Jump to content

Zykfyr

Użytkownik
 • Content Count

  179
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Zykfyr last won the day on May 15

Zykfyr had the most liked content!

Community Reputation

46 Excellent

About Zykfyr

 • Rank
  SVCD

Recent Profile Visitors

195 profile views
 1. 'Pas' przechodzi przez cały pion tv, z daleka to wygląda u mnie tak (wcześniej tam była całkowita czerń a nie taka łuna, z bliska ma 'strukturę' oczywiście jak na zdjęciu kolegi powyżej) macie coś takiego u siebie?
 2. Nic to nie ma do rzeczy , ten 'pas' w karcie filmu jest widoczny na każdym trybie obrazu i nawet schodzenie z jasnością do jakiś absurdalnych wartości go 'nie wygasza'.
 3. To dlaczego u jednych to występuje a u drugich nie? Dlaczego u jednych jest całkowita czerń a u innych jest 'łuna' w tym menu? Jedni ślepi? - przecież to odrazu rzuciło mi się w oczy jak się pojawiło po pewnym czasie , nie da się tego przeoczyć...(chyba , że oświetlone pomieszczenie) Jak się pytałem tuż po tym jak to zaobserwowałem u siebie czy u innych też coś takiego występuje to ludzie odpisywali , że nic takiego nie maja...
 4. Mam rozumieć , że to występuje tylko na planszy filmu/serialu a już bezpośrednio w odtwarzanym filmie tego nie ma? Jeżeli tak , to ten 'problem' pojawił się również u mnie po jakiś 4 miesiącach użytkowania i utrzymuje się do dziś ("problem" bo występuje to tylko w netflixie i tylko w menu filmu/serialu i w żaden sposób nie rzutuje na wyświetlany właściwy materiał).Na forum bodajże jeszcze 2-3 osoby wrzucały zdjęcia identycznego przypadku, jedna chyba zdecydowała się to wymienić na gwarancji co uznali , ja na razie nie mam zamiaru. Pzdr.
 5. Wbudowany odtwarzacz w tv bez problemu i bez utraty na jakości obrazu odtwarza po usb filmy 4k z hdr10/dv w formatach .m2ts/.mkv/.mp4 problemem niestety jest brak możliwości otworzenia ścieżki Atmos/TrueHD na każdym wymienionym formacie (a nie tylko .m2ts jak CezaR wspominał) przez ten odtwarzacz. Żeby była jasność oczywiście odtwarza wszystkie pozostałe ścieżki także nie ma sytuacji 'no audio' . Co do dysku ja posiadam HDD 4TB WD Elements™ SE i wszystko śmiga. Pzdr.
 6. Czy całkowite wyłączenie opcji "Regulacja Luminancji Logo" w żaden sposób nie wpływa w takiej sytuacji? (chyba że pod tą opcją kryje się ten ASBL?)
 7. B8 ma czujniki światła (zresztą jak reszta serii) , także nie pamiętam nazwy opcji która dostosowuje jasność (dokładniej podświetlenie oled) do jasności pomieszczenia (mam ja wyłączoną) , chyba "regulacja jasności w celu ochrony oczu" albo "oszczędzanie energii" ale nie dam sobie ręki obciąć która znich za to odpowiada , mogę sprawdzić jak wrócę z pracy wieczorkiem. Pzdr.
 8. Może jeszcze mu nie stuknęło 2000h przepracowanych? Po 2000 godzinach zliczonych tv informuje tylko że przeprowadzi po wyłączaniu długa kompensacja i nie można tego ominąć (sam ją uruchomi po wyłączeniu , nie musisz jej uruchamiać ręcznie).
 9. Tak z ciekawości , masz sprzęt i sam kalibrujesz? Czy po prostu stać cię na kalibrację za paręset złotych na egzemplarz który odesłałeś? Bo chyba nie nazywasz kalibracją wklepanie danych z emailu o który prosiłeś w innym wątku? (każda matryca jest inna i taki zabieg nie ma najmniejszego sensu i prędzej pogorszy niż cokolwiek poprawi). Ps. telewizor nie ma nic do ziarna w filmach , ziarno jest wynikiem technologi nakręcenia filmu albo postprodukcji. A jeżeli widziałeś ta samą stopklatke na C8 i B8 i na jednym było ziarno a na drugim nie, to szkoda , że zdjęcia nie zrobiłeś bo byłby to ewenement.
