Skocz do zawartości
Gmeru

JVC Reference Series 2018. Znamy szczegóły i datę wprowadzenia na rynek polski: DLA-RS1000, DLA-RS2000, DLA-RS3000 8K e-shift

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, maro18 napisał:

No i JVC wciąż w swoim najniższym modelu, który będzie kosztował ponad 25 tys złotych nei ma automatycznej przysłony obiektywu tylko ten plastikowy nakładany ręcznie korek. Trochę żenada...

Tak jak projektory Sony ? Strasznie szkoda, że producenci nie implementują już tego rozwiązania.

P.S. To jest przesłona. Przysłona to element obiektywu regulujący parametr F-stop ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z ta przesłoną to srednia sprawa w tej cenie. Brak detali pokroju wbudowany emiter RF zmilczę, ;) bo 3d to juz powoli robi sie historia...

Jak masz proja wysoko, to nie widze opcji zeby ciagle ta zatyczke zdejmowac i zakladać.  JVC z tego co wiem ma zamkniety tor optyczny, ale tak czy owak kurz itp powoduja ze sie obiektyw bedzie syfić.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Maciej Koper napisał:

P.S. To jest przesłona. Przysłona to element obiektywu regulujący parametr F-stop ;)

OK. Nie wiedziałem. Dzięki za korektę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Audio Video Show od jutra będzie można zobaczyć RS3000 oraz RS1000 w sali JVC/HCX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedzieli w HCX na AVS do obejrzenia jest 540 i 3000.

Rs1000 ma być u nich w przyszlym tygodniu.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS3000 wygląda obłędnie, jednak chyba dalej za mało lumenów i czemu lampa? 

Życzę sobie i Wam aby za 10 lat były TV micr-led w 100calach w przystępnej (do 30k) cenie :D 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Irokez oby sie sprawdzilo ;)

A tymczasem można zbierać szczęki z podlogi.

Jedna z pierwszych recenzji (tlumaczneie z greckiego na angielski stad błędy..)

http://www.projectorjunkies.com/jvc-dla-nx9-review-2/

 

podsumowanie

 

"This projector is a dream. That’s my opinion of DLA-NX9. I could write hours more about what my eyes saw, but I’m not going to do it, it’s going to be tiring, plus NX9 is the definition of “no more describing”, that’s the kind of thing you have to see with your own eyes to understand.

Indeed, those few lucky people around the world who will be able to part somewhere 17,000$, will live an unprecedented viewing experience. Personally I find that although the smaller models of the series move to similar performance levels we are talking about reinvent of home cinema projectors from JVC, as was mentioned by the great Steve Jobs in the presentation of the first iphone"

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Irokez napisał:

RS3000 wygląda obłędnie, jednak chyba dalej za mało lumenów i czemu lampa? 

Życzę sobie i Wam aby za 10 lat były TV micr-led w 100calach w przystępnej (do 30k) cenie :D 

No,..... 100 cali, to już jest pole do "manewru". :)

Ja uwielbiam "pełne zanurzenie" w obrazie/akcji.

 

Pamiętam jak kilka lat temu do gier na PC, większość ludzi używała 24 cali siedząc do 1m odległości od ekranu.

Już wtedy ja miałem przed nosem 42 cale siedząc trochę powyżej 50 cm od ekranu! :lol:

Oczywiście widziałem piksele, jednak radość z "Wielkiego obrazu" powodowała, że zapomniałem o pikselach! :P:lol:

To "widzenie peryferyjne" jest dla mnie bardzo ważne! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

@Irokez oby sie sprawdzilo ;)

A tymczasem można zbierać szczęki z podlogi.

Jedna z pierwszych recenzji (tlumaczneie z greckiego na angielski stad błędy..)

http://www.projectorjunkies.com/jvc-dla-nx9-review-2/

 

podsumowanie

 

"This projector is a dream. That’s my opinion of DLA-NX9. I could write hours more about what my eyes saw, but I’m not going to do it, it’s going to be tiring, plus NX9 is the definition of “no more describing”, that’s the kind of thing you have to see with your own eyes to understand.

