Skocz do zawartości
Adam60

Od telewizora do projektora i z powrotem czyli dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy !

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze o ekranach poniżej 100" że lepiej TV. Powyżej nawet jak obraz będzie słabszy pod względem nasycenia kolorów i czerni to wielkość to rekompensuje. ... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Jasne ściany i sufit w oczywisty sposób obniżają kontrast, a za tym jakość obrazu, ale czerń jest jasnoszara tylko w dzień (lub przy świetle), a przy zaciemnieniu jest ciemnoszara, a kolory wystarczająco nasycone. Także projekcja na dużym ekranie (120" i wyżej) w jasnych, ale zaciemnionych salonach jest bardzo satysfakcjonująca.

no ja pytałem oczywiście o jasne ściany ale przy nocnym ogladaniu - ten JVC ma kontrasty potencjalnie lepsze od tv sony:

https://www.avforums.com/review/jvc-dla-x7900-d-ila-projector-review.14346

więc jestem ciekaw czy jasne ściany/sufit spowodują ich degradację do zauważalnie gorszego poziomu niż na tv sony (który szału z kontrastem też nie ma) - czy jednak czerń ma dalej moc a nie robi się "mleko"

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, klaus71 napisał:

no ja pytałem oczywiście o jasne ściany ale przy nocnym ogladaniu - ten JVC ma kontrasty potencjalnie lepsze od tv sony:

https://www.avforums.com/review/jvc-dla-x7900-d-ila-projector-review.14346

więc jestem ciekaw czy jasne ściany/sufit spowodują ich degradację do zauważalnie gorszego poziomu niż na tv sony (który szału z kontrastem też nie ma) - czy jednak czerń ma dalej moc a nie robi się "mleko"

Kontrast przy niezaciemnionym pomieszczeniu leci na łeb na szyje, wiec nie skorzystasz z tej przewagi w jasnym salonie na proju vs Soniacz TV, co nie znaczy ze jak masz opcje pojsc w duzy ekran to nie bedzie efektu Wow nawet w warunkach nieprzystosowanych. U mnie zaczelo sie od projekcji w pokoju 100" szary ekran, potem zrobilem go na salke, dalem wiekszy ekran biały i roznice jest duża (nasycenie kontrast), co nie znaczy ze w takim normalnym pokoju z bialymi scianami nie da sie ogladać prjektora. Wystarczy zaciemnic pokoj lub ogladac wieczorem ewentualnie pobawic sie ekranami ALR, ale to podraża sprawe.

W kinie nie ma białych ścian ;))

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeciły wiele lat Epson 9000 i JVC 540 na szarym 115", u kolegi skalibrowany, starszy JVC na szarym 130". Trudno mi się odnieść do bezpośredniego porównania z TV, ale na pewno nie było "mleka", a klimat był "kinowy". Oceniam niezaadoptowanie pomieszczenie na 70-80% jakości w stosunku do jaskini Batmana. Szacunek % czysto subiektywny, wynikający z porównań odległych w czasie i przestrzeni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie świeciły wiele lat Epson 9000 i JVC 540 na szarym 115", u kolegi skalibrowany, starszy JVC na szarym 130". Trudno mi się odnieść do bezpośredniego porównania z TV, ale na pewno nie było "mleka", a klimat był "kinowy". Oceniam niezaadoptowanie pomieszczenie na 70-80% jakości w stosunku do jaskini Batmana. Szacunek % czysto subiektywny, wynikający z porównań odległych w czasie i przestrzeni;)
A czemu na szarym? Bo pomieszczenie bez zaciemnienia? Jak miałeś Jvc RS540 to teraz co u Ciebie świeci? Jeśli można zapytać?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, STELVIO napisał:

A czemu na szarym? Bo pomieszczenie bez zaciemnienia? Jak miałeś Jvc RS540 to teraz co u Ciebie świeci? Jeśli można zapytać?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Na szarym, ponieważ pomieszczenie jest z jasnymi ścianami. Bez zaciemnienia nie da się oglądać projektora, nawet na "magicznych" ekranach.

