Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, pmcomp napisał:

 

Zakwestionowałeś raczej metodologię testu, a nie ocenę testera. Osobiście nie uważam Twojego stwierdzenia za prawdziwe: "każda recenzja jest SUBIEKTYWNA, ale powinna mniej więcej utrzymywać się na środku krzywej dzwonowej Gaussa". 

Gdybym nie zgadzał się z metodologią testów i podważał ich wiarygodność, napisałbym o tym bez ogródek. Jest wręcz przeciwnie, o czym już pisałem wcześniej. LG C8 moim zdaniem zasłużył na referencję, ponieważ jakość obrazu, którą sobą reprezentuje jest rzeczywiście bardzo wysoka. Jeśli spojrzysz na to, jak fakty rzeczywiste reprezentowane są przez różne stacje telewizyjne, zobaczysz że nie można żyć w próżni - poglądów nie ma tylko krowa. Dlatego recenzenci siłą rzeczy są subiektywni - mogą dążyć do wyważonych opinii i właśnie takie nie przegięte w jedną lub drugą stronę są (przynajmniej w moim rozumieniu) najodpowiedniejsze. 

20 godzin temu, Damiano85 napisał:

Zauważyłem że bardzo wszytko bierzesz do siebie. W przeciwieństwie do Ciebie mam dość duży dystans do omawianego tematu i stąd taka forma pisowni. Nie mam też zamiaru nikogo przekonywać, że OLED jest idealnym rozwiązaniem dla każdego. Jest mi to szczerze pisząc obojętne kto co sobie kupi. 

Próby przekonania np Ciebie do technologi Oled  wolałbym się nigdy nie podejmować. To jak próba przekonania Sonyfana że granie na Xboxie jest w czymś lepsze. 

Z argumentami typu - użytkowanie Oleda to oczekiwanie na nieuniknione wypalenie - zszedłeś już tak nisko, że dalsza dyskusja nie ma już żadnego sensu.

Jeśli ktoś się obawia tego problemu to wrzucam link do testowania na rtings.com. Każdy może indywidualnie ocenić czy znajduje się w grupie ryzyka.Na tym można byłoby zakończyć ten temat. 

Gdybyś miał odpowiedni dystans nie byłoby tutaj twojego wpisu. Nie zgadzam się z jednym akapitem w recenzji, reszta jest moim zdaniem jak najbardziej w porządku. Napiszę po raz drugi: LG C8 zasłużył na referencje.

Wracając do meritum sprawy: wypalenie jest nieuniknione/bardzo prawdopodobne, jeśli będziesz użytkował oleda w sposób "nie oledowy".

Linku nie wrzuciłeś, więc może ja go WRZUCĘ. Testujący obchodzą się z TV bardzo łagodnie: 2 godziny logo, 3.5 godziny przerwy. Po czterech tygodniach na czerwonym tle widać ślady wypalenia. Więc jeśli twierdzę, że jestem w stanie wypalić oleda w dwa tygodnie, to mam rację czy nie? 

 

@Damiano85, @Adi777, @tommor, @pmcomp

Hmm... nie wiem jak dla was, ale logiczne wydaje się, że jak wjedziesz samochodem sportowym z prędkością 150 km/h na dziurawą drogę, to zniszczysz sobie zawieszenie... Potrzebuje samochodu Porsche, żeby się o tym przekonać?

Już o tym pisałem - jak się nie ma argumentów, jedyne co pozostaje to popluć sobie jadem.

 

 

 

Edytowane przez Toma-San
  • Plusik 3
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Toma-San napisał:

 

@Damiano85, @Adi777, @tommor, @pmcomp

Hmm... nie wiem jak dla was, ale logiczne wydaje się, że jak wjedziesz samochodem sportowym z prędkością 150 km/h na dziurawą drogę, to zniszczysz sobie zawieszenie... Potrzebuje samochodu Porsche, żeby się o tym przekonać?

Już o tym pisałem - jak się nie ma argumentów, jedyne co pozostaje to popluć sobie jadem.

 

 

 

To skoro nie masz Porsche - to czym jeździsz po dziurach z prędkością 150 km/h?

