Jump to content

Zykfyr

Użytkownik
 • Content Count

  192
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Zykfyr

 1. Możesz wrzucić zdjęcie planszy 5% szarość na isf ciemne pomieszczenie ustawienia fabryczne? Coś mi się wydaje , że wtedy okaże się , że 3/4 matrycy masz zdecydowanie ciemniejszą a od tego narożnika , tak czy owak matryca nadaje się do wymiany przez serwis(bo mam rozumieć , że zwrócić już nie możesz) , możesz zapuścić ręczną kompensację (bo i tak serwis przed wymianą zleci wykonania takich 3) ale nie nastawiałbym się na poprawę. Te 3 zdjęcia do zdjęcia czarnej planszy czy właśnie %grey? Tak czy owak wygląda to jak porażająca niejednorodność matrycy... Ps.nie wydaje mi się , że używanie oled'a jako monitora do kompa to dobry pomysł na dłuższy czas..
 2. Kabla nie podejrzewałem bo jest fabryczny (w sęsie nie ręcznie sztukowany na zaciskarce) ale fakt ma swoje lata, podjadę kupić nowy/ew. zrobię na chwilę podmiankę z innego urządzenia, podłącze i po późniejszym czasie dam znać czy sytuacja się poprawiła. Pzdr !
 3. Oczywiście , że występują ale tylko i wyłącznie przy b.słabym źródle a Vincent w tym filmie o błyskających makro blokach pokazywał to akurat ma modelu C8 który otrzymał aktualizację softu likwidujący pośrednio ten problem , seria B nadal na niego czeka (to czy się ukaże to inna sprawa). Oczyście , że Oledy mają swoje wady ogólnie znane , ale czekałem nad rozwinięciem stwierdzenia "ułomności" B8 względem C8.
 4. Tak z ciekawości w czym jest ułomna? I na podstawie jakiś konkretnych artykułów tak wnioskujesz? Czy możesz miałeś u siebie oba modele? 7 miechów temu stałem przed takim dylematem B8 vs C8 czy 1000zł różnicy (w tamtym czasie) jest warte dopłaty, czytałem recenzje i porównania na paru zagranicznych portalach (no i oczywiście tutaj) i różnica jest mocno subtelna , w żadnym artykule nie stwierdzono widocznej przewagi w obróbce obrazu przez procek alfa 9 względem alfa 7 , jedyne co to sprawniej działająca 'redukcja szumów mpeg' która niestety powoduje również 'rozmycie' w części obrazu gdzie byśmy tego nie chcieli przez co przez większość i tak jest nie używana , upłynniacz jest ten sam (i tutaj zgoda równie tragiczny i ułomny względem takiego sony), na plus C8 to faktycznie minimalnie wyższa jasność w hdr (ale to nie poziom lcd) i lepsze głóśniki (tutaj dla mnie bez znaczenia ponieważ różnice w cenie i tak dołożyłem do amplitunera i głośników itd.) alfa 9 co najwyżej możesz powodować 'szybsze' działanie webOS i tyle. Także w czym ta seria B jest ułomna względem C? bo na pewno nie obrazem ( i matryc nie ma co porównywać bo są te same, w modelu B są montowane te z oznaczeniem C) W serii z 2017 różniły się tylko de facto podstawką(miały nawet ten sam procek), a po zagrywce w 2019, że najpierw wypuszczają model droższy a później tańszy wiedzą , że gdyby wypuścili jednocześnie oba to by więcej stracili, w testach znowu pewnie wyjdzie 'obraz ten sam to po co przepłacać'.
 5. Według mnie , jeżeli tv ma być 'domowym centrum rozrywki' czyli np. leci sobie przez pół dnia , żonka lubi puścić tv "żeby leciał w tle i coś grał" i do tego masz mocno nasłonecznione pomieszczenie brałbym Sony, w mojej opinii i wielu innych oled jest dla fanatyków najwyższej jakości obrazu i dopiero pokazuje muskuły podczas wieczornych seansów gdzie mu dostarczysz b.dobre źródło (UHD Bluray, 4K Amazon Prime/Netflix , 1080p BluRay) i wtedy jest miazga po prostu najlepiej się sprawdza w typowym kinie domowym.Chociaż trzeba zaznaczyć , że tragiczne źródło będzie i na tym Sony nie ciekawie wyglądać (tego nie przeskoczy się) jedynie według mnie w ciemnych mocno skompresowanych scenach będzie 'mniej bić po oczach'.Zaznaczam , że to moje subiektywne zdania na podstawie użytkowania oleda od 7miechów.
