Jump to content

Zykfyr

Użytkownik
 • Content Count

  226
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Zykfyr

 1. Różnice widać w normalnym użytkowaniu - przynajmniej tak mogę powiedzieć w oparciu o poniższe materiały. Obejrzyj Vincenta na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=jq5Bh2NjiBg Ważne fragmenty to 2:10 , 3:10-4:00... konkluzja jego jest taka, że B9 jest b.dobrym telewizorem ale jeżeli kogoś stać na dopłatę do C9 to jak najbardziej warto - chociażby ze względu na lepszy procesor dzięki któremu rzadziej będziesz napotykał problemy o których mowa od 3:10 czy oczywiście wcześniej wspomnianą wyższą jasność w hdr. Ps. Filmik Vincenta z bezpośredniego porównania: https://www.youtube.com/watch?v=MzmKsPwoe_w (tutaj chociażby ładnie widać różnice na korzyść c9 od 1:30-1:45) jeżeli różnica jest do 500zł nie ma co się zastanawiać i według mnie warto brać C9. Pzdr.
 2. Sprawdzałem wprawdzie na wersji 50 cali UM7600 z dysku pod usb czyta na 100% format .m2ts , .mkv , .mp4 - to sprawdzilem. Pzdr.
 3. Nie musi czekać godzinę a wystarczy z 15min , chodzi o to aby nie przerwać automatycznej kompensacji która zachodzi po zliczonych 4h przepracowanych tv i trwa 7-10min (jak się ma cokolwiek podpięte pod wejście usb z diodą led (np.dysk) to widać (no i oczywiście słychać -> kliknięcie tv przy wyłączaniu) kiedy proces się kończy (np. dioda na dysku gaśnie dopiero z zakończonym procesem). Pzdr.
 4. Właśnie chciałem to samo napisać , sam miałem na poprzedniej matrycy 'czarna plamę' na połowę ekranu ale na 20% nie było po niej prawie śladu z bandingiem podobnie. Jak na zdjęciach ludzi banding był widoczny jeszcze przy 20% to było to bardzo słabe ale to co wrzucił xxmario to przerosło wszelkie moje wyobrażenia jak matryca oled może być zła. Banding widoczny na planszy 45%? czy widoczny w b.jasnej scenie (ta plaża z łódką). Oh c'mon dlaczego to klient ma rozmyślać jak się pozbyć wady fabrycznej telewizora za niemałe pieniądze który w ogóle nie powinien opuścić fabryki... Szkoda ,że Barnaba nie zrobiłeś zdjęć swoich matryc przed ich 'uzdrowieniem' (albo nie mogę ich znaleźć) bo pod prawie każdą słabą/tragiczna sztuką widzę twój wpis coś w rodzaju "oho ty to i tak masz szczęście , gdybyś zobaczył co ja miałem na początku" po prostu ciekaw jestem jak aż złe były bo sądze gdyby xxmario wrzucił zdjęcie 5% na isf dark jeszcze byłoby ciekawiej ^^'.
 5. Zapytam z ciekawości bo nie wiem jak to wygląda w Panasie , nie da się po prostu zalogować do HBO GO przez wbudowana przeglądarkę internetową Panasonica i w taki sposób oglądać tamtejszą treść?
 6. Obejrzyj Vincenta na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=jq5Bh2NjiBg Ważne fragmenty to 2:10 , 3:10-4:00... konkluzja jego jest taka, że B9 jest b.dobrym telewizorem ale jeżeli kogoś stać na dopłatę do C9 to jak najbardziej warto - chociażby ze względu na lepszy procesor dzięki któremu rzadziej będziesz napotykał problemy o których mowa od 3:10 czy oczywiście wcześniej wspomnianą wyższą jasność w hdr.
 7. Panowie takie pytanko odnośnie komend głosowych. Ogólnie to poza jedną komendą prawie w ogóle ich nie stosuje, wczoraj kolega potrzebował budżetowy tv (wybrał lg uk507450) jak wiadomo , tv z 2019 już stoją na nowszym webOs (chyba z oznaczeniem 4.5) i tutaj moje zdziwienie co do komend głosowych. U mnie na B8 polecenie np. "Pokaż Horrory w Netflix" (itp podobnie sformułowane) / "Filmy z aktorem X w Netflix" powoduje jedynie wyświetlenie proponowanych treści na www, natomiast na tym tegorocznym webOS po takiej komendzie głosowej następuje odpalenie aplikacji Netflix wraz z wyszukanymi treściami (np.Horrory ) co mnie miło zaskoczyło. Oczywiście u mnie polecenie na samo zapuszczenie Netflixa działa ale z automatu aby coś w nim wyszukac już nie. Jak to u was wygląda w serii 2018 , jakoś inaczej musiałbym sformułować polecenie głosowe aby uzyskać taki sam efekt u siebie?Pzdr Ps. W rozpoznawaniu mowy na j.angielski , polecenia po eng różniej nie powodują wywołania netflixa w konkretnymi pozycjami.
