Jump to content

tonybcc

Użytkownik
 • Content Count

  342
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

tonybcc last won the day on July 26

tonybcc had the most liked content!

Community Reputation

144 Excellent

About tonybcc

 • Rank
  720p

Recent Profile Visitors

999 profile views
 1. Maćku, jak wrócę z wakacji to się odezwę. Dziękuje za sugestie. 👍
 2. Szczerze wątpię ze pojawi się nowa wersja w tym roku. Dlaczego ? Nie będzie nic wnosić wiec z marketingowego punktu widzenia to koszt. Dopóki nie wprowadza HDMI 2.1 i nowego procesora nowa wersja jest bez sensu. Plotki zawsze będą ale w tym roku raczej nie będzie nowej shield tv.
 3. Brawo, trzeba sprzedać stara i szykować się na nowa. Ciekawe czy będzie DV?
 4. Tak to możemy się przegadywać w nieskończoność. U mnie i kilku kolegów autocal działa i daje dobre efekty. Nasz amatorski sprzęt pozwala pogłębiać wiedzę i daje sporo frajdy. A jak widac ze zdjęcia które wkleiłem nie jest zle a gdyby było to zawsze mogę poprawić. Robiłem manualne kalibracje, bawiłem się autocalem (plus drobne poprawki) i nie zaobserwowałem posteryzacji. Może kwestia ustawień może kwestia sprzętu a może mam dobrych doradców z avsforum którzy chętnie dzielą się wiedzą 😉. Powtórzę jeszcze raz, darmowe i wbudowane plansze w tv to super pomysł i oby wszyscy producenci to wprowadzili. To jest dla nas konsumentów i zwiększa możliwości TV.
 5. Nowa wersja ? Nie słyszałem o nowej wersji ale jak masz info to wrzuć.
 6. Ale o to właśnie chodzi Maćku żeby nam pomagać nie róbmy polskiego piekiełka na fajnym forum. My nie jesteśmy przeciwni profesjonalnej kalibracji ale jest alternatywa ( może nie tak doskonała jak pro ) ale nikt z nas nigdy nie twierdził ze tak jest. Im więcej nam pomożesz tym lepiej. Manual jest ok ale nawet zabawa z autocal daje całkiem niezłe rezultaty.
 7. Ciekawe zdjęcia ale ja bawię się od kilku miesięcy w tym autocal i nigdy nic takiego nie miałem co lepsze w wątku o lg na avsforum również nie znalazłem takich ciekawostek. A idąc tropem apteki to można się zabić jadąc autem i przeciąć kupując ostre przedmioty z marketów budowlanych co nie znaczy ze nie powinny być dostępne.
 8. Chodzi mi cały czas o te plansze jak dla mnie to mega sprawa a z planszami manualnymi jest trochę zabawy. Obie płyty są fajne szczególnie te nowe od R.Masciola’s ale potrzeba chociaż trochę wiedzy i czasu a tu prawie wszystko podane na tacy. Może rezultat nie zadowoli kogoś kto jest super purysta i ma dostęp do sprzętu i wiedzę jak ty czy Vincent ale dla domowych rozwiązań to jest super sprawa. Swoją droga LG mogły popracować na nad oddaniem kolorów bo przy Panasoniku wyglada jak biedny krewny. Co do calmana to faktycznie czytałem ze ich 3dlut jest słaby ale jak wspomniałeś LightSpace średnio nadaje się do kalibracji. A i cena w porównaniu do calmana jest trochę za wysoka jak na jeden czy dwa tv do domu.
 9. Ale my Maćku nie porównujemy profesjonalnej kalibracji i tego co oferuje LG i Panasonic, to co jestem iż siebie osiągnąć przy pomocy moich zabawek i na Panasie przy pomocy wbudowanych plansz to jest o niebo lepiej niż standard. Ja i nie tylko ja nie kupię kalibracji z wielu powodów ( jednym z nich jest zabawa i chęć nauki) jest masa entuzjastów zadowolona z tych „półprofesjonalnych” rozwiązań i ja jestem jednym z nich. Żeby była jasność wieki szacunek dla ciebie czy Teda który niejednokrotnie mi pomógł natomiast jest to super opcja obniżająca koszty kalibracji dla ludzi którzy chcą to zrobić sami.
 10. Plansze do kalibracji są ogólnie dostępne i możesz ich użyć ale to droga przez mękę i wszystko działa manualnie. To co zrobił lg i panas to ze wszystko ładnie współpracuje z calmanem i jest „prawie” bezobsługowe. Zernik na środkowe pole tam powinnien być pattern generator. Na zdjęciu lg C8 muszę użyć zewnetrznego źródła. Jak dla mnie to fajna sprawa. Popatrz na to w ten sposób. Kolega ma panasonica gz950 miał już kolorymetr ( dostał w gratisie przy zakupie monitora) plansze ma wbudowane w tv jedyne co kupił to calmana za 145 USD i zrobił kalibrację SDR i HDR.
 11. Różni się to tym ze te wbudowane w połączeniu z calmanem i kolorymetrem pozwalają na skalibrowanie tv np. Autocal. Odpada jeden puzel z układanki. Plansze->kolorymetr->program. Tu jest wbudowany podobnie jak w nowych Panasonic a pozwala skalibrować w domu SDR, HDR a nawet DV bez ponoszenia kosztów jak w przypadku LG C7 czy C8.( w Panasonic nie ma możliwości kalibracji DV.
 12. Jest co poprawiać ale u lg jest gorzej. Panasonic chyba bryluje pod względem obrazu i oddania kolorów. Skala szarości poniżej 3 bez kalibracji jak dla mnie jest „wow”. Ostatni screen to to samo ale w lepszej jakości.
×
×
 • Create New...