 6. Ma ktoś problem , że zrywa mu połączenie przewodowe? (Wi-fi cały czas trzyma) , codziennie przynajmniej raz-dwa razy dziennie wyskakuje okienko "odłączone kabel sieciowy" (czy jakoś tak) sekundę po nim "przyłączono kabel sieciowy" (oczywiście żadnej ingerencji fizycznej w tym czasie nie ma) a mimo to zazwyczaj połączenia nie uzyskuje.Powiadomienie o rzekomym odłączeniu i przyłączeniu kabla pojawia się nawet podczas odtwarzania z usb a nie tylko czegoś co by wymagało neta. Zmiana portu w routerze nie pomaga, na pozostałych urządzeniach podłączonych kablem do routera(nawet w miejsce portu gdzie jest podłączony normalnie tv) problem w ogóle nie występuje.Jedynym wyjściem jest reset routera i na bliżej nie określoną chwilę pomaga , tv po tym zabiegu zawsze dostaje połączenie po kablu i utrzymuje przez jakiś czas , czasami trzyma pół dnia czasami 1h dziwna sprawa , przez Wi-fi połączenie cały czas trzyma w momencie kiedy nie ma połączenia przez kabel (mimo , że fizycznie jest wpięty).Loteria z połączeniem kablowym co mnie bardzo dziwi , czyżby szczelony port w tv?
 7. Zapewne był włączony upłynniacz na full i zapewne przy tym też widziałeś , że piłka przy szybkich podaniach migotała/znikała , wyłączenie całkowicie upłynniacza załatwia sprawę w tym przypadku a do tego jeszcze doszło tragiczne źródło jeżeli wpominasz o pixelozie.
 8. Moja matryca też ma zafarb ale niebieski , przy pionowych krawędziach tv (i na lewo i prawo). No i cóż , podczas normalnego oglądania na scenach z śniegiem , czy bardzo jasnym niebie (które jest bardziej białe niż błękitne) nie ukrywam pojawia się 'zaniebieszczenie' czyli jest to widoczne w normalnym użytkowaniu gołym okiem. Na szczęście mnie osobiście to nie przeszkadza (napewno gorzej by było gdyby to było na środku ekranu) i w dobie jakie miałem przejścia z poprzednia matrycą z tej jestem zadowolony mimo tego zafarbu.
 9. Ja to wiem , ale chodziło mi o osobę która świeżo nabyła tv i chciałaby znaleźć taka informacje bez potrzeby szukania na portalach zagranicznych (czy rejestrowania się na forum i zakładania tematu w tym celu). Po prostu oczekiwałem , że właśnie takie podstawowe informacje jak najlepszy (najbardziej zbliżony do oryginału) tryb fabryczny tv dla danych materiałów znajdzie się w tym tekście. Każdy wie , że jak chcesz mieć obraz igła to warto zainwestować w profesjonalna kalibrację (zresztą takie teksty się pojawia) i nie warto ślepo przepisywać przypadkowych ustawień np.balansu bieli itd. bo każda matryca jest inna. Po prostu myślałem , że w tym teksie znajdzie się co Kowalski ma na dzień dobry włączyć/wyłączyć w swoim świeżo wyciągniętym z pudełka tv i który tryb wybrać na sdr (ok to jest)/hdr10/dv aby na razie bez kalibracji cieszyć się najlepszym możliwym zbliżonym do 'oryginału' obrazem i tyle.
 10. Wydaje mi się , że słowo klucz to "znaczny" , była u mnie ekipa kalibrująca tv (skalibrujtv.pl) i powiedzieli , że na każdym z kalibrowanych przez nich oledów występował większy bądź mniejszy zafarb( który częściej niebieski/róźowy/żółty to już nie wiem) i tez powiedzieli , że to cecha technologi tylko najważniejsze aby nie był za duży. Stanowisko LG w tym przypadku też jest podobne do tego Panasa (ciężko się dziwić) ale w temacie B8/C8 wypowiedział się użytkownik który cisnął mocno podpierając się zdjęciami i w temacie napisał , że wymienili mu matrycę ze względu za zafarb (mowa tutaj o LG). Także może warto cisnąć ich dalej jak faktycznie jest to znaczny zafarb...
 11. Pamiętam swoją pierwszą wizytę w kinie po użytkowaniu u siebie na codzień oleda, słaba jakość 'obrazu' odrazu rzuciła się w oczy. Ehh ten błogi czas życia w nieświadomości gdzie obraz w kinie wydawał się żyleta ;). Jakości na pewno nie przebije , tym bardziej te modele projektorów wymienione przez ciebie nie ma co się oszukiwać. Jedyne pozytywna zmiana to oczywiście będzie wielkość obrazu ale pytałeś o jakość a tutaj nie ma co porównywać nawet.
