Skocz do zawartości
Gmeru

JVC Reference Series 2018. Znamy szczegóły i datę wprowadzenia na rynek polski: DLA-RS1000, DLA-RS2000, DLA-RS3000 8K e-shift

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze tylko dodam, ze po ostatnich porównaniach i tym filmie który omawia tylko jedna z wielu funkcji MadVR już wiem ze raczej będę szedł w kierunku procesora video czyli MadVR Envy :) 

Dużą zaleta jest tez wykorzystanie trybu niskiej lampy do HDR który wyglada lepiej z madVR niż wysoka bez madVR:)

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Konrado_ napisał:

DV nie będzie obsługiwany w projektorach bo Dolby nie widzi możliwości aby wyświetlany obraz był wg ich specyfikacji (jasność do 10k nit etc). Dlatego powiedzieli że nie dadzą licencji na projektory.

Tu nie chodzi o jasność 10k - w "zwykłym" HDR10 jasność szczytowa również może osiągnąć tę wartość, w przeciwieństwie do tego co możecie przeczytać tu i ówdzie.  Chodzi przede wszystkim o to, że DV dostosowuje obraz do możliwości technicznych danego sprzętu, z tego też powodu musi znać np. dokładną jasność wyświetlacza - w jaki sposób miałoby się to odbywać w przypadku projektorów gdzie jest wiele zmiennych wpływających na nią (odległość projektora od ekranu, zoom, przekątna, sam ekran - jego gain, ilość godzin lampy, itd.) ? W teorii jest to do obejścia - musiałbyś mieć jakiś dokładny światłomierz (najlepiej dodawany do takiego teoretycznego projektora z obsługą DV), który używałbyś raz na powiedzmy pól roku i wynik wklepywał do projektora. W praktyce jak widać nikomu w Dolby nie chce się w to bawić.

Ps. W dużym uproszczeniu dynamiczne metadane mają się do HDR10 z DTM mniej więcej tak jak prawdziwe HFR vs interpolacja klatek - w jednych wyświetlaczach ten algorytm działa lepiej, w innych gorzej i nie inaczej jest z DTM. Poza tym DV to nie tylko dynamiczne metadane, ale to już temat na inną dyskusję.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, szewi napisał:

Dużą zaleta jest tez wykorzystanie trybu niskiej lampy do HDR który wyglada lepiej z madVR niż wysoka bez madVR:)

 

Dokładnie :)

15 minut temu, misfit napisał:

Tu nie chodzi o jasność 10k - w "zwykłym" HDR10 jasność szczytowa również może osiągnąć tę wartość, w przeciwieństwie do tego co możecie przeczytać tu i ówdzie.  Chodzi przede wszystkim o to, że DV dostosowuje obraz do możliwości technicznych danego sprzętu, z tego też powodu musi znać np. dokładną jasność wyświetlacza - w jaki sposób miałoby się to odbywać w przypadku projektorów gdzie jest wiele zmiennych wpływających na nią (odległość projektora od ekranu, zoom, przekątna, sam ekran - jego gain, ilość godzin lampy, itd.) ? W teorii jest to do obejścia - musiałbyś mieć jakiś dokładny światłomierz (najlepiej dodawany do takiego teoretycznego projektora z obsługą DV), który używałbyś raz na powiedzmy pól roku i wynik wklepywał do projektora. W praktyce jak widać nikomu w Dolby nie chce się w to bawić.

Ps. Dynamiczne metadane mają się do HDR10 z DTM mniej więcej tak jak prawdziwe HFR vs interpolacja klatek - w jednych wyświetlaczach ten algorytm działa lepiej, w innych gorzej i nie inaczej jest z DTM. Poza tym DV to nie tylko dynamiczne metadane, ale to już temat na inną dyskusję.

HDR 10 w specyfikacji też ma taką jasność tylko na projektorze  nigdy jej nie osiągniesz. Dlatego jest np. DTM  aby to dobrze wyglądało przy dużo niższych poziomach jasności projektora.

Problem z Dolby jest taki że oni na takie obejścia nie patrzą przychylnie, bo to jednak nie to samo i licencji na to nie dadzą do projektorów. Są też inne aspekty o których piszesz, ale Dolby Labs motywują swoją decyzję właśnie maksymalnym  niskim poziomem jasności obrazu z projektora.

Edytowane przez Konrado_
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Konrado_ napisał:

HDR 10 w specyfikacji też ma taką jasność tylko na projektorze  nigdy jej nie osiągniesz

To tak jak OLED czy zdaje się każdy LCD konsumencki. Ale to żaden argument - dynamiczne metadane (i przy okazji DTM dla statycznego HDR10) powstały właśnie po to aby jak najlepiej sobie z tym "problemem" poradzić i im niższa jasność wyświetlacza tym ich znaczenie wzrasta. Z drugiej strony - gdyby każdy wyświetlacz osiągał te 10 tys nitów, czy na ten moment chociaż 4 tys (co się oczywiście nigdy nie zdarzy) to dynamiczne metadane (i DTM) nie mają żadnego znaczenia bo do niczego nie byłyby potrzebne.
Tylko tak jak napisałem - główny problem z DV w "domowych" projektorach polega na określeniu rzeczywistej jego jasności, która zależy od mnóstwa czynników - w kinach Dolby Cinema takich problemów nie ma, stąd też treści HDR są tam wyświetlane w Dolby Vision.

Jeśli zaś chodzi o DTM dla treści HDR10 to nie musicie mnie przekonywać, że madVR robi tutaj świetną robotę - na codzień z niego korzystam. Z drugiej strony DTM wbudowany w mój LG OLED w wielu przypadkach robi więcej złego niż dobrego. Więc nie wszystko złoto co się świeci... ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2022 o 00:08, Konrado_ napisał:

MadVR jest jednak procesorem o lepszym efekcie końcowym niż Lumagen i pewnie ~ 30% :)

Różnica jaką daje zastosowanie procesora obrazu dobrze obrazuje tutaj suwak w poniższej stronie (lepszy kontrast i nasycone kolory). W zależności od setupu różnice mogą być niewielkie ale wyraźnie zauważalne do bardzo dużych (jak u mnie na RS2000 czy x7900). W wielu setupach różnica jest tak duża że JVC DTM nie jest w ogóle konkurencyjny kiedy dostępny jest MadVR. Można o tym poczytać np. na AVSForum gdzie są relacje i doświadczenia wielu osób o dużej wiedzy. Pamiętaj że u Szewiego praktycznie projektor był nieustawiony pod MadVR poza trybem kolorów i sam MadVR był ustawiony z palca na bazie ustawień z innego setupu więc też dość daleko od tego co powinno być docelowo. Nie mieliśmy czasu np. aby ustawić odpowiednią gamma pod madvr a mimo tego różnica była wyraźnie zauważalna choć oczywiście nie mogła być ogromna bo sam JVC już w miarę ogarnia mapowanie.

https://madvrenvy.com/

madVR Envy | The award-winning video processor for the best HDR, 4K upscaling, aspect ratio mangement and more for your dedicated home theater

Pod powyższym linkiem jest taki obrazek z suwakiem i dość nieźle oddaje na czym polega różnica. U mnie właśnie podobnie to wygląda choć nie dokładnie aż tak. U Szewiego różnica jest mniejsza niż u mnie (gdzie jest wszystko optymalnie ustawione), ale w tym samym kierunku.

Niestety na forum czy na papierze nie da się tego sprawdzić, trzeba samemu zobaczyć. na własnym setupie. A żeby to zobaczyć trzeba niestety wgłębić się w temat - a to jest cały fun żeby do tego dojść. Szczęśliwego Nowego Roku 2022!

Czy porównywałeś sam MadVR vs Lumagen? (swoją drogą, gdy piszę MadVR to zawsze odnoszę się tylko do darmowej wersji czyli softu. Nie do Envy i jego wersji).