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś zasugerować redakcji hdtvpolska. Do każdej recenzji Oleda moglibyście dodać jakieś krótkie zdanie na temat ryzyka wypalenia matrycy. Coś w stylu: Istnieje ryzyko uszkodzenia matrycy organicznej spowodowane długą ekspozycją na statyczny obraz. Dla równowagi dodać akapit "Okiem praktyka" i na koniec jeśli mimo wszystko obawiasz się tego problemu wybierz ekran LCD. Pozwoli wam to uniknąć ataków i oskarżeń o branie w łapę od lg gdy się komuś oled wypali ;) Nikt nie będzie też pisał bzdur że zabrakło w recenzji instrukcji obsługi jak się z tym "jajem" obchodzić - proszę się nie śmiać, takie argumenty również padają. Myślę że wtedy kolega Toma-San będzie mógł wreszcie spać spokojnie.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damiano85 - można? można! Po trzech stronach burzliwej dyskusji doszedłeś do wniosków, które sugerowałem od początku i które przewijały się w różnych wątkach na forum. Chodzi mi o rzetelne przedstawienie faktów na podstawie danych testowych, bez dodatkowych i zbytecznych komentarzy.

35 minut temu, Damiano85 napisał:

Coś w stylu: Istnieje ryzyko uszkodzenia matrycy organicznej spowodowane długą ekspozycją na statyczny obraz. Dla równowagi dodać akapit "Okiem praktyka" i na koniec jeśli mimo wszystko obawiasz się tego problemu wybierz ekran LCD. 

Plus gwiazdka z wyjaśnieniem, co się przez to rozumie i już nic więcej dodawać nie trzeba...

 

Do forumowych ratlerków - zamiast szczekać, pomyślcie - to nigdy nie boli.

 

Edit: Damiano85 - masz ode mnie plusik - jest nadzieja, że inni pójdą za twoim przykładem

Edytowane przez Toma-San
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do Maćka Kopera :-). Mam nadzieję, że wcześniej lub (niezbyt) później zechcesz odpowiedzieć. 

Ale zanim, to oczywiście wielkie dzięki za test LG 55C8 oraz wiele innych TV. 

Po pierwsze - chociaż już o to kiedyś pytałem (nie wykluczam, że niekoniecznie bezpośrednio Ciebie, tylko ogólnie na forum), ale nie zechciałeś odpowiedzieć bądź po prostu wypowiedzieć się na ten temat - skąd, pisząc bardzo konkretnie, posiadasz informację o żywotności matryc OLED na poziomie 100 000 godzin i jak należy w tym ("Twoim") komunikacje to rozumieć, tzn. czy dopiero po 100 000 godzin świecenia jasność ma w szybkich czasie spaść o około 50%, czy też ta wartość 50% jasności ma być osiągnięcia w okolicy tych 100 000 godzin, ale jednak po tym, jak proces spadu jasności trwa już od długiego czasu, np. od około 50 000 godziny świecenia matrycy?

Bo natrafiłem w internecie na, w zasadzie, świeży wywiad z dwoma najwyższymi przedstawicielami koreańskiego LG (szczegóły w linku), w którym jeden z nich mówi, że oficjalnie głoszą oni żywotność paneli OLED na 50 000 godzin !! 

Oto link: https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/lg-electronics-parle-oled-micro-led-a3629.html 

O co więc w tym chodzi?

I po drugie, sugerowana cena detaliczna dla LG 55C8 i 65C8 jest pod Twoim testem taka sama, jak pod testem LG 55B8. Test 55B8 był półtora miesiąca wcześniej. Pytanie więc, czy od tego czasu LG obniżyło ceny sugerowane OLED-ów 2018, czy też błędnie wkleiłeś w teście 55C8 cenę 55/65B8? Jeśli to pierwsze, to do jakiej kwoty została obniżona cena sugerowana dla 55/65B8? 

A ponadto, to też uważam, że jest niedosyt odnośnie jasności tegorocznych OLED-ów. Szczególnie w trybie HDR. Od 3 lat za wiele się to nie zmienia. Aczkolwiek pojawiają się w internecie news-y, że znaczne zwiększenie jasności pikseli OLED jest już technicznie możliwe, tylko wymaga zaimplementowania z zastosowaniem nowych rozwiązań. 

Zwraca też moją uwagę i ciekawość, że RTINGS chyba w każdym ich teście osiąga wyrażnie wyższe jasności TV niż jest to u Was. Czyżby różne urządzenia mogły tak różnie odczytywać jasności?

