Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Gmeru napisał:

Etat czeka - piszę w 100% serio. Wiesz gdzie pisać :) Jak widzisz nawet w tej jednej uwadze nie masz racji. Może warto żebyś zweryfikował?

Ale niby w jakiej uwadze nie mam racji? Przecież wkleiliście tekst z 2017r a teraz mamy chyba 2018. Widać dokładnie, że nie weryfikujecie jednak wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Toma-San napisał:

Jestem fanem technologii i odnoszę się do tekstu. Teksty ostatnimi czasy ewoluują w rejony, które coraz ciężej jest mi zaakceptować. Dodam, że między innymi na podstawie recenzji z tego portalu kupiłem TV. Rozumiem, że każda recenzja jest SUBIEKTYWNA, ale powinna mniej więcej utrzymywać się na środku krzywej dzwonowej Gaussa.

Alez to prosto. Zrób swoja włąsną recenzję czy test, opublikuj i pokaż nam wreszcie jak się to powinno robić aby była na środku krzywej dzwonowej Gaussa.

 

:)

  • Plusik 4
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Alez to prosto. Zrób swoja włąsną recenzję czy test, opublikuj i pokaż nam wreszcie jak się to powinno robić aby była na środku krzywej dzwonowej Gaussa.

 

:)

Jedne osoby leczą ludzi, inni wywożą śmieci, a jeszcze inne zajmują się zawodowo recenzowaniem sprzętów. Nie zajmuję się żadną z wymienionych rzeczy, natomiast zawsze przysługuje mi prawo wyrażenia swojej opinii z której właśnie korzystam. Ani Gmeru ani Maciej nie muszą jej brać pod uwagę, jednym forumowiczom będzie się ona podobać, a innym nie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś dorzucił kamyczek do naszej dyskusji.

  • Plusik 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Jedne osoby leczą ludzi, inni wywożą śmieci, a jeszcze inne zajmują się zawodowo recenzowaniem sprzętów. Nie zajmuję się żadną z wymienionych rzeczy, natomiast zawsze przysługuje mi prawo wyrażenia swojej opinii z której właśnie korzystam. Ani Gmeru ani Maciej nie muszą jej brać pod uwagę, jednym forumowiczom będzie się ona podobać, a innym nie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś dorzucił kamyczek do naszej dyskusji.

Obecnie podważasz zdanie użytkowników Oledów oraz osób zajmujących się recenzowaniem sprzętu na temat tego czy wypalanie ekranu jest faktycznie aż tak dużym problemem i to mimo iż sam do grona użytkowników oledów się nie zaliczasz. Następnym krokiem będzie zapewne zebranie grupy współplemieńców i podważanie przyznanych referencji - no bo jak sprzęt z takimi wadami może dostać referencje... Gdyby tylko te referencje miały jakiekolwiek znaczenie dla większości normalnych użytkowników... Oled to kawał dobrego sprzętu do kina domowego i chyba czas się z tym w końcu pogodzić. 

  • Plusik 4
  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto by założyć osoby temat o wypalaniu OLEDów i przenosić do niego regularnie posty z innych wątków dotyczące tego zagadnienia, bo to już powoli staje się nudne, że niemal każdy nowy temat o OLED, w szczególności LG = raz po raz to samo, o wojenkach LCD vs OLED nie wspominając...

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, misfit napisał:

Może warto by założyć osoby temat o wypalaniu OLEDów i przenosić do niego regularnie posty z innych wątków dotyczące tego zagadnienia, bo to już powoli staje się nudne, że niemal każdy nowy temat o OLED, w szczególności LG = raz po raz to samo, o wojenkach LCD vs OLED nie wspominając...

Myślę, że to nie wiele zmieni. Pod każdym tematem znajdzie się zawsze grupa teoretyków, która będzie dążyć ten temat dalej. Osób które miały z wypaleniem problemy jest zaledwie garstka na forum. 

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekając,  aż popsuje się moja niewypalona, ponad 10 letnia plazma Hiatchi  czytam na forum tematy związane z  OLED... .

