Skocz do zawartości
Gmeru

JVC Reference Series 2018. Znamy szczegóły i datę wprowadzenia na rynek polski: DLA-RS1000, DLA-RS2000, DLA-RS3000 8K e-shift

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego mimo że mocno zastanawiałem się nad RS2000 poszedłem w X7900. Spokój na kolejne lata i znowu zaproszę Cię na kalibrację:)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, montas napisał:

Dlatego mimo że mocno zastanawiałem się nad RS2000 poszedłem w X7900. Spokój na kolejne lata i znowu zaproszę Cię na kalibrację:)

u mnie bylo podobnie. Ja tez poszedlem ta drogą. 540 / X7900 to sprzet referencyjny znany na wylot, dobrze ustawiony daje obraz patarde i ma najlepszy kontrast (nie liczac nieprodukowanego juz 640).  Odniesienie do nieustawionego X7900 / 540 out of the box na szybko moze byc mylne, bo ten prjektor nabiera mocno na ostrosci po ustawieniu alignmentu paneli, na ustawienie czego w moim przypadku zeszlo sie pol dnia.

Widzialem porownanie do Nx9 /RS3000 (ktory jak wiadomo ma najlepsza optyke z calej 3 nowych projow). Roznice oczywiscie sa ale w moim odczuciu nie byly one duze  jakby sie to moglo na pierwszy rzut oka wydawac, ptrzac na roznice w cenie, dla dystansu z jakego ogladam proja. Niestety nowa seria ma troche gorszy kontrast od poprzedniej, ale cos za cos.

Za poprzednia seria przemawia wspolczynnik jakosc / cena,  masa testow i opinii oraz wiadomo jakie sa wady i zalety. O nowej serii malo na ten moment info w postaci opinii, czy testow, poza info ze natywny przetwornik, troche lepsza ostrosc, kontrast troche gorszy, jest mapowanie tonow jesli w fimie jest zaszyte info dot metadanych (duzo filmow nie ma tego info niestety) i ze jest to pierwsza generacja natywnego 4K na szeroka skale.

Na ten moment mapowanie tonow mozna zalatwic odtwarzaczem panasonika jak ktos potrzebuje i mamy temat z glowy, a eshift 5 generacji robi na tyle dobra robote ze roznice w stosunku do natywnego przetwornika nie sa duze, a z wiekszej odleglosci w zasadzie cieko nawet je zauwazyc w dynamicznych scenach.

Bede celowac w wersje 2 lub 3 modelu RS2000 / N7 za czas jakis, jak beda testy i prjektor bedzie w lepszej cenie.

Oczywiscie nie chce zeby ktos odniosl mylne wrazenie, ze N7 to kiepski projektor. TO apogeum jakosci i na pewno naturalny upgrade po X7900 / 540 i roznica w jakosci na pewno bedzie na korzysc N7 pomimo tego, ze 540 bardzo wysoko postawil poprzeczke ;)

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi jeszcze cena. Seria RS540/X7900 jest dlatego tak atrakcyjna obecnie, że potaniała do poziomów Epsona 9300 i na dzisiaj jest chyba idealnym zakupem jakosć/cena.
Z drugiej strony jak cena nie gra roli to chyba nowszy bedzie zawsze lepszym wyborem.
Co do mapowania tonow - czy dziala to tylko z odtwarzaczy czy moze z AppleTV tez? Moze ktos z uzytkownikow N7/RS2000 sprawdzić czy dziala to też z plików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Póki co to dopiero obiektyw w RS3000 w miarę sobie radzi z przeniesieniem rozdzielczości 4K na ekran, a kosztuje nie mało. Nie wiem jak będzie musiał być skonstruowany obiektyw do 8K i jaką będzie musiał mieć cenę ;) 

Ja chciałbym się doczekać JVC 8K w przyzwoitej cenie (ok. 45-50 tys.), najlepiej  z laserowym źródłem  światła. Być może, że trzeba będzie zaczekać do następnego roku. Mam nadzieję, że konkurencja w postaci dużych TV 8K - zmieni coś w temacie cen na projektory.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli oswajam się z JVC >> irytujące w porównaniu z Sony są czasy przełączania pomiędzy źródłami podobnie czas startu np z płyty - jest dźwięk a obraz pojawia się dopiero po kilku sek. :( why ??

zaślepka na obiektyw - w Sony też była manualna - ale z takim przetłoczeniem , które ułatwiało chwyt - tutaj gładka - mam wrażenie że macnę w soczewkę.. pewnie kwestia przyzwyczajenia..

