Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe oprogramowanie 04.10.31 do LG OLED TV - Jak działa? Czy robić aktualizacje?

Ostatnie tygodnie na naszym forum to bardzo gorąca dyskusja na temat najnowszego oprogramowania 04.10.31 do telewizorów LG OLED TV z procesorem α9, które wprowadza zmiany nie tylko systemowe ale również obrazowe. Dotyczy to więc modeli 2018: C8, E8, G8 oraz W8. Pojawiają się głosy, że potrafi więcej zepsuć niż zrobić dobrego. Jaka jest rzeczywista prawda? Robić aktualizację czy nie robić?

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 4
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, wkleję jeszcze swoje porównanie tutaj na sofcie 04.10.30. Zdjęcia zrobione wczoraj, z tego co mi wiadomo na oprogramowaniu  .31 nie działa ta opcja wcale. Więc według mnie ten gif to żadna ściema. Pozdrawiam. Dodam że aktualizacja została prawdopodobnie wycofana z kanału OTA, telewizor przestał ją wykrywać. Może to oznaczać, że faktycznie była problematyczna i niedługo zostanie udostępniona nowa poprawiona. 

 

IMG_20190410_205539.jpg

IMG_20190410_205551.jpg

Edytowane przez Ketsurui
  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rafal Plotka napisał:

I właśnie do tego oczekiwałbym odniesienia przez uczciwego producenta czy branżę. Ciągła cisza ze strony LG i mydlenie oczu przez przedstawicieli braci dziennikarskiej jest dla mnie kompletnie niezrozumiały. 

Aktualizacja .31 została wycofana z kanału OTA. Telewizor przestał mi ją wykrywać, możliwe że zostanie udostępniona nowa, poprawiona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś ręcznie aktualizować, czy tylko po prostu po włączeniu tv nie pokazuje się komunikat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ręcznie nie znajduje aktualizacji. Sprawdzałem kilka razy.

IMG_20190411_201930.jpg

Edytowane przez Ketsurui
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeruprzecież Wasz tekst to czysta manipulacja faktami. Na forum masz porównanie obrazu sprzed aktualizacji do tego po aktualizacji. Funkcja quad de-contouringu została wyłączona w 4.10.31 i jej przydatność i faktyczny wpływ na obraz macie pod nosem podane przez użytkowników i komemtowane. Na tym samym źródle co idealnie pokrywa sie z filmem promocyjnym LG dotyczącym procesora alfa 9. Serio co Wy robicie? Po co wprowadzać czytelników w błąd? Wpierw grozisz mi banem za "insynuacje" po czym publikujesz nieprawdę w tekście na portalu i jeszcze każesz sobie dziękować za to jednemu z użytkowników. Ja wymiękam już. Co tu się wyprawia... przecież ludzie w Was wierzą?!!!

 

PS: 

 

  • Plusik 5
  • Lubię 2
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, u mnie też nie ma.

W takim razie Lg samo ją wycofało, co sorry, ale kładzie cień na działalność głównodowodzących tej strony jak i forum.

Do tej pory umiarkowanie podchodziłem do tych ataków na Was, ale teraz troszkę zawiedliście.

"Aktualizować, a jakże!"

Aha.

 

  • Plusik 6
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeden z drugim niech powiedzą co zrozumieli z tego wpisu o sofcie. Zapewne tylko zdanie, że warto aktualizować. Reszta to dla Was czarna magia i nie macie bladego pojęcia o co w tym chodzi. Chłopaki opisali wszystko najbardziej dokładnie jak się chyba tylko da. No ale wiedzę trzeba mieć aby to zrozumieć. 

Edytowane przez MarcinC
  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych forach też to odnotowało wielu użytkowników. Vincent Teoh napisał , że LG jest świadome problemów, które spowodowała aktualizacja 4.10.31 

Jedyne znane mi miejsce, które tak bardzo jej broni jest niestety na tym portalu :(

 

 

  • Plusik 3
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarcinC napisał:

To teraz jeden z drugim niech powiedzą co zrozumieli z tego wpisu o sofcie. Zapewne tylko zdanie, że warto aktualizować. Reszta to dla Was czarna magia i nie macie bladego pojęcia o co w tym chodzi. Chłopaki opisali wszystko najbardziej dokładnie jak się chyba tylko da. No ale wiedzę trzeba mieć aby to zrozumieć. 