Sprzedałem (z bólem) 540, ponieważ zmieniły się warunki lokalowe. Czekam na nowe rozdanie w projektorach, ponieważ celuję w w ekran ok 150" (lub więcej) i nie bardzo widzę teraz na rynku urządzenie w rozsądnych pieniądzach. Dopuszczam tylko projekcję w salonie dziennym, więc siłą rzeczy nie da się z uzyskać czarnej jaskini. Przy takim ekranie potrzeba więcej światła, niż daje 540.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie JVC czy Sony do 100 tyś zł nie są w stanie oświetlić ekranu 150" w trybie HDR. Nawet poprzez zastosowanie ekranu ze zwiększonym gain do 1.2. Potrzebna jasność na poziomie 30fl tj. ok 100nitów w zwyż. Wg.kalkulatora sony 870 jest na granicy oraz epson 9400 w trybie najwyżej lampy.

Tutaj potrzeba naprawdę mocnej lampy pow.2000 lumenów. Obawiam się, że kolejne projektory jeśli chcą iść twardo w HDR i konkurować z TV to producenci muszą zastosować już od najniższych modeli mocne lampy UHP czy laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Nie miałem netu w czasie weekendu dlatego się nie udzielałem.

Dnia 17.08.2019 o 20:59, Bipo napisał:

Autor wątku nic nie pisał o wielkości obrazu w tytule wątku więc...

Bipo w tytule rzeczywiście nie pisałem, ale w treści pisałem, że jak ktoś celuje w 100'' powinien się zastanowić.

W przypadku przekątnych ekranu powyżej 100'' - 120'' - 130'' to już każdy musi się sam zastanowić czy wielki obraz zrekompensuje mu spadek jakości... Moim zdaniem ma to sens.... ale ja osobiście jednak bym już nie był w stanie oglądać czegoś wiedząc jak może dobrze wyglądać nawet na mniejszym ekranie...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bipo napisał:

Obecnie JVC czy Sony do 100 tyś zł nie są w stanie oświetlić ekranu 150" w trybie HDR. Nawet poprzez zastosowanie ekranu ze zwiększonym gain do 1.2. Potrzebna jasność na poziomie 30fl tj. ok 100nitów w zwyż. Wg.kalkulatora sony 870 jest na granicy oraz epson 9400 w trybie najwyżej lampy.

Tutaj potrzeba naprawdę mocnej lampy pow.2000 lumenów. Obawiam się, że kolejne projektory jeśli chcą iść twardo w HDR i konkurować z TV to producenci muszą zastosować już od najniższych modeli mocne lampy UHP czy laser.

JVC RS3000 niby ma 2200 lumenów i kosztuje ok 80 kzł. Piszesz, że jednak nie nadaje się. Zresztą ja też słyszałem, że na 150" będzie za ciemny w moich warunkach.

Jakim kalkulatorem posługujesz się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO właściwie ten cały wątek jest właśnie dla takich osób jak Ty... :) Pisałem go trochę z myślą o Tobie bo wiem, że planujesz zakup proja... Widzisz w projekcji jest tak, że tu nie może być kompromisów (wg mnie). Pisałem to jeszcze wiele razy w wątku o Epsonie 9300.

w przypadku TV jest tak, że jak kupisz TV budżetowy za 1999zł (jak moja znajoma) i kupisz taki Q9FN za 14000zł  to OBA będą miały w miarę akceptowalną jakość. Oczywiście próg akceptacji to też kwestia dyskusyjna, ale chodzi mi o to, że na nie których scenach obraz nie będzie się tak bardzo rozwalał jak na budżetowym proju. Na proju BenQ o którym pisałem jasne sceny z lotu ptaka się tak rozmazywały, że praktycznie była mgła. Na Epsonie 6700 było lepiej, ale np jasne sceny na ulicy to była też tragedia... Prawda jest taka, że obecnie wg mnie dolną granicę jakości w projekcji wyznacza Epson 7400 lub jakieś Sony nawet 45 a tu już ceny zaczynają się od ok 6-7 tyś...

W każdym razie zostałeś uprzedzony...