Mapowanie tonów jest aktywne niezależnie od źródła - czy faktycznie coś daje - nie wiem - brak mi pkt.odniesienia..  :

z płyty

IMG_0158a.jpg.b3a89cd45a552285f792defdce1dfef3.jpg

z pliku

IMG_0159a.jpg.9fdf1487d891e879527ad95784d348b7.jpg

z AppleTV

IMG_0160a.jpg.36ddcd6366fb9a96d71938364226f866.jpg

 

generalnie fajnie działa , jeszcze kalibracja i może da radę tyle co Sony wytrzymać ..aż do 8K ;) 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Póki co to dopiero obiektyw w RS3000 w miarę sobie radzi z przeniesieniem rozdzielczości 4K na ekran, a kosztuje nie mało. Nie wiem jak będzie musiał być skonstruowany obiektyw do 8K i jaką będzie musiał mieć cenę ;) 

Dobre obiektywy kosztują krocie. Czy w ogóle jest możliwa "budżetowa" konstrukcja obiektywu o rozdzielczości 8K?

Myślę tutaj o granicy cenowej 10000 USD 

W szkłach chyba nie mamy takiego postępu technologicznego, jak w elektronice? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu przełączania źródła trzeba się przyzwyczaić, może w następnej generacjibędzie szybszy... ?

Co do mapowania tonów nie działa w każdym filmie! Jeśli projektor nie dostanie info od źródła nie załączy się mapowanie. Dlatego w przypadku płyt blu ray uhd moim zdaniem najlepiej mieć zewnętrzne źródło np.panasonic 420,820 czy 9004 które to robią z każdą płyta uhd.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pelzak a jaki masz kabel HDMI ? zakladam ze HDMI optyczny. Jesli nie to na HDMI swiatlowodowym te czasy sa najkrotsze. Oczywiscie nie beda tak krotkie jak na Sony, nawet na dobrym kablu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel HDMI zwykły >> tylko mam 1.5 m -  jest sens zmiany na optyczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do czasu przełączania źródła trzeba się przyzwyczaić, może w następnej generacjibędzie szybszy...
Co do mapowania tonów nie działa w każdym filmie! Jeśli projektor nie dostanie info od źródła nie załączy się mapowanie. Dlatego w przypadku płyt blu ray uhd moim zdaniem najlepiej mieć zewnętrzne źródło np.panasonic 420,820 czy 9004 które to robią z każdą płyta uhd.
Bipo. Miałeś dzwonić....
Numer Ci wysłałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bipo ten najniższy Panasonic 420 też ma mapowanie tonów?

@pelzak na takim krotkim pewnie nie bedzie roznicy, chyba, że to jakiś bardzo stary kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bipo. Miałeś dzwonić....
Numer Ci wysłałem.
Dzięki za rozmowę, napewo w lecie się zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, user7878 napisał:

@Bipo ten najniższy Panasonic 420 też ma mapowanie tonów?

@pelzak na takim krotkim pewnie nie bedzie roznicy, chyba, że to jakiś bardzo stary kabel

Tak, najniższy model już ma optamizer HDR.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, user7878 napisał:

@Bipo ten najniższy Panasonic 420 też ma mapowanie tonów?