Jakbyś poczytał uważniej moje ostatnie posty, to byś wiedział, że doskonale zrozumiałem zarówno tekst jak i to, co wprowadziła aktualizacja.

Skoro jednak Lg samo ją wycofało, to skończ "Don Kichoteować", bo nie ma czego bronić, ani wiatraków do atakowania.

  • Dzięki 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj źródło tych informacji oprócz tego, że czegoś Ci telewizor nie znajduje? Bo to, że tego nie rozumiesz to akurat jestem pewny wielki kalibratorze. 

Edytowane przez MarcinC
  • Lubię 2
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma nasza dyskusja do kalibracji, bo nie rozumiem? I gdzie piszę cokolwiek, by ironizować do mnie w ten sposób?

Edytowane przez Kmicic13
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Rafal Plotka napisał:

co Wy robicie? Po co wprowadzać czytelników w błąd? Wpierw grozisz mi banem za "insynuacje" po czym publikujesz nieprawdę w tekście na portalu i jeszcze każesz sobie dziękować za to jednemu z użytkowników. Ja wymiękam już. Co tu się wyprawia... przecież ludzie w Was wierzą?!!

MK to jeden z najlepszych fachowców od ustawień ekranów w tym kraju. Jestem w 100 % pewien że wie co mówi. Także następnym razem dwa razy zastanów sie, do kogo startujesz.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał na świecie (kto czyta o naszych spotkaniach np. w vegas czy UK z ludźmi ze świata ten wie o co chodzi...) i już nie chce mi się nawet odpisywać na te pyskowania. Po prostu tylko obserwuję i czekam na o jeden krok za dużo.

@Rafal Plotka masz pozdrowienia od Vincenta bo jakbyś nie wiedział to nasz bliski znajomy (wiedziałeś o tym prawda? https://hdtvpolska.com/najlepszy-tv-2018-roku-wyniki-uk-tv-shotoout-2018-z-udzialem-hdtvpolska/) i jesteśmy na łączach codziennie, także w tym temacie. A widzę, że Ci się spodobał. I dobrze bo chłopak z Maćkiem tworzy wybuchowy duet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Waldo94 napisał:

MK to jeden z najlepszych fachowców od ustawień ekranów w tym kraju. Jestem w 100 % pewien że wie co mówi. Także następnym razem dwa razy zastanów sie, do kogo startujesz.

Do nikogo nie "startuję" i znana mi jest opinia o nim. Co nie zmienia faktu, że na tym forum już pojawiły się posty porównujące ten sam materiał przed i po aktualizacji. Który wyraźnie wskazuje na brak quad de-contouringu w 4.10.31 oraz jego wpływ na obraz. W tekście piszą coś zupełnie odwrotnego, nieprawdę. I żeby nie być źle zrozumianym:

Czepiam się tylko i wyłącznie wypowiedzi w tej kwestii. Pozostałe sprawy i porady dotyczące korekt są godne pochwały. Sam nie mam pojęcia o kalibracji i nie mam zamiaru podważać słów w tym temacie.

  • Plusik 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U  mnie tez ta funkcja przestala dzialac. A mialo byc tak pieknie

Bildschirmfoto 2019-04-11 um 20.55.34.png

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rafal Plotka napisał:

 

Do nikogo nie "startuję" i znana mi jest opinia o nim. Co nie zmienia faktu, że na tym forum już pojawiły się posty porównujące ten sam materiał przed i po aktualizacji. Który wyraźnie wskazuje na brak quad de-contouringu w 4.10.31 oraz jego wpływ na obraz. W tekście piszą coś zupełnie odwrotnego, nieprawdę. I żeby nie być źle zrozumianym:

Czepiam się tylko i wyłącznie wypowiedzi w tej kwestii. Pozostałe sprawy i porady dotyczące korekt są godne pochwały. Sam nie mam pojęcia o kalibracji i nie mam zamiaru podważać słów w tym temacie.