Pytam bo ja czytałem o shootout, porównaniu na którym był pro kalibrator i wszyscy zgodzili się i mierzalnie Lumagen miał lepsze DTM (różnice na poziomie w obrębie 5% czyli dla mnie pomijalne jeżeli są inne ważne czynniki wpływające na wybór).

Czytałem też opinie ludzi, którzy mieli Envy i Lumagena i wolą Lumagena (https://www.avsforum.com/threads/video-processors-in-depth-evaluation-analysis-comparison-thread.3164200/post-60761730)

Ogólnie DTM nie potrzebuje prawie w cale mocy obliczeniowej. Do samego DTM w MadVR wystarczy karta słabsza niż 1600 GTX także moc nie ma znaczenia.

Z tego co rozumiem są też opinie w drugą stronę, że ktoś woli Envy vs Lumagen.

Czytałem też, że Envy ma problem z 3D... nie wątpię, że ma bo to zwykły PC a jak wiadomo NV już nie suportuje 3D :). Wiem coś o tym bo sam walczyłem z problemem. Obecnie nie ma driverów, które działają poprawnie z 3D i 4k jednocześnie (włącznie z modyfikowanymi driverami). 

Ponieważ Envy i MadVR to po prostu PC dlatego mnie osobiście od niego totalnie odrzuca. Pierwszego PC jako HTPC zacząłem używać 15 lat temu jak nie dawniej w czasach kiedy temat totalnie raczkował. Problemów było z tym bez liku. 15 lat później nadal większość jest nierozwiązana... co więcej nawet jak jakiś problem zostanie rozwiązany to nie ma gwarancji, że takim pozostanie bo kolejne poprawki systemu, na którym taki Envy lata a są niezależne od MadVR mogą popsuć całą masę rzeczy. A poprawki są konieczne bo nie chcesz w domu PC który nie ma poprawek systemowych przez 5 lat np... bo to z kolei odsłania Twoją sieć na całą masę innych problemów znacznie większych niż niedziałające 3D.

Żebym w ogóle zainteresował się na poważnie Envy musiał by być znacznie lepszy od Lumagena w jakości obrazu a obecnie jest nieco gorszy z tego co rozumiem (żeby daleko nie szukać MadVR wprowadza nieco szumu do obrazu przez co obraz traci na plastyczność. Tego problemu nie ma z moim czytnikami BD ani z Lumagenem).

Mam nadzieję, że niedługo sam sobie wyrobię opinię jak porównam u siebie MadVR vs Lumagen.

Filmik, który zamieścił @szewi pokazuje, że Envy ma przewagę w pewnych aspektach.

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci goście z filmiku który zapuścił Szewi wolą MadVr Envy i maja oba urządzenia i znają obydwu twórców:-). Mówią o tym ze topowi producenci tacy jak Barco właśnie rekomendują  Envy. Możesz zobaczyć tez ich inny filmik na ten temat. 
Duża cześć tekstów  które widziałem mówi o tym ze jednak zdecydowanie MadVr jest obecnie najlepszy jeżeli chodzi o efekt dlatego tak napisałem - nie miałem okazji sam testować. Ale na pewno są różne opinie i preferencje. Lumagen dodatkowo skaluje słabiej niż MadVr i mając projektor z natywnym 4K to musi być widać. 
MadVr owszem może robić DTM na gtx 1060 ale on robi dużo więcej innych rzeczy. U mnie nawet rtx 3090 nie daje rady jak ustawie opcje very High np. w chroma upscaling. W envy dlatego jest zamontowany RTX2080ti a nie jakaś słabsza tańsza karta. 
MadVr softowy na PC jest praktycznie identyczny z tym co jest w envy. Te same algo i główne funkcje. Softowy jest traktowany jako beta testy tego co później jest updatowane w envy. Dlatego bety softowego są ograniczone czasowo do wyjścia kolejnej bety etc. Jest specjalny wątek na avsforum gdzie testują bety i później to jest wkładem społeczności w efekcie końcowym na Envy. I właśnie to testowanie przez sporą społeczność expertow z całego świata powoduje ze Envy dobrze sie spisuje w większej ilości materiałów i filmów wg osób które siedzą w temacie. MadVr ma po prostu dużo większa baze testową oraz dodatkowo algorytmy które się uczą maszynowo i cały czas są rozwijane. 
Co do niezawodności lub zawodności kwestia obeznania. U mnie raz ustawione na zestawie HTPC i chodzi latami. Envy jest takie plug and play i łatwiejsze w użyciu niż lumagen (zobacz np. filmik). Co do szumów z MadVr to pierwsze słyszę  i nigdy tego nie zaobserwowałem. Nawet jakby cis takiego miało być to na pewno nie do wychwycenia na JVC x7900  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak dotarł mój projektor ze skalibrowanymi trybami hdr1000, sdr itd a tryb madvr w d c i p3 dopiero odpaliłem po kilku tygodniach.Jakie było moje zdziwienie jak to pięknie odbiera.Biegałem i porównywałem do oleda i trudno mi było uwierzyć w to co widzę,obraz genialny.Niedlugo zabieram się od nowa w nowym pokoju i będzie full zoom co mnie deczko boli ale 113cali wejdzie.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj też fajny filmik włoskiego AV Magaizne - madVR Envy co prawda nie z JVC a z laserowym projektorem Sony, ale tez warto zobaczyć, porównują tam sceny m.in z Aquamana:

żeby nie było że nie na temat to wczoraj odpaliłem słynna scenę HP z Insygniów cz.2  (atak Voldemorta na Hogwart) 

i JVC DTM radzi sobie z ta scena w HDR wyśmienicie. Pamietam jak wyglądała na 7900/540 i tutaj  tzn JVC z DTM jest znacznie lepiej. Widać znacznie więcej szczegółów.

@sebna jak to madVR Envy nie obsługuje 3d ? to byłby spory minus jak dla mnie bo mam dużo filmów w tym formacie nie zamierzam z tego rezygnować.

A Lumagen obsługuje 3d ? 

Ja z tego co widzę user interface jest bez porównania lepszy w Envy i nowocześniejszy a dla mnie to ma spore znaczenie. W ww filmie wspominają też o stabilności Envy i z tego co mówią jest bardzo dobrze w tym temacie.

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szewi napisał:

tutaj też fajny filmik włoskiego AV Magaizne - madVR Envy co prawda nie z JVC a z laserowym projektorem Sony, ale tez warto zobaczyć, porównują tam sceny m.in z Aquamana:

żeby nie było że nie na temat to wczoraj odpaliłem słynna scenę HP z Insygniów cz.2  (atak Voldemorta na Hogwart) 

i JVC DTM radzi sobie z ta scena w HDR wyśmienicie. Pamietam jak wyglądała na 7900/540 i tutaj  tzn JVC z DTM jest znacznie lepiej. Widać znacznie więcej szczegółów.

@sebna jak to madVR Envy nie obsługuje 3d ? to byłby spory minus jak dla mnie bo mam dużo filmów w tym formacie nie zamierzam z tego rezygnować.

A Lumagen obsługuje 3d ? 

Ja z tego co widzę user interface jest bez porównania lepszy w Envy i nowocześniejszy a dla mnie to ma spore znaczenie. W ww filmie wspominają też o stabilności Envy i z tego co mówią jest bardzo dobrze w tym temacie.

Wydaje mi się że 3d powinien bez problemu obsługiwać tylko nie w 4k a FHD.  Oglądałem 3d przez mad vr bez problemu - tylko że na epsonie. Do JVC nie mam okularów.

