Jump to content

fio2

Użytkownik
 • Content Count

  335
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

fio2 last won the day on April 29 2019

fio2 had the most liked content!

Community Reputation

264 Excellent

About fio2

 • Rank
  720p

Recent Profile Visitors

881 profile views
 1. Od dwóch lat najlepsze okazje są w czarny piątek. W tym roku ten dzień przypada 29 listopada.
 2. W ustawieniach dźwięku jest opcja kalibracji (one touch sound tuning) przy pomocy mikrofonu pilota. Sprawdź, czy nie pomoże. Można ustawić dźwięk mniej lub bardziej basowo w kolejnych etapach. W moim C8 dźwięk wbudowanych głośników bardzo dobry.
 3. Mam co prawda C8, ale wiem dokładnie, o czym piszesz. U mnie do wersji oprogramowania 4.10.20 (w C8) pozostawienie jasności na 50 było kluczowe. Powyżej 50 czernie zaczynały być niejednorodne lub świeciły na szaro. Aktualizacja 04.10.31 (w C8, odpowiednik 04.10.36 w B8) spowodowała problem, który opisujesz - zaczęło być bardzo ciemno. W wersji oprogramowania 05.10.03 (w c8, odpowiednik 05.10.10 w B8) problem miał być naprawiony, ale w mojej opinii nie do końca. Stało się jaśniej, ale nie tak, jak było przed popsuciem gammy. Podejrzewam, że w B8 dla niektórych problem może być identyczny. Niestety jeżeli masz oprogramowanie 5.XX.XX nie możesz już cofnąć się do wcześniejszych, aby sprawdzić, czy jest lepiej (zablokowano aplikację SURE, która to umożliwiała). Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest kalibracja, albo samodzielne ustawienia przy pomocy plansz, ale to jest raczej półśrodek.
 4. Czekam z niecierpliwością. Na AV Forum napisali, że w końcu zajęli się problemem black crush i na black clipping test widać już 17 pasek.
 5. Takich rzeczy możesz żądać od sprzedawcy w ramach rękojmi. Od LG masz gwarancję, a jeżeli tam jest napisane, że mogą to robić bez końca to tylko od ich dobrej woli będzie wymiana na nowy. Tak czy inaczej walcz, bo obraz jest fatalny i matryca jest do wymiany. Powodzenia.
 6. Przeczytaj, co napisałem (teraz ze zrozumieniem), następnie porównaj sobie zdjęcia matryc 5% serii 7 i 8 (na tym forum). Następnie przeproś.
 7. W serii 8 klika głośno przy włączeniu oraz po wyłączeniu, jeżeli nie robi kompensacji. Jak robi kompensację to cyknie dopiero po około 7 minutach od wyłączenia pilotem (żebyś się nie wystraszył ). Podejrzewam, że w c9 może być podobnie. Banding był problemem serii 7 i wcześniejszych. W nowszych bandingu prawie nie ma (żeby nie było tak różowo może być nierównomierne podświetlenie) - to jest temat o c9, więc nie mieszajmy.
 8. Kurczę nie wiem już Panowie, ale "na oko" wydaje mi się, że ten 05.10.03 jest jednak ciemniejszy niż 4.10.15/20. Widzę black crush w miejscach, w których wcześniej tego nie było. Ten problem u mnie istniał. Na nieszczęście zupełnie nieprofesjonalnie nie zrobiłem żadnych syntetycznych pomiarów przed i po aktualizacji... Tak, wiem, że obszary bliskie czerni uzyskiwane są teraz w inny, lepszy sposób (kolorowymi subpikselami bez wzbudzania subpiksela białego), ale bez kalibracji będę chyba cierpiał.
 9. Wydaje mi się, że dokładnie to opisałem i podałem link do filmiku dla sprawdzenia na swoim modelu. Nie chcę się dublować.
 10. Nic się nie dzieje przy normalnym oglądaniu. Nigdy wcześniej tego nie widziałem. Podczas testowania nowego FW wyszło to Wam przekazuje. Tak ogólnie to mało istotne (ze względu na to, że prawie nie do zaobserwowania).
 11. Na fotce nie wyjdzie a z filmikiem będzie ciężko. Postaram się opisać: jasne litery na ciemnym tle (statyczne) tło rozjaśnia się cyklicznie (migające pomarańczowe światło) niepożądany efekt: litery rozjaśniają i przyciemniają się cyklicznie (równo z migającym światłem) Sprawdziłem scenę z włączoną i wyłączoną funkcją "Regulacja luminancji w logo". Efekt zmiany jasności liter ze zmianą tła występuje tylko przy włączonej funkcji. Być może wcześniej było podobnie, ale teraz już nie będą miał możliwości przetestować. Drugi raz zauważyłem to na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=9TI9f1zxucw&t=65s
 12. Nie wiem, jak jest w C9, ale w C8 obsługa głosowa jest przydatna. Ja lubię, korzystam.
 13. Co wnosi 5.10.03? Zacznę od najważniejszych problemów ostatnich firmware (mniej ważne zmiany pomijam): 4.10.15 i 4.10.20 miało problem z błyskami w czerni - flashing macro-blocking (nie wszyscy zauważali tą wadę - np. ja) 4.10.31 rozwiązało problem flashing macro-blocking, ale zmiana gamy spowodowała dużo ciemniejszy obraz SDR i HDR. Dodatkowo wyłączyli funkcję łagodnej gradacji. W SDR można było poprawić kalibracją, ale w Dolby Vision już nie. 4.10.55 przywróciło łagodną gradację, ale gama została ciemna. 5.10.03 gama miała zostać poprawiona Moje pierwsze odczucia dot. 5.10.03 (to nie są fakty tylko moje wrażenie): - gama jest na pewno poprawiona w stosunku do 4.10.55, ale nie jestem przekonany czy jest taka sama, jak w 4.10.20. Nie jestem w stanie tego obiektywnie sprawdzić. Muszą to ludzie pomierzyć. - profil Technicolor wydaje się zmieniony. Cały czas mówię o odczuciach. Wydaje mi się, że kolory są mniej intensywne i wygląda chyba minimalnie ciemniej. - profil Kino wygląda dużo lepiej od Technicolor. - zaobserwowałem dziwne działanie funkcji "Regulacja luminancji w logo". Wcześniej tego nie widziałem. Przy ustawieniach maksymalnych ściemnia/rozjaśnia najjaśniejsze fragmenty ekranu przy zmianie tła. Wcześniej miałem to włączone, teraz wyłączyłem. - menu, aplikacja YouTube oraz Player wydają się działać minimalnie płynniej. Może to placebo, ale mam odczucie, że jest jeszcze bardziej responsywnie. - żadnych innych błędów/zmian nie zaobserwowałem. Pamiętać należy, że od tej wersji nie można cofnąć się do poprzedniej wersji, jeżeli coś będzie nie tak. Wcześniej wiele osób wracało do prawidłowej gammy w 4.10.20 (lub 4.10.15)
 14. Uruchamiając na aplikacji SURE opcję aktualizacji oprogramowania nic się nie dzieje. Potwierdzam - zablokowana możliwość powrotu w sposób poprzednio możliwy. Gamma wygląda, jak w 4.10.20 i wcześniej, czyli poprawnie. Sprawdzałem SDR i HDR. Żadnych błędów się nie dopatrzyłem w nowym FW. Jestem zadowolony. Też miałem .zip do rozpakowania.
×
×
 • Create New...