Niestety  w większości zamiast konkretów same przepychanki. 

Może ktoś w końcu napisze czy brać tego C8  ?  ;) 

Tak na serio to raczej bardziej przymierzam się do 65" ale ocena tych dwóch modeli jest chyba zbliżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Toma-San napisał:

Jedne osoby leczą ludzi, inni wywożą śmieci, a jeszcze inne zajmują się zawodowo recenzowaniem sprzętów. Nie zajmuję się żadną z wymienionych rzeczy, natomiast zawsze przysługuje mi prawo wyrażenia swojej opinii z której właśnie korzystam. Ani Gmeru ani Maciej nie muszą jej brać pod uwagę, jednym forumowiczom będzie się ona podobać, a innym nie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś dorzucił kamyczek do naszej dyskusji.

 

Zakwestionowałeś raczej metodologię testu, a nie ocenę testera. Osobiście nie uważam Twojego stwierdzenia za prawdziwe: "każda recenzja jest SUBIEKTYWNA, ale powinna mniej więcej utrzymywać się na środku krzywej dzwonowej Gaussa". 

 

Pozdro

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, matys_72 napisał:

Czekając,  aż popsuje się moja niewypalona, ponad 10 letnia plazma Hiatchi  czytam na forum tematy związane z  OLED... .

Niestety  w większości zamiast konkretów same przepychanki. 

Może ktoś w końcu napisze czy brać tego C8  ?  ;) 

Tak na serio to raczej bardziej przymierzam się do 65" ale ocena tych dwóch modeli jest chyba zbliżona.

Mam C8 65 cali i jestem zachwycony, przedtem mialem B6 55cali i roznica jest na duzy plus oczywiscie

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Damiano85 napisał:

Obecnie podważasz zdanie użytkowników Oledów oraz osób zajmujących się recenzowaniem sprzętu na temat tego czy wypalanie ekranu jest faktycznie aż tak dużym problemem i to mimo iż sam do grona użytkowników oledów się nie zaliczasz. Następnym krokiem będzie zapewne zebranie grupy współplemieńców i podważanie przyznanych referencji - no bo jak sprzęt z takimi wadami może dostać referencje... Gdyby tylko te referencje miały jakiekolwiek znaczenie dla większości normalnych użytkowników... Oled to kawał dobrego sprzętu do kina domowego i chyba czas się z tym w końcu pogodzić. 

Podważam??? Dobrze wiesz, że dla mnie liczą się fakty, dlatego wnioski wyciągane przez ekipę HDTVPolska na podstawie profesjonalnych testów są dla mnie w pełni wystarczające. Natomiast subiektywne stwierdzenia podlegają mojej ocenie i nie widzę powodu, dla którego nie miałbym wyrazić swojej opinii. Jest sporo użytkowników oledów, którzy mają znacznie radykalniejsze zdanie od mojego, wystarczy spojrzeć do odpowiednich działów tego forum.

Zauważyłem natomiast pewną cechę wspólną osób fanatycznie oddanych jakieś sprawie - kiedy zaczyna brakować argumentów, zaczynają się bardziej lub mniej siłowe formy "przekonywania" do swoich racji. Stwierdzenie "grupa współplemieńców" ma wydźwięk typowo pejoratywny i nie stawia osoby jej używającej w dobrym świetle.

"Oled to kawał dobrego sprzętu do kina domowego". Zgadzam się z tym w 100%. Widzę, że nasze dyskusje zaczynają przynosić efekt, ponieważ zgodnie z prawdą nie stwierdziłeś, że oled nadaje się do wszystkiego.

I tak na koniec. Rozumiem, że jeśli nie masz samochodu Porsche, to nie możesz się na jego temat zupełnie wypowiedzieć, prawda? 

  • Plusik 4
  • Haha 2
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Toma-San napisał:

I tak na koniec. Rozumiem, że jeśli nie masz samochodu Porsche, to nie możesz się na jego temat zupełnie wypowiedzieć, prawda? 

