Skocz do zawartości
Gmeru

JVC Reference Series 2018. Znamy szczegóły i datę wprowadzenia na rynek polski: DLA-RS1000, DLA-RS2000, DLA-RS3000 8K e-shift

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.05.2021 o 22:11, Bipo napisał:

Może to moja autosugestia, lub może mi się wydaję. Bo tabelki sugerują że zakres barw oba powinny pokazać takie same.

Witaj,

 

Czy w nowej serii JVC w filmach z HDR występuje problem z czernią tzn ze szczegółami? między innymi to jest główny powód dlaczego często używam Madvr bo natywnie filmy z HDR gubią masę szczegółów w czerni i dla mnie to jest ogromną wadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skalibrujesz porządnie swój projektor to ci się w czerniach nic nie będzie gubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Jak skalibrujesz porządnie swój projektor to ci się w czerniach nic nie będzie gubić.

Panie Koper Kalibrował

może jesteś nieświadomy problemu w jasnym salonie 🤔😬😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszesz, w nowych projektorach DTM zlikwidował problem z HDR. Obraz w jasnych polach ma wszystkie informacje bez żadnych przepaleń, bez obniżania ogólnej jasności obrazu. Natomiast w czerniach widać szczegóły tak jak trzeba. Poprzednio też to zauważyłem, szczególnie na Sony było to bardzo widoczne. Na Sony aby wydobyć informacje w jasnych częściach obrazu np.strukture nieba trzeba było niekiedy obniżyć ogólna jasność obrazu. Na JVC z serii poprzedniej było to mniej widoczne ale dalej w filmach to występowało. Po przejściu na projektor z DTM problem przestał jak dla mnie istnieć, chyba że film jest już tak nagrany, że nawet DTM nie pomoże i kalibracja.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Darulok napisał:

Panie Koper Kalibrował

może jesteś nieświadomy problemu w jasnym salonie 🤔😬😬

Jak masz jasny salon to zawsze możesz go machnąć na czarno ;) .

No to wina salonu czy proja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej porównywałem parę scen różnych filmów projektor/oled. Oba po kalibracji. I także wyłapałem różnicę. x7900 lubi gubić detale. Machnąłem na to ręką. W końcu kalibracja profesjonalna była. Czyli taka mała wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, STELVIO napisał:

Ja wcześniej porównywałem parę scen różnych filmów projektor/oled. Oba po kalibracji. I także wyłapałem różnicę. x7900 lubi gubić detale. Machnąłem na to ręką. W końcu kalibracja profesjonalna była. Czyli taka mała wada.

to jest wada zapewne gammy eotf 1.0 i braku odpowiedniej synchronizacji z projektorem.Jesli porównam ten sam film Hd blueray do 4k HDR blueray to SDR wypada idealnie, czyli tak jak powinno być ze szczegółami od A do Z.Złotym środkiem okazał się wspomniany Madvr i kalibracja Pawła pod DCI P3 ,filmy HDR wyglądają idealnie i mój problem się rozwiązał dawno temu,.Dlatego też nie spoglądam w stronę  JVC natywnego 4k a na jakiś skok jakości ciężko chyba oczekiwać nawet w kolejnej serii, ale zobaczymy.

28 minut temu, STELVIO napisał:

x7900 lubi gubić detale

przy okazji porównaj tryby SDR bo moim zdaniem JVC ma świetne detale w czerniach być może lepsze od Oleda, szczególnie od LG. 

zresztą to temat w naszej zakładce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi aby mapowanie tonów odbywało się non stop i to klatka po klatce jak to jest w przypadku DTM w najnowszych JVC. Poprzednia generacja tego nie miała, a kalibracja jest robiona na stałe dla całego filmu czy to 1000 czy 4000 nit. W filmie występują natomiast różne poziomy jasności co negatywnie wpływa na obraz, który jest sztywno ustawiony na 1000/4000 nit. Wtedy gubimy detale i musielibyśmy za każdym razem przestawiać ręcznie i dostosować mapowanie do danej sceny.    Niestety niektórzy wtedy chcąc to poprawić dodają zew.procesory obrazu. W najnowszych projektorach mamy problem rozwiązany i nic nie musimy kombinować. Pług & Play, wystarczy tylko ustawić wielkość i gain obrazu a projektor sam już dostosowuje z automatu jasność do filmu bez względu czy ma informacje z płyty czy nie odnośnie mapowania tonów.

Ten sam problem występuje we wszystkich projektorach Sony, do momentu kiedy nie wprowadzą DTM , z HDR będzie będzie problem z mapowaniem tonów.

