Skocz do zawartości
Adam60

Od telewizora do projektora i z powrotem czyli dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy !

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Adam60 napisał:

art 212 KK

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

To wyłuszczonym drukiem dotyczy ciebie koleżko drogi... Pisanie, że jestem "głupi" i inne epitety w tym stylu są dokładnie pomawianiem o właściwości, które mnie poniżają w opinii publicznej...

Jakiej to niby groźby ?

Już to pisałem, ale powtórzę: ty nie jesteś głupi, przepraszam bardzo, zrozumiałem swój błąd.

Jesteś bardziej :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam60 napisał:

art 212 KK

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

To wyłuszczonym drukiem dotyczy ciebie koleżko drogi... Pisanie, że jestem "głupi" i inne epitety w tym stylu są dokładnie pomawianiem o właściwości, które mnie poniżają w opinii publicznej...

Jakiej to niby groźby ? Ostrzeżenie o odpowiedzialności karnej nie jest żadną groźbą...

Traktowałeś tak nie tylko mnie w ciągu całej swojej bytności na forum. Wiele osób z twojego powodu przestało się tu udzielać. A jak widziałeś jakąś groźbę karalną z mojej strony to pędem na policję, a wcześniej napisz do admina...

 

Ale zamiast straszyć zawsze mozesz złożyć z kk prywatny akt oskarżenia. Spotkacie sie na sali sadowej, dacie po razie i po krzyku. Życzę powodzenia.

 

PS. a kto to jest Adam60? KTO został ponizony? Przez kogo? Pomysl zanim cos palniesz. Od głupków juz sie dzieci w piaskownicy przezywaja i nikt po sadach nie lata. Jak dzieci.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę będziecie się tak przepychać używając nicków anonimowych na forum? Proponuję spotkanie na żywo i wyjaśnienie sobie jeżeli macie taką potrzebę. Temat zamykam na ten moment bo nic nie wnosi oprócz negatywnych emocji.

  • Lubię 3
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję @Gmeru za odblokowanie mojego tematu.

W dalszej części prowadzenia tego tematu będę podawał informację dotyczące nowych telewizorów, które rozmiarami będą mogły konkurować z projektorami. Nie zamierzam ulegać hejterom i schodzić na ich poziom więc wszystkie niemerytoryczne uwagi zostaną bez mojej odpowiedzi. Na forum jest już temat poświęcony hejtowi więc tam można pisać i zgłaszać hejt.

Wracając do tematu: TV 110'' na razie w absurdalnej cenie, ale przypomnijmy sobie "absurdalne" ceny TV 85'' jeszcze parę lat temu...

Jak pisałem od początku tego tematu z wyjątkiem naprawdę zagorzałych fanów projekcji mających proje wyłącznie z uwagi na fajny, kinowy klimat cała reszta odejdzie. Ci którzy kupowali proje (jak ja) bo ceny TV w dużych rozmiarach były absurdalne.... Oczywiście nadal proje będą służyć w altankach działkowych czy na pokazach firmowych, ale ich przyszłość w segmencie wysokiej klasy konsumenckiej, wydaje mi się, że nie będzie różowa... Oczywiście wszystko się okaże... Jednak moje przewidywania z początku tematu co do cen TV 85'' już się sprawdziły...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to bardzo ważny argument, z pewnością.

Jednak bardzo sprytnie przemilczałeś, poruszony wcześniej, problem logistyczny, przy zakupie takiego telewizora 110".

Użyj swojej wyobraźni i pomyśl ja by to miało wyglądać...

Dostawa, wniesienie, zamontowanie, telewizora o rozmiarach (w pudełku), no powiedzmy 2.5m na 1.7m, waga pewnie z 60kg.

Jak wyobraznia, nie domaga, to zrób sobie taki karton, nasyp piasku dla odpowiedniej wagi i wnieś do domu a najlepiej do mieszkania w bloku.

