Skocz do zawartości
Adam60

Od telewizora do projektora i z powrotem czyli dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy !

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, szewi napisał:

nie ma porownania: OLED zawsze wygra jesli obraz zmniejszyłbym do takich samych

No dobra to ja się tego domyślałem, że OLED będzie lepszy. Ale może coś być lepsze o 1% lub o 1000%... :) Tak całościowo wg Ciebie o ile jest lepszy obraz na OLEDzie ? Mamy w wątku zdaje się kolegę User, który ma to JVC i TV SONY ZF9 i on pisał, że lepszy obraz uważa, że ma na proju... Fakt, że to tylko LCD, ale naprawdę dobry i bardzo wysoko w ratingach z bdb parametrami, jak u mnie.

Ciężko naprawdę czasami coś wywnioskować ze wpisów forumowiczów i to normalne bo każdy ma swoje preferencje, ale z 2 strony bez znajomości to w praktyce trochę ciężko testować i oddawać sprzęt za 20 tyś więc lepiej coś się wcześniej dowiedzieć...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motasz się i miotasz.

Pomijasz jedną podstawową zasadę.
Projektor= duży ekran.

Jak masz kupować ekran 85" to daj sobie spokój.
Zabawa zaczyna się od, powiedzmy 110" i dalej.
100" to już wygrają indywidualne preferencje, bo jeden wybierze projektor, drugi tv85" i obaj będą zadowoleni.
(Protezy, typu przybliżanie się do ekranu, są dobre na parę minut).

A najlepiej, mieć jedno i drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2019 o 15:36, Barnaba napisał:

Na szarym, ponieważ pomieszczenie jest z jasnymi ścianami. Bez zaciemnienia nie da się oglądać projektora, nawet na "magicznych" ekranach.

Sprzedałem (z bólem) 540, ponieważ zmieniły się warunki lokalowe. Czekam na nowe rozdanie w projektorach, ponieważ celuję w w ekran ok 150" (lub więcej) i nie bardzo widzę teraz na rynku urządzenie w rozsądnych pieniądzach. Dopuszczam tylko projekcję w salonie dziennym, więc siłą rzeczy nie da się z uzyskać czarnej jaskini. Przy takim ekranie potrzeba więcej światła, niż daje 540.

Ja mam taki ekran i TW9400 super daje rade w HDR (w trybie natural, trochę pogrzebanym). Filmy i przede wszystkim gry w 4k wyglądają olśniewająco pięknie (kolory i dynamika światła), jast baaardzo jasno. JVC wyraźnie, bardzo wyraźnie nawet ciemniejszy był jak porównywałem właśnie HDR. Jestem ciekawy jaki projektor true 4k miałby taką jasnośc do zaoferowania w HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Konrado_ napisał:

Ja mam taki ekran i TW9400 super daje rade w HDR (w trybie natural, trochę pogrzebanym). Filmy i przede wszystkim gry w 4k wyglądają olśniewająco pięknie (kolory i dynamika światła), jast baaardzo jasno. JVC wyraźnie, bardzo wyraźnie nawet ciemniejszy był jak porównywałem właśnie HDR. Jestem ciekawy jaki projektor true 4k miałby taką jasnośc do zaoferowania w HDR.

Czytałem kiedyś twój post i miałem pytać - dobrze, że się odezwałeś:)

Jeśli możesz, to podaj precyzyjnie model ekranu. To model 1,78:1 (16:9) czy 2,39:1? 

No i najważniejsze: jasne pomieszczenie, czy jaskinia batmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Motasz się i miotasz.

Pomijasz jedną podstawową zasadę.
Projektor= duży ekran.

Jak masz kupować ekran 85" to daj sobie spokój.
Zabawa zaczyna się od, powiedzmy 110" i dalej.
100" to już wygrają indywidualne preferencje, bo jeden wybierze projektor, drugi tv85" i obaj będą zadowoleni.
(Protezy, typu przybliżanie się do ekranu, są dobre na parę minut).