 

Edytowane przez Bipo
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również niezaprzeczalnym atutem poza DTM w Madvr jest to, że gdy jasność w lampie spadnie , można podbić ją w ustawieniach odtwarzacza, oczywiście najlepiej mając miernik światła do pj i wtedy ustawiamy taką samą wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo jest też w DTM, wraz z zużyciem lampy i spadkiem jasności projektor sam dostosowuje parametry obrazu HDR. Ostatnią aktualizacją JVC wyszedł mocno przed szereg i prowadzenie w obsłudze HDR w projektorach. Sony miało monopol przez wiele lat wśród natywnych projektorów 4k z niedopracowaną obsługą HDR. JVC długo zwlekał z wprowadzeniem natywnych urządzeń ale jak już wszedł to z grubej rury. Poprzez te 2-3 lata dopracował swoją obecne urządzenia natywne tak, że skończył się problem z ciemnym obrazem w HDR. Wskutek czego następne urządzenia nie wyjdą tak szybko na rynek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasny pokój zdecydowanie nie stanowi większego problemu, jeśli masz ekran ARL. Lumagen czy MadVR ma znacznie lepszy wynik niż JVC DTM

149123383-3697475600360218-7874255593737

IMG-20210124-130615.jpg

JVC-VS-Lumagen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja tam wolę jvc-a w ciemnym i zaadaptowanym pokoju niż jasny obraz w nie zaadaptowanym pomieszczeniu. Tracimy całkowicie klimat kina i robi się zwykła telewizornia... 😞

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bipo napisał:

Niestety ja tam wolę jvc-a w ciemnym i zaadaptowanym pokoju niż jasny obraz w nie zaadaptowanym pomieszczeniu. Tracimy całkowicie klimat kina i robi się zwykła telewizornia... 😞

 

Tak zgadza się, ja obecnie jestem teraz w rekonstrukcji pokoju kinowego. Buduję dźwiękoszczelną ścianę, w którą osadzam przednie wielkie głośniki a wszystko podłączone do klimatyzowanej szafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie: po przekroczeniu 100h na lampie zauważalnie zwiększył się poziom ściemnienie czarnego obszaru pomiędzy scenami w filmie kiedy mamy tylko cały czarny ekran przez ułamek sekundy. Ewidentnie widzimy czarniejszy ekran. Tak jakby coś się odblokowało w projektorze i urządzenie przeszło z poziomem czarnego na level wyżej.

Dodatkowo, przy oprogramowaniu 3.50 mam wrażenie, że dynamiczna przesłona pracuje szybciej i dynamiczniej na Auto 1. W poprzednim JVC było to na Auto 2. Poszukałem info w sieci i okazuję się, że poprzednia wersja oprogramowania przed 3.50 miała odwrotnie z agresywnością pracy przesłony. Tak jakby 3.50 zmienił tryb pracy miejscami Auto 2  na Auto 1 .

Aktualnie jest już dostępne oprogramowanie 3.52: poprawia działanie autocal oraz poprawia synchronizację HDMI. Najnowsze JVC już są sprzedawane z 3.52. Ciekaw jestem jak jest przy tym oprogramowaniu ustawiona praca przesłony.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznym forum jeden z testerów odkrył ważną informacje dla osób, które korzystają z różnych źródeł do oglądania filmów z HDR podłączonych do projektorów JVC z DTM.

Jeśli mamy dwa źródła podłączone do gniazd HDMI 1  i HDMI 2 oraz oglądamy/testujemy obrazy HDR raz na jednym a raz na drugim urządzeniu to:

a) po zatrzymaniu filmu np na urządzeniu podłączonym pod HDMI 1 w JVC, a następnie uruchomieniu filmu z hdr na rządzenia podłączonym pod HDMI 2 wszystko będzie ok.

b) jeśli po włączeniu filmu z hdr na urządzeniu podłączonym pod HDMI 2 zrobimy pauzę i wrócimy na urządzenie nr1 i uruchomimy dalej wcześniej zatrzymany film z HDR to JVC nie pokazuje całej zawartości mapy tonalnej i obraz nie jest przetwarzany tak jak powinien być. Trzeba zatrzymać film i uruchomić go ponownie od początku. Wtedy DTM załaduje i obliczy cała mapę tonalną tak jak powinien. 

To samo dzieje się, kiedy mamy podłączone kilka urządzeń z HDR do amplitunera i wysyłamy obraz jednym kablem do projektora. Np.po włączeniu filmu z hdr na odtwarzaczu blu Ray zrobimy pauzę, następnie przełączymy się na inne źródło z hdr i włączymy film to będzie wszystko ok. Natomiast jak na urządzeniu nr 2 zrobimy pauzę i wrócimy do oglądania dalej filmu z blu Ray to obraz będzie nie taki jak trzeba. Należy wyłączyć film i puścić go od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznym forum jeden z testerów odkrył ważną informacje dla osób, które korzystają z różnych źródeł do oglądania filmów z HDR podłączonych do projektorów JVC z DTM.