Nie chcę się wtrącać, ale tak, to prawda ☺️

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Toma-San napisał:

 

Zauważyłem natomiast pewną cechę wspólną osób fanatycznie oddanych jakieś sprawie - kiedy zaczyna brakować argumentów, zaczynają się bardziej lub mniej siłowe formy "przekonywania" do swoich racji. Stwierdzenie "grupa współplemieńców" ma wydźwięk typowo pejoratywny i nie stawia osoby jej używającej w dobrym świetle.

 

Zauważyłem że bardzo wszytko bierzesz do siebie. W przeciwieństwie do Ciebie mam dość duży dystans do omawianego tematu i stąd taka forma pisowni. Nie mam też zamiaru nikogo przekonywać, że OLED jest idealnym rozwiązaniem dla każdego. Jest mi to szczerze pisząc obojętne kto co sobie kupi. 

Próby przekonania np Ciebie do technologi Oled  wolałbym się nigdy nie podejmować. To jak próba przekonania Sonyfana że granie na Xboxie jest w czymś lepsze. 

Z argumentami typu - użytkowanie Oleda to oczekiwanie na nieuniknione wypalenie - zszedłeś już tak nisko, że dalsza dyskusja nie ma już żadnego sensu.

Jeśli ktoś się obawia tego problemu to wrzucam link do testowania na rtings.com. Każdy może indywidualnie ocenić czy znajduje się w grupie ryzyka.Na tym można byłoby zakończyć ten temat. 

  • Plusik 4
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, matys_72 napisał:

Może ktoś w końcu napisze czy brać tego C8  ?  ;)

Mam 55 i jestem bardzo zadowolony.

56 minut temu, Toma-San napisał:

Rozumiem, że jeśli nie masz samochodu Porsche, to nie możesz się na jego temat zupełnie wypowiedzieć, prawda? 

Przynajmniej nie powinieneś go recenzować, bo przypominasz księży nauczających na temat współżycia. Jeszcze raz proszę - możesz już przestać? Jest dział LCD - idź sobie. Każdy może sprawdzić Twoją aktywność na profilu. Przed momentem to zrobiłem. Piszesz głównie w dziale OLED, najczęściej LG.

2 godziny temu, misfit napisał:

Może warto by założyć osoby temat o wypalaniu OLEDów i przenosić do niego regularnie posty z innych wątków dotyczące tego zagadnienia, bo to już powoli staje się nudne, że niemal każdy nowy temat o OLED, w szczególności LG = raz po raz to samo, o wojenkach LCD vs OLED nie wspominając...

Jestem zdecydowanie za. Wręcz proszę o to moderatorów. Zrobił się śmietnik.

Edytowane przez fio2
  • Plusik 3
  • Haha 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Adi777 napisał:

Nie chcę się wtrącać, ale tak, to prawda ☺️

Mogę się wypowiedzieć na temat tego czy mi się Porsche podoba czy nie. Porsche nie posiadam więc mogę jedynie poczytać forum i zrobić z siebie "motoznafce". Będę mógł potem pisać co się komu zepsuje i kiedy.... ;)

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Damiano85 napisał:

Mogę się wypowiedzieć na temat tego czy mi się Porsche podoba czy nie. Porsche nie posiadam więc mogę jedynie poczytać forum i zrobić z siebie "motoznafce". Będę mógł potem pisać co się komu zepsuje i kiedy.... ;)

Otóż to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Donnie_Darko napisał:

Przestańcie zaśmiecać temat. Powinny bany polecieć.

Jak się sprawuje twój C8, z jakimi sprzętami współpracuje, i jakie wrażenia, to twój pierwszy OLED ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt rozsądny nie twierdzi że oled jest doskonały, ale prawda jest taka że w kwestii jakości obrazu nic lepszego na rynku nie ma. Raczej żaden posiadacz oleda nie tęskni za obrazem lcd i jego niedoskonałościami.  Zabawne jest to, że największymi krytykami tej technologi są osoby które na co dzień z niej nie korzystają. Ci co użytkują oledy mieli zazwyczaj wcześniej do czynienia z technologią lcd, a więc ich opinia wynika z doświadczenia i bezpośredniego porównania, ci drudzy to w dużej mierze teoretycy i pseudo znawcy.

