Jump to content

fio2

Użytkownik
 • Content Count

  307
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

fio2 last won the day on April 29

fio2 had the most liked content!

Community Reputation

248 Excellent

About fio2

 • Rank
  720p

Recent Profile Visitors

777 profile views
 1. Albo nie potrafię tego zaobserwować, albo dalej nie rozumiem, albo w C8 problem nie istnieje. Kuleczki przed menu głównym pojawiają się, ale na mniej niż sekundę (długie przytrzymanie przycisku opcji, lub naciśnięcie trzech kropeczek i wejście do wszystkich ustawień). Te kuleczki trwają tyle co animacja wyświetlenia menu (sporo mniej niż sekundę).
 2. Zadajesz pytanie w wątku, gdzie wszyscy (właściciele) ocenili, że albo w ich zastosowaniach oled lepiej się sprawdzi, albo uznali, że ryzyko jest znikome. Jakiej odpowiedzi się spodziewasz? Ja nie pomogę.
 3. Biuro prasowe LG trąbiło o tym w maju 2018 roku, tak więc... nie jestem pewien, czy na pewno modele 2019 to dostaną. http://lgnews.pl/31079-lg-wyposaza-telewizory-ze-sztuczna-inteligencja-w-asystenta-google?fbclid=IwAR2pEMMItK_yCT0k3DzoWQEdCCOLnn3XAYRbRCVWdK21eRkRoyYvGWfbsl4
 4. @kKadajo trochę mieszasz To temat o C8 i oprogramowaniu 04.10.31 oraz 04.10.55 (z działającą "łągodną gradacją"). Nie piszmy o B8, bo tam nie było problemu z gammą. Na forum AVS ludzie wklejali porównanie zdjęć serialu Sabrina z różnymi wersjami oprogramowania (.15 i .31) ale nie pisali jakich ustawień użyli (KIno, czy Kino Domowe), więc może tutaj też leżeć problem. Nie jestem w stanie znaleźć tych porównań, bo tamtejszy wątek główny ma blisko 17 tys. postów a są jeszcze wątki poboczne. Zdaję sobie również sprawę, że robienie zdjęć bez zachowania bardzo określonych warunków nie ma sensu. @Maciej Koper Przedstawiliście korektę gamma dla SDR w oprogramowaniu 04.10.31. Czy jest jakakolwiek możliwość korygowania w ten sposób HDR10 i DV?
 5. Mój C8 posiada podobną nierównomierność. Od roku nie zauważyłem tego nigdzie poza planszą 5%. Trudno oceniać zdjęcia w ciemności, bo aparaty różnie zniekształcają/wyolbrzymiają, ale możesz sprawdzić jeszcze czy istnieje jakakolwiek szansa na zauważenie przypadłości w rzeczywistości(wyczytane na zagranicznym forum, nie testowałem): uruchamiasz standardowe napisy końcowe (białe na zupełnie czarnym tle). Film musi być z bardzo dobrego źródła SDR (płyta, Netflix). Podbijasz stopniowo ustawienie "jasność" w tv. Obserwujesz, czy świecenie czerni pojawi się wcześniej z lewej strony (w Twoim przypadku może być z lewej). Oczywiście po zakończeniu sprawdzania wracasz do ustawienia 50. Jeżeli zauważysz dużą różnicę odsyłaj TV, ale ja stawiam, że w Twoim przypadku powinno być ok.
 6. Funkcja ma gradację (Wył., Niska, Średnia, Wysoka). Można znaleźć kompromis i ja używam. Żałuję, że nie działa jak w Sony, ale wolę mieć wybór.
 7. Są tacy, którzy używają oledów do tylko do grania i nic się nie wypaliło, ale moim zdaniem to zawsze jest ryzyko.
 8. Wydaje mi się, że ten problem był poruszony na forum AVS. Materiały DV w FW 04.10.31 tracą detale w ciemnych scenach. Wydawało mi się, że kalibracja powinna to naprawić, ale sam Maciej napisał, że na DV mają mniejszy wpływ. Czyżby ta aktualizacja była bardziej uwalona niż sądzimy? Bardzo mnie dziwi jasność ustawiona na 60. Nie znam się i nie twierdzę, że coś jest nie tak, ale bardzo dziwi, bo wszystkie ustawienia pokalibracyjne publikowane w sieci dla C8 mają 50.
 9. Na brytyjskiej stronie jest 04.10.25. To jest to samo, co 04.10.20 tylko ma dodaną funkcję dla BBC iPlayer.
 10. Na planszy 5% musisz widzieć szarość przy jasności 50. Na FW 04.10.15 i 04.15.20 nie miałem z tym problemu Na FW 04.10.31 była ciemność, więc pewnie i Twoja wersja *.30 ma zmienioną game. Bzdura! Bardzo grzecznie zaprezentowany kolejny mit o oledach Chyba, że piszesz o LG serii 6 przed aktualizację oprogramowania lub o problemie opisanym w tym wątku. Zwróć uwagę, że strefy wygaszania w LCD powodują często utratę detali w ciemnościach. Szczególnie w modelach z agresywnym dziadzieniem local dimming. Do tego zdarza się pulsowanie stref, więc detale w ciemnościach bywają... średnie.
 11. Ja jeszcze czekam. Trochę nadziei dał mi kolega z forum AVS, bo brałem pod uwagę, że zostanę z .20 do końca użytkowania tv. W skrócie: dostał informację od LG, że będzie nowe oprogramowanie z korektą gamy. "As I've allready posted I made a case at LG regarding the gamma problem with fw .31 and .55. I later called when I got no answer and the support told me that he just got in the info from LG firmware programmers that a firmware with gamma fix is in testphase and will be released in 2 weeks, if it passes the testphase. On the same day I got this from LG per email too.So there will be a gamma fix. I'd wait with any calibrations...."
 12. Kurczę nie wiem, jak Ci pomóc, bo wydaje się, że robisz wszystko ok. Nie mam doświadczenia z Mackiem, więc może tam gdzieś jest problem. Sprawdź jeszcze moją instrukcję downgradeu. Jest bardzo podobna do tej w artykule, ale bardziej szczegółowa. 04.10.30 wg opinii na forach zagranicznych jest identyczna, jak .31, ale nigdzie nie była publikowana, więc nie miałem jej u siebie i głowy nie dam. Wstrzymaj się jednak z aktualizacją. Zobaczymy, czy odważniejsi nie znajda błędów w .55
×
×
 • Create New...