A jeśli chodzi o różne inne zagraniczne testy, to z tego, co zauważyłem, to ich autorzy dostrzegają różnice w jakości obrazu za sprawą nowego procesora. Piszą, że zmiana na lepsze jest wyraźna. Ciekawe więc, czy nie są w tych testach dostatecznie uczciwi, czy może po prostu uruchamia się u nich (marketingowe) placebo? A może nie są wystarczająco profesjonalni w tych ocenach?

Edytowane przez WPPP
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

@Damiano85 - można? można! Po trzech stronach burzliwej dyskusji doszedłeś do wniosków, które sugerowałem od początku i które przewijały się w różnych wątkach na forum. Chodzi mi o rzetelne przedstawienie faktów na podstawie danych testowych, bez dodatkowych i zbytecznych komentarzy.

Jest pewna subtelna różnica miedzy ryzykiem a regułą ;)

Każdy ma już chyba dość więc z mojej strony koniec tematu. 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Damiano85 napisał:

Jest pewna subtelna różnica miedzy ryzykiem a regułą ;)

Każdy ma już chyba dość więc z mojej strony koniec tematu. 

Ale zgodzisz się, że im mniej "oledowo" będziesz traktował TV, tym ryzyko będzie większe? ;) Ok. Dla mnie na razie również EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Toma-San napisał:

Ale zgodzisz się, że im mniej "oledowo" będziesz traktował TV, tym ryzyko będzie większe? ;) Ok. Dla mnie na razie również EOT.

Traktuje Oleda jak każdy LCD, który wcześniej miałem. Nie używam go jedynie jako np monitora do PC.

Przed chwilą, Damiano85 napisał:

 

 

Edytowane przez Damiano85
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Toma-San napisał:

Linku nie wrzuciłeś, więc może ja go WRZUCĘ. Testujący obchodzą się z TV bardzo łagodnie: 2 godziny logo, 3.5 godziny przerwy. Po czterech tygodniach na czerwonym tle widać ślady wypalenia. Więc jeśli twierdzę, że jestem w stanie wypalić oleda w dwa tygodnie, to mam rację czy nie? 

Toma-San, takie testy rtings mówią oczywiście dużo, ale na pewno nie wszystko. Ty obserwujesz proces wypalania na rtings w zapętlonym materiale na panelu 6 serii. Ale jest też przecież mnóstwo użytkowników OLED tu na forum, którzy mogą wrzucić swoje plansze i tam się okaże, że po wielu tysiącach godzinach użytkowania nie ma żadnych śladów wypaleń. Problem w tym, że Ty takich plansz nie widzisz, bo po co ktoś miałby wrzucać plansze, jeśli wszystko jest w porządku ? Jak wiesz mam C7 i na liczniku już ponad 5500 godzin. Są puszczane różne materiały, wśród nich codziennie puszczane są też programy informacyjne, które na pewno nie są "OLED friendly" (w sumie codziennie będzie średnio ok 3 godzin). Po ponad roku użytkowania plansza na C7 u mnie wygląda tak:

0yCO9ZK

1 godzinę temu, WPPP napisał:

Bo natrafiłem w internecie na, w zasadzie, świeży wywiad z dwoma najwyższymi przedstawicielami koreańskiego LG (szczegóły w linku), w którym jeden z nich mówi, że oficjalnie głoszą oni żywotność paneli OLED na 50 000 godzin !! 

Oto link: https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/lg-electronics-parle-oled-micro-led-a3629.html 

O co więc w tym chodzi?

No faktycznie bardzo ciekawa informacja, tym bardziej że pochodzi ona bezpośrednio od dyrektora LG Electronics. 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damiano85 - a to nie miał być EOT? 

@Subman - jesteś jednym z najbardziej ogarniętych oledowców na forum, więc kto jak kto, ale ty krzywdy swojemu TV nie zrobisz. Pisałem już wiele razy, osoby które wiedzą, jak z oledem się obchodzić - nie spalą go. Zastanów się, czy na pewno chcesz zachęcać wszystkich do oglądania plansz testowych - bo może okazać się, że wielu wyciągnie trupa z szafy... ;)

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:

Po ponad roku użytkowania plansza na C7 u mnie wygląda tak

Albo to kwestia zdjęcia, albo coś pod górną krawędzią z lewej strony się jednak wypaliło. Dobrze, że tam, a nie na środku matrycy...