Edytowane przez Konrado_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, Konrado_ napisał:

Co do niezawodności lub zawodności kwestia obeznania. U mnie raz ustawione na zestawie HTPC i chodzi latami. Envy jest takie plug and play i łatwiejsze w użyciu niż lumagen (zobacz np. filmik). Co do szumów z MadVr to pierwsze słyszę  i nigdy tego nie zaobserwowałem. Nawet jakby cis takiego miało być to na pewno nie do wychwycenia na JVC x7900  

Nie piszę o niezawodności tylko o braku funkcji i problemami z podstawowymi rzeczami, które nie działają poprawnie. Możesz ustawiać ile chcesz ale jak coś jest zmaszczone na poziomie driverów to nic z tym nie zrobisz. Tak jest z 3D, z paletą kolorów z mikorprzycięciami, dodatkowymi szumami kto wie co jeszcze odkryję :D jak znowu siądę do tematu.

Także nie chodzi o niezawodność bo jak już raz się pogodzisz z tym, że pewne rzeczy nie działają poprawnie i działać nie będą to można wszystko tak ustawić, że będzie działać latami (jak nie pobierasz poprawek systemowych... czyli masz do wyboru albo izolować HTPC od reszty sieci albo odsłaniać bezpieczeństwo albo pozwolić poprawkom co jakiś czas rozsypać Twoje dopieszczone ustawienia HTPC w drobny mak) ale w efekcie masz maszynę, która nie spełnia podstawowych funkcji poprawnie... co jest raczej słabe.

Ludzie nie zauważają albo mają gdzieś mikro przycięcia bo używają upłynniaczy - ja nie używam bo nie lubię efektu SOE. Niektórzy nie oglądają 3D więc mają gdzieś, że są problemy z 3D itp itd. ale używasz czy nie są to podstawowe funkcje odtwarzacza i jak nie działają poprawnie to jest to trochę kicha.

 

20 godzin temu, Konrado_ napisał:

 Co do szumów z MadVr to pierwsze słyszę  i nigdy tego nie zaobserwowałem. Nawet jakby cis takiego miało być to na pewno nie do wychwycenia na JVC x7900  

A myślisz, że jak to wychwyciłem jak nie na swoim x7900? Odpaliłem film przez MadVR i aż mnie po telepało :D. Różnica jest na tyle duża między MadVR a moimi Panasonicami że dostrzegłem ją na pierwszym pliku, który odpaliłem przez MadVR (pewno trochę ponad rok temu, o czym zresztą pisałem tutaj no forum) a przeczytałem o tym, że to jest znana cecha MadVR dopiero kilka dni temu jak zaczęliśmy naszą dyskusję i zaglądnąłem na fora w USA.

Mikro przycięcia, o których pisze nie są wynikiem za dużego obciążenia systemu. One po prostu tam są niezależnie od obciążenia systemu. Być może wynika to z dostępnych częstotliwości zegarów w PC vs tego co jest naprawdę potrzebne ale mam nadzieję że nie i że da się jakoś problem rozwiązać. Ktoś mi sugerował kilka teoretycznie nie związanych z tematem opcji w driverach NV, że mogą problem rozwiązać. Będę testował jak wrócę do dalszej zabawy z MadVR ale jak się później okazało ta osoba (z UK) używa CMD :), więc ona i tak tych przycięć nie widzi.

HTPC jest fajny jak komuś nie przeszkadzają ciągłe kompromisy. Jak chcesz coś co działa cały czas i zawsze w 100% poprawnie to moim zdaniem HTPC nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wiedziałem, że tak było bo zjadłem na tym zęby te 15 lat temu ale miałem nadzieję, że teraz jest już wszystko dawno rozwiązane tymczasem niewiele się zmieniło :)

5 godzin temu, szewi napisał:

tutaj też fajny filmik włoskiego AV Magaizne - madVR Envy co prawda nie z JVC a z laserowym projektorem Sony, ale tez warto zobaczyć, porównują tam sceny m.in z Aquamana:

żeby nie było że nie na temat to wczoraj odpaliłem słynna scenę HP z Insygniów cz.2  (atak Voldemorta na Hogwart) 

i JVC DTM radzi sobie z ta scena w HDR wyśmienicie. Pamietam jak wyglądała na 7900/540 i tutaj  tzn JVC z DTM jest znacznie lepiej. Widać znacznie więcej szczegółów.

@sebna jak to madVR Envy nie obsługuje 3d ? to byłby spory minus jak dla mnie bo mam dużo filmów w tym formacie nie zamierzam z tego rezygnować.

A Lumagen obsługuje 3d ? 

Ja z tego co widzę user interface jest bez porównania lepszy w Envy i nowocześniejszy a dla mnie to ma spore znaczenie. W ww filmie wspominają też o stabilności Envy i z tego co mówią jest bardzo dobrze w tym temacie.

W szybki skrócie o 3D. Z tego co rozumiem to Envy nigdy nie miało mieć żadnego wsparcia dla 3D (zgaduję z tego prostego powodu, że NV nie wypuszcza sterowników, które obsługują 3D, co poniekąd wiąże nieco ręce developerom Envy, i tak np seria 3xxx nigdy takich sterowników nie miała 2xxx chyba też) ale ludzie uprosili i funkcja zostało dodana w retrospekcji ale są z nią problemy. Jakie?, nie wiem ale może być ich cała gama bazując na podstawie moich doświadczeń z próbami uruchomienia 3D z MadVR... które dokładnie dotykają Envy i czy może już zostały rozwiązane trzeba by było poczytać (info o oficjalnie znanych problemach jest z przed 7 miesięcy).

@Konrado_ pisał, że u niego w przeszłości działało 3D z MadVR z poprzednim PJ. Słowo w przeszłości jest tutaj kluczem. To jest właśnie część problemu z HTPC (którym Envy też jest). To, że coś działało wczoraj nie znaczy, że działać będzie dzisiaj. Bo zostały wpuszczone nowe stery do karty grafiki, które naprawiły coś bardzo ważnego na co wszyscy czekali bo ich irytowało ale zepsuło 3D... i co im zrobisz? Musisz wybierać. A to jeszcze nic bo to że stery od grafy psują funkcje związane z wyświetlaniem obrazu da się jeszcze jakoś ogarnąć ale jak stery do płyty albo poprawka systemowa rozpirza działanie 3D albo wprowadza jakieś inne problemy.. ilość możliwości psucia już działających funkcji jest nieskończona :)(niestety).

@szewi jeszcze dodatkowe info. Jako nie masz na swoim JVC najnowszego FW to nie rób update. Ludzie się skarżą, że najnowszy FW psuje działanie przesłony mocno ograniczając kontrast projektora.

Problem jest taki, że N-ki są już nie rozwijane i istnieje duża szansa, że chwile może zająć nim ktoś uprosi JVC, żeby to poprawili o ile to się w ogóle wydarzy bo ponoć JVC ma historię nie naprawiania takich błędów dla niewspieranych modeli.

Wszystko powyżej do dalszej analizy zainteresowanych. Tak tylko wspomniałem bez zagłębiania się w szczegóły bo w wątkach, które czytam ludzie narzekają i próbują się zorganizować do jakiegoś zorganizowanego protestu do JVC.

 

EDIT: powinienem napisać: "potencjalnie mocno ograniczając kontrast". Co próbuje powiedzieć, że nie znam szczegółów bo nie dotyczą X7900 ale kątem oka czytałem o takich problemach z N-kami.

Czytałem o tym w tym wątku jak ktoś chce coś więcej się dowiedzieć :) (na ostatnich 2-4 stronach jest o tym)

https://www.avforums.com/threads/movie-screenshot-eye-candy.2313736/page-92#post-29994900

EDIT 2:

Dyskusja o przesłonie zaczyna się chyba od postu 2197 na stronie 88 (page-88

Ale być może zaczęła się nawet kilka stron / postów wcześniej.

I ciągnie się przez kilka stron bo to wątek ze zdjęciami z filmów więc temat przesłony przeplata się ze zdjęciami :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnych problemów o których piszesz nie mam.

