Skocz do zawartości
Gmeru

JVC Reference Series 2018. Znamy szczegóły i datę wprowadzenia na rynek polski: DLA-RS1000, DLA-RS2000, DLA-RS3000 8K e-shift

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.07.2022 o 15:34, sebna napisał:

Nice. Czytałem też, że jedna z największych różnic na plus N-ek w porównaniu do X-ów ;), to że na N-kach nie ma prawie wcale żadnego "mrowienia" obrazu, dużo mniej szumu co owocuje bardziej stabilnym obrazem, o większych szczegółach i przede wszystkim jeszcze bardziej analogowym charakterze.

Podobno to jest jeden z tych efektów, które zauważasz, że coś było nie tak wcześniej jak już masz nowe rozwiązanie. W sensie, że posiadacze X nie mieli nic do zarzucenia swoim PJ w tym aspekcie ale jak się przesiedli na N to różnica jest oczywista i na duży plus.

Szkoda, że nie masz zdjęć tych test patternów zrobionych tym samym sprzętem :)

Nie mniej jednak, bardzo fajne.

Myślę, że wątek porządnie ożyje na jesień, zimę :)

Pozdrawiam

Zgadza się, w serii N obraz jest ostrzejszy i bez charakterystycznego zaszumienia które jest skutkiem ubocznym e-shiftu w poprzednich modelach.

można jeszcze dodać że DTM to też duży plus, jak ktoś nie używa zewnętrznych urządzeń do mapowania tonów w HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2022 o 13:17, STELVIO napisał:

Czyli jednak wynika z tego, że laser to taki troszkę myk marketingowy. Bo jakiś mega plusów w tym momencie nie widzę. Zawsze warto pogadać. Wygląda na to, że rs2100 do RS3000 to tylko 8k. Żywotność dla lasera. A cała reszta przemawia za RS 3000. A znowu RS2100 do RS2000 to różnica 8k/4k. No i tu laser tu lampa. Na resztę jeszcze nie patrzałem.
I tu wychodzi, że np Bipo mając RS2000 (chyba, bo może coś już zmienił emoji6.png) wybrał chyba optymalnie obraz/cena. I różnica obrazu na plus do rs540.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę, że cały czas jest RS / N. Wcześniej X. Czyli tego nie zmienili. Parę stówek trzeba za selekcjonowane części dopłacić.

Czy RS3000 ma hdr10 +? Czy samo hdr10? To może iść przez aktualizację?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR10+ posiadają modele NZ/RS2100/3100/4100. RS3000 ma HDR10 wspomagane wbudowanym dynamicznym mapowaniem tonów z theater optimizerem.

Nie spodziewałbym się upgrade do HDR10+ w serii NX.

Kwestia HDR10+ to raczej dodatek i ciekawostka w nowych modelach ponad wbudowany DTM/Theatre Optimizer. 

Biblioteka filmów HDR10+ nie jest jakaś bardzo pokaźna, chociaż trochę się w tym temacie poprawiło. Wg mnie fajnie jak jest HDR10+ ale inne funkcje/parametry stawiam wyżej. 

HDR10 z DTM spokojnie ogarnia temat, choć czytałem opinie ze filmy z HDR10+ wyglądają trochę lepiej w dedykowanym trybie.

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego używacie (i dlaczego) do streamowania serwisów takich jak Netflix itp.?