A najlepiej, mieć jedno i drugie emoji16.png

Raf, ale o jaki chodzi ekran ? O ekran do projekcji czy o TV ? Ekran do projekcji mam 100''... Chodzi mi cały czas o to, że jak ktoś celuje właśnie w projekcję na 100'' to może lepiej kupić TV 85'', a pewno za 2-3 lata już 98'''. Bo moim zdaniem ta różnica 15 cali różnicy nie uzasadnia takiego spadku jakości... A teraz jeśli chodzi o ekrany 120''-130' to już ma większy sens bo TAKA przekątna może uzasadniać spadek jakości... To co myślę mniej więcej pokrywa się z tym co napisał szewi, który napisał, że jak by miał OLEDa 130'' (a ja myślę, że nawet 120'') w normalnej cenie bez namysłu by sprzedał proj i kupił TV i nawet magia projekcji by tu nie pomogła... :)  Ja nie mam możliwości zamontowania u siebie większego ekranu niż 100''  więc do tych 85'' w TV mogę się zbliżyć jeszcze szybciej. Natomiast przynajmniej w porównaniu z Epsonem spadek jakości w stosunku do Q9FN absolutnie nie uzasadniał tej większej przekątnej. Dochodzi też percepcja odbioru 100'' z 2,8m... Barnaba mnie wysyła do okulisty... Hahaha... :)  Tak się składa, że miałem rok temu robione dokładne badania okulistyczne przez wojsko i może nie mam sokolego wzroku bo mam tam na jednym oku - lub + (nie pamiętam) 0,5 na jednym oku, ale to wszystko jeśli chodzi o problemy ze wzrokiem... a jednak... z tych 2,8m elementy sceny po bokach mi uciekały... Prosty test - oglądamy film, pauzujemy w momencie kiedy się wtopiliśmy w akcję i próbujemy przypomnieć sobie co było widać w tych uciekających sektorach... Pewno inne osoby by ogarniały, ja nie...Ale mniejsza z tym - załóżmy, że mam odpowiednią odległość i możliwość zamontowania ekranu 120'' lub 130'' - wtedy decyzja o przesiadce na TV na pewno by bardzo zmalała bo przy takim ekranie można naprawdę się poczuć jak w kinie, a takie 75'' wydaje się jak miniaturka...

20 minut temu, Konrado_ napisał:

Ja mam taki ekran i TW9400 super daje rade w HDR (w trybie natural, trochę pogrzebanym). Filmy i przede wszystkim gry w 4k wyglądają olśniewająco pięknie (kolory i dynamika światła), jast baaardzo jasno. JVC wyraźnie, bardzo wyraźnie nawet ciemniejszy był jak porównywałem właśnie HDR. Jestem ciekawy jaki projektor true 4k miałby taką jasnośc do zaoferowania w HDR.

No to chyba mamy drugą osobę, która wybrała Epsona zamiast JVC, jak to nie ty pisałeś o tym w wątku o JVC... :)

Ja tylko dodam, że Epson kosztuje bagatela jakieś kilka tyś mniej..., a tu jeszcze ktoś go wybiera z uwagi na jakość... Choć koledzy z wątku o JVC jak i sam MK stanowczo zaprzeczają, że to możliwe... :)

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem.

100" to wchodzą indywiduale preferencje.

Jeden woli 100" i projektor, drugi 85" albo i mniej i telewizor.

Obaj będą zadowoleni.

Powyżej 110" to już zdecydowanie dominuje projektor.

Tyle w temacie.

Rozmiar ma znaczenie.

Ty tego do końca nie ogarniesz, bo masz tylko 100", wybrałeś TV 75" i ok, taki twój wybór.

 

Jak wróciłem z Polski i włączyłem sobie telewizję na 79" to nawet reklamy były fajne przez chwilę.

Rozmiar robi robotę.

(U rodziców 24" u brata 40")

Na tym rozmiarze nawet najlepszy film mnie nudził.

 

To, tylko tak dla przedstawienia istotny sprawy.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam60 napisał:

No to chyba mamy drugą osobę, która wybrała Epsona zamiast JVC, jak to nie ty pisałeś o tym w wątku o JVC... :)

Ja tylko dodam, że Epson kosztuje bagatela jakieś kilka tyś mniej..., a tu jeszcze ktoś go wybiera z uwagi na jakość... Choć koledzy z wątku o JVC jak i sam MK stanowczo zaprzeczają, że to możliwe... :)

Widzisz, z tobą dyskusja byłaby nawet ciekawa, ale masz spory problem z rozumieniem czytanego tekstu.

