Skocz do zawartości
Gmeru

JVC Reference Series 2018. Znamy szczegóły i datę wprowadzenia na rynek polski: DLA-RS1000, DLA-RS2000, DLA-RS3000 8K e-shift

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Konrado_ napisał:

MadVr jest za darmo. U mnie różnica jest kolosalna JVC DTM vs MadVR. I u setek osób na świecie - AVS forum.

Ja nie pisze, że nie ma różnic.

Tylko to że mają i widzą te różnice setki osób nie jest dla mnie żadnym dowodem, że jest lepiej. Jest inaczej.

99% użytkowników TV po zakupie używa ich na ustawieniach dynamicznych. A to są setki milionów uzytkowników, a nie setki. Czy to znaczy, że one są lepsze?

Dla mnie na tym forum wyznacznikiem tej wiedzy jest Maciej Koper nie ty ... bo ty jesteś Znafca.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Jak się samemu nie umie i nie rozumie to się idzie do fachowców za kasę. I tak powinno być. Forum jest dla pasjonatów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaaa ... tylko nich ci pasjonaci nie pieprzą głupot ... jak ty :) .

 

Żaby napić sie piwa nie potrzeba wiedzy o całym jego procesie produkcyjnym. Się idzie do sklepu i kupuje.

A ty rozpracowując cały ten proces produkcyjny robisz jednego babola za drugim. I jeszcze się tym dzielisz na forum dla pasjonatów. Brawo Misiu !!!

 

Jak widzę moje pytania pozostały bez odpowiedzi. Tym się różni pasja od wiedzy i opinia od informacji. Znafca jest tego najlepszym dowodem.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pmcomp napisał:

Tiaaaaa ... tylko nich ci pasjonaci nie pieprzą głupot ... jak ty :) .

 

Żaby napić sie piwa nie potrzeba wiedzy o całym jego procesie produkcyjnym. Się idzie do sklepu i kupuje.

A ty rozpracowując cały ten proces produkcyjny robisz jednego babola za drugim. I jeszcze się tym dzielisz na forum dla pasjonatów. Brawo Misiu !!!

 

Jak widzę moje pytania pozostały bez odpowiedzi. Tym się różni pasja od wiedzy i opinia od informacji. Znafca jest tego najlepszym dowodem.

Miałem już ci nie odpisywać jak już w innym wątku ale odpiszę ( za co przepraszam użytkowników pewnie znużonych wcinających popcorn obserwując to żenujące widowisko). Niestety widzę że ty po prostu jesteś jakimś stalkerem i zwykłym trollem i będziesz mnie prześladował za każdym razem jak gdzieś się odezwę. Także jeszcze raz grzecznie proszę [beeep] się człowieku.

Kłócisz się jak jakiś dzieciaczek. Ile ty masz lat? Nie wstyd ci tak psuć takie fajne forum? Jesteś jakiś sfrustrowany? Wiem że ci  ktoś wszystko poustawiał to się ciesz, a nie wymuszaj jedynej drogi wszystkim. Otwórz trochę umysł. Czy ty jesteś naganiaczem tej czy innej firmy który ma tępić inne rozwiązania? I to raczej w mało wysublimowany sposób?

Ludzie dzięki naszym wpisom z kilkoma użytkownikami dowiedzieli się ostatnio np. jak wygląda porównanie RS2000 do RS540 z perspektywy użytkownika, jak można projektor skalibrować, jak działa madvr/lumagen i jakie są jego korzyści w stosunku do wbudowanych rozwiązań JVC. Koledzy powklejali fajne linki do testów gdzie jak na dłoni widać na czym polega różnica, była dyskusja o tym co to jest MadVr Envy, ktoś miał problem z ustawieniem madvr, była próba pomocy itp. Tym się zajmij.

A ty? Piszesz i piszesz o niczym. Nie bo nie. Czy jedną rzecz napisałeś tutaj z której ktoś mógłby się czegoś od ciebie dowiedzieć? Prawdziwego.

