Skocz do zawartości
Gmeru

JVC Reference Series 2018. Znamy szczegóły i datę wprowadzenia na rynek polski: DLA-RS1000, DLA-RS2000, DLA-RS3000 8K e-shift

Rekomendowane odpowiedzi

JVC Reference Series 2018. Znamy szczegóły i datę wprowadzenia na rynek polski: DLA-RS1000, DLA-RS2000, DLA-RS3000 8K e-shift

Podczas IFA prezentowaliśmy Wam informacje z pierwszej ręki na temat konsumenckiej linii projektorów JVC 2018. Na portalu skupiamy się jednak na najlepszych rozwiązaniach a w tym wypadku linia profesjonalna JVC Reference Series jest kluczem do najwyższej jakości instalacji w naszych kinach domowych. Znamy już szczegóły na temat polskiej premiery i co najważniejsze oficjalnych cen od polskiego dystrybutora.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena na RS-3000 byłaby zasadna - gdyby to był prawdziwy 8K. Ale sygnału 8K nie jest w stanie przyjąć. No ale jest nowość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to na początku zawsze kosztuje...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Deimos napisał:

A to na początku zawsze kosztuje...

Zamożnych ludzi przybywa, również w Polsce,

ale taka cena? ?

Czy ta cena uzasadnia różnice w jakości obrazu w stosunku np do nowego Epson 9400? :)

 

Moje zdanie jest takie, że różnica jakości obrazu absolutnie nie uzasadnia takiej ceny! :P

Ale będąc miliarderem, nie widzę przeszkód, aby doładować swoje "ego" i kupować po takiej cenie,

co najmniej "dyskusyjny" skok jakościowy w obrazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie z Toba Filutek.

Cena nie jest faktycznie mała, ale nie bierze sie w tym przypadku z niczego. Roznica bedzie b duża w stosunku do ww. Epsona i innych tanszych prjektorów. Po pierwsze ten model N9/Rs3000 posiada absolutnie jedna z najlepszych optyk zastosowanych w prjektorze na rowni z duzo drozszym projektorem JVC Z1/RS4500, po drugie natywne 4K w polaczneiu z mozliwoscia obiektywu, po trzecie panel LCoS i jeden z najlepszych kontrastow na rynku w prjektorze..

Niestety wiekszosc ceny stanowi droga optyka a tutaj masz super dokladny obiektyw z 18 elementową szklaną optyką. 

Jak to polaczysz z dynamicznym mapowanie tonów oraz skalownaie do 8k za pomoca eshiftu, obraz powienien byc ostry jak brzytwa z przetwornika co powinno miec przelozenie na ekranie dzieki fenomlenalnej optyce i kontrastowi.

Dla mnie niestety ten prjektor mimo ze na pewno obraz to bedzie miazga ma 2 minusy: jedna brak HDMI 2.1, druga zastosowanie lampy zamiast laserowego zrodla swiatla, co w tej cenie powinno juz byc zaimplementowane.

Ciekawe jak bedzi ewygladalo porownanie tego modelu z laserowym Sony VW870ES, ktorego prezentacje mialem okazje obejrzeć i na zywo robi niesamowita robotę. 

Co nie zmienia faktu, ze szykuje sie na zbieranie szczeki z podlogi jak bedzie prezentacja nowych modeli (w tym mam nadzieje RS3000) podczas Audio Video Show...

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szewi napisał:

Nie zgodzę sie z Toba Filutek.

Cena nie jest faktycznie mała, ale nie bierze sie w tym przypadku z niczego. Roznica bedzie b duża w stosunku do ww. Epsona i innych tanszych prjektorów. Po pierwsze ten model N9/Rs3000 posiada absolutnie jedna z najlepszych optyk zastosowanych w prjektorze na rowni z duzo drozszym projektorem JVC Z1/RS4500, po drugie natywne 4K w polaczneiu z mozliwoscia obiektywu, po trzecie panel LCoS i jeden z najlepszych kontrastow na rynku w prjektorze..

Niestety wiekszosc ceny stanowi droga optyka a tutaj masz super dokladny obiektyw z 18 elementową szklaną optyką. 

Jak to polaczysz z dynamicznym mapowanie tonów oraz skalownaie do 8k za pomoca eshiftu, obraz powienien byc ostry jak brzytwa z przetwornika co powinno miec przelozenie na ekranie dzieki fenomlenalnej optyce i kontrastowi.