 8. Zykfyr

  dysk zewnętrzny

  No ja mam podpięty 4TB 2.5'' dysk (WD Elements ) od roku do oleda B8 , bez najmniejszych problemów póki co mimo, że na chwilę obecną jest już dość mocno zapchany (ponad 3TB treści) nadal wsio śmiga.
 9. Wyłączony , chyba jeden z najgorszych upłynniaczy wśród producentów. Już przy 2 sypie artefaktami w specyficznych scenach...(np. pierwszy plan 'stały' a tło szybko się przesuwa itp.) może ktoś nie jest na to wyczulony ale mnie od razu wrzucało się to w oczy od pierwszych godzin posiadania tv, jak dla mnie nie da się tej opcji używać niestety...
 10. Po pierwsze nie każdy film jest tak robiony , że będziesz miał absolutną czerń (wyłączone piksele) tam gdzie byś tego oczekiwał. Ba niektóre filmy nawet na napisach końcowych nie maja takiej czerni.To , że ty oczekujesz , że w danej scenie będzie 'oledowska' czerń to nie znaczy , że reżyser tak uznał i sam w sobie film tak został zrobiony. Najłatwiej to rozpoznać po pasach (góra-dół) w filmie. Czy one przy jasności 50 były wyłączone? Jeżeli one były wyłączone a 'kosmos' w tej scenie tak wyglądał jak bardzo ciemna szarość to tak 'powinno byc'.Oczywiście możesz schodzić z jasnością niżej , żeby częściej widzieć perfekcyjną czerń ale jednocześnie narażasz się na utratę detali w czerniach.Ja oglądam materiały HDR przy jasnosci 49 (przy 50 w moim egzemplarzu 'świecą pasy'). Na początku po zakupie oled'a człowiek oczekiwał , że wszędzie będzie widział to absolutną czerń a prawda jest tak , że po roku użytkowania i obejrzeniu wielu filmów w najwyższej jakości i seriali takie sceny tylko czasami się zdażają. Co do ziarna w filmie , to tutaj już tv nic do tego nie ma , ziarno wynika z technologi kręcenia filmów i postprodukcji. Praktycznie każdy starszy film który w ostatnim czasie otrzymał wersję 4K z HDR (czy to Dolby Vision czy HDR10) jest przesycony ziarnem (ostatnio oglądałem Czas Apokalipsy, Łowce Jeleni czy Odyseję Kosmiczną) a netflix to już wogóle lubuje się w tym efekcie.
 11. Zobaczymy jak u mnie z tym wyjdzie , 95% oglądanych przeze mnie materiałów to własnie filmy/seriale z napisami. Na razie po równym roku użytkowania na planszach nadal igła :). Nie oglądam telewizji satelitarnej ani nie gram w gry , jedynym statycznym dłużej wyświetlanym elementem jest logo HBO z aplikacji hbo go i czasami logo grupy tłumaczącej dany serial w sieci.
 12. Oczywiście , na pewno od serii z 2018 wystarczy kliknąć na mikrofon na pilocie i powiedzieć komendę "wyłącz ekran" i tyle. Ekran się wyłącza a dźwięk dalej sobie leci , cały czas stosuje jak słucham playlisty muzycznej na youtube. Pzdr.
 13. Widocznie trzeba przy twojej matrycy/sofcie itd.Kablówki nie oglądam , przy takiej wartości jasności u mnie zamiast absolutnej czerni tam gdzie ona ma być miałbym ciemna szarość (albo prościej ująć coś na efekt czerni jak w zwykłym tv led) ba przy jasności 60 to chociażby pasy(góra dół) w filmach nie są 'wyłączone' i świecą i cały efekt oled idzie w p**. Przez rok oglądania na tym tv, nigdy nie odczułem potrzeby aż tak podniesienia jasności , natknąłem się za to parę razy na 'kleksowanie' czerni w filmach z Hdr10/DV wtedy pomogło podniesienie wartości o 1 (dla mnie osobiście między innymi wyznacznikiem jest to aby te czarne pasy w filmach [nie wiem jak one 'fachowo' się nazywają?] były na oledzie wyłączone). No ale może faktycznie u ciebie przy jasności 60 nadal jest absolutna czerń tam gdzie ma być to wtedy git. U mnie na dzień dzisiejszy taka wartość jest nie do przyjęcia. Pozdro !
