Jump to content

pattro

Użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

2 Neutral

About pattro

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Podłączyłem dziś PS4 Pro i jak działa tryb gry w LG? W Samsungu samo wykrywało konsole i ustawiało tryb gry, w LG wykryło PS4 i ustawiło tryb...ECO. Może coś trzeba włączyć w ustawieniach? Drugi problem jest taki że grałem dziś w kilka gier i na przerywnikach filmowych (podczas gry jest idealnie) obraz potrafi momentami tak przeskakiwać, ciężko to opisać coś jakby się zacinał na milisekundy. Podobny problem występuje podczas oglądania Netflixa. Jak sobie z tym poradzić?
 2. Jak wygląda sprawa wypalenia obrazu podczas grania na PS4 kiedy stałe elementy są w całości lub trochę przezroczyste? I jak jest z wypalaniem takich elemntów, wystarczy że wychodzimy na 2,3 minuty do menu coś tam robimy np. z postacią i wracamy do gry i już ekran "odpoczywa" od statycznych elementów i ryzyko się zmniejsza? Może to głupie pytania, ale to mój pierwszy OLED i jest dużo czasami dziwnych pytań.
 3. Liczymy jednorazowo 4 godziny, czy łącznie np. wczoraj 2 godziny i dzisiaj 2 godziny? Bo wczoraj TV używałem od 23:30 do 2 w nocy (co nie daje 4 godzin) i ten właśnie dźwięk był po około 10-15 minutach.
 4. 1. Czy oglądanie filmów z czarnymi pasami na dole i górze powoduje wypalenia? Niby LG zaleca aby obraz rozciągać tak aby tych pasów nie było. 2. Czemu czasami TV przy wyłączeniu wydaje taki głośniejszy sygnał, dźwięk jakby pyknięcie? Czasami słychać to natychmiast a czasami nie. Wczoraj dopiero po około 15 minutach po wyłączeniu było to słychać.
 5. Czy to normalne że ten TV (zwłasza u góry) wydaje się być delikatnie odchylony do tyłu, tak jakby leżał na tej nóżce z tyłu? Widać to najbardziej z boku, teraz to przypadkiem zauważyłem. Obawiam się że może coś źle, za mocno skręciłem.
 6. Od wczoraj posiadam ten telewizor, to mój pierwszy kontakt z Oledem i mieliście racje że obraz jest fantastyczny. Jedyny minus to dosyć ciężki montaż. Czy to normalne że TV się trochę buja?Kiedy np podłączałem kabel HDMI to TV się trochę bujał albo jak dotknę go za górę ekranu to się buja. Sprawdziłem wszystkie śruby i wszystko jest mocno dokręcone i osadzone. To normalne w tym TV?
 7. @raus, no to prawda taki Sony 55XG95 około 5 tyś trzeba dać. O Qledach nie wspominam. Czy są w TV jakieś ustawienia wygaszania statycznych elementów jak logo stacji, oznaczenia wiekowe itp?
 8. Tak straszycie tym wypalaniem że zastanawiam się czy nie zrezygnować z zakupu C9. Może głupie, ale proste pytania: 1. Granie na PS4 Pro 2-3 godziny co kilka dni, czasami codziennie, raz kiedyś 6-7 godzin. Obecnie ogrywam codziennie po 2 godziny Far Cry 5. To jest możliwość że coś się wypali po tygodniu takiego grania? 2. Kanały TV to średnio nie dłużej niż 2 godziny jeden kanał, informacyjne stacje raz dziennie nie dłużej niż 30 minut. To co wypali mi się po tygodniu logo Canal+ bo oglądałem kilka filmów? 3. Sport co weekend, NBA, Premier League, żużel. To jeden weekend z Premier League i wypali mi się tablica z wynikiem? 4. Ipla codziennie, nie dłużej niż godzina. Może wypalić się logo statyczne Ipla w dolnym rogu ekranu? 5. Netflix, Amazon, HBO GO codziennie. Ale tutaj chyba nie ma ryzyka wypalenia? + jest możliwość wypalenia się czarnych pasów które często mamy na dole i u góry ekranu w filmach? No i teraz najciekawsze pytanie, który LCD da mi tak dobry obraz jak OLED C9 od LG? Nawet nie tyle co obraz tylko czerń bez efektu "latarki". Obecnie mam Samsunga NU8042, ale niestety mam problem z PS4 i dość często podczas gry ekran robi się ciemny i na nowo uruchamia się tryb gry, problem znany i do dziś nie rozwiązany przez Samsunga.
 9. Po czym poznam że model jest nowy a nie "nowy z wystawy"? Zawsze brałem nowy TV w sklepie, ale obecnie jest to niemożliwe.
 10. Zastanawiam się nad nowym TV i byłem zdecydowany na 55 LGC9, a dziś pojawił się w promocji Philips 55 OLED 803 za 4199 zł. No i teraz pytanie czy warto tego Philipsa czy jednak LG (5499 zł)?
 11. Szybkie pytanie Czy to normalne że w trybie gry nie da się wyłączyć HDMI UHD Color? Niby jest zielona kropka ale funkcja na HDMI 2 (PS4 Pro) jest niedostępna, jest na szaro. Czy tak ma być? Dodam że w ustawieniach obrazu pokazuje się ikonka HDR oraz konsola w menu również podaje że TV obsługuje 4K HDR.
 12. W jaki sposób wyelminować problem z PS4 Pro? Mianowicie wszystko co jest koloru białego strasznie wali po oczach. Jest tak w menu bez HDR, i w grach z HDR i bez. Którymi ustawieniami to zmienić aby obraz nie tracił kolorów i jasności? A może trzeba coś w ustawieniach PS4 Pro zmienić? Momentami nawet w menu konsoli biały tekst jest strasznie mocny, aż ciężko patrzeć. Pomocy, bo oślepne od tej ostrości koloru białego.
 13. U mnie nie ma aktualizacji, dlaczego? Czy aktualizacja leci stopniowo na TV i jeszcze się nie załapałem do grupy wybrańców?
×
×
 • Create New...