Skocz do zawartości
Gmeru

JVC Reference Series 2018. Znamy szczegóły i datę wprowadzenia na rynek polski: DLA-RS1000, DLA-RS2000, DLA-RS3000 8K e-shift

Rekomendowane odpowiedzi

N7.. ?

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVC N7 to niesamowita piekielna maszyna

IMG-20190206-212403.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem RS1000 a to oznacza jedno: test już niedługo :D

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS1000 ma kontrast gorszy niż mój dziadek RS40. Chciałbym zobaczyć porównanie RS540 vs RS2000. Ten pierwszy ma genialny kontrast ten drugi natywne 4k ale kosztuje 2x tyle.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gmeru napisał:

Dzisiaj odebrałem RS1000 a to oznacza jedno: test już niedługo :D

Riddle zapomniał o nas...? 

Gmeru czy aby nie planujesz podmianki swojego zasłużonego dziadka na nową maszynkę .. ?

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, montas napisał:

RS1000 ma kontrast gorszy niż mój dziadek RS40. Chciałbym zobaczyć porównanie RS540 vs RS2000. Ten pierwszy ma genialny kontrast ten drugi natywne 4k ale kosztuje 2x tyle.

tu masz odniesienie kadrów na X9900 (640) do Nx9 (RS3000):

https://www.avsforum.com/forum/24-digital-hi-end-projectors-3-000-usd-msrp/3043762-2019-model-projectors-comparison-thread-2.html#post57478254

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Będę w weekend porównawat N7 z x7900, kolega(x7900 ) na razie nie mam tyle wiele czasu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Bipo napisał:

Porównanie JVC rs2000/n7 - JVC 7900 - Sony 270 może kogoś zainteresuje:

http://www.hifi-forum.de/viewthread-94-15753-2.html

Post gdzie opisują różnicę w odwzorowaniu kolorów? Naprawdę? :P Oba projektory są na takim poziomie, że po kalibracji wyjdą identyczne w barwach w Rec 709. Robienie takich porównań jest kompletnie pozbawione sensu, chyba, że autora interesuje porównanie dwóch konkretnych egzemplarzy, które dostał do testu i to jeszcze według własnej subiektywnej miary co mu się bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przekonać mojego przyjaciela do testu jego X7900, akoś niema tyle tego wolnego czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko ładne, napisz jak będziesz po kilku seansach wrażenia co na plus/minus się zmieniło w stosunku do poprzednika... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :)

gabaryt inny - tak na szybko :) 

poprzednik już na wykończeniu - przeświecone ponad 3500 h , ostatnio tylko w trybie high lampy .. ale jeszcze znalazł nowego właściciela :)  ze świadomością koniecznej wymiany lampy :( 

5 lat naprawdę fajnie się spisywał, jednak bez pełnej obsługi UHD jakiś niedosyt się pojawił; miałem możliwość porównania "na żywo" RS2000 , RS540 , i VW570  ..i tak wybrałem 

trza to ustrojstwo teraz zamontować ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pelzak napisał:

Jasne :)

gabaryt inny - tak na szybko :) 

poprzednik już na wykończeniu - przeświecone ponad 3500 h , ostatnio tylko w trybie high lampy .. ale jeszcze znalazł nowego właściciela :)  ze świadomością koniecznej wymiany lampy :( 

5 lat naprawdę fajnie się spisywał, jednak bez pełnej obsługi UHD jakiś niedosyt się pojawił; miałem możliwość porównania "na żywo" RS2000 , RS540 , i VW570  ..i tak wybrałem 

trza to ustrojstwo teraz zamontować ;) 

 

elegancko ! gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3500h na jednej lampie.... ? aa jednak da się. .. ?

jak możesz napisz wrażenia z porównania co wg.Ciebie zadecydowało że ten projektor wygrał a nie inny... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że się da, tylko już ostatnie kilkaset godz to cienko wyglądało ;( 

porównywałem w salce w sklepie > oglądałem z kilku źródeł - płyty UHD BR , zwykłe BR i ATV - jasne , że lepiej byłoby to zrobić u siebie, ale zawsze jakieś wrażenia są >> i to zdecydowało  -wrażenie >> nie analizowałem obrazu , nie mierzyłem jasności, pokrycia palety barw, kontrastu... nie umiem - po prostu z tego najbardziej mi się spodobał :) a skoro gł ja będę oglądał to :))   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem ciekaw jestem bo też niedawno miałem okazję potestowac rs2000, rs540 i sony 570 z blu ray Panasonic ub 9004.. ?

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obiecanych testów nowych JVC jakoś nie widać w dalszym ciągu...

Gratuluję zakupu:rolleyes:

Kolego  "pelzak", a dużo dałeś za RS-2000?

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N7 / RS2000 test:

https://www.avforums.com/review/jvc-dla-n7-rs2000-4k-dila-projector-review-first-look.15860

"JVC DLA-N7 Verdict

The JVC DLA-N7B is a fantastic native 4K projector, that will undoubtedly give Sony's £7,999 VPL-VW570ES a run for its money. Personally, I prefer the design and build quality of the N7, and I feel it has a superior set of features. I love the new remote control, and think that the Auto Tone Mapping is an excellent addition. In fact, my only real complaint relates to the shoddy lens cover, which I could do without.

In terms of image quality the N7 also pips the Sony, both in terms of SDR and HDR content, and while the contrast might not be quite as good as previous JVC projectors, it's still better than the VW570ES. The 3D is darker than I'd like but I love the detail and lack of crosstalk in the 3D images. Overall, I am delighted by the performance of the N7, and definitely think it's worth the extra £500 over the Sony.

If you're on a tighter budget then you could go for the N5, but even that will set you back £6,499. However, if you're unable to afford a native 4K JVC don't despair, the X7900 can be picked up for a cracking price at the moment and in most respects holds its own against the N7. I believe JVC's first foray into 'affordable' native 4K projection is a triumph but don't just take my word for it, book a demo as soon as you can"

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>szewi - "book a demo" - chyba tylko to się liczy :) 

>> Deimos - cena jak zawsze do negocjacji - wiadomo - niższa od oficjalnej ;) 

wczoraj nie dałem rady powiesić , musiałem wieczorem jeszcze wrócić do pracy.. ale postawiłem na stoliku i odpaliłem >> elegancko zaświecił :) dziś na spokojnie biorę się za montaż i ustawianie :)

pzdr

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wcześniej poprzez znajomka proponowano RS-2000 i RS-3000 - 25% od ceny detalicznej. Ale wolę zaczekać na prawdziwe 8K. Powinno coś się ruszyć tej jesieni.

Ale  chyba warto Twój  sprzęcik skalibrować u Macieja i wyciągnąć z niego wszystkie możliwości...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2019 o 17:32, Deimos napisał:

Mnie wcześniej poprzez znajomka proponowano RS-2000 i RS-3000 - 25% od ceny detalicznej. Ale wolę zaczekać na prawdziwe 8K. Powinno coś się ruszyć tej jesieni.

Póki co to dopiero obiektyw w RS3000 w miarę sobie radzi z przeniesieniem rozdzielczości 4K na ekran, a kosztuje nie mało. Nie wiem jak będzie musiał być skonstruowany obiektyw do 8K i jaką będzie musiał mieć cenę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...