Jump to content

burz

Użytkownik
 • Content Count

  185
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

burz last won the day on January 1

burz had the most liked content!

Community Reputation

54 Excellent

About burz

 • Rank
  SVCD

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To moja plazma PV80 od panasa była jakaś nadzwyczajna, bo po latach oglądania przez żonę programów informacyjnych został wypalony zaledwie ślad pasków, widoczny jedynie na jednolitej jasnoszarej planszy. W zwykłym oglądaniu absolutnie niewidoczny.
 2. A nie lepiej zamiast kombinowania z pudełkami dać normalny uchwyt sufitowy?
 3. Opcja jak w linku, czyli 80 stopni (obrazowo mówiąc, głośniki sufitowe na wysokości jajec siedzącego mena).
 4. Małe szanse, żeby wada pojawiła się w drugiej nowej sztuce.
 5. Faktycznie podobnie, choć ja mam to rozjaśnienie od dołu (i trochę mniejsze po przekątnej u góry ekranu). Oczywiście nie tak bardzo, ale jak już zostało wyjaśnione, zdjęcia są celowo rozjaśnione. Na niektórych filmach tego prawie nie widać, na innych nieco bardziej, ale też bez dramatu. Gdybym jednak kupił projektor nowy z czymś takim, to wiadomo -- zwrot albo zamiana.
 6. Dokładnie tak. U mnie to wygląda tak - obrazek poniżej, prawy dolny róg, widać lekkie rozjaśnienie na czarnym pasie (całe zdjęcie rozjaśniłem, żeby łatwiej zobaczyć) - i kalibracja ani regulacja paneli niczego nie poprawiła. Widoczne jest to nieznacznie, nie każdy zresztą widzi... Czasem "świeci" bardziej, czasem mniej.
 7. Poprawa ostrości (i ogólnie czystości obrazu) jak najbardziej, ale regulacją zbieżności paneli nie poprawi się niejednorodnej jasności tychże.
 8. Idealny obraz tv nie jest kwestią gustu, lecz ustawienia parametrów według wskazań przyrządów pomiarowych z wzorcowych plansz kontrolnych. Jest natomiast kwestią gustu, jak potem my ten idealny obraz dostosujemy do swoich upodobań czy wyobrażeń. Mówiąc krótko - jak go potem popsujemy Wycinek z protokołu kalibracji - przed i po:
 9. Szewi, ale masz takie zjawisko, w mniejszym lub większym stopniu?
 10. I wszystko jasne:) W porównaniu z przekłamaniem/podbiciem samsungowych kolorów sony wydaje się nijaki... A po prostu on naturalny jest
 11. Tak, oczy są wyjątkowo obiektywnym "narzędziem" pomiarowym Jakiś czas temu zrobiłem "na oko" korektę obrazu w swoim projektorze i byłem z niej zadowolony. Do czasu przyjazdu p. Kopera ze sprzętem na kalibrację. Wtedy wyszło szydło z wora, jak bardzo miałem popsuty obraz.
 12. Obstaję przy swoim - nie daj się namówić, tam wcale nie musi być żadnej wnęki, a jeżeli już, to przyszłościowo na minimum 85 cali.
 13. Pod żadnym pozorem nie daj sobie wmówić budowy wnęki pod tv - chyba, że za kilka lat zamierzasz zmienić mieszkanie. W innym przypadku pozostaw sobie możliwość wymiany tv na przykład na rozmiar 85-95 cali. A może jeszcze więcej, kto to dzisiaj wie...
×
×
 • Create New...