Napisz, jak wrażenia po tym eksperymencie

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genialnym sposobem na duże tv byłoby ich składanie z np 2,4 częsci - tylko chyba nie da rady tak matryc idealnie dociąć by nie było widać "łączenia"

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Modułowe microledy były by rozwiązaniem dobrym.
Pożyjemy, zobaczymy.

A ekrany zwijane jeszcze lepszym - już są pietwsze modele tv z zwijanymi
ekranami. Cena wiadomo - absurdalna ale i to się zmieni.
Natomiast nic nie zastąpi pj do oglądania filmów - filmy ogląda się intymnie w ciemności a nie w dzień - ja tak nie potrafię :). Chyba ze seriale to ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, raf7705 napisał:

Cena to bardzo ważny argument, z pewnością.

Jednak bardzo sprytnie przemilczałeś, poruszony wcześniej, problem logistyczny, przy zakupie takiego telewizora 110".

Użyj swojej wyobraźni i pomyśl ja by to miało wyglądać...

Dostawa, wniesienie, zamontowanie, telewizora o rozmiarach (w pudełku), no powiedzmy 2.5m na 1.7m, waga pewnie z 60kg.

Jak wyobraznia, nie domaga, to zrób sobie taki karton, nasyp piasku dla odpowiedniej wagi i wnieś do domu a najlepiej do mieszkania w bloku.

Napisz, jak wrażenia po tym eksperymencie emoji1.png

Tak zgadza się to celna uwaga... Nie przemilczałem tylko dlatego, że to już było chyba poruszane i to rzeczywiście może być jakiś problem. Ale z drugiej strony... to nawet w salonie w mieszkanku i tak jest ciężko zamontować taki TV no chyba, że na całą ścianę więc to mogą być odbiorcy z domków jednorodzinnych gdzie było już łatwiej...

Natomiast pytanie czy klatką da się wnieść 110'' i wnieść do mieszkania... Tym krótszym bokiem powinno się dać...

Ale na chwilę obecną nie ma co rozważać... Są 85'' które łatwo zamontować... Dla mnie 100'' będzie w sam raz i nie potrzebuję więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, mogą być i zwijane a elektronika w osobnym pudełku, jak w Samsungu.

No muszą coś wymyśleć, bo 110" w obecnej formie, nie ma szans.

 

Asokathano.

Przecież TV, też można w ciemnym pokoju oglądać .

 

 

 

Tak zgadza się to celna uwaga... Nie przemilczałem tylko dlatego, że to już było chyba poruszane i to rzeczywiście może być jakiś problem. Ale z drugiej strony... to nawet w salonie w mieszkanku i tak jest ciężko zamontować taki TV no chyba, że na całą ścianę więc to mogą być odbiorcy z domków jednorodzinnych gdzie było już łatwiej...
Natomiast pytanie czy klatką da się wnieść 110'' i wnieść do mieszkania... Tym krótszym bokiem powinno się dać...
Ale na chwilę obecną nie ma co rozważać... Są 85'' które łatwo zamontować... Dla mnie 100'' będzie w sam raz i nie potrzebuję więcej...
W nowym roku, możesz się zapisać na Samsunga 110" microled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, asokathano napisał:

Natomiast nic nie zastąpi pj do oglądania filmów - filmy ogląda się intymnie w ciemności a nie w dzień - ja tak nie potrafię :). Chyba ze seriale to ok.

TV też oglądam "intymnie" i też w nocy i z całą pewnością mi TV zastąpił proj, szczególnie jak sobie przypomnę jasne sceny gdzie np. promienie słoneczne wpadały do pomieszczenia gdzie stała jakaś postać i jak siadał wtedy kontrast na moim Epsonie... Zaczynając film zastanawiałem się czy będzie taka scena czy nie... O czerniach nawet nie wspomnę.. Na lepszych projach pewno jest wszystko lepiej, ale czy aż tak dobrze jak na OLEDach i topowych FALDach ? Temat był już tu wałkowany na 100 sposobów wiec nie ma co wracać do niego...