Indeed, those few lucky people around the world who will be able to part somewhere 17,000$, will live an unprecedented viewing experience. Personally I find that although the smaller models of the series move to similar performance levels we are talking about reinvent of home cinema projectors from JVC, as was mentioned by the great Steve Jobs in the presentation of the first iphone"

 

Bo to jest w tej chwili król domowych projektorów. Bez dwóch zdań.

Ja wiem na co bedę za dwa- trzy lata wymieniał swojego RS520.

Na projektor JVC, mam nadzieję z natywna matrycą 8K i z HDMI 2.1 na pokładzie.

:) 

Pozdro

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka innych ciekawostek:

https://www.avsforum.com/forum/24-digital-hi-end-projectors-3-000-usd-msrp/2996950-new-jvc-rs3000-nx9-rs2000-n7-rs1000-n5-native-4k-projectors-anti[beeep]ation-thread-299.html#post57116362

"I tried 8K eshift, no big deal for me, i suppose you are going to need larger screen than mine to feel the difference. At 100' viewing from 3 meters you can not feel any change on the resolution of the picture, or any improvement"


"If i have the chance to have in my hands a SONY 4K model, of course the comparison will be very interesting. But as i have seen some Sony 4K models (not the latest ones) i dare to say that ΝΧ9 is a serious step forward on black levels. I dont mean just a blacker black pattern, i mean the NX9 handles HDR low brightness scenes magically, it blows your mind away smile.gif
As i wrote on my review, the ΝΧ9 gave me the best ansi contrast i ever see in JVC projector until today, maybe this is the thing"

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Audio Show i projektory to moim zdaniem sprawa wygląda tak.
Sony:
- pokój totalnie nie przygotowany pod projekcje co przeniosło się niestety na obraz. Nie udalo sie pokazać ich walorów , obraz nijak się nie miał do tego co widzialem jak byłem na testach w przygotowanej i dedykowanej salce. Tutaj wyglądał jak z taniego projektora za 2tys..
Totalna klapa....
- materiał demonstracyjny to jakaś porażka....
JVC:
Tutaj były dwa pokoje:
A) W jednym był zainstalowany rs 540 i nagłośnienie melodiki 7.1.4 oraz bardzo dobrze przygotowana salka. Tylko jedno ale mieli zapalone dwa leflektory  (nie wiem po jaką ch...e wskutek czego obraz zniszczyły doszczętnie. No jak ktoś ma zobaczyć co JVC ma pokazać przy zapalonym swietle. Mogli by odpalić jakiegoś epsona za 2tys i to samo by było.... szkoda komentować.
Nagłośnienie mi przypominało klipscha na pierwszy odsłuch potem mi powiedzieli że to melodika..ale jak dla mnie zbliżone brzmienie.
B) tutaj druga salka również w miarę przygotowana i gwiazdy wieczoru JVC 1000/2000/3000 ten ostatni upscaling do 8k. Zasiadam i oglądam....a tu Baby Driver leci.....ręce mi opadły. Podszedłem do panów i im mowie wlaczcie coś co pokarze na co ten projektor stać. Oni mi na to: nie mają materiału innego jak to co leci. O 18 tej byłem na wykładzie to ok 19 tej materiał był już miejscu. I tu obraz żyleta... nic dodać nic ująć. To trzeba było zobaczyć. Obraz jak dla mnie ideał... ? Po rozmawialiśmy  chwilę i zaczęliśmy testy upscalowania z 4k do 8k. Powiem, krótko konia z rzędem temu który by znalazł różnice między tym 4k a 8k. Staliśmy we 4 osoby z nosem przy ekranie 130" I nikt nic nie wylapał. Dlatego spokojnie można brać modele niższe... ?
Ps. Panowie na drugi raz to materiał i jeszcze raz odpowiedni materiał który pokarze walory tych maszyn oraz salki przygotowane pod projektor a jak już będą to bez dodatkowego oswietlenia!
Epson:
-co by tu napisać, lepiej nic nie napiszę żeby się właściciele epsonow nie obrazili. Kto był to wie o co chodzi.
Ps. Ja rozumiem , że ktoś może pojechać do sklepu z dedykowana salą ale takie targi jak AS przyciagaja bardzo dużą ilość osób i jak ktoś przyjedzie i zobaczy pierwszy raz taki obraz z tak drogiego sprzętu to pozostaje niesmak i złe skojarzenia. Dlatego nie chce się pchać w projektor. Dlatego polecam pokazywać sprzęt choć w jak najmniejszym stopniu przygotowanym pomieszczeniu bo to nie jest trudno zawiesić 3 kotary min.te 3m wokół ekranu aby ten obraz nabrał vigoru.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Epsonów to pełna zgoda. Prezentacja na Audio Video Show to totalna porażka. Raczej zniechęcała do zakupu projektora zamiast zachęcać. 

