Jump to content

tommor

Użytkownik
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

63 Excellent

About tommor

 • Rank
  VCD

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wykonałeś kalibrację, stwierdziłeś że nie ma zmian i zaoszczędziłeś parę stówek? Ktoś ci zrobił profesjonalną kalibrację za darmo?
 2. Z czapy to jest hurra optymizm, że skoro telewizor przez dwa miesiące działa bez oznak wypaleń to problem nie istnieje - aby to stwierdzić potrzeba więcej czasu.
 3. tommor

  OSTRZEŻENIE

  No niestety, oleda dobrze jest monitorować raz na jakiś czas - zwłaszcza przed upływem gwarancji.
 4. Czy twój telewizor jest skalibrowany? Czy po aktualizacji przywracałeś ustawienia fabryczne? U mnie przed przywróceniem ustawień, było bardzo dobrze, po i po przywróceniu ustawień kalibracji mam wrażenie że brakuje "oledowego pazura" który był wcześniej - takie były moje pierwsze wrażenia (z czasem wzrok się przyzwyczaja).
 5. Naprawdę nikt nic nie zauważył?
 6. W maju tego roku pojawił się wspomniany nowy soft który w/g LG - aktualizuje zabezpieczenia. I wszystko byłoby ok gdyby nie to, że od momentu aktualizacji obraz w na moim E6 stał się mniej kontrastowy, ostry - brakuje oledowego pazura który był wcześniej. Dodatkowo zwiększył się dithering i pogorszyły przejścia tonalne - ogólnie nieco gorsza obróbka obrazu. Mam wrażenie że prócz zabezpieczeń - o których nic więcej nie wiadomo - grzebnięto coś w ustawieniach. Zastanawia mnie też to, że ten sam soft zaimplementowano do różnych modeli tv lcd jak i oled pomimo że różnią się parametrami i procesorami - wcześnie softy różniły się pomiędzy modelami. Czy zauważyliście jakieś zmiany w swoich zaktualizowanych telewizorach - zwłaszcza na oledach?
 7. Czy testowaliście nowy soft 05.30.60 ? Czy zmieniło się coś w jakości obrazu?
 8. Panowie, przecież ten film to straszny gniot.
 9. Fajny koncert i dźwięk, szkoda tylko że jakość obrazu nie specjalna - słaby kontrast, zaniebieszczona mgiełka.
 10. Przydałaby się aktualizacja umożliwiająca odtwarzanie HDR na youtube. Czy myślicie że jest jakieś ograniczenie sprzętowe czy tylko soft?
 11. Lipa jest tak czy inaczej, bo o zakupie takiego czy innego tv, często decydują niuanse - a tu ktoś ci te niuanse po zakupie zmienia. Gdyby okazało się że zmieniono jasność by usunąć tzw. mrowienie, to byłby to strasznie prymitywny zabieg - do tego nie potrzeba aktualizacji.
 12. Widzę że to stała procedura w LG i nie tylko. Na początku wyśrubowana jasność a później obniżanie parametrów - podobnie było w poprzednich generacjach.
×
×
 • Create New...