Na pewno osoby lubiące tryb filmowy lub/i mający małe podświetlenie matrycy w TV będą wciąż zadowolone z projów... Ja nie byłem jak zobaczyłem obecny TV...

5 minut temu, raf7705 napisał:

W nowym roku, możesz się zapisać na Samsunga 110" microled emoji1.png

Nie stać mnie i dłuoogoooo nie będzie stać.... ;) Zresztą łebki w PL wykupią wszystkie i zamiast 100 000zł będzie 200 000zł na Allegro, jak z PS5..... 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba sprzedam projektor.
Może na ramkę od tv wystarczy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, STELVIO napisał:

Kurcze chyba sprzedam projektor. emoji6.png
Może na ramkę od tv wystarczy. emoji848.png

Sprzedaż za parę lat jak będzie na więcej niż ramkę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio montowałem 85" i juz był klopot. Klocek niesamowity.
Kolejny aspekt o ktorym nikt nie pisze to zużycie prądu. Te obecne topy czyli ZG9 czy ZH8 to strasznie prądożerne sprzęty.

Kazdy sprzet ma swoje plusy i minusy. Na tym obecnym Sony 85" jest obraz, ktory mi bardzo odpowiada ale czesto mam wrażenie, że brakuje mi cali, ktore daje projektor. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić, jak ogląda mi się lepiej. Filmy 4k HDR z jasnymi scenami na TV to petarda - np. ostatnio sprawdzałem na scenach z niebem z Obliviona (tv jasne, ostre, dobrze nasycone kolory - JVC tez fajnie ale zdecydoeanie ciemniejszy obraz), ale np. taki Mandalorian lepiej wypada na projektorze. Ogolnie JVC to jest kozak projektor. Widze to w konfrontacji z TV ale niektorych elementow TV nie przeskoczy - ot taka technologia. Najlepiej mieć i duży TV i JVC
51b0e158af1fd0a3224ea73dd40cfcc4.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, user7878 napisał:

 Filmy 4k HDR z jasnymi scenami na TV to petarda - np. ostatnio sprawdzałem na scenach z niebem z Obliviona (tv jasne, ostre, dobrze nasycone kolory - JVC tez fajnie ale zdecydoeanie ciemniejszy obraz),

No to wreszcie może ktoś mnie zrozumie na tym forum o co mi chodzi od 2 lat !!! Właśnie o te biele !!! Porównujesz z JVC i wygląda gorzej, a co dopiero w porównaniu z Epsonem !!! Jakby biele były tak dobre jak czernie na projach to nie przegrały by tej rywalizacji !!!

Każdy się rozpływa jak szewi, którego zresztą bardzo szanuję, jak pięknie wygląda niebo nocą w Star Wars, ale już mało co pisze on i inni o jasnych barwach !!! Jak pisałem o tym w aspekcie HDR jak to super wygląda na TV od razu znaleźli się forumowicze co mi przedstawiali "obiektywne" argumenty, że nie powinno mi się podobać to co mi się podobało...

Mówiąc jednym słowem dlaczego pozbyłem się proja odpowiedź jest u mnie jedna: BIELE ! Wszystko inne można przełknąć ! Ale to ja zostałem oblany falą hejtu jak to śmiem podważać mądrości forumowe niektórych osób będących tu od wielu lat... A do tego jak ktoś jak ja nie lubi na starcie ciemnego trybu kinowego w samym TV to jak ma zaakceptować to co proponuje projektor ?

Masz user teraz możliwość porównania każdego filmu, każdej klatki, każdego formatu od DVD po UHD jak wygląda na proju i na TV... U mnie konfrontacja TV z Epsonem była wiadomo jaka. Choć po prawie 2 latach od sprzedaży proja niektóre filmy obejrzałbym na proju... Ale co do za sprzęt żeby się zastanawiać czy w filmie będzie więcej jasnych scen czy ciemnych ? Jeśli coś nie wygląda akceptowalnie to nie ma sensu się męczyć... A pamiętam, że były takie sceny o czym pisałem wielokrotnie - jak np. jasne promienie słoneczne wpadają do pomieszczenia w którym jest postać i jak wtedy siadał strasznie kontrast ! Obraz był tak straszny, że pamiętam to do dzisiaj... Z 2 strony pamiętam sceny, który wyglądały rewelacyjnie...