Kolega wybrał Epsona przede wszystkim z powodu jego dużo większej jasności, potrzebnej przy ekranie 150". 

Podobnie, jak luksusowa limuzyna zawiedzie na bezdrożach - niedostosowanie sprzętu do warunków. Ot i cała filozofia z wyborem.

A ty, jak zwykle zresztą, dorabiasz teorię i wiesz lepiej, z jakiego powodu ktoś tak postąpił, a nie inaczej :(

Musze cię przeprosić za "wysłanie" do okulisty. Rzeczywiście, twój problem z nieogarnianiem wzrokiem stosunkowo małego ekranu ma podłoże prawdopodobnie neurologiczne.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Widzisz, z tobą dyskusja byłaby nawet ciekawa, ale masz spory problem z rozumieniem czytanego tekstu.

Kolega wybrał Epsona przede wszystkim z powodu jego dużo większej jasności, potrzebnej przy ekranie 150". 

Podobnie, jak luksusowa limuzyna zawiedzie na bezdrożach - niedostosowanie sprzętu do warunków. Ot i cała filozofia z wyborem.

Ok. Jeśli to kwestia ekranu 150'' to inna sprawa... Natomiast tak zrobiłeś posta jak to ty byś pisał, że celujesz w ekran 150'', a nie kolega konrado:

1.thumb.JPG.a1d402f277701efbd02d62ee516b6a06.JPG

więc nie chodzi o problem z czytelnikiem tylko autorem.... :)

Cytat

Musze cię przeprosić za "wysłanie" do okulisty. Rzeczywiście, twój problem z nieogarnianiem wzrokiem stosunkowo małego ekranu ma podłoże prawdopodobnie neurologiczne.

Tak się składa, że równo rok temu miałem także robione przez wojsko badania neurologiczne i tutaj już jest wszystko idealnie... Hahahha... Nie pisz tylko, że ma podłoże psychiatryczne bo wtedy się już na pewno obrażę :)

Pamiętaj, że w kalkulatorze odległości jestem bliżej raczej bliższej wartości niż dalszej bo oglądałem z 2,8m, a pewno komfortowo by mi się oglądało z 3,5m:

2.JPG.9612574a106224fc55e243b76f598595.JPG

i do końca nie wiem czy tu chodzi o materiał UHD na wyświetlaczu UHD czy każdy materiał na wyświetlaczu UHD bo do materiałów poniżej UHD te odległości są dalsze...

3.JPG.8bfc137b73921a80715878293bde6547.JPG

Więc ja bym tak na twoim miejscu nie kpił ze mnie w tym temacie...

Dla osób zainteresowanych tutaj kalkulator:

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

 

Dodam jeszcze, że dla wszystkich osób zastanawiających się między projem a TV także ten temat jest jak najbardziej do przeanalizowania bo jeden jak kolega barnaba bez "problemów okulistycznych/neurologicznych" sobie spokojnie ogarnie 100'' z odległości 2m, a ja np. mam problem z 2,8m więc i to trzeba uwzględnić bo każdy jest inny...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam60 napisał:

Więc ja bym tak na twoim miejscu nie kpił ze mnie w tym temacie...

Dla osób zainteresowanych tutaj kalkulator:

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

 

I znowu...ręce opadają ;)

Po jaką cholerę podajesz informacje o odległościach zalecanych, aby dostrzec szczegóły obrazu w danej rozdzielczości?

Nie o tym pisałem - nawiązałem do twojego problemu z ogarnięciem/percepcją stosunkowo małego ekranu. 

Może idź do dentysty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Barnaba napisał:

I znowu...ręce opadają ;)

Po jaką cholerę podajesz informacje o odległościach zalecanych, aby dostrzec szczegóły obrazu w danej rozdzielczości?

Nie o tym pisałem - nawiązałem do twojego problemu z ogarnięciem/percepcją stosunkowo małego ekranu.

Ok masz rację - ten kalkulator dotyczy detali, a nie percepcji... 

Jak jednak pisałem każdy powinien sprawdzić na ile mu się komfortowo będzie oglądało z jakiej odległości...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ta kwestia, że tak czy inaczej całkowicie mieszczę się w przedziale aby zobaczyć detale na UHD, a w HD jest jeszcze za blisko.