 10. Stałem też przed dylematem pomiędzy B8(proc.a7) i C8(proc.a9) wybrałem B8 a różnice w cenie 1000zł (kiedy ja kupowałem) dołożyłem do amplitudera .Chociaż gdyby to byla róznica rzędu DO 400zł to pewnie zdecydowałbym się na C8.Polecam przeczytać obie recenzje na portalu hdtvpolska (zresztą które parę razy zacytuje) albo przeglądnąć zagraniczne. Te 'ważniejsze' różnice w C8 względem B8 to (matryca w obu modelach jest ta sama): -lepsza gradacja(łagodniejsze przejścia tonalne) ukryta w opcji "redukcja szumów mpeg" (w serii 2019 jest 'wyciagniętia' i widnieje jako osobna opcja) tylko, że profesjonalni testerzy zalecają jej wyłącznie ponieważ: "Jak widzimy, włączenie systemu poprawia płynność przejść tonalnych, choć efekt jest raczej mocno subtelny. Niestety efektem ubocznym jest powstawanie rozmycia obrazu i to w miejscach, gdzie wcale nie ma problemów z przejściami tonalnymi. Nie mogę więc polecić korzystania z funkcji “Redukcja szumów MPEG”. Procesor α9, zastosowany m.in. w C8, różni się rzekomo od α7 zdolnością analizy i korekcji obrazu. W praktyce jednak są to głównie różnice na papierze. Większości funkcji sztucznie przetwarzających obraz, takich jak np. redukcja szumów w ogóle nie warto używać, ponieważ powodują one rozmazywanie obrazu i utratę detali. Wobec tego nie potwierdzam jakiejś przewagi układu α9 nad α7 w kwestii obróbki obrazu." W praktyce , widząc po dyskusji w temacie o upgrade softu na C8 który chwilowo ograniczył skuteczne działanie tej opcji część ludzi z niej korzysta i pewnie może być przydatne przy materiałach słabej jakości. -wyższa jasność szczytowa w materiałach HDR jest troszkę wyższa na korzyść C8 i tutaj już można brać to pod uwagę "Jasność szczytowa efektów HDR jest trochę wyższa niż na testowanym niedawno LG B8. To dobra informacja, choć trudno powiedzieć czy nie jest to uzależnione od konkretnego egzemplarza. " "Do takowego należy także procesor alfa 9 (zamiast alfa 7 z niższego modelu), jednak nie udało mi się wychwycić różnic w jakości obrazu ze względu na niego. Jedyna realna zmiana to bardziej gęste tablice 3D LUT, więc jeśli ktoś prowadzi studio filmowe i chciałby skorzystać z tej możliwości kalibracji to akurat zalecałbym dopłatę do C8. Dla użytkownika domowego pozostaje to bez znaczenia." Także widać różnice jakieś tam są ale mocno subtelne raczej , ale tak jak napisałem w pierwszym zdaniu gdyby to była kwestia do 400zł to pewnie bym brał C8 według mnie większa różnica w cenie nie jest wart różnicy pomiędzy tymi modelami. Pzdr.
 11. Oczywiście , akurat ten dokument oglądałem u kolegi na budżetowym zwykłym lcd (lg 55uk7550) i też od razu to wyłapałem , także naprawdę nie ma co panikować , że to wina tv , po prostu jak wiadomo najważniejsze jest źródło i tyle, nie ma co się doszukiwać na siłę wad telewizora w miejscach gdzie to nie od niego zależy tylko od dużej kompresji itd. gdybyś widział takie kwiatki na materiałach z b.dobrych źródeł to wtedy inna gadka..
 12. Możesz to stwierdzenie czymś rzeczowym podeprzeć? liczbę osób czy cytaty? coś konkretniejszego? Czy to takie samo stwierdzenie bezpodstawne jak rzekomy montaż gorszych jakościowo paneli do B8 niż C8. Ruletka i tyle , u mnie wymienili na zdeeeecydowanie lepszy panel. Także ' nie strasz' kolegi bez podstawy...
 13. Jeżeli chodzi ci o 'dziwna czerń' to temat poruszany dawno temu przeze mnie w tym wątku m.in też na scenie z filmu Bright , sprawę załatwia zmiana "Podświetlenia Oled"(nie jasność) na 51 albo 49 - sprawdziłem to tylko na scenie przytoczonej przez ciebie z odc3 11:10 i nadal to sprawę rozwiązuje. Problem wydaje się wynika z kompresji materiału i dolby vision, ponieważ ktoś wrzucał zdjęcia dokładnie tej samej stopklatki (mowa o scenie z filmu Bright gdzie był identyczny 'problem') z innego źródła (nie pamiętam dokładnie jaka to była wersja) i tam żadnego problemu nie było w przeciwieństwie do streamingu netflixa. Pzdr.
 14. Na razie dostępny jest tylko sezon 1. w 4k z Dolby Vision patrząc ile czasu upłynęło od emitowania pierwszego sezonu do wydania go na bluray uhd to możemy sobie jeszcze 'trochę' poczekać na ostatni w odpowiedniej jakości ^^' ale pewnie po zakończeniu emisji będą nadal chcieli bić kasę na podstawowym GoT także może proces wypuszczania na bd uhd nieco przyspieszy oby :).
 15. Przy jasności 50 na sofcie 04.10.20 na bank miałem ten problem , bo było to jedno z pierwszych demek które obejrzałem na nowym tv i to rzuciło się wtedy w oczy, oczywiście przy obecnym sofcie 4.10.65 nadal to występuje oczywiście przy 49 wszystko gra. W tym przypadku już kompresja może odgrywać rolę , także najlepiej by było dorwać demko z zapuścić np. z pendrive.
×
×
 • Create New...