@pelzak na takim krotkim pewnie nie bedzie roznicy, chyba, że to jakiś bardzo stary kabel

Odnośnie porównania trzech modeli odtwarzaczy panasonic z optamizerem to model 9004 ma najbardziej rozbudowany:

ub9004-887734.png

Bardzo przydatna funkcja typ hdr bo można wybrać : tryb ciemny 500Nits,  jasny 1000nit i chyba projektor 700nitow. .jak ma obcinać odtwarzacz informacje z hdr za czym wypuści na projektor .

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja zrobiona - 25.04 - odwiedził mnie Paweł Koper i wykonał stosowne czynności :) 

SDR przed 

IMG_0637.thumb.JPEG.1dff6da8febde5ccfb31154892f90518.JPEG

i po:

IMG_0639.thumb.JPEG.a02d51c3e2aeab0fc5c46c7e92e13d10.JPEG

 

HDR przed :

IMG_0641.thumb.JPEG.d73456f91ed9619a001753bac881ef15.JPEG

IMG_0685.thumb.JPEG.95f30c85f5655e9cb468242e66bad5f5.JPEG

 

i po :

IMG_0643.thumb.JPEG.501cb5ad7481868088a74569ced9d7d9.JPEG

IMG_0686.thumb.JPEG.971b6ae0c38775676376fd2f90cfeb3c.JPEG

 

fotki z komórki ; wiadomo, bez sensu;  jednak w trakcie oglądania różnica niesamowita :)

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

landnie zdiencia... jak je zrobiles? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

w sensie ,że jak ? komórka z kieszeni i pstryk :)

(iphone xs max)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 8.05.2019 o 23:32, pelzak napisał:

Kalibracja zrobiona - 25.04 - odwiedził mnie Paweł Koper i wykonał stosowne czynności :) 

SDR przed 

IMG_0637.thumb.JPEG.1dff6da8febde5ccfb31154892f90518.JPEG

i po:

IMG_0639.thumb.JPEG.a02d51c3e2aeab0fc5c46c7e92e13d10.JPEG

 

HDR przed :

IMG_0641.thumb.JPEG.d73456f91ed9619a001753bac881ef15.JPEG

IMG_0685.thumb.JPEG.95f30c85f5655e9cb468242e66bad5f5.JPEG

 

i po :

IMG_0643.thumb.JPEG.501cb5ad7481868088a74569ced9d7d9.JPEG

IMG_0686.thumb.JPEG.971b6ae0c38775676376fd2f90cfeb3c.JPEG

 

fotki z komórki ; wiadomo, bez sensu;  jednak w trakcie oglądania różnica niesamowita :)

 

ten hdr po kalibracji to  sie nadaje o kant du.....  jak to kiepsko swieci ,rożnice na fotkach prawie zadne,  to epoka smoka  kasa w błoto   do  hdr na tv

Edytowane przez kendo999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniasz HDR po fotkach? Gratki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś test lub recenzia? Ja jestem na razie bardzo zadowolony z JVC N7... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest ostatnie zdanie.

Because content brightness varies, a fixed setting cannot deliver optimum image quality. JVC’s new Frame Adapt HDR solves this by instantly analyzing the peak brightness of each frame or scene using a proprietary JVC algorithm, and adjusting dynamic range to provide the best possible HDR image. Frame Adapt HDR works with any HDR10 content, even content that does not contain brightness metadata (Max CLL/Max FALL).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj miałem okazję przetestować tę funkcję na JVC N7 i muszę powiedzieć, że jest to bardzo interesujący funkcia. Z Panasonic UB9000 to jest jak HDR na steroidech.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę to potwierdzić po profesjonalnym pokazie na IFA 2019. To działa.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, riddle napisał:

 

 

Dzisiaj miałem okazję przetestować tę funkcję na JVC N7 i muszę powiedzieć, że jest to bardzo interesujący funkcia. Z Panasonic UB9000 to jest jak HDR na steroidech.
 

A mógłbyś napisać jakieś wnioski,,porównania,  co się zmienia na plus co na minus jeśli włączasz daną funkcje , co zaobserwowałeś, na jakim materiale testowałeś..... bo to że jest to interesująca funkcja to troszkę mało... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...