Jump to content

Zykfyr

Użytkownik
 • Content Count

  209
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Zykfyr last won the day on May 15

Zykfyr had the most liked content!

Community Reputation

53 Excellent

About Zykfyr

 • Rank
  XviD

Recent Profile Visitors

257 profile views
 1. Odpalasz przeglądarkę internetową telewizora , wchodzisz na interesująca ciebie stronę, możesz następnie kliknąć na żółtą(?) gwiazdkę odpowiedzialną za dodanie strony do zakładek, następnie pojawi się zapytanie czy tą zakładkę również dodać do ekranu głównego i tyle , tak przynajmniej to działa na zeszłorocznej serii.Pzdr
 2. Przecież to jest dodanie zakładki do ekranu głównego z przeglądarki tv , u mnie na B8 nawet działa taki skrót do dowolnej witryny w necie. Chyba że w tegorocznej serii zmienili proces 'wyciągania do belki' jakiegoś odnośnika to przepraszam ;).
 3. Miałem podobny problem wprawdzie w B8(ale matryca jest ta sama w obu modelach), tak u mnie wyglądała matryca (zdjęcia to 5% grey i 2 screeny jak to rzutowało czasami na obraz) bez zająknięcia serwis LG w ramach gwarancji (zgłoszonej bezpośredni do nich a nie przez sklep) wymienił na nową matrycę. Pzdr.
 4. Żadne naciąganie klienta , tylko powinno się czytać ogólnie warunki ubezpieczenia/przedłużonej opieki serwisowej zanim się na coś zdecydujesz , np. w Media Markt dla opcji "gwarancja plus" wygląda to tak: " 4.1 Zasadniczym zobowiązaniem Sprzedawcy wynikającym z Umowy Serwisowej jest naprawa wadliwego Artykułu lub jego niesprawnej części. W wypadku braku możliwości naprawy wadliwego Artykułu lub jego niesprawnej części, albo jeżeli naprawa Artykułu wiązałaby się z koniecznością poniesienia przez Sprzedawcę niewspółmiernie wysokich kosztów lub z nadmiernymi uciążliwościami dla Sprzedawcy lub Klienta, Sprzedawca może jednakże wykonać swe zobowiązanie wobec Klienta poprzez przekazanie Klientowi karty podarunkowej stosownie do postanowień punktu 4.2 poniżej. 4.2 W okolicznościach wskazanych w punkcie 4.1 powyżej, Sprzedawca przekaże Klientowi kartę lub karty podarunkowe (uprawniające Klienta do zakupu Artykułu/ów w dowolnym sklepie sieci handlowej „Media Markt” w Polsce), na kwotę określoną w pkt. 4.3 poniżej (dalej „Kwota”). 4.3 Wysokość Kwoty kart podarunkowych przekazanych Klientowi, o których mowa w punkcie 4.2 powyżej, wynosi: 100% ceny zakupu Artykułu – w przypadku przekazania kart podarunkowych w ciągu pierwszego roku od dnia zakupu Artykułu, 100% ceny zakupu Artykułu – w przypadku przekazania kart podarunkowych w ciągu drugiego roku od dnia zakupu Artykułu, 80% ceny zakupu Artykułu – w przypadku przekazania kart podarunkowych w ciągu trzeciego roku od dnia zakupu Artykułu, 60% ceny zakupu Artykułu – przekazania kart podarunkowych w ciągu czwartego roku od dnia dokonania Artykułu, 40% ceny zakupu Artykułu – przekazania kart podarunkowych w ciągu piątego roku od dnia dokonania zakupu Artykułu." Także wszystko jest dokładnie opisane , na co możemy liczyć w razie takich przypadków tylko pasowałoby najpierw się dokładnie z tym zapoznać zanim wybuli się na to parę stówek i tyle wtedy unikniemy zdziwka jak kolega 2 posty wyżej. Pzdr.
 5. Zrobić test blackclipping w całkowitej ciemności i ustawić 'jasność' w oparciu o ten test (pasek 17 ma wręcz minimalnie dla oka migać) , bazowo jasność jest ustawiona na 50 , ale bardzo często występują odchyły +- 1/2 stopnie , masz typowy przykład źle ostawionej jasności ekranu, pewnie przy 49 już będzie smoliście czarne. Czasami problemy z pasami występują przy Dolby Vision ale to inna bajka, bo tutaj mówisz o SDR.
 6. W Ustawieniu Panelu oled możesz uruchomić "ręczne czyszczenie matrycy" jest to długi cykl ok.45min-1h (matryca najpierw zdaje się musi 'ostygnąć' i dlatego tyle czasu to zajmuje), masz tam 2 opcje bo: 1)klikasz , tv od razu się wyłącza i zaczyna przeprowadzać cały proces 2) proces zacznie się dopiero kiedy ty wyłączysz telewizor (chcesz np. obejrzeć film do końca). Także sama w sobie kompensacja jest ta sama w obu opcjach jedynie się różni sposobem jej uruchomienia Za to.. Automatyczna kompensacja to co innego , telewizor sam ją sobie przeprowadza po zliczonych 4h (nie musi ciągiem lecieć 4h) trwa ona ok.6-10min , wyłączasz tv z pilota i ważne aby był podpięty do prądu i tyle (nie musisz mieć nic ustawionego , ani szybki start itd.). Jak rozpoznać czy automatyczna zachodzi? Po wyłączeniu tv masz dość głośnie cyknięcie , w tym przypadku jego nie będzie , gdybyś miał podpięty jakiś np. jakiś dysk/pendrive z diodą led , to pomimo , że tv wyłączyłeś to ona nadal się będzie na tym urządzeniu palić (normalnie oczywiście gaśnie wraz z wyłączeniem tv). Pzdr.
