Jump to content

Zykfyr

Użytkownik
 • Content Count

  224
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Zykfyr last won the day on May 15

Zykfyr had the most liked content!

Community Reputation

61 Excellent

About Zykfyr

Recent Profile Visitors

284 profile views
 1. Nie musi czekać godzinę a wystarczy z 15min , chodzi o to aby nie przerwać automatycznej kompensacji która zachodzi po zliczonych 4h przepracowanych tv i trwa 7-10min (jak się ma cokolwiek podpięte pod wejście usb z diodą led (np.dysk) to widać (no i oczywiście słychać -> kliknięcie tv przy wyłączaniu) kiedy proces się kończy (np. dioda na dysku gaśnie dopiero z zakończonym procesem). Pzdr.
 2. Właśnie chciałem to samo napisać , sam miałem na poprzedniej matrycy 'czarna plamę' na połowę ekranu ale na 20% nie było po niej prawie śladu z bandingiem podobnie. Jak na zdjęciach ludzi banding był widoczny jeszcze przy 20% to było to bardzo słabe ale to co wrzucił xxmario to przerosło wszelkie moje wyobrażenia jak matryca oled może być zła. Banding widoczny na planszy 45%? czy widoczny w b.jasnej scenie (ta plaża z łódką). Oh c'mon dlaczego to klient ma rozmyślać jak się pozbyć wady fabrycznej telewizora za niemałe pieniądze który w ogóle nie powinien opuścić fabryki... Szkoda ,że Barnaba nie zrobiłeś zdjęć swoich matryc przed ich 'uzdrowieniem' (albo nie mogę ich znaleźć) bo pod prawie każdą słabą/tragiczna sztuką widzę twój wpis coś w rodzaju "oho ty to i tak masz szczęście , gdybyś zobaczył co ja miałem na początku" po prostu ciekaw jestem jak aż złe były bo sądze gdyby xxmario wrzucił zdjęcie 5% na isf dark jeszcze byłoby ciekawiej ^^'.
 3. Zapytam z ciekawości bo nie wiem jak to wygląda w Panasie , nie da się po prostu zalogować do HBO GO przez wbudowana przeglądarkę internetową Panasonica i w taki sposób oglądać tamtejszą treść?
 4. Obejrzyj Vincenta na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=jq5Bh2NjiBg Ważne fragmenty to 2:10 , 3:10-4:00... konkluzja jego jest taka, że B9 jest b.dobrym telewizorem ale jeżeli kogoś stać na dopłatę do C9 to jak najbardziej warto - chociażby ze względu na lepszy procesor dzięki któremu rzadziej będziesz napotykał problemy o których mowa od 3:10 czy oczywiście wcześniej wspomnianą wyższą jasność w hdr.
 5. Panowie takie pytanko odnośnie komend głosowych. Ogólnie to poza jedną komendą prawie w ogóle ich nie stosuje, wczoraj kolega potrzebował budżetowy tv (wybrał lg uk507450) jak wiadomo , tv z 2019 już stoją na nowszym webOs (chyba z oznaczeniem 4.5) i tutaj moje zdziwienie co do komend głosowych. U mnie na B8 polecenie np. "Pokaż Horrory w Netflix" (itp podobnie sformułowane) / "Filmy z aktorem X w Netflix" powoduje jedynie wyświetlenie proponowanych treści na www, natomiast na tym tegorocznym webOS po takiej komendzie głosowej następuje odpalenie aplikacji Netflix wraz z wyszukanymi treściami (np.Horrory ) co mnie miło zaskoczyło. Oczywiście u mnie polecenie na samo zapuszczenie Netflixa działa ale z automatu aby coś w nim wyszukac już nie. Jak to u was wygląda w serii 2018 , jakoś inaczej musiałbym sformułować polecenie głosowe aby uzyskać taki sam efekt u siebie?Pzdr Ps. W rozpoznawaniu mowy na j.angielski , polecenia po eng różniej nie powodują wywołania netflixa w konkretnymi pozycjami.
 6. Zykfyr