Generalnie w całej dyskusji bardzo dobrze uchwycił to co chciałem przekazać kolega   @szewi   . Ja rzeczywiście zawsze lubiłem "mocny" obraz - nie taki przytłumiony jak w kinie... dotyczyło i dotyczy to wszystkich wyświetlaczy od komórek począwszy, a na 130''' skończywszy... Jeśli jednak ktoś i tak na co dzień ma małe podświetlenie matrycy, obraz kinowy itd to taka osoba powinna szybciej zaakceptować projekcję...

Jeśli chodzi o adaptację pomieszczenia nie chcę znowu wchodzić w moją teorię dotyczącą % zaadaptowania... Przyjmijmy, że miałem błyszczący jasny parkiet i białe ściany/sufit, a całe pomieszczenie było puste (co oczywiście nie miało miejsca)... Wtedy na pewno byłby duży problem z czernią... Mnie natomiast w projekcji najbardziej przeszkadzały jasne sceny... Nawet nie chodzi o to, że nie było tej mocy co teraz. Ale momentami kontrast tak spadał, że była po prostu mgła...

Teraz na TV te wszystkie sceny (nawet nie HDR) gdzie świeci mocno słońce czy jest jakiś bardzo jasny dzień są po prostu oszałamiające...

Szewi pisałeś, że nie ma problemu z HDR... Oczywiście duży ekran dużo daje, ale tu nie chodzi o wielkość, a o intensywność. Pamiętaj, że wytyczne standardu HDR sięgają 10000 nitów (jak dobrze pamiętam) co na dzień dzisiejszy nie są w stanie osiągnąć żadne TV, a projektory ile generują tych nitów... ? Nawet to JVC... Dyskusja na ten temat przetoczyła się nie raz na forum... To miałem na myśli pisząc o gorszych efektach HDR... Ale to wydaje się oczywiste...

Ktoś też pisał, że miałem niezaadoptowane pomieszczenie i przez to był podwojony efekt kiedy miałem Q9FN... Odpowiadam - pomieszczenie było ok... :)

Jeśli chodzi o mnie osobiście to powiem tak - od czasu do czasu nachodzi mnie myśl żeby jeszcze dać szansę projekcji, ale po każdym kolejnym obejrzanym filmie na TV to szybko przechodzi... :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Barnaba napisał:

JVC RS3000 niby ma 2200 lumenów i kosztuje ok 80 kzł. Piszesz, że jednak nie nadaje się. Zresztą ja też słyszałem, że na 150" będzie za ciemny w moich warunkach.

Jakim kalkulatorem posługujesz się?

Przy ekranie referencyjnym 1.0 white ten JVC wg.tego kalkulatora jest za słaby 26fl/78nitow.  Po zastosowaniu ekranu z 1.2 gain,  wchodzimy na pogranicze 30fl.

Ja sobie wstępnie na tym kalkulatorze sprawdzam :

https://www.projectorcentral.com/JVC-DLA-RS3000-projection-calculator-pro.htm

Jest w miarę ok, bo na nim sprawdzałem poprzedniego sony i obecnego JVC. Kalkulator  dla JVC pokazywal 107 nitów a przed kalibracją pomiar pokazał 104 nitów (125 nitów po kalibracji). Wiec orientacyjnie można sobie sprawdzić czy przy naszej odległości dany projektor wstrzeli się rozmiarem w nasz ekran i jaką jasność uzyskamy.

Zawsze możemy jasność podciągnąć gain ekranu ale w tedy leci czerń i kontrast. Moim zdaniem max to 1.2 aby nasza czerń zbytnio nie cierpiała oraz nie nabawił się hot spotów.

HDR na projektorze 

HDR na żadnym projektorze  obecnie nie będzie dorównywał obrazowi wyświetlanemu na telewizorze LCD lub OLED, ponieważ projektor nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości światła (i skupionego światła zwierciadlanego), aby zbliżyć się do telewizora. Nie oznacza to, że HDR nie jest możliwe na projektorze, tylko że jest to inne doświadczenie oglądania. Przyjmuje się, że dla domowej projekcji hdr powinien świecić na poziomie min.100nitow tj.dwa razy mocniej niż dla sdr 48 nitów aby efekt był zauważalny i na poziomie. Ponadto dla kin komercyjnych Dolby przyjmuje się poziom 150nitow.  