Odnośnie twoich pytań. Już ci  odpisałem że na żadne z twoich pytań już nie odpowiem gdyż:

1.Nie ma to sensu. Zaraz będziesz drążyć temat i tak nigdy cie nic nie usatysfakcjonuje.

2. Twoje pytania nia mają sensu. Nawet nie rozumiesz o co pytasz. Chyba nikt na tym forum nie rozumie twoich pytań. To jest pomieszanie z poplątaniem. Brak zrozumienia dyskusji i o czym piszemy na forum wychodzi. Dlatego awantura dla awantury.

3. Twój poziom dyskusji jest na tak niskim poziomie że nie będę odpowiadać na twoje pytania, bo nie chce być  przez ciebie notorycznie obrażany i zwyczajne nie mam ochoty na odpowiadanie takiemu odrażającymu typowi.

Ja jestem "znafca piszący babola za babolem". ok. A ty kim jesteś? Ponad 20 lat pracowałem z filmem, dla największych Studiów filmowych jak Universal, Paramount, później MGM i Buena Vista. Pracowałem w kalifornii (Hollywood i Camarillo) przez wiele lat nad DVD i BD. Byłem w zespole odpowiedzialnym za wdrożenie UHD płyty BD na rynek komercyjny od strony technicznej wraz z japończykami i właśnie tymi studiami. Znam wielu świetnych fachowców od obrazu. I świetnych reżyserów :) A prywatnie mam salkę kinową i projektory od kiedy powstał pierwszy model stricte do kina domowego. Jestem otwarty na nowości  i rozwój więc chętnie interesuje się innowacją i dlatego setki moich płyt wylądowały na serwerach i na strychu jednocześnie :). Nie jestem też jeszcze taki stary :) Wiec twoje komentarze mogę tylko skwitować uśmiechem. To jest pewne, ze sobie nie odpuścisz i zaraz jakiegoś babola wysmarujesz, cytując bez zrozumienia fragment mojego wpisu, ale tym razem bez odbioru do ciebie. 

A teraz ciekawostka dla wszystkich. 2 pytania zainspirowane tą dyskusją (aby nadać jej trochę sensu) które mogą być fajną informacją dla niektórych użytkowników.

1.Jaki był pierwszy wysokoseryjny model projektora LCD przeznaczony właśnie do kina domowego?

2. Jak dostaje sygnał projektor np. serii RS1000/2000/3000 kalibrowany za pomocą narzędzia do kalibracji JVC? 

 

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie odpisałeś. Nic merytorycznego.

Twój wpis jest jak artykuł dzieciaczków po szkółkach dzinnikarskich z onet.pl czy gazeta.pl piszących wierszówki, nie mając pojęcia co i o czym piszą.

Czyli?

ZERO TREŚCI !!! Sama beletrystyka.

35 minut temu, Konrado_ napisał:

Ponad 20 lat pracowałem z filmem, dla największych Studiów filmowych jak Universal, Paramount, później MGM i Buena Vista. Pracowałem w kalifornii (Hollywood i Camarillo) przez wiele lat nad DVD i BD. Byłem w zespole odpowiedzialnym za wdrożenie UHD płyty BD na rynek komercyjny od strony technicznej wraz z japończykami i właśnie tymi studiami. Znam wielu świetnych fachowców od obrazu. I świetnych reżyserów :) 

 

 

Mamo, chwalą nas :) .

Wpisz to sobie do CV, może ci jakaś korporacja pomoże. Podeślij mi CV, może ja ci pomogę?

Marnujesz się chłopie. Taki Znafca z takimi koneksjami powinien robić dla Kaczora i Polskę naprawiać.

 

 

Edytowane przez pmcomp
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pmcomp napisał:

Mamo, chwalą nas :) .

Wpisz to sobie do CV, może ci jakaś korporacja pomoże. Podeślij mi CV, może ja ci pomogę?

Marnujesz się chłopie. Taki Znafca z takimi koneksjami powinien robić dla Kaczora i Polskę naprawiać.