Wrzuć podobne zdjęcie za 2, 3, 4 lata, bo chyba większość kupujących TV za 15 tysięcy i więcej chciałaby, by bezproblemowo posłużył przynajmniej te ~5 lat. Brak mocnych wypaleń po roku, to żaden powód do dumy.

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, fuze napisał:

Albo to kwestia zdjęcia, albo coś pod górną krawędzią z lewej strony się jednak wypaliło. Dobrze, że tam, a nie na środku matrycy...

Tak, oczywiście, teraz widzę. To musi być wypalony pasek TVN24... u góry, z lewej strony ;) A tak na serio - nie przyszło Ci do głowy aby pobrać obraz w pełnej rozdzielczości, niż coś rzucać tu bezpodstawnie ?

52 minuty temu, fuze napisał:

Wrzuć podobne zdjęcie za 2, 3, 4 lata, bo chyba większość kupujących TV za 15 tysięcy i więcej chciałaby, by bezproblemowo posłużył przynajmniej te ~5 lat. Brak mocnych wypaleń po roku, to żaden powód do dumy.

Nie lata się tu liczą, a przegrane godziny, ale widzę że kolega o tym nie wie... Ale jeśli tak bardzo zwracasz uwagę jedynie na lata, to chyba przegapiłeś tu wypowiedź @Gmeru, który ma już OLEDa właśnie ponad 4 lata. A zdjęcie bez najmniejszych śladów wypaleń miało tylko uzmysłowić, że czym innym są syntentyczne testy rtings, a czym innym zwykłe, codzienne używanie OLEDa.

Edytowane przez Subman
  • Plusik 3
  • Lubię 2
  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WPPP napisał wiele super ciekawych zdań. Jest elegancki do bólu. To z pewnością jakiś MEGA KIERO akcji ANTY OLED.  

" ... autorzy dostrzegają różnice w jakości obrazu za sprawą nowego procesora. Piszą, że zmiana na lepsze jest wyraźna. " To chyba przeciek z SONY OLED. 

NIKT nie pisze o znaczącym powiększeniu udziału czerwonego źródła światła przez większą powierzchnię sub-pixela w innym sposobie dla matryc LGD 55"  i innym dla matryc 65".

Większa powierzchnia świecenia czerwoną składową umożliwia zmniejszenie natężenia prądu dla doświetlania składowej czerwonej i zmniejszenia  możliwości wypaleń..

Skoro ma to znaczenie to oznacza, że stabilność WRGB to lipa i tajnik LG Display to ściema. Czekam na agresywne komentarze ...  

 

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat o C8 wyszedł. Dzięki Panowie. Samsung będzie zadowolony.

Edytowane przez fio2
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/2/2018 at 7:25 PM, pmcomp said:

 

Takich ZNAFCÓW jest mnóstwo w necie. Wystarczy poczytać HDTVPolska czy audistereo ... patrząc na nasze hobby. A trolli i hejterów jeszcze więcej.

Pmcomp jest za to wyjątkowy. Tak niewychowanego i niedouczonego gbura trudno znaleźć.

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Damiano85 napisał:

Chciałbym coś zasugerować redakcji hdtvpolska. Do każdej recenzji Oleda moglibyście dodać jakieś krótkie zdanie na temat ryzyka wypalenia matrycy. Coś w stylu: Istnieje ryzyko uszkodzenia matrycy organicznej spowodowane długą ekspozycją na statyczny obraz. Dla równowagi dodać akapit "Okiem praktyka" i na koniec jeśli mimo wszystko obawiasz się tego problemu wybierz ekran LCD. Pozwoli wam to uniknąć ataków i oskarżeń o branie w łapę od lg gdy się komuś oled wypali ;) Nikt nie będzie też pisał bzdur że zabrakło w recenzji instrukcji obsługi jak się z tym "jajem" obchodzić - proszę się nie śmiać, takie argumenty również padają. Myślę że wtedy kolega Toma-San będzie mógł wreszcie spać spokojnie.

Dokładnie! Ja czytając sam test niemalże kupiłbym OLEDa. Dobrze, że się wytrzymałem, bo do teraz bym pluł sobie w brodę w jakie g**** bym się wpakował. 

Edytowane przez Caution
  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, fio2 napisał:

Bardzo ciekawy temat o C8 wyszedł. Dzięki Panowie. Samsung będzie zadowolony.