Szukam czegoś dobrego ale wszystko wydaje się mieć ograniczenie i problemy, aż trudno uwierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple TV 4K jeśli przez projektor lub Oled GX jako rozwiązanie standalone :) 

Częściej streaming na oledzie, ale to głownie wynika z tego ze na ekranie kinowym tak sobie się ogląda filmy w streamingu które bywają w 16:9  (czyli kwestia innego aspect ratio / no i maskowania ekranu, którego nie chce mi się zmieniać, mimo ze trwa to sekundę ;) +  mamy kwestie napisów poza ekranem  (tutaj madVR załatwiłby temat ;) 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szewi napisał:

Apple TV 4K jeśli przez projektor lub Oled GX jako rozwiązanie standalone :) 

Częściej streaming na oledzie, ale to głownie wynika z tego ze na ekranie kinowym tak sobie się ogląda filmy w streamingu które nierzadko są w 16:9 no i mamy kwestie napisów poza ekranem  (tutaj madVR załatwiłby temat / skalowania i napisów ;)

No tak poza kinem też lecę na wbudowanych w C9 i C6, które to (aplikacje), są fantastyczne.

Ale szukam czegoś do kina bo obecnie streamuje tam tylko Netflix i Prime ale ze nam jeszcze Paramounta+, D+ i HBO, których Pana 820 nie obsługuje (matoly!) to muszę coś znaleźć. 

Ja na streamingu oglądam tylko i wyłącznie seriale. Dla mnie, jak film jak jest warty oglądnięcia to jest warty posiadania w najlepszej możliwej jakości.

Po wstępnej analizie różnych opcji wyszło na to że ATV 4k 1st gen ma być praktycznie bezproblemowy ale w pierwszych 15 minutach użytkowania wyszło że nie działa na nim DV poprawnie, YT ma problem z klatkami, jakość obrazu jest gorsza niż z aplikacji LG, dźwięku jeszcze nie testowałem ale jak na 15min to nie wygląda to dobrze.

Idzie do mnie Firestick 4k max do porównania... ale on też na swoje problemy z tego co rozumiem.

 

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tego wyżej.
Pytałem o rodzaj hdr, bo w projektorach brakuje wielu osobom dolby vision. A hdr10+ jest jego odpowiednikiem. Więc w tym momencie było by już chyba spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelvio myślę że ma to znaczenie głównie jeśli nie ma się żadnego rozwiązania do mapowania tonów i polega się na bazowym statycznym hdr10 wtedy zarówno hdr10+ jak i dv które bazują na dynamicznym mapowaniu tonów dadzą zacznie lepszy rezultat. Jeśli jednak mówimy o hdr10 wspomaganym rozwiązaniem do DTM czy to wbudowanym czy zewnetrznym to rezultat powinien być zblizony do hdr10+ /dv bo w takim przypadku wszystkie wykorzystują dynamiczne mapowanie tonów. Oczywiście jakieś różnice będą ale nie będzie to już taka różnica jak w stosunku do zwykłego hdr10.

 

 

Sebna na ATV w kinie D+ czy HBO max czy prime działają spoko, na Netflix nie zauważyłem też problemów moze to kwestia ustawień /aktualizacji ? albo tego że oglądam streaming na projektorze od święta. Mam też nvidie shield tv ale jakoś częściej korzystam z ATV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi w sumie to masz rację. Jakoś za każdym razem zapominam o tym DTM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

Biblioteka filmów HDR10+ nie jest jakaś bardzo pokaźna, chociaż trochę się w tym temacie poprawiło. 

HDR10+ na UHD BD już jest praktycznie trupem. Na palcach jednej ręki da się policzyć ile filmów wyszło w tym roku na tym nośniku w HDR10+. I wszycho tylko od niemieckich lokalnych dystrybutorów, czyli bez pl wersji. Nawet Universal dał sobie siana, który był największym orędownikiem tego formatu po przejęciu Foxa przez Disneya.
Tak więc jeśli chodzi o przyszłe zakupy sprzętowe to kompletnie nie sugerowałbym się tym czy wspiera on HDR10+ czy też nie.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mieszać tego ale czy jak odpalasz płytę lub po prostu materiał z dolby vision na proju to wtedy właśnie włącza się hdr10+? W swoim najwyższym formacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO no właśnie pomieszałeś ;) 

te formaty nie są zamienne. Telewizor (bądź projektor), odtwarzacz, AVR muszą być kompatybilne (AVR - pass through) - w przypadku DV masz jeszcze dodatkowo warianty DV player led i DV TV led. 