Rozumiem, że dyskusja wzbudza emocje ale próbowanie mieszania z błotem czyjegoś doświadczenia zawodowego to cios poniżej pasa a chyba nikt z zebranych tak naprawdę nie chce aż tak nisko schodzić ze swoimi argumentami.

To się oczywiście tyczy obu zainteresowanych bo emocje wzięły górę po obu stronach już jakiś czas temu :).

Ostatnia rzecz, która mnie interesuje to bawić się w policję forumową ale coś moderacja nie reaguje więc może obaj bylibyście zainteresowani napisaniem do nich, żeby wyczyścili kilka ostatnich postów bo nie oszukujmy się ale do tematu wątku to one raczej nie wnoszą za dużo :) (a inaczej te posty pozostaną na internecie po wieku wieków amen :D)?

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna
  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia zawodowego? Raczysz żartować? Gość cś napisał i ja czy ty mamy w to wierzyć? To nie jest rozmowa o pracę czy formularz do ZUS. Ja to odbieram jak kolejne przechwałki. Kogo to obchodzi z kim pracował i jakich zna reżyserów?

Gość ma sie za guru, a pisze nieprawde w najprostszych sprawach jak parametry techniczne i funkcjonalność.

Powtórzę, dla mnie guru jest Koper, którego znam osobiście i szanuję. I mnóstwo ludzi z tego forum go zna. I wiemy jaką robotę wykonuje. A tutaj duzo nic wartych słów imć Konrado. Na mój szacunek tutaj trzeba sobie zasłużyć ... na pewno nie taką postawą i takimi wpisami.

Napisałem ... załóżcie sobie wątek o procesorach i innych porawiaczach i tam dyskutujcie, na pewno tam nie zajrzę z powodów o których napisałem. Tu jest wątek o projach JVC.

Edytowane przez pmcomp
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebna. W 100% masz rację. Tylko zobacz jak gościu pisze? Jaki język. Straszne to jest że za guano ma człowieka, szczyci się tym nawet. Dlatego mu napisałem co nieco o mnie ale jak widzisz to krew w piach. Żaden ze mnie "forumowy guru", ale mimo to dostałem dużo wiadomości od użytkowników z wieloma pytaniami na tematy o których tu pisałem, bo ludzi to po prostu interesuje, a temat "ożył". A tego info tutaj wcześniej nie było. Sam do mnie pisałeś :) . Pomagałem w kalibracji projektorów, pomogłem w konfiguracjach madvr, zrobiliśmy też porównanie z szewim, zresztą bardzo fajne. Mogłem to zrobić bo i posiadam sprzęty o których piszę i od wielu lat się tym interesuje a fajne jest wyciskanie maks. możliwości z naszych maszynek JVC. Entuzjastom o to chodzi. Sam oceń. Przecież jest to otwarte forum i ani on ani miły facet Koper na którego tak cały czas się powołuje ani nikt inny nie ma tu monopolu na wszelką wiedzę oraz co wolno a co nie wolno tutaj pisać, szczególnie na tak niszowe i dość dynamicznie zmieniające się tematy. Jak mu pokazałem info od producenta z którego wynikało, że się myli ws JVC i wyszło że król jest nagi to od tamtej pory dostał wścieklizny i się przyczepił do mnie. Nie jest to miłe i dlatego mu odpowiednio ripostuje, co jest jednak błędem w tym przypadku. Tylko zaczekaj moment...zaraz znów cos napisze na mój temat. I co mu zrobisz? Czy to jest normalne? 

Edytowane przez Konrado_
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Konrado_ napisał:

Jak mu pokazałem info od producenta z którego wynikało, że się myli ws JVC 

To nie było info od producenta, już ci to raz napisałem.

Znowu mijasz sie z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 centy w temacie :) 

Temat mapowania tonów jest związany z projektorami o których tu piszemy bo jest to jedna z ich kluczowych funkcji.

Dlatego warto  poszerzać i wymieniać wiedzę w tych kwestiach bo sytuacja jest dynamiczna i cały czas są zmiany które dla nas użytkowników entuzjastów projekcji maja znaczenie.