Jeśli ktoś ma ekran 100'' lub TV 75'' to jak możecie napiszcie z jakiej wy oglądacie odległości... Czy ja rzeczywiście jak pisze Barnaba powinienem iść do okulisty/dentysty czy neurologa.... :) Bo ja już sam zaczynam myśleć, że ze mną coś nie tak. Są jakieś strony albo dane mówiące o percepcji i komforcie oglądania z takiej, a a takiej odległości ? Wiadomo, że i w kinach są pierwsze rzędy i końcowe i środek i też każdy może sobie wybrać gdzie chce... Jak jeszcze chodziłem do kina to pierwszy czy drugi rząd miały tańsze bilety... :) Nie wiem czy tak jest nadal.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też mnie temat ciekawi. Jak dobrać ilość cali do odległości pod kątem nie widzenia detali jak to podają wszystkie kalkulatory, ale ludzkiego wzroku i obejmowania ekranu. Żeby był fajny efekt dużego ekranu, ale żeby dało jeszcze sie to ogarnąć. 

W kinie zawszę lubię siedzieć po środku sali. Z przodu za blisko i sie nie ogarnia napisów i twarzy aktorów jednocześnie, a na końcu sali obraz wydaję sie zdecydowanie za mały i cały czar kina pryska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pragnę podziękować wszystkim za kulturalną i merytoryczną dyskusję... Widać, że jednak temat może mieć znaczenie dla wielu osób...

Napiszę jeszcze coś i tym razem będzie to wersja dla osób nie dysponujących wielkim budżetem. Na pewno do poważnego rozważenia jest kupno budżetowego proja zamiast budżetowego TV (oczywiście jak ktoś ma warunki lokalowe). Ja wiem, że od 2 lat piszę, żeby jak kupować projektor to tylko dobry (co na dzisiaj wyznacza wg mnie Epson 7400 lub Sony 45), ale jak załóżmy mamy wydać 3000zł i kupić budżetowy TV 55'' to może lepiej jednak jakiś BenQ albo Optomę. Za w sumie nie wielkie pieniądze można sobie naprawdę zrobić kino. Wiadomo, że na taki proj to tylko dobre źródło jak HD lub 4K, wiadomo, że część jasnych scen będzie kulało, wiadomo, że czerń będzie szara, ale generalnie obraz będzie zbliżony do tego co mamy w kinach. A jak ktoś ma z 6000zł to może kupić już używkę Epsona 7300/9300 lub jakiś powystawowy 7400 i to już naprawdę może być lepsze niż dobre budżetowe LCD...

Nie pisałem o tym wcale w pierwszym poście ale i w tym segmencie można się zastanawiać nad wyborem między projektorem a TV i w przypadku wydatku tych 6000zł to moim zdaniem tu warto kupić projektor, a strata pieniędzy będzie mała (w przypadku ewentualnej wymiany w przyszłości). Pamiętajcie, że ja pisałem, że to Q9FN zrobił kilkukrotną różnicę, ale budżetowy Samsung LCD 75'', który kupiłem za 9999zł (obecnie są już po ok 7000zł) miał obraz GORSZY od Epsona, a nie nawet równy, nie mówiąc, że gorszy... Więc obecnie i realia finansowe się zmieniły co też trzeba uwzględnić... Gdybym na dzisiaj miał wydać ok 7000zł dysponując tą wiedzą co mam i tym doświadczeniem nie bawiłbym się na pewno w jakiegoś OLEDa 55'' czy budżetowe LCD 75'', a kupiłbym właśnie Epsona 7400...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tej półki to podobno są dwa teraz. Epson eh-tw7400 i Benq W2700. Ten drugi lepiej wyposażony. Dwie osoby już bezpośrednio porównywały i nie widziały różnic. Dopiero Epson eh-tw9400 zrobił różnicę. Mam nadzieję że mi też się uda zobaczyć to na własne oczy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, STELVIO napisał:

No właśnie z tej półki to podobno są dwa teraz. Epson eh-tw7400 i Benq W2700. Ten drugi lepiej wyposażony. Dwie osoby już bezpośrednio porównywały i nie widziały różnic. Dopiero Epson eh-tw9400 zrobił różnicę. Mam nadzieję że mi też się uda zobaczyć to na własne oczy.
 