Tak jak płyta została zakodowana, tak zostanie odtworzona jesli urządzenia w torze sygnału wspierają  DV czy HDR10+,  jesli natomiast nie wspierają i są dostosowane tylko do HDR10 to taki film jest odtwarzany ze standardowa warstwa HDR10 bez dodatkowych dynamicznych metadanych charakterystycznych dla DV (czy HDR10+).

DV nie zamienisz na HDR10+ i odwrotnie. Oba natomiast zawierają w sobie podstawę czyli HDR10.

film DV zawiera bazę (statyczne metadane HDR10)  oraz  dodatkowe warstwy dla DV które odczytują kompatybilne urządzenia zawierajace dynamiczne metadane.

Nie za bardzo interesowałem się HDR10+ ale zakładam ze odbywa się to podobnie jak DV.

Tak jak pisałem HDR10 wsparty rozwiązaniem z DTM daje dla mnie satysfakcjonujący efekt. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Dzięki chłopaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak wyglada to w Zidoo bo chyba jest kompatybilny też z HDR10+ (nie wiem czy custom EDID działa tu tak samo jak dla DV, czy jest to tylko opcja zarezerwowana dla DV)

Ktoś miał okazje to sprawdzić ?

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zrobiłem kilka pomiarów miernikiem jasności, żeby sprawdzić jak zmienia się jasność przy różnych ustawieniach.

Z moich pomiarów w moim przypadku wynika ze korzystanie z filtra kinowego w celu poprawy pokrycia DCI zabiera 9% jasności,

Zmiana aspektu na Zoom (i wykorzystanie pełnej rozdzielczości panelu 4096 x 2160 na ekranie cinema scope) daje poprawę jasności o 11% 

Zmiany ustawienia DTM:  wyłączenie TO i HDR+2 daje zmianę ok 3% na jasności w stosunku do Theatre Optimizer włączonego (w ustawieniu na high, gain 1.0 ekran 120)

 

Co ciekawe oko nie wychwytuje ze są jakieś zmiany jasności. Ogólnie  jasności jest aż nadto i mi  jej nie brakuje - pomiary zrobiłem tylko z ciekawości.

Na codzień oglądam HDR w ustawieniach DTM: Theatre Optimizer: On, Frame Adapt ustawiony na high;  BT2020 wide z filtrem, Aspect ratio: native (ale chyba protestuje teraz Zoom).

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2022 o 15:54, sebna napisał:

Czego używacie (i dlaczego) do streamowania serwisów takich jak Netflix itp.?

Szukam czegoś dobrego ale wszystko wydaje się mieć ograniczenie i problemy, aż trudno uwierzyć...

Jestem w podobnej zagwozdce, z tym że chcę połączyć jakoś streaming z sieciowym odtwarzaczem plików. Myślę nad zidoo/ dune, ale one mają kulejące appki streamingowe, przynajmniej te nowsze modele (1000-1500zł) nie wykrzesują uhd/hdr. Podobno starszy dune hd pro 4k jest wyjątkiem i jego drm pozwala wykorzystywać taki netflix na pełnych obrotach. Czy może ktoś to potwierdzić? Jak z innymi hbo maxami i primami? 

Alternatywy dla zidoo/ dune mile widziane. Nvidia shield pro opada, musi mieć wyjście spdif. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć 2. Osobny do plików, osobny do VOD.

Bo chyba jedyny w miarę dobrze łączący te funkcje, to właśnie NVIDIA.

 

Aaaa, na Xiaomi z systemem google TV, aplikacje VOD chyba dobrze działają...