Myślę ze trzeba rozdzielić tu trzy kwestie: kalibracja, DTM, od dodatkowych opcji poprawy obrazu.

Jest tez kwestia indywidualnej oceny i preferencji które dodatkowo komplikują temat. W zasadzie można powiedzieć ze to 4 zmienna. Jedna osoba woli wyostrzony obraz, ktoś inny nie toleruje żadnych polepszaczy np Clear Motion Drive (ja nie lubię skokowego obrazu w 24 klatkach i mam CMD na high, a znam osoby które nie toleruja w ogóle obrazu z uplynniaczem ;) 

kalibracja jest jednym z głównych elementów i niezaprzeczalne jest ze jest potrzebna do poprawy jakości obrazu. 

DTM natomiast (aka dynamiczne mapowanie tonów) w HDR to jest kolejny element w dążeniu do poprawy obrazu  HDR  i jego odwzorowania co ma szczególne znaczenie na wyświetlaczach o niższej luminancji (projektory).  DTM pozwala  w pewnej części  zrekompensować niska jasność projektorow i odwzorować dynamicznie  to co specjaliści od obrazu oglądali / masterowali na monitorach studyjnych mając do dyspozycji dużo większą jasność i dostosować to do  skromnych ~100-150 nitów projektora. Dzięki temu obraz  nie jest tak ciemny, widać tez więcej detali w jasnych i ciemnych partiach obrazu niż bez DTM. 

W kwestii mapowania tonów mamy rozwiązania dynamiczne i statyczne, wbudowane oraz zewnetrzne:

wbudowane:

- DTM w projektorach JVC RS1000/2000/3000/2100/3100/4100 (NX5/7/9, NZ7/8/9), Sony tez ma swój odpowiednik. W rozwiązaniu JVC projektor mapuje tony scena po scenie / klatka po klatce z uwzględnieniem wielkości ekranu

rozwiązania z zewnętrznym processingiem:

-  optymalizacja HDR przez odtwarzacz  (np Panasonic np UB820 / UB9000) tutaj jest to statyczne mapowanie na podstawie danych z płyty dla całego filmu;

-  opcje alternatywne pokroju LLDV z wykorzystaniem HDFury Vertex2 opisywane szerzej na AVSforums

- komputer HTPC z softem MadVR 

- lub procesory obrazu z wbudowanym DTM: MadVR Envy Pro/Extreme lub Lumagen Radiance Pro.

Procesor obrazu robią cala masę innych rzeczy oprócz DTM, przykładowo automatyczne skalowanie w locie i dostosowanie do posiadanego ekranu kontentu cinema scope / IMAX (są filmy gdzie w trakcie zmienia się aspekt ratio jak np Interstellar), non-linear stretch, do tego dochodzi cala masa parametrów poprawy obrazu które mogą, ale nie muszą być wykorzystane.  Mając np madVR można spokojnie oglądać HDR w trybie low lamp, poza tym można nie zmieniać ustawienia pozycji soczewki do różnych aspekt ratio, bo o ile JVC robi to swietnie i precyzyjnie to po kilku zmianach pozycji soczewki zapamiętanego obrazu z 16:9 do  ekranu filmowego może się już rozjechać ostrość, a madVR może przenieść obraz na dół ekranu 16:9, czy zmniejszyć czarne pasy  i dostosować napisy do ich innej wielkości, można użyć np ekranu zakrzywionego i dopasować obraz dzięki zaawansowanym algorytmom i mapowaniu ekranu. Można tez wykorzystać obraz 2,40:1 tzn cala rozdzielczosc nowego chipu 4K w nowych projektorach,  tak żeby nie mieć strat na jasności Ja na ten moment np nie wykorzystuje na ekranie wszystkich pixeli chipu projektora tzn obraz jest w rozdzielczości 4K  ale fizycznie matryca wyświetla więcej  pixeli i część obrazu / światła jest wyzoomowana poza ekran i ginie w otchłani weluru za ekranem :) mając procesor obrazu mógłbym wykorzystać pełną rozdzielczość matrycy projektora obraz byłby pewnie jeszcze trochę jaśniejszy. 

