Skocz do zawartości
Gmeru

JVC Reference Series 2018. Znamy szczegóły i datę wprowadzenia na rynek polski: DLA-RS1000, DLA-RS2000, DLA-RS3000 8K e-shift

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ja przestałem się bawić w projektory, kąty odbicia, wyciemnianie, aksamity itde itpe pipipipi nie chce mi się. Projektor stał i się kurzył, kino domowe w salonie nie używane..  wolałem pójść do sypialni i odpalić 65 calowego z soundbarem z 2.4m ? 

Jutro wjeżdza 75q9fn oglądany z ok 2m :P 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że offtop ale q9fn w 75 calach robi miazgę z projektorów, oledów itde itpe... Poleciały dwa filmy na szybko thor i pacific rim w 4k hdr i to co widzę ekranie to opad szczeny. 1500 nitów robi swoje i żaden projektor lub oled nie ma podjazdu. Pasy czarne i smoliste jak w oledzie. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irokez.
To zapusc jeszcze koncowke Lucy i zobacz jak sie zachowuje przy tej bieli i czy wytrzymasz.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2018 o 16:31, Filutek napisał:

No cóż, trudno przełknąć taką "żabe", kupiłem projektor za 30k i jest ozdobą "salonu",

a jednak okazuje się, że Epson 9400 za 1,2k ustawiony w piwnicy wyklejonej velvetem za 2k,

daje lepszy obraz i wrażenia "wtopienia w akcję" filmu czy gry?:) 

Ale wiesz, to działa w dwie strony :) Kupienie JVC do jasnego salonu to faktycznie strata potencjału, ale robienie velvetów na ścianach dla TW9400 to także "overkill".

  • Plusik 1
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Irokez napisał:

Wiem że offtop ale q9fn w 75 calach robi miazgę z projektorów, oledów itde itpe... Poleciały dwa filmy na szybko thor i pacific rim w 4k hdr i to co widzę ekranie to opad szczeny. 1500 nitów robi swoje i żaden projektor lub oled nie ma podjazdu. Pasy czarne i smoliste jak w oledzie. 

Tylko jest taka różnica ... 75" vs. 120" albo i wiecej.

A seksuolodzy twierdzą, ze długość (wielkosc) nie daje różnicy. To jak jest?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. z przyjemnoscią wkrotce zapodam sobie OLEDa 77" do salonu. I preferuję absolutną czerń, prawdziwe kolory, brak krzywego podswietlenia vs. 1500 nitów z przestarzałej technologii LCD. Takich efektów świetlnych w filmie jest moze ze 3%, he, he, he.

 

I będe mógł sam wg. aktualnych preferencji duchowych wybierać pomiędzy OLEDem i JVC. Tego wszystkim życzę ... własnych porownań i doświadczeń zamiast czytania wszelkiej maści portali i forum.

 

:) 

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Tylko jest taka różnica ... 75" vs. 120" albo i wiecej.

A seksuolodzy twierdzą, ze długość (wielkosc) nie daje różnicy. To jak jest?

Kwestia z jakiej odległości jest oglądany obraz, ja oglądam z ok 2,4m 75 cali i jest dużo. Efekt taki sam jak z 4,5m 120 cali a jakość obrazu to przepaść. Niestety do HDR potrzebujesz jasności i to nie jest 3-4% filmu ? Mam w sypiali 65 cali c7 wiec mam porównanie i wiem co piszę a nie pitole bo naczytałem się z neta (co z uporem maniaka uwielbiasz powtarzać). Gdyby OLED miał te 1000cd/m2 i nie miał ograniczenia ABL to dałbym 30koła za te 77cali co jest moim zdaniem i tak chorą ceną jak za TV.  A tak mam wrażenie stanęliśmy w miejscu z technologią, zdziwię się jeżeli oledy wyjdą ponad 1000cd/m2.

Po aktualnym update firmware w Q9FN local dimming działa o wiele sprawniej i nie ma pompowania jasnością i nie gubi aż tak detali w bielach. Na ciemnych scenach w c7 jest banding, gdzie w led'ize tego nie mam. Nie wiem jak sprawa się w C8 oraz czy poprawiono procesor ruchu w LG.  Ciemne filmy typu Blade Runner wygra OLED, ale q9 wcale nie jest od niego aż tak daleko. 

Niestety obie technologie mają wady, mam obie przed nosem.

Oba światy połączy dopiero micro-led ale to za parę lat bo pewnie pierwsze wyświetlacze będą miały zaporową cenę.

 

3 godziny temu, binary napisał:

Irokez.
To zapusc jeszcze koncowke Lucy i zobacz jak sie zachowuje przy tej bieli i czy wytrzymasz.

Binary zapuściłem nawet coś lepszego masz na początku Pacific Rim gdzie goście się robią "link" między sobą turbo jasną scenę i da się to oglądać. 

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jedziemy z OT, poki nie bedzie wiecej o RS3000. 