Z tymi mikotprzycięciami. Nie używam CMD i jest bardzo płynnie - każda klatka jest renderowana poprawnie. Nientrawię SOE - dlatego u szewiego chyba nie dałbym rady ogladać :). Jaki masz render time na klatkach i czy jest stały (ctrl +J)? Musisz zrobić 2 rzeczy. W sterowniku NV włączyć vsync dla programu WMPC. Inaczej będą przycięcia. Dodatkowo musisz mieć obciążenie karty przy uruchomionym obrazie na full screen poniżej 70% (30% rezerwy na peaki). A i w MadVR musisz mieć wpisane tryby na jakie ma się przełączać po uruchomieniu w takim formacie np. "2160p23". Poszukaj w sieci jak wpisać komendy na stałe do wszystkich trybów np wpisz tak całość: "20160p23, 2160p24, 2160p60, 2160p50". 2160p25 nie działa prawidłowo z x7900, dlatego wpisujesz tylko 2160p50 i jest ok. Wpisujesz je w device w jednej z zakładek. Jak to ogarniesz mikroprzycięć nie będzie. Ja jestem uczulony na jakiekolwiek przycięcia i dropy klatek więc bym nie mógł czegoś takiego używać.

Z szumami to też musi być złe ustawienie MadVR. Jaka wersja MadVr? Na jakich ustawieniach rendering, i processingu to miałeś? Jakie algorytmy były włączone? Tak czystego i klarownego obrazu jaki daje MadVR nie wiedziałem z zadnego odtwarzacza. Czy używałeś ditheringu (jakiego?), oraz NGU? Czy filtry były właczone i jakie? Zobacz filmik który właśnie wrzucił szewi. Goście po przełączeniu na MadVR zachwycają się jak klarowny stał się obraz. A propos przecież x7900 szumi sam z siebie przez e-shift dlatedo pisałem że dopiero na natywnym może coś by mogło wyjść, ale jak ty widziałeś szum to musiało być coś mega źle ustawione.

HTPC 15 lat temu a teraz to jednak 2 epoki różnicy. Myślę że się zraziłeś bo miałeś złe doświadczenia i brak pomocy jak to ustawić od kogoś kto jest biegły w temacie. Dlatego służę pomocą. Ale rozumiem niechęć do HTPC tak samo jak ja rozumiem moją niechęć do klocków typu Panasonic/Oppo których się pozbyłem :)

Godzinę temu, sebna napisał:

 

 

@Konrado_ pisał, że u niego w przeszłości działało 3D z MadVR z poprzednim PJ. Słowo w przeszłości jest tutaj kluczem. To jest właśnie część problemu z HTPC (którym Envy też jest). To, że coś działało wczoraj nie znaczy, że działać będzie dzisiaj. Bo zostały wpuszczone nowe stery do karty grafiki, które naprawiły coś bardzo ważnego na co wszyscy czekali bo ich irytowało ale zepsuło 3D... i co im zrobisz? Musisz wybierać. A to jeszcze nic bo to że stery od grafy psują funkcje związane z wyświetlaniem obrazu da się jeszcze jakoś ogarnąć ale jak stery do płyty albo poprawka systemowa rozpirza działanie 3D albo wprowadza jakieś inne problemy.. ilość możliwości psucia już działających funkcji jest nieskończona :)(niestety).

 

 

Jestem na 100% przekonany że 3d będzie działać z MadVr czy bez MadV z komputera. Może być problem z napisami tylko ale  jest na to sposób tylko trzeba posiedzieć. Działało na Epsonie TW9400 idealnie więc dlaczego miałoby nie działać na JVC? Przecież to tak samo działa tylko inna marka sprzętu ale filozofia ta sama. Myślę że to szukanie problemów na siłę. Oczywiście jak działa 3d to jest to tryb FHD nie 4k. Ludzi mają tryby 3D w madvr pokalibrowane pod to,  a sam madvr ma specialną zakładkę z ustawieniami pod 3d. Więc nie wiem o co chodzi.

Z psuciem przez podzespoły komputera projektora to jest teoria spiskowa. Ja robię około 1000h rocznie podłączone do projektora od 20 lat. Nigdy nie miałem awarii.

W swoim poście piszesz o 3D pod gaming i tam sterowniki mają znaczenie. 3D pod film z MadVR nie dziala w ten sposób co gaming tzn nie generuje 2 obnrazów do nałożenia na siebie, one są już wygenerowane na płycie. 

1 godzinę temu, sebna napisał:

 

@szewi jeszcze dodatkowe info. Jako nie masz na swoim JVC najnowszego FW to nie rób update. Ludzie się skarżą, że najnowszy FW psuje działanie przesłony mocno ograniczając kontrast projektora.

Problem jest taki, że N-ki są już nie rozwijane i istnieje duża szansa, że chwile może zająć nim ktoś uprosi JVC, żeby to poprawili o ile to się w ogóle wydarzy bo ponoć JVC ma historię nie naprawiania takich błędów dla niewspieranych modeli.

Wszystko powyżej do dalszej analizy zainteresowanych. Tak tylko wspomniałem bez zagłębiania się w szczegóły bo w wątkach, które czytam ludzie narzekają i próbują się zorganizować do jakiegoś zorganizowanego protestu do JVC.

 

EDIT: powinienem napisać: "potencjalnie mocno ograniczając kontrast". Co próbuje powiedzieć, że nie znam szczegółów bo nie dotyczą X7900 ale kątem oka czytałem o takich problemach z N-kami.

Czytałem o tym w tym wątku jak ktoś chce coś więcej się dowiedzieć :) (na ostatnich 2-4 stronach jest o tym)

https://www.avforums.com/threads/movie-screenshot-eye-candy.2313736/page-92#post-29994900

EDIT 2:

Dyskusja o przesłonie zaczyna się chyba od postu 2197 na stronie 88 (page-88

Ale być może zaczęła się nawet kilka stron / postów wcześniej.

I ciągnie się przez kilka stron bo to wątek ze zdjęciami z filmów więc temat przesłony przeplata się ze zdjęciami :)

 

To jest znany problem. Po updacie chyba 3.50 zamienili działanie trybów przesłony.

Początkowo było tak:

Auto 1 stawiało nacisk na gradacje (wolno działająca)

Auto 2 sprawiało nacisk na kontrast (szybko działająca).

Po updacie jest odwrotnie :) Ale poza tym działa ok. Nie działa tak jak na x7900 bo są inne artefakty o których już pisałem ale działa raczej dobrze.

Edytowane przez Konrado_
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3.52 najnowszy soft i nie zauważyłem problemów z przesłoną (poza drobnym shiftem kolorów czyli artefaktów o których pisze Konrado_.  Jeśli kontrast byłby słaby na pewno bym na to zwrócił uwagę :)

Na Imperium Kontratakuje kontrast jak wychodził tak wychodzi przy działaniu przesłony po napisach ;)

Zmieniłem tylko tryb na auto 1.

Nie mam natomiast odniesienia do 3.5 czy wcześniejszych sprzed DTM bo projektor miał już zainstalowany nowy firmware. 3.52 chyba wprowadzili w kwietniu 2021 ale tam były jakieś kosmetyczne zmiany względem 3.5 jeśli dobrze pamiętam.

Duże zmiany były w 3.1 (dodanie Frame adapt  HDR) i 3.5 (Theater optimizer)

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebna ja tez żadnych problemów z szumem nie miałem nigdy,przecież byłeś u mnie o co chodzi? Mikro przycięć tez nie mam(1080ti) żadnych z cdm ,później ludzie czytają i się zniechęcają ! Szum owszem można wywołać niewłaściwym lub złym ustawieniem algorytmów.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Konrado_ napisał:

Ja żadnych problemów o których piszesz nie mam.