 14. Bynajmniej , jasność samodzielnie w 'domowych warunkach' ustawiamy o plansze testowe , chociażby o test blackclipping. I tak zależnie od wersji softu różne mogą być wartości tej jasności , pamiętam ,że po któreś aktualizacji na B8 w oparciu o wyżej wymieniony test musiałem zwiększyć jasność chyba na 53-54 ale nigdy nie potrzebowałem jasności aż na 60.
 15. No miałem na myśli , że film jest w formacie .m2ts (i jest to tylko waga pliku zawierająca film) a nie .mkv jak bluray remux, tylko tyle (chociaż jakościowo to jest to samo).Ale proponuje koniec offtopu
 16. Zapewne 'kupił' w internecie , łatwo znaleźć , ale są oczywiście lepsze wersje tego filmu, czysty bluray z dolby vision waży 68.9GB (bitrate pliku 76.3 Mbps, samo video ~54).
 17. Pasy góra/dół na Oledzie powinny być całkowicie czarne (piksele wyłączone), za to gdzie w scenach w filmie zobaczysz całkowitą czerń (piksele wyłączone jak w pasach) to już stricte zależy od filmu , ba nawet nie każde napisy końcowe są wyświetlane na całkowitej czerni a np. sceny w kosmosie gdzie widać tylko gwiazdy na 'wyłączonej' czerni to i tak rzadkość (no chyba że zlecisz w jasnością kosztem detali w czerniach). Czyli serii 8 niby nie? Słowo klucz "prawie nie ma". Na poprzedniej i obecnej matrycy , czasami w specyficznych scenach (szybki poziomy ruch kamery w scenach bliskich czerni) bez problemu idzie się dopatrzyć , i przeglądając tematy o B8/C8 jest sporo takich przypadków. No chyba, że zakładamy jeżeli na planszy 20% grey go nie widać to problem nie istnieje ale to stanowisko LG ;).
 18. Odpalasz przeglądarkę internetową telewizora , wchodzisz na interesująca ciebie stronę, możesz następnie kliknąć na żółtą(?) gwiazdkę odpowiedzialną za dodanie strony do zakładek, następnie pojawi się zapytanie czy tą zakładkę również dodać do ekranu głównego i tyle , tak przynajmniej to działa na zeszłorocznej serii.Pzdr
 19. Przecież to jest dodanie zakładki do ekranu głównego z przeglądarki tv , u mnie na B8 nawet działa taki skrót do dowolnej witryny w necie. Chyba że w tegorocznej serii zmienili proces 'wyciągania do belki' jakiegoś odnośnika to przepraszam ;).
 20. Miałem podobny problem wprawdzie w B8(ale matryca jest ta sama w obu modelach), tak u mnie wyglądała matryca (zdjęcia to 5% grey i 2 screeny jak to rzutowało czasami na obraz) bez zająknięcia serwis LG w ramach gwarancji (zgłoszonej bezpośredni do nich a nie przez sklep) wymienił na nową matrycę. Pzdr.