Wiec to zupełnie inny przelicznik niż na TV bo tu mamy dużo większy rozmiar.

Edytowane przez Bipo
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2019 o 13:28, szewi napisał:

Temat spoko, gdyby nie fakt, ze sugerujacy od razu ze nie warto kupować proja i q9fn jest the best ;) 

Sugeruje to tylko tytuł, który miał być prowokacyjny żeby przyciągnąć ludzi... :)

Cytat

Powinien raczej brzmieć, kiedy warto kupić prjektor, a kiedy lepiej TV i wtedy można by sobie prowadzić luźną otwartą dyskusję albo czy warto na dzien obecny kupowac prjektor ?

Tak też mógłby się nazywać ten temat.

Cytat

Stwierdenie, ze nie warto na podstawie zakupu jednego TV i porownujac go do sredniej klasy prjektora jest troche na wyrost.

W życiu miałem dziesiątki TV i parę projów choć rzeczywiście w projach górną granicę wyznaczył Epson 9300... Nie wiem jak zachowuje się JVC, ale wciąż pamiętam co pisał raf zaraz po zakupie... Są po prostu pewne ograniczenia samej technologii projekcyjnej i tego nie przeskoczy nawet lepszy kontrast czy jaskinia batmana..

Cytat

Podsumowujac krotko w Twoim przypadku Adam / Hubio prjektor sie nie sprawdził bo nie miales warunków takich zeby prjektor mogl rozwinac skrzydla: z tego co pamietam dość mały ekran 100", salon (patrz o czym pisze @Bipo ), do tego dochodzi przeciętny kontrast projektora do ktorego robisz odniesienie, poza tym preferujesz (o czym wspominałes wiele razy) zywy obraz/dynamiczny.

Z tym przeciętnym kontrastem to bym tak bardzo nie przesadzał... No, ale rzeczywiście formalnie on/off w JVC jest 3 razy wyższy..

Cytat

Dobre parametry i porządny TV FALD ktory zakupiłeś tutaj zrobiły u Ciebie robotę i zobaczyles jaka przepasc jest w stosunku do nizszego kontrastu na projekcji, niewielka roznica w przekątnej, plus podbita jasność na podkolorowanych panelach quantum, moga zrobić wrażenie jak ktoś lubi takie tryby obrazu :)

Właściwie to jedno zdanie może być w pigułce dokładnie tym co pisałem ! Właśnie o to mi chodziło, żeby każdy się pod tym kątem zastanowił... Ma teraz wydać 20 tyś na proj JVC żeby puścić sobie 100''' ? A jak lubi mocny obraz ? Może lepiej jednak kupić TV...

Cytat

U mnie w sumie bylo troche podobnie po zakupie oleda, tylko Oled sformatował moje oczekiwania wzgledem prjektora, zdecydowalem sie przesiasc na prjektor z lepszymi parametrami rowniez w miare dobrze odzwierziedlajacym kolory (bez podkoloryzowań) i teraz obraz nie odstaje tak bardzo, plus przystosowanie pomieszczenie tez cos tam daje, ale nie jest konieczne zeby sie cieszyc prjekcja.

No dobra szewi... To teraz odpowiedz szczerze... Wyobraź sobie , ze masz tego OLEDa nie w 65'' tylko w 130''... Nie pytam gdzie wtedy byś oglądał filmy bo to oczywiste... Zapytam tak - przy założeniu, że masz OLEDa 130'' o ile procentowo lepszy obraz uważasz, że miałbyś na nim w stosunku do JVC ?

Cytat

Dlatego nie moge sie zgodzić ze stwierdzeniem postawionym w temacie, ze nie warto kupować prjektora. 

