Jump to content

fio2

Użytkownik
 • Content Count

  327
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

fio2 last won the day on April 29

fio2 had the most liked content!

Community Reputation

261 Excellent

About fio2

 • Rank
  720p

Recent Profile Visitors

832 profile views
 1. Kurczę nie wiem już Panowie, ale "na oko" wydaje mi się, że ten 05.10.03 jest jednak ciemniejszy niż 4.10.15/20. Widzę black crush w miejscach, w których wcześniej tego nie było. Ten problem u mnie istniał. Na nieszczęście zupełnie nieprofesjonalnie nie zrobiłem żadnych syntetycznych pomiarów przed i po aktualizacji... Tak, wiem, że obszary bliskie czerni uzyskiwane są teraz w inny, lepszy sposób (kolorowymi subpikselami bez wzbudzania subpiksela białego), ale bez kalibracji będę chyba cierpiał.
 2. Wydaje mi się, że dokładnie to opisałem i podałem link do filmiku dla sprawdzenia na swoim modelu. Nie chcę się dublować.
 3. Nic się nie dzieje przy normalnym oglądaniu. Nigdy wcześniej tego nie widziałem. Podczas testowania nowego FW wyszło to Wam przekazuje. Tak ogólnie to mało istotne (ze względu na to, że prawie nie do zaobserwowania).
 4. Na fotce nie wyjdzie a z filmikiem będzie ciężko. Postaram się opisać: jasne litery na ciemnym tle (statyczne) tło rozjaśnia się cyklicznie (migające pomarańczowe światło) niepożądany efekt: litery rozjaśniają i przyciemniają się cyklicznie (równo z migającym światłem) Sprawdziłem scenę z włączoną i wyłączoną funkcją "Regulacja luminancji w logo". Efekt zmiany jasności liter ze zmianą tła występuje tylko przy włączonej funkcji. Być może wcześniej było podobnie, ale teraz już nie będą miał możliwości przetestować. Drugi raz zauważyłem to na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=9TI9f1zxucw&t=65s
 5. Nie wiem, jak jest w C9, ale w C8 obsługa głosowa jest przydatna. Ja lubię, korzystam.
 6. Co wnosi 5.10.03? Zacznę od najważniejszych problemów ostatnich firmware (mniej ważne zmiany pomijam): 4.10.15 i 4.10.20 miało problem z błyskami w czerni - flashing macro-blocking (nie wszyscy zauważali tą wadę - np. ja) 4.10.31 rozwiązało problem flashing macro-blocking, ale zmiana gamy spowodowała dużo ciemniejszy obraz SDR i HDR. Dodatkowo wyłączyli funkcję łagodnej gradacji. W SDR można było poprawić kalibracją, ale w Dolby Vision już nie. 4.10.55 przywróciło łagodną gradację, ale gama została ciemna. 5.10.03 gama miała zostać poprawiona Moje pierwsze odczucia dot. 5.10.03 (to nie są fakty tylko moje wrażenie): - gama jest na pewno poprawiona w stosunku do 4.10.55, ale nie jestem przekonany czy jest taka sama, jak w 4.10.20. Nie jestem w stanie tego obiektywnie sprawdzić. Muszą to ludzie pomierzyć. - profil Technicolor wydaje się zmieniony. Cały czas mówię o odczuciach. Wydaje mi się, że kolory są mniej intensywne i wygląda chyba minimalnie ciemniej. - profil Kino wygląda dużo lepiej od Technicolor. - zaobserwowałem dziwne działanie funkcji "Regulacja luminancji w logo". Wcześniej tego nie widziałem. Przy ustawieniach maksymalnych ściemnia/rozjaśnia najjaśniejsze fragmenty ekranu przy zmianie tła. Wcześniej miałem to włączone, teraz wyłączyłem. - menu, aplikacja YouTube oraz Player wydają się działać minimalnie płynniej. Może to placebo, ale mam odczucie, że jest jeszcze bardziej responsywnie. - żadnych innych błędów/zmian nie zaobserwowałem. Pamiętać należy, że od tej wersji nie można cofnąć się do poprzedniej wersji, jeżeli coś będzie nie tak. Wcześniej wiele osób wracało do prawidłowej gammy w 4.10.20 (lub 4.10.15)
 7. Uruchamiając na aplikacji SURE opcję aktualizacji oprogramowania nic się nie dzieje. Potwierdzam - zablokowana możliwość powrotu w sposób poprzednio możliwy. Gamma wygląda, jak w 4.10.20 i wcześniej, czyli poprawnie. Sprawdzałem SDR i HDR. Żadnych błędów się nie dopatrzyłem w nowym FW. Jestem zadowolony. Też miałem .zip do rozpakowania.
 8. Do wczoraj siedziałem na 4.10.20. Przyszli znajomi, robiłem kawę a kolega krzyczy "Jakaś aktualizacja jest przy włączeniu youtuba". Mówię: Aktualizuj! (myśląc, że to aktualizacja aplikacji). I dostałem 4.10.55 - tragedia. Wlazłem właśnie na forum powyzywać na LG, że ile można czekać etc. i taką radosną nowinę mi przynosicie Ja tam ryzykuje i testuję nową wersję. Tak wiem, że wyłączyli możliwość downgrade'u.
 9. @Maciej Koper Dlaczego ten wątek forum nie jest w dziale LG?
 10. @TrueGrand wybij sobie Philipsa z głowy - poczytaj o problemach z serwisem, androidem etc.. @zorro102 wyraża swoje opinie - ma do tego prawo, ale to nie jest jakaś objawiona prawda. Ja np. nie do końca się z nim zgadzam. Oczywiście ma racje, że LG ma gorsze ustawienia po wyjęciu z pudełka od Panasonica, ale ma też swoje zalety. Gdybym drugi raz stał przed wyborem - jeszcze raz kupiłbym C8 (to jest moja, prywatna opinia użytkownika).
 11. Na 57 stronie to opisałem Na angielskiej stronie cały czas jest dostępny 04.10.20 https://www.lg.com/uk/support/support-product/lg-OLED65C8PLA
 12. A jak masz ustawione "Oszczędzanie energii" oraz "Regulacja luminancji w logo"? U siebie chyba nie zauważyłem ściemniania. Jaką masz wersję oprogramowania? Nie ma.
 13. Nie. Zamów profesjonalną kalibrację bo zyskasz być może więcej niż na różnicy w modelach. Nie wspominam, że obsługa z WebOs ma przewagę na Panasonicem.
 14. Bardzo nieładnie to wygląda u Ciebie. Chyba nie zrozumieli/nie zauważyli wady. To, że na szarych planszach wygląda słabo można poddawać dyskusji, ale usterka widoczna na Twoim filmie jest nie do przyjęcia. Może zadzwoń do nich i wyjaśnij?
×
×
 • Create New...