I o to chodzi trolom i hejterom. Tylko trzeba to zrozumieć i nie prowadzić jałowych dyskusji.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Caution napisał:

Dokładnie! Ja czytając sam test niemalże kupiłbym OLEDa. Dobrze, że się wytrzymałem, bo do teraz bym pluł sobie w brodę w jakie g**** bym się wpakował. 

Ehh, widzę że moje wpisy będą teraz interpretowane na tysiące sposobów niczym jakieś wiersze... To że jakieś ryzyko przy ekranach organicznych występuje to nie jest przecież żadna wiedza tajemna - jak to się próbuje tutaj przedstawić. Wystarczy zajrzeć sobie do menu telewizora by zobaczyć systemy które to ryzyko mają zminimalizować. Przyciemnianie fragmentów ekranu należy do jednego z nich, a wszystko to dla dobra debili - eee przepraszam - KONSUMENTÓW, którzy wpadną na pomysł np używania ekranu jak monitora PC. 

Ciekawe jest też to, że z tego problemu grupa pieniaczy jest w stanie zrobić zjawisko powszechne mając za punkt odniesienia lokalne forum. Tworząc jednocześnie iluzje, że zakup tego typu ekranu to "pakowanie się w [beeep]". 

Niestety powyższy wpis pokazuje, że część konsumentów jest raczej nie zdolna do samodzielnego analizowania i interpretowania informacji. Oczekują za to podania im na tacy najlepszego wyboru, ograniczając się przy tym do jednego źródła... by później w przypadku jakichkolwiek problemów całą wine przerzucić na osobę, która ten wybór rekomendowała. 

No bo przecież polecali, a się zepsuł, więc kłamali - to chyba oczywiste? 

  • Plusik 3
  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damiano85 napisał:

a wszystko to dla dobra debili - eee przepraszam - KONSUMENTÓW, którzy wpadną na pomysł np używania ekranu jak monitora PC

A co jeśli kowalski pójdzie do sklepu i zobaczy oleda wśród stanowiska z telewizorami? I tak mu się obraz spodoba że go kupi? Jest wtedy debilem bo będzie go używał jak poprzedni telewizor który posiadał? Jest debilem bo będzie chciał podpiąć telewizor pod pc? Nie bierzesz pod uwagę tego, że mnóstwo ludzi kupuje oleda po prostu w sklepie, przekonani że kupują TELEWIZOR, a nie urządzenie które tylko wyglada jak  telewizor a prawidłowo funkcjonuje tylko w określonych warunkach. Gdyby świadomość wśród ludzi była taka jak garstki osób na forum, problemu by nie było. Jednak jest jak jest i to się szybko nie zmieni. Także nazywanie ludzi debilami tylko dlatego ze nie wiedzą że oled wymaga innego traktowania od wszystkich innych tv które widza na półce jest jednak trochę słabe z twojej strony.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny kowalski to nawet nie zauważy czy mu się coś wypali czy nie, przeciętny kowalski włączy TV i będzie go oglądał. A najbardziej mi się podoba w tym wszystkim to ze przeciętny kowalski wybierze OLED'a bo będzie miał najlepsza jakość obrazu ze stojących w sklepie TV. I czy to się hejterem podoba czy nie informacja o tym ze oled może potencjalnie się wypalić jest szeroko dostępna. A ze nie ma jej w broszurach reklamowych, no proszę was w jakiej wy rzeczywistości żyjecie ?

A o problemy to bardzo duza część ludzi sama się prosi, jak się komuś nawet instrukcji nie chce przeczytać a na pytanie czy to zrobili słyszę "panie a kto dziś instrukcje czyta" to jak traktować taka osobę, no sorry ale to są właśnie debile.

Edytowane przez kKadajo
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie pisać ale te argumenty są tak fascynujące, że nie mogę się powstrzymać. Jedziemy więc dalej. Można spojrzeć na problem oledów z szerszej perspektywy niż forumowa i wziąć po uwagę zdanie Macieja czy Gmeru, którzy mają doczynienia ze znacznie większą ilością ekranów. Można wziąć też pod uwagę opinie innych recenzentów i kalibratorów ale wyznawcy świetlówek wolą to szersze spojrzenie z jakiegoś powodu ignorować ( cześć wierzy że wszyscy recenzenci są opłaceni przez LG ;) )

