może zjeść tyle ile chce... Na początku jest ekscytacja i nie zwraca się na nic uwagi, a potem ląduje w szpitalu... I tak było ze mną... Ta wielkość w stosunku do 65'' zrobiła WOW... Co jeszcze śmieszniejsze pół roku po kupnie proja i wymieniłem TV z 65 na budżetowy model 75'' i wciąż oglądałem na Epsonie bo jakość była porównywalna z tym budżetowym MU lub nawet lepsza...

I w sumie głównym powodem zostania przy TV nie był ten brak widzenia po bokach bo jestem pewien, że jak bym miał proj na poziomie obecnego TV to nadal bym z niego oglądał. Zadecydowała po prostu jakość obrazu. Natomiast z czasem sobie też coraz bardziej uświadamiałem, że jednak to 100'' z odległości 2,8m to dla mnie było za dużo, w szczególności w pełnym 16:9. Z pasami pod tym względem było w miarę ok na proju Co oznacza, że TV 85 w obecnych warunkach mieszkaniowych byłby dla mnie optymalny

Cytat

Jeśli ktoś ma dylemat, duży telewizor czy projektor, to na sam początek powinien zobaczyć oba urządzenia w akcji, a nie sugerować się opinią tego czy innego użytkownika, a już na pewno nie cyferek.

Tylko z projektorami jest ten problem, że ciężko je oddać. Niektórzy akceptują godzinę na liczniku a inni nic. A z kolei oglądanie w sklepie całkowicie mija się z celem (w jeszcze większym stopniu niż oglądanie TV) bowiem każdy ma inne pomieszczenie. Cyferki też mają znaczenie bo są obiektywne..

Cytat

Telewizor ma tę przewagę, że otoczenie nie ma dla niego specjalnego znaczenia, podczas gdy dla projektora trzeba stworzyć odpowiednie warunki. Poza tym nie oszukujmy się, Epson 9300 czy 9400, to nie jest to samo co modele JVC, zwłaszcza jeśli chce się je zestawiać z topowymi modelami tv.

Wiem, że Epson 9400 to nie to samo... Natomiast tu pomagają mi cyferki... Nie właduję 20k żeby sprawdzić czy jednak bardziej by mi pasował proj, choć całkowicie nie mogę takiej opcji wykluczyć

Cytat

Poza tym w dalszym ciągu nie widać dobrych 100 calowych telewizorów za rozsądne pieniądze, a już o 120-130 calowych można tylko pomarzyć. Z tego też powodu projektory dalej będą miały pewne grono odbiorców choć to była, jest i pozostanie nisza, a już zwłaszcza przy modelach za 5 cyfrową kwotę.

Dzisiaj nie widać... Ale pogadamy za 2-3 lata... Odwiedź ten temat, proszę i zobaczymy ile osób pozostanie przy projach..

Cytat

Podejrzewam że gdyby już dziś w sprzedaży były oledy 100-130 calowe w cenach podobnych do projektorów, to te drugie straciłyby rację bytu, ale dobrze wiemy, że jeszcze sporo czasu minie nim się to stanie.

I mnie właśnie o to chodzi w tym temacie ! Właśnie wszystko w tą stronę zmierza ! A dla kogoś wydatek rzędu 20 czy 25k może być tak duży, że weźmie na to kredyt na 5 lat więc dlatego założyłem temat żeby podjął właściwą decyzję... Np. poczekał do czasu tych 100'' TV

Wreszcie jakaś normalna dyskusja... I masz ode mnie też polubienie za to !

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam60 napisał:

A z kolei oglądanie w sklepie całkowicie mija się z celem (w jeszcze większym stopniu niż oglądanie TV) bowiem każdy ma inne pomieszczenie

Ma sens, bo w odpowiednim pomieszczeniu jesteś w stanie ocenić realne możliwości sprzętu. Poza tym dobrze wiesz, że są ekrany które dobrze spisują się w jasnych/niezaadaptowanych pomieszczeniach. Wiem, że kiedyś przy sprzęcie z wyższej półki była możliwość prezentacji w domu klienta, nawet w innej części kraju.