 21. Żadne naciąganie klienta , tylko powinno się czytać ogólnie warunki ubezpieczenia/przedłużonej opieki serwisowej zanim się na coś zdecydujesz , np. w Media Markt dla opcji "gwarancja plus" wygląda to tak: " 4.1 Zasadniczym zobowiązaniem Sprzedawcy wynikającym z Umowy Serwisowej jest naprawa wadliwego Artykułu lub jego niesprawnej części. W wypadku braku możliwości naprawy wadliwego Artykułu lub jego niesprawnej części, albo jeżeli naprawa Artykułu wiązałaby się z koniecznością poniesienia przez Sprzedawcę niewspółmiernie wysokich kosztów lub z nadmiernymi uciążliwościami dla Sprzedawcy lub Klienta, Sprzedawca może jednakże wykonać swe zobowiązanie wobec Klienta poprzez przekazanie Klientowi karty podarunkowej stosownie do postanowień punktu 4.2 poniżej. 4.2 W okolicznościach wskazanych w punkcie 4.1 powyżej, Sprzedawca przekaże Klientowi kartę lub karty podarunkowe (uprawniające Klienta do zakupu Artykułu/ów w dowolnym sklepie sieci handlowej „Media Markt” w Polsce), na kwotę określoną w pkt. 4.3 poniżej (dalej „Kwota”). 4.3 Wysokość Kwoty kart podarunkowych przekazanych Klientowi, o których mowa w punkcie 4.2 powyżej, wynosi: 100% ceny zakupu Artykułu – w przypadku przekazania kart podarunkowych w ciągu pierwszego roku od dnia zakupu Artykułu, 100% ceny zakupu Artykułu – w przypadku przekazania kart podarunkowych w ciągu drugiego roku od dnia zakupu Artykułu, 80% ceny zakupu Artykułu – w przypadku przekazania kart podarunkowych w ciągu trzeciego roku od dnia zakupu Artykułu, 60% ceny zakupu Artykułu – przekazania kart podarunkowych w ciągu czwartego roku od dnia dokonania Artykułu, 40% ceny zakupu Artykułu – przekazania kart podarunkowych w ciągu piątego roku od dnia dokonania zakupu Artykułu." Także wszystko jest dokładnie opisane , na co możemy liczyć w razie takich przypadków tylko pasowałoby najpierw się dokładnie z tym zapoznać zanim wybuli się na to parę stówek i tyle wtedy unikniemy zdziwka jak kolega 2 posty wyżej. Pzdr.
 22. Zrobić test blackclipping w całkowitej ciemności i ustawić 'jasność' w oparciu o ten test (pasek 17 ma wręcz minimalnie dla oka migać) , bazowo jasność jest ustawiona na 50 , ale bardzo często występują odchyły +- 1/2 stopnie , masz typowy przykład źle ostawionej jasności ekranu, pewnie przy 49 już będzie smoliście czarne. Czasami problemy z pasami występują przy Dolby Vision ale to inna bajka, bo tutaj mówisz o SDR.
 23. W Ustawieniu Panelu oled możesz uruchomić "ręczne czyszczenie matrycy" jest to długi cykl ok.45min-1h (matryca najpierw zdaje się musi 'ostygnąć' i dlatego tyle czasu to zajmuje), masz tam 2 opcje bo: 1)klikasz , tv od razu się wyłącza i zaczyna przeprowadzać cały proces 2) proces zacznie się dopiero kiedy ty wyłączysz telewizor (chcesz np. obejrzeć film do końca). Także sama w sobie kompensacja jest ta sama w obu opcjach jedynie się różni sposobem jej uruchomienia Za to.. Automatyczna kompensacja to co innego , telewizor sam ją sobie przeprowadza po zliczonych 4h (nie musi ciągiem lecieć 4h) trwa ona ok.6-10min , wyłączasz tv z pilota i ważne aby był podpięty do prądu i tyle (nie musisz mieć nic ustawionego , ani szybki start itd.). Jak rozpoznać czy automatyczna zachodzi? Po wyłączeniu tv masz dość głośnie cyknięcie , w tym przypadku jego nie będzie , gdybyś miał podpięty jakiś np. jakiś dysk/pendrive z diodą led , to pomimo , że tv wyłączyłeś to ona nadal się będzie na tym urządzeniu palić (normalnie oczywiście gaśnie wraz z wyłączeniem tv). Pzdr.
 24. Ogólnie 'latarki' wykładają ten tragiczny upłynniacz Lg To samo film Prometheus (2012) scena od 6:27 (świecą latarką po ścianach w ciemnej jaskini) już na minimalnych wartościach sypie artefaktami ,że aż oczy bolą , ale to pewnie kwestia każdego jak to odbiera , niektórzy nawet nie będą zwracać na to uwagi , tak czy owak tą scenę(z Prometheusa) widziałem oczywiście u siebie na B8 jak i na C8 kolegi i nie było żadnej różnicy w słabym działaniu upłynniacza.
 25. Mylisz wersje softów modeli B8 i C8 , to są dwie zupełnie inne rzeczy , to w C8 skiepścili gammę aktualizacją 04.10.31 a B8 taka aktualizacja nie miała miejsca. w aktualizacji 04.10.65 B8 jedyna zmiana to: "To improve no audio issue when changing sound out from ARC to TV Speaker in QSM Mode On ".
×
×
 • Create New...