Z ustawieniami to tez wiadomo jak się przesadzi z polepszaniem obrazu to wyjdzie przeprocesowany i nienaturalny.

Reasumując każdy szuka w takich rozwiązaniach czegoś innego. Większość wybierze pewnie  opcje wbudowana set and forget i będzie zadowolona, bo to rozwiazanie jest naprawdę dobre.

Jeśli jednak ktoś chce wyciagnać jeszcze trochę więcej czyli max to pewnie będzie drążył temat dalej i  zastanawiał się właśnie nad czymś do poprawy HDR.

Lumagen z tego co pamietam na początku nie miał  DTM - dodano to potem i ludzie wtedy go kupowali ze względu na inne jego funkcje.

Fajne jest to ze wbudowane DTM w projektory, czy procesory są cały czas rozwijane i są dodawane nowe funkcje oraz ze są opcje wyboru w zależności od preferencji czy budżetu. 

Jak te tony są odwzorowane za pomocą jakiego rozwiązania / algorytmu to już jest inna sprawa.

B.ciekawy post Madshiego w kwestii algorytmów DTM:

https://www.avsforum.com/threads/kansas-city-projector-shootout-jan-8th-9th.3227498/post-61336483

Przy okazji ww linku do wątku, w którym porównano kilka projektorów z różnych półek cenowych - porównanie starszych projektorw z najnowszymi seriami w HDR było możliwe  m.in dlatego ze wykorzystano do mapowania tonów właśnie w tym wypadku zewnętrzne rozwiazanie z madVR.

Fajnie by było zorganizować kiedyś takie porównanie lokalnie :)

Polecam przeczytanie tego wątku bo to pokazuje ze nawet leciwy projektor jak 420 z  dołożonym zewnętrznym nowoczesnym rozwiązaniem w postaci  DTM potrafi stanąć w szranki z najlepszymi :)

Tak więc są różne opcje i techniki do poprawy obrazu HDR z których można skorzystać lub nie i wg mnie nie ma jedynej właściwej.

15 godzin temu, Darulok napisał:

Elegancko widzę ze prace postepują.  

A co to za wihajster nad ekranem ? ;)

Edytowane przez szewi
  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

co to za wihajster nad ekranem

Poziomica 😄tylko do projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szewi napisał:

Przy okazji ww linku do wątku, w którym porównano kilka projektorów z różnych półek cenowych - porównanie starszych projektorw z najnowszymi seriami w HDR było możliwe  m.in dlatego ze wykorzystano do mapowania tonów właśnie w tym wypadku zewnętrzne rozwiazanie z madVR.

Fajnie by było zorganizować kiedyś takie porównanie lokalnie :)

Polecam przeczytanie tego wątku bo to pokazuje ze nawet leciwy projektor jak 420 z  dołożonym zewnętrznym nowoczesnym rozwiązaniem w postaci  DTM potrafi stanąć w szranki z najlepszymi :)

Tutaj relacja youthmana z tego spotkania entuzjastów i porówniania projektorów:

 

NX7 lekko gorzej wypada od NZ7 w blind teście. Ale są bardzo porównywalne.

"Dokładnie taki sam przypadek zaobserwowano w tym meczu, ale RS2100 z przyciemnianiem laserowym naprawdę przewyższył RS2000 z automatyczną przysłoną. Ściemnianie laserowe spisało się znacznie lepiej niż automatyczna przysłona i wygrało dzień. Mecz był wciąż bliski, a RS2100 wygrał, choć niewiele. To dopasowanie było bliższe niż większość przewidywała przy dopasowanych światłach dwóch projektorów i było to takie, o które ludzie pytali, że nie wiedzieli, że właśnie to widzieli. Czuję, że jeśli masz już NX7, uaktualnienie do NZ7 byłoby bardziej poboczne niż ulepszenie."

Polecam poczytać. Swietne pojedynki, Nawet poczciwa RS420 dorównuje NZ8 dzięki potędze Madvr.