10 minut temu, Adam60 napisał:

Natomiast tu pomagają mi cyferki...

Czyli jednak. :lol: 

11 minut temu, Adam60 napisał:

Dzisiaj nie widać... Ale pogadamy za 2-3 lata... Odwiedź ten temat, proszę i zobaczymy ile osób pozostanie przy projach..

 

13 minut temu, Adam60 napisał:

Np. poczekał do czasu tych 100'' TV

2-3 lata - prędzej 3-5. Gdybym miał tak czekać, to 2 lata temu nie kupił projektora i żył nadzieją, że może za rok coś się zmieni.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, MarianPaz napisał:

Czyli jednak. :lol:

Tak owszem bo jaki byłby w ogóle sens tworzenia takich portali jak ten ? Po co MK czy Vincent mieli by z kalibratorami w ręku sprawdzać i porównywać sprzęt ? To najlepiej jak w PRL - iść do sklepu i "Panie jaki ten TV ma ładne kolory - biorę..." :) Między topowymi modelami FALdów czy SONY czy SAMSUNGA jest tak mała różnica, że w sklepie się nic nie zobaczy. Dopiero po obejrzeniu wielu materiałów w różnych rozdzielczościach można sobie wyrobić zdanie. To w przypadku TV... W przypadku projektorów sprawa się jeszcze bardziej komplikuje bo w sklepie może być całkowicie różne pomieszczenie do naszego i zupełnie inaczej to będzie wyglądało tam i u nas. Żeby mi znowu ktoś nie napisał, że jestem kretynem - to nie jest oczywiście moje zdanie. Pisał o tym szewi, pisali eksperci i wielu użytkowników - oglądanie w sklepie właściwie ma sens co do wyboru całej technologii czy np TV OLED czy TV FALD czy projektor... Ja np. jak zobaczyłem biele i szczytową jasność na OLEDzie wiedziałem, że to nie dla mnie... Bardziej doświadczeni użytkownicy idą do sklepu ze swoim pendraivem i mają gotowe próbki. Proszę o pilota i porównują na różnych TV. To ma większy sens... Natomiast w przypadku projów gdzie ich nie ma w każdym MM czy innej sieciówce i trzeba jechać do Warszawy lub Poznania żeby zobaczyć jak to jest sprawa się mocno komplikuje... No i inne pomieszczenia...  Pisałeś o możliwości prezentacji w domu klienta przed zakupem... Ja się z tym nie spotkałem... Ale nawet wtedy, zazwyczaj nowy użytkownik nie ma jeszcze ekranu więc puszcza sobie na ścianę w niezaadaptowanym pomieszczeniu. Więc to też nie do końca jest tak. Jak ktoś ma już ekran i gotowe pomieszczenie to rzeczywiście taki pokaz u niego w domu ma sens..

Ale załóżmy, że z tych wszystkich w/w przyczyn ktoś nie będzie mógł dokonać sensownego wyboru samemu sprawdzając. Wtedy przydają się cyferki... :)

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2020 o 14:59, Adam60 napisał:

Dyskutujmy na temat ! Dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy.

Ale to już chyba nie byłaby dyskusja? :D

Ja od siebie dodam, że mam odwrotne preferencje niż Ty. Lubię obraz "kinowy" przez który rozumiem łagodny obraz z przeciętnym kontrastem - do tego stopnia że na nienajmłodszym epsonie (modelu nie pamiętam, został w domu) obniżałem kontrast, bo fabryczny mnie raził i o wiele lepiej oglądało mi się filmy, kiedy obraz był "łagodniejszy" :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dr_Fell napisał:

Ale to już chyba nie byłaby dyskusja? :D

Ja od siebie dodam, że mam odwrotne preferencje niż Ty. Lubię obraz "kinowy" przez który rozumiem łagodny obraz z przeciętnym kontrastem - do tego stopnia że na nienajmłodszym epsonie (modelu nie pamiętam, został w domu) obniżałem kontrast, bo fabryczny mnie raził i o wiele lepiej oglądało mi się filmy, kiedy obraz był "łagodniejszy" :)