Jeśli mamy dwa źródła podłączone do gniazd HDMI 1  i HDMI 2 oraz oglądamy/testujemy obrazy HDR raz na jednym a raz na drugim urządzeniu to:

a) po zatrzymaniu filmu np na urządzeniu podłączonym pod HDMI 1 w JVC, a następnie uruchomieniu filmu z hdr na rządzenia podłączonym pod HDMI 2 wszystko będzie ok.

b) jeśli po włączeniu filmu z hdr na urządzeniu podłączonym pod HDMI 2 zrobimy pauzę i wrócimy na urządzenie nr1 i uruchomimy dalej wcześniej zatrzymany film z HDR to JVC nie pokazuje całej zawartości mapy tonalnej i obraz nie jest przetwarzany tak jak powinien być. Trzeba zatrzymać film i uruchomić go ponownie od początku. Wtedy DTM załaduje i obliczy cała mapę tonalną tak jak powinien. 

To samo dzieje się, kiedy mamy podłączone kilka urządzeń z HDR do amplitunera i wysyłamy obraz jednym kablem do projektora. Np.po włączeniu filmu z hdr na odtwarzaczu blu Ray zrobimy pauzę, następnie przełączymy się na inne źródło z hdr i włączymy film to będzie wszystko ok. Natomiast jak na urządzeniu nr 2 zrobimy pauzę i wrócimy do oglądania dalej filmu z blu Ray to obraz będzie nie taki jak trzeba. Należy wyłączyć film i puścić go od początku.

 

Dla tych co czekają na nowe modele to właśnie wyszła na zagranicznym forum informacja o następcach serii Rs1000/2000/3000 która weszła na rynek w 2018r. Po 3 latach we wrześniu 2021r JVC ma zaprezentować nowe modele oparte na laserowym źródle światła w tych samych obudowach co obecna seria.  Moc świetlna będzie zwiększona w porównaniu do obecnej oraz orientacyjna cena też 🙂 tj.:

2000lm 10tys euro

2500lm 15tys euro

3000lm 25tys euro 

Więc, podstawowy model laserowy będzie droższy od obecnego RS2000 opartego na lampie. Dlatego podejrzewam, że JVC zostawi obecne lampowe z uwagi na ich dużo niższe ceny oraz większą liczbę klientów kupujących projektory poniżej 40tys złotych. Chyba, że chcą aby przejęła ich konkurencja..:-)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy laser nie wiąże się z jeszcze miejszym kontrastem 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Sony to można się spodziewać, że tak będzie więc Ci co liczyli na poprawę kontrastu w nadchodzących modelach mogą jeszcze się jeszcze bardziej zniechęcić...ale to nasze gdybanie zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bipo napisał:

można się spodziewać

Patrząc nawet na jvc z1/rs4500:

 

The Bad

  • Poor black levels and contrast ratios

 

Także zobaczymy. Oczywiście nie każdy kinomaniak żyję tylko kontrastem

,ale nie ulega wątpliwości że to bardzo ważny paramert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krążą plotki, że mają mieć zmieniony chip i oprogramowanie bo obudowa jest od samego początku zaprojektowana na laser i lampę....więc może uda się zejść lub zachować dotychczasowy kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby niezrozumiałym posunięciem dalsze schodzenie z kontrastu... Chociaż laser zamiast lampy może być takim czymś na osłodę. Laser ma znakomite parametry fade to black (natychmiastowe wygaszenie) obraz jednak jest uznawany za lepszy w stosunku do lampy, kolory i pokrycie szerokiej palety, trwałość, czasy włączenia / wyłączenia itp. Zobaczymy. Aczkolwiek ma też swoje minusy głównie cena default_wink.png) zobaczymy jak wyjdzie i jak wypadnie w porównaniu do 2000.

Dawno temu byłem bliski zakupu Epsona LS10500 właśnie ze względu na laserowe źródło światła no ale jego przeciętna jasność i okrojone HDMI jakoś mnie odwiodły od tego pomysłu. Za to wygląd projektora był kosmiczny. Nie obraził bym się za to jakby JVC zmieniło te obudowy - nawet te z poprzedniej serii wg mnie dużo ładniejsze no i dodało automatyczne przesłony obiektywu ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo wrzesień i CEDIA, więc się przekonamy czym JVC nas zaskoczy..:-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rs3000 potwierdzony z laserem, zobaczymy co dalej pokażą ...:-)

Ps.czemu się chwalą 8k skoro to jest 4k z e-schift do przodu 8k. Ponadto ten Projektor nie przyjmuje sygnału 8k ani go nie wyświetli...

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...