  dysk zewnętrzny

  No ja mam podpięty 4TB 2.5'' dysk (WD Elements ) od roku do oleda B8 , bez najmniejszych problemów póki co mimo, że na chwilę obecną jest już dość mocno zapchany (ponad 3TB treści) nadal wsio śmiga.
 7. Wyłączony , chyba jeden z najgorszych upłynniaczy wśród producentów. Już przy 2 sypie artefaktami w specyficznych scenach...(np. pierwszy plan 'stały' a tło szybko się przesuwa itp.) może ktoś nie jest na to wyczulony ale mnie od razu wrzucało się to w oczy od pierwszych godzin posiadania tv, jak dla mnie nie da się tej opcji używać niestety...
 8. Po pierwsze nie każdy film jest tak robiony , że będziesz miał absolutną czerń (wyłączone piksele) tam gdzie byś tego oczekiwał. Ba niektóre filmy nawet na napisach końcowych nie maja takiej czerni.To , że ty oczekujesz , że w danej scenie będzie 'oledowska' czerń to nie znaczy , że reżyser tak uznał i sam w sobie film tak został zrobiony. Najłatwiej to rozpoznać po pasach (góra-dół) w filmie. Czy one przy jasności 50 były wyłączone? Jeżeli one były wyłączone a 'kosmos' w tej scenie tak wyglądał jak bardzo ciemna szarość to tak 'powinno byc'.Oczywiście możesz schodzić z jasnością niżej , żeby częściej widzieć perfekcyjną czerń ale jednocześnie narażasz się na utratę detali w czerniach.Ja oglądam materiały HDR przy jasnosci 49 (przy 50 w moim egzemplarzu 'świecą pasy'). Na początku po zakupie oled'a człowiek oczekiwał , że wszędzie będzie widział to absolutną czerń a prawda jest tak , że po roku użytkowania i obejrzeniu wielu filmów w najwyższej jakości i seriali takie sceny tylko czasami się zdażają. Co do ziarna w filmie , to tutaj już tv nic do tego nie ma , ziarno wynika z technologi kręcenia filmów i postprodukcji. Praktycznie każdy starszy film który w ostatnim czasie otrzymał wersję 4K z HDR (czy to Dolby Vision czy HDR10) jest przesycony ziarnem (ostatnio oglądałem Czas Apokalipsy, Łowce Jeleni czy Odyseję Kosmiczną) a netflix to już wogóle lubuje się w tym efekcie.
 9. Zobaczymy jak u mnie z tym wyjdzie , 95% oglądanych przeze mnie materiałów to własnie filmy/seriale z napisami. Na razie po równym roku użytkowania na planszach nadal igła :). Nie oglądam telewizji satelitarnej ani nie gram w gry , jedynym statycznym dłużej wyświetlanym elementem jest logo HBO z aplikacji hbo go i czasami logo grupy tłumaczącej dany serial w sieci.
 10. Oczywiście , na pewno od serii z 2018 wystarczy kliknąć na mikrofon na pilocie i powiedzieć komendę "wyłącz ekran" i tyle. Ekran się wyłącza a dźwięk dalej sobie leci , cały czas stosuje jak słucham playlisty muzycznej na youtube. Pzdr.
 11. Widocznie trzeba przy twojej matrycy/sofcie itd.Kablówki nie oglądam , przy takiej wartości jasności u mnie zamiast absolutnej czerni tam gdzie ona ma być miałbym ciemna szarość (albo prościej ująć coś na efekt czerni jak w zwykłym tv led) ba przy jasności 60 to chociażby pasy(góra dół) w filmach nie są 'wyłączone' i świecą i cały efekt oled idzie w p**. Przez rok oglądania na tym tv, nigdy nie odczułem potrzeby aż tak podniesienia jasności , natknąłem się za to parę razy na 'kleksowanie' czerni w filmach z Hdr10/DV wtedy pomogło podniesienie wartości o 1 (dla mnie osobiście między innymi wyznacznikiem jest to aby te czarne pasy w filmach [nie wiem jak one 'fachowo' się nazywają?] były na oledzie wyłączone). No ale może faktycznie u ciebie przy jasności 60 nadal jest absolutna czerń tam gdzie ma być to wtedy git. U mnie na dzień dzisiejszy taka wartość jest nie do przyjęcia. Pozdro !
 12. Bynajmniej , jasność samodzielnie w 'domowych warunkach' ustawiamy o plansze testowe , chociażby o test blackclipping. I tak zależnie od wersji softu różne mogą być wartości tej jasności , pamiętam ,że po któreś aktualizacji na B8 w oparciu o wyżej wymieniony test musiałem zwiększyć jasność chyba na 53-54 ale nigdy nie potrzebowałem jasności aż na 60.
 13. No miałem na myśli , że film jest w formacie .m2ts (i jest to tylko waga pliku zawierająca film) a nie .mkv jak bluray remux, tylko tyle (chociaż jakościowo to jest to samo).Ale proponuje koniec offtopu
 14. Zapewne 'kupił' w internecie , łatwo znaleźć , ale są oczywiście lepsze wersje tego filmu, czysty bluray z dolby vision waży 68.9GB (bitrate pliku 76.3 Mbps, samo video ~54).
 15. Pasy góra/dół na Oledzie powinny być całkowicie czarne (piksele wyłączone), za to gdzie w scenach w filmie zobaczysz całkowitą czerń (piksele wyłączone jak w pasach) to już stricte zależy od filmu , ba nawet nie każde napisy końcowe są wyświetlane na całkowitej czerni a np. sceny w kosmosie gdzie widać tylko gwiazdy na 'wyłączonej' czerni to i tak rzadkość (no chyba że zlecisz w jasnością kosztem detali w czerniach). Czyli serii 8 niby nie? Słowo klucz "prawie nie ma". Na poprzedniej i obecnej matrycy , czasami w specyficznych scenach (szybki poziomy ruch kamery w scenach bliskich czerni) bez problemu idzie się dopatrzyć , i przeglądając tematy o B8/C8 jest sporo takich przypadków. No chyba, że zakładamy jeżeli na planszy 20% grey go nie widać to problem nie istnieje ale to stanowisko LG ;).
×
×
 • Create New...