Dla mnie niestety ten prjektor mimo ze na pewno obraz to bedzie miazga ma 2 minusy: jedna brak HDMI 2.1, druga zastosowanie lampy zamiast laserowego zrodla swiatla, co w tej cenie powinno juz byc zaimplementowane.

Ciekawe jak bedzi ewygladalo porownanie tego modelu z laserowym Sony VW870ES, ktorego prezentacje mialem okazje obejrzeć i na zywo robi niesamowita robotę. 

Co nie zmienia faktu, ze szykuje sie na zbieranie szczeki z podlogi jak bedzie prezentacja nowych modeli (w tym mam nadzieje RS3000) podczas Audio Video Show...

 

Szewi, to wszystko prawda co napisałeś, ale to jednak kwestia możliwości finansowych.

Będąc przeciętnie "zamożnym"(specjalnie w cudzysłów:)), nawet jeżeli suma na dzisiaj, za ten projektor,

stanowiłaby 5% mojego majątku, to jednak wolałbym zainwestować te pieniądze np. w nieruchomość.

 

Inna sprawa zupełnie gdy jestem miliarderem, wtedy wartość tego projektora to ułamki procenta mojego majątku.

Wtedy jak najbardziej Tak! :P

 

BTW

Będąc bogatym, lepiej wydać na taki Projektor, jak przykładowo na kochankę czy kochanka! :P :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie dowiedzieć, że obiektyw w RS1000 i RS2000 też jest inny w stosunku do tego zastosowanego w RS540. Inny part number, jeszcze bardziej rygorystyczne quality control, co pozwala miec nadzieje na poprawe w ostrości i szczegolowosci modeli 4K w stosunku do modeli z eshift w prezentacji materiału 4K. Jak bedzie w praktyce zobaczymy jak beda porownania / testy.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

No ciekaw jestem takiego porównania rs440 i rs1000.

RS 440 na niemieckim ebayu jest już w przeliczeniu za 14k nówka z gwarancją. Tu faktycznie trzeba samemu porównać bo dopłata do RS 1000 jest spora. W "normalnym" salonie wg mnie może być porównywalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obiektywów to już Gmeru mówił o tym na youtube ze są inne lepsze soczewki. 

 

Co do rozdzielczości - czy zakładając że minimalna odległość od ekranu w którym nie trzeba machać na boki głową jest jakaś ustalona to czy przy tej odległości będzie widoczna różnica między 4k a 8k? Wydaje mi się ze raczej nie. Różnica w nowszych vs starszych projektorach to moim zdaniem głównie kontrast i szerszą paleta barw. W nowych chyba pokrycie 2020 jest bliskie 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe RS1000 i RS2000 są już na allegro. Ceny spore. Tym bardziej starsze 440 i 540 robią się atrakcyjne. Czekamy na pierwsze testy i porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szewi napisał:

spytaj ich czy maja na stocku ;) 

Ciekawe, czy wiadomo, kto kupuje takie projektory z takimi cenami w okolicy 50k-100k? :)

Ilu jest takich ludzi?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Filutek napisał:

Ciekawe, czy wiadomo, kto kupuje takie projektory z takimi cenami w okolicy 50k-100k? :)

Ilu jest takich ludzi?:)

Coraz więcej ;)

Moim zdaniem przegieli juz zupelnie z cenami tych modeli. 4 generacje im zajelo zeby e-shift ktory jest slyszalny w koncu zamienic na natywne 4k I podbic cene podstawowego modelu do poziomu srodkowego ?. Tymczasem OLEDy tanieja. Osobiscie czekam na zejscie cen 85 calowych OLEDow/QLEDow do poziomu 30k PLN I mozna zegnac projektor. Nie kazdy JVC trafia do dedykowanej sali, smiem twierdzic ze wiekszosc trafia do salonow, ktore nie maja za wiele wspolnego z dobrym srodowiskiem do ogladania. Projekor zawsze szumi, zawsze lampa zmienia swoja charakterystyke. Nie jestem goloslowny, coraz rzadziej korzystam ze swojej 540 na korzysc C7. Jest po prostu szybciej, wygodniej I czerniej ;) 

 

Edytowane przez tybul
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tybul mowisz masz. 155 oled - co prawda o cenie 30k mozna pomarzyc. Zd9 100 cali jak dobrze pamietam ~ 300tys. Fakt faktem ze jak oledy przekrocza 100 cali w rozsadych pieniazkach to ciezkie czasy dla projekcji nadejda.

