Jump to content

tommor

Użytkownik
 • Content Count

  114
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

60 Excellent

About tommor

 • Rank
  VCD

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. tommor

  OSTRZEŻENIE

  No niestety, oleda dobrze jest monitorować raz na jakiś czas - zwłaszcza przed upływem gwarancji.
 2. Czy twój telewizor jest skalibrowany? Czy po aktualizacji przywracałeś ustawienia fabryczne? U mnie przed przywróceniem ustawień, było bardzo dobrze, po i po przywróceniu ustawień kalibracji mam wrażenie że brakuje "oledowego pazura" który był wcześniej - takie były moje pierwsze wrażenia (z czasem wzrok się przyzwyczaja).
 3. Naprawdę nikt nic nie zauważył?
 4. W maju tego roku pojawił się wspomniany nowy soft który w/g LG - aktualizuje zabezpieczenia. I wszystko byłoby ok gdyby nie to, że od momentu aktualizacji obraz w na moim E6 stał się mniej kontrastowy, ostry - brakuje oledowego pazura który był wcześniej. Dodatkowo zwiększył się dithering i pogorszyły przejścia tonalne - ogólnie nieco gorsza obróbka obrazu. Mam wrażenie że prócz zabezpieczeń - o których nic więcej nie wiadomo - grzebnięto coś w ustawieniach. Zastanawia mnie też to, że ten sam soft zaimplementowano do różnych modeli tv lcd jak i oled pomimo że różnią się parametrami i procesorami - wcześnie softy różniły się pomiędzy modelami. Czy zauważyliście jakieś zmiany w swoich zaktualizowanych telewizorach - zwłaszcza na oledach?
 5. Czy testowaliście nowy soft 05.30.60 ? Czy zmieniło się coś w jakości obrazu?
 6. Panowie, przecież ten film to straszny gniot.
 7. Fajny koncert i dźwięk, szkoda tylko że jakość obrazu nie specjalna - słaby kontrast, zaniebieszczona mgiełka.
 8. Przydałaby się aktualizacja umożliwiająca odtwarzanie HDR na youtube. Czy myślicie że jest jakieś ograniczenie sprzętowe czy tylko soft?
 9. Lipa jest tak czy inaczej, bo o zakupie takiego czy innego tv, często decydują niuanse - a tu ktoś ci te niuanse po zakupie zmienia. Gdyby okazało się że zmieniono jasność by usunąć tzw. mrowienie, to byłby to strasznie prymitywny zabieg - do tego nie potrzeba aktualizacji.
 10. Widzę że to stała procedura w LG i nie tylko. Na początku wyśrubowana jasność a później obniżanie parametrów - podobnie było w poprzednich generacjach.
 11. Chłopaki kalibrują telewizor kiedy jest za zwyczaj nowy dlatego nie widzą wypaleń (choć nie wierzę że nie znają problemu). Problem z wypalaniem pasków informacyjnych istnieje bez dwóch zdań - ja też z tego powodu miałem wymienianą matrycę i ponowną kalibrację (i też nie oglądałem całymi dniami TVN24).
 12. Recenzenci oceniali jakość obrazu a nie siłę świecenia telewizora - to inna kategoria. To tak jak w sprzęcie audio, to że coś gra głośniej nie oznacza lepszego dźwięku.
 13. W moim 55 E6 wypalił się pasek informacyjny - serwis Lg bez problemu wymienił matrycę na nową i uwaga: Zaraz po wymianie matryca wyglądała jak na pierwszym zdjęciu (dramat) Po 2-3 automatycznych czyszczeniach wygląda tak Na dodatek matryca jest nieco jaśniejsza od poprzedniej a obraz mniej zaszumiony w okolicach czerni. Jednym słowem zmiana na plus. Zastanawiam się czy nie jest to matryca nowszej generacji. 3D działa bardzo dobrze. Jak widać do 55 cali matryce są dostępne.
×
×
 • Create New...
REKLAMA: Automatyczne przekierowanie nastąpi za 20 sekund Przejdź do HDTVPolska teraz »