Skocz do zawartości
Adam60

Od telewizora do projektora i z powrotem czyli dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy !

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwal się co na byłeś w końcu za projektor
No to już wszystko jasne. Jvc x7900.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to zamieszajmy ;)

Coś takiego znalazłem: https://www.senetic.pl/product/LH9852UHS-B1

98" za 44 kzł (netto, bo przecież monitor wrzucimy sobie w koszty w każdej działalności ;) )

Jak myślicie, nadaje się dla kinomaniaka? Czy raczej jako "zwykły" tv do TVN24? :)

@Gmeru?

 LH9852UHS-B1

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na jasność. Do tego matryca IPS.

To chyba bym wolał 85" za 11.800 zł netto.

Wprawdzie to 13" więcej ale idąc tym tropem moje 120" na projektorze to dalej 22" więcej.

Oglądam właśnie Terminator The Sarah Connor Chronicles (BD fullHD) i projektor zabija mojego OLEDa ... właśnie wielkością. Duuuuzo lepiej ogląda sie ten serial na projektorze. Jest znakomicie zrobiony, a dla sygnału bez HDR i WCG właśnie wielkośc ma największe znaczenie. Bo sygnał jest i tak upscalowany z fullHD na 4K przez OPPO.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem od siebie (I wcale nie na siłę) ,że duźo oglądam na projektorze i 105" ekranie. Kończąc seanse podnoszę ekran i wyłania mi się oled 65". Obraz ładniejszy, dokładniejszy, kolory mega nasycone. Ale mały. I powiem szczerze ten ładny obraz nie ma kompletnie klimatu kinowego. Teraz powiedzmy mając 100 tv nie czułbym się wcale jak w kinie. Obraz z projektora oprócz wielkości daje jeszcze to coś. Coś co mi się bardzo podoba. Po prostu inny obraz. O dźwięku nie mówię, bo jest mega i tu i tu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pod moim ekranem wisi plazma 65" Panasonica i nie mam jej zamiaru zmieniac na OLEDa :) . Odpalam ją raz na kilka miesięcy. Moze kiedys zawisnie tam OLED 77" 8K, na wiekszy nie mam miejsca. Jak powszechnie dostepny bedzie content 8K. Czyli za jakies 5 lat.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jedno pytanie. W moim RS520, gdy pojawia się czarny obraz np. przy zmianie części odcinka na przerwę reklamową to wtedy projektor na chwilkę zmniejsza jasność co widać szczególnie na napisach. Bledną.

Gdzie to cholerstwo wyłączyć? No bo chyba nie jest to automatyczna przesłona?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pmcomp napisał:

Dlatego pod moim ekranem wisi plazma 65" Panasonica i nie mam jej zamiaru zmieniac na OLEDa :) . Odpalam ją raz na kilka miesięcy. Moze kiedys zawisnie tam OLED 77" 8K, na wiekszy nie mam miejsca. Jak powszechnie dostepny bedzie content 8K. Czyli za jakies 5 lat.

5 lat  dosyć optymistycznie 😃 ? Ja uważam  ze kontent 4 K za 5 lat dopiero będzie powszechnie dostępny patrząc na to jak to wolno w Europie idzie , 8 K to tak 7-8 lat żeby można było sobie coś więcej prócz netflixa ogladnąć , ale ja jestem pesymistą w tym względzie 

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 lat  dosyć optymistycznie ? Ja uważam  ze kontent 4 K za 5 lat dopiero będzie powszechnie dostępny patrząc na to jak to wolno w Europie idzie , 8 K to tak 7-8 lat żeby można było sobie coś więcej prócz netflixa ogladnąć , ale ja jestem pesymistą w tym względzie 
Myślę że optymistą .
Na powszechne 8k, ja daję minimum 10lat.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje tylko jakośc z fizycznego nosnika. Bo jakoś Netflixa z transferem 15 Mbps w 8K pomimo nowego codeca sobie jednak nie wyobrażam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, STELVIO napisał:

Ja powiem od siebie (I wcale nie na siłę) ,że duźo oglądam na projektorze i 105" ekranie. Kończąc seanse podnoszę ekran i wyłania mi się oled 65". Obraz ładniejszy, dokładniejszy, kolory mega nasycone. Ale mały. I powiem szczerze ten ładny obraz nie ma kompletnie klimatu kinowego. Teraz powiedzmy mając 100 tv nie czułbym się wcale jak w kinie. Obraz z projektora oprócz wielkości daje jeszcze to coś. Coś co mi się bardzo podoba. Po prostu inny obraz. O dźwięku nie mówię, bo jest mega i tu i tu. emoji846.png

Tez tak kiedys myslalem, ale  powiem Ci , ze zmienisz zdanie,  jak tylko zaczniesz ogladac na takim wlasnie duzym ekranie, o "OLEDowym kontrascie i czerni". Od przeszlo poltora roku ogladam regularnie filmy w  w kinie Samsung LED Cinema i nie  zauwazam zadej  przewagi, czy magii projektora (front projection).

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2020 o 08:47, pmcomp napisał:

Zobacz na jasność. Do tego matryca IPS.

To chyba bym wolał 85" za 11.800 zł netto.

Wprawdzie to 13" więcej ale idąc tym tropem moje 120" na projektorze to dalej 22" więcej.

 

Hmm, ale jasność i czerń jest i tak lepsza, niż z projektora? Czy tutaj się mylę? 

Z drugiej strony brakuje HDR, choć przy tej jasności raczej słabo byłby zauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że nie potrzebuję cukierkowego obrazu w kinie. I mówię 'nie' do@binary . Nie zrobi to na mnie wrażenia. Mówię, mam oleda wypieszczonego jeśli chodzi o obraz i to nie jest kino dla mnie. Ja właśnie chcę z deko "brudny" ziarnisty obraz. Wtedy czuję magię na dużym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Dodam jeszcze że nie potrzebuję cukierkowego obrazu w kinie. I mówię 'nie' do[mention=1173]binary[/mention] . Nie zrobi to na mnie wrażenia.
 Byloby zdecydowanie latwiej dyskutowac, gdybysmy trzymali sie nomenklatury charakterystycznej dla omawianej dziedziny. Ja nie pisalem o slodyczach, tylko o kontrascie i poziomie czerni,, celowo pomijajac HDR i poziom jasnosci, aby niepotrzebnie nie wywolywac konfuzji wsrod niezorientowanych, czy niemogacych wyobrazic sobie efektu HDR na duzym ekranie, w idealnie zaciemnionym pomieszczeniu.Nie chirsi tutaj o "brud", czy cukietkowosc ale o wierne oddanie obrazu, na czym wszystkim entuzjastom zalezy.

Jak myslisz dlaczego dlugoletni uzytkownicy projektorow domowych, ktorzy nie uzywaja telewizorow do ogladania filmow, marza o wielkoformatowych OLED-ach?

 

 

 

 

Mówię, mam oleda wypieszczonego jeśli chodzi o obraz i to nie jest kino dla mnie. Ja właśnie chcę z deko "brudny" ziarnisty obraz. Wtedy czuję magię na dużym ekranie.  

 

 

Rozumiem, ze urzekla Cie skala duzego ekranu. Kiedy juz do niej przywykniesz, byc moze zapragniesz poprawic jego jakosc. Stawiam dolary przeciw orzechom, ze jak doseiadczysz, to zmienisz zdanie. Narazie mozesz mi wierzyc na slowo lub tez nie. Twoje wyobrazenie o "brudnym", czy "cukierkowym" jest mylne. Wrazenia co do charakterystyki obrazu na takim ekranie, wynikaja przede wszystkim z tego jak zostal przygotowany dystrybuowany film. Wyswietlacz nie oszukuje tak jak nasze domowe zabawki, poniewaz jest wolny od ich wad.

Zanim skrytykujesz moja pewnosc, warto zebys wiedzial, ze ogladam ok 100 filmow rocznie w kinie na roznej klasy sprzecie, w tym 2 projektorowy Imax , DolbyCinema HDR, czy analog. Kiedys drugie tyle ogladalem w domu na wlasnym projektorze(-ach), ktore uzytkuje od przeszlo 10 lat. Dzis juz niestety nie mam na to czasu.