Z tymi mikotprzycięciami. Nie używam CMD i jest bardzo płynnie - każda klatka jest renderowana poprawnie. Nientrawię SOE - dlatego u szewiego chyba nie dałbym rady ogladać :). Jaki masz render time na klatkach i czy jest stały (ctrl +J)? Musisz zrobić 2 rzeczy. W sterowniku NV włączyć vsync dla programu WMPC. Inaczej będą przycięcia. Dodatkowo musisz mieć obciążenie karty przy uruchomionym obrazie na full screen poniżej 70% (30% rezerwy na peaki). A i w MadVR musisz mieć wpisane tryby na jakie ma się przełączać po uruchomieniu w takim formacie np. "2160p23". Poszukaj w sieci jak wpisać komendy na stałe do wszystkich trybów np wpisz tak całość: "20160p23, 2160p24, 2160p60, 2160p50". 2160p25 nie działa prawidłowo z x7900, dlatego wpisujesz tylko 2160p50 i jest ok. Wpisujesz je w device w jednej z zakładek. Jak to ogarniesz mikroprzycięć nie będzie. Ja jestem uczulony na jakiekolwiek przycięcia i dropy klatek więc bym nie mógł czegoś takiego używać.

Z szumami to też musi być złe ustawienie MadVR. Jaka wersja MadVr? Na jakich ustawieniach rendering, i processingu to miałeś? Jakie algorytmy były włączone? Tak czystego i klarownego obrazu jaki daje MadVR nie wiedziałem z zadnego odtwarzacza. Czy używałeś ditheringu (jakiego?), oraz NGU? Czy filtry były właczone i jakie? Zobacz filmik który właśnie wrzucił szewi. Goście po przełączeniu na MadVR zachwycają się jak klarowny stał się obraz. A propos przecież x7900 szumi sam z siebie przez e-shift dlatedo pisałem że dopiero na natywnym może coś by mogło wyjść, ale jak ty widziałeś szum to musiało być coś mega źle ustawione.

HTPC 15 lat temu a teraz to jednak 2 epoki różnicy. Myślę że się zraziłeś bo miałeś złe doświadczenia i brak pomocy jak to ustawić od kogoś kto jest biegły w temacie. Dlatego służę pomocą. Ale rozumiem niechęć do HTPC tak samo jak ja rozumiem moją niechęć do klocków typu Panasonic/Oppo których się pozbyłem :)

Dzięki @Konrado_ za rzeczy do przetestowania pod kątem mikro przycięć. Dobrze słyszeć, że nie używasz CMD i nie masz problemu. Miejmy nadzieję, że ustawienie vsynca pomoże bo teraz już nie pamiętam jak miałem go skonfigurowanego bo auto przełączanie profili pod kątem materiału źródłowego to tylko automatyzacja. Podczas testowania manualnie kontrolowałem przełączanie odświeżania z zamiarem dodania automatyzacji jak dopieszczę pozostałe szczegóły ale to też przetestuje. Jak masz jeszcze jakieś pomysły, wskazówki to pisz śmiało. Będę wdzięczny.

Jeszcze dodam tylko kilka słów o co chodzi z mikro przycięciami. To nie są takie przycięcia, że widać zmianę tępa wyświetlania ani nic takiego tylko ogólna mniejsza płynność materiałów 23.xxx fps w porównaniu do moich Panasoniców (które nie mają żadnych upłynniaczy włączonych). Chodzi o stałe większe mrużenie ruchu z braku lepszego słowa? Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi. Taka stała minimalnie mniejsza płynność ruchu. Gdybym tylko oglądał na MadVR to bym się pewno przyzwyczaił i tego nie widział ale, że przełączam się między dedykowanymi playerami a MadVR to jest to mała ale widoczna różnica. A jak wszyscy wiemy 23fps samo w sobie jest lekko niepłynne w zależności od typu ruchu jaki występuje na ekranie więc jakiekolwiek pogorszenie tego jest bolesne :) (dlatego tak dużo ludzi używa upłynniaczy ruchu).  

Dobrze, że edytowałeś posta bo zaoszczędziłeś mi długiego rozpisania się tłumacząc gdzie się nie zrozumieliśmy :) ale chyba musiałeś dojść o co mi chodziło z 3D itp itd w moim poprzednim poście skoro edytowałeś swojego. Jak dalej masz wątpliwości to pisz to napiszę jaśniej o co mi chodziło.

18 godzin temu, Darulok napisał:

@sebna ja tez żadnych problemów z szumem nie miałem nigdy,przecież byłeś u mnie o co chodzi? Mikro przycięć tez nie mam(1080ti) żadnych z cdm ,później ludzie czytają i się zniechęcają ! Szum owszem można wywołać niewłaściwym lub złym ustawieniem algorytmów.

Darku. Mówimy o mikro szumie. On tam jest względem Panasoniców. To nie jest coś co razi po oczach ale jak jesteś przyzwyczajony do tego, że go nie ma to się da go zauważyć w porównaniu. Wydaje mi się, że jest to też zależne od materiału źródłowego. Im więcej szumu ma sam materiał (nie chodzi mi o film grain jako taki) tym bardziej podkreślony jest mikro szum, który dodaje od siebie MadVR. Cloud Atlas jest płytą, na której to dobrze widać.

Jak wpadniesz do mnie to Ci pokażę różnicę i o co mi chodzi.

A co do mikro przycięć czy u Ciebie są czy ich nie ma trudno powiedzieć bo używasz CMD. Z CMD ich nie zobaczysz. Jak będę u Ciebie następnym razem to możemy sprawdzić razem bo będziesz pewno potrzebował kogoś kto jest przyzwyczajony do oglądania bez CMD, żeby odróżnić co jest naturalnym rwaniem 23.xxx fps vs mikroprzycięcia od MadVR, które przynajmniej u mnie i na ten moment są.

EDIT: Jeszcze dodając do extra szumu. Być może da się ustawieniami tutaj coś poprawić (choć bawiłem się sporą ilością nich), bez tracenia jakości w inny sposób ale tak jak pisałem wcześniej, czytając forum US, natrafiłem na info, że jest to znana cecha MadVR. Ja ją po prostu zauważyłem sam z siebie a dopiero potem znalazłem tego potwierdzenie jako znanej charakterystyki MadVR na forum w USA więc coś jest na rzeczy raczej.

 Backend tego forum jest strasznie zbugowany. Nie wiem jak to się stało wcześniej, że zacytowało tylko część Twojej wypowiedzi... myślałem, że wyedytowałeś posta między wczoraj a dzisiaj ale jest całość więc poniżej tłumaczę bo coś nie zrozumieliśmy się patrząc po Twojej odpowiedzi.

21 godzin temu, Konrado_ napisał:

Jestem na 100% przekonany że 3d będzie działać z MadVr czy bez MadV z komputera. Może być problem z napisami tylko ale  jest na to sposób tylko trzeba posiedzieć. Działało na Epsonie TW9400 idealnie więc dlaczego miałoby nie działać na JVC? Przecież to tak samo działa tylko inna marka sprzętu ale filozofia ta sama.

To nie jest problem z projektorami tylko z driverami karty graficznej. Nvidia nie wspiera już 3D w swoich kartach a wsparcie w driverach jest potrzebne do 3D z MadVR. Nie ma wsparcia, nie ma 3D z tego co rozumiem. Zakładka do 3D w MadVR nie ma z tym nic wspólnego. Mam nadzieję, że teraz rozumiesz gdzie leży problem. Chyba, że potrafisz uruchomić 3D z MadVR bez wsparcia w driverach NV. Jeżeli tak to ja zamieniam się w słuch i piszę to bez żadnej złośliwości bo mi się to jeszcze po prostu nie udało i z tego co rozumiem nie jest to możliwe. Z chęcią dowiem się, że jest na to jakiś sposób bo by mi to znacznie życie ułatwiło.

21 godzin temu, Konrado_ napisał:

Z psuciem przez podzespoły komputera projektora to jest teoria spiskowa. Ja robię około 1000h rocznie podłączone do projektora od 20 lat. Nigdy nie miałem awarii.