No i jest porównanie MadVr DTM vs JVC DTM na 2 projektorach NZ7.

"Wracając do tematu madVR Envy vs JVC, po porównaniu najlepszych showmanów przeszliśmy do zdjęć Spears i Munsil. W tym miejscu zawartość madVR wydawała się naprawdę błyszczeć. Wzmocnienie szczegółów i kolorów z madVR Envy DTM i przetwarzanie były oczywiste dla mnie i wielu innych. Kolory były bardziej naturalne, a szczegóły bardziej widoczne. Obrazy również wyglądały mniej płasko i przybrały bardziej trójwymiarowy wygląd z dodatkową głębią.

Ilość szczegółów, uwydatnienie kolorów i odzyskiwanie, które są wydobywane z obrazu, jest zdumiewające. To było widziane w kółko - obraz i scena po obrazie i scenie. Chociaż tak, jeśli nie masz madVR Envy zapewniającego te funkcje, najprawdopodobniej byłoby dobrze. Po obejrzeniu ich w akcji obawiam się, że zrujnowałem moje doświadczenie związane z filmem. Jeden z widzów wyjaśnił, że był to najlepszy obraz, jaki kiedykolwiek widział z projektora i był załamany, że przegapił to podczas poprzednich wyświetleń."

https://www.avsforum.com/threads/kansas-city-projector-shootout-jan-8th-9th.3227498/page-15#post-61340800

Sorry za google translator ale pomyślałem że może być przyjaźniej wstawić w wersji polskiej. Oryginał w linku.

Edytowane przez Konrado_
  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pojawił się w końcu spóźniony filmik z podsumowanie na kanale Youthmana:

Czyli wyszło to co wszyscy wiemy, czyli że x7900 to najlepszy projektor :D;)
 

 

Edytowane przez sebna
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sebna napisał:

I pojawił się w końcu spóźniony filmik z podsumowanie na kanale Youthmana:

Czyli wyszło to co wszyscy wiemy, czyli że x7900 to najlepszy projektor :D;)
 

 

No z tego filmiku akurat to nie wynika bezpośrednio bo ani nie mieli x7900 ani tak nikt nie powiedział. Ale pośrednio można tak wydedukować pod warunkiem że ma on external tone-mapping co wyraźnie wybrzmiało.  I to dokładnie pokrywa się z moimi wrażeniami które opisałem jakiś czas temu tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Konrado_ napisał:

No z tego filmiku akurat to nie wynika bezpośrednio bo ani nie mieli x7900 ani tak nikt nie powiedział. Ale pośrednio można tak wydedukować pod warunkiem że ma on external tone-mapping co wyraźnie wybrzmiało.  I to dokładnie pokrywa się z moimi wrażeniami które opisałem jakiś czas temu tutaj.

To był taki mały żarcik (dlatego też puściłem oko). 

Ale w pewnych specyficznych sytuacjach czyli rozmiar ekranu, który nie przerasta możliwości świetlnych x7900 plus DTM (ale chyba każdy szanujący się fan kina jakoś sobie próbuje radzić z HDR-em, czy to przez DTM, czy krzywe itp itd.).

x7900 na papierze ma 1900 lumenów a NZ7 2200, NZ8 2500 plus laser teoretycznie nie będzie ich za dużo tracił czego o lampie nie można powiedzieć więc wraz ze wzrostem ekranu przewaga będzie się przenosić na stronę laserów i ogólnie jaśniejszych JVC.

Muszę popatrzeć na kalkulatorze jak się one porównują na moich 133" w osiąganej jasności bo pewno na 133" oba miały by już znaczącą przewagę jeżeli chodzi o zapas światła, który ostatecznie wpływa na kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, ze zrobili to porównanie, choć jest trochę pewien niedosyt po teście, bo w sumie nowe projektory laserowe nie miały warunków żeby zabłysnąć.