Natomiast Sony, super. Jak akurat byłem w niedzielę przed południem i leciał film Pasażerowie. Obraz super, mnóstwo szczegółów. Dla mnie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zobaczyć te sony w dedykowanej salce to obraz jeszcze bardziej Cię mile zaskoczy... ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bipo napisał:

 Po rozmawialiśmy  chwilę i zaczęliśmy testy upscalowania z 4k do 8k. Powiem, krótko konia z rzędem temu który by znalazł różnice między tym 4k a 8k. Staliśmy we 4 osoby z nosem przy ekranie 130" I nikt nic nie wylapał. Dlatego spokojnie można brać modele niższe... ?
 

 

Te projektory rózni nie tylko możliwość eShift 8K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem widziałem, król jest 1 -  RS3000 ...;)

Sony nalezaloby porownac w tej samej salce, bo wtedy na pewno pokazałyby sie od lepszej strony, szczegolnie 870.

Tak jak Bipo napisał nieprzystosowana do projekcji sala duzo zepsuła w przypadku tych prjektorów...

Po obejrzeniu prezentacji 270, 570 i 870 w zestawieniu z RS3000 szału nie zrobiły....Aczkowliek RS3000 z ok 7-8 metrów nie porazal jasnością w HDR, ale obraz byl bardzo ładny, ostry i plastyczny. 

Natomiast materiał filmowy, ktory prezentowano na RS3000, jak już przedmowca wspomniał, byl kiepski do tego prjektora, ziarno na materiale zrodlowym itp.

Stanowiska Epsona nie chce mi sie w ogole komentować, bo to był najwiekszy zawód na tych targach. Jasny rozswietlony pokoj, brak TW9400 itp...W zeszly roku bylo znacznie lepiej u nich.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kij tam z 8K  :) ...oby za rok w nowych tańszych modelach JVC dodało taki sam obiektyw co jest w RS 3000 ...  marzy mi się taki odpowiednik RS 2000 z tym nowym obiektywem. Poczekamy do listopada 2019r. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest malo realne. Predzej wpadnie tam laser, choc dopoki nie ma regulacji UE dopoty lampy maja sie dobrze (powiedzialbym bez wzgledu na cene projektora :).

obiektywy masz w RS1000 i RS2000 inne niz w RS540.

Do RS3000 wsadzili najlepszy pewnie pod katem tego 8k, ale gdyby go dali do RS2000 to musialby byc sporo droższy (optyka robi dużą roznice w cenie)

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

870 sony widziałem w zaadaptowanej salce i nijak się ten obraz miał do tego jvc3000. Tutaj mógłbym rzec, porównując dwa te projektory uruchamiane w dedykowanych pomieszczeniach, że obraz oba mają idealne tylko dla dwóch osób i różnych preferencjach. 

Jvc bym dał dla osób, które preferują głębię czerni i bardziej kinowy obraz.

Sony natomiast bym polecił osobą, które preferują ostry i jak najbardziej zbliżający się do realnnego obrazu. Tutaj są dwie szkoły czy bardziej kinowy i plastyczny czy niesamowicie ostry obraz. Którego byśmy nie wybrali oba będą bardzo dobrym wyborem, tutaj już wchodzi kwestia preferencji.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy ... najlepiej jakby był test RS 3000 vs RS 2000 pod względem materiałów 4K ( Ostrość, szczegółowość itp itd ). Stawiam że ten obiektyw w RS 3000 to przepaść do tego z RS 2000. Obraz będzie na nim pewnie dużo bardziej szczegółowy niż w RS 2000. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem porównanie pomiędzy 540 a 3000 i tutaj  była wyraźna różnica w ostrości na korzyść 3000. Natomiast pod względem głębi czerni lepiej wypada 540... ? niestety coś za coś, tam kosztem uzyskania takiej ostrości niestety zjechali z poziomu czerni...