No to by była teoria spiskowa i to w dodatku ciekawa :) gdybym o tym pisał. Chodziło mi oczywiście o to, że pomiędzy wersjami driverów ich funkcje były psute losowo. I tak Nvidia miała dla przykładu problem w driverze z poprawnym aktywowaniem rozszerzonej palety barw (piszę z pamięci ale chyba to był dokładnie taki problem) co miałoby wpływ na UHD i w którejś kolejnej wersji driverów w końcu to naprawiła ale w tej wersji, w której to naprawiła zepsuła jakiś aspekt lub całkowicie komponent 3D (stereoskopii) w tych driverach (to jest tylko przykład dla zobrazowania problemu). O to mi chodziło. Że z wersji na wersje różne rzeczy są naprawiane i psute (lub wprowadzane są nowe problemy) a użytkownik pozostaje z wyborami, której wersji ma używać wiedząc, że każda psuje coś innego... przez psuje mam na myśli oczywiście funkcję driverów a nie fizyczny sprzęt ale bez poprawnie działającej tej funkcji w driverach, sprzęt, w tym wypadku projektor, choć sprawny, nie wyświetli poprawnie 3D bo nie dostanie poprawnie sformatowanego i oflagowanego sygnału z PC.

Tutaj masz próbkę tego o czym mówię (lista problemów z różnymi wersjami driverów pod kątem HT):
https://drive.google.com/file/d/1gQZLfJ0w5KT7tBHCKZASSVU8vTnyPe2n/view

image.thumb.png.73167a306bbf6d683be56060413a6f99.png

Dodatkowo są różnice między Epsonem i JVC w tym jak obsługują 3D, jakie jego wersje, jak obsługują sygnał, handshake itp itd. ale to nie o to chodzi akurat w tym wypadku. Ale znane są takie sytuacje, że 3D będzie działać na jednym PJ a na drugim nie tylko ze względu na to, że jeden jest bardziej tolerancyjny albo bardziej mu leży sygnał (jego konfiguracja) z PC w porównaniu do drugiego projektora.

Jestem informatykiem i pasjonatem PC także rozumiem takie zależności bardzo dobrze. Co oczywiście wcale nie znaczy, że jestem nieomylny i wiem wszystko na ten temat. Daleko od tego ale co chce powiedzieć, ze mam dobrą bazę popartą sporym doświadczeniem więc podstawowe zależności nie są mi obce (a teorie spiskowe, jakiekolwiek, to ostatnia rzecz, w którą bym się w życiu zaangażował :) - głównie dlatego, że są praktycznie nieweryfikowalne więc po co tracić czas ;)).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z driverami to tak jest że czasem coś popsują zgadzam się. Więc dlatego raczej nie od razu robię update driverów jak wszystko działa ok. Z problemem czerwca 2020 się akurat spotkałem i sam zgłaszałem go do madshiego. Ale Nvidia to po jakimś czasie naprawiła. Jednakże to jest moim zdaniem żaden problem i bym tego nie demonizował. Wiadomo jak jest rozwój to są czasem bugi, ale zawsze można wrócić do poprzedniej działającej wersji na PC (czego nie można powiedzieć o sprzęcie stacjonarnym jak już zrobisz update firmware to chyba nie ma powrotu do poprzedniej wersji. Ja np. chciałbym wrócić do wcześniejszych wersji firmware JVC bo nie potrzebuję DTM a chciałbym potestować poprzednie funkcje które wyrzucili, ale nie widzę takiej możliwości. <Może ktoś coś?)

Uzupełniając rozumiem że Envy nie polega na updacie driverów nvidii i raczej jest zamknięte na sterowniki więc ten problem tego sprzętu nie dotyczy.

Jeżeli chodzi o mikroprzycięcia to koniecznie zaznacz vsync dla WMPC. U mnie bez tego są przycięcia. Natomiast jeżeli mówisz o blurze przy ruchu na ekranie to jest zupełnie inny problem. Ja to też widzę niestety na RS2000 i musze powiedzieć że X7900 pod tym względem był dużo lepszy. Nie wiem czy to kwestia eshiftu który to niweluje, czy mniejszej ostrości/jasności, czy konkretnej sztuki. To jest dla mnie zagadką i nie znalazłem odpowiedzi w sieci. Pod względem odwzorowania płynności ruchu x7900 jest dla mnie mistrz, RS 2000 jest słabszy. Podobno jest super ruch na serii NZ. 

Odnośnie 3D no nie mam okularów JVC (ani emitera). Działało bez problemu na Epsonie 2 lata temu i puszczałem z komputera, wcześniej w moim Panasonicu PTAE6000 z komputera. W MadVR jest zakładka do ustawień pod 3D. Ludzie oglądają 3D z komputera cały czas. Może spróbuj jeszcze raz, tylko rozdzielczość FHD, Włącz 3D w madvr w zakładce 3d, poeksperymentuj z tymi ustawieniami, na wszelki wypadek załaduj sterownik NV np z lipca 2019 roku. I zacznijmy od tego momentu. Jak nic to zainstaluj wersję MadVR 112b na początek. W niej dobrze działa smooth motion więc może to jest z tym powiązane. W wersji 113 gołej zepsute to zostało. Teraz ja używam najnowszej wersji 141 i wszystko działa, ale ja nie korzystam z 3D. Dla mnie na 155 calach 3D jest jednak za ciemne. Aczkolwiek nie widziałem tego na JVC przyznaję :)

 

W pliku który załączyłeś chyba masz odpowiedź na większość Twoich problemów:

image.png.7ab8a85f11507ec245444384c8797c82.png

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna recenzja i sporo ciekawych info dot Envy m.in w połączeniu z NX9/Rs3000 (nie wiem czy ten film był już wklejany). Szczególnie od 12 minuty są odniesienia do wbudowanych DTM, pokazane jak poprawia się kontrast itp:

 

 

Chyba trzeba założyć osobny wątek na Mad'VR :)

@sebna w kwestii 3D coś było na rzeczy ponieważ zmieniły się karty graficzne w Envy Extreme i nowsze ze względu na brak supportu drivera Nvidii nie obsługiwały 3d  poprawnie, ale Madshi pisze ze 3d już działa - więc jak widać support działa bardzo prężnie:

https://www.avsforum.com/threads/official-madvr-envy-video-processor-owners-thread”.3173897/post-60817393

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, szewi napisał:

inna recenzja i sporo ciekawych info dot Envy m.in w połączeniu z NX9/Rs3000 (nie wiem czy ten film był już wklejany). Szczególnie od 12 minuty są odniesienia do wbudowanych DTM, pokazane jak poprawia się kontrast itp:

 

 

Chyba trzeba założyć osobny wątek na Mad'VR :)

@sebna w kwestii 3D coś było na rzeczy ponieważ zmieniły się karty graficzne w Envy Extreme i nowsze ze względu na brak supportu drivera Nvidii nie obsługiwały 3d  poprawnie, ale Madshi pisze ze 3d już działa - więc jak widać support działa bardzo prężnie:

https://www.avsforum.com/threads/official-madvr-envy-video-processor-owners-thread”.3173897/post-60817393

 

Fajny filmik wygrzebałeś. Super :)

CZyli tak jak zawsze powtarzałem - obraz jest lepszy od razu widać (kontrast i kolory). Mapowanie tonalne MadVr oddaje więcej szczegółów w highlightach i cieniach, są lepsze pięknie nasycone kolory, kontrast wg tego co zmierzyli +20-40% w zależności od sceny, super skalowanie w oparciu o AI, automatyczne formaty obrazu, możliwość oglądania w 60HZ bez zakłóceń płynności i kilka innych fajnych funkcji. Stąd ta cena i rekomendacja by parować to z Barco.