 7. Ogólnie 'latarki' wykładają ten tragiczny upłynniacz Lg To samo film Prometheus (2012) scena od 6:27 (świecą latarką po ścianach w ciemnej jaskini) już na minimalnych wartościach sypie artefaktami ,że aż oczy bolą , ale to pewnie kwestia każdego jak to odbiera , niektórzy nawet nie będą zwracać na to uwagi , tak czy owak tą scenę(z Prometheusa) widziałem oczywiście u siebie na B8 jak i na C8 kolegi i nie było żadnej różnicy w słabym działaniu upłynniacza.
 8. Mylisz wersje softów modeli B8 i C8 , to są dwie zupełnie inne rzeczy , to w C8 skiepścili gammę aktualizacją 04.10.31 a B8 taka aktualizacja nie miała miejsca. w aktualizacji 04.10.65 B8 jedyna zmiana to: "To improve no audio issue when changing sound out from ARC to TV Speaker in QSM Mode On ".
 9. Tak z ciekawości chciałem zapytać , mógłbyś podać przykładowy tytuł filmu z taki bitratem samego video (nie bitrate całkowity gdzie uwzględnione jest audio) oglądam masę filmów UHD Bluray i jeszcze nie spotkałem się z bitrate samego video 100mbit+ , prawie zawsze widzę przedział ok. 55-90 mbit...
 10. Zmiany w nowej aktualizacji, niestety aktualizacja nadal nie rozwiązuje problemu z "błyskającą czernią" (problem ukazany przez Vincenta) mimo , ze mówili ,ze seria B też się doczeka poprawki no cóż meaby later ;). 05.10.10 " 1) Improving Google Assistant service 2) Improving Amazon Echo service 3) "Direct TV Now" ready for 2018 yeares of product launch 4) TV Remote service expansion to 14 EU countries 5) Adding Compensation function in OLED model Auto Off condition 6) Adding 18Y HDCP2.3 7) Adding to Israeli STB Universal Remote Control 8) Fixed minor bugs " Jak interpretować punkt 5.? Czyli dotychczas jeżeli ktoś miał ustawiony tv że miał się wyłączyć o konkretnej godzinie to po wyłączeniu o zleconej godzinie tv nie był wstanie przeprowadzić automatycznej kompensacji (oczywiście jeżeli zliczył 4h)?
 11. Ja również miałem wymienianą matrycę , i na samą matrycę (nie cały tv) dostałem nową gwarancje na 2 lata, także ciekawa sprawa w twoim przypadku.
 12. Tak jak obiecałem: Fragment od 6:45... i to po 7100h w tym teście (ale po poście kolegi stefek38 to nie mam pojęcia po ilu godzinach efekt już może się pojawić)może to się wydaje dużo ale dla osoby takiej jak ja która nie martwi się o wypalenia logo kanałów/pasków informacyjnych bo po prostu telewizji nie oglądam ani na tv nie gram (obawa wypaleń elementów huba) ale za to każdy film/serial oglądam z napisami to ta wartość godzinowa w perspektywie chociażby 5lat wcale nie jest taka duża (a patrząc na takie przypadki jak powyżej to ekhm)... delikatnie mówiąc to lipa , że napisy potrafią się wypalić i tv za takie pieniądze... Mało tego tekst z instrukcji użytkownika tv: "Przykłady zawartości, które mogą powodować wyświetlanie nieruchomego obrazu•  Zdjęcia lub niezmieniające się obrazy zawierające określone informacje wyświetlane nieprzerwanie na ekranie, takie jak numery kanałów, logo stacji telewizyjnych, nazwy programów, wiadomości lub napisy do filmów/seriali i nagłówki.•  Niezmieniające się menu lub ikony z konsolowych gier wideo lub włączonych dekoderów STB. ..." Także wypalanie się napisów na oledach występuje, w necie są fotki narazie egzemplarzy z starszych lat chociażby 2016-2017 , szczerze wątpię czy te matryce 2018 będą miały zdecydowanie większa żywotność w tej kwesti. Pzdr.!
 13. Spoko, po południu jak wrócę z pracy , to przeszukam swoje posty , w jednym z nich parę miechów temu wklejałem link do filmu rtings z któregoś tygodnia ich testów i wyraźnie o tym mówią , efekt był widoczny na planszy 'fioletowej', oczywiście od razu mówili o tym , że w przeliczeniu ile godzin takich materiałów musiałbyś obejrzeć jest kosmiczny i 'mało prawdopodobne' aby doświadczyć tego warunkach domowych. Spoko jak wrócę to wrzucę link do filmu. Pzdr.
 14. Dużo oglądasz filmów/seriali z napisami? Na Rtings pokazali , że niestety napisy również potrafią się wypalić na oled'ach po pewnym czasie i to dla mnie jest masakra bo ja oglądam przede wszystkim takie materiały.
 15. U mnie 'trzeszczy' podczas rozgrzewania/chłodzenia jednak dla mnie jest to słyszalne tylko podczas braku dźwięku ( zazwyczaj po wyłączeniu) , podczas pierwszym minut oglądania nie słyszę tego (głośność 12-14) ale to jest kwestia indywidualna jak kto jest wyczulony , oraz to czy w ogóle trzeszczy to pewnie kwestia egzemplarza jak był spasowany podczas montażu.
×
×
 • Create New...