To jeszcze raz napiszę ja: uważaj na słowa bo jesteś nadpobudliwy (że komentarze znikają, że to, że tamto...) i najpierw startujesz na ostro a potem piszesz, że nie masz np. pojęcia o kalibracji. A skąd ja mogę wiedzieć kto pisze te posty? Wierze tylko sobie i Maćkowi, Vincentowi (szczerze to już więcej nikogo nie potrzeba bo to najlepsi guru na świecie) a nie amatorskim wpisom, którego bladego pojęcia nie mam kto pisze. Zrobiliśmy co każdy chciał. Soft jak zszedł to nawet i dobrze. Zrobiliśmy to co obiecałem tydzień temu. Oczywiście nadal jest problem. Więc się już uspokójcie jeden z drugim i cieszcie się, jeżeli rzeczywiście firma tak szybko reaguje i zmienia coś. My swoją robotę zrobiliśmy bardzo dokładnie co ponownie kosztowało nas dużo czasu. Jeszcze raz podkreślę: nie masz bladego pojęcia o co w tym chodzi a robisz największą awanturę, stawiając nas w złym świetle. Kończę dyskusję z tobą. Lepiej się zajmij korzystaniem z tv bo mam wrażenie, że ty chyba całe życie tu spędzasz a telewizor stoi i się marnuje. O ile w ogóle go masz.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gmeru napisał:

Ja bym dodał na świecie (kto czyta o naszych spotkaniach np. w vegas czy UK z ludźmi ze świata ten wie o co chodzi...) i już nie chce mi się nawet odpisywać na te pyskowania. Po prostu tylko obserwuję i czekam na o jeden krok za dużo.

@Rafal Plotka masz pozdrowienia od Vincenta bo jakbyś nie wiedział to nasz bliski znajomy (wiedziałeś o tym prawda? https://hdtvpolska.com/najlepszy-tv-2018-roku-wyniki-uk-tv-shotoout-2018-z-udzialem-hdtvpolska/) i jesteśmy na łączach codziennie, także w tym temacie. A widzę, że Ci się spodobał. I dobrze bo chłopak z Maćkiem tworzy wybuchowy duet.

A dziękuję. Wzajemnie. Krok za daleko? No ten artykuł. Ale pamiętam, mam nie "insynuować" bo ban. Easy. Szanuję Wasze zdanie w tym temacie, mam zupełnie inne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zagranicznych forach też to odnotowało wielu użytkowników. Vincent Teoh napisał , że LG jest świadome problemów, które spowodowała aktualizacja 4.10.31 
Jedyne znane mi miejsce, które tak bardzo jej broni jest niestety na tym portalu
 
 
A gdzie ktoś bronił tej aktualizacji? Zresztą jak napisał Maciej aktualizacja poprawiła błąd nad którym pracowali ale z jakiegoś powodu pojawił się problem z łagodną gradacją. Czy nikomu nie przyszło do głowy że dla osób które tego nie używały ta aktualizacja pomogła? Czy już wszyscy zapomnieli o poprzednim problemie. Jedyne co ja tu widzę na forum to jakiś dziwne ataki w stronę LG i sugerowanie że producent z premedytacją pozbawił was tej funkcji. No proszę was... Paranoja wokół Oled na tym forum zaczyna wymykać się z pod kontroli. Ciągle tylko zafarby, bandingi i teraz jeszcze jakieś teorie spiskowe. O pisaniu że na Oled obraz wygląda tragicznie bo jakieś słabe źródło ma jakość "0" nawet nie wspominam już.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszajcie sprawę do serwisu. Przepychanka nic tu nie da. Moją sprawę już serwis podjął - prawdopodobnie skończy się OFICJALNYM downgrade'm softu.

Nie wiem jak można polecać 04.10.31... Na maxa skopany soft.

  • Plusik 5
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhaha zaangażowałeś w to aż serwis żeby zrobili ci downgrade? Kilka razy już widziałem tutaj jak to zrobić. Współczuję. 

  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miał to sam robić? Skoro przestało działać coś co wcześniej było sprawne to niech serwis się tym zajmuje, od tego jest gwarancja.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Gmeru napisał:

uważaj na słowa bo jesteś nadpobudliwy (że komentarze znikają, że to, że tamto...)

Bez komentarza bo Ban. Stawiasz mnie pod ścianą takimi tekstami.

46 minut temu, Gmeru napisał:

najpierw startujesz na ostro a potem piszesz, że nie masz np. pojęcia o kalibracji. A skąd ja mogę wiedzieć kto pisze te posty?

 

46 minut temu, Gmeru napisał:

a nie amatorskim wpisom, którego bladego pojęcia nie mam kto pisze

 

46 minut temu, Gmeru napisał:

że ty chyba całe życie tu spędzasz a telewizor stoi i się marnuje. O ile w ogóle go masz.