Nawet nie myśl o BenQ :) Sprawdź sobie kontrast on/off jaki gdzie jest, a wierz mi, to najważniejszy parametr w projach tak na 80% ważny. To, że ktoś nie widział wizualnie różnic o niczym nie świadczy bo mógł mieć 30 min, bo mógł sprawdzać w sklepie, bo mógł mieć jasne pomieszczenie itd itd. Do sprawdzenia co nam bardziej podchodzi wizualnie to można brać zawodników tej samej wagi jak TV Samsunga Q9FN i SONY ZF9 albo proj JVC i SONY (ten co bipo wymienił), ale tu to już jest przepaść w cyferkach między Epsonem a BenQ...

Naprawdę dla torby i obsługi multimediów (strzelam bo nie mam czasu sprawdzać co tam dodaje BenQ) co potrafi każda przystawka nie warto iść w tak słabe parametry... No jak on by kosztował z 3000zł a nie 6000zł to wtedy może sam bym kupił, ale on jest w cenie 7400...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurczę już któryś raz to słyszę. Coś tam w trawie musi piszczeć. A taki ładny i kompaktowy. W sam raz na mały sufit. Gdzieś to będę musiał sprawdzić. Ten Epson nie ma tego złącza 18Gbbs Hdmi. Tylko nie wiem czy to w ogóle ważne skoro nie używam konsoli. Może jedynie do telewizji 4k w przyszłości.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten epson ma ograniczone łącze , ale jeśli nie grasz to obecnie jest 1 film, który wykorzysta hdmi18 w pełni.

Ponadto z własnego doświadczenia napiszę  jeśli bym dzisiaj miał kupować projektor w cenie 5-7tys. był by to używka sony vpl-hw55/65. Ten projektor nie ma może 4k i hdr ale obrazem deklasuje niskie i tanie projektory dlp i lcd...

Sony vpl-hw55 full hd tryb skalibrowany 

DSC05419.jpgbp fuel near me

🙂

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo poważnie o tym myślałem. Tylko teraz jest ciężko sprzedać ten sprzęt. Gdzieś 6,5tyś jest wart. A jeśli bym kupił to pewnie na min 2lata. Wtedy to już w ogóle będzie problem odsprzeadać. Tego się obawiam. Ale jeśli chodzi o obraz to się zgadzam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Barnaba napisał:

Czytałem kiedyś twój post i miałem pytać - dobrze, że się odezwałeś:)

Jeśli możesz, to podaj precyzyjnie model ekranu. To model 1,78:1 (16:9) czy 2,39:1? 

No i najważniejsze: jasne pomieszczenie, czy jaskinia batmana?

Ekran mam o szerokości 3.5M jest na ścianie namalowany farbą złamany matt white podbijający kontrast, a w zasadzie jest to taki jakby trochę szary gain 1 lub 0.9 (nie pamiętam już jaka - przywiozłem ją z usa 9 lat temu), robiony DIY (a w zasadzie przez pracownika) kiedy budowałem dom i robiłem pokój do filmów i moich innych hobby :). Mam ekran też elektryczny white matt Aversa 2.2m ale nie ma co w ogóle porównywać do tego dużego bo on ginie przy tym dużym. 16/9 bo sporo projektor chodzi do gier i internetu.

Pomieszcenie raczej jasne, ciemna podłoga i ściany boczne, szczelne kurtuny na okna więc w dzień można grać/korzystać z internetu w zaciemnieniu. Do filmów jednak noc jest najlepsza bo pokój ten jest obok salonu (przeszklone cztero-skrzydłowe wysokie drzwi) i zawsze trochę światła się dostanie. Dlatego lepiej ogląda się w nocy. Sufit biały, fotele i kanapy jasna skóra, meble ciemne. Pokój około 40m2.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie - sony vpl-hw55/65 będzie też lepszy od tego BenQ, ale w Epsonie 7400 masz 4K, a w tym Sony nie... Łącze 18Gb przydaje się do gier jak i filmów w 60fps (jak pisał Bipo jest jeden, choć jak ja tak kiedyś napisałem ktoś to korygował). Na netflixie jest też parę filmów w 60fps jak dobrze pamiętam... Natomiast co z tego, że będziesz miał 60fps jak będziesz miał kontrast 530... :) To jak kiedyś pisał MK i bardzo mi się podoba to porównanie - to tak jakby zrobić super samochód z super karoserią, skurzanymi obiciami i super dźwiękiem i dać do tego silnik od malucha... :) MK pisał to a propos Optomy, ale do tego BenQ też się nadaje to porówanie...