No i fire stick od Amazona.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maserlap napisał:

Jestem w podobnej zagwozdce, z tym że chcę połączyć jakoś streaming z sieciowym odtwarzaczem plików. Myślę nad zidoo/ dune, ale one mają kulejące appki streamingowe, przynajmniej te nowsze modele (1000-1500zł) nie wykrzesują uhd/hdr. Podobno starszy dune hd pro 4k jest wyjątkiem i jego drm pozwala wykorzystywać taki netflix na pełnych obrotach. Czy może ktoś to potwierdzić? Jak z innymi hbo maxami i primami? 

Alternatywy dla zidoo/ dune mile widziane. Nvidia shield pro opada, musi mieć wyjście spdif. 

U mnie pokój jest w rozsypce w tym momencie ale nie przeszkadzało mi to kupić ATV4k i Firesticka 4k Max czy jak on się tam nazywa. Testowałem chwilę na Oledzie i oba urządzenia mają swoje plusy i minusy i będą się dobrze uzupełniać. Wstępnie z tego co widzę razem tworzą platformę, która wszystko jest w stanie obsłużyć poprawnie (chodzi mi jedynie o streaming z serwisów).

Gdybym miał wybierać tylko jeden to na Oledzie było by to ATV4k (jedna generacja wstecz - obecna ma jakieś nierozwiązane problemy z Atmosem - a przynajmniej miała) bo miało ogólnie mniej problemów niż Firestick (dużo mniej i była to prawie idealna praca, znaczy się ATV). Ale jak podłączyłem na PJ na godzinkę to chyba wstępnie lepiej działał Firestick :D .... także zostają dwa. Jak po używam dłużej to może ustalę dokładnie co i jak i jak by się okazało, że jednego nie używam to pewno sprzedam, ale znając mnie to pewnie nie :D bo z kupowaniem jakoś idzie mi prościej niż ze sprzedawaniem ;)

Edytowane przez sebna
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, sebna napisał:

także zostają dwa. Jak po używam dłużej to może ustalę dokładnie co i jak i jak by się okazało, że jednego nie używam to pewno sprzedam, ale znając mnie to pewnie nie :D bo z kupowaniem jakoś idzie mi prościej niż ze sprzedawaniem ;)

Nie wiem, czy to cię pocieszy, ale nie jesteś sam ;)

Szafa pełna gratów... Wyróżniony dodatkowo jest dune hd 3.0 base, który dumnie stoi (podłlaczony, a jak!) pod tv do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Panowie.

Dodam, że korzystam teraz z ub420, z którego jestem super zadowolony jeśli chodzi o fizyki, ale jego czytnik plików nie ogarnia do końca napisów i niektórych ścieżek dźwiękowych. Ale to chyba wszyscy wiemy :) Gdyby nie te wady, mógłbym zostać przy tym rozwiązaniu 2 w 1, czyli jedno urządzenie do płyt i plików. Jest jeszcze realme stick 4k, który ogarnia streaming całkiem "ok". 

Odnośnie tej nvidiii, wydaje mi się, że mogę tam wcisnąć optyczny po przejściowce usb, tak czy nie? 🙂 

I jeszcze jedna kwestia, czy różnica w jakości obrazu będzie duża na korzyść dune hd 4k pro w porównaniu z shield pro? Rzucam 130" z nx5. 

 

1 godzinę temu, Barnaba napisał:

...który dumnie stoi 

Chyba "dunnie" 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maserlap napisał:

Chyba "dunnie" 😏

Domyślam, że chodziło ci o jakąś wariację angielskiego słowa "dummy"?

Ale jednak nie jest atrapą (bo działa), raczej eksponatem, do którego mam słabość i nie mogę zdecydować się na wrzucenie go do przysłowiowej szafy, czy na śmietnik.

DUNE dał mi chyba jeszcze więcej radości z użytkowania niż obecne Oppo (klon). Oba sprzęty solidne, robią robotę bez żadnych cotygodniowych upgrade'ów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Barnaba napisał:

Domyślam, że chodziło ci o jakąś wariację angielskiego słowa "dummy"?

Haha, bardziej o zabawę słowem; taka semantyczna bliskoznaczność, nazwij to jak chcesz 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...