Oskarżasz mnie o insynuację po czym piszesz to. Heh. Bodaj 23.03. miałem kalibrowany LG C8 przez Skalibruj.TV (pracownika @Maciej Koper) wtedy dla mnie zaczęła się cała dyskusja odnośnie usunięcia funkcjonalności quad de-contuoringu w nowej aktualizacji. 

46 minut temu, Gmeru napisał:

Jeszcze raz podkreślę: nie masz bladego pojęcia o co w tym chodzi a robisz największą awanturę, stawiając nas w złym świetle.

Nie mam pojęcia o kalibracji - FAKT

Robię awanturę - (inaczej bym to ujął ale ok) - FAKT

Stawiając nas w złym świetle - FAŁSZ - ja tylko naświetlam pewne kwestie. Wszak sami piszecie, że: Na forum pojawiło się kilka wpisów, które wręcz przestraszyły użytkowników a zostały albo spreparowane specjalnie albo przez niewiedzę użytkowników. Swoista bzdura i manipulacja. Bazując na naszych doświadczeniach możemy dodać, że nie możliwe jest by nawet jakiś algorytm sobie z tym poradził w ten sposób, ponieważ wszystkie filtry “de-counturingu” poddają obróbce głównie niewielkie przejścia tonalne, a nie placki wypełniające 1/10 szerokości telewizora.
Źródło: https://hdtvpolska.com/nowe-oprogramowanie-04-10-31-do-lg-oled-tv-jak-dziala-czy-robic-aktualizacje/2/

Na forum masz jak byk zdjęcie z mojego TV - skalibrowanego - na aktualizacji 4.10.31 oraz zdjęcie innego użytkownika z poprzednią wersją oprogramowania, które wyraźnie pokazują różnice na tym samym źródle. I... no właśnie, jak to ma się do tego co piszecie?!  Masz info od innych forumowiczów (szkoda, że bez zdjęć) potwierdzające ogromne różnice i nic. Udajecie, że to nieistotne. Sugerujecie wręcz, że ktoś "uderza" w producenta. Odniosłem się już do tekstu @Maciej Koper i nie będę tego powtarzał. 

I jeszcze raz: MATERIAŁ PROMOCYJNY LG - FUNKCJA QUAD STEP NOISE REDUCTION od 23 s. Pokrywa się z moimi doświadczeniami i innych forumowiczów. VS to co prezentujecie w teście oraz w artykule zachęcającym do aktualizacji.

IMG_20190410_205551.jpg

vs

3.jpg

 

 

 

 

46 minut temu, Gmeru napisał:

Kończę dyskusję z tobą.

Nie dyskutujesz ze mną. Zarzucasz mi, grozisz. Odnieś się tylko do tych dwóch zdjęć, proszę. Serio. Jeśli czegoś nie wiem, nie dostrzegam, wygłupiam się i nieuczciwie szkodzę. Przekonaj mnie. Na razie każdy Twój gest, post, artykuł poprostu utwierdzają w przekonaniu, że coś tu nie gra i tyle. Cholera. Przecież mam oczy i widzę!!! 

46 minut temu, kKadajo napisał:

A gdzie ktoś bronił tej aktualizacji?

Cytat

Samą aktualizację zdecydowanie warto wykonać!


Źródło: https://hdtvpolska.com/nowe-oprogramowanie-04-10-31-do-lg-oled-tv-jak-dziala-czy-robic-aktualizacje/

Edytowane przez Rafal Plotka
  • Plusik 1
  • Lubię 5
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcinC pomyliłeś obrazki, ten lepiej opisuje Twój stan:

 

1968154902_ScreenHunter_71Apr_1121_53.jpg.883f385fbf7488800a79e4d8206a1422.jpg

Wniosłeś wiele merytoryki do dyskusji, czy oprócz pseudoironicznych uwag w stosunku do innych użytkowników coś przegapiłem?

 

@Gmeru ogromnie szanuję Waszą pracę i wiesz pewnie, że długo hamowałem zapędy ludzi do  teorii spiskowych, ale cholera... ta sprawa nie wygląda fajnie i tyle.

Skoro samo Lg wycofało aktualizację, to chyba jest coś nie tak?

 

Edytowane przez Kmicic13
  • Plusik 4
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...