Moim zdaniem wstępny wybór projów powinieneś ograniczyć do: Epsona 9300/9400/7300/740 i Sony 45/55/65 - te proje powinny wyznaczać dolną granicę... Nie znam Optomy, ale wg testów też bardzo słaby kontrast...

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania. Złącze Hdmi 18Gbps jest potrzebne do gier na konsolach 4k Hdr ale także do oglądania tv 4k Hdr (HLG). Np. Canal+4k. I mam nadzieję, że w niedługim czasie innych kanałów.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, STELVIO napisał:

Dla sprostowania. Złącze Hdmi 18Gbps jest potrzebne do gier na konsolach 4k Hdr ale także do oglądania tv 4k Hdr (HLG). Np. Canal+4k. I mam nadzieję, że w niedługim czasie innych kanałów.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Słyszałeś, że gdzieś dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele... ;)

Do telewizji pełne hdmi 2.0 nie jest konieczne.

180611_HDMI_data_rates_for_4K_HDR_formats.png

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś pomieszałem ale to jest z testu.
W tym miejscu niestety czeka na nas kubeł zimnej wody – HDMI 1, pomimo, że pracuje w standardzie 2.0a i obsługuje HDCP 2.2, to jest ograniczone do 340MHz. Oznacza to, że pozwala przyjąć rozdzielczości 4Kp60/ 4Kp50 wyłącznie w formacie 8-bit 4:2:0. Możemy więc zapomnieć o graniu na konsoli w 4K z HDR, czy oglądaniu telewizji w HDR HLG (np. Canal+ 4K). Taka funkcjonalność pojawia się w modelu wyższym czyli najbardziej chyba popularnym TW9400
Źródło: https://hdtvpolska.com/epson-eh-tw7400-test-niedrogi-projektor-4k-ultra-hd-na-2019r/?showfull=1

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od telewizora do projektora i z powrotem czyli dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy ! Bez urazy Hubio ,ale  moim zdaniem tytuł powinien brzmieć JAk nie kupować  projektora i nie tracić pieniędzy pouczające porażka, ale do rzeczy 

przetestowałeś kilka budżetowych projektorów i kupiłeś epsona ,który jest kilka oczek powyżej nich ale odstaje od projektorów sony czy jvc choć wyróżnia się większą jasności od projektorów sony i jvc do 25 tys.

z racji wyświetlania w salonie , a nie w dedykowanej salce  nie pomyślałeś o ekrania ARL ,gdzie częściowo zniwelowałbyś wpływ otoczenia na ekran.

Potem kupiłeś telewizor flagowca samsunga z 2018 roku  75 cali i nagle odkryłeś coś  co dla większości użytkowników jest oczywiste ,że będziesz mieć lepszy obraz.

tylko ,że tam miałeś 100 cali ,a teraz masz 75 .

Pisałeś ,że 100 cali nie ogarnialeś całego ekranu wzrokiem tylko kogo tu wina ?Przed zakupem trzeba było pojeżdzić, pooglądać ,zobaczyć, potestować ..

Moim zdaniem teraz kupowanie projektora to minimum 120 cali wzwyż , wielkość ekranu zrekompensuje nam (mowa o normalnym salonie) wymagania lub niedogodności jakie trzeba spełnić aby projekcja dawała przyjemność czyli oglądanie w zaciemnieniu aby wyciągnąć 100% satysfakcji  gdzie podczas oglądania tv nie musimy tego robić .Posiadanie ekranu z Natomiast kupowanie teraz projektora do projekcji na ekranie 100 lub mniejszym mija się z celem bo lepiej kupić 85 cali samsunga czy sony w kwocie 15tysi .

"posiadanie ekranu" w ostatnim zdaniu nie zdążyłem usunąć w edycji więc pojawił się drobny misz masz .sądzę ,że czytąjacy sobie poradzą

 

Edytowane przez llukk
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...