Tak oczywiście - dla takich osób projektor wydaje się lepszym rozwiązaniem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem kiedy widzę jakąś super jasną scenę w filmie np. jasno oświetlone pomieszczenie, śnieg, słońce odbijające się od oceanu, a szczególnie to wszystko w HDR to cieszę się, że nie mam projektora... Czernie mimo, że były o wiele gorsze, co zrozumiałe tak bardzo mi nie przeszkadzały jak biele ! Na Epsonie 9300 niektóre jasne sceny wyglądały koszmarnie... Co to za sprzęt kiedy człowiek włącza film i się zastanawia czy nie będzie sceny degradującej kontrast... Zresztą z podobnego powodu nie podobają mi się biele na OLEDach... Byłem swojego czasu w sklepie i stał obok siebie OLED od LG i QLED od Samsunga i kierownik działu RTV włączył mi na obu jasną planszę z bielą, a potem skoki narciarskie - no cóż mi biele na OLEDdzie kompletnie się nie podobały... Potwierdzają to też różne testy. Oglądałem ostatnio Vincenta jak testował tegorocznego QLEDa od Samsunga i OLEDa od LG... Obraz rzeczywiście lepiej wyglądał na OLEDzie, nie mogę powiedzieć, że nie. Lepszy kontrast, detale, ale jak przyszło do bieli to widać było tą mało jaskrawą, "mocną" biel...

Lubię po prostu obraz z dużym podświetleniem... Taka preferencja :) Na TV we wszystkich trybach mam max podświetlenie, max kontrast i jasność o 1,2 ponad normę... Dla takich ludzi nie powstał jeszcze odpowiedni projektor.... Hahahahaha 😁

Ale pamiętajcie, że każdy ma inaczej... Jak ktoś nie lubi takiego mocnego obrazu i ogląda na co dzień TV z niskim podświetleniem matrycy, niskim kontrastem, jasnością - jestem przekonany, ze będzie bardzo zadowolony z projektora, szczególnie jak przesiądzie się z np 65'' na 120'''.

Po prostu warto nie słuchać "obiektywnych" zaleceń tylko tego co się samemu lubi... I tak dostosować technologię z której się korzysta...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor powstał, nawet nie jeden, tylko ty źle oglądasz.
Powinieneś patrzeć prosto w soczewkę

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, raf7705 napisał:

Projektor powstał, nawet nie jeden, tylko ty źle oglądasz.
Powinieneś patrzeć prosto w soczewkę emoji3.png

Hahahaha... świetny pomysł ! 😁

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dyskusja w tym temacie dobiegła końca i mogę z przyjemnością ogłosić, że jednak nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy... ;), w temacie tym będę zamieszczał wszystkie informacje dotyczące coraz większych przekątnych w TV... Jak pisałem rok temu, że 85'' - dobry TV czytaj: flagowy FALD będzie w  "normalnej" cenie do 25k i to się spełniło, tak samo piszę, że za 2 lata 95'' lub nawet 100'' będą w normalnej cenie do 25k..., a w okresie 5 lat w ogóle projektory stracą rację bytu bo będą microledy lub inna technologia pozwalająca mieć TV i 130'' Zobaczymy ilu wtedy tak zaciekle broniących projektorów forumowiczów będzie miało wciąż proje... ?

I nie napinajcie się, tak uprzedzam, bo naprawdę piszemy tylko o technologiach i rzeczach, a nie polityce, sporcie, czy, że któregoś zdradziła dziewczyna lub żona... 😁

A tutaj ciekawy artykuł na temat trendów sprzedażowych:

https://hdtvpolska.com/samsung-polacy-kupuja-coraz-wieksze-telewizory-prognozy-na-nadchodzace-lata-sa-imponujace/

Edytowane przez Adam60
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...