Jump to content

raus

Użytkownik
 • Content Count

  711
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

raus last won the day on October 31 2018

raus had the most liked content!

Community Reputation

135 Excellent

About raus

 • Rank
  1080p

Recent Profile Visitors

5,170 profile views
 1. raus

  OLED z wystawy

  Poza tym teraz regularnie chodzą nowe po 4200, dla dwóch stówek nie ma co ryzykować
 2. Tryb THX na każdym egzemplarzu może się trochę różnić i to w sumie w dowolną stronę. Chyba najsensowniejszym testem, jeśli masz jeszcze ten skalibrowany ekran, byłoby postawienie obu obok siebie i puszczenie tego samego materiału np przez splitter.
 3. Oby okazał się jak najlepszy, trochę konkurencji nikomu nie zaszkodzi. Ciekawe jak wygląda uzysk procesu i jakie będą ceny
 4. Powierzchnia rośnie kwadratowo, więc takie przeliczenie trochę nie ma sensu. Przeskok powierzchni z 40 na 50 cali będzie sporo mniejszy niż ze 110 na 120.
 5. Najniższa dotychczasowa cena to bardzo wartościowa informacja bo pozwala oszacować gdzie dojdzie kolejna promocja
 6. Z oledów to raczej LG 65BX albo 65CX, nie ma co przepłacać. Może na promocji uda się wyrwać 77CX w dobrej cenie, ale poniżej jakichś 13-14k bym się nie spodziewał?
 7. W tej cenie to jest nieporozumienie jeśli drogi 77" OLED będzie i lepszy i dwa razy tańszy. Mini LED wydaje się póki co być o wiele zbyt drogą technologią - gdyby udało im się zbić cenę zauważalnie poniżej Oledów (no tak chociaż 20% taniej) to byłby hit
 8. W takiej szalonej cenie to może LG 77CX? Bo w ramach tego samego rozmiaru to chyba większej różnicy nie odczujesz
 9. Cały czas mam co do tego spore wątpliwości. Wypalenia biorą się z nieregularnego zużywania elementów ekranu a ekran z podświetleniem składającym się nawet tylko z 10 tysięcy diod też będzie miał szansę mieć obszary, które statystycznie będą pracowały mniej i zdegradują się mniej. Być może ten proces będzie zachodził bardzo powoli, ale widzę taką możliwość, że np. po 2 latach oglądania filmów z czarnymi pasami, górny i dolny pas ekranu będzie miał wyższą jasność niż reszta.
 10. Seria "G" chyba nic obrazowo nie wnosiła w żadnym roku, różnica między seriami "C" dwóch różnych roczników jakaś tam jest (lepsze HDMI, obsługa VFR). Przy czym osobiście mając kupca za 3k spróbowałbym wyrwać na promocji za 4k nowego B9 żeby za stosunkowo niewielkie pieniądze mieć dodatkowy rok czy półtora gwarancji, bo nie chce mi się wierzyć żeby różnice między tymi TV były zauważalne. A dodatkowa gwarancja to zawsze coś.
 11. Na GX nie, na CX może tak.
 12. Jakiś OLED, byle fabrycznie nowy a nie z wystawy
 13. No super, ale tak duży OLED nawet jeśli jest dostępny to będzie kosztować fortunę (ok 100 tysięcy), a duży LCD kosztuje znośne pieniądze. Z kolei w 55" OLED to najtańszy TV premium, w 65" jest z grubsza porównywalny cenowo. Nie ma w tym chyba nic dziwnego, że człowiek z ograniczonym budżetem wybierze sprzęt o kilkadziesiąt tysięcy tańszy, nawet jeśli będzie trochę gorszy.
 14. A nie wyparł? Technologia ma kilka wad, nie nadaje się dla każdego, opłacalne modele są firmowane przeciętnymi markami, ale dla sporej większości osób mających budżet wystarczający na OLED-a to jest najrozsądniejszy wybór.
×
×
 • Create New...