Wypadało by dla kompletności podać że JVC ma wiekszy kontrast dynamiczny (porownujesz  do parametrow Samsunga z uzyciem local dimming wiec warto porownywac podobne wartosci) jak ustawisz przyslone a to juz takiej przepasci nie robi (nie tracac przy tym detali, tak jak TV :)

PIsanie Hubio/Adam, ze projektory sa dla kogos komu nie zalezy specjalnie na jasnosci czy efektach HDR nie jest miarodajne, tzn nie widziales efektów HDR na JVC na 130". Ja mam porownanie do OLEDA i kontrast ok tutaj zawsze nieskoczony kontrast wygra, na TV jest lepiej, ale tak jak mowilem porownujesz dwie rozne technologie, ktore wg mnie maja rozne zastosowania. TV jest jasniejszy w HDR, ale HDR na 130" zrobi lepsza robote niz na 75 TV chocby ten TV wypalal galki oczne. Zapominasz o magii duzego ekranu w polaczneiu z dobrym dzwiekiem i immersja

zeby doprecyzowac o co mi chodziło w tym zdaniu

"Wypadało by dla kompletności podać że JVC ma wiekszy kontrast dynamiczny (porownujesz  do parametrow Samsunga z uzyciem local dimming wiec warto porownywac podobne wartosci) jak ustawisz przyslone a to juz takiej przepasci nie robi (nie tracac przy tym detali, tak jak TV :)"

chodzi o fakt ze podales suchy ontrast on off bez uzycia dynamic iris i porownales go do Samsunga z uzyciem local dimming. Jak sobie zobaczysz w testach na JVC mozesz osiagnac kontrast dynamiczny 250000 : 1 i wieksze:

https://www.avforums.com/review/jvc-dla-x7900-d-ila-projector-review.14346

 

Jeśli chodzi o parametry to w dalszej części testu były dokładne pomiary z procentowym stosunkiem APL zarówno w JVC jak i Q9FN, ale już tego nie wklejałem... Oczywiście, że JVC z dynamic iris daje więcej, ale akurat o czernie to ja jestem spokojny w JVC... :) chodzi mi o jasne sceny, bardzo jasne, gdzie jest mało czerni, a wtedy przysłona dynamiczna czy lokalne wygaszanie się nie włącza... I to w tych scenach najbardziej widać przepaść... Ja to widzę codziennie...

Ty masz tez zresztą OLEDa co też już nie raz dyskutowaliśmy na forum, że one mogą nie być tak jasne jak FALDy (ale nie ma co znowu wałkować tego tematu), a ja porównuję do LCD gdzie wyciąga max 2000 nitów !

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bipo napisał:

Przy ekranie referencyjnym 1.0 white ten JVC wg.tego kalkulatora jest za słaby

Nie zauważyłem opcji dla szarego ekranu. Standardowo taki ma gain chyba 0.8? Choć znalazłem jakieś "wynalazki" powyżej 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak długo jak duże telewizory nie potanieją w znaczący sposób, tak osoby chcące cieszyć się dużym ekranem z pewnością wybiorą projektor. Oczywiście wchodzenie w sprzęt z nieco wyższej półki ma sens przy przyzwoicie zaadaptowanym pomieszczeniu, a nie jasnym salonie w którym nie wykorzystamy jego potencjału.

Oto jak wygląda (orientacyjnie) przyrost powierzchni ekranu wraz ze wzrostem przekątnej.

16 000 cm2 - 75 cali
20 000 cm2 - 85 cali
26 000 cm2 - 100 cali
33 000 cm2 - 110 cali
40 000 cm2 - 120 cali
50 000 cm2 - 135 cali

Czyli mój 100 calowy ekran ma o 40% większy obraz niż 75 calowy tv. Swoją drogą będąc w zeszłym roku na prezentacji trzech projektorów nigdy nie wybrałbym Epsona 9300 gdy za niewiele większe pieniądze był dostępny znacznie lepszy JVC. Razem zgodnie uznaliśmy, że w 1080p przebija go również Sony HW65ES.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja będę celował bardziej w Benq W2700 lub Epson eh-tw7400. Na 100". Chyba że do tego czasu ktoś będzie sprzedawał używane Epson 9400.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Barnaba napisał:

Nie zauważyłem opcji dla szarego ekranu. Standardowo taki ma gain chyba 0.8? Choć znalazłem jakieś "wynalazki" powyżej 1.1

Z tym bywa różnie, bo kiedyś miałem szary ekran niby o 0.8 gain a na pomiarze jasności wyszło jak by ten ekran miał jeszcze niższy gain. Przy szarym jasność leci mocno w dół dlatego się go pozbył,  ponieważ do hdr totalnie się nie nadawał. 