 12. Po tytule myślałem , że w tekście chociaż pojawi się propozycja fabrycznie najlepszego trybu dla HDR10 , Dolby Vision cokolwiek więcej , tekst tak jakby trochę 'ucięty w połowie'. Już nawet nie mówię o omówieniu co opłaca się włączyć/wyłączyć w expert controls/picture options (poza poruszona opcją redukcji szumów) czy omówienie ustawienia panelu oled czy o wyłączeniu oszczędzania energii itd. Szczerze spodziewałem się, tekstu z podstawowymi ustawieniami jak na rtings czy avs. Pzdr.
 13. Masz nową gwarancje na element wymieniowy (albo na cały tv jeżeli dostałeś nowy) - 2 lata
 14. 'Pas' przechodzi przez cały pion tv, z daleka to wygląda u mnie tak (wcześniej tam była całkowita czerń a nie taka łuna, z bliska ma 'strukturę' oczywiście jak na zdjęciu kolegi powyżej) macie coś takiego u siebie?
 15. Nic to nie ma do rzeczy , ten 'pas' w karcie filmu jest widoczny na każdym trybie obrazu i nawet schodzenie z jasnością do jakiś absurdalnych wartości go 'nie wygasza'.
 16. To dlaczego u jednych to występuje a u drugich nie? Dlaczego u jednych jest całkowita czerń a u innych jest 'łuna' w tym menu? Jedni ślepi? - przecież to odrazu rzuciło mi się w oczy jak się pojawiło po pewnym czasie , nie da się tego przeoczyć...(chyba , że oświetlone pomieszczenie) Jak się pytałem tuż po tym jak to zaobserwowałem u siebie czy u innych też coś takiego występuje to ludzie odpisywali , że nic takiego nie maja...
 17. Mam rozumieć , że to występuje tylko na planszy filmu/serialu a już bezpośrednio w odtwarzanym filmie tego nie ma? Jeżeli tak , to ten 'problem' pojawił się również u mnie po jakiś 4 miesiącach użytkowania i utrzymuje się do dziś ("problem" bo występuje to tylko w netflixie i tylko w menu filmu/serialu i w żaden sposób nie rzutuje na wyświetlany właściwy materiał).Na forum bodajże jeszcze 2-3 osoby wrzucały zdjęcia identycznego przypadku, jedna chyba zdecydowała się to wymienić na gwarancji co uznali , ja na razie nie mam zamiaru. Pzdr.
 18. Wbudowany odtwarzacz w tv bez problemu i bez utraty na jakości obrazu odtwarza po usb filmy 4k z hdr10/dv w formatach .m2ts/.mkv/.mp4 problemem niestety jest brak możliwości otworzenia ścieżki Atmos/TrueHD na każdym wymienionym formacie (a nie tylko .m2ts jak CezaR wspominał) przez ten odtwarzacz. Żeby była jasność oczywiście odtwarza wszystkie pozostałe ścieżki także nie ma sytuacji 'no audio' . Co do dysku ja posiadam HDD 4TB WD Elements™ SE i wszystko śmiga. Pzdr.
 19. Czy całkowite wyłączenie opcji "Regulacja Luminancji Logo" w żaden sposób nie wpływa w takiej sytuacji? (chyba że pod tą opcją kryje się ten ASBL?)
 20. B8 ma czujniki światła (zresztą jak reszta serii) , także nie pamiętam nazwy opcji która dostosowuje jasność (dokładniej podświetlenie oled) do jasności pomieszczenia (mam ja wyłączoną) , chyba "regulacja jasności w celu ochrony oczu" albo "oszczędzanie energii" ale nie dam sobie ręki obciąć która znich za to odpowiada , mogę sprawdzić jak wrócę z pracy wieczorkiem. Pzdr.
 21. Może jeszcze mu nie stuknęło 2000h przepracowanych? Po 2000 godzinach zliczonych tv informuje tylko że przeprowadzi po wyłączaniu długa kompensacja i nie można tego ominąć (sam ją uruchomi po wyłączeniu , nie musisz jej uruchamiać ręcznie).