Irokez

W moim odczuciu to nie jest lepsze, bo chodzi o dlugosc trwania bialej sceny. I jest ona dla mnie testowa dla kazdego wyswietlacza,  nie tylko z uwagi na dlugosc jej trwania,  czy intensywnosc,  ale i  kolor. To najczystsza biel jaka pamietam.  A pytam Cie o wrazenia, nie prowokacyjnie, czy z przekasem, tylko z ciekawosci. Bo kiedy ten film wyszedl w UHD, to   ani "stare Samsungi" ani Oledy nie "dawaly rady". pierwsze sciemnialy po 5 sek, a  na OLEDzie biel  nie wygladala jak na Panasie.  Podejrzewam, ze w Twoim przypadku moga nie dac rady Twoje oczy, bo telewizor pewnie wyda maxa bez sciemniania. I gdyby po tym byly ciemne sceny to mogloby byc kiepsko. 

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Irokez napisał:

 

Niestety obie technologie mają wady, mam obie przed nosem.

 

Święte słowa.

 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2018 o 21:17, Irokez napisał:

Dlatego ja przestałem się bawić w projektory, kąty odbicia, wyciemnianie, aksamity itde itpe pipipipi nie chce mi się. Projektor stał i się kurzył, kino domowe w salonie nie używane..  wolałem pójść do sypialni i odpalić 65 calowego z soundbarem z 2.4m ? 

Jutro wjeżdza 75q9fn oglądany z ok 2m :P 

Na ten moment nie ma TV ktory zaoferuje obraz  >=120" w pulapie cenowym projektora Jak sie pojawi  OLED >100" w ludzkich pieniadzach, to bede myslał natomiast do tego czasu ide w tematy projekcji w dedykowanych warunkach ;) Lubie klimat salki oraz projektora nad głową itp. 

Do LCD nie wracam (mialem Qleda wczesniejszy model). C8 spelnia moje oczekiwania z nawiazką. 

Zobaczymy co bedzie w temacie microled kiedys tam w przyszlosci.

A tymczasem ciesze sie obrazem z Oleda i JVC...Stanowią calkiem zgrany duet.

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, szewi napisał:

A tymczasem ciesze sie obrazem z Oleda i JVC...Stanowią calkiem zgrany duet.

 

Szewi, że co? Czy to znaczy, że zdradziłeś obóz Epsona i masz JVC?

A można wiedzieć jaki model?

14 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Ale wiesz, to działa w dwie strony :) Kupienie JVC do jasnego salonu to faktycznie strata potencjału, ale robienie velvetów na ścianach dla TW9400 to także "overkill".

No właśnie w tym cała rzecz, że wszystko będzie gotowe nawet na JVC, jak się uda kupić tanio z 2-3 ręki. :)

Na dzisiaj sprawa projektora jest otwarta, kto wie co mi strzeli do głowy? :P:)

BTW

Wczoraj dotarła przesyłka z USA(z Mesa w Arizonie), oczywiście baz cła i vatu!!! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filutek ja skupiam sie na działaniu :) Na ten moment mam dwa prjektory. Wkrotce zdradze wiecej szczegółów zakladajac oddzielny temat.

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szewi napisał:

@Filutek ja skupiam sie na działaniu :)Na ten moment mam dwa prjektory. Wkrotce zdradze wiecej szczegółów zakladajac oddzielny temat.

Dobrze, że przynajmniej nie przeszedłeś do obozu "salonowców" z białymi ścianami! :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=164214]Filutek[/mention] ja skupiam sie na działaniu Na ten moment mam dwa prjektory. Wkrotce zdradze wiecej szczegółów zakladajac oddzielny temat.

O Ty skubańcu.
Chwal się, co tam zakupiłeś.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wejdą te natywne 4k, to te z e-shift będą nadal czy przestaną je sprzedawać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

540 jest i będzie produkowana jeszcze w przyszłym roku.

Podejrzewam, że przestaną produkcję w momencie kiedy poradzą sobie z wszelkimi dolegliwościami natywnego 4k dopiero co wprowadzanego oraz jak wprowadza kolejna partie natywnych projektorów z poprawionymi wadami ich pierwszych egzemplazy, które wyjdą w trakcie użytkowania. Zobaczcie, że sony już kilka lat ma natywne projektory, a teraz tylko je ulepsza. Natomiast JVC dopiero raczkuje w tym temacie w tej klasie projektorów , i za czym pozbędą się dolegliwości w projektorach pierwszego rzutu to jeszcze chwila minie. 540 jest sprawdzonym produktem, który sprawuje się i sprzedaje wyśmienicie wiec tak szybko się go nie pozbędą... ?

Edytowane przez Bipo
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A , czasami Sony nie miało licencję na 4K , i dlatego przez 5 lat inni nie mogli robić modeli 4K ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, zobacz iż JVC Z1 z natywnym 4k została wprowadzona w 2016r do sprzedaży w klasie projektorów z najwyższej półki... ?

Rafi coś planujesz ze zmianą obecnego na 540? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi uświadomił mnie, że za bardzo nie warto dokładać do rs-a, tak że x7900 może....
Jak by mi ktoś dobrą cenę zaoferował....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rs 540 I x7900 to jest to samo tylko rs występuje w jednym kolorze tj.czarnym oraz posiada ozdobny zloty ring wokół obiektywu a x7900 jest biały i czarny bez złotego ringu. Poza tym wszystko jest to samo łącznie z bebechami. Przyjęto iż wersja rs jest dla profesjonalistów do salek kinowych a wersja x dla zwykłych kowalskich.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rs ma te same parametry, tylko podzespoły powinny być selekcjonowane ale to jest właśnie ściema, podobno idą z tej samej linii, z tych samych podzespołów.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...