Gdyby nie było wspomagania ze strony MadVR, do tego duży ekran, w przystosowanych warunkach nie było by w ogóle contestu - nowe serie zmiotłyby konkurencje :)

A tak w tych warunkach jakie były czyli niewielki ekran 100", nieidealnie przystosowane pomieszczenie + zewnętrzne mapowanie tonów (madVR) różnice rzeczywiście nie były ogromne nawet w stosunku do starszych modeli. MadVR zrobil robotę i dał szanse starszym modelom bez wbudowanego mapowania tonów. Mimo wszystko nowe serie i tak wygrały :)

Ale zeby nie było ze się czepiam to pokazuje, ze w określonych warunkach można pomyśleć o różnych rozwiązaniach.. 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przynajmniej nie mieli 120". Testy były by bardziej reprezentatywne.

O 120" poprosili ale dostali 100" od dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i szkoda ze nie było testu z filtrem kinowym - on w nowych seriach zabiera niestety sporo światła (więcej niż w serii NX) więc na dużych ekranach pewnie większość decyduje się oglądać bez filtra.

Ja np oglądam większość filmów z tym filtrem bo widzę różnice w kolorach poza tym na NX9/RS3000 strata światła to jakieś  ~10% gdy używasz filtra. NX7 ma ok 15% jasności mniej z filtrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co by nie mówić narzekać nie ma co. Rzadko się takie bezstronne testy perełki trafiają.

Mówili że będą chcieli powtórzyć. Oby im się chciało. Z każdą iteracją będą tylko lepsze te porównania jak będą się uczyć i dopieszczać szczegóły.

Gdyby to było gdzieś w EU to bym się pewno wybrał zobaczyć :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szewi napisał:

no i szkoda ze nie było testu z filtrem kinowym - on w nowych seriach zabiera niestety sporo światła (więcej niż w serii NX) więc na dużych ekranach pewnie większość decyduje się oglądać bez filtra.

Ja np oglądam większość filmów z tym filtrem bo widzę różnice w kolorach poza tym na NX9/RS3000 strata światła to jakieś  ~10% gdy używasz filtra. NX7 ma ok 15% jasności mniej z filtrem.

Nx7 nie wiem czy nawet tyle spada jasność ale jest niewiele. Za to z filtrem wyraźnie poprawiaja się kolory, przy dobrej kalibracji i MadVr są nasycone i paleta jest bardzo szeroka. Filtr dodatkowo podbija kontrast około dwukrotnie. Dlatego dla mnie nz7 to tylko pod gaming ewentualnie ale jednak nie do kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sebna napisał:

Ale co by nie mówić narzekać nie ma co. Rzadko się takie bezstronne testy perełki trafiają.

Mówili że będą chcieli powtórzyć. Oby im się chciało. Z każdą iteracją będą tylko lepsze te porównania jak będą się uczyć i dopieszczać szczegóły.

Gdyby to było gdzieś w EU to bym się pewno wybrał zobaczyć :)

To prawda i chwała im za to że im się chciało i ze to zorganizowali - pomysł i ilość pracy która włożyli w to porównanie projektorów godny pochwalenia :) 

Żałowałem że mnie tam nie było ;)

U nas myślę ze też można by kiedyś  pomysleć o takim porównaniu. Projektory do porównania przecież udostępnili poszczególni posiadacze  ;) 

Generalnie dla mnie wniosek po tych testach projektorów z Kansas jest taki ze zacząłem myśleć o dołożeniu madVR Envy i pytanie nie jest czy ylko kiedy  ;)

Edytowane przez szewi
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu. Nawet do twojego proja???

Czyli widać nawet w takim przypadku można jeszcze coś poprawić.

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelvio zawsze, będzie można coś poprawić i to bez końca. U Ciebie brakuje DTM, później do tego można dołożyć zew.procesor obrazu z wyżej wymienionych i będzie jeszcze lepiej. Teraz w nowych projektorach dołożyli HDR 10+ i pewnie znowu będzie lepiej. Pytanie jak mają się nowe funkcje od HDR tj.hdr 10+ w laserowych projektorach  do  omawianych  w poprzednich postach procesorów. Czy poprawiony obraz w procesorze będzie dalej poprawiony i poprawnie obsłużony w projektorze z hdr10+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...