 22. Tak z ciekawości , masz sprzęt i sam kalibrujesz? Czy po prostu stać cię na kalibrację za paręset złotych na egzemplarz który odesłałeś? Bo chyba nie nazywasz kalibracją wklepanie danych z emailu o który prosiłeś w innym wątku? (każda matryca jest inna i taki zabieg nie ma najmniejszego sensu i prędzej pogorszy niż cokolwiek poprawi). Ps. telewizor nie ma nic do ziarna w filmach , ziarno jest wynikiem technologi nakręcenia filmu albo postprodukcji. A jeżeli widziałeś ta samą stopklatke na C8 i B8 i na jednym było ziarno a na drugim nie, to szkoda , że zdjęcia nie zrobiłeś bo byłby to ewenement.
 23. Stałem też przed dylematem pomiędzy B8(proc.a7) i C8(proc.a9) wybrałem B8 a różnice w cenie 1000zł (kiedy ja kupowałem) dołożyłem do amplitudera .Chociaż gdyby to byla róznica rzędu DO 400zł to pewnie zdecydowałbym się na C8.Polecam przeczytać obie recenzje na portalu hdtvpolska (zresztą które parę razy zacytuje) albo przeglądnąć zagraniczne. Te 'ważniejsze' różnice w C8 względem B8 to (matryca w obu modelach jest ta sama): -lepsza gradacja(łagodniejsze przejścia tonalne) ukryta w opcji "redukcja szumów mpeg" (w serii 2019 jest 'wyciagniętia' i widnieje jako osobna opcja) tylko, że profesjonalni testerzy zalecają jej wyłącznie ponieważ: "Jak widzimy, włączenie systemu poprawia płynność przejść tonalnych, choć efekt jest raczej mocno subtelny. Niestety efektem ubocznym jest powstawanie rozmycia obrazu i to w miejscach, gdzie wcale nie ma problemów z przejściami tonalnymi. Nie mogę więc polecić korzystania z funkcji “Redukcja szumów MPEG”. Procesor α9, zastosowany m.in. w C8, różni się rzekomo od α7 zdolnością analizy i korekcji obrazu. W praktyce jednak są to głównie różnice na papierze. Większości funkcji sztucznie przetwarzających obraz, takich jak np. redukcja szumów w ogóle nie warto używać, ponieważ powodują one rozmazywanie obrazu i utratę detali. Wobec tego nie potwierdzam jakiejś przewagi układu α9 nad α7 w kwestii obróbki obrazu." W praktyce , widząc po dyskusji w temacie o upgrade softu na C8 który chwilowo ograniczył skuteczne działanie tej opcji część ludzi z niej korzysta i pewnie może być przydatne przy materiałach słabej jakości. -wyższa jasność szczytowa w materiałach HDR jest troszkę wyższa na korzyść C8 i tutaj już można brać to pod uwagę "Jasność szczytowa efektów HDR jest trochę wyższa niż na testowanym niedawno LG B8. To dobra informacja, choć trudno powiedzieć czy nie jest to uzależnione od konkretnego egzemplarza. " "Do takowego należy także procesor alfa 9 (zamiast alfa 7 z niższego modelu), jednak nie udało mi się wychwycić różnic w jakości obrazu ze względu na niego. Jedyna realna zmiana to bardziej gęste tablice 3D LUT, więc jeśli ktoś prowadzi studio filmowe i chciałby skorzystać z tej możliwości kalibracji to akurat zalecałbym dopłatę do C8. Dla użytkownika domowego pozostaje to bez znaczenia." Także widać różnice jakieś tam są ale mocno subtelne raczej , ale tak jak napisałem w pierwszym zdaniu gdyby to była kwestia do 400zł to pewnie bym brał C8 według mnie większa różnica w cenie nie jest wart różnicy pomiędzy tymi modelami. Pzdr.
 24. Oczywiście , akurat ten dokument oglądałem u kolegi na budżetowym zwykłym lcd (lg 55uk7550) i też od razu to wyłapałem , także naprawdę nie ma co panikować , że to wina tv , po prostu jak wiadomo najważniejsze jest źródło i tyle, nie ma co się doszukiwać na siłę wad telewizora w miejscach gdzie to nie od niego zależy tylko od dużej kompresji itd. gdybyś widział takie kwiatki na materiałach z b.dobrych źródeł to wtedy inna gadka..
 25. Możesz to stwierdzenie czymś rzeczowym podeprzeć? liczbę osób czy cytaty? coś konkretniejszego? Czy to takie samo stwierdzenie bezpodstawne jak rzekomy montaż gorszych jakościowo paneli do B8 niż C8. Ruletka i tyle , u mnie wymienili na zdeeeecydowanie lepszy panel. Także ' nie strasz' kolegi bez podstawy...
×
×
 • Create New...