 

https://www.wp.pl/mini.html?s=gadzetomania.pl/31470,155-calowy-ekran-oled-od-mitsubishi-wideo&src01=c801b

 

default_smile.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi No wlasnie ceny wciaz zaporowe tych tv, chociaz nie jest juz tragicznie. 75 oled chyba juz w okolicach 30k bedzie, ale to jeszcze kilka cali za malo. To ze projektory w zakresie 90-120 cali odejda do lamusa jest pewne, obstawialem tylko ze stanie sie to w okolicach 2020 roku. Mam na mysli projektory high end. JVC moim zdaniem przegial pale z cenami, ktore zamiast spadac, tylko rosna (odwrotnie do TV). Ostatni sensowny upgrade to seria 500, gdzie wprowadzili UHD, pozniej to juz detale. Ta nowa seria tylko mnie utwierdza w tym przekonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy odda :) Mam nadzieje ze szybciej to nastapi. BTW, chyba niebawem wystawiam RS-540 na sprzedaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tybul napisał:

Kazdy odda :) Mam nadzieje ze szybciej to nastapi. BTW, chyba niebawem wystawiam RS-540 na sprzedaz.

A jaka będzie cena? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wrażenie po prezentacji N5 i N7 na pokazie w Japonii b pozytywne:

https://www.avsforum.com/forum/24-digital-hi-end-projectors-3-000-usd-msrp/2996950-new-jvc-rs3000-nx9-rs2000-n7-rs1000-n5-native-4k-projectors-anti[beeep]ation-thread-261.html#post57021086

ciekawa dyskusja sie potem nawiązała...

Podsumowujac, generalnie to czego mozna sie było spodziewać - mozna wyczytać m.in  takie stwierdzenia:

"pin sharp and clean image vs eshift models"

widoczne roznice w obrazie i kontrascie N7 w stosunku do N5 "The difference in contrast ratings is NOT just due to the dual iris. the 7 gets higher binned parts than the 5 AND a higher grade wire grid" 

"The pictures looked like a giant OLED most of the time" :)

Co prawda pokazywali to tylko na malym 110 1.0 gain ekranie, na duzym roznice na plus powinny byc bardziej widoczne.

 

Pytanie do posiadaczy modeli z esfihtem, czy dzwiek eshiftu jest  slyszalny w trakcie projekcji ? 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi

Tak, e-shift zawsze był słyszalny, gdyż to rozwiązanie mechaniczne. To nie jest strasznie denerwujący dźwięk, ale zauważa się go podczas pracy lampy w trybie low. Lampa w trybie high jest głośna, wówczas e-shiftu nie słyszysz. 

Wszystko jest kwestią tego, gdzie siedzisz względem projektora i jak głośno gra Ci kino domowe. Nie ma projektorów bezszelestnych. JVC jest ciche, ale słyszalne. Polecam sprawdzić w salonie kina domowego. Ja mam projektor 1.5 metra nad głową, także jestem wyczulony na jego pracę, do tego dość mały salon, duzy obraz mi sie "nie miesci" ;)

Jesli N5 rzeczywiscie jest tak wyraznie gorszy niz N7 to tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze robia skok na kase. 

Natomiast jestem w stanie uwierzyc, ze ludziom sie wydaje iz obraz z JVC przypomina OLED, tylko i wylacznie jesli warunki sa jaskiniowe. W pozostalych przypadkach nie maja startu, gdyz finalnie ekran swieci rowniez swiatlem odbitym i czern bleknie.

@Filutek 

Dam znac na forum jak tylko bede go wystawial. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w wątku o rs540, ale powtórzę tutaj - w HCX w W-wie wczoraj montowali w swoim showroomie RS3000, mają też RS1000. Od dzisiaj pewnie już można zobaczyć jak świeci i porównać z poprzednią generacją. Pierwsze moje wrażenia z wyglądu projektora - prawdziwy potwór. Szczególnie duże wrażenie robi tak gigantyczna soczewka w RS3000. No i JVC wciąż w swoim najniższym modelu, który będzie kosztował ponad 25 tys złotych nei ma automatycznej przysłony obiektywu tylko ten plastikowy nakładany ręcznie korek. Trochę żenada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...