Obecnie w większości przypadków Kauber czy Adeo podaje dla szarego 0.8 gain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napiszę, że na szarym ekranie co prawda czerń jest lepsza, ale jasne sceny są jeszcze ciemniejsze niż normalnie... Ja szary  ekran wymieniłem po 3 dniach kiedy na filmie "Lśnienie" śnieg nie był biały tylko szary.... :)  jak zresztą cały ten ekran... Sam odkręcałem od sufitu na drabinie tą kilkumetrową ważącą swoje listwę i o mało się to nie skończyło w szpitalu bo nawet po rozłożeniu rąk brakowało z 2m... Nie wspominam tego dobrze..., ale jeszcze gorzej wspominam sam obraz na tym szarym ekranie... Więc wybór ekranu też ma duże znaczenie...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ktoś chce tylko full hd do jasnego pomieszczenia to polecałbym szary ale musi mieć na uwadze jego minusy, biały nigdy nie będzie biały..:-)

Ja gdyby mi się nie chciało bawić w 4k I hdr dalej bym użytkował szary...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Bipo napisał:

Chyba, że ktoś chce tylko full hd do jasnego pomieszczenia to polecałbym szary ale musi mieć na uwadze jego minusy, biały nigdy nie będzie biały..:-)

Ja gdyby mi się nie chciało bawić w 4k I hdr dalej bym użytkował szary...:-)

Minus z białym to pikuś przy poprawie kontrastu na szarym ekranie w białym salonie.

Może ktoś się wypowie o takim ekranie, ew o podobnych? https://elunevision.com/materials/cinema-grey/

23 minuty temu, szewi napisał:

też miałem szary i zmieniłem na biały :)

główny powód? zaadaptowane pomieszczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Barnaba napisał:

Minus z białym to pikuś przy poprawie kontrastu na szarym ekranie w białym salonie.

Może ktoś się wypowie o takim ekranie, ew o podobnych? https://elunevision.com/materials/cinema-grey/

główny powód? zaadaptowane pomieszczenie?

tak to byl glowny powod + lepszy gain pod hdr oraz brak przeklaman w kolorach. Przed przesiadką testowalem 3 (szary, bialy i ALR)

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, szewi napisał:

 

@Adam60 jak bedzie Oled 130" i nie bedzie kosztował fortuny  to sprzedam projektor i wymienie na Oleda ;)

Coś w ten deseń:

https://www.youtube.com/watch?v=br9yftCP9Mg

No ok, ale uciekasz od pytania, a ja będę jak Monika Olejnik... :) Więc ponowię pytanie - o ile procentowo całościowo gorszy obraz jest na JVC w stosunku do OLEDa przy założeniu, że mają ten sam rozmiar... Możesz zrobić mały test - zmniejszyć obraz na JVC do 65'', zbliżyć się na taką odległość z jakiej oglądasz OLEDa i wtedy będziesz miał dobre porównanie...

Nie chodzi mi tylko o wiedzę teoretyczną, ale od czasu do czasu sam mimo wszystko myślę o tym JVC... Jeśli chodzi o Epsona to różnica jest olbrzymia, ale z JVC to tylko mam jakieś wyobrażenie na podstawie testów i opinii ludzi bo sam nie widziałem na żywo... Tylko napisz szczerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma porownania: OLED zawsze wygra jesli obraz zmniejszyłbym do takich samych "". GLowna zaleta proja to przekątna i klimat. Parametry w salce na JVC sa lepsze niz na Epsonie ale gorsze niż na OLEDzie.

Jednak u mnie prjektor nie konkuruje z TV, po porstu. Salka pod filmy zmiast łażenia do kina, OLEDa uzywam natomiast jak nie chce mi sie odpalać prjektora, głownie do Netflixa, czasem na szybko jakiś fim 4K. TV mam w innym pomieszczeniu.

różnica w przekątnej też robi swoje.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...