W kinie LED ogladalem ok 20 filmow. Zapewniam Cie ze w obrazie znajdziesz"brud" i nie ma cukierkow, chyba, ze tworcy filmu postanowili inaczej, albo ogladasz demo. Kotrast i czern (jesli taka jest w filmie) deklasuja wszystko, co mozna zobaczyc w kinie.

Jak powyzsze wskazuje, nie jestem neofita OLEDowego obrazu, dziele sie jedynie wrqzeniami i opinia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie miałem zamiaru krytykować. Normalna wymiana zdań i doświadczeń. Na razie cieszę się swoim kinem i już mniej tv. Może za 3 czy 5lat to się zmieni. Nigdy nie mów nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a co powiecie na takiego "maluszka" : 146" 4K microLED ?

Cena prawie okazyjna: USD $16,826.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, binary napisał:

Troche slabo z rozdzielczoscia.

To chyba jest pojedynczy panel, do 4K potrzeba by 16 takich, do FullHD czterech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, raus napisał:

To chyba jest pojedynczy panel, do 4K potrzeba by 16 takich, do FullHD czterech.

No własnie też tak myślałem, ale na tej stronie jest konkretna specyfikacja (pdf) i dotyczy ekranu złożonego z 16 modułów.

Trochę jednak by było za pięknie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2019 o 23:35, raf7705 napisał:

Nawet patrząc na zdjęcie powyżej, odrazu widać który to Samsung emoji16.png
On jest jak Epson tw7300 w porównaniu z lepszymi projektorami.
Wszystko czarne się świeci.

Nie zaglądałem od roku na forum i jak widzę po postach z Września 2019 r. dobrze zrobiłem bo koledzy chcieli sobie ze mnie zrobić podśmiechujki i odliczyli się jak jeden mąż wszyscy, którzy mnie hejtowali... Jak chcecie się nad kimś wyzywać to znajdzie sobie kogoś innego na innym forum, oby tylko nie w realu bo czasami kończą się takie drwiny samobójstwem... A potem nikt nie czuje się winny... No, ale to temat na inne forum....

A wracając do meritum - raf NIE WIERZĘ, że po tym wszystkim co mi pisałeś wybrałeś 2 telewizory Samsunga.... Nie oled, a jednak QLED i dokładnie ten sam TV, który tak chwaliłem !

Po 1,5 roku używania Q9FN podtrzymuję swoje zdanie w całej rozciągłości na temat sensu kupowania projów... Jak zapowiadałem będę co roku zaglądał i sprawdzał czy koledzy szewi i Ty zmienią proja na TV... Ty tak pół na pół już wypełniłeś moja przepowiednię bo kupiłeś Q9FN, ale zostawiłem proja więc nie zamieniłeś tylko dołożyłeś.... No, ale częściowo zgadłem...

Jestem przekonany, że jak wejdą 90 i 100'' TV odstawicie proje... I przestrzegam kolejny raz wszystkie osoby  przed kupowaniem projów bo to nie ma sensu i straci się kasę...

W wątku o Q9FN napiszę więcej na temat ostatniego roku...

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam60 napisał:

Jestem przekonany, że jak wejdą 90 i 100'' TV odstawicie proje... I przestrzegam kolejny raz wszystkie osoby  przed kupowaniem projów bo to nie ma sensu i straci się kasę...

 

Leć chłopie do tego swojego wątku o jedynym słusznym TV i daj spokój w tematach projekcyjnych, bo znowu zrobisz z siebie pośmiewisko.

Czego nie nauczyłeś się za pierwszym razem? ;)

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zaglądałem od roku na forum i jak widzę po postach z Września 2019 r. dobrze zrobiłem bo koledzy chcieli sobie ze mnie zrobić podśmiechujki i odliczyli się jak jeden mąż wszyscy, którzy mnie hejtowali... Jak chcecie się nad kimś wyzywać to znajdzie sobie kogoś innego na innym forum, oby tylko nie w realu bo czasami kończą się takie drwiny samobójstwem... A potem nikt nie czuje się winny... No, ale to temat na inne forum....

A wracając do meritum - raf NIE WIERZĘ, że po tym wszystkim co mi pisałeś wybrałeś 2 telewizory Samsunga.... Nie oled, a jednak QLED i dokładnie ten sam TV, który tak chwaliłem !