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedaż za parę lat jak będzie na więcej niż ramkę...
Sprzedasz, się pisze, panie humanista.
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio Ty jak zwykle przeinaczasz i wybierasz tylko to co Tobie pasuje.

Nigdzie nie napisałem, że obraz z projektora jest zły. Wręcz przeciwnie. Obraz jaki generuje JVC jest świetny. Brakuje mu tylko dobrego HDRu - i tego nie przeskoczy obecnie żaden projektor. Różnica to  filmy i materiały 4k z HDR a dokładnie ten "peak" HDRu który w TV jest wysoki a w projektorach z racji technologii aż tak dużego efektu nie zobaczymy. Nie chodzi mi zatem o biele bo te są na bardzo dobrym poziomie a o sam HDR. Nie dziwię się, że np. @szewi twierdzi, że Star Warsy na projektorze wyglądają genialnie bo też jestem tego zdania. Ostatnio pisałem nawet o serialu The Expanse z Prime Video - tam też na projektorze jest super obraz. Mam w domu dwa TV - jeden 75" i drugi 85". Dopiero ten 85" mogę porównywać do ekranu projekcyjnego. 75 jest za mały i tam nie oglądam praktycznie w ogole filmów czy seriali.

Więc z racji tego co napisałem dla mnie teza Twojego tematu - dlaczego nie warto kupować projektora jest bez sensu! Jak ktoś ma salkę i możliwości ekranu 110- 150 to JVC będzie świetnym rozwiązaniem. Każdy ma swój gust i każdy dobiera sprzęt pod swoje potrzeby.Zrozum to wreszcie!  I teraz dopiero możemy dyskutować co kto woli. Czy obraz z projektora czy z TV. Czy zależy mu na HDR czy nie itd. Wtedy temat ma sens, a nie tak jak TY z góry zakładasz, że wszyscy muszą myśleć tak jak TY.

  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, user7878 napisał:

Jak ktoś ma salkę i możliwości ekranu 110- 150 to JVC będzie świetnym rozwiązaniem.

Problem w tym, że on mając 100 calowy obraz z projektora ponoć nie był w stanie objąć go wzrokiem, więc w takiej sytuacji idzie się już w telewizor o mniejszej przekątnej. W jego wypadku 100 calowy OLED, to też byłby niewypałem ze względu na jego wielkość. Generalnie pisze trzy po trzy i na silę próbuje nas przekonać do swojego zdania. Nic tu nie pomoże, że jesteśmy zadowoleni ze swoich projektorów, skoro on wie za nas lepiej. Ty jesteś zadowolony, ja i pewnie sporo innych forumowiczów, ale najważniejsze że Pan adam/Hubio nie, i on wie lepiej co powinniśmy kupić. Zresztą do momentu sprzedaży projektora piał z zachwytu nad swoim Epsonem, nawet jeśli oglądał na nim DVD.

  • Plusik 1
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka choroba; nazywa się DYSORTOGRAFIA. Ja ją mam i wiem co to za koszmar. A było tak, że egzamin do liceum czy matura z trzecim błędem eliminował zawodnika. Dziś wystarczy kwit od doktora.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedi. Piszę się 'sprzedaż'. Adam dobrze napisał. Trzeba sobie dla pewności trochę po odmieniać wyraz i często to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO - nie ma tragedii i jak "sprzedaż" to i "kupiż" bo tu o taką sprzedaż chodzi

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku rada była taka by zwiększyć słownictwo o kilka tyś. wyrazów. Czyli setki lektur / słuchowisk / teatr PR. W rezultacie z łatwością budowałem alternatywne wersje tekstu bez groźnego słowa. Dyktanda nic nie pomagają w pewnych przypadkach. Polecam więc czytelnictwo.  

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...