Można poddać też te argumenty prostej analizie konsekwencji i dojść do wniosku że LG musiałoby produkować przynajmniej z 50% więcej ekranów niż sprzedaje. (zakładając że tylko co drugi ulegnie wypaleniu) Robić więc taki zapas na wymianę. Byłoby to raczej mało opłacalne przedsięwzięcie nie mówiąc już o gigantycznym marnowaniu zasobów. No i wreszcie wymiana uszkodzonych ekranów. Po wymianie w ramach gwarancji, okres gwarancyjny jest odnawiany. Gdyby faktycznie problem był tak duży to ekrany można by wymieniać u tego samego klienta w nieskończoność, co poraz kolejny byłoby najprawdopodobniej zupełnie nie uzasadnione ekonomicznie... No ale załóżmy że producent zmienia warunki gwarancji i nie wymienia wypalonych ekranów. Jeśli problem jest faktycznie tak duży to jego konsekwencje będą znacznie większe: straty wizerunkowe i utrata zaufania większości klientów,których ekrany powinny ulec uszkodzeniu i to w stosunkowo krótkim czasie. Jeśli więc argumenty wyznawców ciekłych kryształów są zgodne z faktami, nie dalej niż za dwa lata powinniśmy oglądać spektakularny upadek LG, który pociągnie za sobą najprawdopodobniej Panasonica, Sony i wszystkich, którzy się w tę technologie umoczyli... i doprowadzi do KOŃCA ŚWIATA? ?

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to ten rychły upadek LG głoszono już w 2013 roku że się wypalą i zgasną jak kiedyś nasze słońce :E Jak na razie jest raczej odwrotnie i chyba wiadomo kogo to boli najbardziej :)

  • Plusik 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damian85 z twoich wypowiedzi wnioskuje, że to ty jesteś debilem eee przepraszam konsumentem. Wypisujesz 3 po 3 jakieś głupoty i teorie spiskowe. Nieźle żem się uśmiał ?️ Serio z twoimi teoriami to powinieneś jakimś marketingowcem zostać... 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Damiano85 napisał:

Można poddać też te argumenty prostej analizie konsekwencji i dojść do wniosku że LG musiałoby produkować przynajmniej z 50% więcej ekranów niż sprzedaje. (zakładając że tylko co drugi ulegnie wypaleniu) Robić więc taki zapas na wymianę. Byłoby to raczej mało opłacalne przedsięwzięcie nie mówiąc już o gigantycznym marnowaniu zasobów.

LG taka konieczność raczej nie grozi biorąc pod uwagę fakt, że najczęściej nawalają jedynie te wyimaginowane egzamplarze ich telewizorów, a przynajmniej coś takiego wynika z analizy OLEDowych tematów - przecież najwięcej szumu robią osoby, które telewizora OLED nie mają i mieć pewnie nie będą, a o dziwo to właśnie im przytrafia się najwięcej problemów z technologią OLED i to ich w głównej mierze dopadły OLEDowe problemy.

W ogóle niezła komedia zrobiła się na forum już jakiś czas temu. Niektórzy straszny problem mają za OLEDami. Jakoś nie zauważyłem żeby posiadacze OLEDów biegali po wszystkich ,,świetlówkowych"  tematach i robili niepotrzebny burdel...

Można odnieść wrażenie, że np. toma-san musi być strasznie ze swojego elcedeka niezadowolony, no bo jak inaczej wytłumaczyć to, że zamiast chwalić i pisać o zaletach swojego sprzętu, jego aktywnośc skupia się w OLEDowych tematach, gdzie najwyraźniej musi sam siebie nieustannie przekownywać co do słuszności swojego wyboru, powtarzając do upadłego temat wypaleń. Poważnie, wygląda to tak jakby musiał cały czas sam siebie utwierdzać w przekonaniu, że dokonał dobrego wyboru. Oczywiście alternatywnym wytłumaczeniem jest to, że taki dobry z niego samarytanin, iż z troski o cały świat stara się przestrzec innych przed strasznymi OLEDami, ale serio, już całe forum zna jego opinię na temat nierzetelności testów na forum pod względem informowania na temat wypaleń i powtarzenie w kółko tego samego jest już męczące... 

50 minut temu, kKadajo napisał:

Z tego co pamietam to ten rychły upadek LG głoszono już w 2013 roku że się wypalą i zgasną jak kiedyś nasze słońce :E Jak na razie jest raczej odwrotnie i chyba wiadomo kogo to boli najbardziej :)

Fani lcd pewnie już wystąpili do Uniwersytetu Chicagowskiego o przeniesienie słynnego doomsday clock pod siedzibę LG. Kiedyś zwiastował on nadchodzącą zagłądę w związku z możliwą zagładą nuklearną podczas zimnej wojny, teraz będzie wieścił wypalenie całego świata przez LG...