Po 1,5 roku używania Q9FN podtrzymuję swoje zdanie w całej rozciągłości na temat sensu kupowania projów... Jak zapowiadałem będę co roku zaglądał i sprawdzał czy koledzy szewi i Ty zmienią proja na TV... Ty tak pół na pół już wypełniłeś moja przepowiednię bo kupiłeś Q9FN, ale zostawiłem proja więc nie zamieniłeś tylko dołożyłeś.... No, ale częściowo zgadłem...

Jestem przekonany, że jak wejdą 90 i 100'' TV odstawicie proje... I przestrzegam kolejny raz wszystkie osoby  przed kupowaniem projów bo to nie ma sensu i straci się kasę...

W wątku o Q9FN napiszę więcej na temat ostatniego roku...

 

Fajnie że wróciłeś. Muszę przyznać Ci rację. Te najwyższe modele Samsunga są bardzo dobre. Q9FN, to mam mały akurat, 55" do grania, a Q90R mam 75" w salonie.

 

Jednak, co do zmiany projektora na telewizor, racji nie masz. Mam projektor nadal i nie zastąpi mi go telewizor.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Barnaba napisał:

Leć chłopie do tego swojego wątku o jedynym słusznym TV i daj spokój w tematach projekcyjnych, bo znowu zrobisz z siebie pośmiewisko.

ale w tym kierunku wszystko idzie - niezły tv 85 cali typu sony xh9000 niedługo zejdzie w okolice 10kzł

i dla mnie to jest racjonalne podejście - tanie i uniwersalnie - nie trzeba podłogi i sufitu malować na czarno

ja tam jak oglądam filmy w kinie to aż mam traumę jak podłą jakość w stosunku do oleda daje projektor Christie 4k z super hiper ekranem za pewnie kilka baniek - zakładam że na domowych do 50tys. będzie tylko gorzej

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo źle zakładasz.

To co jest w kinach, ma się nijak do tego, co można mieć w domu.

Oczywiście, trzeba mieć dobry projektor i adaptacje pomieszczenia.

 

Ale jeśli Twoim docelowym rozmiarem ma być 85", to faktycznie, lepiej dobry telewizor kupić.

 

Ja mam na myśli minimum 100".

Najlepiej 120"-140"

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, raf7705 napisał:

To co jest w kinach, ma się nijak do tego, co można mieć w domu.

Oczywiście, trzeba mieć dobry projektor i adaptacje pomieszczenia.

jak to możliwe? jak projektor typu JVC może dawać lepszy obraz (np. czernie i biele) niż 100 razy droższy projektor w kinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klaus71 napisał:

ale w tym kierunku wszystko idzie - niezły tv 85 cali typu sony xh9000 niedługo zejdzie w okolice 10kzł

Ale kino domowe to minimum 120-130", pokaż mi rozsądną cenę takich tv...

Oczywiście technologicznie świecący ekran jest lepszy niż odbity, jednak wielkość ma priorytetowe znaczenie.

18 minut temu, klaus71 napisał:

jak to możliwe? jak projektor typu JVC może dawać lepszy obraz (np. czernie i biele) niż 100 razy droższy projektor w kinie?

Może :) Kino, to nie sam obraz. To także dźwięk i pomieszczenie. I uwierz mi, że dużo przyjemniej odbierasz film w prywatnej salce, niż w hałaśliwym otoczeniu troglodytów siorpiących colę i żujących popcorn, że o innych, mniej przyjemnych rzeczach nie wspomnę.

Ale, wracając do techniki, w przewarzającej większości wypadków także i obraz, i dźwięk może być technicznie lepszy w domowej instalacji na poziomie budżetu JVC.

Lepszy w porównaniu do, powiedzmy, 95% sal kinowych w PL. Przyznaję, że strzeliłem w %. Osobiście nie byłem w sali kinowej, gdzie bezwzględna jakość obrazu byłaby lepsza niż projektor JVC.

Oczywiście znowu mamy parametr wielkości ekranu, czego "domówka" nie przebije :)

A są jeszcze projektory Sim i inne perełki, ale to inna para kaloszy ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...