  • Plusik 4
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Damiano85 napisał:

Mogę się wypowiedzieć na temat tego czy mi się Porsche podoba czy nie. Porsche nie posiadam więc mogę jedynie poczytać forum i zrobić z siebie "motoznafce". Będę mógł potem pisać co się komu zepsuje i kiedy.... ;)

 

Takich ZNAFCÓW jest mnóstwo w necie. Wystarczy poczytać HDTVPolska czy audistereo ... patrząc na nasze hobby. A trolli i hejterów jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, tommor napisał:

Nikt rozsądny nie twierdzi że oled jest doskonały, ale prawda jest taka że w kwestii jakości obrazu nic lepszego na rynku nie ma. Raczej żaden posiadacz oleda nie tęskni za obrazem lcd i jego niedoskonałościami.  Zabawne jest to, że największymi krytykami tej technologi są osoby które na co dzień z niej nie korzystają. Ci co użytkują oledy mieli zazwyczaj wcześniej do czynienia z technologią lcd, a więc ich opinia wynika z doświadczenia i bezpośredniego porównania, ci drudzy to w dużej mierze teoretycy i pseudo znawcy.

 

To jest raczej smutne niestety.

  • Plusik 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommor napisał:

Zabawne jest to, że największymi krytykami tej technologi są osoby które na co dzień z niej nie korzystają. Ci co użytkują oledy mieli zazwyczaj wcześniej do czynienia z technologią lcd, a więc ich opinia wynika z doświadczenia i bezpośredniego porównania, ci drudzy to w dużej mierze teoretycy i pseudo znawcy.

Omawiany problem polega głównie na wybieraniu wisienek - ukochana strategia manipulatorów. Wybrać niereprezentatywną próbkę ( garść niezadowolonych użytkowników którzy albo sami zepsuli swój ekran albo po prostu uległ on awarii) i przedstawić ją jako regułę. No sorry ale nie bierze się ekstremalnych przypadków by na ich podstawie wyciągać wnioski.

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

 

Takich ZNAFCÓW jest mnóstwo w necie. Wystarczy poczytać HDTVPolska czy audistereo ... patrząc na nasze hobby. A trolli i hejterów jeszcze więcej.

 

"Znafcy" tematu posówają się dalej i wymyślili że LG powinno wprowadzić coś na kształt ulotki ostrzegawczej w reklamach oledów. Miałaby ona informować potencjalego konsumenta o możliwości wystąpienia (oprócz euforii naturalnie) skutków ubocznych takich jak wypalony ekran właśnie.

No wyborny pomysł po prostu. Próbuję się z tego wszystkiego nie śmiać ale koledze branża elektroniczna pomyliła się najwyraźniej z branżą farmaceutyczną. 

  • Plusik 5
  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny facet nie siedzi w domu przed komputerem i nie krytykuje czegoś czego nie miał, nie ma, mieć nie będzie, nie chce mieć. A więc jest to stan być może chorobowy albo przedstawiciel firmy która w ofercie nie ma technologi oled.

  • Plusik 2
  • Lubię 7
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Adi777 napisał:

Jak się sprawuje twój C8, z jakimi sprzętami współpracuje, i jakie wrażenia, to twój pierwszy OLED ?

Jestem zadowolony z zakupu, mam go od ponad miesiąca (ostatnio został skalibrowany od Macieja) W ciągu dnia tv jest włączony średnio 16h dziennie w międzyczasie leci dekoder->netflix->ps4 pro 1-3h dziennie.

W sumie to drugi. ? Najpierw kupiłem B7 ale po paru dniach stwierdziłem, że jednak C8 będzie lepszym wyborem. 

20180803_123620.jpg

20180803_123538.jpg

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...