Teraz jak bede miał okazje to przeprowadze test i sobie porownam obraz pomiędzy 540 a 1000 czy w natywnym wydaniu obraz również będzie lepszy bo niestety ale tutaj już mamy inny obiektyw niż w3000.

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znamienne jest jedno! Powtarzają to niezmiennie wszyscy!

Gdy mamy velvet wszędzie wyłożony na wszystkich powierzchniach,

to Epson 9400 w takich warunkach, zjada na śniadanie wszystkie JVC i Sony,

które działają w obecności odbitego światła od ścian czy o zgrozo np. żarówek,

w nie adoptowanym specjalnie do projekcji pomieszczeniu. :P:lol:

 

Inaczej się sprawy mają gdy, wszystkie proje znajdą się w idealnych warunkach.

Ale pomyślcie szczerze, jak wiele JVC i Sony stoi w tzw "salonach",

gdzie cały potencjał tych projektorów jest marnowany,

może za wyjątkiem "doładowania ego" salonowego właściciela, marnującego potencjał. :lol::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoryzujesz ? Czy masz jakieś doświadczenie,  sprawdzałeś , widziałeś , kalibrowałeś wszystkie modele ? 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to jeśli pomieszczenia nie są przygotowane to moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu pchać się w drogie projektory.

Ponadto w hotelu Sobieskim można było zobaczyć JVC 3000 na ekranie maggic screen 100". Porównujac oba te obrazy tj:

- 130" Stuward Black Diamond + JVC3000+ zaadoptowane pomieszczenie 

A

- 100" maggic screen + JVC 3000 + biały salon.

To otrzymujemy dwa różne obrazy różniące się od siebie wszystkim na miażdzącą jakość na korzyść drugiego. Dodatkowo ten ekran maggic screen przy tak mocnej lampie jvc3000 świecił się jak psu. ... Nieznam technologii tego ekranu ale to srebrzenie było na tyle mocno odczuwalne, iż miałem wrażenie że ekran jest posypany jakimś brokatem czy czymś podobnym. Dodatkowo te ledy to już dla mnie totalnie nie mój klimat. Zrobiło się Philipsowo. 

Edytowane przez Bipo
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Bipo napisał:

Otóż to jeśli pomieszczenia nie są przygotowane to moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu pchać się w drogie projektory.

Ponadto w hotelu Sobieskim można było zobaczyć JVC 3000 na ekranie maggic screen 100". Porównujac oba te obrazy tj:

- 130" Stuward Black Diamond + JVC3000+ zaadoptowane pomieszczenie 

A

- 100" maggic screen + JVC 3000 + biały salon.

To otrzymujemy dwa różne obrazy różniące się od siebie wszystkim na miażdzącą jakość na korzyść drugiego. Dodatkowo ten ekran maggic screen przy tak mocnej lampie jvc3000 świecił się jak psu. ... Nieznam technologii tego ekranu ale to srebrzenie było na tyle mocno odczuwalne, iż miałem wrażenie że ekran jest posypany jakimś brokatem czy czymś podobnym. Dodatkowo te ledy to już dla mnie totalnie nie mój klimat. Zrobiło się Philipsowo. 

Bipo, dziękuje Tobie za dobitne opisanie sedna sprawy! ?

Nie ma sensu się nawzajem "duraczyć" i dorabiać teorie do obecnej powszechnej praktyki! :P:lol:

No cóż, trudno przełknąć taką "żabe", kupiłem projektor za 30k i jest ozdobą "salonu",

a jednak okazuje się, że Epson 9400 za 1,2k ustawiony w piwnicy wyklejonej velvetem za 2k,

daje lepszy obraz i wrażenia "wtopienia w akcję" filmu czy gry?:) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co gdybać obraz z drogiego sprzętu zawsze da lepszy obraz w zaadaptowanej salce niż z tego samego sprzętu w białym salonie i nawet maggic screen nie pomoże... ?

Kolega ma benq1070 na zwykłym ekranie za 2tys.w jaskini i jest mega zadowolony. A ja na poczatku mialem bialy salon z sony 55 i co bardziej podobał mi się obraz u niego. Sytuacja się zmieniła kiedy zrobiłem jaskinie z sufitem czarnym oraz czarnymi ścianami... ?

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...