Ja po prostu to widziałem i dlatego moje stwierdzenie że JVC DTM jest fajny dla kogoś kto nie doświadczył tego co uzyskuje MadVr. Stąd moje stwierdzenia z porównania RS2000 do x7900  gdzie benefitu z DTM nie ma dla mnie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sebna napisał:

Mówimy o mikro szumie

Rozumiem tylko jak film był zaszumiony sporo to i na oledzie ten szum równiez był widoczny. Zanim został zbity porównywałem parę pozycji, i nie ważne czy bezpośrednio z madvr,czy z dysku do TV lub blueray,ale dtm panasonic ma słabszy twierdząc po naszym krótkim teście Ality😆.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia 😉

 

Ps.Kończ pokój bo chciałbym cos zerknać i 133cale obadać. 😉

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Konrado_ napisał:

Fajny filmik wygrzebałeś. Super :)

CZyli tak jak zawsze powtarzałem - obraz jest lepszy od razu widać (kontrast i kolory). Mapowanie tonalne MadVr oddaje więcej szczegółów w highlightach i cieniach, są lepsze pięknie nasycone kolory, kontrast wg tego co zmierzyli +20-40% w zależności od sceny, super skalowanie w oparciu o AI, automatyczne formaty obrazu, możliwość oglądania w 60HZ bez zakłóceń płynności i kilka innych fajnych funkcji. Stąd ta cena i rekomendacja by parować to z Barco.

 

A czy te parametry nie powinny być czasem takie jakie powinny być z procesu kalibracji, a nie pieknie nasycone kolory czy wyższy kontrast?

To, ze sie komus bardziej podoba nie jest wyznacznikiem jakosci czy tegojak ma być !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2022 o 17:07, Darulok napisał:

Rozumiem tylko jak film był zaszumiony sporo to i na oledzie ten szum równiez był widoczny. Zanim został zbity porównywałem parę pozycji, i nie ważne czy bezpośrednio z madvr,czy z dysku do TV lub blueray,ale dtm panasonic ma słabszy twierdząc po naszym krótkim teście Ality😆.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia 😉

 

Ps.Kończ pokój bo chciałbym cos zerknać i 133cale obadać. 😉

DTM to nie ma w ogóle porównania :). To jest powód, dla którego w MadVR zacząłem się bawić. Akurat Alita to gwóźdź do trumny 820-tki bo ona jest nasterowana do 10k nitów jeżeli dobrze pamiętam a im więcej tym MadVR / Lumagen robią jeszcze większą różnicę. Ale nawet na 1k nitów różnica jest spora na korzyść MadVR.

Prace nad skończeniem pokoju niedługo zostaną wznowione :). Ekran pójdzie 12.5cm do przodu także 133" wizualnie jeszcze urośnie :)

W dniu 5.01.2022 o 14:05, Konrado_ napisał:

Z driverami to tak jest że czasem coś popsują zgadzam się. Więc dlatego raczej nie od razu robię update driverów jak wszystko działa ok. Z problemem czerwca 2020 się akurat spotkałem i sam zgłaszałem go do madshiego. Ale Nvidia to po jakimś czasie naprawiła. Jednakże to jest moim zdaniem żaden problem i bym tego nie demonizował. Wiadomo jak jest rozwój to są czasem bugi, ale zawsze można wrócić do poprzedniej działającej wersji na PC (czego nie można powiedzieć o sprzęcie stacjonarnym jak już zrobisz update firmware to chyba nie ma powrotu do poprzedniej wersji. Ja np. chciałbym wrócić do wcześniejszych wersji firmware JVC bo nie potrzebuję DTM a chciałbym potestować poprzednie funkcje które wyrzucili, ale nie widzę takiej możliwości. <Może ktoś coś?)

Uzupełniając rozumiem że Envy nie polega na updacie driverów nvidii i raczej jest zamknięte na sterowniki więc ten problem tego sprzętu nie dotyczy.

Jeżeli chodzi o mikroprzycięcia to koniecznie zaznacz vsync dla WMPC. U mnie bez tego są przycięcia. Natomiast jeżeli mówisz o blurze przy ruchu na ekranie to jest zupełnie inny problem. Ja to też widzę niestety na RS2000 i musze powiedzieć że X7900 pod tym względem był dużo lepszy. Nie wiem czy to kwestia eshiftu który to niweluje, czy mniejszej ostrości/jasności, czy konkretnej sztuki. To jest dla mnie zagadką i nie znalazłem odpowiedzi w sieci. Pod względem odwzorowania płynności ruchu x7900 jest dla mnie mistrz, RS 2000 jest słabszy. Podobno jest super ruch na serii NZ. 

Odnośnie 3D no nie mam okularów JVC (ani emitera). Działało bez problemu na Epsonie 2 lata temu i puszczałem z komputera, wcześniej w moim Panasonicu PTAE6000 z komputera. W MadVR jest zakładka do ustawień pod 3D. Ludzie oglądają 3D z komputera cały czas. Może spróbuj jeszcze raz, tylko rozdzielczość FHD, Włącz 3D w madvr w zakładce 3d, poeksperymentuj z tymi ustawieniami, na wszelki wypadek załaduj sterownik NV np z lipca 2019 roku. I zacznijmy od tego momentu. Jak nic to zainstaluj wersję MadVR 112b na początek. W niej dobrze działa smooth motion więc może to jest z tym powiązane. W wersji 113 gołej zepsute to zostało. Teraz ja używam najnowszej wersji 141 i wszystko działa, ale ja nie korzystam z 3D. Dla mnie na 155 calach 3D jest jednak za ciemne. Aczkolwiek nie widziałem tego na JVC przyznaję :)

 

W pliku który załączyłeś chyba masz odpowiedź na większość Twoich problemów:

image.png.7ab8a85f11507ec245444384c8797c82.png

Tzn u mnie ogólnie 3D działa z MadVR tylko problem polega na tym, że nie ma driverów, które by poprawnie działały z 4k i 3D naraz z x7900 :). Także muszę wybierać... pewno skończy się tak, że będę miał dwa systemy jeden na stałe do 3D i drugi do 4k... zobaczymy.

A jak szukałem tego pliku, który podlinkowałem dla Ciebie to sobie uświadomiłem, że testowałem tą opcje z vsynciem (bo tak jak słusznie zauważyłeś była w pliku opisana) i niestety ale nie zrobiła ona u mnie różnicy z tymi driverami, z którymi testowałem. Musze spróbować kilka innych i zobaczyć. Teraz jak się praktycznie zdecydowałem, że będę miał dwa systemy jeden do 3D jeden do 4k mam znacznie większą pulę driverów, które mogę przetestować (bo nie muszę szukać takiego, który działa przyzwoicie z jednym i drugim formatem) i pewno, z którymś nie będzie problemu z mikro przycięciami. Problem jest tyko taki, że nie bardzo mam czas na takie grzebanie... i tutaj pojawia się olbrzymia przewaga Lumagena. Płacisz i działa...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2022 o 13:30, sebna napisał:

Akurat Alita to gwóźdź do trumny 820-tki bo ona jest nasterowana do 10k nitów jeżeli dobrze pamiętam

Vincent coś takiego wspominał w jednym ze swoich filmików, ale to musi być jakiś Panasonicowy bug bo wszystkie inne softy pokazują 1000/0.0001.

Poniżej madVR.

https://s1.imagebanana.com/file/200919/CzFVUQo9.png

Tym niemniej dla Panasa z aktywnym HDR Optimizerem nie powinno to mieć znaczenia w jakiej wartości film był masterowany bo on zmienia ją do postaci łatwiej przyswajalnej przez wyświetlacz w zależności od ustawienia (do 350 nitów w UB9000 lub z alternatywnym softem do 820/420).

BTW faktyczna jasność w szczycie niemal cały czas nie przekracza ~200 nitów, nie licząc creditsów końcowych i dosłownie jednej klatki, która osiąga 1000 nitów :)
Więc w takich przypadkach dla HDR10 DTM robi różnicę - którego odtwarzacze Panasa nie mają, wbrew temu co możecie gdzieniegdzie przeczytać.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2022 o 19:08, pmcomp napisał:

 

A czy te parametry nie powinny być czasem takie jakie powinny być z procesu kalibracji, a nie pieknie nasycone kolory czy wyższy kontrast?