Rozumiem oczywiście argument, który to przytacza nagminnie toma-san, a więc, że niektóre testy zbyt słabo akcentują temat wypaleń sugerując jakoby został już ten problem zupełnie wyeliminowany, co absolutnie nie jest prawdą. Jakiś czas temu jednak @Maciej Koper zmienił swój szablon i dodaje akapit o temacie potencjalnych wypaleń. Może dla niektórych niezbyt dosadnie, ale takie jego prawo - w końcu każdy sam ma prawo ocenić jak istotne jest w jego opinii dane zjawisko. Portal rtings informuje o potencjalnych wypalenia o wiele bardziej zdecydowanie wystawiając w kategorii Burn - in notę 1/10. Jeżeli ktoś tego nie wie, gdyż nie czyta portali recenzenckich no cóż - to jego problem. Nie od dziś wiadomo, że kupując sprzęt należy wykonać jakiś reasearch, zwłaszcza sprzęt droższy, a jeżeli ktoś nie jest w stanie poświęcić trochę czasu przed dokonanym zakupem na czytanie testów, no to oczywistym wnioskiem jest to, że ignorancja szkodzi. OLED nie jest dla każdego, to fakt - fani kanałów informacyjnych nie powinni decydować się na tą technologię. Producenta jednak nikt nie zmusi do informowania na temat ewentualnych wypaleń, bo przecież byłby to marketingowy strzał w kolano, więc domaganie się ulotek informacynych na temat wypaleń, które to postulaty się tutaj pojawiały, może wywołać co najwyżej politowanie na twarzy. Poza tym dlaczego domagać się tego tylko w jedną stronę, dlaczego te osoby nie wymagają od producentów telewizorów lcd podobnych list co jest nie tak z tą technologią, przecież także byłoby co wypisywać. Zaraz pojawi się argument, że przecież wypalenie to trwałe uszkodzenie panelu, a z cloudingiem można żyć. Tyle, że to jest kwestia bardzo subiektywna, dla jednego liczy się dlugowieczność sprzętu, dla innych jak najlepsza jakość obrazu, nawet kosztem większego ryzyka wystąpienia awarii. To co jest isotniejszą wadą jest więc kwestią czysto subiektywną. Dla jednych będą to wypalenia, dla innych clouding. Różnica jest taka, że wypalenia wcale nie są czymś co musi wystąpić, a z cloudingiem trzeba się męczyć od samego początku. Oczywiście problem trochę przejaskrawiam w przypadku dobrych faldów, ale tak też robią użytkownicy lcd w odniesieniu do OLEDów. Do fanów lcd taki argument nie przemawia, gdyż nie są oni w stanie przyjąć do wiadomości, że świetna jakość obrazu jest dla kogoś najważniejsza, nawet jeżeli pojawia się koszt w postaci ryzyka wypaleń. Zresztą jak narazie jednak zjawisko wypaleń w serii 7 nie jest w cale tak powszechne jak wskazywałyby na to narzekania na forum. Zdjęcia, które wrzucił kolega @Subman nie mają śladów po pasku informacyjnym, a on tvn24 ogląda.

A co do wypocin samebodyego to polecam listę ignorowanych użytkowników. Niestety czasami widzę te jego ,,mądrości" gdy inni użytkownicy cytują jego wypowiedzi i inaczej niż bredniami tego nazwać nie można. Ostatnio i tak się trochę uspokoił, gdyż na początku swojej przygody był zdecydowanie bardziej agresywny na forum i opowiadał te swoje fantasmagorie i kłamstwa jak chociaćby historię o słynnych już wielogodzinnych czyszczeniach, które należy codziennie manualnie przeprowadzać. Mimo wszystko, gdy widzę jego fantazje w wątku o B8 o jego koledze, któremu się już dwa OLEDy wypaliły i oczywiscie posiadały wszystkie możliwe i niemożliwe wady to mogę się jedynie uśmiechnąć z politowaniem. Dlatego czarna lista to przydatna rzecz. Dziwię się tylko, że @Gmeru toleruje taki syf na forum.

  • Plusik 4
  • Lubię 3
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...