To, ze sie komus bardziej podoba nie jest wyznacznikiem jakosci czy tegojak ma być !!!

Nie, bo to nie chodzi o kalibrację, a o jakość mapowania tonów do HDR oraz jakość procesowania obrazu jak chroma, scalling i kilka innych parametrów . Ale zapewne wiesz lepiej niż fachowcy od video processingu (Madshi, Inżynierowie od Limagena lub choćby panowie z filmików od szewiego z Australii czy Włoch). Proszę przeczytaj wątek ze zrozumieniem tzn wcześniejsze wpisy wraz z linkami. I proszę nie spamuj odpowiadając w szyderczy lub obraźliwy sposób nie wnosząc nic do tematu.

W dniu 2.01.2022 o 01:08, Konrado_ napisał:

 

madVR Envy | The award-winning video processor for the best HDR, 4K upscaling, aspect ratio mangement and more for your dedicated home theater

Pod powyższym linkiem jest taki obrazek z suwakiem i dość nieźle oddaje na czym polega różnica. zastosowania procesora video i nie ma to bezpośredniego związku z kalibracją, bo ta w każdym scenariuszu musi być zrobiona na sprzecie czy to JVC, czy to Sony, czy to Barco czy to Marantz, SIM czy Christie (tego ostatniego chyba w PL za dużo nie ma). I każdy będzie miał korzyści w efekcie zastosowania projektora, a na każdym pomimo kalibracji obraz będzie inny. Bo kalibracja a zastosowanie procesora video to 2 różne rzeczy.

 

"W efekcie zastosowania procesora) miało być :)

I Lumagena :)

Edytowane przez Konrado_
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Konrado_ napisał:

Nie, bo to nie chodzi o kalibrację, a o jakość mapowania tonów do HDR oraz jakość procesowania obrazu jak chroma, scalling i kilka innych parametrów . Ale zapewne wiesz lepiej niż fachowcy od video processingu (Madshi, Inżynierowie od Limagena lub choćby panowie z filmików od szewiego z Australii czy Włoch). Proszę przeczytaj wątek ze zrozumieniem tzn wcześniejsze wpisy wraz z linkami. I proszę nie spamuj odpowiadając w szyderczy lub obraźliwy sposób nie wnosząc nic do tematu.

 

To przeczytaj ponownie co TY napisałeś, cytuję twoje słowa: są lepsze pięknie nasycone kolory, kontrast wg tego co zmierzyli +20-40% w zależności od sceny,

Z jakością mapowania tonów nowe projektory JVC radzą sobie znakomicie. Jesli ktos chce wydawać dodatkową kasę na procesor obrazu w cenie drugiego projektora to jego wola, natomiast nie piszcie że to poprawia obraz tak, że majty spadają, bo to nie jest prawda. Za czasów fullHD miałem dwa różne zewnętrzne procesory obrazu, teraz odpuściłem bo przy ich cenie skórka niewarta wyprawki. Z chroma nic nie musisz robić, a skalowanie można zrobic gdzie indziej. Kilka innych parametrów? Jakie to?

 

Piszesz: "Bo kalibracja a zastosowanie procesora video to 2 różne rzeczy". To wytłumacz nam maluczkim co jeszcze chcesz polepszyć w ustawieniu kolorów, kontrastu i jasności w procesorze na poprawnie skalibrowanym projektorze?

Ktoś napisał dobrze, załóżcie sobie nowy wątek o madVR czy Lumagenie i tam dyskutujcie do woli.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MadVr jest za darmo. U mnie różnica jest kolosalna JVC DTM vs MadVR. I u setek osób na świecie - AVS forum. W zacytowanych testach też np kontrast +20-40%. Kolega nic nie rozumie,  nie obejrzał nawet zalinkowanego testu i pisze farmazony. Trzeba zignorować.

48 minut temu, pmcomp napisał:

To wytłumacz nam maluczkim ...

 

Niestety nie możesz liczyć na to że odpowiem na twoje zaczepne pytanka. Odpowiedz masz w wypowiedziach od Szewiego, ode mnie i kilku innych osób. Poczytaj a znajdziesz. Po tym jak zachowujesz się w innych wątkach żadna dyskusja z Tobą nie ma sensu. Jesteś szyderczym gburem który nie ma nic do zaoferowania poza czerpaniem przyjemności z obrażania i podważania innych.

Widzę że po tym jak określiłeś np. mnie że "jestem nikim" pojawiłeś się tutaj znów jątrzyć. Jakbyś był normalną osobą, która zrobiła jakieś testy i je tu opisała, była w stanie merytorycznie rozmawiać i była otwarta na wiedzę to chętnie bym porozmawiał. Ale już wiem że ty taki nie jesteś. Póki nie zobaczę jakiejś recenzji czy testu zrobioną przez Ciebie na temat video nie masz nic odkrywczego do powiedzenia niestety. 

Edytowane przez Konrado_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Konrado_ napisał:

MadVr jest za darmo. U mnie różnica jest kolosalna JVC DTM vs MadVR. I u setek osób na świecie - AVS forum. W zacytowanych testach też np kontrast +20-40%. Kolega nic nie rozumie,  nie obejrzał nawet zalinkowanego testu i pisze farmazony. Trzeba zignorować.

Niestety nie możesz liczyć na to że odpowiem na twoje zaczepne pytanka. Odpowiedz masz w wypowiedziach od Szewiego, ode mnie i kilku innych osób. Poczytaj a znajdziesz. Po tym jak zachowujesz się w innych wątkach żadna dyskusja z Tobą nie ma sensu. Jesteś szyderczym gburem który nie ma nic do zaoferowania poza czerpaniem przyjemności z obrażania i podważania innych.

Widzę że po tym jak określiłeś np. mnie że "jestem nikim" pojawiłeś się tutaj znów jątrzyć. Jakbyś był normalną osobą, która zrobiła jakieś testy i je tu opisała, była w stanie merytorycznie rozmawiać i była otwarta na wiedzę to chętnie bym porozmawiał. Ale już wiem że ty taki nie jesteś. Póki nie zobaczę jakiejś recenzji czy testu zrobioną przez Ciebie na temat video nie masz nic odkrywczego do powiedzenia niestety. 

Po pierwsze unikasz niewygodnych dla ciebie pytań:

- o kolory, kontrast i jasność kalibracja vs. zewnętrzny procesor.

- te inne parametry, o których piszesz. Jakie?

 

Po drugie Lumagen oprócz hardware'u też ma soft, projektor też ma soft. Do madVR potrzebujesz drogiego i wydajnego PC-a. Zapomniałeś?

O odtwarzaniu płyt BD czy BD-UHD na PC-e juz kiedyś zapomniałem. Ciagle kłopoty z kodekami, płynnością, wydajnością itp. Mam OPPO 203 i święty spokój.

 

Ponownie wspominasz o wzroście kontrastu w cytowanych testach. Po co? Kontrast ma byc taki jaki ma być. Dalej nie wyjasniasz tylko cytujesz once materiały. Sam nie umiesz wyjaśnić?

 

A co do "jestes nikim" w tych tematach dalej swoimi wpisami to potwierdzasz. Wiesz że dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele.

 

A co do testów to sobie poszukaj i poczytaj ... są na tym forum. Rzetelne i opisane.

A ty umiesz jedynie cytować internet, często przeinaczając fakty. Przypomnij sobie co pisałeś o parametrach JVC.

Takich jak ty nazywam "Znafcami".

 

PS. zapomniałes o jednej rzeczy ... zastosowanie zewnętrznego procesora zmienia obraz. Czy na lepsze? Tobie się podoba, nie każdemu musi. Napisałem dlaczego.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...